PDA

View Full Version : Ariana co robię nie tak?

KLIMAK007v3
12-28-2014, 01:00 AM
Witam,
Proszę o ocenę podpowiedzi co do poniżej tali.

http://www.mmdoctools.com/deck/4085-ariana-4-6-1-std.en.html

Argenni
12-28-2014, 12:03 PM
Pierwsze, co mi się nasuwa na myśl, to strasznie mało stworków za 3. Dodałabym jakiegoś Minotaura albo przynajmniej Niepowstrzymanego Upiora. Co lepsze? Nie wiem, Minotaur przeżyje Gniew Arkatha, Upiór będzie niewrażliwy na Frozen Wave. Podobna sytuacja jest ze stworzeniami za 4 - Uczeń Wieczności jest kuszący, za darmo nakłada liczniki, które combią się z umiejętnością Ariany, ale niestety zbyt długo nie pożyje. Wrzuciłabym za to Pajęczego Strażnika (przeżyje Arkatha, niewrażliwy na Frozen Wave, nakłada liczniki, drenaż) albo Arcylisza.
Co do zaklęć - grasz troszkę zaklęć długotrwałych (Pełznąca Ciemność, Oczarowanie, nawet Tarcza), więc może zamiast Masowego Rozproszenia wygodniej byłoby zagrać Rozproszenie Magii za 1? Ponadto nie grałabym Relokacji - czasami może okazać się kartą na wygranie, ale i tak masz dość dużo zaklęć, a to przecież stworzenia wbijają dmg.
Podsumowując:
+ 4 Nieumarły Minotaur / Niepowstrzymany Upiór
- 2 Uczeń Wieczności
+ 2 Arcylisz / Pajęczy Strażnik
- 2 Relokacja
- 1 Masowe Rozproszenie
+ 1 Rozproszenie Magii
Co do wydarzeń - Miesiąc Pajęczej Królowej blokuje nieco umiejętność naszego Rycerza Wampirów - na to miejsce dorzuciłabym kolejne 2 Tygodnie Wiedzy, tym bardziej, że nigdy w 1 turze nic nie postawimy (przydałoby się dobrać), a czasem będziemy bez surowców po zagraniu Time Jumpa i też można to jakoś wykorzystać :)
Ariana to mimo niesprzyjającej dla niej mety (Rój Insektów to już za mało w dobie AW, Banshee stała się bezużyteczna przy zalewe rushów) wciąż mój ulubiony bohater, więc chciałabym Ci jakoś pomóc :)

Siruthial
12-28-2014, 01:02 PM
Ja bym wywalił Eternal Apprentice i wstawił Archlich x4, tyle zmian w stworach.

Zaklęcia:
Relocation, Cripping Darkness, alone in the dark, Mass dispel - to wszytko do wyjęcia.

Zamiast tego +2 Tj, +2 Ethrall +2 Stone shield.

Z wydarzeń grałbym 4x Tydzień wiedzy.

Polecam złożyć i pograć Namtaru (http://forums.ubi.com/showthread.php/953991-Mother-Nightmare-with-Vampires-(4-6-1)) Control, żeby zobaczyć dlaczego zalecam takie zmiany w zaklęciach.

KLIMAK007v3
12-29-2014, 09:27 PM
Dzięki za rady.

Co do stworków to rzeczywiście za mało tych z 3 oraz za mało tych z 6hp.
Uczeń Wieczności rzeczywiście zawsze szybko ginął, dodałem dwóch Pajęczych Strażników. Arcylisze wymagają aż 4siły więc je odrzuciłem
Relokacja dobra karta ale tylko w paru przypadkach - za często mi leżała na ręce.

Alone in dark zostawię x2 przydaje się na których nie da się targetować.
Pełzająca ciemność przydaję się w LATE game x1
Tydzień wiedzy dorzuciłem.

Stone shieldy by się przydały +1 lub +2. Dostaję nadal od rush-y, wiec tarcze ratowały by sytuacje.

Brać jakąś karte do niszczenia budynków (świątynia , akademia)? Sam mam 3 cemntarze.

TALIA:
http://www.mmdoctools.com/deck/4091-ariana461-std-v2.en.html

Siruthial
12-30-2014, 01:50 AM
W late TJ, albo Enthrall jest dużo lepszą opcją i niż cripling darkness, które rzucone na początku gry jest fajne, ale jest to w sumie strata tury i jak poleży na planszy i nic tego nie zdejmie to jest wkurzające dla przeciwnika, ale ta strata 4 pkt często jest dla nas zabójcza.
Natomiast dociągnięte gdzieś tam pod koniec, to nałoży na przeciwnika ze 4 okaleczenia, bo potem się skończy pojedynek. A te okaleczenie są nakładane losowo, więc i tak najpewniej nie trafią na to co trzeba.
Z tej samej przyczyny nie lubię Alone in the dark, w late nigdy mi nie działa tak jak powinno, może nie umiem tego grać. ;p
Zaklęć do niszczenia budynków raczej nie potrzebujesz. Chociaż w ogóle będziesz miał problemy i z Dhamirią i z Nahlą.

KLIMAK007v3
01-20-2015, 01:53 PM
UPDATE:

http://www.mmdoctools.com/deck/4528-ariana-4-6-1.en.html

Co wywalić, a co dodać jak myślicie?

IzyiBoteq
01-25-2015, 11:43 AM
Ja bym wywalił drzewa,u mnie się nie sprawdzały
Mino zastąpiłbym tymi rarami 2/2/5 co jak ginie okaleczone stworzenie dostaje +1 do ataku.1 hp mniej,1 kontry mniej to dość dobry deal za niewrażliwość na odwet i umke.
4x uczeń wieczności by się scombił z umką Ariany i dodałbym jedno rozproszenie więcej(ew falę pustki jeśli takowe posiadasz)
Tarcze można wymienić za cokolwiek
I tydzien umarłych usuń,wineferno i tak Cb pokona :D

Siruthial
01-25-2015, 05:26 PM
Ja bym wywalił drzewa,u mnie się nie sprawdzały
Mino zastąpiłbym tymi rarami 2/2/5 co jak ginie okaleczone stworzenie dostaje +1 do ataku.1 hp mniej,1 kontry mniej to dość dobry deal za niewrażliwość na odwet i umke.
4x uczeń wieczności by się scombił z umką Ariany i dodałbym jedno rozproszenie więcej(ew falę pustki jeśli takowe posiadasz)
Tarcze można wymienić za cokolwiek
I tydzien umarłych usuń,wineferno i tak Cb pokona :D

Totalnie nie.

Jeśli nadal nie chcesz wywalić alone in the dark ani cripling darkness to to jest jakaś tam w miarę zoptymalizowana Ariana.
Ale nadal polecam dodać czwarty soulreaver i możesz popróbować z dodawaniem następnych TJ/Enthrall i oglądaniem co będzie.
Tylko w tedy i więcej masz ciężkich spelli i potworów tym więcej grasz stoneshield żeby nie umrzeć zanim zdążysz je zagrać.
Ja to grę Ariane obecnie bym widział tak: 2 dropy, 2 dropy, 2 dropy, 2 dropy... IS, Stoneshield, IS... Soulreaver, Banshee, Enthrall, TJ, TJ, WIN.
Umiejki używać tylko sytuacyjnie i tylko w late.