PDA

View Full Version : Crag Hack 3/0/0 - wielce radosna talia o dziwo wygrywająca

Duckingman
10-30-2014, 10:56 PM
Hej,

Chciałbym się z wami podzielić deckiem który ostatnio złożyłem dla zabawy bo mnie już lekko nudzić zaczął DoC. O dziwo udało mi się zbudować talie którą rzadko przegrywam, a wygrana nastepuje zazwyczaj w okolicy 6 tury. Póżniej im dalej tym gorzej, ale od takich trudnych parti są paosiaki :) Taktyka jest prosta jak budowa cepa. Przy pierwszej nadażającej się okazji wrzuca się 3 piąchę (czyli dla gracza pierwszego w turze 2, a dla gracza 2 w turze 1), a potem już co turę jedzie się umiętność naszego herosa i wystawia stwory za średnio 1,4 punkta (stąd założenie ze stworki nie mogą kosztować więcej niż 2 po użyciu zdolności herosa za wyjątkiem paosiaków).

Skład talii:

Wydarzenia:
Wielkie łowy x 4 - karty niezbędne bo właściwie od 3 tury nie zostają żadne karty na ręku :)
Tydzień najemników x 4 - przy 50 zakapiorach w talii jest to must have :)

Stworki:
Ważki x 4
Wierny ogar x 4
Goblin zwiadowca x 4
Łowca z Pao x 4 - najsłabsze ogniwo talii, ale wszelkie innsze kombinacje jakie mogę sklecić wypadają jeszcze gorzej
Mroczny Asasyn x 2 - mam niestety tylko 2 a w kolekcji, a aż prosi się o 4 w zamian za 2 Łówców z Pao
Straszliwy Wilk x 4 - bardzo przydatny dzięki odpłacie do blokowania wrogich niestrzeleckich dropów za 1 :)
Czarny Sęp x 4
Harpia z Ranaaru x 4
Goblin Nauczyciel x 4
Morski Elf Łucznik x 4
Wściekły Pies x 4
Najemny Łotr x 4 - idealny do przyblokowania wrogich stworków
Poszukiwacz Śmierci z Pao x 4 - jedyna karta o rzeczywistym koszcie 3, ale jest kluczowa na dobicie przeciwnika w okolicy 6 tury

Tyle o kartach które są. Z chęcią posłucham waszych opinii na ten temat bo jak widać powyżej mam teoretycznie wolne 4 sloty za Łowców z Pao. Może doradzicie mi jakiegoś stworka którego ja nie odkrylem podczas zabawy tym deckiem :)

GeishaGoner
11-08-2014, 02:55 PM
Łowców z Pao proponowałbym wyrzucić, na ich miejsce możesz spróbować Ranar Maulerów, biorąc pod uwagę że wszystko jest papierowe to jakieś liczniki powinni sobie nabić bez większych problemów, albo Kitten Warrior do użytku w połączeniu z tygodniem najemników. Ewentualnie 1 punkcik w fortunki i gold pile tudzież shaman hunt. Te fortunki mogą pozwolić Ci efektywniej korzystać z Wielkich Łowów, dlatego raczej w ich kierunku bym się skłaniał.