Przedstawienie talii: Ariana 4/6/1 Control! [STD]

Dzisiejszy post zawiera sugestie graczy, którzy prosili o dłuższy opis gry talią.

Dzisiejszą talią jest...

Ariana 4/6/1!

Ogólnie o talii:
    Typ: Kontrola
    Cena: Nie należy do najtańszych, 4 Banshee, Atrpos i Damran, "nieco" rzadkich kart...
    Format: Standard

Zawartość oraz przykładowe gry talią:
    Najlepszy build tej talii to: KLIK! (jest to build jkk89)
    Przykładowa gra talią: KLIK! oraz KLIK! (gram 3 Banshee, bo jak mówiłem, nie mam szczęścia do pakietów. Myślę jednak, że nie jest to problemem, talia radzi sobie i bez jednej)

Ogólnie, w tali można wymienić mało kart. Można nie grać Kosmicznych Równowag, jeżeli nie boimy się Masfar OTK (ja się nie boję ), można je zastąpić dodatkowymi Gradobiciami. Można też nie grać Władcy Śmierci, ale w niektórych sytuacjach potrafi uratować tyłek. Księżycowy Feniks jest tu w charakterze blokera na Mid - Late Game. Nie musimy go grać, jeżeli go nie mamy, ale fajnie sprawdza się (wbrew pozorom)w połączeniu z Cmentarzyskiem, gdzie możemy wywalić Nowonarodzone Wampiry, które nie są zbyt mocne i nie chcemy, by pojawiały się na Cmentarzyskach.

Opis gry:
    Przez pierwsze 3 tury staramy się wystawiać stwory i zadawać jak najwięcej DMG. Od 3 tury zaczyna się zabawa. Mamy za zadanie jak najbardziej spowolnić przeciwnika, można to osiągnąć za pomocą Portalu miejskiego, którym cofamy co lepsze i zagradzające nam drogę do bohatera stwory. W przypadku Rushów mamy do dyspozycji Roje insektów, które pozwolą nam przejąć kontrolę nad polem bitwy, co jest naszym głównym celem. Staramy się jednak nie zabijać nadmiernie własnych stworów. Nić księżycowego jedwabiu jest tu głównie dla umiejętności Ariany, która potrafi zabić stwora z dowolnym licznikiem. Można tym też w krytycznej sytuacji osłabiać stwory przeciwnika. Kolejne czary to Pożeracze dusz. Są one niezbędne w każdym decku kontrolnym. Zabijają dowolne stworzenie za 4 surowce, co jest bardzo mocne przeciwko stworom z dużym HP, np Bojowy Olifant czy też innym denerwującym blokerom. Można też używać go do niszczenia co lepszych stworów przeciwnika, lecz tylko wtedy, gdy nie mamy Oczarowania na ręce. Oczarowanie pozwala nam przejąć dowolnego stwora na polu bitwy, co pozwala nam zaskoczyć przeciwnika. Jest jednak mały minus: Jeżeli przeciwnik ma jakiegokolwiek dispella, to może nam z łatwością przywrócić swojego stwora na rękę, przez usunięcie Oczarowania. Kolejnym ważnym zaklęcie,m jest Skok w czasie, który pozwala nam zadać finalny DMG oponentowi. Cmentarzysko pozwala nam w Late Game'ie na przyzwanie dodatkowych blokerów. Atrposa używamy jedynie wtedy, gdy chcemy przywrócić Banshee z cmentarza, w innym wypadku to marnotrawstwo. Damran przydaje się czasem do oczyszczenia pola bitwy z kilku stworów, oraz sam jest całkiem dobrym koksem. Ma całkiem dużo HP (jest w stanie przetrwać 2 Roje insektów) oraz 3 punkty ataku i Infekcję 2, co czyni go dobrym stworem na polu bitwy, o ile przeciwnik nie zabije go jakimś Pożeraczem dusz.

Kontry:
    Ariana nie radzi sobie dobrze z szybkimi rushami typu Deleb, lecz nie jest także bezradna. Dobre są wszelkie talie bazujące tylko na zaklęciach, bez stworów, ale z dużą ilością czarów AOE. Dhamiria Mass Rage też powinna dać sobie radę, z uwagi na umiejętność. Dobry jest też Ignatius Discard, którym możemy szybko pozbawić Arianę kluczowych kart.

Plusy i minusy:
    Plusy:
    • Tali wręcz niepokonana, ciężka do pokonania "zwykłymi taliami"
    • Nawet przy złym draw'ie nie występuje "autolose" (raz miałem rękę z złożoną z samych stworów, aż do momentu zwycięstwa dobierały mi się same stwory, w ostatniej turze doszedł skok w czasie, ale nie był potrzebny)

Minusy:
    • BARDZO DROGA
    • Łatwa do zkontrowania przez Ignatiusa i Dhamirię

Ocena:
    Talia jest jednym z najpopularniejszych "topdecków", rządzi niepodzielnie na trybie standard. Polecam ją dla średnio zaawansowanych graczy, którzy mogą sobie na nią pozwolić i nabijać nią golda i expa. Jednak ja sam nie gram tą talią zbyt dużo, bo nie chcę by standard był cały w Arianach, bo to zaczyna się już nudzić.

PS: Proszę o sugestie, przyda się każda!

marcinie's Avatar Senior Member
    Dodałbym tylko, że oczarowanie przeciwnik może skontrować również za pomocą portalu i mostu, zrzucają sobie przy okazji kartę na rękę GJ!

Ariana jest przereklamowana do 1300-1400 elo to spoko (tak żeby w champion1 sobie pograć) ale wyżej to cężko się robi. Co do talii- bez dispeli jet kilka talii auto-loose (np. spopielenie). Wg mnie lepiej się sprawuje wersja rush (bez okaleczeń (spowalniają) + 4x ghul, ze dwa boneyardy max)- z tyloma removalami od trzeciej tury można usuwać co tylko przeciwnik wystawi- ale oczywiście co kto lubi

Domarath's Avatar Community Manager Ubisoft
    Fajnie się nam ten dział rozwija

Dzięki za uznanie Domarath, jak z obrazkami?

Domarath's Avatar Community Manager Ubisoft
    Done!

A co sądzicie o tym buildzie? Będzie działać coś zmienić? Niestety nie mam 4 Miejskich Portali >>> http://tools.mmdocking.com/decks/show/11508

Myślę, że będzie, chociaż z tymi drzewami może być ciężko, bo albo grasz bardziej defensywnie, albo bardziej ofensywnie, i tu musisz się zdecydować. Ale poza tym powinien śmigać.

Deck jest bardzo silny, problem sprawia hakeem (zalezne od drawu) narazie na 4 turnieje 2 wygrane, 2 miejsce i 3 miejsce