PDA

View Full Version : Lava spawn

marcinie
04-30-2014, 11:33 AM
Dostałem niedawno pierwszego takiego stwora, chciałem podzielić się z Wami wrażeniami na jego temat. 3-0-3, koszt 1, 2 piąchy, myślałem, że będzie to świetny potworniak, 4 do talii do rush na inferno. Opis karty sugerował, że w rundzie, w której go gramy nie można korzystać z umiejętności bohatera. Na papierze nie brzmi źle. Jakże więc się zdziwiłem, gdy chciałem zagrać tego szmatławca, i wylevelować piąstkę...Okazało się, że przez umiejętność dev. rozumieją także podniesienie atrybutu, pewnie dobranie karty również... Wiedzieliście, że tak działa ta karta? Współczuje jak ktoś kupił 4 w Ołtarzu bez testowania, dla mnie w zasadzie bezużyteczna :|

budynzmajonezem
04-30-2014, 11:52 AM
Jest to świetna karta dla bohaterów, którzy zaczynają z dwoma piąstkami i mogą zagrać takiego w pierwszej turze lub 2 takie w drugiej. U innych bohaterów się nie sprawdzi, bo nie zaczną z takim w pierwszej ani drugiej turze, a w trzeciej są już lepsze stworki do wystawienia.
Karta bezużyteczna absolutnie nie jest i zawsze grana w 4 kopiach na Deleb w standardzie i Deleb oraz Xormie w open.

marcinie
04-30-2014, 12:10 PM
No tak, ale nawet dla bohaterów z 2 piąstkami, jeżeli nie dojdzie na rękę to będzie spowalniać rush przez brak wylevelowania, albo nie pozwoli dobrać karty. Ja jej jednak podziękuję ;-)

arkors
04-30-2014, 12:33 PM
a moim zdaniem na Xorma ta karta jest świetna a nawet lepsza od obecnego asasyna jak dostaniesz go w 1 turze to nie jest za wesoło ;p

WhiteRoman
05-01-2014, 12:05 AM
Świetna karta, ile razy nią grę wygrałem przed 5 turą.

Jarema03
05-01-2014, 09:47 PM
karta jest niezła.
Po pierwsze, niezły koks jak na pierwszą lub drugą turę gry.

po drugie, dobre uzupełnienie sił w dalszej części gry, kiedy nie musisz już podnosić statystyk; oczywiście zwłaszcza dla bohatera bez fajnej umiejętności

nie jest to automatyczny dodatek do każdego decku inferno, ale sprawdza się dobrze

marcinie
05-02-2014, 10:27 AM
karta jest niezła.

po drugie, dobre uzupełnienie sił w dalszej części gry, kiedy nie musisz już podnosić statystyk; oczywiście zwłaszcza dla bohatera bez fajnej umiejętności

Zgodzę się, że można go wrzucić na początek do części decków, ale kiedy nie musisz już levelować zwykle chcesz dociągnąć kartę, czy grając go można dobrać? Wydaje mi się, że nie... Bo to skorzystanie z umiejki heroesa. Także jeżeli mam wybór dociągnąć kartę, która może być niezłym spelem albo koksem lub zagrać tą kartę to w większości przypadków będę wolał dobrać.

pawel123k
05-02-2014, 10:47 AM
Zgodzę się, że można go wrzucić na początek do części decków, ale kiedy nie musisz już levelować zwykle chcesz dociągnąć kartę, czy grając go można dobrać? Wydaje mi się, że nie... Bo to skorzystanie z umiejki heroesa. Także jeżeli mam wybór dociągnąć kartę, która może być niezłym spelem albo koksem lub zagrać tą kartę to w większości przypadków będę wolał dobrać.
Dlatego w większości deckach w których używa się lava spawn są dodawane po 3,4 sztuki tej fortuny :
http://tools.mmdocking.com/images/cards/s05/small/s05_For_Inf_071.jpg
i dzięki niej w późniejszej fazie gry wyrzucasz lava spawn a dobierasz 2 nowe karty :)

Jarema03
05-02-2014, 10:57 AM
ja umieszczam też odpowiednie eventy do dobierania kart. w ten sposób minus Lava Spawn staje się mniej odczuwalny.

karty dobrać rzeczywiście wraz z wystawieniem tego stwora nie można. Dlatego w dalszej fazie gry czekam aż mam chociaż dwa na ręce zanim wystawię

marcinie
05-03-2014, 10:29 AM
To mnie w jakimś sensie przekonaliście Panowie, chociaż mój skromny jeden lava spawn będzie na razie grzecznie odpoczywał. Na moim lvl (MI) nie widziałem, żeby ktoś nim grał, stąd też nie znam specjalnie możliwości i okazji jego wykorzystania.

Jarema03
05-03-2014, 05:14 PM
jak gram moją talią necro na łutach i przeciwnik wystawia Lava Spawn w 2 turze, to wiem że będzie ciężko... jeżeli nie mam broken bridge na ręku :)