PDA

View Full Version : Seria 4/4/4

DexterWhite
07-16-2014, 06:05 PM
Hej, ostatnio złożyłem sobie Serie i wbiłem nią Mistrza II, jednak chciałbym się wspiąć wyżej na drabince rankingowej i proszę was o pomoc w ulepszeniu mojego decku. Oto jak się on na chwile obecną prezentuje: http://tools.mmdocking.com/decks/show/12305

marcinie
07-22-2014, 09:24 AM
Ciężka sprawa z tą Serią, nie jest łatwo wyważyć balans między czarami i łutami. Ty postawiłeś zdecydowanie na łuty, podnoszenie z cmentarza Banshee Ostatnim rozkazem, cofanie jej mostem, podnoszenie Ołtarzem Ashy itd. Ja ułożyłem ostatnio trochę inną Serię, bardziej opartą na czarach, pewnie też nie jest optymalna, co nieco trzeba w niej zmienić, ale jest mniej ryzykowna. Postaram się wytłumaczyć dlaczego.
Dla mnie karty wymagające 4 przeznaczenia mają w tej talii sporo wad. Najbardziej dyskusyjne jest wrzucenie Ostatniego Rozkazu Serii. Jest stosunkowo drogi (koszt 5, czyli prawie tyle, co za wystawienie Banshee z ręki), przy tym po użyciu umiejki i ataku Banshee znika, więc wprawdzie czyścimy planszę, ale z drugiej strony nie zapełniamy jej naszymi stworami Poza tym, żeby go zagrać musisz mieć na cmętarzu Banshee, a możesz nie dostać jej prędko na rękę. Co więcej, przeciwnik może Ci ją wyrzucić z Cmentarza wydarzeniem (nie ukrywajmy, jest to pierwsza karta, którą wyrzuci przeciwnik, choćby z uwagi na Atroposa i Legion Serii). Dodatkowo problemem są też jej wymagania (4-0-4). Gdybyśmy nie musieli levelować magii - ok, nie byłoby to problemem, ale musimy levelować wcześniej magię, żeby zagrywać Banshee i móc grać nasze Banshee-combo (oraz żeby bronić się za pomocą Gejzer-u i Pożeraczy), a to z kolei powoduje, że przeznaczenie levelujemy na końcu. Z tych wszystkich przyczyn może się okazać, że wszystkie karty z Przeznaczeniem 4 będą długi czas martwe na ręcę...Największa szansa, że będzie to Ostatni Rozkaz, bo masz ich aż 4...Dlatego ja zdecydowałem się na build bez Ostatnich rozkazów, bez Ołtarza Ashy, zachowałem tylko Legion Serii, chociaż też nie wiem, czy to słusznie. wrzuciłem zamiast tego 4 Nicie Księżycowego jedwabiu i chyba lodowe kolce, (które są tańsze, wymagają magii, którą levelujemy wczesniej i są świetną kontrą na rush - najgroźniejszy dla Serii). Bardzo pryzdatny może okazać się również nowy Łut dla Necro - Armia nieumarych oraz Bone Setter (nie znam polskiej nazwy, on wystawia obok siebie żetony, dobry na zatrzymanie naporu - zobaczysz to na filmiku). Do tego dołożyłem chyba Księżycowego Feniksa, przydatnego w lategamie. Cały mój build i 2 świeże meczyki talią znajdziesz na moim kanale YT:

http://www.youtube.com/watch?v=nQkB4kGBdXU