PDA

View Full Version : Deki żetonowe

ropian
07-27-2014, 09:12 AM
Witam
Taka nieśmiała prośba
Trochę wpadło kart żetonowych i mógłby ktoś zrobić jakiś filmik jak tym grać i czy warto, zawsze jak się widzi i słyszy to jakoś lepiej to zrozumieć .
Pewnie wiele osób (zaczynających)ma podobny dylemat a dla fachmanów to pewnie bułka z masłem
Głownie chodzi o necro
Inferno ze swoimi rodzidzielkami też może być ciekawe ale ciężko ogarnąć ten temat jak się ma za mało wiedzy
Pozdrawiam
Robert

Staryou
07-30-2014, 08:21 AM
Też przychylam się do prośby :) bo w ogóle tego nie kminie :P

ropian
07-30-2014, 08:54 AM
Troche pograłem necro żetonami i muszę przyznać że fajnie sie gra ,niestety nie mam pojęcia jakie wydarzenia wybierać niewiem do jakich wartości optymalnie stakowac, posiadam ten łut co daje 2 żetony co runde, fajna rzecz.
Nie wiem jakie optymalne czary do tego.
Dużo tego nie wiem u mnie ..
Pozdrawiam
Robert

TokisPL
07-31-2014, 09:44 PM
Sam chciałem pograć Nekro na tokenach, ale nie szukałem przed tym żadnych wskazówek jak to ma wyglądać. Szczęśliwie mam wszystkie karty potrzebne do tego decku, więc można było poszaleć i pooptymalizować, po kilkunastu próbach gram aktualnie czyś takim:

(gram po angielsku, nie znam polskich tłumaczeń)

Seria 3/5/3

2 x Night of the Rising Moon
4 x Fiery Sunrise
2 x Cosmic Balance

4 x Wretched Ghoul
4 x Venom Soldier
1 x Moon Phoenix
4 x Neophyte Lich
4 x Vampire Knight
4 x Lich Tactician

4 x Geyser
4 x Soul Reaver
3 x Ice Meteor

4 x Undead Reinforcements
4 x Reanimation
1 x The Price of the Void
3 x Dance of the Dead
4 x Bone to Bone
1 x Army of the Dead

2 x Boneyard

Jak tym grać? Sprawa w sumie prosta - na początek ludek za 1 res, najlepiej Venom Soldier, w drugiej Reanimation i ustawienie tokenów aby z Soldierem tworzyły klucz (^), w trzeciej rundzie Lich Tactician żeby doładować stworki. W następnych turach boostujemy eventem, dorzucamy Reinforcements i staramy sie planować do przodu. Blokujących czyścimy spellami, gdy potrzeba z kolei poblokować samemu wystawiamy wampiry(można spróbować wymienić na minotaury, ale lepsze latacze by poustawiać je rozsądnie względem tokenów). Bone to Bone trzymamy by użyć po board resetach i to najlepiej jak zginą ze 3 stacki, Dance of the Dead by wymienić beznadziejnie ustawione lub skazane na zniszczenie jednostki w jakąś grupkę, która zablokuje atak i przeżyje by przyboostować je w następnej turze. Army of the Dead wiadomo jak działa i rzeczywiście jest mocne, ale nie tak jak mi się wydawało zanim wyszło GB - traci się turę by to wystawić a nic się nie zyskuje na ten czas, poza tym takie dwa chłopki raczej nie pozwolą nam odzyskać kontroli nad stołem a służą raczej jako tani bloker albo boostowanie istniejących oddziałów. Mała uwaga: tokeny można wystawić na początku tury, przed efektami spellów i ludzików, więc zdarzało się że doładowałem stack by zabić Hellfire Maniaca czy przeżyć Immolation. Niestety nie da się skutecznie manewrować między czarami obszarowymi więc prędzej czy poźniej dostaniemy gejzerem czy innym rojem. Ogólnie w decku chodzi o boostowanie stacków, więc warto dbać by leżały choć dwa stacki na stole. Deck mocno rushowy, w long game'ach z reguły mamy po dupie. Zaś Toghrul lub Haven token deck z Benevolent Angel nas zamorduje. :(

Z chęcią podyskutuję na temat tej talii bo w sumie wierzę że można ją jeszcze usprawnić. Przede wszystkim z chęcią zamieniłbym Night of the Rising Moon na coś innego ale nie mam pomysłu - może Week of Mercanaries?

Pozdrawiam!

McBanan2
08-04-2014, 11:11 AM
1 Fiery Sunrise-Ognisty Świt
2 Day of the Sanctuary-Dzień Sanktuarium
2 Cosmic Balance-Kosmiczna Równaga
3 Rise of the Nethermancer-Powstanie Mówcy Zaświatów
4 Tithe Collector-Poborca Dziesięciny
2 Crusader Watchman-Krzyżowiec Strażnik
4 Crusader Treasurer-Krzyżowiec Skarbnik
1 Anael, Angel of Redemption-Anael Anioł Rozpaczy
1 Moon Phoenix-Księżycowy Feniks
2 Crusader Vanguard OR Falcon Marksman-Krzyżowiec Zwiadowca albo Kusznik Sokoła
1 Healing Sister-Siostra Uzdrowicielka
1 Zefiria, Chosen of the Winds-Zefiria Łowczyni Wiatru
4 Griffin Legionnaire-Legionista Gryfa
1 Benevolent Angel-Dobroczynny Anioł
4 Griffin Crossbowman-Arbalestier Gryfa
1 Devout Priest-Pobożny Kapłan
2 Angel Protector-Anioł Obrońca
1 Angel Commander-Anielski Dowódca

2 Lightning Bolt-Błyskawica
1 Blinding Light-Oślepiające Światło

1 Hall of Memories-Sala Pamięci
1 Golden Horseshoe-Złota Podkowa
1 Cassandra's Imperial Devotion-Cesarska Wierność Kassandry
2 Broken Bridge-Zawalony Most
4 Campfire-Obozowisko
1 Altar of Asha-Ołtarz Ashy
1 Revised Tactics-Poprawiona Taktyka

4 Barracks-Baraki
3 Garrison-Garnizon

Masz Kassandre na żetony z angielskiego forum wrzucone przez Zerg Rushera

Azheal
08-09-2014, 10:41 AM
A probowal ktos grac zetonami rodzicielek?Brakuje mi jakiegos decka inferno i tak sobie pomyslalem ze te rodzicielki sa duzo ciekawsze niz reszta zetonow