granie z komputerem, klony talli do treningu

z racji, że to mój pierwszy post tutaj to

WITAM WSZYSTKICH,

od jakiegoś czasu gram sobie w Duelka i najbardziej brakuje mi rozwoju SI. Granie z ludźmi jest świetne ale wielokrotnie mam ochotę sobie pykać z komputerem, bez stresu o ELO, bez napiny o czas tury, żeby móc sobie w dowolnym momencie albo odejść od komputera gdy w środku walki zadzwoni telefon, gdy dziecko zacznie przeszkadzać itp itd. albo zapauzowanie gry. Kampania kampanią, oczywiście powinno być jej więcej (PRZYNAJMNIEJ jedna walka z każdym bohaterem z każdej frakcji czyli 7 bohaterów x 6 frakcji daje 42 unikatowe talie zrobione pod tych bohaterów i takież unikatowe walki). Albo umieszczenie takich talii w treningu.

Inną opcją która mi się marzy to klonowanie talii przeciwnika z którym się akurat gra i dodanie takiej talii do talii treningowych. Gram sobie bardzo ciekawą rozgrywkę z kimś ale nie mam ochoty dodawać danej osoby do listy znajomych i powtarzać z nim walk, wciskam sobie przycisk klonuj i talia mojego przeciwnika zostaje dodana do talii treningowych bez możliwości przeglądania jej zawartości sztuka po sztuce, jedynie grając przeciwko niej można by poznać jej karty i sobie gram kiedy chcę.

Oczywiście wszystkie rozgrywki z komputerem powinny mieć możliwość ustawiania stopnia trudności. Oczywistą też sprawą jest, że takie granie przeciwko komputerowi na klonowanych taliach nie powinno dawać żadnego expa ani golda - może ewentualnie jakieś achivy.

Wszystko o czym piszę wiąże się z rozwojem SI, nie mam pojęcia jakie są plany Ubi w tej kwestii, czy planuje rozwój w tym kierunku też ale w moim odczuciu DoC jest jednym z najlepszych wcieleń Herosów jakie powstało od wielu lat i powinno się rozwijać w naprawdę szerokim aspekcie, nie powinno się jedynie zamykać stricte na granie gracz versus gracz lecz dać więcej możliwości gracz versus komputer. Oczywiście można by powiedzieć, że grając tylko z komputerem nie rozwinie się swojej talii inaczej jak kupując za żywą gotówkę pakiety..... no i w sumie co z tego ? Przecież każdy może do gry podchodzić jak mu najbardziej odpowiada, dla mnie to żaden problem wydać od czasu do czasu trochę kasy na zakup kart i na pewno jest też wielu innych takich graczy. Jestem pewien, że rozwój SI i aspektu gry z komputerem rozszerzyło by gamę graczy w Duela, ja np daleko nie muszę szukać takich graczy bo np moja żona po przejściu kampanii powiedziała, że nie będzie grała z ludźmi i przestała grać mimo, że gra jej się bardzo podoba, lubi patrzeć jak ja gram, podoba jej się budowanie talii i same karty ale uparcie twierdzi, że z ludźmi nie chce grać i nie będzie - to właśnie też dla takich graczy Duel powinien się rozwinąć w stronę gracz vs SI.

Pozdrawiam i czekam na opinie co o tym sądzą inni.

Aklov's Avatar Infernal Pit Lord
    No to ja też się pierwszy raz udzielę, bo widzę że nie masz żadnej odpowiedzi, ale to nic dziwnego bo to forum jest przymierające.

Twój pomysł z duplikowaniem decków oponentów nie ma szans, bo program zapisywałby klony tych talii w jakimś pliku w katalogu z grą co zostałoby szybko odkryte przez graczy i nie stanowiłoby żadnej tajemnicy. Pomijam fakt, że wystarczyłoby kilka gier treningowych z danym "klonem" żeby dokładnie wiedzieć co jest w danej talii bez poznawania dokładnego jej spisu. Nie muszę dodawać że możliwość poznawania zawartości decku przez oponenta po pojedynku mało komu by się spodobała. Kto chce się chwalić swoim deckiem/ujawniać jego zawartość ma stronę www.mmdoc.net

Inna rzecz, że teoretycznie można by wprowadzić opcję gier treningowych przeciwko samodzielnie przez siebie stworzonym taliom, którymi grałby komputer. Problem polega na tym, że napisanie solidnych algorytmów sztucznej inteligencji, która potrafiłaby w miarę znośnie grać, wymagałoby bardzo dużo czasu i środków, co na ogół producentom gier się nie opłaca. Dlatego bardzo rzadko kiedy współczesne gry strategiczne stanowią poważniejsze wyzwanie. Na ogół projektanci gier idą na łatwiznę i wyższy poziom trudności w strategiach jest osiągany poprzez ułatwienia dla strony kierowanej przez komputer/utrudnienia dla strony kierowanej przez człowieka. W DoC-u nie miałoby to sensu.

Dodatkowa kampania będzie prawdopodobnie w najbliższym dodatku, choć nie spodziewaj się nie wiadomo jak wielu potyczek. Ta gra z założenia ma być przede wszystkim multiplayerowa i ubisoft nie będzie inwestował zbyt wiele pieniędzy w rozwój trybu singlowego. To będzie zawsze tryb służący przede wszystkim podstawowej nauce a właściwym wyzwaniem będzie gra przeciwko ludziom.

Myślę że lepszym pomysłem byłaby zmiana systemu treningowego (dziś praktycznie martwego). Można by wprowadzić opcję, która gracza po jego wejściu do menu (po zalogowaniu czy zakończeniu pojedynku) automatycznie umieszczałaby w lobby treningowym (bez konieczności otwierania odpowiedniej zakładki). Dziś można w tym lobby zobaczyć elo i level gracza, ja bym dorzucił ostatnio granego przez niego bohatera (czy też oddzielnie wybranego ze zbudowanym na nim deckiem) i maksymalny koszt poszczególnych kart z tej talii (czyli np. Sandalphon 3/4/3 czy Dhamiria 3/3/5). I do tego, co bardzo ważne, dodałbym wyszukiwarkę z filtrowaniem po nazwach bohaterów i poziomie elo potencjalnego oponenta. Oczywiście celem tych zmian byłaby możliwość wyszukania przez gracza odpowiedniego przeciwnika posiadającego konkretną określoną talię i przetestować przeciwko niej swój deck. Rzecz jasna dalej nie byłoby przy tym żadnych korzyści w postaci golda czy doświadczenia, ale bezstresowe testowe granie miałoby sens, więc jak myślę trochę zainteresowanych by się znalazło.

Nie wiem czy fakt grania bez żadnej stawki twoją żonę by urządzał, ale na pewno dla ogółu byłoby w takim trybie więcej korzyści niż granie przeciwko miernemu przeciwnikowi sterowanemu przez komputer i pozwalałoby na pozbawione frustracji i stresu eksperymentowanie z deckami.