PDA

View Full Version : Rotacja w BS2

maxlord8
03-23-2014, 03:32 PM
Moim pomysłem jest wprowadzenie rotacji w BS2. Jak wiadomo po wyjściu BS2 zostanie usuniętych 3 bohaterów z każdej frakcji. Moim pomysłem jest wprowadzenie rotacji i udostępnienie kilku bohaterów na określony czas do gry w BS2.

Jak pomysł wyglądałby w praktyce?

Na początku każdego tygodnia udostępnianoby paru bohaterów 3-6 na tydzień do gry w BS2.(np. Kelthor, Sandalphon) Uważam, że urozmaiciłoby to rozgrywkę oraz pozwoliłoby początkującym graczom ogrywać nowych bohaterów/talie. Czy takimi deck'ami możnaby było grać również w turniejach Jackpot lub szwajcary to już nie wiem, bo niektórzy bohaterowie usunięci ze wzgędu swoich OP umiejętności mogliby trochę spamować turnieje i jednego tygodnia byłby wysyp np. Kelthorów czy Adar-Malików. Osobiście uważam, że ten pomysł mógłby z powodzeniem być realizowanych w grach rankingowych, a w turniejach chyba już nie.

To jest tylko zarys pomysłu, zachęcam do komentowania i mam nadzieję, że wywiąże się jakaś dyskusja.

kiogu1
03-23-2014, 03:51 PM
Nie sprawdzi się. Coś takiego jest wygodne w mobach i może się sprawdzić w grach z dobrym balansem lub przynajmniej 20 bohaterów. Pierwszy problem to problemy z balansem. Jaki jest sens dawać komuś na tydzień sandolpha czy kelthora? Istotą bs2 jest wykluczyć bohaterów zbyt mocnych i niegrywalnych (można zapytać tutaj co robi kieran). Natomiast wszyscy bohaterowie będą dostępni w trybie open, a znając społeczność doca, prawie napewno pojawią się turnieje dla osób grających w tym trybie.

maxlord8
03-23-2014, 05:08 PM
Kelthor bez zakazanego płomienia, kuli ognia i wielu innych kart usuniętych wraz z BS2 wcale nie musi być OP. Szczególnie, że chyba dostanie nerfa i jego umiejętność będzie dotyczyć jedynie szału, a nie krwiożerczości i szału. Jedynie będzie można chyba składać nadal Kelthora na szale, ale taki deck obecnie pozwala na grę na poziomie 1300-1350 elo, więc nie jest on szczególnie OP.

W moim pomyśle chodzi o to, że bohaterowie spoza BS2 byliby grywalni, ale z kartami, które są w BS2.

Dagnir_Smauga
03-23-2014, 06:02 PM
BS2 nie usuwa żadnych kart, ani tym bardziej bohaterów. Po patchu dalej będzie można używać wszystkie karty dostępne w grze. BS2 wprowadza formaty. Co to znaczy. Teraz gry rankingowe są codziennie w formacie open, a turnieje jackpot i szwajcarski na przemian co drugi dzień w formacie open. Po wprowadzeniu patcha turnieje jackpot i szwajcarski będą codziennie, tyle że w różnych formatach, czyli jednego dnia jackpot open i szwajcar standard, a drugiego dnia jackpot standard i szwajcar open. Nie wiem jak będzie rozwiązana kwestia gier rankingowych, czy na przemian jednego dnia open i standard, czy jednocześnie open i standard. Talie standard mogą grać w formacie open i standard, natomiast talie open tylko w formacie open. Znaczy to tyle, że jakiś biedak który zamiast trochę poczytać o grze i zasadach w niej panujących, m.in. w jakich formatach toczy się dzisiaj rozgrywka będzie wchodził do każdej gry do jakiej tylko się da i jego talia standard zostanie zjechana przez talię open, np. Dhamirię z Mocą Natury, Zakazanym Płomieniem, Hikyu i całą masą kart, o których może pomarzyć.

Rotacja w BS2 nie jest potrzebna. Wystarczy zagrać w formacie open. Tam masz jazdę bez trzymanki.