PDA

View Full Version : Zguba Gryfa nowa serii kart Might and Magic: Duel of Champions!

Domarath
06-11-2014, 01:58 PM
http://static2.cdn.ubi.com/MM-DOC/CRC/PL/thumbnail.jpg

Czempioni!

Jest nam niezmiernie miło przedstawić pierwsze informacje na temat nowej serii kart do Might and Magic: Duel of Champions!

Zguba Gryfa wprowadzi do gry 100 nowych kart, nowe zdolności i mechaniki. Dodatek będzie dostępny w połowie Lipca 2014 roku!

Dodatek będzie skupiał się wokół księstwa Gryfów z frakcji przystani. Zguba Gryfa będzie powiązana z wydarzeniami przedstawionymi w 2 Blood Moon Eclipse oraz inwazji Demonów. Jest to frakcja wojskowa i polityczna gotowa na straszną wojnę.

Więcej kart, zapowiedzi i szczegółów wkrótce! Bądźcie gotowi na więcej!

Dagnir_Smauga
06-11-2014, 02:14 PM
Tak szybko? Nie przesadzacie trochę?

BS2 i HoN weszło 4 miesiące po FT. Początkowo HoN miał wejść miesiąc po BS2, a nie razem z nim. Zatem Zguba Gryfa wchodzi do gry 3 miesiące (a 2 przed przesunięciem premiery HoN) po wprowadzeniu ostatniego dodatku.

Czyżby jedynym pomysłem Ubisoftu na (zarabianie) grę było dodawanie 100 kart co miesiąc?

Straszyk_pl
06-11-2014, 02:17 PM
Można przypuszczać, że przystań w Standardzie stanie się bardziej grywalna ;). Niestety nazwa według mnie kiepska ;(. Nie pozostaje nic innego jak wygrać teraz 10 walk z rzędu z CM-ami żeby zdobyć pieczęcie na box :D

Ibas94
06-11-2014, 02:17 PM
Droga ku pomocy Przystani nadchodzi !

xNolaan
06-11-2014, 02:21 PM
Co z cenami kart z Serca Koszmaru w Ołtarzu Życzeń? Wzrosną wraz z wejściem nowego dodatku?

SkullGarden
06-11-2014, 02:23 PM
Ceny w ołtarzu to jedno... Może to naiwne pytanie, ale czy jest coś wiadomo na temat ceny SK za golda?
Zostanie 25k, 15k, czy znów tylko niebieska waluta?

Ardorucis
06-11-2014, 02:27 PM
Czy pomyślano też o ratunku dla Świątyni? Mam nadzieję, że pojawią się grywalne karty również dla tej frakcji.
Ale art mi się podoba, to będzie jakiś epik?

xNolaan
06-11-2014, 02:29 PM
Ceny w ołtarzu to jedno... Może to naiwne pytanie, ale czy jest coś wiadomo na temat ceny SK za golda?
Zostanie 25k, 15k, czy znów tylko niebieska waluta?

Na początku nowy dodatek będzie dostępny zapewne tylko za pieczęcie, potem za golda. Spodziewam się takich samych cen jak w przypadku HoN.

Edit: Zmiany kosztu HoN w goldzie raczej bym się nie spodziewał, ale kto wie.

Domarath
06-11-2014, 02:44 PM
Można przypuszczać, że przystań w Standardzie stanie się bardziej grywalna ;). Niestety nazwa według mnie kiepska ;(. Nie pozostaje nic innego jak wygrać teraz 10 walk z rzędu z CM-ami żeby zdobyć pieczęcie na box :D

Po angielsku jest Griffin Bane, jak znajdziemy lepszą nazwę( o ile nie jest za późno) to może uda się zmienić, też uważam że nie jest najszczęśliwsza.

Domarath
06-11-2014, 02:45 PM
Tak szybko? Nie przesadzacie trochę?

BS2 i HoN weszło 4 miesiące po FT. Początkowo HoN miał wejść miesiąc po BS2, a nie razem z nim. Zatem Zguba Gryfa wchodzi do gry 3 miesiące (a 2 przed przesunięciem premiery HoN) po wprowadzeniu ostatniego dodatku.

Czyżby jedynym pomysłem Ubisoftu na (zarabianie) grę było dodawanie 100 kart co miesiąc?

Ale to co Dagnir mam napisać do twórców, że nie chcemy nowych kart ?! :rolleyes:

Ibas94
06-11-2014, 02:52 PM
Moze inaczej Przystań jest dobra tylko że w Standardzie każdy bohater ma Magie jasności która strasznie osłabia przystań :/

SkullGarden
06-11-2014, 02:53 PM
Hmmm po co nam nowe karty skoro jest Ignatius i Ariana ;) <taki dżołk>

Dagnir_Smauga
06-11-2014, 02:56 PM
Ale to co Dagnir mam napisać do twórców, że nie chcemy nowych kart ?! :rolleyes:

Szczerze, to tak, a przynajmniej nie tak często. Według mnie optymalnie byłoby 100 nowych kart w kwietniu, sierpniu i grudniu, czyli co 4 miesiące.

Zresztą nowe karty chcą dać po 3 miesiącach, a na głupią opcję anulowania zadań trzeba czekać 2 miesiące. Czyli trud dodanie takiej opcji jest równy trudowi zaprojektowania 67 kart.

tryt1
06-11-2014, 03:12 PM
Trochę się przeraziłem, że dodatek będzie w połowie miesiąca a okazało się, ze chodzi o lipiec :D Musiał bym się trochę poKATować :P Nie mam za dużo dzkich kart ale do dodatku powieniem osiagnąć wartość 50-100.

Odstęp między dodatkami niby jest 3 miesiące ale dzięki temu, że twórcy się trochę opamiętali i nie wprowadzają co pół roku nowej frakcji to myślę, że szybciej się uwiną z przygotowaniem serii.

SpixPL
06-11-2014, 03:14 PM
Dziwna logika. Jak można założyć od razu, że karty będą złe ? Wydaje mi się że ten dodatek, będzie miał synergie z poprzednim.(z tego co pamiętam, to z 5 wierzami już tak było). Tylko wprowadzają go teraz, tak na raty. Bo sam HoN i tryb standard jest prosty jak konstrukcja cepa.

Straszyk_pl
06-11-2014, 03:21 PM
Po angielsku jest Griffin Bane, jak znajdziemy lepszą nazwę( o ile nie jest za późno) to może uda się zmienić, też uważam że nie jest najszczęśliwsza.

W jednej z popularnych gier w którą kiedyś grałem, był przedmiot Lich Bane. Przetłumaczono go na "Zmora Licza"...pewnie to nic nie zmieni, ale chciałem napisać ;)

kenez14
06-11-2014, 03:23 PM
Data wydania nowego dodatku może wywoływać mieszane. Z jednej strony za pewne wszyscy ucieszą się gdy 2 pominięte frakcje wrócą znów do walki. Jednak z drugiej strony pośpiech może spowodować wydanie karty pokroju Wilczego Kapitana, która natychmiast bedzie wymagała poprawy.

Na miejscu twórców wstrzymałbym się z wydawaniem serii dopóki nie uznałbym, że wszystkie karty są odpowiednio wyważone pod względem siły i kombinowania z innymi kartami.
A poza tym muszę nazbierać masę złota żeby cieszyć się nowymi pakietami, a to niestety nie jest już takie łatwe.

Aaa! I mam nadzieję, że skończą wreszcie ciągnąć ten debilny pomysł z odwetem na pierwszym miejscu i dodadzą jakieś fajne łuty, bo to co dostaliśmy w HoN dla Przystani to śmiech na sali.

Domarath
06-11-2014, 03:52 PM
Data wydania nowego dodatku może wywoływać mieszane. Z jednej strony za pewne wszyscy ucieszą się gdy 2 pominięte frakcje wrócą znów do walki. Jednak z drugiej strony pośpiech może spowodować wydanie karty pokroju Wilczego Kapitana, która natychmiast bedzie wymagała poprawy.

Na miejscu twórców wstrzymałbym się z wydawaniem serii dopóki nie uznałbym, że wszystkie karty są odpowiednio wyważone pod względem siły i kombinowania z innymi kartami.
A poza tym muszę nazbierać masę złota żeby cieszyć się nowymi pakietami, a to niestety nie jest już takie łatwe.

Aaa! I mam nadzieję, że skończą wreszcie ciągnąć ten debilny pomysł z odwetem na pierwszym miejscu i dodadzą jakieś fajne łuty, bo to co dostaliśmy w HoN dla Przystani to śmiech na sali.

Ale ta seria nie jest robiona w pośpiechu. :rolleyes:

SirLincolln
06-11-2014, 03:53 PM
Proponuję zmienić nazwę dodatku na "Plaga Gryfa" lub "Zmora Gryfa".

I proponuję zmienić tłumaczy gry - "Tytan Shantiri nie może atakować jeśli nie ma punktów obrażeń" to jest jakaś porażka.

Albo chociaż "Crimson Mage" przetłumaczony na "Karmazynowy Uczeń" - nie lepiej ""Szkarłatny/Purpurowy/Krwawy Mag"?

SirLincolln
06-11-2014, 03:55 PM

Ogólnie Przystań jest bardzo trudna do zbalansowania - ciężko znaleźć dla niej Złoty Środek.

Ardorucis
06-11-2014, 04:16 PM
Albo chociaż "Crimson Mage" przetłumaczony na "Karmazynowy Uczeń" - nie lepiej ""Szkarłatny/Purpurowy/Krwawy Mag"?
Tak troszkę poza wątkiem - akurat Karmazynowy Uczeń jest przetłumaczony dobrze. To Purpurowa Więź powinna zostać Karmazynową.

Straszyk_pl
06-11-2014, 04:44 PM
W jednej z popularnych gier w którą kiedyś grałem, był przedmiot Lich Bane. Przetłumaczono go na "Zmora Licza"...pewnie to nic nie zmieni, ale chciałem napisać ;)

Proponuję zmienić nazwę dodatku na "Plaga Gryfa" lub "Zmora Gryfa".

Domarath, jak widzisz kolega SirLincolln poparł mojąpropozycję ;) Działaj :D !

twardy_
06-11-2014, 04:52 PM
pierwszy raz wraz z wejsciem patcha boxa bedzie trzeba kupic za prawdziwa kase (pomijajac kilka wyjatkow)

ale bedzie placz przez te 2-3tyg zanim dodatek wyladuje za golda w shopie

Paku93
06-11-2014, 04:57 PM
Ja mam jeszcze odłożone 1500 seali :)
Za to dalej sporo braków z HoN :/

NileNero
06-11-2014, 08:13 PM
pierwszy raz wraz z wejsciem patcha boxa bedzie trzeba kupic za prawdziwa kase (pomijajac kilka wyjatkow)

ale bedzie placz przez te 2-3tyg zanim dodatek wyladuje za golda w shopie

Płacz jest teraz bo w obecnych warunków nie możesz sobie pozwolić, żeby raz na tydzień kupić sobie jedną rzadką kartę albo epika za dzikie karty...
Co do dodatku, mam spodziewać się nowych bohaterów? Przydaliby się nowi bohaterowie - magowie z 3 szkołami magii. Może w STD pojawiła by się chociaż jakaś "mała kontrola".

tryt1
06-11-2014, 10:16 PM
Czyli nie będzie nic o pustce w pustce :( Jestem tym bardzo zasmucony :P

Domarath
06-12-2014, 11:34 AM
Domarath, jak widzisz kolega SirLincolln poparł mojąpropozycję ;) Działaj :D !

Ok, sprawdziłem wszystko i Zguba Gryfa musi pozostać, tak nazwa została już użyta w HoMM 6, musimy się trzymać jeden terminologii.

tryt1
06-12-2014, 12:12 PM
Ok, sprawdziłem wszystko i Zguba Gryfa musi pozostać, tak nazwa została już użyta w HoMM 6, musimy się trzymać jeden terminologii.
Rzeczywiście taka nazwa była w h6. Jednak jeśli twierdzisz, że osoby odpowiedzialne za lokalizacje trzymają się nazwenictwa z h6 to nigdy nie grałeś w Polską wersję h6 :P Osobiście moimi ulubionymi nazwami były zmorniki i świetliste agleje :D Mi się podobało to tłumaczenie ale wielu osobom nie :P

jkk89
06-12-2014, 01:29 PM
@Dagnir_Smauga and others:

Jak widać, człowiek zawsze sobie znajdzie powód, żeby ponarzekać.

Tak dla Twojej informacji to tak długa przerwa pomiędzy 5T a BS2 i HoN była powodem odejścia wielu graczy. Pomiędzy wcześniejszymi dodatkami przerwy nie były aż tak długie i ludzie byli zadowoleni. Zawartość S06 (Zguba Gryfa) była znana na długo przed wyjściem BS2, balans kart także już trwa dobre kilka miesięcy.

marcinie
06-12-2014, 01:53 PM
Również moim zdaniem nowe karty przychodzą w samą porę (a nawet za późno! ^^). Sam od kilku dni nie gram w DoC, od jakiegoś czasu czuje znużenie potykaniem się z tymi samymi taliami. Czekam na karty, które pozwolą wrócić do gry niegrywalnym frakcjom i trochę przetasują obecne top talie. Ale nie narzekam, bo dev, naprawdę robią co mogą, żeby gra wciąż dawała radość. Mamy rozwiązany problem z DQ, wreszcie można skillować poziom, grać tym co się lubi, bez obaw, że na wyższym lvl nie zrealizujemy DQ. Co do czasu releasu - inna sytuacja była, gdy nie było 2 formatów, a kart do gry było sporo po wcześniejszych dodatkach, a inna jest teraz, gdy na cały standard składają się tylko karty z BS2 i HoN (jest ich po prostu znacznie mniej...). Więc teraz wydaje mi się, że ten i kolejny dodatek powinny pojawić się szybko :)

Podobnie jak niektórych drażni mnie Wasze narzekanie i wieczne niezadowolenie. W ekonomii jest coś takiego jak samosprawdzająca się przepowiednia. Nawet jeżeli coś jest kompletną bzdurą, jeżeli zaczną powtarzać to wszyscy i na każdym kroku - to po pewnym czasie zacznie się sprawdzać. Więc skończcie z tym biadoleniem i narzekaniem, bo to forum od jakiegoś czasu ma nastrój cmętarza. Nie wypuszczają kart - źle, wypuszczają - jeszcze gorzej :D Jeżeli ktoś ma dość DoC - grajcie w coś innego, zróbcie sobie tydzień czy dwa przerwy. Nie musicie całemu światu obwieszczać jak nieuchronnie DoC się kończy, bo Wam się znudził. Gra ma w sobie coś, czego brakuje wielu innym tytułom, więc cieszcie się nią :-) I koniec marudzenia.

twardy_
06-12-2014, 02:14 PM
@Dagnir_Smauga and others:

Tak dla Twojej informacji to tak długa przerwa pomiędzy 5T a BS2 i HoN była powodem odejścia wielu graczy. Pomiędzy wcześniejszymi dodatkami przerwy nie były aż tak długie i ludzie byli zadowoleni. Zawartość S06 (Zguba Gryfa) była znana na długo przed wyjściem BS2, balans kart także już trwa dobre kilka miesięcy.

zmiany w ekonomii nie mialy nic z tym wspolnego? zabranie pieczeci za lvl up? zabranie pieczeci za logowanie sie 7dni?
czemu mam tez wrazenie ze lvl wbija sie 2x dluzej niz przed bs2/hon?

taaa przerwa miedzy dodatkami ;)

NileNero
06-12-2014, 05:30 PM
zmiany w ekonomii nie mialy nic z tym wspolnego? zabranie pieczeci za lvl up? zabranie pieczeci za logowanie sie 7dni?
czemu mam tez wrazenie ze lvl wbija sie 2x dluzej niz przed bs2/hon?

taaa przerwa miedzy dodatkami ;)

Twórcy po jednym patchu zmusili nas do odzwyczajenia się od pieczęci i dlatego teraz narzekamy - ale już mniejsza o to. Czy ktoś wie w końcu kiedy będziecie prezentowali te karty na forum, bo jestem bardzo ciekaw czy przystań rzeczywiście przejdzie modernizację :P

Dagnir_Smauga
06-12-2014, 07:17 PM
Tylko jak Ty narzekasz to jest dobrze. Tytuł pierwszego zdobywcy 1700 ELO do czegoś zobowiązuje.:)

Zawartość S06 (Zguba Gryfa) była znana na długo przed wyjściem BS2, balans kart także już trwa dobre kilka miesięcy.
Skoro tak to bądź tak uprzejmy i wypisz całą znaną zawartość S06.

Domarath
06-12-2014, 07:56 PM
Tylko jak Ty narzekasz to jest dobrze. Tytuł pierwszego zdobywcy 1700 ELO do czegoś zobowiązuje.:)

Skoro tak to bądź tak uprzejmy i wypisz całą znaną zawartość S06.

Dagnir ale ja naprawdę nie rozumie twojego "kontra", jesteś przeciwko nowym kartą...ok.... ale w zasazie dlaczego przeciwko?

Jkkk zapewne testował s06 jako jeden z grupy testowej.

Domarath
06-13-2014, 12:42 PM
Czempioni,

sprawdźcie Wojownika Krwawego Rekina! (http://forums.ubi.com/showthread.php/891111-Zguba-Gryfa-Wojownik-Krwawego-Rekina!)

SkullGarden
06-13-2014, 02:49 PM
A tak jeszcze z innej beczki... Czy wraz z wyjściem nowego dodatku zostanie dodany też nowy rozdział do kampanii? Wiadomo coś na ten temat?

Dagnir_Smauga
06-13-2014, 03:42 PM
Dagnir ale ja naprawdę nie rozumie twojego "kontra", jesteś przeciwko nowym kartą...ok.... ale w zasazie dlaczego przeciwko?

Jkkk zapewne testował s06 jako jeden z grupy testowej.

A ja nie rozumiesz dlaczego myślisz, że mam jakieś "kontra" przeciwko nowym kartom i jestem nim przeciwko.

Przejrzałem swoje posty w tym temacie, które napisałem 2:
- W pierwszym napisałem, że nie podoba mi się ze nowe karty wychodzą za często, a nie że w ogóle wychodzą.
- W drugim wyraziłem swoją irytację, że Ubisoftowi łatwiej jest zrobić 100 nowych kart, niż 1 opcję anulowania zadań (która zresztą jest zbugowana, teraz zamiast mieć wygraj szwajcar przez 2 miesiące będę miał go przez 1, bo anulowane zadanie pojawia się zaraz po wykonaniu tego co dostaliśmy po zamianie.)

Domarath, proszę wskaż mi zdanie w którym jestem przeciwko nowym kartom, bo nie jestem. Jakbym był to by znaczyło, że jestem za zamknięciem gry. Ale przecież można dodawać co innego niż 100 kart co 2 miesiące.

I dalej czekam za listą znanej zawartości z S06. Jeżeli jest ona znana tylko dla producentów i grupy testowej, to jkkk89 kłamał mówiąc, ze jest ona zanan bo nie jest przynajmniej dla 95 % zainteresowanych grą. Zakładam że ta grupa testowa to 5 % graczy jak nie mniej.

Kuackillah
06-13-2014, 04:40 PM
Pozwolę sobie teraz i ja cos napisać

- W drugim wyraziłem swoją irytację, że Ubisoftowi łatwiej jest zrobić 100 nowych kart, niż 1 opcję anulowania zadań (która zresztą jest zbugowana, teraz zamiast mieć wygraj szwajcar przez 2 miesiące będę miał go przez 1, bo anulowane zadanie pojawia się zaraz po wykonaniu tego co dostaliśmy po zamianie.)
Bo wygrać szwajcara to naprawde trudna sprawa :D hehe

I dalej czekam za listą znanej zawartości z S06. Jeżeli jest ona znana tylko dla producentów i grupy testowej, to jkkk89 kłamał mówiąc, ze jest ona zanan bo nie jest przynajmniej dla 95 % zainteresowanych grą. Zakładam że ta grupa testowa to 5 % graczy jak nie mniej.
Po to jest grupa testerów podpisuje przed dołączeniem pewną klauzule poufności żeby właśnie niektóre rzeczy nie były od razu znane wszystkim, uwierz mi że dobrzy gracze z vip-testerów potrafią promować innych dobrych graczy żeby dołączyli do grona testerów, skoro nikt jeszcze Cię nie polecił to napewno nim nie jestes i nie zasługujesz na to, i ot co cały ból dupy

Dagnir_Smauga
06-13-2014, 05:00 PM
Bo wygrać szwajcara to naprawde trudna sprawa :D hehe
Tak dla mnie wygrać szwajcara to naprawde trudna sprawa, swojego ostatniego wygrałem przed patchem, coś w okolicach 5 kwietnia, razem wygrałem ich 9. Jestem mocno średnim graczem. Może chcesz wygrać szwajcara za mnie? Podam Ci login i hasło do konta.

PPo to jest grupa testerów podpisuje przed dołączeniem pewną klauzule poufności żeby właśnie niektóre rzeczy nie były od razu znane wszystkim, uwierz mi że dobrzy gracze z vip-testerów potrafią promować innych dobrych graczy żeby dołączyli do grona testerów, skoro nikt jeszcze Cię nie polecił to napewno nim nie jestes i nie zasługujesz na to, i ot co cały ból dupy
Dziękuję, ze napisałeś sprawę dla mnie oczywistą. Oczywiście że nie jestem dobrym graczem i nie chcę być w grupie testerów.
Ból dupy mam o to, że jkkk89 napisał że zawartość S06 jest znana kiedy to znana nie jest. To wszystko. Nie dopisuj sobie swoich interpretacji.

Co do mojego poziomu to mam 1687 wygranych na 3762 pojedynków, 44,84% wygranych. Już się pcham na forum vip-ów. Polecisz mnie?

DanielKurzempa
06-13-2014, 07:05 PM
Szczerze, to tak, a przynajmniej nie tak często. Według mnie optymalnie byłoby 100 nowych kart w kwietniu, sierpniu i grudniu, czyli co 4 miesiące.

Może i masz racje ze dodatki powinny być wydawane w równych odstępie czasowym i nie za szybko, ale od strony marketingowe to lepiej wydać nowy dodatek na początku wakacji niż pod jego koniec.
Dlatego wiec wydanie nowego dodatku w Lipcu zamiast w Sierpniu jest dobrze przemyślana decyzją, więc absolutnie nie rozumiem twojego rozgoryczenia w tej kwestii.

Zresztą nowe karty chcą dać po 3 miesiącach, a na głupią opcję anulowania zadań trzeba czekać 2 miesiące. Czyli trud dodanie takiej opcji jest równy trudowi zaprojektowania 67 kart.

Od strony programistycznej dodanie nowych kart jest łatwiejsze od zmiany interfejsu gry, ale nie o to w tym wszystkim chodzi.
Ubi tak późno wydał tą aktualizacje nie, dla dlatego że programowanie tego zajęło im tyle czasu tylko po prostu nie chał podjąć decyzji na szybko.
Pamiętaj ze anulowanie niewygodnego zadania sprawia ze zadania codzienne stają się łatwiejsze a nie z takim zamysłem było one tworzone.
Poza tym UBI musi ciągle użerać się z Jabłuszkiem, dlatego wydanie każdorazowej aktualizacji nie należy do przyjemnych i szybkich zajęć.

Ból dupy mam o to, że jkkk89 napisał że zawartość S06 jest znana kiedy to znana nie jest. To wszystko. Nie dopisuj sobie swoich interpretacji.

Nie chce być adwokatem "jkkk89”, ale on w swojej wypowiedzi, która prawdopodobnie źle zinterpretowałeś odniósł się do wypowiedzi innego gracza (zwróć szczególną uwagę na zwrot "@Dagnir_Smauga and others:"):

Czyli chodziło mu o to, że karty z nowego dodatku były nam znane (czytaj VIP testerom) jeszcze przed premiera Serca koszmarów, więc na pewno nie są one tworzone na szybko a ich balans rozpoczął się jeszcze przed światowa premierą HoNa.

jkk89
06-14-2014, 12:44 AM
@Dagnir_Smauga:

Nie chce być adwokatem "jkkk89”, ale on w swojej wypowiedzi, która prawdopodobnie źle zinterpretowałeś odniósł się do wypowiedzi innego gracza (zwróć szczególną uwagę na zwrot "@Dagnir_Smauga and others:"):

Czyli chodziło mu o to, że karty z nowego dodatku były nam znane (czytaj VIP testerom) jeszcze przed premiera Serca koszmarów, więc na pewno nie są one tworzone na szybko a ich balans rozpoczął się jeszcze przed światowa premierą HoNa.

Jest dokładnie tak jak Daniel napisał. Lista kart S06 była nam znana (testerom) jeszcze przed HoN, tak więc zarzut, że karty robione są "na szybko" był nietrafiony i tylko to chciałem uzmysłowić. Oczywistym jest, że nie mogę podać listy kart, które znajdują się w S06 i nigdzie nie napisałem, że jest to publiczna informacja, tak więc wypraszam sobie takie głupie docinki. Z mojej strony to definitywnie koniec "dyskusji".

Demoterium
06-14-2014, 01:36 PM
Myślałem, że ten balans i nowy dodatek stanowi podwaliny pod nową frakcje.. Twórcy gry ponownie zaczynają zasypywać nas kolekcją kart, która w konsekwencji ponownie rozreguluje rozgrywkę i utrudni wprowadzenie nowej nacji... Mniej wtajemniczeni zawodnicy jeszcze nie znaleźli złotego środka dla swojej talii a już będą zmuszeni budować od nowa i pewnie kupować niebiską walutę albo poczekać miesiąc na pojawienie się kart za złoto :// Zawsze byłem zwolennikiem rozwoju tej gry i akceptowałem wszystkie zmiany bo można było w miarę szybko zdobyć nowe karty.. teraz to nie takie łatwe.

twardy_
06-14-2014, 03:44 PM
Myślałem, że ten balans i nowy dodatek stanowi podwaliny pod nową frakcje.. Twórcy gry ponownie zaczynają zasypywać nas kolekcją kart, która w konsekwencji ponownie rozreguluje rozgrywkę i utrudni wprowadzenie nowej nacji... Mniej wtajemniczeni zawodnicy jeszcze nie znaleźli złotego środka dla swojej talii a już będą zmuszeni budować od nowa i pewnie kupować niebiską walutę albo poczekać miesiąc na pojawienie się kart za złoto :// Zawsze byłem zwolennikiem rozwoju tej gry i akceptowałem wszystkie zmiany bo można było w miarę szybko zdobyć nowe karty.. teraz to nie takie łatwe.

jaka nowa frakcja.. jak 2 z 6 obecnie sa niegrywalne w standardzie?

Dagnir_Smauga
06-14-2014, 04:21 PM
Nowa frakcja? A to DoC nie miał się zatrzymać na 6 frakcjach? Kiedyś były plany, by w DoCu były wszystkie 9 frakcji, ale wiadomo jak to z planami bywa.

Paku93
06-14-2014, 05:11 PM
Z tego co wiem to jeszcze przed BS2, powiedziane było, że gra zbyt się skomplikowała, żeby w tym momencie wprowadzać nową frakcję.
Ale teraz kiedy mamy BS2, można by o nowej frakcji pomyśleć (chociażby pod sam STD, bez "brakujących" kart do OPEN).
Bo tak jak mówisz, początkowo były plany aby wprowadzić wszystkie 9 frakcji, a nawet może jakieś dodatkowe jeśli wspomniana 9 nie wyczerpie pomysłów. No ale jak będzie zobaczymy.
Sam obstawiał bym że dostaniemy resztę frakcji, wcześniej czy później, bo np. mrocznego elfa już jednego mamy a to jednostka pochodząca z lochu ;p

kenez14
06-14-2014, 08:18 PM
@Paku, nie ma szans na wprowadzenie więcej niż 9 nacji do gry, bo to jest bodajże sprzeczne z podstawowymi zamysłami twórców, ale nie pytajcie mnie gdzie mi się to obiło o uszy.

Zawsze jednak mogą dodać jakieś pomniejsze, neutralne subfrakcje. To byłoby nawet ciekawe.

Argenni
06-14-2014, 08:26 PM
Ja jestem ciekawa: skoro mamy już nowego Damrana, Zefirię i Anael, to czy w nowym dodatku pojawią się sojusznicy Magii Ognia, Wody czy Ciemności :)

Dagnir_Smauga
06-14-2014, 09:24 PM
Frakcje (http://might-and-magic.ubi.com/universe/pl-PL/universe-world-ashan/factions/index.aspx)

W linku powyżej są opisane wszystkie oficjalne frakcje w uniwersum M&M od Ubisoftu.

W DoCu brakuje:
- Sylwan (leśne elfy)
- Loch (mroczne elfy)
- Forteca (krasnoludy)

Z wejściem Fortecy dostalibyśmy pewnie jeszcze magię runiczną.

Jeśli miałbym być optymistą to dostalibyśmy jeszcze jedną frakcje i byłaby nią forteca ze względu na magię runiczną. Po co dodawać tylko frakcję skoro można dodać frakcje i "szkołę magii", tym bardziej, że to mogłaby być już ostatnia dodana frakcja.

tryt1
06-15-2014, 10:48 AM
Uniwersum gry nie przewiduję nowej szkoły magii a ubi dość mocno się tego trzymaa, więc raczej nie ma szans, chociaż jako umiejętność runy mogły by znaleźć w grze. Osobiście chętnie bym zobaczył elfy z mechaniką opartą na atakach dystansowych. Wprowadzeniee nowej frakcji wiążę się z mniejszą ilością kart wydawanych w dodatkach albo większych dodatkach. Oprócz kart frakcyjnych musieli by dodawać łuty dla nowej frakcji. Uważam, że narazie powinni się skupić na 6 frakcjacjach. Jeśli chciano by dodać nową frakcję to powinien być większy odstęp czasu niż dotychczas np 1 rok lub dłużej.

Wprowadzenie akademii nie obala spekulacj, że zostaną wprowadzone mroczne elfy :D Akademia miała się znaleźć w h6 ale w wyniku pewnych komplikacji nei znalazła się tam. Znalezione zostały concept arty dotyczące tej frakcji. Sojusznik magii ziemi jest mrocznym elfem, więc może to jakiś trop :P

Dagnir_Smauga
06-15-2014, 02:11 PM
Uniwersum gry nie przewiduję nowej szkoły magii a ubi dość mocno się tego trzymaa, więc raczej nie ma szans, chociaż jako umiejętność runy mogły by znaleźć w grze.

Przecież w HoMM 5 runy występują jako szkoła magii dostępna tylko dla Fortecy. Nic sprzecznego z uniwersum M&M od Ubisoftu tu nie ma.

Edit:
Właściwie to w HoMM 5 mamy też okrzyki bojowe dla Twierdzy, a w DoCu jeśli się dobrze orientuję, ich nie ma. Pewnie taki sam los spotkałby runy, jeśli Forteca kiedykolwiek miałaby się znaleźć w DoCu.

marcinie
06-15-2014, 02:17 PM
Zgadzam się z Wami, że jeżeli nowa frakcja miałaby zostać wprowadzona - to czas po BS2 był idealny (tylko standard). Można to było zrobić mniejszym nakładem pracy. Strasznie bym chciał dostać krasnoludów, ot takie małe marzenie :) Może jakiś VIP-tester czy CM podpowie, czy na chwilę obecną UBI w ogóle myśli o tym?

PS. Zgadzam się jednak z tym (z małą niechęcią), że lepszy balans części talii jest jednak potrzebny w pierwszej kolejności...Nie zdziwię się, jeżeli po wprowadzeniu nowych kart to niegrywalne talie zaczną rozdawać karty ;p

tryt1
06-15-2014, 02:45 PM
Wszystkie szkoły magii są przypisane do smoków. Prędzej zaliczył bym to do umiejetności bohaterów. Krasnoludy wierzą w smoka ognia :) Pewne drobne odstępsta na potrzeby gry zawsze będą. Jednak nie będą to tak drastyczne jak np nowa szkoła czy frakcja. Gdyby wprowadzili runy, okrzyki do doca to pewnie by w łutach wylądowało :D

Demoterium
06-15-2014, 05:37 PM
PS. Zgadzam się jednak z tym (z małą niechęcią), że lepszy balans części talii jest jednak potrzebny w pierwszej kolejności...Nie zdziwię się, jeżeli po wprowadzeniu nowych kart to niegrywalne talie zaczną rozdawać karty ;p

Oczywiście balans stanowi realny problem. Talie przystani czy świątyni praktycznie przestały istnieć i kolejny już dodatek mógłby rozwiązać ten problem.
Wszystko to co się wydarzyło, czyli BS2 i zasypywanie graczy kolejną serią kart stanowi błędne koło. Trudno uznać notoryczne poszukiwanie balansu jako ROZWÓJ gry.

GeishaGoner
06-15-2014, 07:33 PM
100 nowych kart w imię balansu...to jest zwykła pazerność, a nie balansowanie. Przed cudownym patchem mecz miałem w ciągu kilku sekund, teraz czekam min. 40 sekund. Ktoś może powiedzieć, że nowy cudowny matchmaking potrzebuje więcej czasu, jednak statusy na liście moich znajomych sugeruje mi co innego, a to że losuje mi po 3 razy z rzędu tego samego przeciwnika tylko mnie w tym utwierdza. Przypuszczam, że znakomita większość graczy może się obyć bez kolejnego dodatku, ponieważ wciąż brakuje im obecnie istniejących kart.

DanielKurzempa
06-15-2014, 08:21 PM
Kilka informacji które można uznać za przeciek a jednocześnie prawie nic nie mówią:

1. Na chwilę obecną UBI nie planuje wprowadzania nowej frakcji. Oczywiście nie wyklucza takiego rozwiązania w przyszłości.
2. Prędzej czy później każda szkoła magii dostanie przypisane do niej unikalną jedenastkę neutralną.
3. Przygotujecię się na kolejne kopiowanie gry z zamieci. Tym razem dla odmiany będzie to nerf który pewnie pamiętają osoby które grały w zamknięta bete tamtej gry.

Kilka słów na temat frakcji w tej grze:

Inferno

Czy ta frakcja dostała kiedyś nerf?
Szczerze to ja nie pamiętam.
Skoro tak to pewnie wszystko tutaj działa więc idziemy dalej.

Przystań

Frakcja chyba najbardziej nie zbalansowana ze wszystkich o czym może świadczyć rekordowa liczba nerfów.
Tak naprawdę leczenie i odwet czyli główne cechy frakcji nie działają ale dzięki kartą wprowadzonym w pierwszym dodatku ta frakcja była najsilniejsza.
Kiedy zabrano jej te karty to okazało się że nie ma nic do zaoferowania.

Nekropolia

Teoretycznie silna frakcja ale absolutnie nie radzi sobie z fortunami więc nie jest popularna w open a jak powstanie kiedyś jakiś potężny bardzo popularny deck oparty na łutach szczęścia w standardzie to ludzie przestaną nimi grać.

Twierdza

Ojciec niebo i matka ziemia czuwają żeby ta frakcja zawsze była grywalna więc miłośnicy jej mogą spać spokojnie.

Świątynia

Ciężko jest zbalansowana tą frakcję żeby nie była zbyt silna lub zbyt słaba.
Jak macie jakieś ciekawe pomysły to śmiało piszcie jak znaleść złoty środek w balansie tej frakcji.

Akademii

Nie ma milingu w standardzie i wkońcu ta frakcja działa jak powinna czyli kontrol pełną gębą.
Teraz pozostaje czekać na jakieś normalne zaklęcia.
Pozatym tytani wkońcu stali się grywalni co było trudne do pomyślenia kiedy pierwszy raz zobaczyłem ich wymagania.

GeishaGoner
06-15-2014, 09:34 PM
W idealnym świecie balansując np. taką świątynię, ktoś by zastanawiał się z jakiego typu kartami ma ona największy problem i ewentualnie rozważał czy po prostu te karty nie są zbyt mocne także wobec innych frakcji...i dopiero później zastanawiał się czego jej brakuje i co ewentualnie dodać. Pomarzyć zawsze można. Będzie dodatek 100 kart, będzie lepiej albo gorzej, potem następny i jeszcze kolejny, a potem historia od nowa jako bs3. Niestety Ubi idzie śladami EA.

NileNero
06-17-2014, 06:31 PM
W idealnym świecie balansując np. taką świątynię, ktoś by zastanawiał się z jakiego typu kartami ma ona największy problem i ewentualnie rozważał czy po prostu te karty nie są zbyt mocne także wobec innych frakcji...i dopiero później zastanawiał się czego jej brakuje i co ewentualnie dodać. Pomarzyć zawsze można. Będzie dodatek 100 kart, będzie lepiej albo gorzej, potem następny i jeszcze kolejny, a potem historia od nowa jako bs3. Niestety Ubi idzie śladami EA.

Myślę, że kolejny dodatek wypuszczony w takim szybkim tempie ma za zadanie urozmaicić rozgrywkę w standardzie. Kiedy przystań stanie się grywalna i inne frakcje dostaną jakieś "fajne" karty to będziemy mogli grać na coś więcej niż tylko w 75% rush, Ariane i Hakeema...

LORD-LYNXxx
06-17-2014, 06:55 PM
1. Każda kolekcjonerska gra karciana - której deweloperzy mają jakąs "wizję rozwoju" - jest rozbudowywana o nowe dodatki/rozszerzenia.
2. Dodatki/rozszerzenia wychodzą zazwyczaj w dosc regularnych cyklach. Nie za czesto - by gracze nie złapali czkawki na zbyt duza ilosc nowosci. Nie za wolno - bo trzeba zarabiac ;)
3. Każdy myślący deweloper, ktory dzieli rozszezrenia na "bloki" planuje, by wszystkie rozszerzenia nalezace do danego bloku wspolgraly ze soba i sie nawzajem uzupelnialy. Zazwyczaj jest to planowane na poczatku bloku.
(Z poczatkiem danej gry - z pierwszym "blokiem" bywa roznie ;)).

Amen.

SkullGarden
06-18-2014, 01:30 AM
A ja zapewne będę nudna... ale Ignatiusowi przydałby się solidny nerf. -.-'
Ostatnio jedyne co widzę to Ignatius w open i Ariana w std. Czasem trafi się Masfar otk i spopielenie Asalah.
Dlatego ja już głównie czekam na formaty tygodniowe... Bo te "epickie decki" na każdym kroku zaczynają mi działać na nerwy.
Niestety, ale moim zdaniem obecnie większość pojedynków polega na bezmyślnym rzucaniu kart.
I tak jak ktoś zauważył, wystarczy spojrzeć na listę znajomych, żeby zauważyć, że coś jednak poszło nie tak...

MastaBlastaX
06-18-2014, 09:50 AM
@offtop mały:

3. Przygotujecię się na kolejne kopiowanie gry z zamieci. Tym razem dla odmiany będzie to nerf który pewnie pamiętają osoby które grały w zamknięta bete tamtej gry.

Hmm.. może ktoś rozjaśnić to zdanie?
ps. Uważam że 'gra z zamieci' to bardzo dobrze prowadzony tytuł, wzorowanie się na pewnych ichnich rozwiązaniach- wyłącznie na plus
ps2. Ludzie psioczą na spopielenie Asalah a nie mają pojęcia ile trzeba wysiłku żeby cokolwiek tym ugrać- to jedna z najciekawszych talii w std, niestety z masą kontr i słabych punktów. Ale jak 'siądzie' to satysfakcja wielka :)

Wczoraj Kimmundi pokazywał na streamie nowe karty, nie ma nic u nas o tym?

SkullGarden
06-18-2014, 12:27 PM
Ja nie psioczę na spopielenie (akurat często biegam sobie z jakąś kontrą na to więc nie boli mnie ten deck za bardzo) jeśli już to na wszechobecnych Ignatiusa, Masfara, Arianę i ogólną nudę przez powtarzające się w kółko decki...
Dlatego jak już pisałam czekam głównie na "tygodniówki" bo tam jest zawsze masa różnorodności (przynajmniej przez kilka pierwszych dni). ;)
Może jak wyjdzie tryb nierankingowy coś się zmieni na lepsze, będzie można grać bez spiny więc prawdopodobnie zacznie się pojawiać masa ciekawych, "prototypowych" decków.

A co do Asalah to chyba jedna z najbardziej elastycznych bohaterek, sama bym chętnie pobawiła się jej przewijarką, aleeee... brakuje mi ok 270 dzikich kart do zrealizowania tego marzenia ;)
Szczęśliwie za logowanie wpadnie mi teraz aż 1. :)

BuqC
06-21-2014, 08:31 PM
http://i.imgur.com/LO9Oxia.jpg

Coś nowego się pokazało na Angielskim forum.

bogi122
06-21-2014, 09:07 PM
Coś nowego się pokazało na Angielskim forum.

Pokazali to wczoraj na streamie

Breeder Matron / Inferno / Magic Melee

Cost: 5 resources, common
0 attack, 2 retaliation, 8hp

For every friendly battlefieldposition, occupied by a breeder, Breeder Matron gains +1 attack.

tryt1
06-21-2014, 09:10 PM
Trochę ochydna karta :P Niezły mógłby być horror z takim stworem. Na streamie, ktoś słusznie napisał- cthulhu :P Nie wiem czy te karty nie będą się za abrdzo wyróżniać na tle innych.

NileNero
06-22-2014, 09:22 AM
Pokazali to wczoraj na streamie

Breeder Matron / Inferno / Magic Melee

Cost: 5 resources, common
0 attack, 2 retaliation, 8hp

For every friendly battlefieldposition, occupied by a breeder, Breeder Matron gains +1 attack.

Nie wiem czy dobrze zrozumiałem. Wychodzi na to, że za każdą rodzicielkę dostaje +1 ataku? Czyżby jakiś grywalny deck na rodzicielkach?

bogi122
06-23-2014, 04:39 PM
To czekamy jeszcze na wersje Polską tej karty:

http://static2.cdn.ubi.com/MM-DOC/S06/BreederMatron.png

bogi122
06-23-2014, 05:15 PM
Kolejna karta:

http://i60.tinypic.com/2vblc28.png

''use the opponent's creatures costs 1 res more''

bogi122
06-24-2014, 03:12 PM
Kiedy pojawią się polskie wersje ''Breeder Matron'' i ''Kabuki Propagandist'' ?

filo9011
06-24-2014, 10:51 PM
Uwielbiam stronę graficzą kart Świątyni. Zdecydowanie najpiękniejsza frakcja.

marcinie
06-25-2014, 09:05 AM
Kolejna karta:

http://i60.tinypic.com/2vblc28.png

''use the opponent's creatures costs 1 res more''

Nie ogarniam tego opisu... Użycie kreatur przeciwnika kosztuje 1 zasób więcej... czy chodzi tu o to, ze wystawienie kreatur PRZEZ przeciwnika kosztuje go 1 zasób więcej? Jeżeli tak, to chyba powinno to brzmiec bardziej: 'use the creatures by opponent costs 1 res more' ? Czy się nie znam?

Draco86PL
06-25-2014, 09:14 AM
A nie lepiej zmienić ten opis na taki:

As long as Propagadista Kabuki stays on the battleground, opponent creatures costs 1 res more.

Zatrudnijcie mnie do tłumaczenia :D

filo9011
06-25-2014, 09:40 AM
@Draco, chyba powionno być "opponent's" :)

Dagnir_Smauga
06-25-2014, 09:55 AM
Angielska wersja i artwork HD Kabuki Propagandist (http://forums.ubi.com/showthread.php/892851-The-reveals-so-far!?p=10063893&viewfull=1#post10063893)

marcinie
06-25-2014, 10:40 AM
No i wszystko jasne, właściwy opis ENG z karty to: Opponent's creatures cost 1 more to play. Za dokładne to to nie jest, wersja Draco lepsza ;)

Draco86PL
06-25-2014, 11:07 AM
@Draco, chyba powionno być "opponent's" :)

mea culpa

bogi122
06-26-2014, 11:01 AM
http://image.noelshack.com/fichiers/2014/26/1403774240-masterpiece-titan.png

Wikist
06-26-2014, 11:05 AM
Co ten tytan ma tam do głowy przyczepione? :P Ta głowa trochę psuje wygląd i wciąż najlepiej wyglądającym tytanem pozostanie Wzburzony Tytan. :) Dla mnie oczywiście.

SkullGarden
06-26-2014, 12:41 PM
Jak tak patrzę na tego tytana... to mi się troszkę finałowy boss z DMC4 przypomina :P

Draco86PL
06-26-2014, 01:04 PM
A co z resztą kart które nie są typu Construct? Idą na górę biblioteki, na dół biblioteki zachowują swoją kolejność czy może w dowolnej kolejności? Uważam, że taka informacja powinna być umieszczona w opisie karty.

Wikist
06-26-2014, 02:08 PM
A co z resztą kart które nie są typu Construct? Idą na górę biblioteki, na dół biblioteki zachowują swoją kolejność czy może w dowolnej kolejności? Uważam, że taka informacja powinna być umieszczona w opisie karty.

Wydaje mi się, że jeżeli nie jest nic o tym napisane to pozostają one w takim samym porządku jak były. Nie tasujesz kart, nie idą na koniec biblioteki, więc najpewniej po prostu zostają na wierzchu.

Demoterium
06-26-2014, 02:23 PM
Mi się podoba.. bardzo fajnie zrobiona karta i ciekawa pasywka.

Draco86PL
06-26-2014, 02:34 PM
Wydaje mi się, że jeżeli nie jest nic o tym napisane to pozostają one w takim samym porządku jak były. Nie tasujesz kart, nie idą na koniec biblioteki, więc najpewniej po prostu zostają na wierzchu.

To co dla jednego wydaje się oczywiste, nie koniecznie jest oczywiste dla drugiego ;) Jako programista jestem na to bardzo wyczulony ;) muszę być :D

Magius121
06-26-2014, 04:36 PM

Podejrzewam, że po prostu te konstrukty zostaną dodane automatycznie do Twojej ręki, a Ty nie będziesz miał jako tako wglądu do tych kart. To "look at the top 3 cards" chyba tylko dla picu jest ;). Z tego co kojarze jest już jakaś karta mająca podobny opis a tak działająca, ale mogę się mylić.

bogi122
06-28-2014, 05:11 AM
Nowy budynek dla Przystani:
http://oi60.tinypic.com/33wlbhe.jpg

BuqC
06-28-2014, 11:10 AM
Co prawda nie widziałem jeszcze jednostek które można stackować, ale ten Garrison wydaje się słaby.

tryt1
06-28-2014, 01:39 PM
Ciężko cokolwiek napisać o stackach. Podobnie byłoa akademią, której mechanika była dość niejasno opisana.

filo9011
06-28-2014, 11:39 PM
Zauważyliście zmiane opisu karty Atramentowy Wojownik? No chyba że zawsze było w opisie słowo "żeton" tylko go dotychczas nie zauważyłem.
http://s29.postimg.org/czg29zthz/eton.jpg

tryt1
06-28-2014, 11:51 PM
Właśnie to zwróciło moją uwagę. Karta była chyba inna ale w opisie był wyraz żeton.

filo9011
06-29-2014, 08:23 AM
Tak, zauważyłem jeszcze w jakiejś karcie słowo żeton ale już nie pamiętam co to była za karta. Ogólnie chyba rozszerzenie wejdzie już niedługo. Jeszcze parę tygodnie i będziemy sie bawili nowymi kartami.

tryt1
06-29-2014, 12:30 PM
Karta o której pisałem to- mroczne odbicie.

BuqC
06-29-2014, 01:39 PM
Kiedyś opis wyglądał tak:
"Rozstaw kopię wybranego, nieunikalnego stworzenia na polu bitwy."
"Deploy a copy of target non-unique friendly creature"
W nowym dodatku dostaniemy nową mechanikę polegającą na przywoływaniu jednostek i karty przywołane/wytworzone są nazywane tokenami, dlatego dostosowano opis starszych kart aby pasował do nowego nazewnictwa.

Mam pytanie odnoście mechaniki stosów/stacków. Jeżeli mamy stos np. 3kart i dostaniemy Pożeraczem dusz lub Władcą marionetek to ginie/zostaje przejęty cały stos czy tylko jedna jednostka?

Un.Born
06-29-2014, 03:37 PM
Według mnie powinna to być jedna karta. Przejecie czy zabicie wszystkich to przesada nawet jak na necro.

bogi122
06-29-2014, 11:47 PM
http://i.imgur.com/m4Blpw6.jpg

Army of the Dead
Unique Fortune - Ongoing
Banish all creatures from both graveyards and place Tokens skeleton creature - melee shooter 1/0/1 and Stackable for every banished creature.

BuqC
06-29-2014, 11:52 PM
Wydaje się bardzo dobre, do tego ładna grafika. Jeżeli dla każdej frakcji dodadzą unikatowy łut szczęścia to bardzo mnie to cieszy.

bogi122
06-30-2014, 12:58 AM
Poprawiona wersja angielska

http://kepfeltoltes.hu/140630/Army_of_dead_www.kepfeltoltes.hu_.png

Draco86PL
06-30-2014, 10:08 AM
Ładna karta pod względem artu. Również 2 tokeny co turę daje spory power. Spodziewam się nowego typu decku opartego na tokenach ;)

marcinie
06-30-2014, 10:24 AM
Hm czy dobrze rozumiem, że nie musimy mieć tych szkieletów na ręcę ani nawet w talii? Co tura dostajemy 2 dropy za 1? Ciekawe, czy jak szkielety nie będą zniszczone, to czy w nast. rundzie dostaniemy 2 kolejne ;)
PS. Pomyślcie, jak to można będzie kombić z Mogilnikiem :P 2 x Mogilnik + Armia nieumarłych i mamy 4 miejsca co ture wypełnione ;) Czyżby necro na łutach miało stać się grywalne? ;)

EDIT// Widzieliście, jak bardzo różnią się opisy ang. wersji obu kart?

kenez14
06-30-2014, 12:30 PM
@Działanie karty było zmienione podczas testów i stąd różnica w opisach. Ta druga wersja jest aktualna.

Karta niezła, mam nadzieję, że reszta frakcji też dostatnie jakieś permanentne, potężne łuty szczęścia.

tryt1
06-30-2014, 01:36 PM
Karta jest trochę zbyt dobra... Powinni dodać więcej sposobów na niszczenie łutów i budynków bo inaczej gra będzie przypominać pojedynkiz Morganem :>

NileNero
07-02-2014, 08:44 AM
Po tylu latach.... drzewo prawdy wreszcie grywalne!

bogi122
07-03-2014, 04:23 PM
Karty inferna z nowego dodatku zostały dodane na główną stronę w tym nowy bohater:
https://www.duelofchampions.com/pl/game/cards

BuqC
07-03-2014, 06:55 PM
Wszystkie karty z nowego dodatku... http://imgur.com/a/qttji

1. Na pierwszy rzut oka nie widzę jakiś rewelacyjnych kart dla Świątyni, która miała dostać busta, mam nadzieję że to tylko pierwsze mylne wrażenie ("Aura of Frost" wydaje się dobra).

2. Nie podobają mi się bohaterowie 1/1/1 z 3ma rodzajami magii. (Slava wygląda jak jakiś rycerz i ma 3 szkoły magii...)

Paku93
07-04-2014, 08:13 AM
Mi za to niespecjalnie podoba się ta mechanika stackable.
Wydaje się trochę dorzucona na siłę i obawiam się że mogła zostać nie do końca przemyślana.
Tzn. sama w sobie nie jest zła (taki lepszy szał), jednak obawiam się że może w sporej części zależeć od szczęścia.
No i trochę szkoda że nie jest to unikalna zdolność jakiejś nowej frakcji, która by się na tym mocniej skupiała. W aktualnej wersji to raczej taki dodatek.

marcinie
07-04-2014, 08:28 AM
Mi za to niespecjalnie podoba się ta mechanika stackable.
Wydaje się trochę dorzucona na siłę i obawiam się że mogła zostać nie do końca przemyślana.
Tzn. sama w sobie nie jest zła (taki lepszy szał), jednak obawiam się że może w sporej części zależeć od szczęścia.
No i trochę szkoda że nie jest to unikalna zdolność jakiejś nowej frakcji, która by się na tym mocniej skupiała. W aktualnej wersji to raczej taki dodatek.

Mam podobne odczucia, mi też ta mechanika nie przypadła do gustu. Oczywiście zobaczymy jak to będzie w praktyce, ale jakoś nie pasuje mi do ogólnej filozofii gry w DoC. Boostowanie jednostek do 18HP wyglądało na planszy trochę dziwnie. Co jeżeli nie mamy w talii czegoś do usunięcia takiej jednostkI (na zabicie takiej jednostki potrzeba 4 x błyskawica, także prędzej mecz się skończy zanim zbijemy te 18HP...). Nie wiem, jak na takie jednostki będzie działał most, portal, oczarowanie czy pożeracz, a to w zasadzie kluczowa kwestia. No zobaczymy, ciężko jest zbalansować takie nowości.

A ogólnie, Przystań dostała boosta, tak to przynajmniej wygląda na papierze, sporo koksiurów. Necro dostało też niezłe jednostki, ale żaden z nowych czarów magii ciemności na pierwszy rzut oka nie wydawał mi się specjalnie użyteczny. Nowe karty Inferna jakoś mnie nie zainteresowały specjalnie, nie przepadam za tymi Breederami więc nie analizowałem czy to będzie mocne. Twierdza poszła na krwiożerczość, Akademia w konstrukty, sporo podobnych jednostek. Świątynię ciężko mi ocenić, dostała ciekawe jednostki, ale trzeba będzie potestować. Dostaliśmy też dosyć niestandardowych bohaterów, zobaczymy co z nich da się wycisnąć ;)

I mamy miss DoC: Benevolent Angel :)

Tyrion13
07-04-2014, 09:26 AM
Wg mnie Sanktuarium tez dostało fajne zabawki Frost touch na kazdym strzelcu wydaje sie syte :D Bohater Z magia Ciemnosci i wody - wkoncu !!!!! naprawde bedzie tym sie dalo pograc ;) te talie teraz beda mialy wszystko moza bedzie zagrac 5/6/1 i wtedy bedzie troche koksow jak i mass revolveru jaki i kontroli naprawde ciekawe sie zapowiada... ale trzeba zdobyc karty :<

xNolaan
07-04-2014, 10:01 AM
Zostało gdzieś ogłoszone, kiedy konkretnie wejdzie ten dodatek?

filo9011
07-04-2014, 10:50 AM
Chyba w przeciągu tygodnia ale nie jestem pewien.
Ogólnie karty są ciekawę, aż sobie kupię jednego boxa.
Mi stockowanie się podoba. Jest bardzo podobne do tego co mamy w dużych Herosach. Oczywiście koksy po 18hp wyglądają przesadnie ale pamiętajcie o tym, że ubijając jednego klocka który składa się na tego koksa zmniejsza się ogólne statystyki stocka. Myślę, że broken bridge będzie kluczową kartą po wyjściu dodatku.
Trochę mniej mi się podoba karta nowego bohatera Przystani. Rycerz i 3 szkoły magii? Nie grałem w Heroes6 więc nie wiem czy był czarodziejem ale wątpię.

dupskodupsko
07-04-2014, 11:41 AM
Ok czyli teraz kazda frakcja oprocz przystani i twierdzy ma strzelca 2 /0/ 4 z kosztem 2 .Tyle ze twierdza ma tego pana z szalem 1/0/5 :)
Najbardziej podboja mi sie neutralne epki czyli Hikyu i Hasafah.A nowy bohater przystani to juz pal licho 3 szkoly magii ,ale wyglada jakby sie z jakiejs bajki urwal.Podczas wczorajszego streamu ktos zapytal dlaczego nowy bohater przystani nie moglby miec magii ciemnosci.W odpowiedzi bylo ze to niemozliwe bo heaven i magia ciemnosci nie moga ze soba koegzystowac.Ale kiedy zapytano dlaczego nowy bohater inferno ma magie wody odpowiedzi juz nie bylo :D Ogolnie co z tego odtaku zagra ,a co nie zweryfikuje jego wyjscie .moim zdaniem heaven za wiele nie urosnie ,ale mam nadzieje ze sie myle ,bo taka kart jak benevolent angel to cos na czym mozna zawiesci oko :)mimo ze wolabym jej obnizyc staty i dodac regeneracje .

marcinie
07-04-2014, 11:50 AM
.moim zdaniem heaven za wiele nie urosnie ,ale mam nadzieje ze sie myle ,bo taka kart jak benevolent angel to cos na czym mozna zawiesci oko :)mimo ze wolabym jej obnizyc staty i dodac regeneracje .
Ja wolałbym obniżyć jej bluzeczkę hyhy ;-)

Co do terminu releasu - Kimmundi wspominał, że prawdopdoobnie w nast. tygodniu, konkretnej daty nie podał.

BuqC
07-05-2014, 01:00 AM
@dupskodupsko
Z tego co mi wiadomo Inferno(demony) nie gardzą magia wody, co prawda szczególnie upodobały sobie magię ognia ale ich magią przeciwną jest światło, tutaj (http://might-and-magic.ubi.com/universe/pl-PL/universe-world-ashan/factions/inferno/index.aspx) masz to opisane.

Agata_92
07-05-2014, 10:57 AM
@filo9011
Sławoj nie był czarodziejem ale miał dostęp do ~5 szkoł magii ale tylko niskiego poziomu. Też mi nie odpowiadają 3 magie na rycerzu, bardziej bym widziała coś na zasadzie Zygfryda.

Jeszcze bym się czepiała lekko wyglądu, głównie tła na którym jest =)

Demoterium
07-05-2014, 01:53 PM
Taka uwaga nie związana bezpośrednio z nowym dodatkiem. Po ostatniej aktualizacji mamy możliwość w trybie szybkiej walki rozegrać gre w systemie "rankingowym" i "pozarankingowym". W ostatnim trybie w opisie brakuje literki "n" - pozarankigowa. Jeśli ktoś zgłosił wcześniej, prepraszam za zaśmiecanie!

silverelf0
07-12-2014, 06:37 PM
Dodatek trochę pozmieniał. Co mi proponujecie na początek nekro czy inferno ?

a może zergi ? xD

Niech ktoś mi też napisze na privie jakie pakiety mam kupować :)