PDA

View Full Version : Newsy!

Retazar
12-05-2014, 05:58 PM
Długo oczekiwane informacje o przyszłości naszej gry są już dostępne! :)

Sprawdź na >> http://bit.ly/1vWtcZK

McBanan2
12-05-2014, 06:20 PM
Blue Byte czy to dobry pomysł

twardy_
12-05-2014, 06:22 PM
nadal to Ubisoft ;)

miejmy nadzieje, ze to nie jest to poczatek konca - czyli oddawanie projektu do zaorania

Dalthair
12-05-2014, 06:49 PM
nadal to Ubisoft ;)

miejmy nadzieje, ze to nie jest to poczatek konca - czyli oddawanie projektu do zaorania

Problemów gry jest sporo ale ma potencjał. Pierwsze co powinni zrobić to wydać grę na androida i to dawno temu wiele osób by zaczęło grać. Ale teraz HS zje ten rynek.

Lorenthiel
12-05-2014, 07:00 PM
Liczę, że rozwiążą też problem dodania nowej frakcji jakoś, z chęcią zobaczyłbym coś nowego w DoCu :)

ru11tie
12-05-2014, 08:12 PM
Ważne że cokolwiek zrobili, Lorenthiel, pogadamy sobie o tym w niedzielę :)

Lorenthiel
12-05-2014, 08:15 PM
Z chęcią pospekuluje na ten temat :) Gdyż draft mode na chwilę obecną to dość ciężki temat do balansowania, i jak BlueByte nie zrobi tego dobrze, to bedzie to strzał w stopę.

Dalthair
12-05-2014, 08:37 PM
Z chęcią pospekuluje na ten temat :) Gdyż draft mode na chwilę obecną to dość ciężki temat do balansowania, i jak BlueByte nie zrobi tego dobrze, to bedzie to strzał w stopę.

Niewiele mają do stracenia a wiele do zyskania. Powinno im się udać.

pijanapanda
12-05-2014, 08:55 PM
Co mogli by zrobić oprócz draftu?
Zbalansować stare karty i co pewnie się nie stanie wrzucić wszystko do nowego wora o nazwie Base Set 3 (co jednocześnie oznaczało by, że w standardzie zobaczymy część kart które teraz są zarezerwowane dla open).

Mr.UncleSpider
12-06-2014, 04:13 PM
Co to jest draft mode?

pijanapanda
12-06-2014, 09:39 PM
Co to jest draft mode?

To jest to samo co arena w hearthstone. Składasz sobie talię z losowych kart (wylosowanych z całej bazy, nie musisz ich mieć w kolekcji) a następnie grasz przeciw innym którzy mają talię zrobioną w ten sam sposób.
Fajna sprawa, bo podczas draftu nie liczy się to ile poświęciłeś czasu i pieniędzy na grę tylko jak dobry w niej jesteś.

McBanan2
12-06-2014, 11:16 PM
To jest to samo co arena w hearthstone. Składasz sobie talię z losowych kart (wylosowanych z całej bazy, nie musisz ich mieć w kolekcji) a następnie grasz przeciw innym którzy mają talię zrobioną w ten sam sposób.
Fajna sprawa, bo podczas draftu nie liczy się to ile poświęciłeś czasu i pieniędzy na grę tylko jak dobry w niej jesteś.

Czy ja wiem czy to zależy od umiejętności nie wiadomo co ci dożre dużo polega na szczęściu

Lorenthiel
12-07-2014, 02:00 AM
Czy ja wiem czy to zależy od umiejętności nie wiadomo co ci dożre dużo polega na szczęściu

To zależy czy sealed draft, czy nie :)

Dagnir_Smauga
12-07-2014, 09:59 AM
Mam nadzieję, że zmiana studia nie oznacza tylko 100 kart co 3 miesiące. Jak dla mnie mogą być tylko 2 dodatki na rok co 6 miesięcy. 3 miesiące to za często, ledwo co ogarnęło się nowe karty, już trzeba ogarniać nowe. Powinien być jakiś okres n a oddech. Ten między FT a BS2 był ok.

Ogólnie jestem zdziwiony. Myślałem że po wydaniu SoB DoC-a czeka ten sam los co Heroes Kingdoms, czyli koniec rozwijania gry, ale nie wyłączenie serwerów.

pijanapanda
12-07-2014, 05:52 PM

To zależy czy sealed draft, czy nie :)

Można tak mówić, ale prawda jest taka, że szczęście sprzyja lepszym.
http://local.se/trumpstats.pl
Statystyki z areny gracza o nicku Trump.
Co można z tego wywnioskować?
Około 60% aren kończy się wygraniem 7+ meczy a to jaką gra klasą nie ma wpływu na liczbę wygranych gier.
Szczęście pomaga, ale mózgu nie zastąpi w żadnej grze pvp

filo9011
12-07-2014, 07:52 PM
Wg mnie jedną z pierwszych czynności jaką powinni wykonać to powrót do korzeni i wydanie gry na androida.
1. Platformy mobilne idealnie sprawdzają się do gry w karty. Sterowanie dotykiem jest w nich intuicyjne i dlatego gry tego typu mogą odnieść sukces. Tym bardziej, że nadal nie ma zbyt wielu dobrych karcianek na androidzie (jedna? HS ma wyjść).
2. Powrót do korzeni czyli uproszczenie gry. Fajnie się prezentują decki na wampirach, konstruktach itd jednak są one zbyt skomplikowane, szczególnie jak na granie mobilne (człowiek szybciej się zniechęci niż to ogarnie).
3. Wydanie BS3 i zaczęcie od nowa. Być może pasuje wyrzucić dwie frakcje (Akademie i Świątynie) w celu uproszczenia gry. Znowu oprzeć grę na stworzeniach. W kolejnych rozszerzeniach dodać tym razem Sylvan (lub Loch) oraz Fortecę. Wyrzucenie dwóch frakcji i zastąpienie ich nowymi dałoby trochę świeżości grze (szczególnie starzy wyjadacze by się ucieszyli tacy jak ja - marzę o krasnalach...).

Podsumowując wg mnie DoC powinien zaatakować mocniej platformy mobilne. Aby to się udało należy zacząć grę niejako od nowa, by zasady były proste i przejrzyste (w HS nie grałem ale właśnie ta prostota jest chwalona). Przetasowanie frakcji da graczom dużo świeżości a i developerzy będą mieli łatwiej bo ile można wymyślać zdolności do tych samych frakcji.
Wg mnie można iść nawet o krok dalej i wyrzucić wszystkie frakcje i w BS3 dać do wyboru tylko i wyłącznie Sylvan, Loch, Fortecę i pokazać konflikty tych frakcji a dopiero później dorzucić jakieś nowe.

Oczywiście to jest tylko i wyłącznie moje zdanie ale wydaje mi się że takie zagranie dałoby drugą młodość grze bo wydaje mi się, że aktualnie gra złapała czkawkę od mnogości mechanizmów.

Dagnir_Smauga
12-07-2014, 09:12 PM
filo9011, a jest dla kogo robić tak drastyczne zmiany?

Jak zaczynałem grę (10 października 2013), to w Jackpocie było chyba 5000-10000 graczy.
Jak wyszedł BS2+HoN (9 kwietnia 2014) to w Jackpocie było 1000-2000 graczy.
Jak wyszedł SoB (2 października 2014) to w Jackpocie było niecałe 1000 graczy.

Podejrzewam, że jak wyjdzie Draft (początek stycznia 2015) to w Jackpocie będzie niecałe 500 graczy.

Bądźmy szczerzy. W grze zostali zagorzali fani + wymiana nowych graczy co jakiś czas. Osobiście zmiana studia mnie zdziwiła, bo podejrzewałem, że SoB był ostatnim dodatkiem. Ewentualnie wydaliby jeszcze S08 i BS3, aby w standardzie wszystkie frakcje były grywalne, albo już tylko sam BS3, aby uzdrowić standard i koniec. A tu proszę zmiana studia i Draft. Mam nadzieję, że nowa strategia nie będzie polegała na wydawaniu 100 kart co 3 miesiące i niech się dzieje wola nieba.
Wolę dostawać 100 kart co 6 miesięcy. Nie dość, że wtedy byłoby więcej czasu na balans i użytecznych byłoby co najmniej 75% kart, a nie najwyżej 25%, to byłoby więcej czasu na ich zebranie.

Taki Hearthstone wyszedł 11 marca 2014 roku. Pierwszy dodatek wyjdzie 8 grudnia 2014 roku. Ludzie czekali 9 miesięcy na nowe karty (czyli 3 razy dłużej jak się czeka w DoCu), a mimo to ma 10 razy więcej graczy niż DoC miał w ciągu całego swojego istnienia. We wrześniu na oficjalnym twitterze Hearthstona ogłoszona że gra ma 20 milionów graczy, ja we wrześniu miałem konto na poziomie rekruta zaraz po resecie i miałem ostatnie miejsce w grze gdzieś między 1 a 2 miliony, jedynie nie wiem ilu graczy miało to miejsce ze mną. Jednak do czasu aż ludzie od DoC-a nie powiedzą ilu ludzi gra w tą grę to można założyć, że przez całe swoje istnienie przyciągnęła około 2 miliony graczy.

MalcolmThor
12-07-2014, 11:51 PM
Iluż tu orędowników uproszczenia gry się znalazło.
Jaki jest sens zrobienia DoC'a drugiego HS'a, jeśli i tak nie będzie w żaden sposób konkurencyjny bo Ubi nie ściągnie charyzmatycznych streamerów, nie zainwestuje tyle w reklamę i nie ma tak olbrzymiej platformy jak Battlenet [oczywiście jest Uplay, ale czy ktokolwiek z tego w ogóle korzysta?].

Zacznijmy od tego, że o HS'ie było głośno od samego początku. Blizzcon, targi gier typu E3 itd. reklama, teasery - to wszystko wpłynęło na to, ze HS był jedną z najbardziej oczekiwanych gier f2p, jak i sukcesem komercyjnym już zanim został wydany. Pomimo tego, że jak się okazało sama rozgrywka nie jest tak wciągająca, na dłuższą metę nudna i prostacka, ale cóż ciemny lud kupi wszystko bo to Blizzard. [patrz WoW: WoD, jak i MoP ze wszystkimi uproszczeniami jakie miały miejsce od czasu WotLK, które zwyczajnie popsuły rozgrywkę] Jeśli naprawdę kogoś bawi ta gra - tutaj temat wszelkiej dyskusji się kończy, gdyż ewidentnie oczekujemy od gier czegoś zupełnie innego, a zatem jakakolwiek polemika traci sens.

Zasadniczo nie ma nawet sensu porównywać HS'a i DoC'a, bo to co oferują nam obie gry, to dwa różne światy.

Jedna gra jest całkowicie całkowicie casualowa, a nawet arcade'owa, tak po prawdzie HS, to gra, w którą można grać wszędzie, tak jak w jednorękiego bandytę, czy pinball'e można było grać kiedyś w prawie każdym barze i się dobrze bawić - oczywiście im ktoś bardziej pijany tym większa zabawa. Jeśli ktoś oczekuje tego od gier - nie ma sprawy, niech się zajmuje i bawi po tej stronie cyberświata.

Druga gra to coś do czego trzeba przysiąść poczytać, zrozumieć, nabrać doświadczenia, gra o olbrzymim potencjale e-sportowym, bo nie jest to coś dla przeciętnego zjadacza chleba, który po dniu pracy ma ochotę na 1, czy 2 szybkie, pozbawione sporego wysiłku intelektualnego partyjki. Gra rozbudowana,o analogicznie mniejszym targecie, za to większymi możliwościami gameplay'owymi.

Porównując te dwie gry, to tak jakby przyrównywać karcianą grę w Piotrusia do Brydża, albo warcaby do szachów. No ni ch**a się nie da.

Ja oczekuję utrzymania obecnego poziomu skomplikowania DoC'a, a może nawet rozbudowania? Na pewno wprowadzenie większej możliwości stworzenia decków bez stworzeń, bo to właśnie czyni DoC'a grą unikalną, ciekawszą i nie monotonną. Ja np. uwielbiam grać deckami z małą liczbą stworzeń i sądzę, ze nie tylko ja. Podczas gdy ktoś tam wyżej chce zabrać taką możliwość z gry, co jest jawną kpiną. To, co stanowi DoC, to właśnie możliwość wyboru, można grać deckami na stworzenia, można grać deckami na immo, mass rage z dużo mniejszą ilością stworzeń, w open jest Mill i Discard nieco inny od obecnego Ignatiusa [choć i ten jest przyjemny]. I ja sądzę, ze w takim kierunku każda gra powinna zmierzać. Chcesz grać na stworzenia? Graj, Chcesz grać innym typem decku z innymi win-conditions? Graj. Graj deckiem, który jest dla Ciebie przyjemny i fajnie Ci się nim gra, I teraz zjawia się taki to gość-niby-gość, który mówi "Hej, nie będziesz grał typem decku, który lubisz, gdyż... [jakikolwiek argument] bo stworzenia są zajebiste, a reszta jest ciulowa i jestem pękiem świata, wiec tak ma być".

Niedokładne Tl;dr: Każda radykalna zmiana w DoC'u, spłycenie go itd. Sprawi, że po prostu część obecnych graczy odejdzie, a nowi z HS'a raczej nie przyjdą, bo mają już "swoją" grę w którą władowali kawał czasu i pewnie również pieniędzy. Zrobienie z DoC'a drugiego HS'a również mija się z celem, bo sprawi to jeszcze większą konkurencyjność obu gier [chociaż nie wiem jak miałyby konkurować ze sobą teraz, skoro jak wyżej nadmieniłem priorytety większości graczy DoC'a są inne niż tych HS'a], a Ubi z Blizzardem nie wygra, bo ten drugi ma zbyt wielu fan-boyów.

twardy_
12-08-2014, 07:04 PM
haha ten mityczny draft, ktory ma niby przyciagnac tabuny graczy, streamerow i esportowych prosow ;)
patrzac po innych grach studia BlueByte (jesli ktos uwazal DoC do tej pory za gre p2w to niech sobie juz lepiej szuka innej gry :D) to DoC w ich rekach dlugo nie pozyje

McBanan2
12-08-2014, 10:24 PM
Doc jest prostą grą miły przerywnik między partiami w MtG. Heartstone jak dla mnie to nie jest gra na długie zimowe wieczory jak dla mnie to gra idealna na tablety jest taka nieskomplikowana

filo9011
12-08-2014, 10:42 PM
W takim razie Panowie dlaczego tak wielu graczy odchodzi? Jak poprawilibyście DoCa aby grało w niego więcej ludzi? Interesują mnie zmiany w samej grze a nie w polityce/marketingu firmy. Osobiście nadal uważam, że wymienienie frakcji byłoby świetnym pomysłem.

IzyiBoteq
12-08-2014, 11:06 PM
Najważniejszą sprawą jest ładowanie się gry na obecny moment,ponadto potrzebny jest bs3 by zbalansować nacje.
Zacznijmy od podstaw,co z tego,że będzie 10 ras,jak wszyscy będą grać winferno?

MalcolmThor
12-08-2014, 11:19 PM
W takim razie Panowie dlaczego tak wielu graczy odchodzi? Jak poprawilibyście DoCa aby grało w niego więcej ludzi? Interesują mnie zmiany w samej grze a nie w polityce/marketingu firmy. Osobiście nadal uważam, że wymienienie frakcji byłoby świetnym pomysłem.

Dlaczego tak wielu ludzi odchodzi? A dlaczego nie produkuje się już dobrych gier akcji, czy nawet przygodowych, a w zamian ludzie grają i jarają się filmami interaktywnymi, które obecnie mają miano "gier"? Społeczeństwo [między innymi dzięki internetowi] tak samo szybko jak na początku tego stulecia zaczęło się rozwijać, tak samo szybko się zwija intelektualnie. Ludzie mają mniejsze wymagania co do samej jakości rozgrywki, a większe co do ogólnego wyglądu. Gra ma być user-friendly, ze śliczną oprawą graficzną, niezależnie od tego czy będzie trzymała klimat. Gra również nie powinna wymagać zbyt wiele myślenia od gracza, a jeszcze lepiej by było, gdyby do każdej z gier dodawali guide'y krok po kroku jak co zrobić. I spotyka się potrzebę czegoś takiego na każdym kroku. Nawet w DoC'u, gdzie ludzie będąc w Championie 1, czy nawet 2 nie potrafią złożyć sensownego decku, a tylko bezmyślnie i bezrefleksyjnie kopiują go z którejś ze stron.

Masz racje, ze uproszczenie gry i ograniczenie możliwości może wpłynąć na to, że graczy będzie ciut więcej [nieznacznie więcej według mnie], musisz jednak wziąć pod uwagę to, że sama gra na tym bardzo ucierpi.

Według mnie gameplay'owo nie ma co zmieniać w DoC'u. Największą przeszkodą w pozyskiwaniu i utrzymywaniu graczy jest marketing, a raczej jego brak i mit jakoby DoC był grą p2w, co można usłyszeć i przeczytać na każdym kroku, a takie tezy wygłaszają pewnie ludzie, którzy zwyczajnie nie umieją i nie rozumieją tej gry. Nie ma najmniejszego problemu, żeby całkowicie za free złożyć grywalny deck na rankedy i wbić nim mistrza, wystarczy tylko zrobić całą kampanię wszystkimi frakcjami i o ile kiedyś było to trudniejsze, tak teraz, mającstartery każdej frakcji - banał, więc w 2-3 dni po ropoczęciu gry mamy deck gotowy do rywalizacji na poziomie 1200-1400 elo. Nie jest to może dużo, ale na początek z pewnością wystarczy, a to i tak więcej niż oferuje konkurencyjne f2p, gdzie w 2-3 dni nie ma szans złożyć decku o takiej wartości robiąc tylko zawartość darmowej kampanii.