PDA

View Full Version : Fleshbane <> Sveltana

Wikist
07-05-2014, 12:50 PM
Jak można zauważyć w grze istnieją łuty szczęścia stworzone specjalnie pod wampiry + wampiry wymagają jedynie mocy do wystawienia. Natomiast Czempion Nekropolii Fleshbane specjalizuje się w duchach czyli w istotach magicznych co zmusza go jako bohatera bez żadnego punktu magii na start do zwiększenia jej żeby czerpać korzyści z umiejętności. Natomiast Sveltana jako bohaterka z punktem mocy i dwoma magii bez przeznaczenia jest bohaterką skupioną wokół wampirów, które de fakto mają własne łuty szczęścia, a sama Sveltana łatwego dostępu do łutów szczęścia nie ma.

Dlatego proponuje żeby zamienić umiejętności Sveltany i Fleshbane'a ze sobą co moim zdaniem ma znacznie więcej sensu, gdyż bohater z dwoma punktami mocy na start (siły) nie będzie musiał pakować w magię, a Sveltana jako bohaterka od duchów miałaby idealne początkowe statystki aby takimi grać.

+ Jak wiem z fabuły Fleshabne miał stać się wampirem (źródło: http://www.twitch.tv/duelofchampions/b/518118267 przełączcie na 35:45), ale jad Namtaru zamiast zamienić go w wampira, przemienił go w tego stwora jakim teraz jest. Natomiast Sveltana jako bohaterka z Might and Magic Heroes VI bardzo często kontaktowała się z duchami jak i nie za bardzo przepadała za Ludmiłą, która była swego rodzaju królową wampirów (księżną? coś w ten deseń). Więc fabularnie ten pomysł też ma poparcie.

Wampiry od razu wyglądają jak przykład jednostki dla bohatera-czempiona z dwoma punktami mocy na start. A osiągnięcie dla Sveltany poziomu kiedy mogłaby używać Banshee jest znacznie prostsze niż u innych bohaterów (Banshee to duch - piszę aby zwrócić uwagę na synergię).

Także mam nadzieję, że podoba wam się ten pomysł. Pozwoliłoby to na wprowadzenia kolejnego grywalnego bohatera do standardu, jednocześnie nie wykluczając Sveltany z nową pasywką. Fleshbane będzie mógł natomiast używać łutów szczęścia przeznaczonych dla wampirów i wyjdą z tego nowe ciekawe strategie (razem z najnowszym budynkiem dla wampirów z nowego dodatku, który także wymaga jedynie mocy (siły) do postawienia).

Druiddroid
07-08-2014, 11:57 AM
Bardzo dobry pomysł, zgłosić go dalej i dać punkt na forum!

KokojuKyoshiro
07-14-2014, 11:26 AM
Natomiast Sveltana jako bohaterka z Might and Magic Heroes VI bardzo często kontaktowała się z duchami jak i nie za bardzo przepadała za Ludmiłą, która była swego rodzaju królową wampirów (księżną? coś w ten deseń). Więc fabularnie ten pomysł też ma poparcie.

Czy ja wiem, czy się nie lubiły :P W H6 nic o tym nie ma, chyba, że coś ominąłem (była zaś władczynią wampirów, chyba w Hereshu nie ma książąt i księżnych, a za życia była księżniczką Byka). Później zaś stała się władczynią Hereshu, sam nie wiem, kiedy, pewnie w trakcie wojen nekromantów z magami.

W każdym razie, osobiście uważam to za dobry pomysł. Trochę dziwnie będzie się przestawić, niemniej tak chyba będzie lepiej.

DexterWhite
07-14-2014, 11:31 AM
Wydaje mi się, że lepszym pomysłem będzie zamienie statystyk obu bohaterów, a nie ich umiejętności.

Wikist
07-14-2014, 04:17 PM
Wydaje mi się, że lepszym pomysłem będzie zamienie statystyk obu bohaterów, a nie ich umiejętności.

Ten pomysł dałby taki sam rezultat z trzema wyjątkami:
- fabularnie to nie będzie zgodne, bo skąd pasyw do duchów u bohatera, który miał stać się wampirem, a Sveltana znikąd otrzymała umiejetność opartą na wampirach?
- gracze którzy już mają jednego z tych bohaterów nie będą narzekać na to, że nagle zmieniono im umiejętność bohatera (ale mogą narzekać, że zmieniono im statystyki, więc jest możliwość, że na to samo wyjdzie)
- Fleshbane ma tylko jedna szkołę magii, więc na co mu dwa punkty magii? [edytowane]

Uważam, że jak już mielibyśmy przeprowadzać taką dosyć drastyczną zmianę to zróbmy to dobrze i pod kątem balansu kart i pod katem fabularnym. Tak więc cały czas uważam mój pomysł za lepszy.

Druiddroid
07-14-2014, 06:23 PM
Pomysł Wikinga jest lepszy, po co Fleshbanowi majacemu tylko Magię Mroku 2 punkty magii na start.... A Sveltanie z 2 magiami 0 na 1 poziomie.

Nadal apeluję o odzew reszty społeczności gry oraz CMów, o przekazanie pomysłu "wyżej" i przyznanie Wikingowi punktów forumowych, a najlepiej wprost dać mu premię

filo9011
07-14-2014, 06:39 PM
Teraz tylko pytanie, czy wtedy Nekro nie byłoby zbyt silne?

M0rw47h
07-14-2014, 09:55 PM
Teraz tylko pytanie, czy wtedy Nekro nie byłoby zbyt silne?

A kiedykolwiek bylo?

filo9011
07-15-2014, 02:43 PM
Chyba już nie pamiętasz czasów Nergala :)
Osobiście również chciałbym zobaczyć zaproponowane zmiany w Nekro, jednak obawiam się, że to mocno zachwieje balansem.

Druiddroid
07-15-2014, 03:06 PM
Nie zachwieje. Obecna słabość Fleshbana właśnie świadczy o braku balansu, jest najsłaszbym 2/0/1 w całym Standardzie i wyraźnie odstaje od Masfara, Deleb czy nawet Tekane. Natomiast cały ten wampirowski asortyment nie jest tak silny jak chociażby asortyment kart z sagi "Rodzicielki" w Inferno. (głównie z ZG).

Sveltana natomiast nie była i nie jest tak silna jak Deleb czy Acamas, poza tym dostałą nerfa na Oczarowaniu. Zmiana pozwoli jej osiągnąć siłę sprzed tego nerfa, ale nie większą.

Poza tym obydwie Namtaru ssą. Przed chwilą zjechał mnie Kal-Azaar 0/5/3, który połowę kart miałze Zguby Gryfa. Nałądował "Wzmocnione zaklęcie: 3 razy i każda Klątwa z Zaświatów zadawała 7 dmg :) A stara namtaru co dostałą? Nerfa na oczarowanie i bezużyteczne wspomagacze, które nic nie dają. Tak wiec dzięki 2 słąbym Namtaru balans zostanie zachowany i Nekro nie będzie wyraźnie najsilniejszą frakcją.

filo9011
07-15-2014, 09:43 PM
Mógłbyś podesłać powtórke gry przeciwko kal-azaar 0/5/3?

DexterWhite
07-16-2014, 11:52 AM
Ten pomysł dałby taki sam rezultat z trzema wyjątkami:
- fabularnie to nie będzie zgodne, bo skąd pasyw do duchów u bohatera, który miał stać się wampirem, a Sveltana znikąd otrzymała umiejetność opartą na wampirach?
- gracze którzy już mają jednego z tych bohaterów nie będą narzekać na to, że nagle zmieniono im umiejętność bohatera (ale mogą narzekać, że zmieniono im statystyki, więc jest możliwość, że na to samo wyjdzie)
- Fleshbane ma tylko jedna szkołę magii, więc na co mu dwa punkty magii? [edytowane]

Uważam, że jak już mielibyśmy przeprowadzać taką dosyć drastyczną zmianę to zróbmy to dobrze i pod kątem balansu kart i pod katem fabularnym. Tak więc cały czas uważam mój pomysł za lepszy.

Rzeczywiście, myślałem, że Sveltana posiada 1 punkt magii.

M0rw47h
07-16-2014, 04:10 PM
Chyba już nie pamiętasz czasów Nergala :)
Osobiście również chciałbym zobaczyć zaproponowane zmiany w Nekro, jednak obawiam się, że to mocno zachwieje balansem.

Nergal Slowpoke byl troche over the top.
Jesli masz na mysli Nergal rush, to byl sredni. Radzila sobie z nim cala masa deckow (Zardoc, Adar, Dhamiria w obu wersjach, czy Yukiko Lock).

filo9011
07-16-2014, 04:55 PM
Może i radziła ale i tak ludzie płakali. Osobiście byłem przeciwny temu nerfowi, jednak trzeba przyznać to, że 8/10 pojedynków grało się właśnie przeciwko niemu i było to wkurzające.

M0rw47h
07-16-2014, 04:58 PM
Może i radziła ale i tak ludzie płakali. Osobiście byłem przeciwny temu nerfowi, jednak trzeba przyznać to, że 8/10 pojedynków grało się właśnie przeciwko niemu i było to wkurzające.

Tylko dlatego ze najpopularniejsza wersja nie miala zadnych Rare'ow poza Pao.

Wikist
07-23-2014, 06:06 PM
*bump*

shimazu85
08-02-2014, 11:13 AM
Pomysł fajny :) Powinni to zmienić bo teraz nekro jakieś takie średniawe jest , niby można coś z grupowalnością kombinować albo slowpoke na Serie/Arianne ale to wszystko jest po prostu za wolne i ginie zanim się zdąży rozwinąć.

Aklov
08-03-2014, 01:29 PM
Dobry pomysł, dobrze uargumentowany, popieram.

DanielKurzempa
08-05-2014, 12:13 PM
Sveltana znikąd otrzymała umiejetność opartą na wampirach?

Nie znikąd tylko dzięki mnie :)
Początkowo Sveltana miała być niegrywalnym bohaterem więc szanujcie to co macie.
Twój pomysł raczej nie przejdzie bo ludzie na górze nie przepadają za bardzo grywalnymi bohaterami necro.

AxelDwunasty
08-08-2014, 07:15 PM
Cóż, całkiem ciekawie, ale wampiry chyba miały być wspierane przez zaklęcia. Wiele z nich ma zdolności aktywujące się gdy atakują stworzenie o ataku 1 lub mniej, więc potrzebują okaleczenia. Do tego magia powietrza Sveltany daje ciekawe połączenia np. dołączenie do wampirowa ,,Błogosławieństwa Burzy'' (chyżość+szarża). Więc nie jest to złe. Jeśli chcesz grać łuty na wampirach wybierz innego bohatera,np. Serię, która także daje ciekawe możliwości. Jeśli chodzi o Fleszbane'a, zgadzam się. Nie jest stworzony do gry w oparciu o bezcielesnych, choć jego pasywka ma mu to poniekąd zapewniać. Moim zdaniem Sveltana nie potrzebuje zmian, a jedynie Flesh. :)

DexterWhite
08-09-2014, 01:53 PM
Cóż, całkiem ciekawie, ale wampiry chyba miały być wspierane przez zaklęcia. Wiele z nich ma zdolności aktywujące się gdy atakują stworzenie o ataku 1 lub mniej, więc potrzebują okaleczenia. Do tego magia powietrza Sveltany daje ciekawe połączenia np. dołączenie do wampirowa ,,Błogosławieństwa Burzy'' (chyżość+szarża). Więc nie jest to złe. Jeśli chcesz grać łuty na wampirach wybierz innego bohatera,np. Serię, która także daje ciekawe możliwości. Jeśli chodzi o Fleszbane'a, zgadzam się. Nie jest stworzony do gry w oparciu o bezcielesnych, choć jego pasywka ma mu to poniekąd zapewniać. Moim zdaniem Sveltana nie potrzebuje zmian, a jedynie Flesh. :)

Zauważ, że atak równy lub mniejszy od jednego można uzyskać poprzez specjalny budynek dla wampirów oraz łut szczęścia.