PDA

View Full Version : Szwajcar umarł

MastaBlastaX
05-13-2014, 08:49 AM
Pograłem wczoraj kilka szwajcarów- z replay managerem przyglądałem się z kim gram- i na 12 gier, trafiłem na jedną osobę ~400 elo, która niestety zrezygnowała po meczu ze mną, pozostałe 11 to były wyłącznie osoby z zakresu 1400-1650 elo :) Poziom oczywiście zabójczy, talie wyłącznie tier1, życzę powodzenia wszystkim w wbijaniu dziennego na zwycięstwo
ps. Tak, też mi wisi zwycięstwo w szwajcarze, ale odpuściłem sobie- to jest walka z wiatrakami.
Kiedyś w faq czytałem że 'jak nie masz 500 elo to nie graj szwajcarów'- pora to zmienić na: jeśli nie masz decku tier1, którym wbiłeś top10 jackpota 3x z rzędu- zapomnij

Jarema03
05-13-2014, 09:09 AM
ja wygrywam czasem swissy (tak, nawet ostatnio, w zeszłym tygodniu), a nie udało mi się nigdy wbić w top jackpota. więc to trochę przesada.

M0rw47h
05-13-2014, 09:50 AM
Kiedyś w faq czytałem że 'jak nie masz 500 elo to nie graj szwajcarów'- pora to zmienić na: jeśli nie masz decku tier1, którym wbiłeś top10 jackpota 3x z rzędu- zapomnij

Kto teraz gra jackpota :rolleyes:...

SkullGarden
05-13-2014, 12:52 PM
Ja znalazłam nowe zastosowanie jackpot'a przydaje się m.in. do robienia questów deckami za którymi się nie przepada. :P
Jakieś zalegające 2 winy przystanią czy coś... Można grać do skutku nie tracąc mmr :P Taki poligon doświadczalny ;)

filo9011
05-13-2014, 05:15 PM
@MastaBlastaX, te 500 dzikich kart w avatarze jest twoje? Jeśli tak to stać Ciebie na top deck. Inna sprawa to skill.

MastaBlastaX
05-13-2014, 07:11 PM
@filo9011: nie chodzi o to na co mnie stać- chodzi o to że w szwajcara grają już nieliczni i wyłącznie topowi gracze

M0rw47h
05-13-2014, 07:18 PM
Nie zgodzę się, osobiście dziś grindowałem swissy Fleshbane w STD...

Dagnir_Smauga
05-13-2014, 07:36 PM
Nie zgodzę się, osobiście dziś grindowałem swissy Fleshbane w STD...

W temacie nie chodzi o to jaką talią grasz w szwajcarze, ale kto gra w szwajcarze. cucu99 udowodnił niedawno, że można zdobyć rangę Mistrza I, w 3 godziny grając talią przystani. Problem polega na tym, że cucu99 jest 4 graczem w rankingu. Jestem ciekawy ile czasu zajęłoby graczowi, który pierwszy raz na oczy widzi DoCa zdobycie rangi Mistrza I grając przystanią.

Co do tematu zgadzam się, ale tylko co do poziomu graczy. Nie trzeba mieć wypasionej talii by wygrać szwajcar. Trzeba mieć za to duże umiejętności, bo teraz praktycznie sami gracze z rangą Mistrz grają w szwajcary. Ja sam swój ostatni szwajcar wygrałem przed patchem wprowadzającym BS2, kiedy to topowi gracze oszczędzali swoje kupony na zdobycie paczek z nowego dodatku po wyjściu patcha. Wtedy w szwajcary grały głównie tylko te osoby co miały braki w kartach z Pięciu Wież, albo robiły jakieś osiągnięcia z nimi związane.

Skoro tyle osób się nie zgadza, to może ktoś się zaloguje na moje konto i wygra mi turniej szwajcarski. Od 16 kwietnia zadanie dzienne blokuje mi zdobywanie dzikich kart. Może filo9011 albo M0rw47h. Byłbym bardzo wdzięczny. Niestety na guzik anulujący zadania nie mogę się doczekać ze strony Ubisoftu.

Dzisiaj jest 28 dzień jak mi wisi to zadanie. 28 dni * 3 WC = 84 WC w plecy. Nie powiedziałbym bym był z tego zadowolony.

Edit:
Fleshbane posiadam :)

M0rw47h
05-13-2014, 08:22 PM
Chciałbym zauważyć, że Mistrz I to mniej więcej 1001 w starym systemie, czyli w sumie dno i trzy metry mułu, bez obrazy oczywiście, ale topowi gracze to to nie są...

Dagnir_Smauga
05-13-2014, 08:40 PM
Po zmianie Elo na rangi miałem niecałe 1100 punktów i zostałem przydzielony do rangi głównodowodzący. Moi znajomi, którzy mieli ponad 1100 dostali Mistrza I. Zatem Mistrz I to jakieś 1100-1200 Elo. I nie każdy kto bierze udział w szwajcarze zdobył tą rangę 5 sekund przed wzięciem udziału.

Przed patchem 9 razy wygrałem szwajcara, prawie zawsze kończyłem szwajcar w pierwszej 4 z wynikiem 2-1-0 i może kilka razy 1-2-0. Po patchu wejście do pierwszej 4 nie jest już dla mnie takie łatwe. Ilość gier 2-1-0 wyrównała się z 1-2-0. Nie wygrałem jeszcze żadnego szwajcara i pierwszy raz przegrałem wszystkie 3 mecze (w pierwszym tygodniu po wyjściu patcha). Może za miesiąc albo dwa sytuacja wróci do poziomu na krótko sprzed patcha, ale chyba nie o to chodzi bym musiał czekać 3 miesiące na to aby mieć szanse na wygraną.

Zresztą w całej sytuacji nie denerwuje mnie to, że nie mogę wygrać szwajcara tylko to, że mam zablokowane zadania z nagrodą w postaci dzikich kart.

SkullGarden
05-13-2014, 09:47 PM
@Dagnir_Smauga Łączę się z Tobą w bólu (odnośnie tego morderczego zadania). :p Dziś udało mi się wbić 2gie miejsce i nie cieszy mnie ono za bardzo właśnie przez ten wstrętny quest...
Drugi mecz był jednak zabawniejszy (również wynik 2:1)... Jestem sobie na tym 2gim miejscu i czekam na zakończenie ostatniego pojedynku, nagle MYK, koniec turnieju!
Iiiii koleś którego pokonałam w 2 walce spycha mnie na 3cie miejsce wygrywając 1 punktem odbicia ;] No to już było epic ;]

blazius1
05-14-2014, 08:34 AM
Guzik z anulowaniem jednego z zadań to byłoby coś.

Markoolx
05-16-2014, 01:09 PM
No cóż ja miałem w szwajcarze nawet 2 miejsce. a dość często jest w pierwszej 4 Zawsze po 2 winu trafiam na pro gracza który wręcz obezwładnia moją talię. Na moje nieszczęście nie mam tych kilku kart z powstania pustki typowych dla ignatiusa a o kupcie można pomarzyć. W standardzie trochę ciężko mi się odnaleźć . Może wie ktoś gdzie znajdę jakieś przykładowe top talie Mam sporo hero i kart z bs2 i noh może coś bym sobie złożył by wykonać to przeklęte zadanie.

BuqC
05-16-2014, 01:13 PM
Może wie ktoś gdzie znajdę jakieś przykładowe top talie Mam sporo hero i kart z bs2 i noh może coś bym sobie złożył by wykonać to przeklęte zadanie.
http://forums.ubi.com/showthread.php/878482-Standard-Topowe-Talie

marcinie
05-17-2014, 11:11 AM
Panowie, łączę się Wami w bólu, dzisiaj 2 i 4 miejsce...zadanie jak wisiało tak wisi...

SkullGarden
05-17-2014, 02:43 PM
Naprawdę polecam obecny format tygodniowy ;) Można sobie fajnie zastąpić brakujące karty z tych "topowych talii" i coś zdziałać.
Mi się udało :P
Ewentualnie Ignatiusa jeśli ktoś posiada (szwajcary w których miałam przyjemność uczestniczyć były zdominowane właśnie przez tę postać).

marcinie
05-17-2014, 04:40 PM
UDAŁO SIĘ! :D Zardoc, złożony zreszta samodzielnie dzisiaj ;) Co najśmieszniejsze, grałem szwajcara OPEN, a wygrałem mając talię pod STANDARD :PPP

SkullGarden
05-17-2014, 04:46 PM
Congratz ;) Teraz przez chwile możemy się cieszyć zadaniami za dzikie karty, bo to ze szwajcarem i tak prędzej czy później wróci :D

blazius1
05-18-2014, 12:04 AM
Czy w randze Misytrza I występuje zadanie Wygraj Szwajcara?

BuqC
05-18-2014, 06:33 AM
Czy w randze Misytrza I występuje zadanie Wygraj Szwajcara?
Tak, w nowym FAQ (http://forums.ubi.com/showthread.php/763042-NOWY-zaktualizowany-FAQ-dla-pocz%C4%85tkuj%C4%85cych) masz dokładnie opisane na jakie zadania można trafić w danej randze.