PDA

View Full Version : Propozycja - nowe pakiety.

MisioZadymiarz
04-12-2014, 03:50 PM
Witam serdecznie,

Chciałam poruszyć troche temat nowych graczy i ich perspektyw na nadrobienie strat. I nie, nie chodzi tym razem o dostęp do open :D, tylko o zwyczajną grę w standardzie i możliwości zbudowania czegokolwiek czym da się grać nie męcząc się ze startową talią aż do znudzenia, a to może być wyjątkowo ciężkie.

Stawki za wygraną są niskie, ale to nie jest problem. Są kampanie, osiągi, dzienne ,za długą gre można zgarnąć nawet z 500 golda :D, więc da się kupić paczuszki. I tu się zaczynają schody, bo niewiadomo co z tych paczuszek wypadnie. Mamy aż 6 frakcji! 6! Dodajmy do tego zaklęcia - różnie szkoły magii, łuty, budynki, wydarzenia, a w każdej paczce tylko 12 kart. Ile z tego może się przydać? Na start ma się tylko 2 taliie, które na tym etapie są podstawą do budowania własnego decku (i nie wiadomo jak długo będzie dostawać się na start świątynie). I co? Ile kart z tych paczek przyda się na starcie? A jak sie będzie miało pecha? Ilość kart które mozna zdobyć jest pewnie porównywalna do tego co my mieliśmy, ale jest więcej rodzajów.

W związku z tym tak sobie myślę, dlaczego nie wprówadzić by troszkę różnorodności wśród pakietów. Nie chodzi mi nawet o pakiety frakcyjne, ale jakieś łączone, np. wymyślając na szybko światła i mroku, czy poustynny. Mogłaby być też paczka z zaklęciami, czy łutami, oczywiście za troszkę wyszsza cenę. Mogłyby być też paczki tematyczne z których lecą dodatkowo ze 2 karty do open np. chociaż to tylko takie moje zbożne życzenie :D.

Podsumowójąc ma to kilka plusów. Gra będzie przystępniejsza. Nowi będą mieli szanse na podjęcie konkurencji ze starszymi. Nie będą się zniechęcać po kilku tygodniach jak dojdą do pułapu gdzie już kopiuje się T1. A nawet będzie ładniej wyglądać. Bo co sobie taki nowy gracz pomyśli? Wchodzi do sklepu i widzi całkiem przyjemny zbiór różnych pakietów, a wszystkie za realną gotówkę? A przecież miało być f2p.

Wiem, że to tylko taki zaryz, nie rzuciłam tu żadnymi konkretnymi rozwiązaniami, ale może znajdzie się ktoś kto dorzuci coś od siebie ^ ^. Taka różnorodność kart to zdecydowanie za dużo. My mieliśmy 4. O 50% mniej, a i tak się narzekało, że "nic nie leci". Można też wprowadzać różnie pakiety sezonowo. Ale 6 frakcji w jednym, zdecydowanie nie może być.

Paku93
04-12-2014, 04:40 PM
Dobry pomysł, np
Paczki z magią XXX, gdzie każdy pakiet zawiera minimum 4 czary z danej szkoły,
Paczki ze stworami XXX j/w
Paczki z łutami XXX j/w
Paczki z budynkiem, zawierają minimum 2 budynki.
Oczywiście tylko do formatu standard.
Ale znając Ubi takie pakiety były by dostępne i tak tylko za seale...
Chociaż imho sklep ma zbyt wąską ofertę, nie mówiąc już o ofercie za gold...
Imho każdy dodatek powinien dostać własną zakładkę i tam powinny się znajdować pakiety z niego, w tym i np. paczki tematyczne.
Można by w tedy dodać np. paczki Frakcyjne, gdzie byłyby karty tylko z danej frakcji + neutralne, a czary tylko z najpopularniejszych szkół dla danej frakcji, gdzie im więcej bohaterów ma daną szkołę czym szansa na czar większa., gdzie np.
Heaven ma 50% szans na czar z magi światła i po 12,5% na powietrze, pierwotną, wodę, ogień. (w przypadku BS2, dalsze dodatki powinny uwzględniać przednie szkoły magi)
A w przypadku dodatków z bohaterami, można by oddać paczki bohaterskie, gdzie czary byłyby dopasowane pod nowego bohatera którego dostała dana frakcja.

A na pewno dało by się wymyślić jeszcze jakieś ciekawsze pakiety, np. zawierające karty tanie (pod rush), czy drogie (pod kontrolę).
Wybór w sklepie powinien się zwiększyć, a i dało by to odpocząć ołtarzowi, bo ludziom było by łatwiej zbierać karty pod dany deck/frakcję.

Ogólnie ciekawy temat i z potencjałem. Tego konkurencja nie ma a imho jest to do zrobienia. Nawet jeśli za same seale to myślę że było by częściej kupowane od zwykłych pakietów (daje lepsze możliwości pogoni za czołówką), a nie oszukujmy się seale w największych ilościach wydają Ci co są z tyłu, topowi gracze sami wszystko farmią.

eRKay27
04-13-2014, 01:21 PM
podział na szkoły magii to chyba lekka przesada
ale stworzenia/zaklęcia/fortunki wydają się sensowne, podział na frakcje również
pakiety bohaterskie z odpowiednimi stworkami/zaklęciami też mogły by sie przydać

Retazar
04-14-2014, 02:31 PM
Spisałem wasze pomysły. Może dział Dev postanowi kiedyś wprowadzić któryś z nich w życie. Pamiętajcie, że jako CM również mamy ograniczony wpływ na działania twórców:)

Paku93
04-15-2014, 08:53 AM
Dzięki Retazar,
Za chociażby same seale takie "nacelowane" na konkretne karty pakiety byłby o tyle dobre że gracze kupując seale mogliby kupować to co chcą, w pewnym stopniu oczywiście. Bo teraz to trochę taki totolotek. Wiadomo są WC, ale kupowanie boxa za seale kiedy trafi nam się jedna, dwie karty jest trochę "stratą" pieniędzy, mimo tych WC. No a wydając już gotówkę na grę chyba nikt nie chciał by żeby były to pieniądze stracone.
Wydaje mi się że ta losowość pakietów jest właśnie jednym z czynników zniechęcających graczy do wydania gotówki. Może zamiat ograniczać dostęp do zawartości graczom darmowym (nowy dodatek przez pierwsze 2-3 tygodnie), lepiej ułatwić życie tym którzy grę dotują.

Makion
04-15-2014, 10:32 AM
Świetnym pomysłem są pakiety bardziej tematyczne.
W sklepie widnieje np. Mroczny Pakiet. jest w nim 8 kart w tym obowiązkowo 2 stworzenia Necropolis i 1 czar ze szkoły mroku. Koszt np. 12500 jak dawny pakiet wsparcia.

Moje propozycje pakietów:
Nazwa pakietu: koszt: liczba kart: Karty obowiązkowe:

Światło Elratha 12500 8 2 anioły (stworzenia Elratha) i 1 czar światła
Oddech Melassy 12500 8 2 pajęczyce i 1 czar ciemności
Szlaeństwo Urgasha 12500 8 2 większe demony (typu niszczyciel) i 1 czar pierwotny
Cisza Shelassy 12500 8 2 nagi i 1 czar wody
Wolność Ylatha 12500 8 2 orków ( typu skażony bądź szaman) i 1 czar powietrza
Nie mam pomysłu na akademię
Poestrunek Przystani 15000 8 1 karta rzadka jednostki przystani i 2 niezwykłe lub zwykłe (losowo)
Piekelna Brama 15000 8 Jak wyżej, tyle że demonów
Obóz Wojny 15000 8 -----------||----------- że orków
Dojo Honoru 15000 8 -----------||----------- że nagi
Wspaniały Uniwersytet 15000 8 ----------||----------- że akademii
Straszliwe Cmentarzysko 15000 8 ----------|| ---------- że nieumarli

Prócz tego, jeszcze takie luźne pomysły:

Wampirzy Dwór - obowiązkowo dwóch wampirów
Wieża Gryfa - 2 gryfie jednostki
Namiot Krwi - 2 jednostki z szałem bądź krwiożerczością
Magiczna Lampa - 2 jednostki dzinów
Itp. Itd. Tematycznych pakietów może być nieskończenie wiele tak naprawdę.

Ps. Nie bijcie za propozycje kart, nie ogarniam jeszcze tego podziału na BS2.

Faust227
04-17-2014, 08:05 PM
Pomysł bardzo dobry ^^ Popieram w 100%
Ale jak już wszysycy zgromadzeni gracze DoC'a wiemy Ubi lubi pokazywać że pracują u nich bezmózgie małpy którym brakuje hajsu na banany ... Nawet gdyby taki pomysł miał być rozpatrzony i wprowadzony to albo :

a) Paczki te były by za minimum 20k golda ( marne szanse -.- ... marne .. .. )

b) za 200 seali ... ( i to minimum bo Ubi musi pokazać że jak wprowadza coś nowego to musi dać ciała po całości i dać w pysk wiernym graczom )

[Nie zawsze Ubi coś pieprzy, ale jak już to całe forum chuczy] Paulo Coelho

Faust227
04-17-2014, 08:22 PM
lepiej ułatwić życie tym którzy grę dotują.

Paku93 nie żeby coś ale ty chyba nie widzisz, że to "miała być" Free to Play. Ubi juz zrobiło krok w przody twojej tezy by ułatwić życie graczom którzy mogą poswięcać swoje pieniądze dla lepszej gry. (Paradoks nie sądzisz ? ^^ )
Nam graczom nie płacącym odcięli możliwość kupna starszych kart, a gracze płacący mają do nich ciągle dostęp. I Ciągle mówimy tu o "niby" grze Free to Play .. ^^

Btw. Dzielisz graczy na "Darmowych" (jak to ująłeś sprytnie by nikogo nie obrazić ^^) i tych co płacą. Błąd... Gracze dzielą się teraz tylko i wyłącznie na tych którzy mają potrzebne im karty (i którzy juz nie muszę sią martwić pakietami za seale) i na tych którzy tych kart nie mają i nigdy nie będą mieli, bądź gdy Ubi okaże łaskę i przywróći pakiety za gold wtedy może kiedyś ...

Paku93
04-18-2014, 12:42 AM
Dlatego właśnie napisałem że zamiast ograniczać dostęp do starej zawartości, lepiej dać w sklepie taką ofertę za seale aby była atrakcyjna a jednocześnie nie dawała przewagi. Zwykłe pakiety nie są zbyt atrakcyjne, wprowadzono te super, czyli podwójne niezwykłe/epickie karty, ale to dalej jest rzut kostkom jakie karty się trafią. I koniec końców resztę trzeba dokupić za WC, które też lecą tylko z sealowych pakiecików.
Tutaj jest pomysł aby zamiast dawać więcej za seale (chociaż to kwestia ceny bardziej), dawać bardziej konkretne rzeczy, czyli pakiety z konkretnymi kartami.
Pomysłu z odcięciem starych kart "darmowym" graczom nie popieram, co zresztą już pisałem kilkukrotnie na forum.

Faust227
04-18-2014, 12:58 PM
Po głębszym zastanowieniu stwierdzam że i tak każdy nasz pomysł, propozycja czy petycje ( jak ja zrobiłem i myślałem że coś to da i będzie zainteresowanie, głupie nadzieje.. ) są zlewane ciepłym moczem przez całą tu ekipę bo tak czy inaczej pomysły mogą tam trafiać do Ubi ale i tak nic nie przejdzie.. Chyba że pomysł o podniesieniu cen za karty i całkowitemu zlikwidowaniu golda z gry... Ubi się wypaliło po prostu, nie mają już żadnych dobrych pomysłów, a coraz to nowsze dodatki utwierdzają mnie w tym przekonaniu. A co zrobią jak wyjdą kolejne 4 dodatki ? Błędne koło się obróci i znów zaczynaj od początku ... Cyrk na kółkach , tyle że nie śmieszny ...

BuqC
04-18-2014, 03:47 PM
Moim zdaniem przy obecnej ilości kart (tryb standard) nie ma potrzeby dodawania pakietów tematycznych, ale wydaje mi się że powinny być pakiety za złoto z których wypadały by dzikie karty (wystarczyła by jedna), ponieważ zwłaszcza nowi/słabi gracze nie mają do nich dostępu przez co nie mogą uzupełnić swoich talii (nagrody za logowanie to jakiś żart).

@Faust227
Być może dla ciebie robienie co jakiś czas "resetu" w postaci nowego BS i dostosowania trybu standard wydaje się błędnych kołem, ale dla mnie i być może dla wielu ludzi to dobre rozwiązanie, więc nie koniecznie Ubi się wypaliło tylko tobie nie podoba się droga jaką wybrali.

xyzbede
04-19-2014, 02:38 PM
Ja z radoscia przywitalbym ponownie pakiet Emilio za gold.
Nie jestem zupelnie nowy, a do wyjadacza duzo mi brakuje. Nadal gram frakcja, ktora wybralem na poczatku.
Nie mam co z goldem robic, a chetnie polowilbym karty z innych frakcji na open. Na pieczecie sie nie nastawiam, a lubie, jak czasem cos wpadine fajnego z bustera.
Dzikie karty sa ok, ale ja nie wiem jeszcze , jakich kart bym potrzebowal do innych deck'ow.

Pakiet Emilio bylby idealna opcja dla mnie.

BuqC
04-19-2014, 03:12 PM
Właśnie była aktualizacja, a z nią promocja na "Pakiet Pięć Wież" za 18500 złota część z was pewnie to ucieszy.

xyzbede
04-19-2014, 04:28 PM
I ucieszylo. Ale w otwartych pakietach byly karty z zapomnianych wojen

BuqC
04-19-2014, 05:19 PM
Mam pytanie, kupował ktoś te pakiety promocyjne? Pytam ponieważ kupiłem 2 i dostałem karty z Zapomnianych Wojen zamiast Pięciu Wież.

Faust227
04-22-2014, 03:31 PM
Być może dla ciebie robienie co jakiś czas "resetu" w postaci nowego BS i dostosowania trybu standard wydaje się błędnych kołem

Kolejny łeb, któremu tłumaczenie to tylko w sposób walenia o ścianę .... Zgrabnie ująłeś to w jedno słowo : "reset" ... Dajmy taki przykład ... jeszcze pare pięknych lat do tyłu istniała konsola do gier co zwała się : "Pegasus" i na owej konsolce był przycisk reset. Załóżmy że grasz w jakąś grę i jesteś w połowie umęczonej drogi dobrej gry. Podchodzi twój rodzic i wciska ci ( nawet niechcący ) ten k*rewski przycisk jak byś się czuł ??? Ja czuję się ( a raczej czułem dwa pierwsze dni po wyjściu patcha ) właśnie tak jak by mi ktoś celowo zrobił na złość.

dla mnie i być może dla wielu ludzi to dobre rozwiązanie, więc nie koniecznie Ubi się wypaliło tylko tobie nie podoba się droga jaką wybrali.

Doprawdy ? ^^ Ubi to ponoć dobra firma zajmująca się branżą grową już pare lat, "ponoć", bo prawdziwa "dobra" firma nie myśli tylko o części graczy swojej gry ale o wszystkich (gdy wprowadza jakieś większe zmiany) , którzy w tą grę grają lub będą grać. ( w tym przypadku rzucili kłody pod nogi mi i wielu innym początkowym graczom ( od 20lvl do +/- 30-50lvl ), a także tym którzy przygodę z DoC'iem dopiero zaczynają ... )

dla mnie i być może dla wielu ludzi to dobre rozwiązanie <--- W to nie wątpię.

więc nie koniecznie Ubi się wypaliło <---- Z twojej perspektywy może nie ale to normalne wśród typowych Polaczków ^^

eRKay27
04-22-2014, 11:35 PM
Kolejny łeb, któremu tłumaczenie to tylko w sposób walenia o ścianę .... Zgrabnie ująłeś to w jedno słowo : "reset" ... Dajmy taki przykład ... jeszcze pare pięknych lat do tyłu istniała konsola do gier co zwała się : "Pegasus" i na owej konsolce był przycisk reset. Załóżmy że grasz w jakąś grę i jesteś w połowie umęczonej drogi dobrej gry. Podchodzi twój rodzic i wciska ci ( nawet niechcący ) ten k*rewski przycisk jak byś się czuł ??? Ja czuję się ( a raczej czułem dwa pierwsze dni po wyjściu patcha ) właśnie tak jak by mi ktoś celowo zrobił na złość.

problem nie jest sam reset
to akurat całkiem normalne w karciankach i jak najbardziej ma sens
problem w tym że karty z open są dostępne tylko za seale

poza tym nazywanie kogoś "typowym polaczkiem" tylko dlatego że się z tobą nie zgadza sugeruje raczej że ty sie do takowych zaliczasz

Ja z radoscia przywitalbym ponownie pakiet Emilio za gold.

i tu sie zgadzam
jeśli nie chca nam dać zwykłych pakietów z bs1 to niech przynajmniej to przywrócą
choćby znowu miało być przedrożone:)

blazius1
04-23-2014, 05:49 PM
Reset jest problemem bo normą w karciankach jest balans erratami i banami a nie krojeniem całego meta na dwie części. Ten reset to było pokerowe zagranie Ubisoftu. Na pewno nie normalne.

Faust227
04-26-2014, 11:32 AM
Pakiet emilio o ile się nie mylę kosztował 20.000 gold... nie wiem jak ty sobie wyobrażasz ten pakiet po powrocie ("choćby znowu miało być przedrożone") ile on miał by kosztować ? 30k ? 35 ? .. wolne żarty przeciez tam dostawałeś całkowity totolotek ... nie wiesz co i z jakiej serii, a dajmy teraz przykład takiego gracza powyżej 100 lvl i co on ma z tym zrobić ? trochę za drogo jak za karty gdzie szanse na wydropienie chociaż jeden karty, którą chcesz jest równa 1-1000 ... nie potępiam pomysłu o przywróceniu pakietu emilo, Ba jestem za tym by przywrócili wszystkie stare pakiety ale ubisoft pokazało ząbki i co może zrobić jak ma okres, więc nie liczył bym na to w najlbizszych paru dekadach ..

eRKay27
04-26-2014, 12:41 PM
ale ja też chciałbym stare pakiety za złoto
chciałbym też wyższej pensji ale szanse niewielkie
chodziło o to że jak nie chcą dać tego to może przynajmniej ten nieszczęsny emilio
lepsze to niż nic

zandosgash
06-06-2014, 03:25 PM
Usunięcie heroic packów było wielkim błędem.

jack289289
07-19-2014, 08:07 PM
mogli byście wprowadzić jakiś porządny pakiet np 50 kart ze wszystkich dodatków za 65 tysieńcy

RassijaTM
07-19-2014, 09:35 PM
Pakiety zestawu podstawowego 2 powinny zostać powiększone o kilka kart, kolekcjonowanie od nowa jest teraz o wiele trudniejsze..

grassahundo
07-22-2014, 04:55 PM
Zacząłem grać od nowa. Dokładnie 11 dni temu. Mam 2684 karty, 23 poziom (KARTY Z BASESET 2 w większości)

Porzuciłem konto, które miałem jeszcze z czasów base set 1, 31 lvl, 2500 kart. Grałem tam miesiąc, więc nie, nie uważam, by było ciężko "nadrobić" straty :D

Co mnie zmotywowało, żeby grać od nowa? Kasa za kampanię + fakt, że na nowym koncie wpadło mi duuużo fajnych kart. Chociażby nawet Damran, którego nie mogłem za nic w świecie upolować. + kilku fajnych bohaterów, fajne karty, mnóstwo unikatowych.

Nie dość, że złożyłem już to, co miałem na tamtym koncie, to jeszcze zdobyłem wiele innych ciekawostek.

Szczerze? Zaczynając od nowa dopiero zaczęła mnie ta gra cieszyć.

Zdecydowałem się na to, gdy US wprowadził pakiet Serca Koszmarów za 15k. Pieniążki z awansów, które wydałęm na pakiety za 25k + kasa z kampanii... Szczerze, wątpię, by ktoś miał problem z nadrobieniem :p

2684 karty w 11 dni. Zatem 2500 w 14 dni to żaden problem.