PDA

View Full Version : DoC, a Hs. Co lepsze ?

Faust227
05-03-2014, 12:24 PM
Witam
W ostatnim czasie miałem pierwszy raz styczność z grą HeartStone ( wreszcie zagrałem w tą tak zachwalaną grę ) i powiem wam, że Ubi wbrew tego co słyszałem ( o lepszej : mechanice, rozgrywce, pozytywnej ekonomii, etc. ) nie miało tak dużej konkurencji ze strony Blizzarda, do czasu, aż wyszedł "ten patch" ( potocznie nazywany przez większość po prostu : "skok na kasę" ^^ ).
Blizzard ma o tyle dobrze, że nie muszą mieć ( chyba ? ) żadnych korzyści z Heart'a by móc utrzymywać serwery jeszcze pewnie przez długi czas, a Ubi robi swoją niby świeżą konkurencję licząc na to że ich gra po prostu się utrzyma, niezależnie czy będzie to syf czy nie...
Ale do rzeczy bo znów przyjdzie gimba i zacznie mi zarzucać, że nie mam co robić tylko żalić się. ^^
Po ograniu paru godzin wczoraj ( na dziś bo grałem w nocy ) oczekiwałem czegoś nowego, czegoś co po tych filmikach które widziałem np. u Atora czy MKKR3 wgniecie mnie w fotel. Powiem krótko : "Szału nie ma, dupy nie urywa", ale zaraz ktoś zapyta dlaczego ? Już wyjaśniam. ^^
- Początkowa rozgrywka nie daje dużych możliwości do tworzenia jakichś zmyślnych decków ( a przynajmniej takich które nie były by czystym rushem lub z nutką spelli ).
- Nie ma w grze lvl'a ( własnego bitego na koncie ) komuś się może podobać podział pomiędzy Bohaterów, ale nie mi =.= Ja wolę mieć lvl i bonusy jakie za nim idą.
- Do oprawy graficznej nie mógł bym tak bardzo się przyczepić gdyby nie fakt, że ludzie grający na tosterach ( np. Ja ) przy tych wszystkich "zbędnych" animacjach dostają szału bo komp tnie jak opętany.... )
- Szybkość zdobywania nowych kart... Liczyłem na jakieś 2 paczki na dzień ( może się czasem trafić jak dostaniesz dobre zadania ) ale w większości jest tak jak w DoC'u : Jedna paczka na dzień, paciorek i spać... Chyba że jesteś Nerdem wtedy to nawet 5 paczek na dzień idzie zdobyć. ^^

Myśle, że starczy ^^ Na razie Heart nie zadowala mnie do tego stopnia do jakiego bym chciał ( i wiem że zaraz odezwą się głosy sprawiedliwości internetu : "Ty byś od raz chciał wszystkie karty nubie" Tak. Chciałbym ^^ tak samo jak chciał bym by DoC wrócił do swojego poprzedniego stanu, ale wiem że to niemożliwe. )

Za jaką grą wy się opowiadacie ? Piszcie, niechaj zacznie się debata ^^

Faust227
05-03-2014, 12:29 PM
Btw. Piszę to jak by jakiś moderator chciał mi tego posta usunąć ^^

Jest to też "opinia" o DoC'u więc jak najbardziej pasuje do tematu. ^^

eRKay27
05-03-2014, 01:41 PM
największą przewagą HS-a w stosunku do DoC-a jest to że zrobił go blizzard;p popularność robi swoje
a tak na serio ja sie do niego nie przekonałem, być może dlatego że już wcześniej grałem w duela
za długie animacje, zbyt proste pojedynki(być może to tylko moja wina), zbyt duży nacisk na konkretną taktyke dla każdego bohtera(znowu - może to ja coś przeoczyłem albo miałem za mało kart),
niezbyt przejrzysty ekran tworzenia talii(nawet stary z DoC-a był lepszy)
po bodajże 3 tygodniach odpuściłem sobie całkowicie i pozbyłem sie gry z dysku

MastaBlastaX
05-03-2014, 01:58 PM
Temat wałkowany wiele razy- HS- bardzo dobra gra, wydana przez znakomitego wydawcę, DoC- wg. wielu znacznie lepsza gra. (bez wspominania o wydawcy :) )

mrhoudini
05-03-2014, 02:26 PM
" Początkowa rozgrywka nie daje dużych możliwości do tworzenia jakichś zmyślnych decków ( a przynajmniej takich które nie były by czystym rushem lub z nutką spelli )."
W docu, nowi gracze w podstawowych praktycznie taliach to co niby mają?
Jeśli w HSA pograsz dłużej niż kilka godzin, kupisz kilka pakietów, zobaczysz że możliwości na zbudowanie innego decku są i nie raz zaskoczysz przeciwnika. Tryb areny, jeśli doczytasz na czym polega, zapewne zobaczysz że jest to rozwiązane dość ciekawie.
Doc w standardzie BS2 który jest obecnie turniejowym, jest przewidywalny jak kawa w McKwaczu, wszyscy którzy mają odpowiednie karty grają to samo... Widząc bohatera, wiesz co za chwilę znajdzie się na stole i do 10 rundy możesz przewidzieć czym za chwilę oberwą Twoje jednostki. Żeby pobawić się w open trzeba już mieć fajne karty w decku.
Przesiadłem się praktycznie na HSA po tygodniowym graniu w niego. W docu jak dla mnie jest teraz zbyt monotonnie. Przed updatem BS2 wydałem na DOCA około 200zł(czy to dużo czy mało nieistotne) teraz nie wydam ani złotówki.

Druiddroid
05-05-2014, 03:14 PM
Moim zdaniem HS ssie, miesiąc po wyjściu nolify zrobili 9 najlepszych decków po 1 na bohatera i zadanie mzwykłego gracza jest skopiowanie ich. Nie ma miejsca na żadną samodzielność, mało kart Do tego długie animacje, dziecinna grafika. Ale najgorsza jest MONOTONIA.

Agata_92
05-06-2014, 09:10 AM
Doc wydany przez Blitza = idealna gra by wyszła ;p

Endymion1983
05-07-2014, 02:33 PM
Cóż HS odradzam. Zabawy na tydzień góra dwa. Prosta i nużąca. Poza tym męczące są karty sztuki wygrywacze gry pt. o wchodzi bohater Warlocka i właściwie możesz się poddać, bo dalsza gra to tylko równia pochyła. I niestety jest tam kilka takich kart, które psują zabawę. Po roku nieobecności wróciłem do Doc'a i o wiele lepiej się bawię i spędzam czas niż w hs.

SirDakr
05-20-2014, 11:51 AM
Dla mnie HoS ma jedną bardzo dużą wadę; losowość (karty typu przyzwij losowe stworzenie, zabij losowe stworzenie itp.). Czasem miałem wrażenie, że gram w chińczyka z fajnymi efektami graficznymi. Gra dla dzieci i ludzi którzy nie chcą za dużo myśleć bo i tak los zadecyduje o wygranej.

Bony666
05-23-2014, 06:36 PM
HS ma jedną i to bardzo potężna zaletę ma tryb draft.... Dlatego przestałem grać w DoC'a... (Ale wrócę kiedy on powstanie czyli 2221 r. hahaha) Oczywiście, ktoś może stwierdzić no tak ale po jakimś czasie się nudzi oczywiście, że tak jest bo jest małe zaplecze kart (z czasem się to zmieni) oraz monotonność - standard. A w sumie nudzi się tym którzy nie potrafią niestety wygrać tych 5 partii, aby kasa w miarę się zwróciła... Jakbyś wygrał 3 areny pod rząd to byś zmienił/a zdanie.... Niestety wygrywanie sprzyja graniu..... Czyli standard.... xD WYGRYWASZ = GRASZ :) A jeśli chodzi o losowość niektórych kart to jest ich mało ale jak w totku raz coś trafisz a coś nie.... Grasz nimi kiedy sprzyja Ci szczęście. Osobiście nie lubię nimi grać, bo raz są potężna a raz po prostu są babolem.... A nie lubię, aż takiej rozbieżności... Choć niekiedy potrafią zmienić bieg rozgrywki. Dlatego można stwierdzić, że są ok. To tyle odemnie xD

Faust227
05-30-2014, 05:12 PM
Po ograniu w Heartston'a jakiegoś miesiąca stwierdzam, że to całkiem dobra gra, która na chwilę obecną miażdży Doc'a. Dlaczego ? Z prostej przyczyny : ma obecnnie dużo ciekawsze pole do popisu ( nie przez ilość kart tylko przez mechaniki jakie są wdrożone ( i wierzcie mi lub nie ale zrobienie komba po którym przeciwnik się poddaje poprawia humor na cały dzień ^^ ).
Tylko aren na razie nie gram bo nei widzę sensu grania w nie ( 3x grałem i dwa razy wygrałem 5 a raz 4 i widzę że ten limit jak na razie jest dla mnie nie do przeskoczenia a że przy 5 grach się zwraca całość bez bonusów ( czasem nawet nie ) to gram tylko standardowe pojedynki.

DoC będzie mógł pokonkurować jak wróci do swej epoki świetności.

(Hejters gona hejt ^^ )

Bazaltovy
05-31-2014, 09:53 AM
Co kto woli. Ja Hearthstone'a odinstalowałem po rekordowych 20 minutach. W DoCa gram nieprzerwanie ponad dwa lata.
Widzę różnice między tymi grami i w pełni stoję za większą kompleksowością naszej karcianki. :) Widzę też różnice w advertisingu, i to bardzo mnie boli. Zupełnie nie wiem, czemu DoC nie ma lepszej promocji, skoro istnieje na tak zasobnym rynku.

Po raz kolejny, mówiąc o zmianie ekonomii - Ubi nas za bardzo rozpuszczało. Teraz system jest praktycznie standardowym modelem f2p. I bardzo dobrze. ;)

trupiciel
06-05-2014, 08:44 AM
Hearthstone jest bardzo przyjazny dla początkujących użytkowników. Po szybkim tutorialu otrzymujemy dostęp do wszystkich bohaterów i dostajemy karty z ktorymi jesteśmy w stanie pokonać komputer na wszystkich poziomach trudności i odblokować kilka achivementów i jednocześnie ogarnąć podstawy mechaniki gry.
Wykorzystując liczne materiały, artykuły, poradniki krążące po sieci za sprawą olbrzymiego i wiernego community jesteśmy w stanie nauczyć się budowania talii w trybie draft i po kilku próbach wykręcać wyniki pozwalające na darmowe, choć niekiedy czasochłonne zwiększanie naszej kolekcji.
Co ważne dla mnie, wszystko to dzieje się w przyjaznej otoczce utrzymanej w lekkim i często humorystycznym klimacie świata Azeroth. Plusem jest też ograniczenie interakcji między graczami i sprowadzenie jej do wymiany kilku predefiniowanych gestów.
Balans rozgrywki w trybie constructed jest na bieżąco monitorowany przez twórców. Wraz z końcem każdego, miesięcznego sezonu w którym wykryto rażącą dysproporcję w balansie wprowadzane są patche. Dodatkowo wraz z początkiem sezonu gracze, którym udało się osiągnąć odpowiednio wysokie miejsce w rankingu nagradzani są unikalnymi rewersami talii.
Warto też pamiętać, że w HS nie spotkamy kart typu Wasteland, Prison, czy Pillage, które w Doc często odbierają przeciwnkikowi możliwość wykonania jakiegokolwiek ruchu w turze zabijając frajdę z gry, a mimo to istnieje w HS wiele typów talii, od rushy, przez tzw midrange po late game kontrole. Są i kombo decki.
Zamiast tego Blizzard wprowadził do swojej produkcji zwiększone elementy losowości takie jak zaklęcia zadając po jednym obrażeniu kilku losowym celom itp, które wymuszają na graczach często mocno ryzykowne zagrania. Na dłuższą metę jednak gracze uczą się jak optymalnie grać przeciwko 'losowości' czy 'pechowi'.
Dodatkowym atutem gry Blizzarda są hojne zadania codzienne, które pozwalają nam na szybkie pogrubienie kieszeni, a w przypadku gdy z danym zadaniem nie jest nam po drodze możemy je raz dziennie zastąpić losowo generowanym innym.
Nie można też nie wspomnieć o wielu fanowskich portalach, jak arenamastery czy liquidhearth gdzie możemy dodatkowo zwiększać i polepszać nasz doświadczenie oraz zżywać się z community.

Tak więc tym 666 postem żegnam się na jakiś czas z DoC. Mam nadzieję, że gra będzie mi jeszcze kiedyś sprawiała taką przyjemność jak jeszcze rok temu, puki co zaś próbuję swych sił w innych produkcjach.

trupiciel

Durajczyk
06-11-2014, 06:18 PM
Co za ironia losu, że *wielki* obrońca tej gry, niepozwalający mi na jej konstruktywną krytykę (polecam czasami spojrzeć na konkurencyjne produkcje.. ) odchodzi..
Mam kolejną długą przerwę od DOCa, niemniej nie uważam by HS był tutaj złotym środkiem.
Liczę, że za jakiś czas będzie tu do czego wracać.

Paku93
06-11-2014, 08:43 PM
Hearthstone jest bardzo przyjazny dla początkujących użytkowników. Po szybkim tutorialu otrzymujemy dostęp do wszystkich bohaterów i dostajemy karty z ktorymi jesteśmy w stanie pokonać komputer na wszystkich poziomach trudności i odblokować kilka achivementów i jednocześnie ogarnąć podstawy mechaniki gry.

Mały + dla HS, ale ja nie lubię casualowych gier, nie przeszkadza mi że muszę sam do czegoś dojść. Plus tylko dla tego że nie można tu dać minusa, ale sporo graczy lubi być prowadzonym za rączkę

Wykorzystując liczne materiały, artykuły, poradniki krążące po sieci za sprawą olbrzymiego i wiernego community jesteśmy w stanie nauczyć się budowania talii w trybie draft i po kilku próbach wykręcać wyniki pozwalające na darmowe, choć niekiedy czasochłonne zwiększanie naszej kolekcji.

W DoC też mamy sporo gotowych tali. A HStonowy draft nie może każdemu gwarantować kart, gra się tam do 3 przegranych więc średnio wychodzi 3 wygrane na gracza, co chyba nawet nie gwarantuje zwrotu kosztów. W DoCu mamy swissa i JP, ten pierwszy co prawda wymaga kuponów, ale dostajemy kilka tygodniowo, więc nie jest aż tak źle. Dodatkowo teraz są nagrody dzienne, wydaje mi się że oprócz odcięcia graczy od starych serii nie ma się do czego przyczepić. Może WC mogło by być nieco więcej :(
Ale imho remis.

Co ważne dla mnie, wszystko to dzieje się w przyjaznej otoczce utrzymanej w lekkim i często humorystycznym klimacie świata Azeroth. Plusem jest też ograniczenie interakcji między graczami i sprowadzenie jej do wymiany kilku predefiniowanych gestów.

Klimat ma DoC lepszy o kilka stopni i to w logarytmicznej skali, do tego te animacje w HS które spowalniają rozgrywkę a po n-tym meczu już się nimi rzyga. DoC jest przejrzysty i szybki, w ładnej kolorystyce która nie razi po oczach. Tak więc ogromny + dla DoC
Ograniczenie interakcji to dla mnie kpina. Brak czatu i możliwości rozmowy z oponentem jest po prostu żałosny. Jakby blizz założył że połowa graczy to trole i dzieci (w sumie pewnie słusznie) i zdusił przewidziany ciągły flame już w zarodku najprostszym sposobem, po najmniejszej linii oporu. Tak robi wielka firma?

Balans rozgrywki w trybie constructed jest na bieżąco monitorowany przez twórców. Wraz z końcem każdego, miesięcznego sezonu w którym wykryto rażącą dysproporcję w balansie wprowadzane są patche. Dodatkowo wraz z początkiem sezonu gracze, którym udało się osiągnąć odpowiednio wysokie miejsce w rankingu nagradzani są unikalnymi rewersami talii.

Balans to pojęcie dosyć względne. HS jest dużo prostszy mechanicznie, nie ma praktycznie zagrań wymuszających kontry pod postacią konkretnych kart, przez co talie są bardziej uniwersalne. W DoC trzeba brać pod uwagę aktualną metę i dostosować talię pod talie przeciwnika, co wiąże się z tym że przy niektórych match=upach jesteśmy na straconej pozycji. Aktualnie nie sądzę by DoC miał jakieś wielkie problemy z balansem. Wiadomo że w ścisłej topce będzie tylko te kilka decków i tego raczej się nie zmieni, ale niżej choćby w moim mistrzu 2 często widuję różnych bohaterów, dało by radę wymienić powyżej 10 (a to już więcej niż ma HS).
Rewersy talii to coś o czym mówiłem że przydało by się wprowadzić (za seale np.)
Tutaj + dla DoC za lepiej rozbudowaną mechanikę i więcej możliwości.

Warto też pamiętać, że w HS nie spotkamy kart typu Wasteland, Prison, czy Pillage, które w Doc często odbierają przeciwnkikowi możliwość wykonania jakiegokolwiek ruchu w turze zabijając frajdę z gry, a mimo to istnieje w HS wiele typów talii, od rushy, przez tzw midrange po late game kontrole. Są i kombo decki.

Nie widzę problemu w kartach tego typu, aktualnie są odpowiednio zbalansowane, a dodają kolejną rzecz na którą trzeba zwracać uwagę prze tworzeniu talii, a także przy samej grze.
Wszystkie typy tali, a nawet więcej występują też w DoCu, może z typowymi combo ciężko, ale mamy za to mill, slowpoke, (aktualnie o dobre OTK chyba ciężko, ale możliwe że powróci w kolejnych dodatkach)
+ dla DoC zdecydowanie.

Zamiast tego Blizzard wprowadził do swojej produkcji zwiększone elementy losowości takie jak zaklęcia zadając po jednym obrażeniu kilku losowym celom itp, które wymuszają na graczach często mocno ryzykowne zagrania. Na dłuższą metę jednak gracze uczą się jak optymalnie grać przeciwko 'losowości' czy 'pechowi'.

Więcej losowości, no świetnie po prostu. Ogromny + dla DoC za brak tego "ficzera". Ba dodatkowo DoC ogranicza losowość poprzez możliwość dociągnięcia dodatkowej karty w turze, co w late daje aż 2a większą szanse na dobry draw, minimalizując w ten sposób szansę na beznadziejną turę i porażkę.

Dodatkowym atutem gry Blizzarda są hojne zadania codzienne, które pozwalają nam na szybkie pogrubienie kieszeni, a w przypadku gdy z danym zadaniem nie jest nam po drodze możemy je raz dziennie zastąpić losowo generowanym innym.

Mamy to samo remis.

Nie można też nie wspomnieć o wielu fanowskich portalach, jak arenamastery czy liquidhearth gdzie możemy dodatkowo zwiększać i polepszać nasz doświadczenie oraz zżywać się z community.

J/w jest DoC King, angielskie forum też z tego co wiem trzyma się nieźle, a i nasze nie jest martwe.

Tak więc tym 666 postem żegnam się na jakiś czas z DoC. Mam nadzieję, że gra będzie mi jeszcze kiedyś sprawiała taką przyjemność jak jeszcze rok temu, puki co zaś próbuję swych sił w innych produkcjach.

trupiciel
Dodatkowo, otwarta beta HS była pod koniec stycznia, premiera w marcu, doszły od tego czasu jakieś karty?
W DoCu mamy dodatki po 3 razy do roku, przy czym już przy premierze ostaliśmy powstanie pustki. W HS już pół roku minęło od open bety i nic nie słychać o dodatkach.

Podsumowując:
HS zapewnia lepszy start nowym graczom.

Za to DoC:
+Ma lepszą grafikę i animacje, niemęczące oczu i nie przedłużające gry.
+Pozwala na komunikację z przeciwnikiem.
+Dużo bardziej rozbudowana mechanika, więcej możliwości, co przekłada się na większą trudność, ale również mobilizuje do myślenia i pozwala się wykazać.
+Niby jest już pkt wyżej, ale DoC ma tu taką przewagę że zasługuje na kolejny plusik, mianowicie, same założenia teoretyczne gry są dużo bardziej rozbudowane. Cmentarz, 4 rodzaje kart + wydarzenia i bohaterowie (razem 6), podział na frakcje i szkoły magi, 3 statystyki bohaterów, podział pola walki i co za tym idzie klasyfikacja istot na walczące, latające, strzelające, odwet jednostek itd.
+Mniejsza, dużo mniejsza losowość.
+Więcej bohaterów, dużo bardziej zróżnicowane frakcje z własnymi unikalnymi zdolnościami.
+Większa różnorodność talii, więcej kontr i twardych kontr.
+Częstsze dodatki, dwa formaty gry, o dość różnym gameplay (open bardziej agresywny, standard nastawiony na wolniejsze tempo)
Pewnie o czym jeszcze zapomniałem.

Są jeszcze cechy które mają obie gry, jak turnieje/arena, community, gotowe talie itp. ale nie ma o czym pisać.

Ogólnie HS to dla mnie bardziej gra na tablet, telefon do zagrania w drodze do pracy, na uczelnie, do szkoły. DoC jest za to pełnoprawną karcianką wymagającą od gracza ciągłego myślenia i analizowania. Jedyne czego mi brakuje to sidedecku i BO3, ale HS również tego nie ma.