PDA

View Full Version : Topowe Talie [STD] NAJLEPSZE TALIE!

M0rw47h
05-12-2014, 07:49 PM
http://lamabalonik.blogspot.com/p/popular-decks.html <--- updatowane na bieżąco.

ratracer1
05-12-2014, 10:20 PM
Miła nobilitacja ze mój deck jest wsrod najlepszych. Oczywiscie pomysl stary jak mmdoc ale udalo sie tym deckiem wygrac wiele gier i nawet ukrasc Jkkk wygrana w JP z rezultatem 20-2;]

Poleca asalah immo bo jest to jak to mowia very fun deck ;]

jkk89
05-13-2014, 12:15 AM
Połowa topowych talii w tej grze jest mojego autorstwa - nie ma czego się obawiać Drodzy gracze, jesteście w dobrych rękach!

Ps L4m4, mogę coś skrobnąć o moich taliach w języku polskim, jeśli chcesz, co by Cię trochę odciążyć!:)

M0rw47h
05-13-2014, 12:37 AM
Ps L4m4, mogę coś skrobnąć o moich taliach w języku polskim, jeśli chcesz, co by Cię trochę odciążyć!:)

Śmiało :rolleyes:

adamj57Gaming
05-13-2014, 02:49 PM
Dzięki, przyda się do moich omówień talii :)

PS: Jutro następne, a w nim Belias :)

jkk89
05-13-2014, 10:35 PM
Wall of text incoming.

Hakeem Circle of Nine 4/6/3

Na pierwszy rzut oka może się wydawać, że deck nie jest konsystentny i że zależny od drawu, bo trzeba mieć Circle of Nine na ręce. To nie prawda, nie wiem czy pamiętacie, ale jeszcze kilka miesięcy temu w Open mecie mieliśmy podoby build Hakeem control, tj. Hakeem oparty na tanich stworach i na spellach, które służą do "kradzieży" stworów przeciwnika, m.in. jeden z tego typu decków stworzył L4m4b4l0n1k. Build Lamy zawierał jednak karty służące także do millingu. Nowy Hakeem odcina się od millingu całkowicie, a skupia się na dwóch rzeczach: kradzieży stworów przeciwnika i wystawianiu własnych koksów za free. Osobiście uważam, że jest to najsilniejszy deck w obecnej mecie -> ten deck pozwolił mi wbić 1912 elo (zachęcam także do zobaczenia powtórek na mmdocking) oraz win streaki rzędu 15:0 na ladderze (tj. walcząc przeciwko innym topowym graczom). Siła tego decku opiera się na tanich stworach i potężnych czarach. Gra tym deckiem wygląda mniej więcej tak: na początku bronimy się wystawiając nasze tanie stwory w roli blokerów na przeciwko koksów przeciwnika (świetnie w tej roli sprawdzają się rakshasa i rakshasa skirmisher), a w 3 bądź 4 turze (w zależności od sytuacji na stole i od tego czy zaczynaliśmy jako pierwsi) zagrywamy Circle of Nine (jeśli go posiadamy na ręce, a powinniśmy go posiadać na ręce w tym momencie z około 80% prawdopodobieństwa). W 4 turze ja osobiście lubię zagrać campfire + enthrall, jeśli jest taka możliwość, jeśli nie to stwora kradniemy w turze 5. Tura 6 to ponowna kradzież stwora, a tura 7 to Nur i 4 Djinny za darmo;) To oczywiście idealny scenariusz, ale w praktyce zdarza mi się tak zagrać w co drugiej grze. To wysokie prawdopodobieństwo wynika stąd, że mamy w decku bardzo dużo tzw. drawu. Po pierwsze 4 x event NotRM, którego powinniśmy użyć wtedy kiedy nie mamy odpowiednich kart na ręce, ale nie używajmy go, żeby np. wykorzystać zasoby, bo nie o to chodzi, po drugie 4 x Campfire, którego używamy głównie w turze 3 i 4. W 4 turze wspaniale combi się z enthrall, a w 5 turze może być zagrany aby umożliwić double insect swarm i wyczyścić stół. W 3 turze używany w ostateczności, gdy nie mamy kart na ręce. Po trzecie - revised tactics w 2 sztukach, których używamy zarówno jeśli nie mamy Circle, aby zwiększyć szansę na Circle, jak i kiedy już zagraliśmy Circle, aby usunąć pozostałe kopie z decku. Oczywiście nie w każdym matchupie usuwamy z decku Circle, np. walcząc przeciwko Dhamirii mass rage polecałbym usunąć w pierwszej kolejności Insect Swarmy.

Co jednak jeśli nie uda nam się dociągnąć tego Circle of Nine? To wtedy nie dodajemy tego 1 punktu do destiny i po wylewelowaniu siły na 3 pkt od razu levelujemy magic i staramy się chronić nasze stwory z magic channeling. Deck jest tak skonstruowany, że nawet jeśli nie uda nam się dociągnąć Circle of Nine ciągle jesteśmy w grze, jeśli nie uda się dociągnąć Circle of Nine do tury 6, to będąc ze statami 3/4/2 po prostu usuwamy wszystkie kopie Circle z decku i dodajemy ostatnie 2 punkty do magii. W przeżyciu w tej sytuacji pomaga Nur i to ją musimy chronić za wszelką cenę. Ostatnio właśnie grałem mecz przeciwko Deleb, w którym to nie udało mi się dociągnąć Circle przez całą grę, ale wygrałem na 1 pkt życia, bo w pewnym momencie zdecydowałem się postawić Nur w wolnym rzędzie i "przyjąć dmg na klatę". Nur to klucz do darmowych dijinnów, jak i do umożliwienia zagrywania enthralli pomimo braku Circle of Nine na ręce. Jeśli jednak Circle of Nine mieliśmy na ręce i zagraliśmy w 3 lub 4 turze, to Nur powinna wejść na stół już w towarzystwie dijinnów, bo szkoda by było gdyby przeciwnik zabił ją od razu, a Wy zostalibyście z djinnami na ręce. Djinny to klucz, aby wygrać gry przeciwko Nekro lub innym late game deckom, ale muszą wchodzić na board w dużych ilościach i najlepiej za darmo. Sprawdzają się także świetnie w tłumieniu rushów typu Deleb. 6 tura i 4 dijinny na stół i każdy rush zatrzymany. Jeśli naprawdę wszystko idzie źle to w decku znajdują się także stone shieldy, aby pozwolić Ci przetrwać to 1 krytyczną turę, albo wybronić Cię w late gamie, bo są decki które potrafią zadać Ci damage nawet jeśli masz zablokowane wszystkie linie na polu bitwy, przykładem takich decków niech będą Deleb i Acamas: W turze 10 taki Acamas to może w 1 turze zagrać stwora z 10 ataku i zadać 10 dmg na 2 Twoje stwory, a potem zaatakować innym stworem, który ma 10 dmg.;) Po to właśnie znajdują się stone shieldy w decku, aby do tego nie dopuścić. Poza tym Stone Shieldy sprawdzają się świetnie jako broń przed Dhamirią Mass rage.

Ostatnio trochę eksperymentowałem z tym deckiem i doszedłem do wniosku, że w ogóle nie potrzebuję Rise of the Nethermancer i gram teraz z 4 x Cosmic Balance. Sprawdza się znakomicie przeciwko OTK wszelkiej maści, a pamiętajmy, że OTK to najgorszy matchup dla Hakeema. Deck w zasadzie nie ma autolossów. Tym deckiem można wygrać ze wszystkim i bardzo wynagradza Twój skill, a więc to między innymi dlatego ja sobie ten deck tak bardzo upodobałem. W obecnej mecie 90% decków to rush, a te decki, wszystkie bez wyjątku są bardzo zależne od tego czy zaczynasz jako pierwszy czy jako drugi. Z Hakeemem nie ma tego problemu, nadal wolisz zaczynać jako drugi, ale nie wściekasz się jeśli zaczynasz jako pierwszy, bo deck nadal daje radę.

Najważniejsze stwory w decku to: Arcane Sharpshooter, Rakshasa, Dijinn i te stwory gramy w 4 kopiach, ponieważ ZAWSZE chcemy je mieć na ręce. Mniej ważne stwory to Rakshasa Skirmisher, Scholar i Wizard Tutor i je gramy w 3 sztukach. Dlaczego? Głównie chodzi o atak, ja osobiście wolę jeśli moje stwory mają 2 ataku, gdyż wtedy możemy przycisnąć taki mass rage od początku co jest bardzo ważne... a poza tym stwory z magic channelingiem to gramy bardziej jako pas bezpieczeństwa w razie gdybyśmy nie dociągnęli Circle, po 5 turze to nie są one nam już w ogóle potrzebne, a więc też są zawsze świetnym targetem na revised tactic, w szczególności Scholar. Spelle opierają się na połączeniu Insect Swarmów z Enthrallami, czyli efektywne czyszczenie stołu i późniejsza kradzież stworów. Ogólnie kombinacja Earth magic i Dark magic to jedna z najlepszych kombinacji w grze, w ten sam sposób gra choćby słynna Ariana - ale Hakeem jest w tym po prostu lepszy... W fortunach gramy niewiele, bo Campfire, Circle of Nine i Revised Tactics (no i 1 sztukę Arcane Intuition), a wszystkie te karty efektywnie zamieniają się na inne karty, czyli posiadają tzw. efekt Cantrip. Jest to bardzo ważne, bo skoro 10 kart jakie gramy posiada efekt Cantrip to efektywny rozmiar naszego decku wynosi nie 59 a 49 kart. Jeśli dodatkowo uwzględnimy działanie revised tactics, tj. usuwanie kart bezpośrednio z decku, można powiedzieć że efektywnie gramy tylko 43 karty. Stąd 24 stwory to wcale nie tak mało jak się może początkowo wydawać, bo efektywnie to połowa decku! Warto też uważać na dość długie pojedynki, bo po 14-15 turze może Wam po prostu zabraknąć kart w talii!;)

MK1976.76
05-14-2014, 09:15 AM
czy zbudowałbyś dla mnie dobrą talie z Arianą zorientowaną na trujące stwory i zdolność bohaterki,mam trochę dzikich kart i chciałbym je mądrze użyć.

trupiciel
05-14-2014, 10:22 AM
Wielkie dzięki l4m4 i Jkk za włożoną pracę.

twardy_
05-14-2014, 11:36 AM
fiu fiu

tyle deckow Przystani/Sanktuarium - normalnie jest w czym wybierac...

jkk89
05-14-2014, 01:54 PM
Dhamiria Mass Rage 2/5/3(4)

Dhamirię Mass rage co poniektórzy z Was mogą pamiętać jeszcze z czasów Open kiedy to maly_drab opublikował jego słynną Drabmirię. Były to czasy kiedy najpopularniejszym mass rage deckiem była Alia zaprojektowana przez Milkiego. I co ciekawe Alia nie miała żadnych szans w starciu z Dhamirią. Głównie dlatego, że Stone Shield >>>>>> Celestial Armor, no i Dhamiria Abillity >>>>>> Alia Abillity. Do trybu Standard Dhamirię "przemycił" Infernal_Wisdom i to jego deck można zobaczyć w sekcji "featured" na mmdocking. Jednak jego deck posiadał dużo wad i był trochę all in, tzn. grał praktycznie wszystko w 4 kopiach, nawet firebolt i conflicting orders. Chwilę po nim na warsztat deck wziąłem ja i to głównie wariacje mojej wersji można spotkać dziś na polach bitew. Na czym polega więc siła tego decku? Przede wszystkim na 4 revised tactics, bo to dzięki nim deck zaczyna nabierać kształtu. One są potrzebne przede wszystkim dlatego, że w trybie standard nie ma zbyt dużo stallu. Aby sprawić, że te nasze 4 shieldy odgrywają naprawdę dużą rolę musimy odpowiednio uszczuplić deck w trakcie rozgrywki. Deck opiera się na prostym "combie": mass rage + void wrath, jako główne źódło damage i mass rage + stone shield, jako główne źródło kontroli. Ja nie jestem zwolennikiem "zapychania" decku damagem, ponieważ to prowadzi do sytuacji, w której brakuje nam kart kontrolnych. Do kart kontrolnych należą: mass rage, stone shield, insect swarm, arkath's wrath, broken bridge, hellfire bloater, w sumie 24 karty. Problem polegał więc na tym, że choćbyśmy chcieli po prostu nie ma więcej kart kontrolnych i trzeba było grać z tymi 24 kartami, ale 24/59 to wydawało się trochę mało i stąd mój pomysł na 4 revised tactics i 4 campfire, jako źródło drawu i uszczuplania decku. Karty które służą do zadawania damage'u to: Void Wrath i Hall of Torment, a także 1 sztuka Ur-Jubaal's Call i 1 sztuka Ołtarzu Ashy (służy głównie do wskrzeszania Void Wrath, ale gramy ją zamiast kolejnych kopii Ur-Jubaal głównie dlatego, że daje więcej opcji). Tak więc kart do zadawania damage'u gramy 10, a więc 10/59 i to kolejny powód, aby grać revised tactics, gdyż bez nich gry trwałyby po prostu zbyt długo, gdyż w praktyce, aby ten deck działał musimy dociągnąć dosłownie całą naszą talię.

Co więc usuwamy tymi "revised tactics"? Ano nie wspomniałem jeszcze o kartach zapychaczach, tj. 1 kopia firebolta (dlaczego akurat 1? bo fireblt albo mamy na ręce startowej, albo go nie mamy, a później się już i tak nie przyda), 1 kopia conflicting orders, 1 kopia mniejszego żywiołaka światła i 4 kopie Swelling Breeder. Tutaj jednak nie należy usuwać tych kart "jak leci". Karta conflicting orders jest ważna gdy mierzymy się z deckami opartymi na stworach, czarach i fortunach jednocześnie, gdyż wtedy nie jesteśmy w stanie zagrać karty Hall of Torment. Dopiero z pomocą karty conflicting orders jesteśmy w stanie obejść to i zadać damage przeciwnikowi niezdolnemu do wystawiania stworów (pamiętajmy jednak, że z racji iż posiadamy tylko 1 kopię tej karty - i nie zachęcam do grania więcej niż 1 kopii - należy wykorzystać ją w pełnym potencjale, tj. w praktyce zagrywamy tą kartę już na samym końcu rozgrywki wraz z 3-4 Hall of Torment, jako finisher). Gdy jednak nie mamy do czynienia z tego typu przeciwnikiem i mamy pewność, że nasz przeciwnik nie gra kart fortuny (np. Ariana, Myranda), albo kart czarów (np. Acamas) to wtedy tą kartę usuwamy z decku czym prędzej, jako iż jest do niczego nie potrzebna! 1 firebolt i 1 żywiołak powietrza lecą z decku praktycznie zawsze, kiedy tylko jest możliwość. Co do swelling breeder to tutaj również usuwam 2 kopie, ale nigdy nie usuwam ich wszystkich - z prostego względu: Twój przeciwnik może chcieć Cię wycwanić i nie będzie zagrywał swoich stworów. Wtedy Ty używając umiejętności Dhamirii pozbędziesz się jego czarów/fortun z ręki i zagrasz na stół 2 breederów na raz. Wtedy on będzie musiał zagrać stwora na przeciwko nich, albo po prostu umrze, bo breedery zaciukają go na śmierć:D Poza tym breedery są bardzo ważne w mirrorze i w mirrorze oczywiście nie usuwamy żadnego z nich. Walcząc z inną Dhamirią mass rage należałoby zaglądać jej na rękę tak często jak tylko się da, a breedery "chomikować" na swojej ręce i zagrać je już na sam koniec, jako win condition (Dhamiria oskubana z kart nie będzie miała możliwości , aby poradzić sobie z Breederami i umrze). Po zagraniu mass rage, jeżeli przeciwnik nie ma dostępu do kart z efektem typu dispell (nie gra herosem z magią primal albo light) należy usunąć pozostałe kopie mass rage z decku. Dla bezpieczeństwa można zostawić sobie dokładnie 1 kopię. Tak więc w praktyce w każdej grze najlepiej zagrać revised tactics 2-3 razy, jako iż mamy około 8 kart do usunięcia. Zagrywając revised tactics po raz 3 usuwamy po prostu 4 kopię revised tactics i tym sposobem usuwamy w sumie 9 kart z decku i nagle jego efektywny rozmiar wynosi nie 59 kart, a 48 kart, a właściwie 44 karty, bo należy jeszcze uwzględnić kartę Campfire.

Bardzo ważną kartą w decku jest karta Garant's Purge, jako iż ta karta umożliwia nam pokonanie najtrudniejszych przeciwników. Za pomocą tej karty usuwamy Shredderów z decku Acamasa (albo powiedzmy sobie szczerze: z każdego decku Stronghold, bo wszyscy grają Shredderów), Time Jumpy z decku Ariany i Myrandy, Stone Shieldy z decku Hakeema, Dhamirii, czy Focused Mind z decku Matewy/Serii. Karta ta może także posłużyć do usunięcia pozostałych kart czaru lub fortuny z decku przeciwnika, jako iż tym sposobem możemy zacząć mu zadawać damage używając bezpiecznych Hall of Torment. Bardzo ważne jest, aby nie "szarżować" z Hall of Torment, bo damage w tym decku jest ograniczony. Potencjalnie, wykorzystując wszystkie nasze karty do maximum możliwości, jesteśmy w stanie zadać 32 damage, ale wystarczy, że przeciwnik nam zdiscarduje 2 karty zadające damage z ręki i nagle znajdujemy się w dość ciężkiej pozycji. Osobiście, jeśli nie mam pewności, to nigdy nie zagrywam więcej niż 1 sztukę Hall of Torment na raz. Nie należy także wyrzucać damage'u z ręki poprzez nadużywanie eventu NotRM. Aby wiedzieć kiedy należy użyć NotRM, a kiedy użycie tego eventu należy sobie odpuścić potrzeba trochę doświadczenia w graniu deckiem.

Gra tym deckiem teoretycznie jest prosta jak budowa cepa: na początku tankujemy damage, czyścimy stół, zagrywamy shieldy, a potem przechodzimy do kontrofensywy i zadajemy damage. W praktyce jednak należy uważać, aby nie "wysypać" się zbyt szybko z kart kontrolnych, tj. broń boże nie należy zagrywać stone shielda, aby zablokować 2-3 damage. 2-3 damage należy przyjąć na klatę, a stone shield zachować na ręce, na potem. Należy także efektywnie korzystać z board cleare'a w postaci arkath's wrath i insect swarm. Czasami IS można użyć już w 3 turze, ale chyba najlepszą opcją jest zachować co najmniej jeden Insect Swarm na turę ósmą, w której to jesteśmy w stanie wyczyścić cały stół używając Arkath's Wrat i Insect Swarm jednocześnie. Po 8 turze powinno być już z górki i należy uważać tylko na time jumpy i quick attacki.

M0rw47h
05-14-2014, 02:20 PM
#1 Wrzuciłem oba opisy w spoilerach do postu głównego, dziękujemy!
#2 Przy Acamasie zlinkowałem artykuł mojego autorstwa.

B-a-r-t-e-S
05-14-2014, 04:46 PM
ehh... szkoda, ze nie istnieje nic dobrego na Cass... Unikat z pudelka na nic sie w std nie nadaje :>

ArtificialEvil
05-14-2014, 08:03 PM
Dzięki za te decki i spoilery, miło nawet was się czyta. Pograłem wczoraj troszkę moim ostatnim dropem, Matewą, całkiem fajnie śmiga z tym buildem. Nie widzę jednak żeby Ice spikes się jakoś specjalnie sprawdzały, zastanawiam się nad alternatywą np. Blessing Of The Storm. Wypowie się ktoś na temat tego decku? :)

M0rw47h
05-14-2014, 08:18 PM
Dzięki za te decki i spoilery, miło nawet was się czyta. Pograłem wczoraj troszkę moim ostatnim dropem, Matewą, całkiem fajnie śmiga z tym buildem. Nie widzę jednak żeby Ice spikes się jakoś specjalnie sprawdzały, zastanawiam się nad alternatywą np. Blessing Of The Storm. Wypowie się ktoś na temat tego decku? :)

Ice Spikesy są przydatne, jako że przeciwnik będzie starał się omijać Gejzery, czyniąc je średnio użytecznymi. Wtedy IS dają nam możliwość przełamania przedniej bądź tylnej linii.
Blessing może być dobrą niespodzianką, ale prędzej wrzuciłbym Blackskull Crushery, których w tym buildzie nie ma ze względu na mała popularność Akademii oraz Mass Rage w momencie jego postowania na mmdockingu.

jkk89
05-14-2014, 08:19 PM
Dzięki. Ja mało grałem Matewą, jedynie tyle co by zrobić achievementa (20 win), a że mi nie szło za dobrze to zeszło mi z 30 gier.

Ice Spikes rzeczywiście nie są tak mocne jak Gejzery, ale w standardzie niestety nie ma lepszej alternatywy. Można jeszcze próbować grać z chain lightning (choć trzeba uważać, aby nie wepchać do decku zbyt dużo czarów z wymogiem 4 magic), nigdy nie próbowałem Blessing of the Storm, ale to dlatego, że ja ogólnie nie przepadam za "creature enchantment", może być jednak dobry.

trupiciel
05-14-2014, 09:51 PM
(ciach!) ale to dlatego, że ja ogólnie nie przepadam za "creature enchantment", może być jednak dobry.

Tej, weź i wywal Enthrall'e z Hakeem'a, co? :D

jkk89
05-14-2014, 11:05 PM
Cwany, myśli, że jak ja wywalę, to inni też wywalą.;) Ale chyba jednak trochę pomyślunku mają i nici z tego będą.

M0rw47h
05-15-2014, 03:47 AM
Przy Acamasie pojawił się kolejny artykuł.

tm1993tore
05-22-2014, 03:27 PM
Dzięki za pokazanie jak złożyć talie ta Dhamiria :)

ratracer1
06-03-2014, 10:12 PM
Mysle ze sveltana jest calkiem niezlym deckiem. Osobiscie rozegralem nia kilkadziesiat gier i musze powiedzieć ze radzi sobie calkiem niezle z hakemem i dhamiria i gra sie rownie milo ;]

http://tools.mmdocking.com/replays/show/5903

forioku
06-08-2014, 02:44 AM
ja sie zastanawiam nad graniem Katamas , móglby sie wypowiedziec jakis pro jak ten deck sprawdza sie przeciwko Haeemowi oraz przeciwko Dhamirze ?

forioku
06-08-2014, 02:45 AM
ja sie zastanawiam nad graniem Katamas , móglby sie wypowiedziec jakis pro jak ten deck sprawdza sie przeciwko Hakeemowi oraz przeciwko Dhamirze ?

kajoj6821
06-08-2014, 09:19 AM
http://tools.mmdocking.com/decks/show/10962 polecam ten deck wygrałem nim 5/7 szwajcarów te 2 2 miejsce jak dobra ręka to do 6 tury da radę wygrać zazwyczaj trzeba uważać na arrianne trzeba jak jak najszybciej zniszczyć:D

tryt1
06-08-2014, 11:15 AM
Gram deckiem poleconym przez Morwę i gra mi się dobrze. W szwajcarach wygrymam w miare często. Wiele osób w szwajcarach jest nieświadoma mocy cyklopa z mocą plemienia. Szczególnie necro gdy na cyklopa są rzucone 2 liczniki okaleczenia :D Jak podejdą karty tro wygrywam nawet z hakenem :)

forioku
06-08-2014, 04:00 PM
no ja tez gram teckiem poleconym przez morwe i gra mi sie nim dobrze ale chodzi mi o to jak statystycznie prezentuje sie win rate tego docku przeciwko Hakeemowi oraz Dhamirze mass rage na pro poziomie poniewaz zastanawiam sie czy grac katamas czy przezucic sie na hakeema ( osobiscie nie lubie grac akademia ale chcialbym osiagac jaknajlepsze wyniki a z tego co obserwuje to hakeemem gra sie najlatwiej

McBanan2
06-21-2014, 04:32 PM
Przy okazji deck na Arianne który podaliście znikł nie ma go na stronce

jkk89
06-22-2014, 01:33 AM
Bo go skasowałem. Ten jest aktualny: http://tools.mmdocking.com/decks/show/11579

Magius121
08-09-2014, 11:20 AM
Jak teraz ma się sprawa z Top Deckami w STD? Warto zainwestować WC w deck oparty na tytanach, coś w stylu tego na Hakeemie?: http://mmdoc.seekrit.info/replay/54-hakeem-jezebeth.en.html (http://mmdoc.seekrit.info/replay/54-hakeem-jezebeth.en.html)

DexterWhite
08-09-2014, 04:08 PM
Wie ktoś może jak wygląda Garant złożony przez bambikitkata? Z chęcią zobaczyłbym również jakieś replaye, gdyby ktoś miał jakieś linki czy coś prosiłbym o podesłanie.

hakereczek1978
08-09-2014, 04:32 PM
http://www.platoongaming.fr/deck/1777/seria-token/ tutaj masz stronę .czy jkk stworzy topowe talie na podstawie nowego dodatku
http://www.platoongaming.fr/deck/1849/Garant+fortune+/ tu masz jego nowy deck z 8 sierpnia

jkk89
08-09-2014, 04:56 PM
Tutaj moja wersja Garant control (dość podobna do decku Bambi, choć nie widziałem jego decku na oczy kiedy składałem swoją):

Hero (5/2/4)
1x Garant, Seeker of Discord

Events (8)
4x Week of the Dead
4x Cosmic Balance

Creatures (38)
4x Succubus
1x Wandering Bard
3x Hellfire Bloater
3x Chaos Lacerator
4x Lurker in the Dark
1x Moon Phoenix
4x Hatching Breeder
3x Juggernaut
3x Fate Bender
2x Lashing Lilim
4x Maniac Taskmaster
1x Doom Bringer
4x Hellfire Maniac
1x Hikyu, Chosen of the Flames

Spells (4)
4x Fire Bolt

Fortunes (8)
1x Garant's Purge
2x Broken Bridge
4x Campfire
1x Altar of Asha

Magius121
08-10-2014, 12:41 PM
Wie ktoś może jak się sprawdzają decki Akademii oparte na konstruktach, jak np. ten: http://mmdoc.seekrit.info/replay/54-hakeem-jezebeth.en.html ? Chciałbym sobie zbudować podobny, ale sporo będzie mnie kosztował WC, więc chciałbym wiedzieć, czy warto. Od kiedy wyszedł nowy dodatek to chciałem sobie coś na kontruktach zbudować, tylko jak na złość nie miałem szczęścia w pakietach ;).

jkk89
08-10-2014, 01:28 PM
Zależy na jakim elo grasz. Na niskim elo powinien być całkiem mocny. A jeśli pytasz mnie, czy to TOP deck - to nie.

Azheal
08-11-2014, 06:26 PM
A czy jest jakis topowy deck oparty na żetonach?Kilka razy grałem przeciwko i według mnie sa całkiem ciekawe

Magius121
08-11-2014, 08:58 PM
Zależy na jakim elo grasz. Na niskim elo powinien być całkiem mocny. A jeśli pytasz mnie, czy to TOP deck - to nie.
Dzięki wielkie za odpowiedź:). Póki co gram na niskim Elo (brak czasu), ale wydawać około 130 WC na deck, którym średnio będzie mi się grało na wyższym Elo nie ma sensu. Jakie teraz są TOP decki dla Akademii w takim razie jeśli można wiedzieć? Wystarczy wskazówka typu bohater-strategia, resztę spróbuję sobie znaleźć na http://www.platoongaming.fr/decks/

pytawidmo
08-29-2014, 12:09 AM
Jakaś szansa na update talii w związku ze Zgubą Gryfa i zakończonym Road2Paris? Chętnie zobaczę, czy moje pomysły się pokrywają z wizją championów ;)
@jkk89

tryt1
09-16-2014, 10:13 AM
Dawno mnie nie było a widzę, że już dodatek się zbliża . Zawsze jakoś blisko dodatku powracam do gry:D

Mógłby ktoś napisać jakie obecnie topowe talie są ?

Niestety strona docking nie jest już aktualizowana i nie można sprawdzić :(

pytawidmo
09-23-2014, 03:25 PM
http://forums.ubi.com/showthread.php/911755-decklist-from-todays-R2P?p=10210749&viewfull=1#post10210749

Duckingman
09-23-2014, 06:57 PM
Czy istnieją jakieś dobre i aktualne (czyli obejmujące również Zgubę Gryfa) talie świątyni lub przystani?? Zbyt mało gram by być wstanie ocenić co ma szansę w starciach na poziomie Mistrz 2, a tych dwóch decków mi brakuje do kompletu by spokojnie pykać dzienne nagrody.

pytawidmo
09-24-2014, 12:30 PM
Jeśli chodzi o Przystań i Świątynie, to te decki się sprawdzają u mnie całkiem przyzwoicie (60%+ wygranych, głównie na ELO 1400-1500):

JKK89 - Yukiko (http://www.mmdoctools.com/deck/620-yukiko-4-5-3.en.html) - nacisk na late game/control

Yukiko 4/5/3

Events (8)
3x Rise of the Nethermancer
1x Day of Fortune
4x Cosmic Balance

Creatures (31)
1x Moon Phoenix
3x Shark Protector
4x Kabuki Sentry
3x Blessed Lake Spirit
4x Coral Priestess
4x Shinje Warrior
2x Coral Ohyaku
3x Kabuki Seductress
4x Kabuki Propagandist
1x Raya, Chosen of the Waves
1x Raya, Sibilant Seductress
1x Zefiria, Chosen of the Winds

Spells (11)
1x Focused Mind
4x Geyser
2x Chain Lightning
4x Ice Meteor

Fortunes (8)
1x Revised Tactics
4x Campfire
1x Golden Horseshoe
1x Dark Lotus Pond
1x Time of Need

JKK89 - Morgan (http://www.mmdoctools.com/deck/1252-morgan-4-5-1.en.html) - z Koszarami i Lodowymi Meteorami, bez pasywki

Morgan 4/5/1 (dont use passive)

Events (8)
2x A Tear in the Veil
2x Rise of the Nethermancer
4x Cosmic Balance

Creatures (31)
4x Tithe Collector
3x Crusader Watchman
1x Moon Phoenix
4x Griffin Crossbowman
4x Crusader Vanguard
4x Griffin Legionnaire
2x Benevolent Angel
2x Devout Priest
4x Crusader Treasurer
1x Anael, Angel of Redemption
2x Scattershot Marksman

Spells (15)
1x Focused Mind
4x Geyser
3x Word of Light
4x Blinding Light
3x Ice Meteor

Buildings (4)
4x Barracks

I dwa moje proste, rushowe decki do farmienia daily:

Kenage (http://www.mmdoctools.com/deck/1346-kenage-6-3-1.en.html) rush, bardzo prosta a dość łatwo się mi nią robi daily (napewno szybciej niż Yukiko control).

Kenage (6/3/1)

Events (8)
4x Week of the Mercenaries
2x Cosmic Balance

Creatures (41)
4x Spring Spirit
1x Moon Phoenix
4x Kabuki Sentry
3x Blessed Lake Spirit
4x Coral Priestess
3x Naga Yokujin
4x Shinje Warrior
4x Kabuki Seductress
4x Wanizame
1x Raya, Chosen of the Waves
2x Kenshi
2x Mizu-Kami
2x Naga Tide Master
1x Raya, Sibilant Seductress
2x Lotus Empire Guard

Spells (9)
1x Focused Mind
4x Geyser
4x Blinding Light

Kieran (http://www.mmdoctools.com/deck/1251-kieran-4-4-1.en.html) - mild rush z Koszarami

Kieran (4/4/1)

Events (8)
2x Time of War
2x A Tear in the Veil
2x Cosmic Balance

Creatures (33)
4x Tithe Collector
4x Crusader Watchman
4x Griffin Crossbowman
4x Sun Rider
4x Griffin Legionnaire
2x Benevolent Angel
2x Devout Priest
4x Crusader Treasurer
2x Angel Protector
2x Scattershot Marksman

Spells (13)
2x Dispel Magic
3x Town Portal
4x Word of Light
4x Blinding Light

Buildings (4)
4x Barracks

Tu prawdopodobnie można wywalić albo Dispele (dodać np. Sublaze) albo Angel Protectorów (np. zamienić na Angel Commanderów), 4 dispele to sporo, a decków z Immolation/Mass Rage jakby mniej ostatnio, więc nie są niezbędne (chociaż Immolation szybko psuje nasze stacki, a ja trafiałem na spalarki non-stop swego czasu, dlatego lista tak wygląda).
Wersja bez dispeli:
Kieran v2.0 (http://www.mmdoctools.com/deck/1352-kieran-4-4-1-v2.en.html)
Kieran (4/4/1)

Events (8)
2x Time of War
2x A Tear in the Veil
2x Cosmic Balance

Creatures (33)
4x Tithe Collector
4x Crusader Watchman
4x Griffin Crossbowman
4x Sun Rider
4x Griffin Legionnaire
2x Benevolent Angel
2x Devout Priest
4x Crusader Treasurer
2x Angel Commander
2x Scattershot Marksman

Spells (13)
2x Sunblaze
2x Town Portal
4x Word of Light
4x Blinding Light
1x Divine Intervention

Buildings (4)
4x Barracks

Duckingman
09-27-2014, 04:36 PM
Dzięki, za te spisy. Zwłaszcza za Kenage bo jeszcze nie zrobiłem osiągniecia 20 walk wygranych tym panem :)

A jest coś ciekawego w obecnym meta z Akademii? Gram Masfarem OTK, ale to nudne strasznie i z niektórymi taliami szanse są iluzoryczne. Wolałbym pograć czymś rushowym jeśli coś takiego można zrobić na Akademii.

pytawidmo
09-27-2014, 05:48 PM
A jest coś ciekawego w obecnym meta z Akademii? Gram Masfarem OTK, ale to nudne strasznie i z niektórymi taliami szanse są iluzoryczne. Wolałbym pograć czymś rushowym jeśli coś takiego można zrobić na Akademii.

Jeśli chodzi o Akademię, ja osobiście lubię Akane - rezowanie Ice Meteorów w late gamie rządzi :)

Jeśli chodzi o bardziej rushowate talie Akademii, prawdopodobnie Nahla na Zwierzoludziach, chociaż nie miałem okazji przetestować - tej bohaterki mi akurat brakuje.
Może coś takiego zadziała: Nahla 6/3/1 (http://www.mmdoctools.com/deck/1389-nahla-6-3-1.en.html)

Sporo ludzi grywa też konstruktami w różnych wariantach (np. Nahla Immolation (http://www.mmdoctools.com/deck/293-nahla-immolation.en.html)).

O ile mi wiadomo Asalah Immolation i Asalah Mass Rage/Mill (http://www.mmdoctools.com/deck/1343-asalah-1-5-3-rage-mill.en.html) też nieźle działają, ale to już bardziej kombo decki i sporo zależy od kolejności kart, które Ci dojdą (zwłaszcza Titan Workforce).

No i oczywiście jest Hakeem (http://tools.mmdocking.com/decks/show/10318) na Djinnach i Enthralach, nadal przyzwoity, a z nowym dodatkiem może nawet przeżyje renesans (przywracanie stworzeń magii pierwotnej z cmentarza za pomocą nowej fortunki Akademii = rezowanie Djinnów).
Pewnie wypadałoby dorzucić do listy Hasafah ze Zguby, ale po za tym raczej bez zmian.

Moja Akane (http://www.mmdoctools.com/deck/1386-akane-4-5-2.en.html) (jakieś 65% win rate na średnim ELO 1500, oczywiście dużo lepiej, jeśli zaczynam jako 2.)

Akane (4/5/2)

Events (8)
4x A Tear in the Veil
4x Cosmic Balance

Creatures (33)
3x Scholar
3x Rakshasa Skirmisher
2x Gargoyle
3x Wizard Tutor
4x Arcane Sharpshooter
3x Rakshasa
2x Guardian Golem
3x Crimson Apprentice
3x Void-Tainted Djinn
3x Rakshasa Scout
2x Dervish Master
1x Nur, Spellweaver
1x Zefiria, Chosen of the Winds

Spells (14)
1x Focused Mind
4x Geyser
3x Chain Lightning
3x Lightning Bolt
3x Ice Meteor

Fortunes (3)
3x Favorite Spell

Eventy tak ułożone, żeby ani OTK nie miało szans, ani Blessed Lake Spirit czy Magic Resisty nie bolały (zabicie strongholdowej Zefirii jedną błyskawicą - bezcenne :] )
Jasne, A Tear in the Veil może pomóc przeciwnikowi zabic naszą Nur albo Scholarów, ale to nie oni są silą tej talii, chociaż Magic Channel się przydaje żeby swobodnie levelować piąchy do 4 jak najszybciej (dlatego też Void Tainted Djinn jest bardzo przydatny).

Tuszu0x
10-27-2014, 11:04 PM
Wracam sobie po trochu do DoCa po dwóch najnowszych rozszerzeniach i się zastanawiam, czy opracował ktoś jakieś nowe super decki?
Czy ktoś będzie publikował nowe talie?

No i niestety strona http://tools.mmdocking.com/ nie działa. Posiada ktoś wypisane karty z decków opisane na pierwszej stronie tego tematu?

twardy_
10-28-2014, 10:43 AM
http://www.mmdoctools.com/

tu poszukaj

M0rw47h
10-28-2014, 08:33 PM
Maly update.

Siruthial
10-29-2014, 03:57 AM
Czyli jednak Kal to nie będzie topka?

M0rw47h
10-29-2014, 08:35 AM
Czyli jednak Kal to nie będzie topka?

Nie gralem nim/z nim wystarczajaco duzo, zeby ocenic czy lista nadaje sie do wrzucenia.

pijanapanda
10-29-2014, 01:02 PM
Nie gralem nim/z nim wystarczajaco duzo, zeby ocenic czy lista nadaje sie do wrzucenia.

Przecież to jest to samo co Cyryl. Różnice to inne statystyki (na + dla Cyryla) i inna umiejętność (na + dla Kal).
Kal ma jeszcze dostęp do skoku w czasie i już wszystkie różnice.

jkk89
10-29-2014, 03:14 PM
Przecież to jest to samo co Cyryl. Różnice to inne statystyki (na + dla Cyryla) i inna umiejętność (na + dla Kal).
Kal ma jeszcze dostęp do skoku w czasie i już wszystkie różnice.

Tak. A w obecnej mecie Time Jumpy robi wielką różnicę i dlatego Kal Azaar jest po prostu lepszym deckiem kontrolnym od Kirila.

Sandor Mass Rage to crap, 10 razy lepszy już zwykły deck na stworach.

M0rw47h
10-30-2014, 06:45 AM
Tak. A w obecnej mecie Time Jumpy robi wielką różnicę i dlatego Kal Azaar jest po prostu lepszym deckiem kontrolnym od Kirila.

Sandor Mass Rage to crap, 10 razy lepszy już zwykły deck na stworach.

Proszę Cię, zejdź ze swojego zamku w chmurach na ziemię.
Specialnie przestałem grać rankedy po zrobeniu 1800 i przeskoczyłem na unranked que (co by dalej nie rosło), ażeby mieć kontakt z właściwym meta tj. większością graczy grających w DoCa, a nie małą grupką grającą w swoim własnym półświatku... dzięki czemu moje obserwacje są skrajnie przeciwne względem Twoich i pewnie nie uwierzysz, ale 3/4 (75%!) gier jest vs Deleb rush/Kiril rush/Namtaru rush, to jest właśnie rzeczywiste meta, z którym przyszłoby nam grać gdyby Jackpot znów był wart grania o T1.

I naprawdę nie wiem, gdzie TJ robi różnice przeciw takim deckom, bo z mojego doświadczenia to wolisz po prostu dobrać kolejny removal, a jak ustabilizujesz sytuacje to ten TJ jest po prostu win more. Nie wspomnę, że te 2hp pomiędzy Kirilem, a Kalem robi kolosalną różnice, bo przecież jest to darmowy trigger Bound Succubusa.

NinjaEdit: Już nie wspomnę, że Kiril ma o niebo lepsze staty pozwalające otwierać Lurkerem.

jkk89
10-30-2014, 12:02 PM
Proszę Cię, zejdź ze swojego zamku w chmurach na ziemię.
Specialnie przestałem grać rankedy po zrobeniu 1800 i przeskoczyłem na unranked que (co by dalej nie rosło), ażeby mieć kontakt z właściwym meta tj. większością graczy grających w DoCa, a nie małą grupką grającą w swoim własnym półświatku... dzięki czemu moje obserwacje są skrajnie przeciwne względem Twoich i pewnie nie uwierzysz, ale 3/4 (75%!) gier jest vs Deleb rush/Kiril rush/Namtaru rush, to jest właśnie rzeczywiste meta, z którym przyszłoby nam grać gdyby Jackpot znów był wart grania o T1.

I naprawdę nie wiem, gdzie TJ robi różnice przeciw takim deckom, bo z mojego doświadczenia to wolisz po prostu dobrać kolejny removal, a jak ustabilizujesz sytuacje to ten TJ jest po prostu win more. Nie wspomnę, że te 2hp pomiędzy Kirilem, a Kalem robi kolosalną różnice, bo przecież jest to darmowy trigger Bound Succubusa.

NinjaEdit: Już nie wspomnę, że Kiril ma o niebo lepsze staty pozwalające otwierać Lurkerem.

Od czasu wyjścia dodatku gram cały czas na 1800-1900 MMR, ponieważ testuje wszystkie możliwe decki, a więc elo mi nie rośnie jakoś specjalnie. A gram rankedy, bo co mi to za różnice robi? To jest ta sama kolejka, a przynajmniej dostaje punkty.

Time Jump znaczy tyle co wygrać a nie przegrać vs wszystkiego rodzaju combo decki z Nahlą Time Lockiem na czele. Vs rush removalu masz aż zanadto. Tą wersją Kirila 5/5, czy Kal Azara, czy nawet Twoją Dhamirą po prostu nie sposób przegrać vs rush jeśli grasz poprawnie. I właśnie dlatego można sobie pozwolić lekko osłabić ten matchup i wrzucić 2-3 Time Jumpy i dzięki temu znacznie poprawić matchup ze stallem i kontrolą. Time Jump jest świetny przeciwko deckom kontrolnym typu właśnie Kiril, który tu prezentujesz i stall typu Nahla, czy Mass Rage.

Zresztą nie wiem po co o tym tu pisze, a Ty po co się ze mną kłócisz.
Prawda jest taka, że mało osób w chwili obecnej gra w tą grę i meta po prostu nawet nie ma za bardzo jak się rozwinąć.
Gram w tym samym meta co Ty (to samo MMR) i nie spotykam 75% rush decków, a ok 50%. Drugie 50% to kontrola i stall.
Zresztą nawet jeśli byłoby to tylko 25%, to i tak wolę być przygotowany.
Time Jump to win condition vs stall, a nie win more.

jkk89
10-30-2014, 12:09 PM
BTW to całe gadanie o tym, że powyżej 2000 MMR jest inna meta ("mini-meta" by npavcec) to jest po prostu kompletna bzdura. W tą gre gra tak mało osób, że choćbym miał 2500 MMR to będę grał statystycznie z tymi samymi osobami, co gdybym miał 1800 MMR. Sprawdzone.

M0rw47h
10-30-2014, 12:44 PM
Kolejka - owszem jest ta sama. Najpierw szuka po MMR i szuka w okolicy MMR, który masz. Później pułapami schodzi w dół, z mojego (średnio przyjemnego) doświadczenia wynika, że jak wbijesz za dużo to grasz głównie w kółko z tymi samymi ludźmi jeśli są tylko online, dla przykładu: potrafiło mnie parować po 5+ razy z rzędu parować z tą samą osobą. Jeśli ich nie ma online, to wtedy szuka owszem niżej, ale szuka dodatkowo dłużej.

Może jestem spaczony przez granie w kółko Dhamirią (gdzie spam ability załatwia sprawę jeśli chodzi o stall/kontrole) ale: nie spotkałem ani jednej Nahli w jakiejkolwiek wersji, MR (mass rage) decki spotykam raz na 10/20 gier, podobnie z midrange Kirilem. Zaprawdę, nie widzę powodu żeby brać deck, który jest słabszy na większość meta tylko po to żeby mieć trochę lepiej z małym ułamkiem meta. Zresztą, nie widzę także powodu, jeśli już koniecznie chcemy hejtować stall/control nie grać po prostu Dhamirią.

Dodatkowo, uważam że przeceniasz TJ. Ta karta jest owszem świetna i pełni rolę finishera, ale imho jest dobra kiedy a) grasz agresywną konstrukcją, która po prostu potrzebuje zadać dodatkowe kilka punktów obrażeń i nie może tego zrobić inaczej b) grasz czymś co wyciąga z TJ dodatkowy value (np. Boneyard).

Aha, i nazywamy to 'kulturalną wymianą zdań', 'dyskusją', a nie koniecznie 'kłótnią'.

Siruthial
10-30-2014, 01:11 PM
Kal poza TJ, ma jeszcze znacznie lepszą synergię z SSH, która jest bezdyskusyjnie najlepszą kartą w SoB.
Dostęp do jakiegoś town portalu i być może magic steal (tego nie mam ani jednego, to nie ile to warte w praktyce), też są pomocne w control decku. W przeciwieństwie do Cyryla ma też dispell.

pytawidmo
10-30-2014, 08:49 PM
Kal poza TJ, ma jeszcze znacznie lepszą synergię z SSH
SSH może rezować tylko spelle Dark i Fire, więc na jedno wychodzi :P

jkk89
10-30-2014, 09:00 PM
SSH może rezować tylko spelle Dark i Fire, więc na jedno wychodzi :P

Chodzi o discard z umiejki.

pytawidmo
10-30-2014, 10:40 PM
Chodzi o discard z umiejki.

Ah, źle zrozumiałem, zasugerowałem się resztą posta ( o portalach i dispelu).

No to akurat racja i w pełni się zgadzam, osobiście też mi się wydaje, że Kal ma lepszy potencjał pod kontrolę, choć Kiril może mieć lepszy start.

Ja osobiście gram czasem Kirilem zorientowanym na mid, ale bardziej rushy, z pomiotami.
Tak wiem, w teorii mieszanki raczej słabo wychodzą, ale mocny start się często przydaje i gra mi się tym całkiem nieźle (jakieś 80% win rate po 30 grach).

M0rw47h
11-03-2014, 08:29 PM
Przyjrzałem się większej próbie powtórek (ok 2750) i wygląda, że to jednak jkkk89 ma racje.

*odszczekuje spod stołu*

Morgotheron2012
12-24-2014, 08:07 PM
Używa ktoś OTK, bo jak ja grałem to były dość popularne wieże niepamięci+ tron odnowy(ale to było dawno nie wiem jak jest teraz). Na razie gram Dhamirą to mass rage.

Lorenthiel
12-25-2014, 03:24 PM
Tak, w open nadal Nergal/Yukiko są dość popularne :)

Vynixilaen
06-06-2015, 12:37 PM
Hej! Jest może jaki ś dobry discard deck pod Ignatiusa? Tzn widziałem ten spis na stronie tylko jak bardzo jestgrywalny w obecnym meta?
Chodzi mi dokładnie o ten deck:
http://www.mmdoctools.com/deck/3714-ignatius-3-1-4.en.html