PDA

View Full Version : [Serce Koszmarów]

Retazar
03-18-2014, 02:52 PM
Czempioni!

Jak już wiecie , nasz zespół obecnie ciężko pracuje, nad wydaniem długo oczekiwanego Base Set 2. BS2 przyniesie pogłębioną meta-grę wraz z furą nowych treści w Duel of Champions . Dodatkowo, jak mogliście już usłyszeć, Piąta Seria kart jest również w drodze. Początkowo dodatek ten miał zostać wydany krótko po Base Set 2.
Jednakże po przeanalizowaniu wypowiedzi w poszczególnych społecznościach , ponownie rozważyliśmy tę sprawę.
Mamy zaszczyt poinformować was, iż Base Set 2 i Seria 5 kart ukażą się razem w jednym wydaniu w kwietniu . Nazwa tego dodatku to ‘Serce Koszmarów’.
Wszystkie nowe treści obiecane w B02 zostaną oczywiście wydane, wraz z zestawem 100 zupełnie nowych kart! To będzie największy dodatek w historii Duel of Champions.

http://static2.cdn.ubi.com/MM-DOC/HoN_announce.png

" Hej Ubi , dlaczego zdecydowaliście się to zrobić ? "

Potraktowaliśmy wasze opinie bardzo poważnie i pomyśleliśmy, że ciekawszym byłoby wydanie wszystkiego w tym samym czasie. Decyzją tą stworzyliśmy więcej możliwości zarówno dla okazjonalnych jak i zaawansowanych graczy. Uważamy, że jest to dobre dla całej naszej społeczności graczy ... więc po co czekać ?

‘Serce Koszmarów’ będzie zawierać :
- 100 nowe kart dodanych do wcześniej ogłoszonego Base Setu 2
- Dużo nowych treści w grze , w tym:
• Nowe formaty rozgrywki
• Nowe osiągnięcia
• Nowe kampanie dla pojedynczego gracza oraz zagadki
• Nowy całkowicie odnowiony interfejs użytkownika
• Nowe rankingi oraz system ‘matchmakingu’
• zrównoważone karty
• Nowe funkcje w deckbuilderze

- Potężny nowy silnik gry

Wiemy, że chcielibyście uzyskać więcej szczegółów, ujawnimy je jak tylko będziemy mogli. Bądźcie czujni, będziemy informować was o wszystkim w ciągu najbliższych tygodni . Czekamy na Wasze opinie na temat nadchodzącego rozszerzenia, w oryginale ‘Heart of Nightmares’ !

-Drużyna DOC

od CM: wow! :D

MastaBlastaX
03-18-2014, 03:00 PM
Base Set 2 i Seria 5 kart ukażą się razem w jednym wydaniu w kwietniu

Pierwszy :p
Wcześniej była mowa o końcu marca/początku kwietnia- czy ta zmiana oznacza już kwiecień głęboki zaawansowany niemal jak maj?
Dodanie kart- super :) będzie na co seale wydać (byle nowego Pao tam nie było)

Tak mi się skojarzyło: 'Heart of Nightmares’- czy ten tytuł to jakiś poddekst do wiadomej gry konkurencji? ;)

Retazar
03-18-2014, 03:07 PM
Tak mi się skojarzyło: 'Heart of Nightmares’- czy ten tytuł to jakiś poddekst do wiadomej gry konkurencji? ;)

Nie;)

Draco86PL
03-18-2014, 03:14 PM
Ula, la grubo :D

Retazar
03-18-2014, 03:20 PM
Ula, la grubo :D

Niech teraz ktoś napisze, że nam MMDoC umiera :)

Draco86PL
03-18-2014, 03:45 PM
Zawsze się znajdą rzesze niezadowolonych. Nie da się wszystkim dogodzić. Coś na zasadzie daj palce a wezmą całą rękę.

GeishaGoner
03-18-2014, 04:17 PM
Ekscytować się będziemy jak ta aktualizacja już wyjdzie, albo i nie. Nowy dodatek rozumiem, że zajmie obecne miejsce 5T i będzie dostępny wyłącznie za pieczęci, natomiast 5T będzie już dostępny w pakietach za gold i podobnie będzie z załączanymi do nich WC, czy zupełnie coś nowego w tej materii?

slingers11
03-18-2014, 04:32 PM
super że wydadzą 100 nowych kart..:)nowy silnik gry na czym to ma polegać..? szkoda że nie wprowadza nowej frakcji...no ale cóż wszystkiego nie można mieć od razu..:)bo jakby było więcej frakcji zawsze jest więcej możliwości:) mam pytanie - czy planowane jest kiedyś wprowadzenie nowej frakcji? tak jak były wprowadzone świątynia,akademia..

Dagnir_Smauga
03-18-2014, 05:06 PM
Aha...

Jedyne co chcę wiedzieć to co się stanie z osiągnięciami Powstania Pustki i jego pakietami w sklepie. Te 100 kart nic mi nie robi, w grze są już 672 karty, no bo co dostaniemy? To co już jest w grze z innym obrazkiem i inną nazwą ze statystykami +/- 1. Może trochę okrutna jest moja opinia, ale popatrzmy:

1. Powstanie Pustki - nowa frakcja: Świątynia
2. Herold Pustki - nowi bohaterowie
3. Zapomniane Wojny - nowa frakcja: Akademia
4. Pięć Wież - nowy typ kart: budynki
5. Serce Koszmaru - nowe co?
Frakcja? Na chwilę obecną każda frakcja posiada 69 kart. Dodatek wprowadzający jedną z trzech brakujących frakcji musiałby być, albo ogromny, albo składać się tylko z kart nowej frakcji. Wątpię aby kiedykolwiek zostały dodane trzy brakujące frakcje.
Typ kart? Dopiero co dostaliśmy budynki.
Bohaterowie? To chyba na 99%. Ostatni nowi bohaterowie do każdej frakcji, których można było zdobyć w paczkach, a nie osiągnięciach i Ołtarzu Życzeń wyszli w Heroldzie Pustki 31 maja zeszłego roku - 10 miesięcy temu, czas na nowych.

Szczerze? Jeśli osiągnięcia i zawartość sklepu PP zostanie jestem na TAK, jeśli osiągnięcia i zawartość sklepu PP czeka ten sam los co BS1, to z lekkim sercem mogę rzucić tę grę w diabły.

kiogu1
03-18-2014, 05:14 PM
Po co ci nowa frakcja? W bs2 pisano o wstrzymaniu się z dodawaniem ich po słabo zbalansowanych świątyni i akademii. Podejrzewam, że gość z obrazka to nowy bohater nekropolii. Przypomina przystojniaczka z homm5 (jest węc może szansa na nowe zombii?) . Właściwe pytanie powinno być inne: Czy połączenie dodatku bs2 nie opuźni wyjścia bs2? Co do silnika to nie jest on szczegulnie ważny w karciankach i sczerze muwiąc przeszkadzają mi te wybuch z herthstona.

Demoterium
03-18-2014, 05:23 PM
[QUOTE=Dagnir_Smauga;9576492]Aha...

Frakcja? Na chwilę obecną każda frakcja posiada 69 kart. Dodatek wprowadzający jedną z trzech brakujących frakcji musiałby być, albo ogromny, albo składać się tylko z kart nowej frakcji. Wątpię aby kiedykolwiek zostały dodane trzy brakujące frakcje.

QUOTE]

Wprowadzenie nowej frakcji na tym etapie to na pewno wyzwanie, choć wprowadzenie kolejnych dodatków nie ułatwia tego, to mam szczerą nadzieję, że BS2 to właśnie podwalina pod nową frakcję. Mimo wsyzstko trudno o tym rozmawiać gdyż stoimy przed realizacją nowego pakietu kart i raczej nie jesteśmy w stanie przewidzieć jakie zmiany mogą nam przynieść w obecnej rozgrywce.

ewrzen
03-18-2014, 05:39 PM
Heart of Nightmares tak? No proszę a więc to oznaczał tajemniczy skrót "HoN" który nie dawał mi spać po nocach :) Zapowiada się lepiej niż myślałem.

marcinie
03-18-2014, 05:41 PM
Good news! :) Tak trzymać! Mam tylko nadzieję, że nowe karty nie są nagłym pomysłem, który nie będzie dotestowany/zbalansowany :)

slingers11
03-18-2014, 05:56 PM
hearestone pod względem graficznym i wogole to gierka dla dzieci...DOC jest najlepsza obecnie karcianka pod każdym względem..dodanie nowych kart miałoby najlepszy sens jakby dodali nowa frakcje..
.albo choć coś nowego jak artefakty..
dlaczego nie chcą dodać nowej frakcji?

thegorias
03-18-2014, 06:24 PM
Nowa frakcja na razie nie jest, aż potrzebna. A to co zostanie wydane wygląda bardzo ciekawie, szczególnie ciekawi mnie jakie będą te nowe formaty rozgrywki.
Nie wiem tylko czy aby na pewno te karty, które przeszły do BS2 są dobrze zbalansowane.

Retazar
03-18-2014, 06:31 PM
Na większość z waszych pytań odpowiemy w ciągu najbliższych dni/tygodni :) Też jeszcze wszystkiego nie wiemy ale osobiście jestem dobrej myśli :)

Dagnir_Smauga
03-18-2014, 06:53 PM
Na większość z waszych pytań odpowiemy w ciągu najbliższych dni/tygodni :) Też jeszcze wszystkiego nie wiemy ale osobiście jestem dobrej myśli :)
Osobiście wolałbym wiedzieć wszystkie najważniejsze rzeczy na miesiąc, przed wprowadzeniem patcha, a nie na tydzień przed. Rozumiem że miesiąc to dużo, ale to największa rzecz jaka wchodzi do gry od czasu jej wypuszczenia. Pięć Wież było najmniejszym patchem, a już na miesiąc przed była o nim mowa - wyszło 5.12, zapowiedź pojawiła się 11.11. W przypadku BS2 zapowiedź pojawiła się 2 miesiące przed, a jedynie co o nim wiem to jakie karty będą w nim się znajdowały, jak na 1,5 miesiąca to mało. Dodatkowo na około 2 tygodnie przed wypuszczeniem patcha dowiadujemy się że Ubisoftowi nagle się coś odwidziało i wprowadza 5 zestaw kart razem z BS2, a nie miesiąc lub dwa po wydaniu BS2 jak to było początkowo planowane.

Od miesiąca tylko czytam: Wejdzie DUŻO zmian, wszystkiego dowiecie się za KILKA dni. I tak od ponad miesiąca. A konkretów brak.

GeishaGoner
03-18-2014, 07:06 PM
Po co Wam nowi bohaterowie, przecież jest Kelthor :)

Kartami z nowego dodatku będzie można grać w BS2, czy też na razie będą one tylko użyteczne w trybie open? Jeżeli wariant pierwszy to znaczy, że marketing wygrał z dobrem graczy i cała idea BS2 jako opcji dla graczy z uboższymi kolekcjami jest o kant...

Retazar
03-18-2014, 07:14 PM
Osobiście wolałbym wiedzieć wszystkie najważniejsze rzeczy na miesiąc, przed wprowadzeniem patcha, a nie na tydzień przed. Rozumiem że miesiąc to dużo, ale to największa rzecz jaka wchodzi do gry od czasu jej wypuszczenia. Pięć Wież było najmniejszym patchem, a już na miesiąc przed była o nim mowa - wyszło 5.12, zapowiedź pojawiła się 11.11. W przypadku BS2 zapowiedź pojawiła się 2 miesiące przed, a jedynie co o nim wiem to jakie karty będą w nim się znajdowały, jak na 1,5 miesiąca to mało. Dodatkowo na około 2 tygodnie przed wypuszczeniem patcha dowiadujemy się że Ubisoftowi nagle się coś odwidziało i wprowadza 5 zestaw kart razem z BS2, a nie miesiąc lub dwa po wydaniu BS2 jak to było początkowo planowane.

Od miesiąca tylko czytam: Wejdzie DUŻO zmian, wszystkiego dowiecie się za KILKA dni. I tak od ponad miesiąca. A konkretów brak.

Myślę, że zbalansowane karty + 100 nowych, nowy silnik graficzny oraz ujawnienie kilku nowych funkcji to całkiem sporo informacji.

burnmyself
03-18-2014, 07:49 PM
Zapowiada się naprawdę ciekawie, podoba mi się nazwa dodatku, najbardziej w moim klimacie z dotychczasowych. Można nawet pokusić się o jakąś głębszą interpretację tych 2 wyrazów :D

Dagnir_Smauga
03-18-2014, 07:53 PM
Myślę, że zbalansowane karty + 100 nowych, nowy silnik graficzny oraz ujawnienie kilku nowych funkcji to całkiem sporo informacji.

Nie zrozum mnie źle. Nie mam CM za złe brak informacji, bo pewnie sami nie wiecie wiele. Mam za złe Ubisoftowi sposób prowadzenia ich polityki informacyjnej. Pozwól że odniosę się do ujawnionych informacji.

1. Zbalansowanie kart + 100 nowych
Ma to miejsce przy każdym patchu więc nie jest jakaś super informacja. Super informacją byłoby brak balansu i brak nowych kart w nowym patchu, gdyż wszystkie duże patche do tej pory to robiły. Nie mówię że musicie od razu przedstawić wszystkie 100 kart tak jak to było w przy Pięciu Wieżach, ale chociaż powiedzieć że pojawią się w tych 100 kartach karty typu bohater, albo nowy typ kart jak budynki. Wydarzenia, stwory, zaklęcia i łuty wychodzą zawsze. Więc dla mnie informacja o 100 nowych kartach to żadna informacja jeśli nie będzie powiedziane jeszcze COŚ o tych 100 kartach. Tym bardziej, że za 13 dni mamy koniec marca, a za 14 dni początek kwietnia czyli jedyna jak dotąd oficjalna data wyjścia BS2. A jak już jesteśmy przy datach. Zostały dwa tygodnie do końca marca/początku kwietnia, a nadal nie ma oficjalnej daty wyjścia największego patcha w dziejach DoC, który odmieni oblicze gry, tej gry.

2. Nowy silnik graficzny
Czyli co mam przez to rozumieć. Jakieś efekty graficzne o których cały czas pisze DanielKurzempa. Można by chociaż jeden zaprezentować, żeby wiedzieć czego się spodziewać. W końcu to tylko 1 efekt, no bo zrobiliście ich więcej niż 1. Zrobiliście?

3. Ujawnienie kilku nowych funkcji
Masz na myśli te dwa zdjęcia?
http://www.acidcave.net/sphinx/teaser.jpg
http://www.acidcave.net/sphinx/hon_ui_screenshot2.jpg
Oprócz ich pokazania można by je jeszcze omówić. Bo jak na razie to trzeba się wszystkiego samemu domyślić. Podejrzewam że 0/5 oznacza ilość misji w kampanii, a kłódki oznaczają że odblokowanie kampanii będzie wyglądało jak w HoMM 5 gdzie przechodziło się po kolei, a nie HoMM 6 gdzie wszystko było od razu. Mniej więcej na czym polegają Puzzle. Można powiedzieć co się stało z ELO i co oznacza Champion III i 0% przy nicku. Ludzie piszą, że ELO zostanie zastąpione tym Championem, ale to piszą ludzie a nie oficjalnie Ubisoft.

Nie musicie ujawniać 100% zawartości patcha. Wypadałoby chociaż w 100% omówić wszystko co się znajduje na tych dwóch zdjęciach. Gorzej jeśli omówienie w 100% zawartości tych dwóch zdjęć spowoduje ujawnienie 100% zawartości patcha, a źle by świadczyło o tym patchu jeśli 100% jego zawartości mieści się na 2 zdjęciach.

I najważniejsze. Chciałbym się dowiedzieć o wyjściu patcha przed kliknięciem w ikonę launchera i zauważenie że patch się ściąga. Wybacz mój pesymizm, ale wszystko zmierza w tym kierunku. Ale nie ma co się martwić, WSZYSTKIEGO dowiem się za KILKA dni. Mogę spać spokojnie i w oczekiwaniu na informacje skończyć studia, znaleźć pracę, spotkać miłość życia, wziąć ślub i umrzeć.

filo9011
03-18-2014, 09:06 PM
Oj daj spokój. Gdybym wiedział wszystko o nowym dodatku już miesiąc przed to w ogóle nie czułbym ciśnienia na niego, nie wyczekiwałbym go. Osobiście jestem zdania, że Ubi nie powinno pokazywać wszystkich kart nawet na dzień przed premierą, ponieważ chcę czuć ekscytacje podczas otwierania nowych paczek i czytania ich opisów. Tak samo walcząc na przeciwnika chcę by mnie zaskoczył jakąś epicką kartą którą nigdy w życiu nie widziałem.
Wg mnie dobrym pomysłem byłoby pokazanie z połowy kart trzy dni przed updatem i tyle. Albo pokazanie wszystkich nowych kart poza epikami i ewentualnymi bohaterami. Tak czy inaczej pokazywanie wszystkiego teraz wg mnie nie ma sensu a przynajmniej ja tego bym nie chciał.

Osobiście uważam, że na koniec marca mogliby wypuścić aktualizacje z BS2 a po miesiącu HoN. Dzięki temu już od marca mógłbym się bawić nowymi trybami i miesiąc szybko by zleciał.

I jeszcze jedno, nikt w Ubi nie planuje wydawać kolejnej frakcji. Jest to zrozumiałe, ponieważ musieliby stworzyć do niej baaardzo dużo kart, te karty musiałyby być unikalne oraz utrudniłoby to wszystko balans. Niech lepiej skupią się na wykorzystaniu potencjału obecnych kart, nie ma co wyczekiwać nowej. Ale jeśli jednak nowa frakcja wyjdzie za rok to obstawiam krasnoludów z ich magią runiczną, która mogłaby wnieść sporo nowości do gry. Tak czy inaczej raczej nowej frakcji nigdy nie będzie ;)

Dagnir_Smauga
03-18-2014, 09:25 PM
Zgadzam się z tobą w 100%. Też nie chciałbym widzieć ani jednej karty, jedynie to bym chciał wiedzieć jakie typy kart wejdą w dodatek czyli bohater/wydarzenie/stworzenie/zaklęcie/łut szczęścia/budynek. Nie lubię jednak niedopowiedzeń. Patrzcie tu macie dwa obrazki z nadchodzącego patcha, resztę wymyślcie sobie sami.

Nie jestem zadowolony z wyjścia 5 pakietu tylko z jednego powodu - sklep i osiągnięcia, a właściwie to tylko osiągnięcia, bo brakujące karty wyciągnę z otchłani, ołtarza, Emilio packa i jeśli Ubisoft da z kodów promocyjnych. Więć z usunięciem pakietów ze sklepu mogę się pogodzić. Usunięcia osiągnięć nigdy nie zrozumiem, nigdy nie pochwalę tej decyzji. Istnieje jeszcze możliwość, że Ubisoft ich nie usunie? W końcu na dwa tygodnie przed patchem postanowili dodać do niego 100 nowych kart.

Co do nowej frakcji. 6 na 9 możliwych to bardzo przyzwoita ilość. Nowej frakcji już nie musi być i raczej nie będzie, ale jak wyjdzie to się nie obrażę.

thegorias
03-18-2014, 10:34 PM
A mi dalej wydaje się, że karty mające trafić do BS2 nie są zbalansowane. Choćby taki Imperial guard czy vampire assassin.
W twierdzy mamy znów wysyp wysokopoziomowych stworzeń aż 5 o koszczie 6+ i jeszcze 6 o koszcie 5. Czy to aby nie za dużo?
a no i dlaczego nie dodano zaklęcia Earth's grasp (uścisk ziemi) może i nie ma pao ale na ostatni rozkaz serii nie ma żadnej kontry, a gdy z nowym dodatkiem dojdzie coś z szybkim atakiem to będzie problem.

slingers11
03-18-2014, 11:14 PM
jak nie bedzie nowej frakcji to nowe karty w jakim celu maja byc...juz tyle kart posiada dana frakcja,ze ich zwiekszanie mija sie z celem....ale dobrze ze choc jakies karty wydadza bo te inne bajery to są mało ważnym wizualnym dodatkiem....

ewrzen
03-19-2014, 07:22 AM
Po co Wam nowi bohaterowie, przecież jest Kelthor :)

Co można tu jeszcze powiedzieć. IDŹ PRECZ SZATANIE !!!
Post 10/10 :D

Nie mówię że musicie od razu przedstawić wszystkie 100 kart tak jak to było w przy Pięciu Wieżach, ale chociaż powiedzieć że pojawią się w tych 100 kartach karty typu bohater, albo nowy typ kart jak budynki. Wydarzenia, stwory, zaklęcia i łuty wychodzą zawsze. Więc dla mnie informacja o 100 nowych kartach to żadna informacja jeśli nie będzie powiedziane jeszcze COŚ o tych 100 kartach.

Czyli co mam przez to rozumieć. Jakieś efekty graficzne o których cały czas pisze DanielKurzempa. Można by chociaż jeden zaprezentować, żeby wiedzieć czego się spodziewać. W końcu to tylko 1 efekt, no bo zrobiliście ich więcej niż 1. Zrobiliście?

Zgadzam się, wypadało by się podzielić rąbkiem tajemnicy i naświetlić najnowsze osiągnięcia UBI i DoC, choć pamiętam, że Duel robił tak wcześniej, że przedstawiał nowe mechaniki przed ich wejściem do gry, może więc teraz?

Gdybym wiedział wszystko o nowym dodatku już miesiąc przed to w ogóle nie czułbym ciśnienia na niego, nie wyczekiwałbym go. Osobiście jestem zdania, że Ubi nie powinno pokazywać wszystkich kart nawet na dzień przed premierą, ponieważ chcę czuć ekscytacje podczas otwierania nowych paczek i czytania ich opisów. Tak samo walcząc na przeciwnika chcę by mnie zaskoczył jakąś epicką kartą którą nigdy w życiu nie widziałem.

Też chciałbym aby to się zmieniło, rozumiem strumienie na Tweechu, marketing itd. ale biorąc pod uwagę, że te "pokazy" wypadają w moim odczuciu średnio, może raz spróbowalibyście NIE ujawniać całej zawartości (kart). Nie sądzę żeby ktoś oprócz kilku krzykaczy przyjął to źle. Przynajmniej nas dwóch siedziało by przed monitorami z wielkimi błyszczącymi oczami i co chwile krzyczało" ŁOOO co to jest? jaki stwór, jaki bohater " albo "hahaha gość wziął nowego herosa i stworki i nie umie nimi grać hahaha teraz na pewno go pokonam moim Kelthorem" no albo coś w ten deseń :)

kiogu1
03-19-2014, 10:56 AM
Puzzle (zagadki) będą wyglądać tak jak w elektronicznym magicu. Dostajesz kilka słabych kart, przegraną sytuacje i 1 turę na wygraną/porażke.

kiogu1
03-19-2014, 10:59 AM
Panowie wapirczy zabbójca (jak wszystkie epiki nekropoli poza atroposem i banshee) jest martwy.

Bazaltovy
03-19-2014, 11:58 AM
Jeśli puzzle będą w innej formie niż -> TO (http://mmdocking.com/category/epic-game-moments/) <-, to się zdziwię.

Talie BS2 już zdążyły mi się znudzić (tak, gram nimi już teraz na globalu!) :P Członkowie VIP Teamu (bez łamania zasad) co chwilę mówią na czacie, jak niesamowicie fenomenalne są nowe pomysły na mechanikę w nowych kartach. Budują nastrój, rzeczywiście nie mogę się już doczekać premiery. :)

MastaBlastaX
03-19-2014, 12:29 PM
@offtop:
wtf is 'VIP Team'??
'co chwilę mówią na czacie'- jakim czacie??

Domarath
03-19-2014, 12:51 PM
@offtop:
wtf is 'VIP Team'??
'co chwilę mówią na czacie'- jakim czacie??

Tak, część graczy z każdego z krajów, na specjalnym forum debatuje z nami na temat kart i przyszłych rozwiązań. Ale wszystko co zostaje tam powiedziane jest tajemnicą :cool:.

ewrzen
03-19-2014, 02:04 PM
tak, część graczy z każdego z krajów, na specjalnym forum debatuje z nami na temat kart i przyszłych rozwiązań. Ale wszystko co zostaje tam powiedziane jest tajemnicą :cool:.

masoni !!! :d

ElkazFATE
03-19-2014, 04:05 PM
Czyli jak rozumiem BS2 i Serce koszmarów będzie w jednym pakiecie, tak?

Pozostaje kwestia ceny nowych pakietów. Jeśli będzie to złoto, to czapki z głów. Ubi myśli o graczach i nie każe im płacić pieczęci dwa razy za te same karty. Jeśli Pieczęcie to trochę nie fair wobec ludzi co kupowali od początku tej gry każdy nowy dodatek za pieczęcie, a teraz drugi raz płacić za to samo, żeby w gąszczu powtórek trafić 100 nowych kart.

jkk89
03-19-2014, 04:14 PM
Czyli jak rozumiem BS2 i Serce koszmarów będzie w jednym pakiecie, tak?

Nie. Będą 2 osobne pakiety, tak samo jak teraz: reinforcment pack (base set) i osobno dodatek (serce koszmarów).

Domarath
03-19-2014, 04:17 PM
Nie. Będą 2 osobne pakiety, tak samo jak teraz: reinforcment pack (base set) i osobno dodatek (serce koszmarów).

Tak jak powiedział Jkk89, na 100% osobno!

eRKay27
03-19-2014, 04:26 PM
ale pakiet pięć wież nadal zostaje?
czy jednak go nie będzie?

ElkazFATE
03-19-2014, 04:49 PM
@jkkk

No to super:) Będę mógł spać spokojnie:P

Domarath
03-19-2014, 04:55 PM
ale pakiet pięć wież nadal zostaje?
czy jednak go nie będzie?

Zostaje, zostaje!

guest-fVDcHls3
03-19-2014, 08:37 PM
to co tak wstepnie bedzie dostepne w sklepie po tym jak wejdzie bs2?

blazius1
03-19-2014, 09:51 PM
Może tak?

BS1
Serce Koszmarów - pieczęci
Serce koszmarów Premium - pieczęci
Zestaw Serce Koszmarów - pieczęci
Pięć Wież
Pięć Wież Premium
Zestaw Pięć Wież - pieczęci
Pakiet Bohaterski
Pakiet Bohaterski Premium
Bohaterski Zestaw - pieczęci
Duży Zestaw - pieczęci
Emilio
Zestaw Mistrza - pieczęci
Mały Pakiet

BS 2
Pakiet BS2 - ??? oby złoto!!
Zestaw BS2 - pieczęci
Zestaw Mistrza BS2 - pieczęci
Mały Pakiet BS2
Talie prekonstruowane BS2 - złoto/pieczęci

Draco86PL
03-20-2014, 09:56 AM
A co z zestawami Zapomniane Wojny, Herold pustki, Powstanie pustki? już tylko w Ołtarzu Życzeń ?

guest-fVDcHls3
03-20-2014, 03:47 PM
Może tak?

BS1
Pięć Wież
Pięć Wież Premium
Pakiet Bohaterski
Duży Zestaw - pieczęci
Emilio
Mały Pakiet

BS 2
Zestaw BS2 - pieczęci
Mały Pakiet BS2

Moze sie do tego ustosunkowac jakis CM?

rara88
03-20-2014, 06:48 PM
Wszystko fajnie, cieszę się z nowego dodatku, jednak uważam, że rzeczą której DoC w tym momencie najbardziej potrzebuje jest jakiś dobrze przemyślany turniej typu draft ;) Liczę, że kiedyś zostanie on wprowadzony

girge253
03-20-2014, 08:35 PM
Osiągnięcie wygraj 25 swissow lepiej zrobic po wyjsciu bs2? Czy to nie ma znaczenia ?

benderr7
03-21-2014, 02:39 AM
1. Obecne osiągnięcia zostają?
2. BS2 sprawi usuniecie starej podstawki? Nie do końca czaję, ale mam nadzieję, że stare karty nie zostaną usunięte...

Bazaltovy
03-21-2014, 02:43 AM
1. Obecne osiągnięcia zostają?

Większość na pewno.

2. BS2 sprawi usuniecie starej podstawki? Nie do końca czaję, ale mam nadzieję, że stare karty nie zostaną usunięte...

Powiem coś, co zostało powiedziane już jakieś siedemnaśdziesiąt razy - w grze pojawią się FORMATY.

MiXB3
03-21-2014, 02:45 PM
Jak zrobią nerf dla Twierdzy i Sanktuarium to będę zadowolony - to jest cholernie irytujące jak się widzi 98% ELO 1500 na deckach z tych frakcji. One są tak przekozaczone, że naprawdę nie wiele da się zrobić w 90% przypadków. Ja rozumiem tricksterskie decki jak np. Ignatius na łutach szczęścia, ale to jest po prostu śmieszne.

Co do nowej serii i zarzutów, że nie wiadomo co można dodać - to wasza jedyna karcianka? Taki MtG co roku wrzuca nowe mechaniki i wszyscy są szczęśliwi. Tak samo jest z Inwazją czy z każdą inną grą tego typu - to, że wam brakuje wyobraźni nie znaczy, że wszyscy na to cierpią.

Nowa frakcja - zawsze mile widziana. Mroczne Elfy mają potencjał.

eRKay27
03-21-2014, 03:07 PM
nerf twierdzy nie jest potrzebny skoro wylatuje kelthor
chyba że masz na myśli open
naprawde mam nadzieje że w HoN będa jakieś fortunki bo teraz wygląda to kiepsko
a frakcji na razie nie dodadzą

i jeszcze jedna kwestia która mi umknęła
pięć wież zostaje w sklepie ale co z unikalnymi budynkami których w BS2 nie będzie?
usuną je z pakietów czy zostaną?

burnmyself
03-21-2014, 03:12 PM
Dlaczego mają usuwać budynki z pakietów? Połowa kart z Pięciu Wież nie znajdzie się w BS2 i będzie można grać nimi tylko w open formacie.

eRKay27
03-21-2014, 08:51 PM
dobra nieważne
coś pokręciłem i zdawało mi sie że poza budynkami wszystkie karty z pięciu wież trafią do BS2:)
nie było pytania:o

blazius1
03-22-2014, 06:59 AM
Moze sie do tego ustosunkowac jakis CM?

Nie liczyłbym na żadnego CM w tym temacie bo na razie niewiele nam pomogli. Myślę że moja rozpiska wymaga uściślenia o jeden szczegól.

Nowe rozszeżenie będzie przecież wspólne dla obydwu formatów, a więc w sklepie będzie raczej w osobnej przegródce, jako nie przypisane do żadnego z formatów!!!

BS1
Pięć Wież
Pięć Wież Premium
Pakiet Bohaterski
Duży Zestaw - pieczęci
Emilio
Mały Pakiet

BS 2
Zestaw BS2 - pieczęci
Mały Pakiet BS2

Dagnir_Smauga
03-22-2014, 03:19 PM
blazius1 i guest-fVDcHls3, pozwólcie że pobawię się w CM zamiast Domaratha i Retazara, bo od nich chyba i tak nie dostaniemy odpowiedzi (żeby było jasne, nie winię ich za to tylko ludzi z Ubisoftu, którzy nie dają CM nowych informacji do przekazania).

Legenda:
BS1 - pierwszy zestaw podstawowy
VR - Powstanie Pustki
HotV - Herold Pustki
FW - Zapomniane Wojny
FT - Pięć Wież
BS2 - drugi zestaw podstawowy
HoN - Serce Koszmarów

Obecnie mamy w sklepie, czyli przed wyjściem patcha wprowadzającego BS2 i HoN 21 pozycji do kupienia, oto one:
1. [FT] Pakiet Pięciu Wież -- pieczęcie
2. [FT] Pakiet Pięciu Wież - Premium -- pieczęcie
3. [FT] Zestaw Pięciu Wież -- pieczęcie
4. [FW] Pakiet Zapomniane Wojny -- złoto
5. [FW] Pakiet Premium Zapomniane Wojny -- złoto
6. [FW] Zestaw Zapomniane Wojny -- pieczęcie
7. [HotV] Pakiet Herold Pustki -- złoto
8. [HotV] Herold Pustki - Pakiet Premium -- złoto
9. [HotV] Zestaw Herold Pustki -- pieczęcie
10. [VR] Pakiet Powstanie Pustki -- złoto
11. [VR] Pakiet Premium Powstanie Pustki -- złoto
12. [VR] Zestaw Powstanie Pustki -- pieczęcie
13. Bohaterski pakiet -- złoto
14. [BS1] Bohaterski pakiet premium -- złoto
15. [BS1] Bohaterski zestaw -- pieczęcie
16. [BS1] PAKIET POSIŁKÓW -- złoto
17. [BS1] Pakiet posiłków premium -- złoto
18. [BS1] Zestaw -- pieczęcie
19. [BS1] MAŁY PAKIET -- złoto
20. [BS1+VR+HotV+FW+FT] Pakiet Emilio -- złoto
21. [BS1+VR+HotV] Zestaw Mistrza -- pieczęcie

Patch który teoretycznie miał wyjść pod koniec marca, albo na początku kwietnia, a praktycznie to sami ludzie tworzący grę nie wiedzą kiedy on wyjdzie, wprowadzi następujące zmiany. Pozycje od 13 do 19, czyli zawierające tylko BS1, zostaną usunięte i zastąpione swoimi odpowiednikami z BS2. Pozycje od 10 do 12, czyli zawierające tylko VR, zostaną usunięte i zastąpione swoimi odpowiednikami z HoN. Pozycja 20 i 21 zostaną zmodyfikowane. Pozycja 20 ze stanu [BS1+VR+HotV+FW+FT] na stan [BS2+HotV+FW+FT+HoN], a pozycja 21 ze stanu [BS1+VR+HotV] na stan [BS2+HotV+FW], czyli podstawka do grania i dwie najstarsze serie kart. O ile jestem pewien co do pozycji 13-19 z BS1, oraz 10-12 z VR, o tyle pozycje mieszane, czyli 20 i 21 to moje przypuszczenia. Ciekawie wygląda też sprawa Pakietu Emilio. Gwarantuje nam on brak duplikatów i dowolną kartę z każdego dodatku oprócz tych które mają symbol nagrody. I tu psikus. Po wyjściu patcha Pakiet Emilio będzie pewnie wyglądał tak [BS2+HotV+FW+FT+HoN], ale karty które są w BS2 są też jednocześnie w HotV, FW i FT. Daje to nam dwie identyczne karty w dwoma różnymi symbolami. Pytanie tylko czy to są duplikaty czy już nie?

Podsumowując stan sklepu po wyjściu niezidentyfikowanego czasowo patcha:
1. [HoN] Pakiet Serca Koszmarów -- pieczęcie
2. [HoN] Pakiet Serca Koszmarów - Premium -- pieczęcie
3. [HoN] Zestaw Serca Koszmarów -- pieczęcie
4. [FT] Pakiet Pięciu Wież -- złoto
5. [FT] Pakiet Pięciu Wież - Premium -- złoto
6. [FT] Zestaw Pięciu Wież -- pieczęcie
7. [FW] Pakiet Zapomniane Wojny -- złoto
8. [FW] Pakiet Premium Zapomniane Wojny -- złoto
9. [FW] Zestaw Zapomniane Wojny -- pieczęcie
10. [HotV] Pakiet Herold Pustki -- złoto
11. [HotV] Herold Pustki - Pakiet Premium -- złoto
12. [HotV] Zestaw Herold Pustki -- pieczęcie
13. [BS2] Bohaterski pakiet -- złoto
14. [BS2] Bohaterski pakiet premium -- złoto
15. [BS2] Bohaterski zestaw -- pieczęcie
16. [BS2] PAKIET POSIŁKÓW -- złoto
17. [BS2] Pakiet posiłków premium -- złoto
18. [BS2] Zestaw -- pieczęcie
19. [BS2] MAŁY PAKIET -- złoto
20. [BS2+HotV+FW+FT+HoN] Pakiet Emilio -- złoto
21. [BS2+HotV+FW] Zestaw Mistrza -- pieczęcie

[B]A teraz pytania do CM
Możecie w końcu odpowiedzieć jak to będzie wyglądało naprawdę. To co napisałem powyżej to zebranie wszystkich informacji, które szczątkowo były przekazywane od początku lutego. Wtedy jednak było powiedziane, że wchodzi tylko BS2 i wszystko co jest związane z BS1, czyli zawartość sklepu i osiągnięcia zostaną usunięte i zastąpione przez BS2. Następnie po miesiącu bądź dwóch miało wejść HoN i zrobić to samo z VR co BS2 zrobiło z BS1. Jednak Ubisoftowi się odwidziało i na dwa tygodnie przed patchem wprowadza HoN razem z BS2, a nie jak planował wcześniej z jednym bądź dwoma miesiącami różnicy.

Niecałe dwa tygodnie do premiery [bo jak dotąd jedyna oficjalna informacja to koniec marca/początek kwietnia], a ja dalej nie wiem rzeczy które spokojnie można wyjaśnić, bo nie są to niespodzianki dla graczy czyli nowe karty, nowe efekty graficzne, tylko podstawowa wiedza o grze. Pamiętacie chyba jak po premierze Pięciu Wież nie poinformowaliście graczy, że zmniejszacie ilość dzikich kart w pakietach i zestawach, za co później przepraszaliście i daliście nagrodę przy logowaniu i promocję w sklepie na zwiększoną ilość dzikich kart w Zestawie Pięciu Wież. Chcę was poinformować, tak ja Was, a nie Wy mnie, że wszystko zmierza znowu w tym samym kierunku. A ja nie chcę się obudzić z ręką w nocniku, bo coś co wam się wydało błahe ot ilość dzikich kart, wcale takie błahe nie jest, a nie o ilość dzikich kart tym razem chodzi.

[B]Zatem:
1. Co się stanie z osiągnięciami Powstania Pustki?
2. Co się stanie z Powstaniem Pustki w sklepie?
Pytanie jeden i dwa dotyczy tego czy w związku z tym że Ubisoft za pięć dwunasta zmienił zdanie odnośnie wprowadzenia HoN, to sklep i osiągnięcia VR zostaną usunięte razem z BS1, czy przy wyjściu 6 serii kart, razem z HotV.
3. Jak będą dodawane karty z BS2 po otwarciu pakietu do naszej kolekcji kart?
Teraz jest tak, że oddzielnie jest grupowana dana karta premium i oddzielnie zwykła w czym nie ma nic dziwnego. Taka sytuacja: mam jedną Harpię z Raanaru Premium i dwie zwykłe, jest to karta z BS1. Karta ta znajdzie się w BS2. Jeśli trafię tą kartę w pakiecie BS2 w formie premium lub zwykłej to będzie dodana do tych co już mam, czy będzie liczone od nowa? To spowoduje, ze jedną kartę będę miał w czterech stosach, zamiast na dwóch jak bym wolał.
4. Czy jeśli wygram 30 gier każdą frakcją oprócz Akademii i 20 gier każdym bohaterem z HotV po wprowadzeniu patcha dostanę Kierana i alternatywną Serię z symbolem BS2, czy tak jak jest teraz Kierana z symbolem nagrody, a alternatywną Serię z symbolem BS1?
Nie ukrywam, że chciałbym aby było tak jak jest teraz. To pytanie odnosi się też do pozostałych bohaterów dostępnych za osiągnięcia. Alternatywni Garant, Seria i Kat powinni zostać z symbolem BS1, a Kieran, Morgan, Ignatius, Ariana i Shalan z symbolem nagrody.
5. Czy nowe osiągnięcia [naliczyłem 16 osiągnięć z BS1 i 7 osiągnięć z VR, wypiszę 4 najciekawsze] będą analogiczne do starych, to znaczy:
- Zdobądź kopię każdej karty z BS2 - nagroda 1000 pieczęci
- Stwórz prawidłową talię premium używając wyłącznie kart z BS2 - nagroda 500 pieczęci
- Zdobądź każdą kartę z serii HoN - nagroda premium Akane Opłakująca Wspomnienia
- Zdobądź 120 kart premium z serii HoN - nagroda premium Phrias, Książę Zagłady
6. Czy karty które już mam, a które wejdą w skład BS2 będą się liczyć do osiągnięć BS2?
Podejrzewam że taki jkkk89 ma wszystkie 300 kart, które wejdą w skład BS2, czy to znaczy, że w chwili wejścia patcha odblokują mu się od razu wszystkie osiągnięcia z BS2?
7. Czy karty, których nie mam z HotV, FW i FT, a które weszły w skład BS2 po zdobyciu ich po raz pierwszy z pakietu BS2 będą się liczyć do osiągnięć HotV, FW i FT?
8. Czy karty z symbolem BS1 i VR [jeśli VR zostanie też usunięte ze sklepu], będą dostępne w innych miejscach oprócz Ołtarza Życzeń i Piekielnej Otchłani?
9. Jak będzie wyglądał Pakiet Emilio?
10. Tak na wszelki wypadek, bo z wami nigdy nic nie wiadomo ;) - Czy planujecie zwiększyć/zmniejszyć ilość dzikich kart w pakietach i zestawach, ceny pakietów i zestawów w sklepie oraz ceny kart w Ołtarzu Życzeń?

Kolejność pytań ma znaczenie. Jak widzicie żadne pytanie nie dotyczy wprowadzanych nowości [nowe karty, nowe efekty specjalne, powiązanie stworzeń z szkołami magii, itp.], tylko zmian w już istniejących rozwiązaniach, które w żaden sposób nie zmieniają sposobu rozgrywki, więc możecie na nie spokojnie odpowiedzieć i nic z HoN nie zostanie ujawnione.

kiogu1
03-22-2014, 03:28 PM
Nie liczył bym na dostęp do tali prekonstruowanych w sklepie. Pamiętajmy, że to stosunkowo nowy wynalazek (pierwotnie miał dawać szybki dostęp do bohaterów z osiągnieńć Craca i Arianny). Raczej wątpie w dostęp do innych niż startery przez pierwsze 2-3 miesiące, podczas gdy stare zostaną najpewniej usunięte.

blazius1
03-23-2014, 06:25 AM
IMO wprowadzenie okrojonego formatu bez talii prekonstruowanych mijałoby się zupełnie z celem. Ale sprawa jest już wyjaśniona - jakieś talie będą w wersji pudelkowej, więc pewnie te same talie trafią do sklepu po zmianach.

Domarath
03-24-2014, 06:12 PM
W przyszłą środę opublikujemy list od twórców gry, który mam nadzieję rozwieje wasze wątpliwości i odpowie na pytania!

Lucjusz.
04-08-2014, 11:14 AM
Czy wiadomo coś więcej na temat nowego dodatku? Gdzie mogę znaleźć list od twórców gry?

Domarath
04-08-2014, 12:07 PM
Czy wiadomo coś więcej na temat nowego dodatku? Gdzie mogę znaleźć list od twórców gry?

Cześć Lucjusz, wszystko było już publikowane na forum. Podaję linki:

LIST OD TWÓRCÓW GRY (http://forums.ubi.com/showthread.php/864540-List-od-Samuela-Jobin-a-producenta-Duel-of-Champions!)

Podsumowanie zmian jakie wejdą w życie wraz z BS2/Serce Koszmarów. (http://forums.ubi.com/showthread.php/867515-Podsumowanie-informacji-ujawnionych-przez-Jasona!)

Bolo777
04-11-2014, 04:32 PM
Witam czy mi się dobrze zdaję że nie można grać w formacie open szwajcarów?

tryt1
04-11-2014, 09:35 PM
Pierwszy szwajcar po wyjściu dodatku był w formacie open. Prawdopodobnie następny będzie w open :)

Sir_Kretyn
04-17-2014, 08:18 AM
Według poniższego cytatu wziętego z tego linku: https://www.duelofchampions.com/pl/news/serce-koszmarow-dostepne , a mianowicie:
"Nagrody dzienne:
- W ramach nagrody za codzienne logowania przyznawane jest złoto oraz kupony turniejowe. Dzikie Karty będą nagrodą za nieprzerwane tygodniowe logowania",
powinienem, o ile dobrze rozumiem, po codziennym logowaniu się przez tydzień do gry dostać dzikie karty. Wciąż jednak nagrodą są pieczęcie, a dzikich ani widu ani słychu. Zmienili plany czy co?

Z góry dzięki za odpowiedź :)

Siek92
04-17-2014, 09:09 AM
Zmienili plany czy co?

Nie zmienili : To były twoje ostatnie pieczęcie za logowania, od nowego tygodnia za 7 dzień dostaniesz dzikie karty.

the.night.watch
04-17-2014, 01:18 PM
Witam

Czy ktoś posiada informację czy i kiedy pakiety z serca koszmaru będą dostępne za złoto?

MastaBlastaX
04-17-2014, 01:32 PM
Nikt nie posiada, ale typuję 30.IV- równo 3 tyg od dodatku i dzień przed weekendem majowym

Boscy
04-23-2014, 05:00 PM
Nie wiem czy tylko u mnie takie coś jest czy poprostu zostałem nabity w butelkę.Rozszerzenia Serce Koszmarów nie można używać w rankingowych grach?? To jakaś kpina czy jak? o co kaman? może ktoś mi to łopatologicznie wyjaśni....

Domarath
04-23-2014, 05:54 PM
Nie wiem czy tylko u mnie takie coś jest czy poprostu zostałem nabity w butelkę.Rozszerzenia Serce Koszmarów nie można używać w rankingowych grach?? To jakaś kpina czy jak? o co kaman? może ktoś mi to łopatologicznie wyjaśni....

W TWORZENIE TALII w ZAAWANSOWANE wybierz STANDARD! Będziesz widział wszystkie karty jakimi możesz grać w standardzie.

Boscy
04-23-2014, 06:08 PM
W TWORZENIE TALII w ZAAWANSOWANE wybierz STANDARD! Będziesz widział wszystkie karty jakimi możesz grać w standardzie.

dzięki, zaraz będę kombinował...

Boscy
04-24-2014, 09:32 AM
dzięki, zaraz będę kombinował...

Nic się nie zmieniło, nadal grać nie można a raczej nie mogę.Jedynie 'czysta' talia wchodzi do gry :( macie może jeszcze jakiś pomysł panowie co można zrobić?

rara88
04-24-2014, 11:37 AM
@Boscy
Pewnie odpalasz jakiś turniej w trybie weekly, a w tym tygodniu można grać tylko BS2.

twardy_
04-24-2014, 11:37 AM
Nic się nie zmieniło, nadal grać nie można a raczej nie mogę.Jedynie 'czysta' talia wchodzi do gry :( macie może jeszcze jakiś pomysł panowie co można zrobić?

wydaje mi sie ze najzwyczajniej w swiecie przeroslo Cie zlozenie talii..

na ten moment o godzinie 12:30 mozesz brac udzial w:

1) rankingowe gry
- STANDARD (karty z bs2 i hon)
- OPEN (wszystkie karty)
2) jackpot tournament (format WEEKLY, w tym tyogodniu WEEKLY to tylko karty z bs2)
3) swiss tournament w formacie OPEN

jak budujesz talie i masz do wyboru jej walidacje, to jak wyswietla Ci kwadracik z czerwonym krzyzykiem... to jak klikniesz na niegoto masz opisane co masz zle w tej talii, ktora zlozyles

robisz cos zle i tyle

Boscy
04-24-2014, 12:08 PM
wydaje mi sie ze najzwyczajniej w swiecie przeroslo Cie zlozenie talii..

na ten moment o godzinie 12:30 mozesz brac udzial w:

1) rankingowe gry
- STANDARD (karty z bs2 i hon)
- OPEN (wszystkie karty)
2) jackpot tournament (format WEEKLY, w tym tyogodniu WEEKLY to tylko karty z bs2)
3) swiss tournament w formacie OPEN

jak budujesz talie i masz do wyboru jej walidacje, to jak wyswietla Ci kwadracik z czerwonym krzyzykiem... to jak klikniesz na niegoto masz opisane co masz zle w tej talii, ktora zlozyles

robisz cos zle i tyle

No tak, przerosło mnie złożenie talii, sorry że pytam i nie jestem PRO...
Jak dodaję wersję startową jest ok, dodam jakąkolwiek kartę z BS II czy Serca Koszmarów i już do żadnego turnieju wejść się nie da. Napisane jest,że nie mam wszystkich kart z BS II...już kombinowałem na różne sposoby, w otwartych nie ma kłopotu :(

reinstalacja pomogła...udaje się teraz dostać do turniejówek,
dzięki za pomoc

twardy_
04-24-2014, 01:00 PM
zaden turniej? jackpot byl weekly czyli same karty z BS2
swiss byl open, wiec tu powinienes moc wejsc

o 14 bedzie zmiana, zobacz po tym

walidacja jest wlasnie po to, zebys nie musial sprawdzac recznie kart, jesli masz talie stworzona pod OPEN, z kartami z bs1 etc, a dasz walidacje pod standard to Ci podswietli karty na czerwono, te co nie sa z bs2/hon