PDA

View Full Version : Star wars

Retazar
05-07-2014, 03:56 PM
Czy są tu fani:)? I jaki jest wasz stosunek do nadchodzących, nowych części?

Nabu_87
05-07-2014, 10:36 PM
Jestem niemal pewien, że VII część nie spełni moich oczekiwań. Jednak będąc bardzo wygłodniałym powrotu do świata star wars i tak nie mogę się doczekać premiery. Fajnie, że zagrają dziadki z pierwszych części.

Retazar
05-08-2014, 03:02 PM
Też mam obawy szczerze mówiąc. Zrezygnowano z całego expanded universe do tego nie wiem czy nie będzie to dziwne uczucie znowu zobaczyć Hana Solo itp, tylko starszych.

Thorontir
05-10-2014, 01:52 PM
Akurat Harrisona Forda przypudrować i spokojnie dałby radę zagrać trzydziestoletniego Hana ;) Coś się zmieniło w kwestii EU? Do tej pory słyszałem, że wyrzucono tylko to, co działo się w okolicach akcji nowych filmów i po nich, czyli Vongowie, historia rodzeństwa Solo, Legacy itp., a reszta się ostała. Z tym, że nawet to wyrzucone, zostanie pod nazwą Legends i chyba dalej będą wychodzić dzieła kontynuujące tę linię narracyjną. Osobiście do EU sentymentu wielkiego nie mam, więc nie boli mnie ta zmiana, choć niektóre książki czyta się nieźle, a sporo postaci utrwaliło się w świadomości fanów, w tym także tych, którzy o EU niewiele wiedzą. Tak po prawdzie, to zmiana ta była konieczna jak Base Set II w DoC, bo inaczej nowe filmy miałyby sens jedynie jakby je osadzić jakieś 500 lat po Yavinie, ponieważ EU tak się rozrosło, że wydarzeń godnych filmu nigdzie wcześniej nie dałoby się wcisnąć i zachować przy tym spójność z resztą kanonu.

A co do samych filmów to jestem póki co optymistą. Disney, Abrams i reszta udowodnili już, że są w stanie nakręcić dobry i efektowny film, więc mają u mnie kredyt zaufania. Obawiam się tylko jak taka masa nowych filmów wpłynie na ich jakość, bowiem na lata 2015-2020, mamy już zapowiedziany jeden nowy film rocznie (3 epizody główne i 3 historie poboczne).

Retazar
05-13-2014, 02:10 PM
Abrams sprawdza się w takie space operze. Jego star treki były bardziej przygodowe od poprzednich :) W sumie co do EU to masz trochę racji. Ciekaw jestem o czym będzie Ep VII. Ile można oglądać zmartwychwstania Palpatine'a i nowe wynalazki Imperium? Mam nadzieję ,że nie skupią się znowu na Jedi vs Sith :)

Retazar
05-21-2014, 02:11 PM
https://www.youtube.com/watch?v=XfNiC9iKM0Q&feature=youtu.be&linkId=8289065

No i znów mamy Tatooine...

twardy_
05-21-2014, 08:21 PM
wyrzucajac caly kanon do kosza napluli fanom prosto w twarz

dobrze, ze sprzedalem swoja ponad 60tomowa kolekcje w zeszlym roku

takiego wala! chociaz jak wyjdzie na torrentach to pewnie sciagne :D ale do kina jak na I-III czesci na pewno nie pojde

Thorontir
05-24-2014, 05:26 PM
No i znów mamy Tatooine...

Z początku byłem nieco tym rozczarowany, bo wolałbym jakieś nowe światy ale potem pomyślałem, że Tatooine pojawiło się w pierwszych częściach obu trylogii, więc traktuję to bardziej jako swojego rodzaju tradycję :)

wyrzucajac caly kanon do kosza napluli fanom prosto w twarz

Teraz doczytałem i faktycznie całe EU poleciało pozostawiając jedynie filmy i The Clone Wars. Szkoda, bo niektóre rzeczy w TCW (wskrzeszenie robo-Maula) są jeszcze głupsze niż Vongowie, czy mini-statki wyposażone w laser z Gwiazdy Śmierci. Ciekawe czy filmy uratują choć trochę starego EU przemycając część postaci i wydarzeń do nowej chronologii. Ciągle uważam, że reset może filmom wyjść na dobre, choć wolałbym by jego skala była mniejsza. Oby tylko Disney miał lepszą politykę dotyczącą nowego EU i zapobiegnie jego niezdrowemu rozrostowi.

Ciekaw jestem o czym będzie Ep VII. Ile można oglądać zmartwychwstania Palpatine'a i nowe wynalazki Imperium? Mam nadzieję ,że nie skupią się znowu na Jedi vs Sith

Nie miałbym nic przeciwko zobaczeniu Imperium w nowych częściach, bo to, że wojna nie skończyła się od razu po zniszczeniu Drugiej Gwiazdy Śmierci jest jednym z lepszych elementów wprowadzonych przez stare EU. O klonowaniu Palpiego nie chcę nawet myśleć, to byłoby straszne... Konflikt między jasną i ciemną stroną był osią napędową fabuły do tej pory, więc wątpię by z niego zrezygnowano w nowych epizodach. Za to spin-offy pewnie zainteresują Cię bardziej Retazarze, bo dadzą możliwość pokazania mniej opatrzonych elementów uniwersum niż Jedi i Sithowie.

twardy_
05-24-2014, 06:03 PM
uwazam, ze Vongowie nie byli az tak zli, jakos musieli wprowadzic powiem swiezosci do uniwersum SW
w koncu, ile lat mozna latac i niszczyc resztki imperium?

gorsze rzeczy sie wlasnie dzialy w TCW, wskrzeszenie Darth Maula, ten caly motyw hokus pokus czarownic z Dathomiry, Ashoka Tano itd itp

po kilku latach kupowania, czytania i ogladania serialu pewnego dnia sie obudzilem i stwierdzilem, ze to cale SW to takie sf harlequiny dla chlopcow ;)
oczywiscie trafialy sie prelki, jak trylogia Dziedzic Impreium, duologia Reka Thrawna, ale wiekszosc ksiazek byla pisana na jedno kopyto i byla co najmniej srednia

a teraz jeszcze ten caly Disney i wywalenie calego kanonu do kosza... no coz, mam nadzieje, ze im to wyjdzie bokiem

Retazar
05-26-2014, 11:28 AM
Za to spin-offy pewnie zainteresują Cię bardziej Retazarze, bo dadzą możliwość pokazania mniej opatrzonych elementów uniwersum niż Jedi i Sithowie.

Chyba tak, coś o Huttach, Nar Shadda byłoby całkiem ok:)

wiekowal
06-09-2014, 02:47 PM
ja czekam na nowy film, chociaż czuję, że bedzie słaby :D

Retazar
06-10-2014, 03:41 PM
ja czekam na nowy film, chociaż czuję, że bedzie słaby :D

Czasem marudzę ale i tak wiem,że wybiorę się do kina:)

zandosgash
06-11-2014, 05:21 PM
Boje się tylko, żeby disnejowych piosenek nie było.

Retazar
06-11-2014, 05:56 PM
Albo postaci ;)

Retazar
11-28-2014, 04:43 PM
https://www.youtube.com/watch?v=OMOVFvcNfvE :)

Retazar
05-05-2015, 10:27 AM
http://www.star-wars.pl/News/19425,Zdjecia_prosto_z_planu_Przebudzenia_Mocy.htm l :)

blazius1
05-05-2015, 01:01 PM
Niestety kolejny epizod też będzie skierowany do najmłodszej widowni i odbędzie sie to kosztem logicznej fabuły (Mroczne Widmo) i dialogów (Zemsta ****ów).
Dla starych fanów reguły tej gry są nieubłagane. Syndrom Indiany Jonesa IV się kłania.

Retazar
05-12-2015, 09:54 AM
Niestety kolejny epizod też będzie skierowany do najmłodszej widowni i odbędzie sie to kosztem logicznej fabuły (Mroczne Widmo) i dialogów (Zemsta ****ów).
Dla starych fanów reguły tej gry są nieubłagane. Syndrom Indiany Jonesa IV się kłania.

Myślę, że nie :) Abrams zapowiada powrót do korzeni i to co widać w trailerze na razie to potwierdza :)

blazius1
05-13-2015, 02:26 PM
W tailerze jaki znam główną postacią jest nastolatek...

DopieroSieUcze
05-13-2015, 07:55 PM
Nie chcę nikogo zszokować, ale oryginalna trylogia też była skierowana do młodzieży a głównym bohaterem też był nastolatek

blazius1
05-14-2015, 02:28 PM
Oryginalna trylogia pomyslana była jako baśń fantasy w seneri space opery skierowana do wszystkich bez ograniczeń wiekowych. Natomiast przed laty w Polsce trylogia miała ograniczenie 18+, ponieważ uważano że to film dla dorosłych. Miałem kłopot z wejściem na salę kinową, bo nie wyglądałem na 18. W każdym razie oryginał niósł dość poważne treści i przesłanie i traktował widza serio. A widz do dziś serio traktuje trylogię, zwłaszcza Powrót Jedi.

Te nowe filmy to poziom gry komputerowej pod wieolma wzgledami i celowe obniżanie lotów do poziomu nastolatka. Nie warto mieć tu złudzeń, że nagle Abrams zmieni kierunek o 180 stopni. To nie przypadek Batmanów, machina z marką SW jest zbyt potężna.

Retazar
05-15-2015, 10:09 AM
Nowa trylogia nie zyskała wielu nowych fanów, spotkała się też z duża krytyką starych fanów. Myślę, że to właśnie starsi fani będą targetem Abramsa :)