PDA

View Full Version : Przedstawienie talii: Belias Burn 4/1/2(3)! [OPEN]

adamj57Gaming
05-14-2014, 06:33 PM
Od następnego omówienia szykuje się "rewolucja" dla leniów :)Kolejna talia w serii to...

http://i43.tinypic.com/4kzdec.png
Belias (Open) Burn 4/1/2(3)!

http://static2.cdn.ubi.com/MM-DOC/CRC/PL/b01_Her_Inf_001.jpg

Zawartość oraz przykładowe gry talią:
Standardowy buid tej talii to KLIK! (http://tools.mmdocking.com/decks/show/10444)
Przykładowe gry talią: KLIK! (http://tools.mmdocking.com/replays/show/5424) i KLIK! (http://tools.mmdocking.com/replays/show/5425)
Można zrezygnować z Impa Chaosu, który jest sytuacyjny, oraz z Ołtarzy Zniszczenia i Pao, które są obecnie trudne do zdobycia.

Opis gry:
Zwykle gramy tak jak w zwyczajnym rush'u. Też staramy się atakować i nie blokować przeciwnika. Do tego dochodzą jednak budynki, które są podstawą talii. Gdy wiemy że jakiś stwór zginie, a mamy jakąś przewagę na polu bitwy, stawiamy pod nim Ofiarną Jamę. Przyda się ona także później, gdyż nie jest niszczona. Do tego dochodzą Komnaty agonii, które przydają się do poświęcania słabych stworów i zadawaniu dodatkowych 3 DMG na turę (wbrew pozorom dodatkowe 3 DMG to nie tak mało). Oczywiście staramy się wykonywać to wszystko w miarę możliwości. W decku są też 4x Rozproszenia magii, które bardzo dobrze się w tym deck'u sprawdzają na zdejmowanie np. Kamiennych Tarcz. Mamy też W Paszczę Szaleństwa, która bardzo dobrze sprawdza się w dobieraniu kart

Kontry:
Kontrą na tą talię jest prosta kontrola. Za dużo stworów na polu bitwy? Rój Insektów. Stwór w Komnacie Agonii? Pożeracz dusz. jednak należy uważać, bo ta talia naprawdę potrafi przy dobrym drow'ie szybko zabić, więc nie szczędźmy Rojów na początku :)

Plusy i minusy:

Plusy:

Szybka przy dobrym drowie
Dosyć tania po drobnych zmianach (Pao, Tygodnie Najemników)
Potrzebne jest trochę myślenia, nie tak jak w prostym rush'u
Dobra do farmienia

Minusy:

Droga bez zmian
Przy złym drow'ie nie taka szybka, zmniejsza się też drastycznie szansa na zwycięstwo
Istnieją na nią kontry (lecz nie takie proste jak na przykład na Masfar OTK)

Ocena:Talia bardzo dobra do gry od tak, zabawy, oraz przy odpowiednim ograniu nawet do turnieju szwajcarskiego. Lecz tam dużo zależy od szczęścia, bo dobry drow w tym decku to podstawa, więc częściej w turnieju będziecie zdobywać 2 miejsca, nawet przy skillu. Talia dobra dla graczy średnio - levelowych, których stać na kupno Beliasa.

Domarath
05-14-2014, 06:49 PM
już!

adamj57Gaming
05-14-2014, 07:22 PM
Dzięki! :D

M0rw47h
05-14-2014, 07:33 PM
Bez urazy, ale Deleb Rush ze Standardu, czyli formatu o dużo bardziej ograniczonej puli kart, jest zdecydowanie szybszy.
Z całą pewnością nie polecałbym także nikomu kupowania Beliasa, który jest dużo słabszy od Garanta, Deleb, Ignatiusa czy, Dhamirii.

adamj57Gaming
05-14-2014, 07:38 PM
Wiem że słaby, ale odgrzewam talię, a kreatywność zostawiam wam. Deleb, Arianny i innych tego typu decków nie przedstawiłem do tej pory, żeby odnowić trochę tych starych bohaterów. A deleb trochę teraz kosztuje :)

M0rw47h
05-14-2014, 07:44 PM
Staraj się nie 'lansować' słabych talii na porzuconych bohaterach, gdyż możesz wprowadzić początkujących w błąd...
...w rezultacie zaś zmarnują swoje nieliczne dzikie karty, na coś wybitnie słabego i tylko się zniechęcą do gry. Więcej szkody, aniżeli pożytku.

KonstantyDupowl
05-15-2014, 12:01 AM
Przecież wystarczy informację dać przy bohateru, że generalnie są lepsi hirołsi :D

Inne karty w decku spokojnie przydadzą się przy innych taliach, początkujący będą wiedzieć że build się nie opłaca, a ci co grają już trochę to mają bankowo Beliasa, bądź sami ocenią czy się opłaca wydawać WC na tego bohatera, czy też nie. Ja sam spróbuję sobie pograć tym deckiem 4fun. Dla mnie inicjatywa jak najbardziej na plus, sam lubię sobie próbować grać taliami na tych mniej eksploatowanych bohaterach.

A i tak na marginesie "Deleb trochę teraz kosztuje" jest tańsza aniżeli Belias ;p

adamj57Gaming
05-15-2014, 06:55 AM
Ok, jeżeli chcecie, od tej pory będą tu tylko topowe talie, najczęściej spotykane na polu bitwy. Myślę, że dobrym pomysłem będzie ankieta, w której wy zdecydujecie, jaka talia będzie w następnym omówieniu, bo tak zawsze ktoś będzie miał coś do talii, która jest aktualnie. A co do Deleb, to sorry, nie sprawdziłem dokładnie :)

Następną talią będzie Deleb Rush, dla porównania. A po deleb, będzie ankieta z najczęściej spotykanymi taliami, ok?

BuqC
05-15-2014, 11:24 AM
To może ja podzielę się kilkoma moimi uwagami/pomysłami.
- Mógłbyś gdzieś u góry umieścić kilka istotnych informacji takich jak: format, cena decku, ... (wiem że w plusach napisałeś, że tani ale moim zdaniem tam powinny być informacje tylko odnośnie skuteczności decku).
- Zgodzę się z przedmówcami, że jeżeli opisujesz słabszy deck to powinieneś to wyraźnie zaznaczyć, aby nie wprowadzać w błąd nowych graczy (być może również u góry).
- Jest kilka rzeczy do których mógłbym się doczepić w samym decku np, brak thralli...
- Nie wiem czy to tylko moje odczucie, ale czerwony kolor w takiej ilości strasznie mnie razi, zmienił bym go na inny.

adamj57Gaming
05-15-2014, 01:07 PM
Ok, dzięki, każda krytyka się przyda :)

1.Dobra, myślę, że rzeczywiście post będzie czytelniejszy.
2.Ok, mogę zaznaczać na początku wyraźnie, że to deck raczej dla zabawy dla wyższo-levelowych graczy, nie ma problemu.
3.To już nie do mnie :)
4.Czerwony w nazwie talii jest dlatego, że to INFERNO. A w całym poście, to nie wiem, napisz na jaki, to zmienię.

A tak to dzięki za krytykę, nareszcie mam wasze preferencje. Chyba muszę wrzucać więcej słabych decków, żebyście dawali mi opinie o tym pomyśle :)

M0rw47h
05-15-2014, 01:40 PM
2.Ok, mogę zaznaczać na początku wyraźnie, że to deck raczej dla zabawy dla wyższo-levelowych graczy, nie ma problemu.

Weź pod uwagę, że wyższo levelowi gracze z zasady nie potrzebują powierzchownych tekstów, głównie dlatego że mają już jako taką wiedzę o grze.
Teksty w krótszej formie (tj. bardziej powierzchowne) kierowane są z zasady do graczy początkujących, żeby przyciągnąć uwagę tych bardziej zaawansowanych, trzeba napisać coś więcej. W sumie nawet nie wyjaśniłeś dlaczego tak, a nie inaczej dobrałeś karty, zaś z dużą częścią tego co napisałeś mógłbym się nie zgodzić.

3.To już nie do mnie :)

Twój tekst, twój deck.

4.Czerwony w nazwie talii jest dlatego, że to INFERNO. A w całym poście, to nie wiem, napisz na jaki, to zmienię.

http://i43.tinypic.com/4kzdec.png

Myślę, że taki symbol w odpowiednim miejscu, jest dużo lepszy w kontekście czytelności od kolorowania tekstu, od którego tylko bolą oczy.

adamj57Gaming
05-15-2014, 01:55 PM
Dobra, dzięki za uwagi, postaram się je wszystkie wprowadzić w życie w następnym poście, ale to będzie ciężkie... (trochę dużo tego, ale myślę, że mi się uda)

EDIT: To już będzie wymagało trochę pracy, nie tak jak do tej pory :)

ratracer1
05-15-2014, 07:08 PM
Aj czepiasz sie Lama.

Gosc pokazuje fajne decki niegrywanych championow i goraco nie zacheca wszystkich do grania nimi bo sa OP

Topowe decki maja swoja zakladke na forum i nie idzie przeoczyc. jak kogos stac na kupowanie kart za WC to tez juz trocche pogral i nie jest na tyle glupi ze 1 post na forum od razu kopiuje deck;]

ja chetnie zobacze nastepny niegrany deck bo nie chce zeby wszyscy grali Deleb albo Acamasa bo sie pozygac idzie :/

jkk89
05-15-2014, 07:22 PM
Jeśli już tak sobie dyskutujemy :)

Zwykle gramy tak jak w zwyczajnym rush'u. Też staramy się atakować i nie blokować przeciwnika. Do tego dochodzą jednak budynki, które są podstawą talii. Kiedy w 1 turze zagramy Maniaka, i przeżyje do następnej tury, to kładziemy pod nim Ofiarną jamę, by po śmierci zadać jakiś DMG.

Kiedy zagrywasz tą Ofiarną Jamę? W sytuacji, którą omawiasz jest tura 2 i powinieneś zagrywać Succubusa, a nie budynek. Właśnie problem z budynkami (wszelkiej maści) jest taki, że one zazwyczaj nie pomagają w uzyskaniu "board control". Niezależnie czy grasz rush czy mid range, w początkowych stadiach potyczki zawsze powinieneś walczyć o board control. W sytuacji, którą omawiasz, jeśli postawiłbyś ten budynek, a przeciwnik w następnej turze zagrałby swój 3-drop, miałbyś już praktycznie po grze, jako iż nie masz żadnej opcji aby odzyskać utracony board control.

adamj57Gaming
05-16-2014, 06:28 AM
O, dzięki, pomyliłem się :) Już poprawiam. Miało być tak: "Gdy wiemy że jakiś stwór zginie, a mamy jakąś przewagę na polu bitwy, stawiamy pod nim Ofiarną Jamę. Przyda się ona także później, gdyż nie jest niszczona."
To o maniaku to nie wiem, jak tam wpadło, pewnie z rozpędu :)

PS: Szczerze, to może i z zdenerwowania, bo pisałem ten tekst 2 razy.... Czemu? Okazało się, że podczas pisania skończyła mi się sesja logowania, i jedyne co się zapisało to szkielet wątku, czyli te wszystkie tytuły....

adamj57Gaming
05-16-2014, 06:59 AM
YYYY.... ktoś to super zedytował, Domarath?