PDA

View Full Version : O sile sanktuarium

arkors
05-18-2014, 02:27 PM
Witam dzisiaj chciałem porozmawiać o sanktuarium i standardzie
kto gra w standardzie pewnie zauważył że ludzie nie grają taliami z sanktuarium (w sumie w open nie jest dużo lepiej xD)
http://screenshooter.net/1893099/qoiccfq
tutaj jest grafika która przedstawia karty za 1 blokery i karty za 2
chyba największym bólem dla sanktuarium jest brak tanich kart, jedna za 1 a za dwa w sumie nie wiem jak liczyć bo czy wg. jest sens grania Lisa albo Wyroczni? Jest jeszcze Pieśniarka ale tą karte można raczej traktować jako dispel bo z 1 punktem ataku to nie poszalejemy
sanktuarium w prawdzie ma największą liczbe blokerów :D bo aż 3 w sumie strażnika można też liczyć jako bloker chociaż tauter to chyba lepsze określenie
a jeszcze wracając do Lisa porównajmy go z Goblinem no chyba nic nie musze pisać :D
niżej na grafice jest kilka kart dlaczego te? bo to wszystkie Nagi które kosztują więcej niż 3 :p czyli pasywka nowego bohatera czy dla tych kart wg. opłaca się go grać? Strażniczka jakąś super kartą nie jest Kabuki też zostaje nam Kenshi, Władczyni Przypływów, Raya no i Strażnik którego zapomniałem dodać bo go nie mam czyli w sumie 13 kart. Dla tego strażnika to może jakoś się opłaca grać ale moim zdaniem to i tak trochę za mało ;/
na grafice jeszcze Wanizame a dlatego że ostatnio grałem Shalanem była już późna tura wracam sobie karty do ręki za pomocą mostu a one nie są tańsze z początku się zdziwiłem ale potem przypomniałem sobie że pasyw działa dopiero od 4 pięści a ja wrzuciłem Kabuki zamiast Wanizame i nie maiłem po co podnosić pięści do 4 a Wanizame to jedyna karta która potrzebuje 4 pięści więc albo gramy wanizame albo dajemy pieść tylko po to żeby włączyć pasyw

porównując jedną karte za 1 i jedną za 2 z przeważnie dwoma za 1 i przynajmniej 3 za dwa no to sanktuarium strasznie słabo wypada a droższe karty nie są też jakieś wspaniałe żeby móc przespać pierwsze tury
ciekawe czy wg. ktoś się odważy zagrać Sanktuarium w Paryżu szczerze wątpie :D

tak że podsumowując moim zdaniem sanktuarium jest słabe dlatego że brakuje tej frakcji tanich kart brakuje też Nag dla Kenage a dla Shalana jakiejś karty za 4
a jakie jest wasze zdanie? A może to tylko ja nie umiem grać tą frakcją w standardzie a tak naprawde jest silna?

Arunas90
05-18-2014, 05:37 PM
Ja nie potrafię nic złożyć z tej frakcji, każde daily z wygranymi sanktuarium to męczarnia i strata wielu punktów.

Domarath
05-19-2014, 11:48 AM
Też próbowałem grać Świątynią w standardzie i było bardzo, bardzo trudno. Myślałem, o jakieś dobrej talii właśnie na Kenege ale trudno coś dobrego zbudować. Co do blokerów "Nautilus" wymiata!

SkullGarden
05-19-2014, 01:58 PM
No nie wiem :p Ja gram Takane i dopóki nie trafię na to <wstawić dowolne kwiatki> OTK to nie narzekam. Udało mi się dziś nawet zatłuc Deleb która dosłownie zasypała mnie jednostkami. Także ja nie narzekam na Sanktuarium póki co.
Chociaż patrząc np. na Shalana to nie wiem czy jest sens się z nim pokazywać w standardzie, chyba za dużo "strategicznych" kart stracił.
Zupełnie jak Namtaru.

Domarath
05-19-2014, 02:22 PM
No nie wiem :p Ja gram Takane i dopóki nie trafię na to <wstawić dowolne kwiatki> OTK to nie narzekam. Udało mi się dziś nawet zatłuc Deleb która dosłownie zasypała mnie jednostkami. Także ja nie narzekam na Sanktuarium póki co.
Chociaż patrząc np. na Shalana to nie wiem czy jest sens się z nim pokazywać w standardzie, chyba za dużo "strategicznych" kart stracił.
Zupełnie jak Namtaru.

A pokażesz swoją Takanę na standard?

SkullGarden
05-19-2014, 04:41 PM
Właściwie to jeszcze nie skończyłam tego decku (kilku kart brakuje), ale mam coś takiego:
http://tools.mmdocking.com/decks/show/8072

Tylko że zamiast "Koralowych wyroczni" wrzuciłam 2 "rekinów obrońców". Dorzuciłam jeszcze "wojownika shinje" (tylko 1 mam niestety) i 2 "Śnieżne panny" żeby czasami zablokować kogoś (a niech sobie stoi przed "rekinem obrońcą").
Mosty mam tylko 2 i chyba więcej nie trzeba bo rozdania z samymi łutami są koszmarne. "Rozejm" też myślę, że max 3 wystarczą. Do tego 2-3 wyszukiwarki typu "trans bitewny" czy "wsparcie cesarstwa lotosu" żeby wyciągać honor czy rozejm. Budynków nie gram bo dla mnie szkoda czasu i surowców na rozstawianie tego :p
Lepiej zasypać stół jednostkami i szybko odpalać "honor" dmg i tak będzie wystarczający.

Trzeba troszkę pokombinować i sprawdzić co komu pasuje. Chciałam grać Mizu-Kami, żeby mieć coś do obrony przed deckami ze spopieleniem, ale to levelowanie many do 2 pktów dla 1 jednostki jest raczej bez sensu. Strażniczek z Sayamy też w sumie nie polecam. :p
Co do wydarzeń... Tydz. najemników na pewno się opłaca (ja mam tylko 1 bo nie mogę trafić), reszta wedle uznania.
Niby wrzuciłam kosmiczną równowagę, ale i tak nigdy nie przychodzi na czas jak mi się już jakiś Masfar OTK trafi ;]

MastaBlastaX
05-19-2014, 07:15 PM
To pokuta za Ishume!
co do koralowych wyroczni- to słaba jednostka z zabawną funkcją- z tym że kiedy grasz przeciwko Deleb/Arianie czy twierdzy ( a to .. 80% meczy?) to zupełnie tego nie potrzebujesz żeby wiedzieć co ma/gra przeciwnik- jak dla mnie strata miejsca

BuqC
05-19-2014, 07:24 PM
O sile sanktuarium...
O sile tej frakcji mogę powiedzieć tyle, że dostałem zadanie na 5 zwycięstw i jak do tej pory spadłem 300 ptk. i zrobiłem 2 zwycięstwa. (ludzie narzekają na zadanie wygraj swissa a dla mnie to jest trudniejsze ;])
Muszę się z tobą zgodzić co do jednostek za 1 i 2, to jest chyba największy problem, ponieważ droższe jednostki Sanktuarium nie należą do "najsilniejszych" a ich główną zaletą jest honor, więc powinniśmy mieć możliwość zbudowania przewagi/silnej pozycji w początkowym etapie gry, a w chwile obecnej można sobie buffować jakiś cieniarzy(jeżeli przetrwali), którzy nawet z dopakowanymi obrażeniami są słabi.
Coś za 4 mocy dla Shalana również by się przydało, w ogóle można by dodać wiele ciekawych/przydatnych rzeczy ale zamiast tego twórcy woleli nam dać 4 nowe jednostki z atakiem 0-1 GJ.

Lorenthiel
05-19-2014, 09:36 PM
@BuqC Dziś Takaną spokojnie wbiłem pięć zwycięstw z rzędu :) Jeśli chcesz mogę podesłać deck - szału może nie robi, ale daje radę ;)

Arunas90
05-19-2014, 09:45 PM
To mi też wyślij ten deck, zobaczymy, czy rożni się od mojego, którym nie odnoszę sukcesów.

BuqC
05-19-2014, 10:18 PM
Udało się zrobić, teraz dostałem "wygraj turniej szwajcarski" i pewnie za to że napisałem że 5 winów sanktuarium trudniejsze, to wyjątkowo problem będzie ;]

Edit: pozmieniałem kilka rzeczy i nawet wygrałem kilka gier, oczywiście zdania że sanktuarium jest zbyt słabe nie zmieniłem, ale wrzucę też swój deck dla porównania. link (http://tools.mmdocking.com/decks/show/10646)

Lorenthiel
05-19-2014, 10:42 PM
@Arunas90 http://tools.mmdocking.com/decks/show/10645 Proszę ;)

@edit - w sumie niezły rozkład Gaussa nawet wyszedł ;d

@edit2: Ranga na której udało się wygrać - Mistrz I

aliant41
05-20-2014, 12:03 PM
Mnie się udało złożyć coś takiego. Na szybko wygrałem dwa pojedynki tym. Wieczorem będe dalej testował.
http://tools.mmdocking.com/decks/show/10667

Domarath
05-20-2014, 02:59 PM
@Arunas90 http://tools.mmdocking.com/decks/show/10645 Proszę ;)

@edit - w sumie niezły rozkład Gaussa nawet wyszedł ;d

Fajna Takane, pytanie czy warto robić bez Shinje... Kurczę nie mam ich.

Lorenthiel
05-20-2014, 05:45 PM
Fajna Takane, pytanie czy warto robić bez Shinje... Kurczę nie mam ich.

Shinje są w sumie fajnymi blokerami -rzadko kiedy ktoś je atakuje inaczej niż removalem ;d Myślę, że mógłbyś spróbować zastąpić je Czepionami z Sayamy(w sumie 4 w talii) - to też są całkiem niezłe stworki ;] Jeśli ich nie posiadasz, to może jednak warto w nich zainwestować te 14 dzikich kart?

SkullGarden
05-20-2014, 09:09 PM
Shinje jest bardzo spoko. Mam niestety tylko jednego, ale jak już się go wystawi to taki lekki "popłoch" wywołuje u przeciwnika :D

LORD-LYNXxx
05-21-2014, 09:37 AM
"Mnie się udało wygrać x pojedynków"
"ja sobie ta talia radze"
Itp.

A czy nikomu z Was nie przyszlo do glowy, ze bardzo wiele zalezy od tego jaka klasę w rankingu kto ma?
Dany deck sie moze swietnie sprawdzac na poziomie Glownodowodzacego ale na poziomie Mistrza II moze w ogole nie dawac rady - z uwagi na to, ze system paruje z przeciwnikami na podobnym poziomie.

Jesli ta dyskusja ma w ogole miec jakis sens, to piszcie prosze jaka klase postaci macie - wtedy moze sie wyciagnie jakies wnioski :)

BuqC
05-21-2014, 11:17 AM
Ja mam range Mistrz II kiedy zaczynałem zadanie miałem jakoś 600+ i byłem kopany aż dojechałem do 300 (nie jest to szczyt drabinki ale już tutaj spotkanie Sanktuarium należy do rzadkości).

marcinie
05-21-2014, 11:44 AM
"Mnie się udało wygrać x pojedynków"
"ja sobie ta talia radze"
Itp.

A czy nikomu z Was nie przyszlo do glowy, ze bardzo wiele zalezy od tego jaka klasę w rankingu kto ma?
Dany deck sie moze swietnie sprawdzac na poziomie Glownodowodzacego ale na poziomie Mistrza II moze w ogole nie dawac rady - z uwagi na to, ze system paruje z przeciwnikami na podobnym poziomie.

Jesli ta dyskusja ma w ogole miec jakis sens, to piszcie prosze jaka klase postaci macie - wtedy moze sie wyciagnie jakies wnioski :)

Myślę, że Lorenthiel nie gra swoją talią na głównodowodzących :D

PS. Mam to samo zadanie na poziomie MI, myślę, że tych 5 się jakoś wygra. Niestety nie mam:
1) Shinje,
2) Honor nas jednoczny
+ kilku innych dobrych kart, także trzeba liczyć na dobrą rękę ;)