View Poll Results: Czy dwawać wam replay'e?

Voters
8. You may not vote on this poll
  • Tak!

8 100.00%
  • Nie!

0 0%

Przedstawienie talii: MASFAR OTK! [STD]

Myślę, że tego typu posty będą dobrym pomysłem dla nowych graczy, którzy nie znają nowych talii, a dzięki temu dowiedzą się, jak skutecznie się przed nimi bronić, i jak w przyszłości je składać i nimi grać.
    Opisy takich talii będą składać się z:
    • Zawartości talii, czyli co w niej grać
    • Opisu grania talią
    • Kontra na talię
    • Plusy i minusy talii

Postaram się wrzucać takie opisy talii mniej więcej co tydzień, lub częściej.

Pierwszą talią, którą omówię dogłębnie, będzie:

MASFAR (COMBO) OTK!

Zawartość talii:
    Najbardziej standardowy build tej talii to KLIK!.

Można też grać tam np. 4x Obserwatorium, by zwiększyć szansę na wydropienie Krągu dziewięciu. Ja mam tylko 2 krągi, więc dodatkowo gram Obserwatoria. Można też wywalić Falę pustki, bo rzadko się przydaje. Są też wersje tej talii, w której gra się fazowanie, by nakładać je na stwory przeciwnika, ale to raczej mało popularny build. Jeżeli ktoś nie ma 4x Nocy Wschodzącego Księżyca, to można grać tyle, ile się ma, a resztę zastąpić Dniem fortuny. Jeżeli nie masz 4x Ostrza Shalassy, to nie jest wielki problem, chociaż jest to prawie najważniejsza karta w decku. Zamiast czterech jej sztuk, można dać np. 2x Ostrze i dotatkowy Skupiony umysł i Portal miejski.

Opis gry:
    Od samego początku gry powiniśmy dobierać jak najwięcej kart za pomocą Tygodni Wiedzy i Nocy wschodzącego Księżyca.Cały czas levelujemy przeznaczenie, aż do momentu uzyskania 3 flag, gdzie możemy zagrać Krąg lub Obserwatorium. Gdy gramy Krąg, kożystamy z prostego tricku: Jeżeli mamy uczonego i 4 surowce lub obozowisko, to doprowadzamy do sytuacji, gdzie mamy 4 surowce, zagrywamy uczonego, potem Krąg i levelujemy magię do poziomu 7, czyli tak naprawdę 6.
    Potem staramy się blokować ataki kreaturami, ale nie za wszelką cenę, bo później nie zostanie nam żaden stwór do comba. Przy okazji dobieramy karty, używamy obozowisk, wyszukiwarek spelli oraz łutów. Wyszukujemy Skok w Czasie, Ostrze Shalassy oraz Lodowe ostrze. To najważniejsze elementy naszego comba, oprócz Seryjnego Zaklinania i Zawalonego mostu.
    Gdy mamy już przynajmniej jedną kreaturę na stole, dużo spelli, w tym: Lodową skorupę, Lodowe ostrze, Ostrze Shalassy, Skok w Czasie, Seryjne zaklinanie i Zawalony most lub Portale Miejskie, możemy zaczynać combo.
    Zagrywamy Seryjne zaklinanie, potem jak najwięcej czarów na naszego stworka (należy pamiętać o tym, by Lodową zbroję jako jedyną umieszczać na stworzeniach oponenta), Ostrze Shalassy by dopalić naszego stworka maksymalnie, Most lub Portale by wyczyścić linię, atakujemy bohatera, zagrywamy skok w czasie i atakujemy ponownie. Całkiem proste, nieprawdaż? Ale jeżeli trafi ci się zła ręka, to od początku jesteś skazany na porażkę.

Kontry:
    Najprostszą kontrą na tą talię jest wydarzenie Kosmiczna równowaga. Jeżeli oponent je zagra, to już po was. Równie dobrze sprawdza się Kosmiczna reorientacja.
    Ale co zrobić, gdy nie mamy takich kart? Najprostszą kontrą w tym wypadku jest szybkie zabijanie stworów oponenta. Równie dobrze można też próbować wbić mu jak najwięcej DMG w jak najkrótszym czasie, ale to może się nie udać.

Plusy i minusy:

Plusy:
    • Szybka przy dobrym drow'ie
    • Całkiem efektowna
    • Przeciwnik musi ją szybko kontrować, w przeciwnym wypadku jest skazany na porażkę

Minusy:
    • Łatwa do skontrowania
    • Przy złym drow'ie bezużyteczna
    • Większość rush decków na inferno radzi sobie z nią dobrze

I to by było na wszystko, następnym razem postaram się omówić talię Xorm 5/2/2 Rush!
    Chcę się też was zapytać, czy do następnych części tych omówień dawać wam replay'e z przykładowych gier, czy też nie? Odpowiedzcie w ankiecie, dla mnie to żaden problem.

EDIT: Piszcie co myślicie o tym pomyśle, dla mnie to bardzo ważne!

pomysł jest super i dzięki za szeroki opis

Dla mnie pomysł świetny. Zawsze warto popatrzeć jak działa jakiś build i można nowe zagranie jakieś podpatrzeć.

Domarath's Avatar Community Manager Ubisoft
    Tu też dodałem obrazek

grając tą talią miałem takie rozdanie że w 3 rundzie skończyłem przeciwnika aż był w szoku

Nieźle, dasz replay, jak znajdziesz? Jestem bardzo ciekawy, jak to zrobić w trzeciej turze

Originally Posted by adamj57Gaming Go to original post
    Nieźle, dasz replay, jak znajdziesz? Jestem bardzo ciekawy, jak to zrobić w trzeciej turze
    4 ogniska sie trafiły i miałem juz w pierwszej rundzie creturke na stole z tego co pamietam, poszukam replaya

M0rw47h's Avatar Senior Member
    Kilka drobnych uwag:
    - Circle of Nine to podstawowa karta, nie można jej niczym zastąpić, tutaj chodzi o szybkość i konsystencję,
    - efektowny to nie to samo co efektywny,
    - draw, nie drow, chyba że masz na myśli mroczne elfy, albo że ktoś się topi,
    - Void Ripple sluży głównie do usuwania Stone Shieldów, jest jak najbardziej potrzebny, chociaż można go zastąpić Dispelem.

I jeszcze... szybkość tej talii nie jest zależna od drawu z drawstepu, tylko od tego czy dostaniemy wystarczająco Week of Knowledge i Night of the Rising Moon... nie zgodziłbym się także, że deck ma autolose z Cosmickiem.

Kilka drobnych uwag:
    - Circle of Nine to podstawowa karta, nie można jej niczym zastąpić, tutaj chodzi o szybkość i konsystencję,
    - efektowny to nie to samo co efektywny,
    - draw, nie drow, chyba że masz na myśli mroczne elfy, albo że ktoś się topi,
    - Void Ripple sluży głównie do usuwania Stone Shieldów, jest jak najbardziej potrzebny, chociaż można go zastąpić Dispelem.
    Ok, przyda się dla innych

4 ogniska sie trafiły i miałem juz w pierwszej rundzie creturke na stole z tego co pamietam, poszukam replaya
    Ok, to jak znajdziesz, to daj na PM, nie zaśmiecajmy tematu.

Mass Rage i by bye OTK