[STD] Twierdza na Zardocu, potrzebne odchudzenie?

Heja,

Jestem raczej świeżym graczem w MMDoC i potrzebuję trochę pomocy z moją ulubioną talią (i nie tylko z nią, ale zacznijmy od niej )

Gram w wersjii angielskiej, mam nadzieję, że nie będą przeszkadzały nazwy kart w oryginale, jeśli będzie potrzeba, odpalę wersję polską.

Talia, którą teraz gram (z drobnymi zmianami w międzyczasie) doprowadziła mnie do rangi Championa i maksymalnie (jak narazie) 456. miejsca w rankingu miesięcznym (obecnie trzymam się około 1000. pozycji), ale przydałoby się ją odchudzić (obecnie ma 69 kart), a win ratio wynosi jak narazie około 65-70%, co też dałoby się pewnie poprawić (zwłaszcza, że od wbicia Championa jakby ciężej idzie).

Skład talii na ten moment:

Bohater (1):
    Zardoc, Caller of Valor

Eventy (8):
    4xWeek of the Mercenaries
    2xWeek of the Weaponsmiths
    2xWeek of Elder Races

Kreatury (37):
    koszt (1)x4
    4xGoblin Scout
    koszt (2)x9
    4xGoblin Hunter
    3xGoblin Mentor
    2xBloodscar Ritualist
    koszt (3)x6
    3xCentaur Archer
    3xBloodshark Warrior
    koszt (4)x10
    4xBlackskull Shredder
    2xBlackskull Spellsmasher
    4xBloodsnake Shaman
    koszt (5)x4
    1xZefiria, Windchaser
    3xBloodhydra Shaman
    koszt (6)x4
    1xDamran, Chosen of the Thorns
    3xPanther Warrior

Czary (17):
    3xSunblaze
    3xBless
    3xLandslide
    3xWord of Light
    4xBlinding Light
    1xDivine Intervention

Budynki (6):
    4xBloodpact Crucible
    2xWar Tent

Parę słów dlaczego tak to wygląda:

Wszystkie powyższe karty w jakimś stopniu mi się przydały, doprowadziły parę razy do zwycięstwa.

Zardoc ma fajnego skilla specjalnego (choć drogiego), który wiele razy pozwolił mi wyjść z sytuacji krytycznych (a przez to, że jest drogi, rzadko go używam, to i przeciwnik się nie skupia na tym, że mogę od tak dać komuś Chyżość i Szarżę), a magia światłości jest świetna, zwłaszcza z Oślepiającym światłem ze Zguby Gryfa.

Kombo Szaman Krwawego Węża + budynek ładujący Bloodthirst w turze podczas której zagrałem szamana uważam za całkiem fajne i nie raz mi pomogło, nawet jeśli przeciwnik postanowił (np. rzucając odpowiedni czar), że mój szaman sobie nie poatakuje.

Uwielbiam karty z Szybkim atakiem jak i z Chyżością, mobilność w walce i element zaskoczenia dużo dają.
    To samo tyczy się Swobodnego ataku (choć zastanawiam się czy Szamani Hydry nie są jednak trochę za drodzy...).

Fortuny sobie darowałem, po zdarzało mi się przegrać tylko dlatego, że jednocześnie zbierałem Might do 6, Magic do 4 i Fate do 3, żeby móc zagrać wszystko z ręki, co oczywiście zajmuje za dużo tur.

Darowałem sobie też stwory z Enrage'em stawiając na Bloodthirst.

Myślałem też o zastąpieniu Blessów War Tentami, ale raz - nie jestem przekonany (War Tent przecież nie pójdzie za kreaturą z Chyżością), a dwa - po prostu mam tylko 2 War Tenty póki co :P.

Czarobije bywają bardzo przydatne przeciwko wielu szkołom magii, choć czasem wkurza, że mogą ściągać też friendly spelle :/

Starałem się zachować balans pomiędzy melee i shooterami, lataczy jakoś ominąłem, była tam wywerna z Bloodthirstem, ale wydała mi się za droga i jakoś nigdy nie przechyliła szali zwycięstwa znacząco na moją stronę, więc wyfrunęła.

Wiem, że prawdopodobnie powinienem uszczuplić populację swoich stworzeń, ale jakoś ciężko się rozstawać z większością tych droższych (4+), a tańszych zostałoby chyba za mało, gdyby coś z nich wywalić.

Proszę o opinie, z krótkim uzasadnieniem

Chętnie usłyszę co wywalić/wymienić (dodać?) i dlaczego, ewentualnie jak przyśpieszyć ten deck (po za odchudzeniem).

PS.
    Jako nowemu graczowi (czyt. noobowi ), niewiele mi mówią skrótowce, kombinacje w stylu 5/10/15 czy jakieś 3/6/9, więc proszę o trochę wyrozumiałości i wypowiadanie się w miarę możliwości ogólno dostępną polszczyzną (ewentualnie takąż angielszczyzną)

Masz kreatury za 6 (one są naprawdę drogie i na późniejszą grę.) Oraz masz czary kosztu 4 (nie sprawdzałem, czy droższe masz). Zaczynasz z 1/1/1 oraz masz umiejętność za koszt 6. To nadal za ciężko i za drogo według mnie.

Uważam, ze powinieneś wyrzucić stwory za 6 na pewno, gdyż musisz wydać 5 pkt na walkę samą... a używasz magii za 4, więc pełną gotowość do walki osiągasz, po 9 turach? w 10? Inferno chyba Cię szybciej ubije, zanim się rozpędzisz.

Bym może wyrzucił jedne stworzenie za 5...

Niech ktoś bardzej doświadczony ci powie, ale według mnie, masz za mało kart tych tanich, a za dużo tych drogich. Im mniej kart to zazwyczaj lepiej.

Na twoim miejscu wywaliłbym Spellsmasherow i Mentorow. Nie sa to jakies usper karty jak dla mnie. Wywalilbym tez 3x landslide a dodal Ochrone przed Ciemnoscia i Moc Natury.

Originally Posted by Azheal Go to original post
    Na twoim miejscu wywaliłbym Spellsmasherow i Mentorow. Nie sa to jakies usper karty jak dla mnie. Wywalilbym tez 3x landslide a dodal Ochrone przed Ciemnoscia i Moc Natury.
    Ale to jest standard, a nie open

Co do tematu, ja bym wyrzucił goblina mentora, ponieważ nie będziesz mógł go zagrać w drugiej turze jeśli zaczniesz jako drugi, a w trzeciej będziesz miał do dyspozycji lepsze dropy o wymaganiach 3 might.

Originally Posted by DexterWhite Go to original post
    Ale to jest standard, a nie open

Co do tematu, ja bym wyrzucił goblina mentora, ponieważ nie będziesz mógł go zagrać w drugiej turze jeśli zaczniesz jako drugi, a w trzeciej będziesz miał do dyspozycji lepsze dropy o wymaganiach 3 might.
    Zgadza się, to ma być talia pod standard, wielu dobrych kart pod open mi i tak brakuje, więc póki co nie próbuję.

Co do Mentora, to racja, kiedy zaczynam jako drugi nie zagram go w 2. turze, ale raz, że w kiedy zaczynam pierwszy, daje radę, dwa pozwala łatwiej dociągnąć do wyższego Mighta (żeby zagrać pantery), trzy nie mam jak na razie więcej Bloodscar Ritualistów, choć pewnie mógłbym dorzucić zamiast nich harpie (nie wywale ich tak po prostu, bo jak słusznie zauważono, i tak mam dość mało tanich stworów, więc trzebaby coś w zamian).

Szczerze mówiąc zastanawiałem się nad wywaleniem Czarobiji i Szamanów Hydry, Wojowników Pantery lubię chyba zbyt bardzo, chociaż to rzeczywiście raczej najpóźniej grana karta (zwłaszcza jeśli dojdzie Damran albo któryś z czarów z wymogiem 4 Magic).

Landslidy ratują skórę w kilku sytuacjach - chociażby przeciwko tokeniarkom z ich Garnisonami czy Spawning Chamberami, ale i pozwalają dopalić nietargetowalne stworki (bo celujesz w pozycję, a nie w stwora).

Ale dzięki za input i czekam na więcej

twardy_'s Avatar Banned
    2xBlackskull Spellsmasher
    3xBloodhydra Shaman
    2xBloodscar Ritualist
    4xBloodpact Crucible
    1xDivine Intervention
    3xBless

^ to moim zdaniem jest zbedne
    wrzucilbym do tego kilka sacrificial altarow i insect swarmow

Ja w lipcu i sierpniu do tej pory gram Zardociem z win ratio 64% , obecnie mam 60 miejsce w rankingu miesięcznym wbite w 80% tym deckiem. Gram zupełnie inaczej niż Ty, może coś ci się przyda

Creatures (45)
    4x Goblin Scout
    4x Blackskull Warchanter
    4x Ranaar Harpy
    2x Blackskull Goblin
    4x Goblin Mentor
    4x Stormrage Hunter
    2x Bloodscar Ritualist
    4x Dreamwalker
    4x Stormrage Warrior
    2x Pao Warchief
    2x Pao Veteran
    2x Bloodsnake Shaman
    2x Blackskull Clan Warlord
    2x Bloodfrenzied Wyvern
    1x Zefiria, Windchaser
    1x Damran, Chosen of the Thorns
    1x Anael, Chosen of the Light

Fortunes (3)
    3x Sacrificial Altar

Buildings (5)
    3x War Tent
    2x Blood Ring

Events (8)
    2x Time of War
    2x Day of the Sanctuary
    4x Week of the Mercenaries

Mam Mistrza II i coraz więcje % do mistrza 3, średnie ELO moich przeciwników w tych walkach wyniosło 1427. .To mój własny deck.

Powodzenai, może spróbujesz kiedyś coś takiego.

Po odchudzaniu

Odchudziłem trochę talię, parę innych zmian też zaszło.

Pozbyłem się Mentorów (Harpie wstawione zamiast), z ciężkim sercem pożegnałem się też z Panterami. Hydry też sobie poszły, razem z Czarobijami,
    Jest troche mniej zabudowy i czarów (a zamiast Blessów - Roje), za to znalazło się miejsce na 2 fortuny - Sacrificial Altar.

Ogólnie jest teraz 59 kart, jak bogowie przykazali, z czego połowa to stworki, wymagania 4/4/1 i tylko jedna karta za więcej niż 5 zasobów, także powinno być OK.

Zobaczymy jak to wyjdzie w praniu, wish me luck

Dzięki wszystkim, którzy się udzielili, zwłaszcza za potwierdzenie moich wątpliwości.