PDA

View Full Version : Pytania i odpowiedzi [Serce Koszmarów]

Dagnir_Smauga
03-24-2014, 12:23 PM
Temat analogiczny do tego z podforum o BS2.

Poniższy post jest odpowiedzią na posty nr 40, 42 i 51 z tego tematu: http://forums.ubi.com/showthread.php/847929-Serce-Koszmarów. Jeśli ktoś chce zrozumieć cały sens wypowiedzi powinien przeczytać te trzy posty, jeśli chce znać tylko moje pytania wystarczy, ze przeczyta 10 pogrubionych punktów.

blazius1 i guest-fVDcHls3, pozwólcie że pobawię się w CM zamiast Domaratha i Retazara, bo od nich chyba i tak nie dostaniemy odpowiedzi (żeby było jasne, nie winię ich za to tylko ludzi z Ubisoftu, którzy nie dają CM nowych informacji do przekazania).

Legenda:
BS1 - pierwszy zestaw podstawowy
VR - Powstanie Pustki
HotV - Herold Pustki
FW - Zapomniane Wojny
FT - Pięć Wież
BS2 - drugi zestaw podstawowy
HoN - Serce Koszmarów

Obecnie mamy w sklepie, czyli przed wyjściem patcha wprowadzającego BS2 i HoN 21 pozycji do kupienia, oto one:
1. [FT] Pakiet Pięciu Wież -- pieczęcie
2. [FT] Pakiet Pięciu Wież - Premium -- pieczęcie
3. [FT] Zestaw Pięciu Wież -- pieczęcie
4. [FW] Pakiet Zapomniane Wojny -- złoto
5. [FW] Pakiet Premium Zapomniane Wojny -- złoto
6. [FW] Zestaw Zapomniane Wojny -- pieczęcie
7. [HotV] Pakiet Herold Pustki -- złoto
8. [HotV] Herold Pustki - Pakiet Premium -- złoto
9. [HotV] Zestaw Herold Pustki -- pieczęcie
10. [VR] Pakiet Powstanie Pustki -- złoto
11. [VR] Pakiet Premium Powstanie Pustki -- złoto
12. [VR] Zestaw Powstanie Pustki -- pieczęcie
13. Bohaterski pakiet -- złoto
14. [BS1] Bohaterski pakiet premium -- złoto
15. [BS1] Bohaterski zestaw -- pieczęcie
16. [BS1] PAKIET POSIŁKÓW -- złoto
17. [BS1] Pakiet posiłków premium -- złoto
18. [BS1] Zestaw -- pieczęcie
19. [BS1] MAŁY PAKIET -- złoto
20. [BS1+VR+HotV+FW+FT] Pakiet Emilio -- złoto
21. [BS1+VR+HotV] Zestaw Mistrza -- pieczęcie

Patch który teoretycznie miał wyjść pod koniec marca, albo na początku kwietnia, a praktycznie to sami ludzie tworzący grę nie wiedzą kiedy on wyjdzie, wprowadzi następujące zmiany. Pozycje od 13 do 19, czyli zawierające tylko BS1, zostaną usunięte i zastąpione swoimi odpowiednikami z BS2. Pozycje od 10 do 12, czyli zawierające tylko VR, zostaną usunięte i zastąpione swoimi odpowiednikami z HoN. Pozycja 20 i 21 zostaną zmodyfikowane. Pozycja 20 ze stanu [BS1+VR+HotV+FW+FT] na stan [BS2+HotV+FW+FT+HoN], a pozycja 21 ze stanu [BS1+VR+HotV] na stan [BS2+HotV+FW], czyli podstawka do grania i dwie najstarsze serie kart. O ile jestem pewien co do pozycji 13-19 z BS1, oraz 10-12 z VR, o tyle pozycje mieszane, czyli 20 i 21 to moje przypuszczenia. Ciekawie wygląda też sprawa Pakietu Emilio. Gwarantuje nam on brak duplikatów i dowolną kartę z każdego dodatku oprócz tych które mają symbol nagrody. I tu psikus. Po wyjściu patcha Pakiet Emilio będzie pewnie wyglądał tak [BS2+HotV+FW+FT+HoN], ale karty które są w BS2 są też jednocześnie w HotV, FW i FT. Daje to nam dwie identyczne karty w dwoma różnymi symbolami. Pytanie tylko czy to są duplikaty czy już nie?

Podsumowując stan sklepu po wyjściu niezidentyfikowanego czasowo patcha:
1. [HoN] Pakiet Serca Koszmarów -- pieczęcie
2. [HoN] Pakiet Serca Koszmarów - Premium -- pieczęcie
3. [HoN] Zestaw Serca Koszmarów -- pieczęcie
4. [FT] Pakiet Pięciu Wież -- złoto
5. [FT] Pakiet Pięciu Wież - Premium -- złoto
6. [FT] Zestaw Pięciu Wież -- pieczęcie
7. [FW] Pakiet Zapomniane Wojny -- złoto
8. [FW] Pakiet Premium Zapomniane Wojny -- złoto
9. [FW] Zestaw Zapomniane Wojny -- pieczęcie
10. [HotV] Pakiet Herold Pustki -- złoto
11. [HotV] Herold Pustki - Pakiet Premium -- złoto
12. [HotV] Zestaw Herold Pustki -- pieczęcie
13. [BS2] Bohaterski pakiet -- złoto
14. [BS2] Bohaterski pakiet premium -- złoto
15. [BS2] Bohaterski zestaw -- pieczęcie
16. [BS2] PAKIET POSIŁKÓW -- złoto
17. [BS2] Pakiet posiłków premium -- złoto
18. [BS2] Zestaw -- pieczęcie
19. [BS2] MAŁY PAKIET -- złoto
20. [BS2+HotV+FW+FT+HoN] Pakiet Emilio -- złoto
21. [BS2+HotV+FW] Zestaw Mistrza -- pieczęcie

[B]A teraz pytania do CM
Możecie w końcu odpowiedzieć jak to będzie wyglądało naprawdę. To co napisałem powyżej to zebranie wszystkich informacji, które szczątkowo były przekazywane od początku lutego. Wtedy jednak było powiedziane, że wchodzi tylko BS2 i wszystko co jest związane z BS1, czyli zawartość sklepu i osiągnięcia zostaną usunięte i zastąpione przez BS2. Następnie po miesiącu bądź dwóch miało wejść HoN i zrobić to samo z VR co BS2 zrobiło z BS1. Jednak Ubisoftowi się odwidziało i na dwa tygodnie przed patchem wprowadza HoN razem z BS2, a nie jak planował wcześniej z jednym bądź dwoma miesiącami różnicy.

Niecałe dwa tygodnie do premiery [bo jak dotąd jedyna oficjalna informacja to koniec marca/początek kwietnia], a ja dalej nie wiem rzeczy które spokojnie można wyjaśnić, bo nie są to niespodzianki dla graczy czyli nowe karty, nowe efekty graficzne, tylko podstawowa wiedza o grze. Pamiętacie chyba jak po premierze Pięciu Wież nie poinformowaliście graczy, że zmniejszacie ilość dzikich kart w pakietach i zestawach, za co później przepraszaliście i daliście nagrodę przy logowaniu i promocję w sklepie na zwiększoną ilość dzikich kart w Zestawie Pięciu Wież. Chcę was poinformować, tak ja Was, a nie Wy mnie, że wszystko zmierza znowu w tym samym kierunku. A ja nie chcę się obudzić z ręką w nocniku, bo coś co wam się wydało błahe ot ilość dzikich kart, wcale takie błahe nie jest, a nie o ilość dzikich kart tym razem chodzi.

[B]Zatem:
1. Co się stanie z osiągnięciami Powstania Pustki?
2. Co się stanie z Powstaniem Pustki w sklepie?
Pytanie jeden i dwa dotyczy tego czy w związku z tym że Ubisoft za pięć dwunasta zmienił zdanie odnośnie wprowadzenia HoN, to sklep i osiągnięcia VR zostaną usunięte razem z BS1, czy przy wyjściu 6 serii kart, razem z HotV.
3. Jak będą dodawane karty z BS2 po otwarciu pakietu do naszej kolekcji kart?
Teraz jest tak, że oddzielnie jest grupowana dana karta premium i oddzielnie zwykła w czym nie ma nic dziwnego. Taka sytuacja: mam jedną Harpię z Raanaru Premium i dwie zwykłe, jest to karta z BS1. Karta ta znajdzie się w BS2. Jeśli trafię tą kartę w pakiecie BS2 w formie premium lub zwykłej to będzie dodana do tych co już mam, czy będzie liczone od nowa? To spowoduje, ze jedną kartę będę miał w czterech stosach, zamiast na dwóch jak bym wolał.
4. Czy jeśli wygram 30 gier każdą frakcją oprócz Akademii i 20 gier każdym bohaterem z HotV po wprowadzeniu patcha dostanę Kierana i alternatywną Serię z symbolem BS2, czy tak jak jest teraz Kierana z symbolem nagrody, a alternatywną Serię z symbolem BS1?
Nie ukrywam, że chciałbym aby było tak jak jest teraz. To pytanie odnosi się też do pozostałych bohaterów dostępnych za osiągnięcia. Alternatywni Garant, Seria i Kat powinni zostać z symbolem BS1, a Kieran, Morgan, Ignatius, Ariana i Shalan z symbolem nagrody.
5. Czy nowe osiągnięcia [naliczyłem 16 osiągnięć z BS1 i 7 osiągnięć z VR, wypiszę 4 najciekawsze] będą analogiczne do starych, to znaczy:
- Zdobądź kopię każdej karty z BS2 - nagroda 1000 pieczęci
- Stwórz prawidłową talię premium używając wyłącznie kart z BS2 - nagroda 500 pieczęci
- Zdobądź każdą kartę z serii HoN - nagroda premium Akane Opłakująca Wspomnienia
- Zdobądź 120 kart premium z serii HoN - nagroda premium Phrias, Książę Zagłady
6. Czy karty które już mam, a które wejdą w skład BS2 będą się liczyć do osiągnięć BS2?
Podejrzewam że taki jkkk89 ma wszystkie 300 kart, które wejdą w skład BS2, czy to znaczy, że w chwili wejścia patcha odblokują mu się od razu wszystkie osiągnięcia z BS2?
7. Czy karty, których nie mam z HotV, FW i FT, a które weszły w skład BS2 po zdobyciu ich po raz pierwszy z pakietu BS2 będą się liczyć do osiągnięć HotV, FW i FT?
8. Czy karty z symbolem BS1 i VR [jeśli VR zostanie też usunięte ze sklepu], będą dostępne w innych miejscach oprócz Ołtarza Życzeń i Piekielnej Otchłani?
9. Jak będzie wyglądał Pakiet Emilio?
10. Tak na wszelki wypadek, bo z wami nigdy nic nie wiadomo ;) - Czy planujecie zwiększyć/zmniejszyć ilość dzikich kart w pakietach i zestawach, ceny pakietów i zestawów w sklepie oraz ceny kart w Ołtarzu Życzeń?

Kolejność pytań ma znaczenie. Jak widzicie żadne pytanie nie dotyczy wprowadzanych nowości [nowe karty, nowe efekty specjalne, powiązanie stworzeń z szkołami magii, itp.], tylko zmian w już istniejących rozwiązaniach, które w żaden sposób nie zmieniają sposobu rozgrywki, więc możecie na nie spokojnie odpowiedzieć i nic z HoN nie zostanie ujawnione.

Domarath
03-24-2014, 03:28 PM
W przyszłą środę opublikujemy list od twórców gry, który mam nadzieję rozwieje twoje wątpliwości i odpowie na twoje pytania!

girge253
03-27-2014, 12:50 PM
Gdzie ten list ?

ewrzen
03-27-2014, 01:47 PM
2 Kwietnia.

Domarath
03-27-2014, 03:17 PM
List już jest LIST OD PRODUCENTA GRY! (http://forums.ubi.com/showthread.php/864540-List-od-Samuela-Jobin-a-producenta-Duel-of-Champions!?p=9889967#post9889967)

Draco86PL
03-27-2014, 10:14 PM
Już wiemy czemu to się nazywa Serce Koszmarów :D

chudy-tomek
03-29-2014, 11:46 AM
Dorzucę pytanie. Co będzie nagrodą za wygranie 25 szwajcarów? (osiągnięcie wielki ser). Teraz jest boks PP, który mam nadzieję zamieni się na boks serca koszmarów..