Nisevaros's Avatar Senior Member

Nowa wersja gry - Informacje o aktualizacji

Drodzy Czempioni,

Zespół twórców The Might & Magic: Duel of Champions ma przyjemność przedstawić kilka nowości, uaktualnień oraz ulepszeń w grze!

• Uaktualnienie balansu kart:
      - Aktywacja trucizny Nergala kosztuje teraz 1 szt. surowca.
      - Tydzień Dzikich Dusz nie już teraz pasywnym wydarzeniem. Teraz aktywacja kosztuje 1 szt. surowca, a wydarzenie trwa ""do końca tury"".
    • Uaktualnienie listy znajomych:
      Ustaw swój status:
      - Skorzystaj z przycisku w lewym górnym rogu okna z listą znajomych, aby przełączyć swój status pomiędzy opcjami Dostępny, Zaraz wracam oraz Nie przeszkadzać.
      - Gdy wybrana zostanie opcja Nie przeszkadzać, wszystkie przychodzące wiadomości i powiadomienia będą automatycznie zablokowane.
      Wyzwanie dla znajomego:
      - Teraz jeszcze łatwiej możesz rzucić wyzwanie do pojedynku swojemu znajomemu. Po prostu otwórz Listę znajomych, kliknij na imieniu znajomego a następnie wybierz ikonę ze skrzyżowanymi mieczami, aby to zrobić!
      Prośby:
      - Na liście znajdziesz wysłane oraz otrzymane prośby o dodanie do grona znajomych oraz rzucone wyzwania, możesz je również z tej listy usunąć.
    • Uaktualnienie czatu:
      - Gdy otrzymasz nową, nieprzeczytaną wiadomość na czacie, pojawi się na ten temat odpowiednie powiadomienie
      - Jeśli nie wymieniasz wiadomości z przeciwnikiem podczas pojedynku, okno czatu zamknie się automatycznie po opuszczeniu pola bitwy."
    • Uaktualnienie menu opcji:
      Wsparcie przesyłania do serwisu Twitch (tylko dla użytkowników PC):
      - Teraz możesz przesyłać Duel of Champions wprost na swoje konto w serwisie Twitch!
      - Przejdź do zakładki Twitch w menu opcji.
      - Następnie wprowadź swoje dane i naciśnij F5, aby w dowolnym momencie rozpocząć lub zakończyć przesyłanie.
      Nowe opcje społecznościowe:
      - Nowa zakładka społecznościowa w menu opcji pozwala ci filtrować prośby o dodanie do znajomych, blokować czat oraz wyświetlać okienko czatu z pola walki w logu bitwy.
    • Poprawki:
      - Poprawki redukujące liczbę odłączeń i rozłączeń w przypadku Turnieju szwajcarskiego.
      - Poprawiono problem z desynchronizacją podczas odrzucania Shi-No-Shi przy użyciu Mostu Ogni Piekielnych.
      - Poprawiono sytuację, która mogła prowadzić do pojawienia się pustego Przetasowania na początku pojedynku."
    • Klient w trybie widza:
      - Pierwsza wersja trybu widza, który będzie wykorzystywany przy oficjalnych wydarzeniach organizowanych przez Ubisoft do przekazywania wybranych pojedynków lub turniejów.

Nowa wersja gry zostanie wprowadzona już pod koniec lipca.

Biarac pod uwage tempo wprowadzania zmian, to chyba nie ma co liczyc na nowa frakcje lub nowe karty w tym roku?

Nabu_87's Avatar Member
    Originally Posted by girge253 Go to original post
    Biarac pod uwage tempo wprowadzania zmian, to chyba nie ma co liczyc na nowa frakcje lub nowe karty w tym roku?
    Myślę, że ukażą się jesienią. Pojawienie się nowej frakcji jeszcze w tym roku było chyba zapowiadane w którymś liście od producenta.

Obawiam się, że jesień to trochę za szybko :P Pewnie wyjdzie pod koniec roku, Twórcy gry co prawda wspominali, że mają wychodzić 3-4 dodatki na rok ale póki co dotychcasowe dodatki wychodziły w większych odstepach czasu.

Mam takie pytanie. Czy przesyłanie filmów DoC na Twitch będzie zależne od mojego sprzętu czy od waszych serwerów/sprzętów? Bo nie chciałbym żeby ciągle FPS'y spadały na Live'ach. Dzięki bogu ze wprowadzacie poprawke pustego przetasowania.

Przede wszystkim, nie rozumiem sensowności istnienia tych setek tematów, ankiet które zakładają gracze i sam ubisoft. Ostatnia ankieta dotycząca najslabszej frakcji, chyba wyraznie wykazala co jest do poprawki, sami ją stworzyli, sami zapewniali ze sugestie sa przekazywane dalej. Jakie ma to odzwierciedlenie w patchnotach? Który podpunkt dotyczy balansu przystani?

Tempo reakcji ubi jest zdumiewające, brak kontaktu, odzewu, komentarza na wsparcie, którego gracze udzielaja im za darmo jest zdumiewajacy i oburzajacy. Gralem juz w wiele gier on-line, i w kazdej z nich gracze narzekaja na utrudniony kontakt z devami i brak zrozumienia i poprawianie rzeczy malo waznych z ich punktu widzenia. Ja to rozumiem, wiem czemu tak sie dzieje itd. jednak postawa która prezentuje ubisoft, to najmniej przyjazna postawa, jaka widzialem EVER. To nie chodzi juz o pojedyncze posty, ale o setki postow, wyniki ankiet itd. Mijaja TYGODNIE, a nie widzialem ani jednego "Przyjrzymy sie temu, faktycznie, cos z przystania zrobic nalezy, kolejny patch bedzie o tym". Zamiast tego, mamy zdumiewające poprawki, wypisane powyzej. Było juz o nich wiadomo o tak dawna, ze nie rozumiem dlaczego jeszcze ich nie wprowadzono. A otwierajac ten watek, spodziewalem sie ze te wszystkie ostatnie dyskusje, wprowadzily w planowanych zmianach chociaz jedna nowa rzecz., albo chociaz propozycje że cos jest brane pod rozwage.

Wydaje mi się że ten patch nie uwzględnia jeszcze buffu przystani. Jest on "odpowiedzią" na jeszcze wcześniejsze "prośby" graczy dotyczące balansu, dokładnie "OP Nergal", który imho nerfa nie potrzebuje i chyba już to gracze zrozumieli, gdyż teraz najwięcej płaczu jest o Malika/Dhamire (przynajmniej tak mi się wydaje).

I jest właśnie tak jak piszesz poprawki dot. przystani (aktualnie poruszane na forum), będą w grze za 2-3 miesiące a w tedy będziesz mógł napisać że spodziewałeś się czegoś innego o czym za 2-3 miesiące będzie się dyskutować ^^

Niech rusza dupe i zrobia cos zeby oplacalo sie grac na 1300+ elo

Originally Posted by Paku93 Go to original post
    I jest właśnie tak jak piszesz poprawki dot. przystani (aktualnie poruszane na forum), będą w grze za 2-3 miesiące a w tedy będziesz mógł napisać że spodziewałeś się czegoś innego o czym za 2-3 miesiące będzie się dyskutować ^^
    To kolejny problem, który był poruszany w wątku o przystani, który został USUNIĘTY (a przynajmniej ja go nie moge znaleźć (EDIT: znalazlem go, zlecial po prostu nizej, wczesniej byl sticky, odpieli go i polecial na dol)). Ociężałość i spoznione decyzje.

Mnie nawet nie chodzi o to, ze czegos nie ma w tym patchu, co moze znalezc sie powinno. Bardziej oburza mnie i frustruje totalna olewka i fakt, ze wystarczylo by napisac "nie dajemy rady, a chcemy to zmienic, postaramy sie to zrobic za 2-3 miesiace". A moze nawet "a jesli ktos ma ochote, niech zlozy propozycje zmian, a my to przeanalizujemy". A nie sorry, takie watki juz sa, jeden zostal juz nawet skasowany. Po watku dotyczacym przystani, zastanawiam sie, czy w ogole jest jakikolwiek sens, pisania czegokolwiek.

DanielKurzempa's Avatar PL Community Ambassador
    Originally Posted by dooshaan Go to original post
    To kolejny problem, który był poruszany w wątku o przystani, który został USUNIĘTY (a przynajmniej ja go nie moge znaleźć). Ociężałość i spoznione decyzje.
    Po pierwsze żaden temat o przystani nie został usunięty.

Po drugie ten temat co pewnie masz na myśli to była ankieta dotycząca wszystkich frakcji.

Po trzecie w tamtym temacie gracze mieli się tylko wypowiedzieć która frakcja jest najsłabsza a nie przedstawiać swoje propozycje ulepszenia danej frakcji.

Po czwarte na forum powstał jak do tej pory jeden temat dotyczący ulepszenia przystani i jest nim ten temat:
    http://forums.ubi.com/showthread.php...enia-Przystani