PDA

View Full Version : Boostery

Adeshal
07-27-2014, 03:00 PM
Witam. Niedawno zacząłem swoją przygodę z karcianką firmy UBISOFT - Might & Magic: Duel of Champions. Wcześniej przez kilka lat grałem w karciankę World of Warcraft, więc doświadczenie w tej kategorii gier już jakieś mam. :] Zwracam się do doświadczonych [i nie tylko] graczy z zapytaniem odnośnie boosterów.
Dla nowego gracza jakie boostery opłaca się wybierać na początku? Podczas gry zajmować się kampanią, czy raczej tylko potyczki?
Pozdrawiam
Adeshal

Lorenthiel
07-27-2014, 03:20 PM
Witaj, jako nowy gracz powinieneś skupić się na paczkach z serii standardowej, a mianowicie Pakiet Podstawowy 2, Pakiet Serca Koszmarów i Pakiet Zguby Gryfa. Przy czym polecam na początek kupować np tak: 3 pakiety zestawu podstawowego, potem 1 pakiet serca koszmarów, znów 3 podstawowego, 1 zguby gryfa i tak w kółko. Dlaczego? W pakietach zestawu podstawowego znajdziesz wiele przyadtnych kart które są niezbędne do budowania różnych talii. W grze bardzo opłaca się robić kampanię bo za każdą wygrana dostaje się 5 tysięcy złota, bardzo łatwo idzie uzbierać golda na nowe pakiety :) Ja na Twoim miejscu grałbym tu i tu bez żadnej spiny :)

Pozdrawiam,
Lorenthiel

Paku93
07-27-2014, 05:36 PM
Jako nowy gracz powinieneś skupić się na trybie Standard, (jest to tryb z ograniczoną ilością kart, po prostu Base Set 2 składa się z wybranych kart ze wszystkich serii dziedzictwa, czyli wszystkich dodatków jakie wyszły od początku gry). Tryb standard jest bardziej zbalansowany (a przynajmniej powinien), a także dostępny w całości za złoto dla nowych graczy.

Na początek powinieneś przejść kampanie, tyle ile dasz radę, jest z niej dużo golda (niedawno został on zwiększony).
Pamiętaj że każdą misję możesz przejść każdą frakcją i podstać przez to 5 razy więcej złota.
Za ten gold proponuje kupować BS2 i któryś z dodatków w zależności od tego jaką frakcją chcesz grać. Jeśli masz czas w necie są do znalezienia karty z konkretnych boosterów więc możesz sobie przeanalizować. Ale wydaje mi się że Serce koszmaru jest przydatniejszym dodatkiem, ale wszystko zależy czym chcesz grać.
Ogólnie rzecz biorąc karty zdobywa się teraz szybko (przynajmniej jeśli chodzi o Standard, o Open możesz w sumie zapomnieć bez sięgania do portfela).

Dodatkowo polecam robią zadania dziennie i codzienne logowania. A także przejrzeć listę osiągnięć, robiłem je już dawno i nie chce mi się sprawdzać, ale za niektóre były fajne nagrody, a nie były trudne do zdobycia.

Jeszcze jedno ważne info:
Postaraj się jak najszybciej złożyć jakąś tanią dobrą talię i wbić rangę Mistrza, nie jest to trudne, ktoś z dobrych graczy powinien Ci polecić jakąś tanią niezłą talię. Kiedy już będziesz miał tą rangę odblokujesz dzienne zadania za które nagrodą są dzikie karty, a jak już pewnie zauważyłeś są one potrzebne do kupowania singli, czyli są dość istotne ;) Zadania te polegają na wygraniu 5 gier daną frakcją, ale o ile się nie mylę można to wykonać w trybie nierankingowym, a gdybyś nie był w stanie złożyć jakiejś talii danej frakcji, po jednym dniu zawsze można zadanie wymienić.

I jeszcze kwestia turnieji, JP możesz grać, tracisz jedynie gold za wygraną (idzie on do puli), sam zobaczysz po dwóch dniach czy Ci się opłaca. Za to swissów nie polecam grać do momentu kiedy nie będziesz miał tali na poziomie mistrza II i dobrego w niej ogrania. Inaczej stracisz tyko bilety. No i zwracaj uwagę w jakim trybie jest rozgrywany turniej, polecam grać tyko w Standardzie, w OPEN będziesz miał nikłe szanse, a w tygodniowych również jesteś stratny, bo pomimo tygodniowych zasad (np. brak unikatów, czy same stworzenia), dalej dostępne są karty z OPEN, a więc często potężniejsze.

To chyba tyle, jak coś to pytaj.

shimazu85
08-02-2014, 11:03 AM
To co up napisali 100% prawdy ja tylko dodam że jak złożysz talię Acamasa w standardzie to bez problemu pograsz nim także w formacie otwartym.