Domarath's Avatar Community Manager Ubisoft

Droga do Paryża - FAQ/Zasady

UCZESTNICTWO

Kto może wziąć udział?

· Uczestnik musi mieć ukończone 18 lat!
    · Obywatel wszystkich państw, za wyłączeniem mieszkańców Chin!
    · Uczestnik musi osiągnąć co najmniej poziom Mistrz I, w momencie rejestrowania się do turnieju!
    · W turnieju mogą wystartować tylko gracze posiadające rangi Mistrz I, Mistrz II, Mistrz III.

Jak się zarejestrować?

· Aby wziąć udział w turnieju trzeba się zarejestrować na stronie: https://www.road2paris.com/

Kiedy kończy się rejestracja?

· Rejestracja kończyć będzie się o godzinie 14, ostatniego dnia okresu rejestracji. Dokładne daty i godziny każdej z rejestracji będą dostępne na stronie : https://www.road2paris.com/season3/schedule

Czy mogę wziąć udział w więcej niż jednym turnieju?

· Tak! Każdego miesiąca będzie można się zapisać do każdego z turniejów! Odbywać się będą trzy turnieje dla każdej z grup graczy tj. brązowy, srebrny, złoty. Na początku każdego miesiąca trzeba się zarejestrować do każdego z turniejów! Zarejestrowałeś się maju, to aby zagrać w czerwcu, również musisz się zarejestrować do turnieju czerwcowego i tak dalej!

ZASADY

Które formaty rozgrywki są dozwolone w R2P?
    ·

Wszystkie mecze podczas R2P będą rozgrywać się w formacie standardowym tj. Dozwolone są karty z BS2+ wszystkie nowe dodatki.

EDIT 1: Począwszy od lipca 2014 roku ( wydanie "Zguby Gryfa") nowy format rozgrywki "Droga do Paryża" zostanie dodany do trybu treningowego. Będzie to nowy oficjalny format "Drogi do Paryża 2014". Jest to format standardowy ale da nam możliwość ewentualnego banowania kart bądź wykluczenia ich.

EDIT 2: Jeśli kiedykolwiek pojawi się nowa seria kart bądź inne zmiany mające wpływ na strategię gry, seria/zmiany nie będą dostępna w turnieju "Droga do Paryża" aż do następnego miesiąca.
    I tak, np. "Zguba Gryfa" będzie dostępna na początku lipca, zatem podczas całego turnieju lipcowego karty z tej serii nie będą dostępne. Karty z "Zguba Gryfa" staną się dostępne w turnieju sierpniowym!

Czy mogę używać wielu różnych talii podczas turnieju?

Tak! Możesz używać dowolnej tali. Pamiętaj jednakże, że musi to być talia standardowa!

Czym są Punkty Mistrzowskie(Champion Points)?

Punkty Mistrzowskie zostaną użyte do podzielenia graczy na 3 różne grupy, zgodnie z ich wynikami w rankingu miesięcznym.

Czym są Punkty Sezonowe (Season Points)?

Punkty Sezonowe są specjalnymi punktami które można zdobyć w każdym miesiącu podczas złotych turniejów, zgodnie z poniższą tabelką. 8 najlepszych graczy według rankingu Punktów Sezonowych zostanie zaproszona do Paryża na wielki finał w Wieży Eiffela!

Wynik w Złotym Turnieju Punkty Sezonowe
    Zwycięzca 150
    Finalista 100
    Półfinalista(4 graczy) 75
    Zwycięzcy sobotni(8 graczy) 50
    Drugie zwycięstwo (z rzędu) 25
    Pierwsze zwycięstwo 10
    Awans do Złotego Turnieju 5

Jaka jest różnica pomiędzy turniejami brązowym, srebrnym i złotym?

W każdym miesiącu, wszyscy zarejestrowani gracze zostaną podzieleni na trzy grupy turniejowe: brązową, srebrną, złotą. Podział nastąpi według całkowitej liczby Punktów Mistrzowskich zdobytych przed resetem rankingu miesięcznego.

Czy punkty mistrzowskie są jedynym sposobem awansu do turniejów srebrnych I złotych?

Nie, 4 najlepszych graczy z z turniejów brązowego oraz srebrnego awansuje o szczebelek wyżej.
    Tzn. 4 graczy z brązowego awansuje do srebrnego, 4 graczy z turnieju srebrnego awansuje do złotego.

Według jakiej metody zarejestrowani gracze zostaną przydzieleni do odpowiednich grup?

Wszyscy gracze którzy zgłoszą się do turnieju zostaną podzielni na 3 grupy:

Grupa złota- w tej grupie znajdzie się pierwszych 60​ graczy z rankingu gry (ranking miesięczny)
    Grupa srebrna- w tej grupie znajdą się kolejne 25% następnych w kolejności graczy( według rankingu miesięcznego).
    Grupa brązowa- w tej grupie znajdą się wszyscy pozostali gracze którzy się zarejestrowali do turnieju.

Na początku każdego miesiąca trzeba się zarejestrować do każdego z turniejów!

Jak znajdę swojego przeciwnika?

Każdego ze swoich przeciwników będzie mógł znaleźć (po zalogowaniu się) na stronie
    www.road2paris.com. Następnie w grze trzeba przejść do sekcji: Trening/ Pojedynek nieklasyfikowany-Standardowy i rozpocząć pojedynek przeciwko wyznaczonemu przeciwnikowi.

UWAGA! Nie dodawaj swoich przeciwników do listy znajomych w grze i nie wyzywaj ich na pojedynek! Powyższa forma pojedynków nie jest rozgrywana w formacie standardowym, nie będzie więc rozpozna przez administrację turnieju!

PAMIĘTAJ! Musisz najpierw kliknąć przycisk “Ready” na stronie swojego profilu w portalu Road2Paris a dopiero później przejść do pojedynku w grze!

Jak administratorzy dowiedzą się kto wygrał pojedynek?
    Aktualizacja wyników gry zostanie dokonana przez nas, nie musisz się niczym martwić. W przypadków problemów, wykorzystamy powtórki z rozgrywki.

PAMIĘTAJ! Musisz najpierw kliknąć przycisk “Ready” na stronie swojego profilu w portalu Road2Paris a dopiero później przejść do pojedynku w grze!

Co mam zrobić jeśli mój przeciwnik będzie się zachowywał nieodpowiednio?

Nasz system raportowania graczy pozwoli Ci zaraportować niegrzecznych graczy. Będzie to mogło skutkować ostrzeżeniami, karami itp.

Czy wszystkie mecze są nagrywane i upubliczniane?

Wielki Finał będzie oficjalnie nadawany. Natomiast rundy finałowe turniejów Złotych, Srebrnych Brązowych będą publikowane na stronie R2P.
    Złoty Finał będzie miał swoje własne show publikowane na stronie turnieju.

A co jeśli pojedynek zakończy się remisem?

W przypadku niezwykle rzadko spotykanego remisu, trzeba będzie rozegrać mecz rewanżowy w przeciągu 10 minut.

A co w przypadku bug/crash-a gry podczas pojedynku?

Musisz zgłosić problem, następnie administrator skontaktuje się z tobą.Jednakże z powodu duże liczby uczestników, crashe gry mogą zostać potraktowane jako przegrana!

DATY

Gdzie mogę znaleźć plan ze wszystkimi planowanymi turniejami?

Kalendarz z planem rozgrywania poszczególnych turniejów możesz znaleźć tutaj: TUTAJ.

Jak dowiem się z kim gram i kiedy?

Wszystkiego dowiesz się (kto jest twoim przeciwnikiem oraz kiedy grasz) ze swojego profilu dostępnego po zalogowaniu się do strony https://www.road2paris.com. Otrzymasz również wiadomość e-mail przed każdym pojedynkiem.

Co stanie się jeśli nie zjawię się na swój pojedynek?

Twoim obowiązkiem będzie stawienie się na czas do pojedynku! Będziesz miał na to 20 minut( w przypadku pojedynków sobotnich) oraz 10 minut ( w przypadku pojedynków niedzielnych). Pominięcie zalogowania się do systemu i kliknięcie przycisku “READY” na stronie twojego profilu będzie skutkować automatyczną przegraną po upływie wyznaczonego czasu.

NAGRODY

Co mogę wygrać?

Sprawdź dział z nagrodami na stronie TUTAJaby zobaczyć pełną listę nagród.

Czy nadal będę otrzymywać nagrody za rozegrane pojedynki w ramach turnieju?

Nie! Pamiętaj, że pojedynki rozgrywane są w formacie nierankingowego pojedynku w trybie treningowym. Jednakże, możesz wygrać specjalne nagrody R2P, oparte o twoje osiągnięcia i wyniki! Sprawdź stronę z nagrodami na stronie turniejowej TUTAJ

Originally Posted by M0rw47h Go to original post
    A tybetańczycy?
    I M0rw, rozbiłeś cały ciąg FAQ....eh cały misterny...

M0rw47h's Avatar Senior Member
    Originally Posted by Domarath Go to original post
    I M0rw, rozbiłeś cały ciąg FAQ....eh cały misterny...
    To usuń tego posta...

W związku z nadchodzącym dodatkiem doszło do paru zmian w zasadach "Drogi do Paryża":

Począwszy od lipca 2014 roku ( wydanie "Zguby Gryfa") nowy format rozgrywki "Droga do Paryża" zostanie dodany do trybu treningowego. Będzie to nowy oficjalny format "Drogi do Paryża 2014". Jest to format standardowy ale da nam możliwość ewentualnego banowania kart bądź wykluczenia ich.

Jeśli kiedykolwiek pojawi się nowa seria kart bądź inne zmiany mające wpływ na strategię gry, seria/zmiany nie będą dostępna w turnieju "Droga do Paryża" aż do następnego miesiąca.
    I tak, np. "Zguba Gryfa" będzie dostępna na początku lipca, zatem podczas całego turnieju lipcowego karty z tej serii nie będą dostępne. Karty z "Zguba Gryfa" staną się dostępne w turnieju sierpniowym!

Witam, chciałbym zgłosić nieprawidłowości pewne związane z turniejem
    jedna wielka porażka jak to wgl działa...
    Ja jak i mój przeciwnik xdawidek89x klikneliśmy READY, ok, następnie na stronie było odliczenie ready 10 miunt, w trakcie tych 10 minut rozegraliśmy spotkanie. W trakcie pojedynku wyskoczyły komunikaty jemu i mi że mamy jeszcze 5 minut na rozegranie meczu... a mecz gramy... do gry weszliśmy zgodnie z regułami... następnie po wygraniu na stronie wyskoczył komunikat TIME'S UP i odliczanie 5 minut... Kliknąłem coś tam give me last chance, no i teraz wyskoczył komunikat że wygrałem... Tylko że strona wgl nie działa tak jak powinna, nie było wgl komunikatu PLAYING. Nie rozumiem o co chodzi a piszę aby później uniknąć podobnej sytuacji..

wygrałem lecz w grze pojawił się komunikat CZAS OCZEKIWANIA MINĄŁ, WYGRYWASZ... więc wygrałem bo minął czas oczekiwania, a nie dlatego że wygrałem pojedynek...wtf

po za tym klikając HELP na stronie, w podpowiedzi jest aby rozegrać turniej należy kliknąć TRENING i UNRANKED STANDARD GAME.... po 1 nie ma teraz TRENING tylko PRACTICE po 2 nie ma UNRANKED STANDARD GAME tylko PRACTICE DUEL po 3 mamy tam do wyboru talie czy to ma być STANDARD czy ROAD TO PARIS? nigdzie nie ma JASNYCH informacji co mamy zrobić aby dobrze rozegrać mecz! zawiodłem się