Bohaterowie i taka ogólna moja opinia

Yol!

Witam po ogromnie długiej przerwie która sobie zaserwowałem od MMDOC.

Powróciłem do gry bo znalazłem chwilę czasu... i sie zawiodłem. Zawiodłem się strasznie bo gra pod względem balansu bohaterów kuleje dla mnie jak polska reprezentacja w piłke nożną. Kto sie nie zna na piłce nożnej to tłumacze - tragedia.

Pamiętam że pojawienie się Ariany, podzieliłło całe community na ludzi którzy uważali że jest za mocna i ludzi którzy nią wtedy grali Nie dość że szkoły magii (Przypomnę że Matka namtaru miała podobne szkoły magii i dostała nerfa - bo tym deckiem doszedłem do top 10 bez żadnych problemów) to jeszcze świetna ability.

Gram teraz, spotykam nowego bohatera i...... Za 6 many podglad calej reki i wyrzucenie z niej fortuny albo zaklecia bez dodatkowego kosztu. Za 6 many przywrócenie krita z grobu na rekę bez dodatkowego kosztu itd.

Może się mylę, ale jak dla mnie to jest to zwykły zabieg na kasę. Kusicie takimi kartami ludzi, aby kupowali za hajsy tych bohaterów, bo gra nimi na poziomie "Forfun" (powtórze, na poziomie forfun - czyli to w jaki sposób gra 95% graczy) daje ogromną przewagę,

Może się mylę i po prostu strasznie lamie - ale wracając do mmdoc po (pol roku, roku? nie pamiętam nawet) - wygrać z nowymi kartami (mając stare) jest BARDZO ciężko...

Poza tym, to o czym wspominałem już kiedyś. Kart które "wchodzą" na ręke przeciwnikowi jest masa, co strasznie ogranicza tworzenie jakichkolwiek combodecków - bo po prostu nie ma sensu...

Pozdrawiam!
    Mrseev

rara88's Avatar Member
    Może się mylę i po prostu strasznie lamie - ale wracając do mmdoc po (pol roku, roku? nie pamiętam nawet) - wygrać z nowymi kartami (mając stare) jest BARDZO ciężko...
    Mylisz się co do tego, że bohaterowie o których wspomniałeś wyżej czyli Malik i dhamiria są zbyt mocni, jedyne co było przesadzone to wracanie sobie atroposa do ręki co turę, w innym przypadku tej umiejętności używa się tylko sytuacyjnie jak np potrzebujemy Pao albo Banshee i to tyle. Dhamiria wyrzuca karte co jest dość ryzykowne bo my tracimy 6 surowca i nie dociągamy karty. Jesli okaże się że przeciwnik ma na ręku sam niepotrzebny syf to straciliśmy ture.

Nie mylisz się jednak co do tego, że ciężko wygrać z nowymi kartami mając tylko stare. Oczywiście, że tak jest i to nawet jest bardzo logiczne, bo w każdym nowym dodatku znajdują się wartościowe karty, które dobrze jest wrzucić do talii zastępując te słabsze bądź mnie pasujące do talii. Przecież normalnym jest to, że nowy dodatek stwarza nowe możliwości.

Oj przesadza pan, przesadza, przed wejściem aktua;nego dodatku grywalne decki istaniały już na około połowie bohateró (gdzie w becie było grywalnych 4 - po jednym z każdej rasy). Więc progres jest spory. Arianna wypadła z mety już dawno.
    Wpomniana Dhamira i Malik to ostatnie gorące tematy na forum, ale trzeba zaważyć że żadne z nich nie dysponuje dispelem, który w erze mocy natry i potęgi morza, jest strasznie przydatny, dodatkowo drugi pan kuleje niesamowicie przeciwko wszelakim stall deckom, a aktualnie kiedy istanieje event usuwający kartę z cmentarza użyteczność jego umiejki drastycznie spada i podejrzewam że będziemy widzieć coraz mniej malików.
    Narazie nowa meta się kształtuje, sam mam mało czasu na grę ostatnio więc ciężko mi się wypowiadać, ale podejrzewam że ilość grywalnych decków się zwiększy.

Juz Wam mowie na czym polega problem wg mnie.

Spojrzcie na poprzednich bohaterów:
    Discard a card: Heal 3 damage from target creature
    Discard a card: Gain 2 resource
    Discard a card: Deal 1 damage to enemy hero
    2: All your melee creatures gain +1 attack
    Ongoing: All your Incorporeal creatures gain +1 health
    Discard a card: Kill target enemy creature with a cost of 2 resource or less
    1 resource, discard a card: Return target friendly creature to its owner's hand

Przykładowe Ability - ZADEN, nie byl typowym combomakerem, czy jakims konkretnym gamechangerem i mial dosyc wysoki koszt (discard karty w lategame to zawsze jest wysoki koszt). I nagle pojawiaja sie bohaterowie:

Dhamira - czyszczaca reke spelldeckom gdy juz osiagnie wystarczajacy poziom mocy
    Adar-Malik - Komentarz zbedny -.-`
    Akane - wyciagaja sobie spelle z cmentarza wg widzimisie.

Czy chociazby teraz, absolutny hicior jak dla mnie - Gazal Herald of the Void.

Czy bohaterowie nie mogli pozostac "supporterami" talii, jak to dotad z nimi bylo?

Odnośnie fragmentu, że dany deck ma problem z innym - KAŻDY deck w docu ma ten problem. Niestety nie wiemy z kim gramy, nie mamy rewanzu, nie mamy livingwisha (pozdro mtg), dlatego ten zarzut odrzucam. Mówie jak jest grajac for fun. Przegrywam czesto nie z deckiem, a z bohaterem co nie powinno miec miejsca.

Jak dla mnie najbardziej przekombinowana jest akane z wyciaganiem czarow mialem 20 hp ono 3 i nie dalem rady z nia wygrac jako iz ciagle wyciagala tsunami albo ten now lancuch blyskawic

Originally Posted by Azheal Go to original post
    Jak dla mnie najbardziej przekombinowana jest akane z wyciaganiem czarow mialem 20 hp ono 3 i nie dalem rady z nia wygrac jako iz ciagle wyciagala tsunami albo ten now lancuch blyskawic
    Dorzuć do tali ten event co usuwa kartęz grobu i po krzyku. Na wszystko jest kontra.

Co do bohaterów nie uważam, aby którykolwiek był zbyt potęzny, poprostu niektórzy mają bezużyteczne zdolności. Dlaczego jezziel nie wraca z grobu stwora o koszcie 2 lub mniej? Nie byłoby to przegięcie.

Elkaz tylko trzeba posiadac jeszcze ten event:] aktualnie mam ich 0

Originally Posted by Azheal Go to original post
    Elkaz tylko trzeba posiadac jeszcze ten event:] aktualnie mam ich 0
    To już nie mój problem Kontra jest więc nie marudź, zwłaszcza że to ,,zielona'' karta :P

Ja się bardzo zawiodłem na przystani.Myślałem,że ubi zrobi coś z Zygfrydem bądź Kieranem .

Originally Posted by ElkazFATE Go to original post
    To już nie mój problem Kontra jest więc nie marudź, zwłaszcza że to ,,zielona'' karta :P
    Jest jeszcze jeden problem jako ze gram malikiem 6/4/2 to ta kontra jest rowniez na mnie:P