Nisevaros's Avatar Senior Member

Przegląd nowej mechaniki gry #1 - Strach

Strach X
    "Jak możesz mieć nadzieję na walkę ze mną, skoro już na wstępie rzucasz swoją broń, mizerna istoto?"

Strach to potężne narzędzie.
    Może skruszyć szeregi wroga, stworzyć chaos i kształtować rezultat bitwy w sposób, którego nie można przewidzieć.

Stworzenie z wymaganą wartością Mocy niższą niż X nie będą mogły zaatakować stworzenia ze Strachem X. (Może zaatakować stworzenie za nim.) Jedynym sposobem na przygotowanie się do bitwy przeciwko zdolności Strach jest posiadanie wystarczająco dużej liczby stworzeń z wysokimi wymaganiami Mocy w talii.

Czy będziecie wykorzystywać Strach na swoją korzyść?

No i znalazł się powód by wsadzać do talii droższe jednostki

rozumiem ze necro imba po patchu? jednostki z fearem, magia ciemnosci, banshee

wg mnie przed patchem nekro rowniez bylo najsilniejsze, a teraz znowy tylko wzmacniaja.... to moze poprostu usuncie wszsystkie frakcje i grajmy tylko nekro?

Originally Posted by p.aqua Go to original post
    No i znalazł się powód by wsadzać do talii droższe jednostki
    Niby jaki? Jedna droga jednostka? Zanim ją ktoś wystawi przeciwnik już dawno będzie miał stwory o mocy 4.
    Dodatkowo co mi daje zablokowanie jednej linii skoro przeciwnik w 3 pozostałych będzie pełno jednostek z niskim kosztem.
    Jak by ta umiejętność polegała na całkowitym zablokowaniu wszystkich jednostek z mocą 1-3 to wtedy mógłbym powiedzieć że ta jest dobry sposób na pozbycie się problemu bezużytecznych jednostek wysokiego poziomu.

Jak powiedzieli moi przedmówcy wzmacniane jest tylko Necro które i tak było najsilniejsze. Aż odechciewa mi się komentować, czemu nie dodaje się nowej mechaniki do np. Haven które oprócz Kierana nie ma potężnego bohatera i żadnej klasowej umiejętności. Do tej pory na balans gry przymykałem oko wierząc, że jakoś to będzie po pathu a teraz? Strach, co za pomysł. Jeśli dodali go do szkieletów to każda frakcja powinna też dostać nową umiejętność. Popatrzcie i powiedzcie jak to wygląda:
    Haven - kontratak (nie wiem czy to atut bo każdy go ma ) i żałosna regeneracja dwóch jednostek ( Krzyżowca nie licze bo reg 1 to kpina)
    Orkowie - szał
    Inferno - mocne tanie stwory
    Sanktuarium - honor i przestawianie jednostek
    i teraz wisienka na torcie
    Necropolia - najsilniejsze stwory, zatrucie, osłabienie, drenaż życia, najsilniejsze czary, bezcielesność i teraz strach
    oj jak tak dalej pójdzie to będzie Duel of Necro i nie ponad 100K graczy tylko 1K

inne frakcje na pewno tez dostana jakies nowe umiejetnosci wiec bez spiny poki co

Przecież jeszcze nic nie wiemy o innych jednostkach z rozszerzenia, więc spokojnie. Z pewnością dadzą innym coś fajnego. Co do Necro to nie uważam, żeby było najsilniejsze, bardziej Przystań wydaje się mocniejsza(Zygfryd, Kieran, Wilczy Kapitan).

okropna grafika to raz, najbrzydsza karta jaka widzialem, a co do strachu dobre rozwiazanie cos nowego to dwa, widze juz placze na temat necro hehe, skoro necro cos dostalo to chyba oczywiste ze inne frakcje tez beda wzmocnione, dodatku jeszcze nie ma a juz wszyscy wszystko wiedza dotychczasowe karty ujawnione z najnowszego dodatku sa jak najbardziej na plus, zastanawiam sie tylko nad balansem kierana i wiezy, reszta napawa optymizmem

Ciekawy pomysł mam nadzieję że choć trochę przywróci do gry wysokopoziomowe jednostki. Sam czasami zagram talią z 6/7 lv bestiami, ale raczej dla samej zabawy bo wyżej niż 1200elo nie potrafię tym ugrać.
    Pełen optymizmu czekam na pokazanie zdolności pozostałych frakcji.