PDA

View Full Version : Ulubiony Unikalny Budynek

Rimuel
03-19-2014, 04:33 PM
Witam, tak jak w temacie, jestem ciekawy który unikalny budynek jest waszym zdaniem najbardziej przydatny :)
Ja osobiście największe zastosowanie widzę w wieży kowala oraz wieży starszych. Bardzo często widzę jak ludzie grają za pomocą wieży ogrodnika ale moim zdaniem daje to tylko 1 silną kreaturkę i grając naprzeciwko kogoś kto takową postawi, nie jest ona dla mnie zwykle zbyt wielkim problemem i nie widzę żeby można było pod nią zbudować konkretną taktykę, raczej traktował bym ją jako dodatek do talii.
Co do wieży marzyciela też nie jestem przekonany. Dobieranie kart po 2/3 na początku tury jest bardzo dużym +, ale sam budynek wymaga 4 przeznaczenia i nie widziałem nigdy zbudowanej pod niego taktyki, czasami występuje jako poboczny dodatek z tego co widzę.
Podobnie uważam dla wieży wynalazcy, dla której w ogólnie nie widzę większego zastosowania, nawet grając przystanią, gdyż daje nam ona tylko 1 pole kreaturki-muru.
Jakie jest wasze zdanie?

Exodus9093
03-19-2014, 05:02 PM
Według mnie najbardziej przydatnym budynkiem jest namiot wojenny, mimo iż nie jest unikatem. W sumie to nawet zaleta, bo możesz ich mieć cztery i naprawdę myśleć o jakiejś strategii na nich opartej. Dla unikalnego budynki musisz mieć wyszukiwarkę, bo w przeciwieństwie masz malutkie szanse, że na niego trafisz na czas. O ile wyszukiwanie zakazanego płomienia czy więzienia ma sens, tak budynki raczej nie odwracają biegów bitwy. Namiot pasuje do niemal każdej talii Twierdzy, a z kreaturami z szybkim atakiem jest bardzo skuteczny.

Rimuel
03-19-2014, 05:09 PM
Według mnie najbardziej przydatnym budynkiem jest namiot wojenny, mimo iż nie jest unikatem. W sumie to nawet zaleta, bo możesz ich mieć cztery i naprawdę myśleć o jakiejś strategii na nich opartej. Dla unikalnego budynki musisz mieć wyszukiwarkę, bo w przeciwieństwie masz malutkie szanse, że na niego trafisz na czas. O ile wyszukiwanie zakazanego płomienia czy więzienia ma sens, tak budynki raczej nie odwracają biegów bitwy. Namiot pasuje do niemal każdej talii Twierdzy, a z kreaturami z szybkim atakiem jest bardzo skuteczny.

Dokładnie, namioty są bardzo przydatne do twierdzy, przez co gra pod pao`sów lub inne jednostki z szybkim atakiem jest o wiele skuteczniejsza. Ja osobiście wielkim fanem twierdzy nie jestem ale w 90% talii twierdzy z którymi gram taki namiot widzę :) Jednak najbardziej ciekawi mnie opinia właśnie o budynkach unikalnych. Skoro już kusimy się brać jakiegoś "wyszukiwacza" to myślę że taktyka talii musi być w dużym stopniu oparta na danym unikalnym budynku. Ja osobiście widzę większe zastosowanie tylko dla 2 budynków, jak już pisałem wyżej :), a 2 mogę potraktować jako mniej ważny dodatek.

Exodus9093
03-20-2014, 04:08 PM
Osobiście , jako iż gram praktycznie tylko Nekropolią, używam tylko wieży ogrodnika. Teoretycznie można by zrobić dla niego dosyć dobrą taktykę (gnilne spluwacze + ten budynek= siewcy zarazy za free). Kłopot w tym, że na jakieś 50 zestawów, miałem tylko raz siewcę, a za dzikie karty trochę żal kupować.

Rimuel
03-20-2014, 06:55 PM
W sumie fajny pomysł :) Ja pod siewce myślałem nad arianną lub nergalem razem z chmurą trucizny :D
Ale samo w sobie to ze daje 3 infekcji to jakoś moim zdaniem nie robi z niego bardzo silnego budynku bo to tylko jedna kreaturka a są jeszcze czary żeby ją załatwić.
Tutaj widzę że na razie wieża ogrodnika ma najwięcej zwolenników, aczkolwiek jeszcze mało osób głosowało w ankiecie :)
Chętnie wysłucham wszelkich komentarzy na jej temat dlaczego jest tak lubiana :)

Exodus9093
03-20-2014, 09:37 PM
Mamy często spotykaną sytuację: naprzeciwko naszego lisza 2:0:4 staje skażony ork 4:3:7 lub inny koksiur. Sytuacja wydaje się beznadziejna, ale wystarczy zarzucić wieżę ogrodnika i jakiegoś taniego blokera, np niepotrzebny asasyn w późniejszej grze. Bijemy orka za 2+ 3 trucizny. Owszem przeciwnik może zabić lisza spelem, ale bić kulą ognia czy innym spelem w kreature za 2 many trochę żal. A nawet wtedy budynek zostaje na miejscu i możemy z takiego gnilnego spluwacza, który jest bardzo słaby na polu walki ( dobry jest tylko gdy wchodzi do gry) zrobić fajnego koksiura z regeneracją i 4 licznikami trucizny. Unikalne budynki są rzadko widziane, w sumie jedynym z jakim się spotykam to właśnie wieża ogrodnika, używana jako super buff.

Rimuel
03-20-2014, 10:04 PM
To prawda wieża ogrodnika jest najczęściej spotykana właśnie jako buff :) jest przydatna ale nie jest to główna taktyka, a bardziej pomoc, coś jak pojedynczy czar na kreaturkę, tylko ze zostaje po śmierci przez co na dłuższe bitwy może być przydatny ale nie niezbędny. Ja osobiście uważam że najprzydatniejsza jest wieża kowala. Jest ona raczej przydatna tylko przy grze infernem pod wyrzucanie kart z reki przeciwnika i blokowanie, aby ich nie obierał. W takich taliach często widzę że częściej jest wykorzystywany ogród ekstazy ale ja osobiście uważam że ten budynek jest bardziej przydatny. Tego typu talia gram raczej dłuższe bitwy po 10,15 rund+ a budynek zaczyna być przydatny w późniejszej fazie rozgrywki, dlatego sam budynek + 1 wyszukiwacz jest wystarczający moim zdaniem. Ogrodu ekstazy w takiej talii też oczywiście używam ale zdecydowanie rzadziej niż owego budynku. Talia ta się właściwie na tym budynku opiera dlatego uważam ze jest najważniejszy :)
Jedyny inny budynek na którym można jeszcze oprzeć swoją taktykę to wieża starszych z akademii. Widziałem bardzo fajne jej zastosowanie w połączeniu z czarami ognia o charakterze masowym (przede wszystkim spopielanie).

Ciekawe czy znajdzie się ktoś kto wypowie się na temat użyteczności budynków ze świątyni i przystani

Budynek przystani z początku wydawał mi się ciekawy, ale jak nim zagrałem, nie okazał się niczym niezbędnym i nie miał większego wpływu na rozgrywkę w praktyce.

marcinie
04-30-2014, 11:47 AM
Wygrałem w kampanii wieżę ogrodnika, muszę powiedzieć że jest świetna. Zwłaszcza dlatego, że to stały buff, nie znika po zabiciu w niej stworka. Nie mam Arianny, ale z jej umiejką można złożyć coś bardzo fajnego, chociaż z drugiej strony jeżeli ktoś zgarnie na klatę 3 liczniki to w nast rundzie nie ma zwykle co zbierać. Wieżę wrzuciłem do większości talii i na razie spisuje sie nieźle, chociaż przy obecnej liczbie budynków w HoN coraz więcej ludzi gra karty niszczące budynki. Co do namiotu - świetny na szybki atak, Ciekawe zagranie to grać na niej Blackskull Shredderem i na koniec rundy uciekać z budynku, wtedy przeciwnik niszcząc potworka nie zniszczy budynku i można trolować go dalej :-)

Rimuel
04-30-2014, 12:56 PM
Ja powiem szczerze mam 79/80 kart z rozszerzenia 5 wież :D Wieża ogrodnika jest jedyną kartą której nie posiadam i rzeczywiście z jednej strony jak ktoś z nią gra to ma jednego buffka :D Mozemy tego budyneczku użyć jednak tylko0 w OPEN. Ja na open większosc moich talii opieram na magii i fortunkach a sama wieża ma zastosowanie przeciwko stworkom :) Przy czarach takich jak forbidden flame, armageddon itd nie robi nic szczególnego, tak czy inaczej na pewno by się przydała (choćby na osiagnięcie ;P) :D

marcinie
04-30-2014, 01:35 PM
A to mnie zaskoczyłeś, nie zdawałem sobie sprawy, że nie weszła do BS2 :/ Grałem ost. tylko na open... No szkoda! Heh niezły niefart!

Rimuel
04-30-2014, 01:42 PM
W standardzie nie ma zadnego z unikalnych budynków :D I powiem szczerze że dobrze :) Nowy tryb mi się bardzo podoba :D Czasami denerwuje mnie nekro bo własciwie cieżko się czegokolwiek po tym teraz spodziewać (nie mówie ze nie da się z nimi wygrać :P, nie jestem z tych co mówią że nekro jest OP) :D

zandosgash
06-06-2014, 04:10 PM
Tower of smith mi się podoba najbardziej, bo gram głównie inferno.