PDA

View Full Version : Ogólne "zażalenie" wobec gry.

cRuxik
04-11-2014, 10:25 PM
Witam, z pewnością nie mam dużo tutaj do rozstrzygania czy ubiegania, bo otóż jestem początkującym graczem tej gry, jako iż posiadam dopiero 19lvl, ale mam kilka zażaleń wobec gry. Głównym z nich są przede wszystkim KODY PROMOCYJNE, -> tak jest, wiele osób, "elita, czy śmietanka" DOC'a, takie kody powykorzystywała, a początkujący gracze, którzy zaczynają nie mają okazji... dlaczego? dlatego że kody trwają 1 dzień a jak nie, to czasami po 1 czy 2 godziny, i później amen kody wygasają i nie ma możliwości jakiejkolwiek aby użyć takiego kodziku a jak wiemy wiele osób pracuje, albo ma szkołę/studia i nie jest naprawdę w stanie siedzieć 24/7 i czatować nad tym by wyłapać cokolwiek, kiedyś się zaczynało, to na start dostawało się jakieś ciekawe karcioszki żeby można było pograć cokolwiek, i grało się przyjemnie, teraz są dostępne dwa kody dla początkujących, które dają kompletnie NIC. Dużo ciekawych kodów było rozdawane, które trwały praktycznie chwilę, zazwyczaj nawet informacje, że takie kody są rozdawane (np. stream), wiedza tylko zaawansowani gracze gry, a newbie nie ma jak się dowiedzieć.

Wiele osób chciało by zagrać, rozpocząć grę od początku, ale jak zależnie od tego, kiedy zacznie się gre, ktoś ma większe szanse, by szybciej się wybić (bo oczywiście kiedyś było sporo kodów) a teraz, to jest naprawdę ciężka gra, i nie zależy ani od szczęścia ani od umiejętności...

Drugą kwestią którą chciałem poruszyć, to Achievementy, -> również, stara elita DOC'a, porobiła achievementy, i odpukać i dać nowe, i się ludzie wszyscy cieszą. Co z początkującymi? Jest np. sporo achievementów łatwych, ktorych nie zdążyłęm zrobić ani np. moi koledzy co mają mniejwięcej 25-30lvle, a były tam nagrody ciekawe w postaci seali (pieczęci)

Kolejny mankament, to brak możliwości uzupełnienia kart standardowych, podstawowych które potrzeba nam do decków dla poczatkujących natomiast specjalnie dlatego je usunięto, aby zapoczątkować chwyt marketingowy i skłonić graczy, aby kupowali wersję pudełkową gry, która zawiera frakcje razem z podstawką... świetne posunięcie.

To samo karty z BS2, na nowo farmienie kart TYCH SAMYCH, by można było pograć, w jakiejś osobnej lidze, która dopuszcza tylko i wyłącznie karty po nowym patchu.
Nie mam zielonego pojęcia, w jaki sposób jako nowy gracz, mam wyfarmić nowe KARTY które będą zezwolone do gry na BS2, KIEDY JA NAWET NIE MAM KART BY SWOBODNIE GRAĆ OPEN LIGĘ. To jest nieporozumienie. Spoglądałem na forum, i na tematy innych ludzi, wszyscy wobec tego mają takie same zdanie! Jak wobec tego, że również nie można uzupełnić kart sprzed patcha z BS2... Ah, nie! Jednak można, kupując seale, czyli wydając realną kasę, gdzie seale są cholernie DROGIE

Z mojej skromnej perspektywy, totalny bezsens.

Bardzo dużo przyjemności sprawia mi gra w DOC'a, ale gdy nachodzi mi myśl, gdzie niektórzy ludzie na 15 lvlach, mają po 1500 kart, ze względu na kody promocyjne, a ludzie na 25 lvlach, mają mniejwięcej po 1000/1100, noto naprawdę, to według mnie jest nie fair, i strasznie założę się że większość graczy nad tym ubolewa.

Nie mam pojęcia czy były takie tematy, chciałbym poprostu poruszyć tą kwestię i dowiedzieć się co inni gracze myślą o całej mechanice gry, systemie kodów i achievementów i nowemu rozwiązaniu wobec kart z BS2.

Pozdrawiam, Dawid.

Paku93
04-12-2014, 03:13 AM
W BS2 (czyli formacie standardowym) możesz grać kartami starymi, o ile zostały one przedrukowane, ale dla przykładu jak masz Banshee z podstawki to możesz go używać w BS2.
Tutaj pełna lista "przedrukowanych" kart http://tools.mmdocking.com/cards?set=bs2
Zbierać "od nowa" musisz jedynie jeśli chcesz zrobić osiągnięcie za wszystkie karty z BS2, bo do niego niestety nie liczy kart z innym "znaczkiem".

Co do reszty to masz racje, brak starych pakietów za gold jest nieporozumieniem.
Za to dziwi mnie że chcesz grać w Open, skoro to właśnie dla nowych graczy został stworzony standard ^^ Paradoks jakiś normalnie ^^
Chyba Bazaltowy się mylił....

CpunDNF
04-12-2014, 09:48 AM
Drogi Paku

Wydaje mi się, że w tym momencie w Openie mniej widać przewagę ludzi, którzy zachomikowali pieczęci i kupili pakiety z nowego dodatku, dlatego sam zresztą gram na razie tylko w Opena (nie licząc Szwajcarów)

Drogi Steelu

Uważam, że poruszyłeś wiele ważnych kwestii, które nie były brane przez na, ludzi mających obiekcje co do ostatnich zmian, pod uwagę.

Thorontir
04-12-2014, 10:34 AM
Witam, z pewnością nie mam dużo tutaj do rozstrzygania czy ubiegania, bo otóż jestem początkującym graczem tej gry, jako iż posiadam dopiero 19lvl, ale mam kilka zażaleń wobec gry. Głównym z nich są przede wszystkim KODY PROMOCYJNE, -> tak jest, wiele osób, "elita, czy śmietanka" DOC'a, takie kody powykorzystywała, a początkujący gracze, którzy zaczynają nie mają okazji... dlaczego? dlatego że kody trwają 1 dzień a jak nie, to czasami po 1 czy 2 godziny, i później amen kody wygasają i nie ma możliwości jakiejkolwiek aby użyć takiego kodziku a jak wiemy wiele osób pracuje, albo ma szkołę/studia i nie jest naprawdę w stanie siedzieć 24/7 i czatować nad tym by wyłapać cokolwiek, kiedyś się zaczynało, to na start dostawało się jakieś ciekawe karcioszki żeby można było pograć cokolwiek, i grało się przyjemnie, teraz są dostępne dwa kody dla początkujących, które dają kompletnie NIC. Dużo ciekawych kodów było rozdawane, które trwały praktycznie chwilę, zazwyczaj nawet informacje, że takie kody są rozdawane (np. stream), wiedza tylko zaawansowani gracze gry, a newbie nie ma jak się dowiedzieć.

Chciałbym wyjaśnić przy tej okazji pewną kwestię. Ilość kodów dostępnych dla graczy, w tym dla tej "śmietanki" drastycznie spadła wraz z pojawieniem się Dzikich Kart przy okazji dodatku Zapomniane Wojny. Teraz kupienie konkretnej "ciekawej karcioszki" jest banalnie proste, wcześniej trzeba było otworzyć zylion pakietów i liczyć na szczęście - ja sam przed wejściem Zapomnianych Wojen otworzyłem chyba setkę pakietów Podstawowych i z Powstania Pustki nie trafiając ani razu na Wilczego Kapitana czy Poszukiwacza Śmierci z Pao. Więc twierdzenie, że dzięki tym kodom wszyscy starsi gracze szybko i łatwo nadrobili braki w swoich kolekcjach jest błędne. Do tego większość kodów jaka jest rozdawana posiadają streamerzy, którzy rozdają je losowym widzom na ich kanale, co oznacza, że z dwustu oglądających kod dostanie może z pięciu. Pozostałe kody, te krótkotrwające, są z reguły przewidziane jako nagroda dla graczy, którzy wzięli udział w jakimś wydarzeniu, stąd ograniczenie jego dostępności. Przeglądaj informacje na forum regularnie, a większość kodów Ci nie ucieknie.

Drugą kwestią którą chciałem poruszyć, to Achievementy, -> również, stara elita DOC'a, porobiła achievementy, i odpukać i dać nowe, i się ludzie wszyscy cieszą. Co z początkującymi? Jest np. sporo achievementów łatwych, ktorych nie zdążyłęm zrobić ani np. moi koledzy co mają mniejwięcej 25-30lvle, a były tam nagrody ciekawe w postaci seali (pieczęci)

Tu niestety nic nie poradzę, zmiana nagród za niektóre osiągnięcia z pieczęci na coś innego jest bardzo dotkliwa, przyznaję. Przez to poniedziałek przed wyjściem patcha cały spędziłem na dofarmieniu tych 4 poziomów, których mi brakowało do 100. Mam teraz dość DoC na cały tydzień :p

Kolejny mankament, to brak możliwości uzupełnienia kart standardowych, podstawowych które potrzeba nam do decków dla poczatkujących natomiast specjalnie dlatego je usunięto, aby zapoczątkować chwyt marketingowy i skłonić graczy, aby kupowali wersję pudełkową gry, która zawiera frakcje razem z podstawką... świetne posunięcie.

To samo karty z BS2, na nowo farmienie kart TYCH SAMYCH, by można było pograć, w jakiejś osobnej lidze, która dopuszcza tylko i wyłącznie karty po nowym patchu.
Nie mam zielonego pojęcia, w jaki sposób jako nowy gracz, mam wyfarmić nowe KARTY które będą zezwolone do gry na BS2, KIEDY JA NAWET NIE MAM KART BY SWOBODNIE GRAĆ OPEN LIGĘ. To jest nieporozumienie. Spoglądałem na forum, i na tematy innych ludzi, wszyscy wobec tego mają takie same zdanie! Jak wobec tego, że również nie można uzupełnić kart sprzed patcha z BS2... Ah, nie! Jednak można, kupując seale, czyli wydając realną kasę, gdzie seale są cholernie DROGIE

Tej uwagi kompletnie nie rozumiem... Każdy stary gracz dostał starter Świątynii na wypadek, gdyby jego kolekcja kart ważnych w formacie Standard okazała się niewystarczająca. Dodatkowo wiele przydatnych kart zostało w BS2 przedrukowanych. Wydaje mi się, że kluczowym problemem jest to, że większość graczy używa filtru kart z danego zestawu, a nie filtru formatu, co budzi w nich błędne poczucie, że zostali oszukani i grać nie mogą, ani w Standardzie, ani w Openie, gdzie nie mają szans z wyjadaczami. W przypadku filtru zestawu deckbuilder pokaże nam jedynie karty ze znaczkiem danej serii, zaś w przypadku wybrania opcji Standard z filtru formatów pokażą nam się karty ważne w Standardzie, w tym te, które zostały przedrukowane w BS2 z wcześniejszych zestawów. Dodatkowo, Open nie jest przewidziany dla graczy na 19 poziomie, ani dla nowych graczy w ogóle. Pierwotnie paczek z serii Legacy w sklepie miało w ogóle nie być, protesty graczy doprowadziły do tego, że się pojawiły, choć nie jak oczekiwali gracze za złoto, a za pieczęcie. Wbrew obiegowej opinii motywacją takiej decyzji nie jest wyciągnięcie kasy od graczy, a zniechęcenie ich do inwestowania w Open, tym bardziej, że to Standard jest oficjalnym formatem rywalizacji. Skup się na nim, a będziesz w stanie rywalizować ze starymi wyjadaczami w przeciągu kilku tygodni (jak tylko HoN stanie się dostępny za golda). "Zabicie" Openu może się podobać lub nie, ale jest to powiązane z resetem gry i zmianą filozofii projektowania, wiele wcześniejszych kart było po prostu przegiętych i psuło grę, np. Poszukiwacz Śmierci z Pao, Tron Odnowy, Zakazany Płomień, Więzienie...

cRuxik
04-12-2014, 11:03 AM
W BS2 (czyli formacie standardowym) możesz grać kartami starymi, o ile zostały one przedrukowane, ale dla przykładu jak masz Banshee z podstawki to możesz go używać w BS2.
Tutaj pełna lista "przedrukowanych" kart http://tools.mmdocking.com/cards?set=bs2
Zbierać "od nowa" musisz jedynie jeśli chcesz zrobić osiągnięcie za wszystkie karty z BS2, bo do niego niestety nie liczy kart z innym "znaczkiem".

Co do reszty to masz racje, brak starych pakietów za gold jest nieporozumieniem.
Za to dziwi mnie że chcesz grać w Open, skoro to właśnie dla nowych graczy został stworzony standard ^^ Paradoks jakiś normalnie ^^
Chyba Bazaltowy się mylił....

Z Kartami BS2, chodziło mi o to, że ludzie grają w tą grę, spędzają czas, i pragną wreszcie ukończyć swoją wyczekaną/wymarzoną talię, i są już prawie u końca, gdzie brakuje im kilku kart, i nagle co? wchodzi BS2, i co teraz? Starych kart nie dofarmisz, za to musisz farmić karty, z BS2, by móc grać w nowej "lidze". Praktycznie od początku.

MadSeraph
04-12-2014, 05:06 PM
...niestety blednie w porównaniu z całkowitym brakiem możliwości uruchomienia gry przez wielu użytkowników (włączając w to mnie).

Zgadzam się jednak z większością obaw steel'a - szczególnie tych mówiących o seal'ach(poezja mi się tu chyba tworzy;p ).
Nie jest to chyba wspomniane bezpośrednio a przez wskazanie na brak możliwości wyboru jak zdobywać karty i zmiany w achievmentach, ale przecież sprowadza się to do jednego problemu. Nie widziałem tego na własne oczy(z oczywistego powodu wspomnianego powyżej), ale jeśli naprawdę nie da się zdobyc pieczęci w żaden sposób jako F2P to Ubisoft strzelił sobie niezłego samobója...
Tak naprawdę możliwość zdobywania(nie kupowania) tej waluty rozwiązywała dużo więcej problemów niz tworzyła. Starzy gracze i tak juz żadnej waluty nie potrzebowali, a jeśli zbliżało się rozszerzenie to zawsze będą w stanie zdobyć czego im potrzeba w szwajcarskich. Nowi gracze natomiast mieli szansę na jako takie wyrównanie poziomu i żmudne, ale bezbolesne zdobywanie kart do decków.
A teraz?
No cóż... Weterani mają to gdzieś. Nie wymieniając nicku jeden z czołowych graczy na forum anglojęzycznym stwierdził, że ma pieczęci na kolejne 3 rozszerzenia a może więcej i zwyczajnie mu się nudzi.
Nowi gracze i tacy jak ja, którzy nadrabiali zaległości po przerwie mogą sobie pomażyć o zamieszczeniu samemu takiej wypowiedzi (kiedykolwiek).

Podsumowując:
-achievmenty da się przeżyć
-brak kodów również
-zmiany dotyczące dostępności pieczęci i premie za poziom... no tu juz jest spory problem.
Mam nadzieję że ktoś w końcu zwróci na to uwagę, bo fora aż kipią od postów o tym. A nowym graczom życzę cierpliwości, bo przy aktualnym stanie rzeczy będzie wam potrzebna(zwłaszcza jeśli ktoś chciałby spróbowac z OPEN FORMAT i nie zadławić się własnymi zębami po pierwszej wymianie ciosów;) ).

CpunDNF
04-12-2014, 06:06 PM
MadSeraph znasz jakąś inną grę f2p, w której rozdają walutę premium w takich ilościach?

eRKay27
04-13-2014, 01:15 PM
MadSeraph znasz jakąś inną grę f2p, w której rozdają walutę premium w takich ilościach?
ROZDAWALI
i to jest właśnie główny powód niezadowolenia graczy
faktycznie trudno znależć grę gdzie można zdobuć premium za free, ale ubi nas rozpieściło
a teraz to wszystko zabrali
no i ludzie sie burzą

CpunDNF
04-13-2014, 04:29 PM
ROZDAWALI
i to jest właśnie główny powód niezadowolenia graczy
faktycznie trudno znależć grę gdzie można zdobuć premium za free, ale ubi nas rozpieściło
a teraz to wszystko zabrali
no i ludzie sie burzą

Zdaje mi się, że większość skarg dotyczy wycofania starych dodatków za złoto, a nie wycofania darmowych pieczęci.

MadSeraph
04-13-2014, 04:50 PM

Widzisz i tu jest pies pogrzebany... Większość graczy tak reaguje na posty takie jak mój (mogłem niesprecyzować tego tak jak chciałem, więc zrobię to teraz).
'W takich ilościach' to dobre sformułowanie, bo zgadzam się z tym, że niektórzy gracze(ba, cała rzesza rushgamerów i dobrze poinformowani w sprawach kodów) mogli z łatwością zdobyć Pudełko Championów w 2-3 dni. Kiedyś nawet pojedynkowałem się zgraczem o połowe mniejszym poziomami, który twierdził ze dla niego to 1-2 dni.
Teraz problem rushowania został poniekąd rozwiązany, ale kosztem CAŁKWITEGO usunięcia tej waluty. Dodatkowo nie ma i raczej nie będzie nowych kodów.
Co nam to daje?
'W takich ilościach' obecnie = 0, a grupa graczy która wykorzystywała wcześniejszą zbytnią łatwość zdobycia pieczęci i tak ma ich już pod dostatkiem, więc to uderza tylko w tych którzy tego nie robili.
I tak z problemu zbyt powszechnej waluty premium, zrobiły się dwa nowe:
-narastajaca dysproporcja w sile graczy, którzy mają ich odłożone na wiele miesięcy do graczy jak ty czy ja, którzy albo nie mogą ich zdobyć albo muszą zapłacić krocie za to co inni posiedli za darmo.
-ludzie czują się zmuszani do wytrzepania resztek z portfela albo odejścia z gry, bo niesłuszny wcześniej moim zdaniem argument 'p2win vs. f2play' szybko zamienia się na bardzo słuszny 'p2play or f2leave'
(pokaż mi grę, w której skończyło się to jej długim żywotem)
Problem nie w tym, że pieczęci było za dużo lecz w tym, że zamiast zmniejszyć dostępność dla niepłacących graczy(nawet bardzo, bardzo radykalnie) zabrano je całkowicie do strefy $. Przy czym zmieniono także sklep w taki sposób, że bez nich nie możesz już prawie nic zdziałać.
Rodzic nie zabiera dziecku cukierków kiedy ono jest w połowie do końca, bo nagle zauważył że są za drogie. Przełyka swój błąd kiedy mu powiedział, że może je mieć i następnym razem bierze mniejszą paczkę;)
(A tak na zakończenie, to waluta premium w tej konkretnej grze nie była rozdawana lecz zarabiana. Na nasze nieszczęście przez niektóych za szybko.)