PDA

View Full Version : Akane STD 4/5/2

AnacondaV2
10-13-2014, 06:11 PM
Cześć poniżej chciałbym przedstawić mój deck Akane (A) STD, 4/5/2, jak na razie dobrze mi się z nim "współpracuje" (2 swissy wygrałem nim), ale już nie tak dobrze radze sobie w rankedach czy jackpocie, więc chciałbym abyście go ocenili.

Wydarzenia:

4x Rozdarty Całun
4x Dzień Świątyni

Stworzenia (28):

4x Uczony
4x Rakszasa Harcownik
4x Gargulec
4x Czarodziej Mentor
1x Księżycowy Feniks
3x Strażniczy Golem
4x Dżinn
4x Obsydianowy Gargulec
1x Nur, Tkaczka Zaklęć
1x Zefiria, Wybranka Wiatru

Zaklęcia(14):

2x Lodowe Kolce
4x Gejzer
4x Łańcuch Piorunów
4x Lodowy Meteor

Łuty Szęścia(6):
2x Poprawiona Taktyka
4x Ulubione Zaklęcie

Do decku wrzuciłem Lodowe Meteory, gdyż uważam jest za OP, + łączą się ze zdolnością Akane, więc już wgl. są świetne (mam nadzieję że ich nie znerfią :P)
W wydarzeniach użyłem rozdartego całunu, ale nie wiem czy jest to dobry pomysł.
Proszę oceniajcie i zmieniajcie jestem otwaarty na propozycje.

McBanan2
10-14-2014, 06:45 PM
Cześć poniżej chciałbym przedstawić mój deck Akane (A) STD, 4/5/2, jak na razie dobrze mi się z nim "współpracuje" (2 swissy wygrałem nim), ale już nie tak dobrze radze sobie w rankedach czy jackpocie, więc chciałbym abyście go ocenili.

Wydarzenia:

4x Rozdarty Całun
4x Dzień Świątyni

Stworzenia (28):

4x Uczony
4x Rakszasa Harcownik
4x Gargulec
4x Czarodziej Mentor
1x Księżycowy Feniks
3x Strażniczy Golem
4x Dżinn
4x Obsydianowy Gargulec
1x Nur, Tkaczka Zaklęć

Zaklęcia(14):

2x Lodowe Kolce
4x Gejzer
4x Łańcuch Piorunów
4x Lodowy Meteor

Łuty Szęścia(6):
2x Poprawiona Taktyka
4x Ulubione Zaklęcie

Do decku wrzuciłem Lodowe Meteory, gdyż uważam jest za OP, + łączą się ze zdolnością Akane, więc już wgl. są świetne (mam nadzieję że ich nie znerfią :P)
W wydarzeniach użyłem rozdartego całunu, ale nie wiem czy jest to dobry pomysł.
Proszę oceniajcie i zmieniajcie jestem otwaarty na propozycje.

Ja bym nie brał 4 dni świątyni przy trzech golemach i 8 czarach celowanych które wyciągasz z cmentarza ale to moje zdanie

Mekheri
10-15-2014, 12:41 AM
Jak wyżej. Rozdarty całun również wydaje się być chybionym pomysłem. Uczony, Gargulec, Dżin, Obsydianowy Gargulec, Nur - kontrujesz tym wydarzeniem umiejętność połowy swoich stworzeń.

Rozważyłabym dodanie do zaklęć paru Błyskawic czy - bardziej - Lodowych włóczni, jeśli je posiadasz. Tajemny strzelec wydaje mi się dobrą alternatywą dla Czarodzieja mentora. Kanałowanie nie jest aż tak potrzebne, a 0-1 ataku na wszystkim przez kilka pierwszych tur... Spelle spellami, ale ile można przeciwnika łaskotać i czym trade'ować, zanim będzie można sukcesywnie czyścić stół?

I naprawdę potrzebujesz aż 4 Ulubionych zaklęć? Nie gram zbyt wiele Akademią, ale czy to grając na immo, czy na rakszasy, nie używam tej karty w ogóle i mogłabym policzyć na palcach jednej ręki sytuacje, kiedy mi jej brakowało.

AnacondaV2
10-17-2014, 07:15 PM
Cześć,

Dzięki za porady, zastosowałem się do nich i zbudowałem od nowa ten deck proszę spójrzcie na niego :) :

Wydarzenia:

4x Miesiąc Pajęczej Królowej (Kontra na stworzenia z drenażem, leczeniem, głównie na nekro/przystań)
2x Kosmiczna Równowaga (Z mojej ostatnich paru gier wynika że zazwyczaj nie zostaje zbyt wiele kart, kontra na przewijarke masfara itd.)
2x Gradobicie (Nie mam pomysłu :( )

Stworzenia (28):

4x Uczony
4x Rakszasa Harcownik
4x Gargulec
4x Tajemny Strzelec - Alternatywa za Czarodzieja Mentora
1x Księżycowy Feniks
3x Strażniczy Golem
4x Dżinn
4x Obsydianowy Gargulec
1x Nur, Tkaczka Zaklęć

Zaklęcia(18):

4x Lodowa Włócznia 2x Lodowe Kolce
4x Gejzer
2x Łańcuch Piorunów (Usuwam 2, okazało się sytuacyjne)
2x Błyskawica (Kontra na Shi-No-Shi i tym podobne koxy gdy niechcemy marnować Meteoru)
4x Lodowy Meteor

Łuty Szęścia(4):
1x Poprawiona Taktyka (Wyrzuciłem 1 szt.)
3x Ulubione Zaklęcie (Tutaj się niestety nie zgodze, miałem na 10 gier 6 sytuacji w których ulubione zakl. uratowało mi tyłek)

Co powiecie na takie rozdanie? Czekam na dalesze uwagi :)

kacdorro
10-17-2014, 09:45 PM
A gdzie skupiony umysł?

AnacondaV2
10-19-2014, 06:20 PM
A gdzie skupiony umysł?

Siema, właśnie edytuje ten deck ponownie, gdyż coś mi się nie zgadzało, i właśnie pojawi się skupiony umysł ;)

Wydarzenia:

4x Miesiąc Pajęczej Królowej >
2x Kosmiczna Równowaga > Tutaj nic nie zmieniam bo nie mam pomysłu na wydarzenia :(
2x Gradobicie >

Stworzenia (28):

4x Uczony
4x Rakszasa Harcownik
4x Gargulec
4x Tajemny Strzelec
1x Księżycowy Feniks
3x Strażniczy Golem
4x Dżinn
4x Obsydianowy Gargulec
1x Nur, Tkaczka Zaklęć

Zaklęcia(18):

2x Lodowa Włócznia (4x to za dużo)
2x Skupiony Umysł (Kontra na Alie Mass-Rage, Kombi się z Gargulcem i Lodową Włócznią)
2x Lodowe Kolce (Jakaś kontra na dnie świątyni)
4x Gejzer
2x Łańcuch Piorunów
2x Błyskawica
4x Lodowy Meteor

Łuty Szczęścia(4):
1x Poprawiona Taktyka
3x Ulubione Zaklęcie

Czekam na dalsze uwagi i komentarze