PDA

View Full Version : Ariana

TropicanaPanda3
08-17-2014, 02:11 PM
Witam piszę tutaj bo mam propozycję i prośbę o zwiększenie punków do użycia mocy wyniszczania stworzenia.

Bo bądźmy szczerzy ale 4 punktu za zniszczenie dobrego potwora to jest śmieszny koszt i jest oooo wiele za mocna broń i po prostu można by wygrać grę tą broną i się nie zmęczyć przy tym.

Proponuje zmienić koszty na 6 punktów i możesz zabić potwora o koszcie 3 albo 8 punktów i możesz zabić potwora o koszcie 4.

Komentujcie i piszcie i mam nadzieję że to poprawią bo czasami mi się odechciewa gry jak widzę ariannę i sobie używa tej głupiej super mocy.

A i jeszcze koszt kupienia jej jest też śmieszny 8 dzikich kart naprawdę? są karty o wiele gorsze i o wiele droższe ona powinna kosztować co najmniej 16 a nie 8.

hojno03
08-17-2014, 03:21 PM
Umiejętność Ariany wcale nie jest za mocna, chociaż śmiesznie się nią gra przeciwko Twierdzy na szale:D
Po pierwsze, kosztuje ona tyle co każdy inny bochater który wszedł do Base Set 2.
Po drugie, ta bohaterka ma tą umiejętność odkąd pamiętam czyli jakieś 1,5 roku i nie było przez ten czas jakiegość większego oburzenia, że jest za mocna lub za słaba (chyba że coś mnie omineło).
Po trzecie, aby mogła zabić jakieś stworzenie musi być najpierw nałożony na nim licznik.
Po czwarte, czary takie jak Soulreaver (nie pamiętam polskiej nazwy) lub Dezintegracja również kosztują 4 surowce i również zabijają dowolne stworzenie, więc koszt umiejętności jest adekwatny do tego co ta umiejętność robi.
Podsumowując, nie widze powodu do nerfa :p

filo9011
08-17-2014, 08:16 PM
Było już narzekanie ludzi, że jej zdolność nie powinna działać na liczniki szału, bo nie ma to sensu i masakruje Twierdze. Ponadto miała ona też swój złoty czas, gdy powstawały na niej mill decki.
Ariana może być przegięta w połączeniu z kartą pełzająca śmierć, lecz jest to wyjątkowo lategamowa taktyka.

jkk89
08-18-2014, 01:20 AM
To wcale nie masakruje Twierdzy, wg mnie w ogóle nie opłaca się używać jej abillity, praktycznie bezużyteczna. Przydaje się jedynie w late game jak już masz wylevelowane staty. Jeśli używasz jej wcześniej i to w kombinacji ze słabymi kartami jak moonsilk fetters to wg mnie robisz błąd. A karta pełzająca śmierć jest bezużyteczna zupełnie.

filo9011
08-18-2014, 04:02 PM
Tak :)

Nekroop
11-08-2014, 10:51 PM
Czekam na nerfa od roku. Twierdzą nie da się na nią wygrać jesli nie wejdzie super ealry rozdanie. W dodatku może jeszcze używać takich spelli jak pożeracz dusz czy dezintegracja które również są BEZDESKUSYJNIE op.

twardy_
11-08-2014, 11:35 PM
musze sie zgodzic, co odpalam doca, daje quck game a tam tylko ariana i ariana...

nie.

Narozis
11-08-2014, 11:54 PM
musze sie zgodzic, co odpalam doca, daje quck game a tam tylko ariana i ariana...

nie.

Chyba grasz w innego DoC'a niz ja :)

MastaBlastaX
11-09-2014, 03:28 PM

To odebrałem jako ironię (osobiście bardzo się cieszę jak mi się uda spotkać jakąś :P), za to tego :

Czekam na nerfa od roku. Twierdzą nie da się na nią wygrać jesli nie wejdzie super ealry rozdanie. W dodatku może jeszcze używać takich spelli jak pożeracz dusz czy dezintegracja które również są BEZDESKUSYJNIE op.
Nie rozumiem .. od roku?? Żeby to jeszcze nowy gracz napisał, to ok- nie wiem, może we wczesnych 'metach' Ariana koksi, ale żeby po roku czasu nadal mieć pretensję do niej?

borsium
12-29-2014, 01:15 AM
Witam piszę tutaj bo mam propozycję i prośbę o zwiększenie punków do użycia mocy wyniszczania stworzenia.

Bo bądźmy szczerzy ale 4 punktu za zniszczenie dobrego potwora to jest śmieszny koszt i jest oooo wiele za mocna broń i po prostu można by wygrać grę tą broną i się nie zmęczyć przy tym.

Proponuje zmienić koszty na 6 punktów i możesz zabić potwora o koszcie 3 albo 8 punktów i możesz zabić potwora o koszcie 4.

Komentujcie i piszcie i mam nadzieję że to poprawią bo czasami mi się odechciewa gry jak widzę ariannę i sobie używa tej głupiej super mocy.

A i jeszcze koszt kupienia jej jest też śmieszny 8 dzikich kart naprawdę? są karty o wiele gorsze i o wiele droższe ona powinna kosztować co najmniej 16 a nie 8.

4 za wypust.gdzie Cie boli?koszt jak najbardziej zbalansowany zwlaszcza ze po wystawieniu co lepszy zdejmie danego potwora acz cmentarz to nie jest konierc lol.btw nie placz bo i tak zagubiony w mroku w sprawnych rekach robi to samo i taniej..zanim znow pomyslisz ze trzeba znerfic pozeracza na 5 to gleboko sie zastanow co mozna zrobic za 4 punkty^^

Siruthial
12-29-2014, 03:07 AM
Zawsze spoko odkopać temat po półroku. :)

iro1979
04-29-2015, 08:48 PM
Też mam problem z tym bohaterem. Jest przegięta i tyle. Przeczytałem cały wątek i:
Dezintegracja kosztuje też 4, ale takich kart można mieć 4, a umiejętność bohatera się nie kończy nigdy. Czyli tak jakby się miało dezintegrację w ręku non-stop. Niby trzeba nałożyć licznik, ale kart nakładających licznik jest multum, a decki tej przebrzydłej pani oparte są na stworzeniach nakładających liczniki i zaklęciach które też nakładają liczniki, często jest też tak, że w deck przeciwnika ma karty, które nakładają na siebie pozytywne liczniki i gra robi się bez sensu. W dodatku z pełzającą ciemnością co rusz można zabijać wszystko co się rusza tak by przeciwnik się nie wystawił.
Porównywanie tej umiejętności do dezintegracji jest błedne, bo zagranie dezintegracji w sumie zabiera kartę. Dezintegracja niszczy stworzeniei bilans kart jest zachowany u obu osób, a umiejętność powoduje że druga strona szybko wypsztyka się z kart stworzeń.
Karta powinna być bardziej skopana :). Moim zdaniem można by:
-dodać do kosztu 4 jeszcze odrzucenie karty;
-lub zwiększyć koszt użycia zdolności do 6
-lub umiejętność działa na stworzenia których koszt wystawienia jest równy lub niższy niż 3
- a i jeszcze jedno, zapomniałem wczoraj napisać. Można by ograniczyć umiejętność do niszczenia stworzenia z licznikiem trucizny lub licznikiem okaleczenia. Ze wskazaniem na truciznę - tak czy śmak zatrute jednostki zdechną, a okaleczonymi da się grać.
Denerwujace jest to, że gram z kimś kto robi straszne błędy, a pomimo to wygrywa. Jeszcze pisze gg... a ja gadugadu nie używam... LOL, nie mniej jednak gry przeciwko niej nie są fajne. Wystawić się nie można.

jander81
04-29-2015, 08:57 PM
Masz racje Toxic Bandit na swoim kanale wyjaśnił dlaczego Ari jest op https://www.youtube.com/watch?v=t5GsqoMoHIA
No a tak powaznie, skoro ta umiejka jest taka OP to co tak mało ich n a randomie?

MastaBlastaX
04-29-2015, 09:04 PM
Zawsze spoko odkopać temat po półroku. :)

+1 :)

Ariana jest w jakiejś trzeciej dziesiątce kart do nerfa wg. mnie, pasywka spoko i zdecydowanie nie op, a to że jest naturalną kontrą na keltora np- to dodaje smaczku grze, nie możesz wygrywać przeciw wszystkim

iro1979
04-29-2015, 09:19 PM
Chciałem coś napisać o tej Arianie i nie będę zakładał nowego wątku skoro już jakiś istnieje ;). Z jednej strony jak założę nowy to będą ludzie pisać użyj opcji szukaj, z drugiej jak odkopię temat to jestem archeologiem.
Zawsze moge i ja grać tym skopanym bohaterem i będzie ok. Jednak wydaje mi się, że dobrze byłoby gdyby sanse były bardziej wyrównane. Spójrz np. na taką Dhamirię z inferna. Ma umiejętność "przeciwnik odrzuca kartę i każdą o tej samej nazwie", dot zaklęć i lutów. Umiejętność kosztuje 6, a pewności nie masz że przeciwnik na łapie ma zaklęcie albo łut. Możesz zmarnować 6 hmmm kasy, lub wyrzucić jakieś g. Za te 6 można zagrać kilka stworzeń. A teraz porównaj ją do Ariany, a są przecież bohaterowie bez umiejętności.

fish_1994
08-30-2015, 05:26 PM
Popieram, teraz na docku do słowie CO DRUGI MECZ mam Araine, i jedyne co robię to po prostu wychodzę z gry bo nie chce mi się męczyć z tym OP bohaterem, jak na nią gram to mam ochotę wyłączyć doca i zagrać w normalną gierkę w której się nie będę wkurwiał po robocie. Inne decki są ciekawe nawet się idzie pośmiać że 2 tytany wroga wyczyściły mój stół, nawet a Inferno lubię grać bo to szybkie mecze. Ale na nią się nie da po prostu wszystkie nooby teraz nią graja bo zabijają każdego mocniejszego stwora. Jeszcze 3 szkoły magii ma to już w ogóle. Wg mnie taka pasywka może być ale nie na bohaterze u Necro. Np u twierdzy by się fajnie spisała, bo Necro i tak bez problemu nałoży liczniki a Twierdza już nie, jedynie zaklęciem, a temu wybrałem Twierdzę bo czasem przydaje się zabić własną jednostkę żeby bustnąć inne i wykończyć wroga. Co wy na to?