PDA

View Full Version : DoC pay2win?

Warcislavv
05-03-2014, 06:55 PM
Witam :)

Zanim przejdę do rzeczy, przedstawię się: Nazywam się Warcisław, gram w Duel of Champions już... w sumie to nie pamiętam od kiedy, ale na pewno długo. W ostatnich miesiącach miałem przerwę od gry z powodu braku czasu. Swego czasu byłem całkiem wysoko w rankingu tj. ponad 1500 elo, czyli chyba trochę się na grze znałem. 2 dni temu po raz pierwszy od długiego czasu i byłem bardzo pozytywnie zaskoczony tym co zobaczyłem. Gra wyglądała o niebo lepiej niż "za moich czasów". Pierwsze co zrobiłem to pobłądziłem po menu, które początkowo wydawało mi się labiryntem, żeby znaleźć wszystkie znane mi opcje. Zauważyłem masę fajnych rzeczy - nowy dodatek, zadania dzienne, ulepszone filtry w kolekcji. Jako, że jestem w gorącej wodzie kąpany, zaraz wydałem 40 PLN na pieczęcie, żeby kupić sobie box z nowego dodatku. Gdy przechodziłem do zakupów już nie było tak fajnie. Base Set 2? Co to jest? Kupiłem jeden na spróbowanie a resztę posiadanego golda wydałem na pakiety HoN. Kontynuowałem zakupy; box za 1500 pieczęci?. Ok, ma więcej rare'ów i uncomonnów niż zwykły - wbije jeden level i kupie(!). Idąc dalej: WTF?! wszystkie poprzednie dodatki tylko za pieczątki? Kogoś w ubi chyba powaliło. O ile mi to bardzo nie przeszkadza, bo miałem już większość kart x4 oprócz tych z FT, bo nie zdążyłem ich skompletować, ale co z nowymi graczami jam mają zbierać te karty, ubi chce jeszcze bardziej zostawić ich w tyle, mimo, że już wcześniej nie mieli szans na dogonienie "topki", czy jak? Później otworzyłem kilka pakietów z BS2(i kurwa jaki bałagan mi narobiły w kolekcji...) i okazało się, że to takie nowe Emilio, ok, nie najgorzej. Lecz nie! poszperałem trochę po jakiś newsach i okazało się, że BS2 zawiera zawiera tylko 300 z poprzednich pięciuset(?). Co z pozostałą dwusetką? Kupuj pieczęcie i licz na dobroczynność RNG przy otwieraniu?

Lecz tym co mnie najbardziej boli jest brak możliwości zdobycia seali za darmo, bo po zdobyciu poziomu dostajemy tylko 20k golda(nawet nie jeden pakiet z dodatku, srsly?)
Mimo, że 100 seali to przy wymianie na złoto to 10k g, to 10kg + 100s > 20k g, bo za seale, kupuje się taniej. Jeśli za lvl up dostalibyśmy 25 k golda, to ta zmiana byłaby znośna. "Hola, ale za 10 poziomów mielibyśmy 10 pakietów(z dodatku oczywiście) w goldzie, a gdyby były z powrotem te seale, to na boxa trzeba by zbierać 15 poziomów" - ktoś mógłby pomyśleć. Tak, ale teraz w boxach są te superpakiety czy coś takiego.
Do tego podejrzewam, że z nagród codziennych nie ma już pieczątek za siódmy dzien, bo zniknął seal na zamkniętej skrzyneczce.
+ masa osiągnięć, które kiedyś miała pieczęcie jako nagrodę już ich nie ma.

Zastanawiam się czy w ogóle jest sens grać, bo to już nie ta sama gra. Kiedyś namówiłem kilku ***pli na DoCa, gdzie moim argumentem koronnym był właśnie fakt, że nie ma ty p2w, a waluta premium, wcale nie jest taka premium.
Mam nadzieje, że wszystkie te zmiany, to taki Prima Aprilisowy żart, króry trochę się przedłuża i devsi, którzy zawsze byli nieco zacofani, wkrótce to wszystko naprawią.

TL;DR Nowy patch do DoCa to straszny skok na kasę. Idę grać w Hearthstone'a.

EDIT Jeszcze nie grałem żadnych gier rankingowych, bo robiłem kampanię, ale czytałem, że stawki za nie w goldzie są żałośnie niskie.

EDIT2 Dajcie znać o jeśli są jeszcze jakieś durne funkcje, o których tu nie napisałem.

M0rw47h
05-03-2014, 07:23 PM
Nie potrzebujesz innych kart niż te dostępne za golda żeby cieszyć się Standardem...

xdmasterorion
05-03-2014, 07:29 PM
Do autora tematu Warcislavva: proponuje zapoznać się z tym tematem. Jeśli odpowiedzi cie nie przekonają, to z pytań zobaczysz na co narzekają gracze.

http://forums.ubi.com/showthread.php/868893-Adwokat-Diab%C5%82a-czyli-kilka-uwag-odno%C5%9Bnie-najcz%C4%99%C5%9Bciej-spotykanych-skarg-na-nowe-DoC?

Warcislavv
05-04-2014, 11:38 AM
@up

Ok, nie wiedziałem o podziale na open i standard. Teraz widzę trochę więcej sensu w tym co zrobili ze starymi seriami i myślę, że naprawdę ciężko będzie mi coś złożyć do standardu, bo muszę na nowo nauczyć się których kart mogę używać. Mam pytanko jeszcze jedno bo nie znalazłem na nie odpowiedzi. Czy zadania dzienne są zaliczane w obu tych trybach? I czy nagrody w PD i goldzie są takie same?

xdmasterorion
05-04-2014, 12:30 PM
zadania dzienne w obu trybach

co do nagród nie jestem pewien

Retazar
05-08-2014, 05:39 PM
Warcislavv, takich tematów było już kilka. Na przyszłość prośba o dopisanie swojego zdania do któregoś z istniejących już wątków:)