PDA

View Full Version : Wrażenia po finale R2P 2014

Ardorucis
11-15-2014, 07:05 PM
Jakie są Wasze wrażenia, opinie? :)
Strasznie mi szkoda jkk89, mam wrażenie, że BlackSkull miał dzisiaj najwięcej szczęścia ze wszystkich uczestników, tak więc cieszę się z ostatecznego zwycięzcy :p

Mekheri
11-15-2014, 07:11 PM
Wrażenia? Kal-Azaars, stahp!

Ardorucis
11-15-2014, 07:40 PM
No niestety, dzisiejszy dzień pokazał, jak nudna jest teraźniejsza meta...
A nie wiecie, co ostatecznie z tym raffle?

borsium
11-16-2014, 04:04 AM
Jakie są Wasze wrażenia, opinie? :)
Strasznie mi szkoda jkk89, mam wrażenie, że BlackSkull miał dzisiaj najwięcej szczęścia ze wszystkich uczestników, tak więc cieszę się z ostatecznego zwycięzcy :p

smutno ze nie poobserwowalismy drogi na szczyt i zajecia szczytu...wedlug mnie niepotrzebnie kal-azzar 2 razy

Aklov
11-16-2014, 08:09 AM
Jeśli ktoś nie oglądał to stream jest tutaj:

Z ćwierćfinałów i półfinałów - http://www.twitch.tv/duelofchampions/b/589044466

Ze ścisłego finału -> http://www.twitch.tv/duelofchampions/b/589130347

Tu wszystkie wyniki wraz z wybieranymi bohaterami - http://forums.ubi.com/showthread.php/951299-Road-2-Paris-2014-Breakdown?p=10342018#post10342018

Parę uwag ode mnie:

- sukkub w pętach do nerfu, heretyczka też do nerfu (bohater wyciągający przy jej pomocy zaklęcie z cmentarza powinien spełniać wymagania tego zaklęcia) i przy spełnieniu tych warunków byłoby od razu więcej urozmaicenia na takim turnieju

- wśród dominującego Inferno chyba pewną niespodzianką była obecność Ignatiusa

- gry na takim turnieju wszystkie powinny być do 3-ech wygranych, żeby zmniejszyć element przypadku

- jeśli kogoś szkoda to chyba najbardziej Avkalla, który jako jedyny z półfinalistów nie grał w tym turnieju Kal-Azarem, pokusił się nawet zagrać troll deckiem na Dhamiri i przy pewnej dozie szczęścia nim wygrał (wyrzucił z ręki rywala trzy skoki w czasie),
no i tego Chińczyka, który zaryzykował grę Morganem (jedyne Heaven w tym turnieju) i nieco specyficznym Garantem (m.in. z upiorami)

- tak w ogóle to DoC do wyczynowego grania aktualnie słabo się nadaje, ponieważ gra jest zbyt szybka i przy słabej ręce bardzo ciężko o comeback, i do tego system papier/kamień/nożyce... ale to temat na inną dyskusję

ru11tie
11-16-2014, 11:33 AM
mi się osobiście bardzo nie spodobało, że ogromny kubeł pomyj został wylany na jkkk-a. I to nie tylko przez graczy brazylijskich, ale przez naszych również. To jest nasz rodak przecież. Fakt, spoczęły na nim ogromne nadzieje, że tarcza powędruje do Polski, ale nie należy go winić za porażkę. Jkkk rozegrał naprawdę dobre zawody, dał z siebie wszystko. Zabrakło odrobiny szczęścia. A Killvirgins go miał aż zanadto. Także, Panie Józefie, jeśli to przeczytasz to wiedz, że są i tacy, którzy nie hejtują sprośnie za to, że komuś się noga powinie. Za rok 1 miejsce będzie Nasze !
A reasumując sam turniej, Inferno, Inferno i jeszcze raz Inferno. Oraz decki, które niby stare (Acamas, Kat) dawały sobie świetnie radę.
Jestem też pod wrażeniem Avkalla, genialna gra w półfinale ! Deck podobny do Jazzday-a, ale mimo wszystko świetnie to zostało zrobione !
No i gratuluję MnM_vs_Smarties mistrza ! Zagrał równo przez cały turniej, no i też szczeście go nie opuszczało :)
To tyle z mojej strony.

MastaBlastaX
11-16-2014, 01:05 PM
Jak dla mnie wielkie gratulacje dla KillVirgins (czy BlackSkull'a) za piewszą partię- jkkk gra wyłącznie top deckami, był absolutnym faworytem- KillVirrgins będąc pod presją, postawił na zaskoczenie i zagrał talią praktycznie spoza top mety- gg! :)

Lorenthiel
11-16-2014, 01:39 PM
Jak dla mnie wielkie gratulacje dla KillVirgins (czy BlackSkull'a) za piewszą partię- jkkk gra wyłącznie top deckami, był absolutnym faworytem- KillVirrgins będąc pod presją, postawił na zaskoczenie i zagrał talią praktycznie spoza top mety- gg! :)

Jeśli chodzi Ci o Ignatiusa to nie był to atak z zaskoczenia, tylko dosc rozsadny ruch, gdyż Ignatius dosc dobrze kontruje Kal-Azaara(szczegolnie, że teraz IGN może jeszcze korzystac z sukkuba w pętach).

Mnie bardziej dziwi brak Nahli Time Jump Lock - to jest moim zdaniem bardzo dobry deck - choc brak jej mogl być spowodowany tym, że matchup Nahli i Kala jest na korzyść Kal-Azaara, więc zapewne dlatego nikt nie pokusił się o granie Nahlą.

Do tego dopiero teraz zdałęm sobie z tego sprawę(ktoś na ang forum to zauważył), że teraźniejsza meta oparta jest o granie wokół m.in. TJ, wiele decków które są popularne w mecie używa teraz magii pierwotnej.

Argenni
11-16-2014, 02:11 PM
Zgadzam się mocno z tym, co napisał TIERU11. Ten ogrom hejtu był bardzo niesmaczny. Tym bardziej, że naprawdę wg mnie Jkk miał ogromną szansę na wygraną, nie tylko z BlackSkullem, ale i całego turnieju. BlackSkull jest mistrzem farta, koleś nawet w poprzednich Goldach miał go aż nazbyt... nie, nie podoba mi się to. Jkk ma ogromną wiedzę na temat gry, nawet w wywiadach to było widać, inni nie potrafili zdania po angielsku wydukać, a Jkk prowadził dalej analizy ;)
Oprócz tego mam wrażenie, że turniej odbył się w dość niedobrym momencie, to był praktycznie seans Inferna, obecna meta naprawdę jest nudna, jeśli istenieje tylko Kal-Azaar, Deleb, Kal-Azaar, o, Dhamiria i Ignatius nawet. To powinno dać UBI do myślenia. Już nawet w czasach dominacji Seekerów mecze by były ciekawsze, bardziej zróżnicowane, przynajmniej jeśli chodzi o ilość różnych frakcji.
Pozytywne wrażenie zrobili na mnie Cucu (symaptyczny się wydaje) i Avkall, brawo za odwagę w doborze decków, szkoda, że dwa razy startowa ręka nie pozwoliła za dużo zdziałać.
Tak czy siak, gratulacje dla MnM_vs_Smarties, po odpadnięciu Jkk i Cucu wydawał się najbardziej zasługiwać na wygraną :)

Ardorucis
11-16-2014, 02:30 PM
Zgadzam się mocno z tym, co napisał TIERU11. Ten ogrom hejtu był bardzo niesmaczny. Tym bardziej, że naprawdę wg mnie Jkk miał ogromną szansę na wygraną, nie tylko z BlackSkullem, ale i całego turnieju. BlackSkull jest mistrzem farta, koleś nawet w poprzednich Goldach miał go aż nazbyt... nie, nie podoba mi się to. Jkk ma ogromną wiedzę na temat gry, nawet w wywiadach to było widać, inni nie potrafili zdania po angielsku wydukać, a Jkk prowadził dalej analizy ;)
Oprócz tego mam wrażenie, że turniej odbył się w dość niedobrym momencie, to był praktycznie seans Inferna, obecna meta naprawdę jest nudna, jeśli istenieje tylko Kal-Azaar, Deleb, Kal-Azaar, o, Dhamiria i Ignatius nawet. To powinno dać UBI do myślenia. Już nawet w czasach dominacji Seekerów mecze by były ciekawsze, bardziej zróżnicowane, przynajmniej jeśli chodzi o ilość różnych frakcji.
Pozytywne wrażenie zrobili na mnie Cucu (symaptyczny się wydaje) i Avkall, brawo za odwagę w doborze decków, szkoda, że dwa razy startowa ręka nie pozwoliła za dużo zdziałać.
Tak czy siak, gratulacje dla MnM_vs_Smarties, po odpadnięciu Jkk i Cucu wydawał się najbardziej zasługiwać na wygraną :)
Amen. Te komentarze to było przegięcie, ciągle tylko GO BRASIL! Same czarne czachy... Oni jakąś akcję promocyjną mieli, czy co, że tyle ich było? :p

I właśnie, dlaczego wszystkie mecze nie były chociażby BO5? W zeszłym roku zawody były dwudniowe, choć trochę mniej do powiedzenia miało szczęście, a więcej rzeczywiste umiejętności graczy. Aż taka oszczędność pieniędzy? :(

twardy_
11-16-2014, 02:40 PM
kazdy miesiac r2p byl zdominowany przez jakas konkretna frakcje, wiec moment dobry jak kazdy inny

zaczynajac od hakeemow, poprzez stronghold az teraz inferno

nie podoba Ci sie, ze mial farta? nie zapominajmy, ze to gra karciana, a to oznacza, ze jest oparta w duzej mierze na szczesciu

ru11tie
11-16-2014, 02:42 PM
... Ignatius dosc dobrze kontruje Kal-Azaara(szczegolnie, że teraz IGN może jeszcze korzystac z sukkuba w pętach).

Mnie bardziej dziwi brak Nahli Time Jump Lock - to jest moim zdaniem bardzo dobry deck - choc brak jej mogl być spowodowany tym, że matchup Nahli i Kala jest na korzyść Kal-Azaara, więc zapewne dlatego nikt nie pokusił się o granie Nahlą.

1. Racja. Ignatius mógł korzystać z plugawej umiejki sukkuba w pętach, to tak jakby walczyć z wiatrakami, Bo Ignatius w std bez niej jest naprawdę cienki jak d..a węża. Poza tym Kal-Azaar jest deckiem konrolnym nastawionym vs deckom opartym na stworach i magii, łuty są dużym minusem Kala, stąd pewnie ta porażka.
2. Nahli nikt nie grał bo jest za wolna, nie jest to deck oparty na tempo tylko oparty na kombo. Przykro trochę, że nikt nie zagrał Akademią, a raz została zagrana Seria, Shalan i Morgan, bo to pokazuje, ile jeszcze pracy czeka Ubi aby zbalansować wszystkie frakcje.

M0rw47h
11-16-2014, 03:37 PM
- wśród dominującego Inferno chyba pewną niespodzianką była obecność Ignatiusa

Niespodzianką? Czwarty najbardziej grany bohater po patchu na 1800+.

- gry na takim turnieju wszystkie powinny być do 3-ech wygranych, żeby zmniejszyć element przypadku

Zgadzam się.

- jeśli kogoś szkoda to chyba najbardziej Avkalla, który jako jedyny z półfinalistów nie grał w tym turnieju Kal-Azarem, pokusił się nawet zagrać troll deckiem na Dhamiri i przy pewnej dozie szczęścia nim wygrał (wyrzucił z ręki rywala trzy skoki w czasie),
no i tego Chińczyka, który zaryzykował grę Morganem (jedyne Heaven w tym turnieju) i nieco specyficznym Garantem (m.in. z upiorami)

Dhamiria nie była troll deckiem, to wciąż jest spotykana konstrukcja na wyższych pułapach...

- tak w ogóle to DoC do wyczynowego grania aktualnie słabo się nadaje, ponieważ gra jest zbyt szybka i przy słabej ręce bardzo ciężko o comeback, i do tego system papier/kamień/nożyce... ale to temat na inną dyskusję

Idea zmieniania decku co gre, to owszem granie w p/k/n.

Aklov
11-17-2014, 02:37 AM

Ok., wierzę ci. Ja nie grałem zbyt wiele od patcha, ale jak patrzyłem przed chwilą na DoC Replay Managera, to od resetu zagrałem na głównym koncie 36 gier w standardzie z przeciwnikami o średnim elo ~1700 i nie trafiłem ani razu na Ignatiusa. Na jednym smurfie (trochę elo mniej) kilkanaście pojedynków, też żadnego Ignatiusa. Wśród tych gier było 9-ciu przeciwników 1800+, więc dla mnie to jednak niespodzianka, choć czułem że ten bohater przy obecnym balansie kart ma spory potencjał.

Dhamiria nie była troll deckiem, to wciąż jest spotykana konstrukcja na wyższych pułapach...

Ja bym się uparł, że jednak jest troll deckiem, bo jest łatwa do skontrowania skokiem w czasie, a skoro jest teraz pełno KalAzarów..., a zapewne będzie za chwilę całkiem sporo Matek v2 (a i v1 chyba nie pójdzie w zapomnienie), może nawet Arianę ktoś odkurzy, no to nie będzie to zbyt dobry deck. Tak jak ktoś napisał, że TJ zaczyna być jednym z wyznaczników mety i stąd nie wierzę żeby ta Dhamiria upowszechniła się. Powiedzmy sobie szczerze, gdyby Avkall nie wyrzucił z ręki MnMa 3-ech TJ (to był duuuuży fart) to by ten pojedynek przegrał.
Oczywiście ktoś grający taką Dhamirią może nastawiać się na egzorcyzm, ale przeciwnik może mieć argumenty w postaci dispeli, fali pustki, unikatowej ariany, użyteczny może tu być cosmic balance, mosty, a twierdza ma stwory z szybkim atakiem, crushera, świątynia lotus, mizukami... trochę tego jest, więc dla mnie raczej troll, choć oczywiście w wielu grach może być efektywny. Na pierwszy rzut oka wydawało mi się że raczej zwykła talia na szale u Dhamirii byłaby w przeciętnych grach lepsza (bo nie zawalają jej miejsca w talii te żywiołaki z budynkami), ale może się mylę...

Idea zmieniania decku co gre, to owszem granie w p/k/n.

Dlatego żeby zmniejszyć element losowy należałoby wprowadzić jakiś rodzaj banów tak jak np. w turniejach speedcup series albo okazyjnych szwajcarach „zabroń ich”. Wówczas doszedłby element przewidywania czym rywal zagra, byłoby mniej przypadku i mniej grania pospolitymi, względnie uniwersalnymi deckami.

IzyiBoteq
11-17-2014, 12:51 PM

.

Gdzie można to sprawdzić?

M0rw47h
11-17-2014, 01:23 PM
Gdzie można to sprawdzić?

Cóż replay manager jest dobrym źródłem.
Jeśli zaś chodzi Ci o moje źródło to na blogu opisałem dość dużą próbkę powtórek, która udało mi się zgromadzić przy pomocy wielu osób (link w sygnaturze), same dane też są dostępne w formacie do***entu excel.