PDA

View Full Version : [Nadchodzący balans]

Retazar
03-10-2014, 03:25 PM
Małe info :) Zapraszam do dyskusji.

http://static2.cdn.ubi.com/F2P/MMDOC/Factions/Academy_icon_color_s.png
Akademia (http://tools.mmdocking.com/decks/show/5260)

Golem Pokryty Glifami
obecny koszt 4/4/0
Po balansie: 3/4/0

http://static2.cdn.ubi.com/F2P/MMDOC/Factions/txf_gen_faction_haven_m.png
Przystań (http://tools.mmdocking.com/decks/show/5261)

Imperialny Strażnik
obecny koszt 5/0/0
Po balansie: 4/0/0

Eleonore
obecny koszt 5/1/0
Po balansie: 3/3/0

Płomień Chwały
obecny koszt 6/1/0
Po balansie: 5/2/0

Poborca Dziesięciny
obecny koszt 1/0/0
c 0/0/1

Westalka
obecny koszt 4/1/0
Po balansie: 3/2/0

Pobożna Siostra
obecny koszt 2/1/0
Po balansie 1/2/0

Kapłanka Polowa Gryfa
obecny koszt 2/3/0
Po balansie 2/2/0

http://static2.cdn.ubi.com/F2P/MMDOC/Factions/txf_gen_faction_inferno_m.png
Inferno (http://tools.mmdocking.com/decks/show/5263)

Imp Chaosu
obecny koszt 4/0/0
Po balansie: 1/0/3

Rodzicielka
obecny koszt 2/1/0
Po balansie: 1/1/0
Teraz zwana Ciężarną Rodzicielką

Czarodziejka Chaosu
obecny koszt 6/1/0
Po balansie 5/2/0

Matka Roju
obecny koszt 4/1/0
Po balansie: 3/1/0

Piekielny Ogar
obecny koszt1/0/0
Po balansie: 0/0/0

Arbiter Pustki
obecny koszt 3/2/0
Po balansie: 2/2/2

http://static2.cdn.ubi.com/F2P/MMDOC/Factions/txf_gen_faction_necropolis_m.png
Nekropolia (http://tools.mmdocking.com/decks/show/5264)

Atropos, Tkacz Umarłych
obecny koszt 5/0/0
Po balansie 4/0/1

Medium Namtaru
obecny koszt 2/3/0
Po balansie: 2/2/0

Banshee
obecny koszt 6/3/0
Po balansie 4/4/0

Prządka Księżycowego Jedwabiu to teraz strzelec-wojownik

Gnilny Spluwacz to teraz strzelec-wojownik

http://static2.cdn.ubi.com/F2P/MMDOC/Factions/txf_gen_faction_sanctuary_m.png
Świątynia (http://tools.mmdocking.com/decks/show/5265)

Naga – Taktyk
obecny koszt 2/0/0
Po balansie: 1/0/1
Teraz to wojownik-strzelec

Kensei
obecny koszt 6/0/0
Po balansie: 5/0/0

Kapłanka Shanriyi
obecny koszt 4/1/0
Po balansie 3/2/0

Okane no Okane
obecny koszt 3/0/0
Po balansie: 2/0/1

Pieśniarka Strumieni
obecny koszt 2/1/1
Po balansie: 1/1/1

Szpieg z Sayamy
obecny koszt 2/0/1
Po balansie 2/0/2

Czempion z Sayamy
obecny koszt 2/0/0
Po balansie 3/0/0

http://static2.cdn.ubi.com/F2P/MMDOC/Factions/txf_gen_faction_neutral_m.png
Neutralne

Mroczny Asasyn
obecny koszt 2/0/0
Po balansie 3/0/0

Wędrowny Bard / Rabuś / Magiczny Przekupień / Wróżbita
obecny koszt 2/0/1
Po balansie: 1/0/2

Heleksjański Bibliotekarz
obecny koszt 2/0/0
Po balansie 0/0/2

Pająk Księżycowego Jedwabiu
obecny koszt 2/3/0
Po balansie:0/3/0
To teraz strzelec-wojownik

Łowca z Pao
obecny koszt 2/0/0
Po balansie: 1/0/0

Ślepy Brat
obecny koszt 3/0/2
Po balansie: 1/0/3
To teraz strzelec-wojownik

Upiór Pustki
obecny koszt 3/1/0
Po balansie: 2/1/2

Strażnik Pustki
obecny koszt 4/1/1
Po balansie: 3/1/2

Poszukiwacz Śmierci z Pao
COST 3
NOW COSTS 4
(nerf :))

Większy Żywiołak Wody to teraz wojownik-strzelec

jkk89
03-10-2014, 03:39 PM
Info nie takie małe, bardzo dużo zmian nadchodzi. Nie mogę jednak znaleźć oficjalnego info na ang forum, gdzie ono jest? (Nie znam polskich wersji nazw kart)

Drake123456
03-10-2014, 03:39 PM
Po zabawie w tłumacza (gram na angielskiej wersji gry) i zapoznaniu się ze zmianami oceniam je bardzo na plus :p ciekawi mnie tylko czemu to info najpierw pojawia się na tym forum, a na globalnym go nie widziałem jeszcze.

jkk89
03-10-2014, 03:41 PM
Po zabawie w tłumacza (gram na angielskiej wersji gry) i zapoznaniu się ze zmianami oceniam je bardzo na plus :p ciekawi mnie tylko czemu to info najpierw pojawia się na tym forum, a na globalnym go nie widziałem jeszcze.

ha ha ha czyli nie tylko ja mam ten prblem. Proponuję na przyszłość podawać nazwy w dwu wersjach - polskiej i angielskiej:)

O zmianach już słyszałem z nieoficjalnych źródeł, ale właśnie oficjalnego info na ang forum nie znalazłem.

edit: Eleonore kosztowała 5/2/1 a nie 5/1/1.

Drake123456
03-10-2014, 03:48 PM
Ja mam na dysku obie wersje (ale gdzie mi się polska zainstalowała to nie mam pojęcia) a podanie 2 nazw byłoby wielkim plusem.

A wracając do balansu - słyszałem też z nieoficjalnych źródeł, że będzie nerfiony kelthor - a jakoś zmian w twierdzy nie widzę...

Retazar
03-10-2014, 03:57 PM
ha ha ha czyli nie tylko ja mam ten prblem. Proponuję na przyszłość podawać nazwy w dwu wersjach - polskiej i angielskiej:)

O zmianach już słyszałem z nieoficjalnych źródeł, ale właśnie oficjalnego info na ang forum nie znalazłem.

edit: Eleonore kosztowała 5/2/1 a nie 5/1/1.

Nie wiem dlaczego jeszcze nie wrzucili. Info mam z wiarygodnego źródła:) Co do nazw, racja. Następnym razem będzie w 2 wersjach :)

Domarath
03-10-2014, 04:01 PM
Panowie to znaczy, że podaliśmy info jako pierwsi :)

DanielKurzempa
03-10-2014, 04:02 PM
Jak czytam niektóre wypowiedzi to się zastanawiam czego wasz w szkole uczyli?
Z jaką nazwą macie problem?
Ja rozumiem że ktoś na oczy mógł nie widzieć polskiej wersji gry ale nie rozumiem jak można grać w wersje anielską i nie znać angielskiego?
Przecież ponad połowa zaprezentowanych tutaj nazw jest prostym tłumaczeniem angielskich nazw gry.
Wprawdzie jest kilka wyjątków ale wystarczy spojrzeć na stare statystyki karty oraz do jakiej frakcji należy i wszystko wiadomo.

jkk89
03-10-2014, 04:09 PM
Jak czytam niektóre wypowiedzi to się zastanawiam czego wasz w szkole uczyli?
Z jaką nazwą macie problem?
Ja rozumiem że ktoś na oczy mógł nie widzieć polskiej wersji gry ale nie rozumiem jak można grać w wersje anielską i nie znać angielskiego?
Przecież ponad połowa zaprezentowanych tutaj nazw jest prostym tłumaczeniem angielskich nazw gry.
Wprawdzie jest kilka wyjątków ale wystarczy spojrzeć na stare statystyki karty oraz do jakiej frakcji należy i wszystko wiadomo.

Poradziliśmy sobie Danielu, bez nerwów.

Co sądzisz o nadchodzących zmianach?:)

Domarath
03-10-2014, 04:19 PM
Poradziliśmy sobie Danielu, bez nerwów.

A ty kiedy wbiłeś 1700 ELO ? :D

DanielKurzempa
03-10-2014, 04:22 PM

Ja te zmiany już wcześniej wydziałem a niektóre nawet zaproponowałem.
Szkoda tylko że w niektórych przypadkach skończyło się tylko na zmianie wymagań a nie na jakimś większych zmianach :(

jkk89
03-10-2014, 04:27 PM
Dobra to tak po szybkim ogarnięciu widzę spory buff dla nekro: teraz można budować Nekro z Atroposem i z Banshee na 4 mocy. Taka np. Seria 4/4/3 wydaje się bardzo mocna - spodziewam się, że będzie sporo grana, a może nawet będziemy mogli ją nazwać T1. (wreszcie!)

Widzę kosmetyczne zmiany dla Haven, które i tak niewiele zmienią (ale Eleonore będzie grywalna!:D)

Sanktuarium dostało nerfa. Dlaczego?

Inferno będzie się teraz wyraźnie dzielić na 2 kategorie (już je mamy, ale nie tak widoczne): kontrola i rush. Zmiany na plus. Oj teraz możemy się spodziewać Ignatiusów na 3-4 Impach Chaosu:D Będzie hardcore.

Twierdza to wiem, że w chwili obecnej Kelthor ma działać tylko z licznikiem szału (tak jak było kiedyś) -> to zmiana na plus.

Neutrale -> zmiany wymagań peddlera/barda/soothsayera/raidera zmienią metę całkowicie!:D Taka mała rzecz, a wywróci metę do góry nogami lol. Przy tym to nawet nerf Pao jest nieistotny:D Ale podoba mi się, przynajmniej teraz ma to większy sens.

jkk89
03-10-2014, 04:30 PM
A ty kiedy wbiłeś 1700 ELO ? :D

A to już w piątek wbiłem, w kilka godzi po tym jak wróciłem z Wawy:D

Ale nie róbmy offtopu:)

Domarath
03-10-2014, 04:40 PM
Ok, sry za off top. Wracajmy do dyskusji.

Co sądzicie o nadchodzących zmianach?

Retazar
03-10-2014, 04:53 PM
Ok, sry za off top. Wracajmy do dyskusji.

Co sądzicie o nadchodzących zmianach?

Cały czas nie wiem co myśleć o Pao ale chyba jednak wyjdzie to grze na dobre :)

Spacja88
03-10-2014, 04:54 PM
Wszystko na plus , tylko szkoda tylko trochę świątyni szpieg z sayamy itp, no i DA staje sie jak na neutrala przystało niezbyt kozacki ;o

commbattco
03-10-2014, 05:00 PM
Jkk89- zawodnik z Polski na PIERWSZYM MIEJSCU RANKINGU ŚWIATOWEGO W DUEL OF CHAMPIONS Z WYNIKIEM 1705:) JEDYNY ZAWODNIK NA ŚWIECI,KTÓRY PRZEKROCZYŁ MAGICZNE 1700:)
Jkk89 - MISTRZU ŚWIATA NAJLEPSZY ZAWODNIKU W DUEL OF CHAMPIONS w rankingu.. JAK MOŻESZ PODAJ JAKIM BOHATEREM NAJLEPIEJ CI SIĘ GRA...?;) super byłoby obejrzeć Twoje pojedynki...:)

Fajnie ze trochę pozmieniali balans jednostek, choc mogliby zrobić w przyszłosci nowa frakcje:) jest taka możliwośc, że powstanie nowa frakcja?

jkk89
03-10-2014, 05:00 PM
Cały czas nie wiem co myśleć o Pao ale chyba jednak wyjdzie to grze na dobre :)

Też tak uważam, choć wpływ na metę może być całkiem inny, niż były założenia dla tego nerfu. Ja uważam, że największym zwycięzcą tych zmian jest Ignatius (główną kontrą na niego są jednostki z szybkim atakiem), który teraz może grać z 3-4 Impami Chaosu. Nie jestem pewien, czy ktotkolwiek o tym pomyślał zmieniając statystyki Impa, ale w rękach Ignatiusa będzie to zabójcza broń:D

Ogromnego buffa dostaje Nekro, a głównie Seria i po części Malik.

Wikist
03-10-2014, 05:01 PM
Zmiany ogólnie bardzo dobrze, że weszły, ale jednak rzeczywiście wszystkiego tu nie ma, a mogłoby być. Z taką Banshee i Atroposem no to cóż. Będzie bardzo nieprzyjemnie grać przeciwko nekro, jeszcze bardziej niż zazwyczaj, ale to z tą frakcją jakoś zawsze mi się kojarzyło z takimi grami. Mają bardzo wredny styl gry ;p Bez rushu trudno się przeciwstawić ciągłemu insta zabijaniu ;p No, ale ogólnie jak już napisałem bardzo pozytywne zmiany :)

jkk89
03-10-2014, 05:05 PM
Jkk89 - MISTRZU ŚWIATA NAJLEPSZY ZAWODNIKU W DUEL OF CHAMPIONS w rankingu.. JAK MOŻESZ PODAJ JAKIM BOHATEREM NAJLEPIEJ CI SIĘ GRA...?;) super byłoby obejrzeć Twoje pojedynki...:)

Moje pojedynki możesz zobaczyć na mmdocking: http://tools.mmdocking.com/users/show/76 . Jeżeli masz jakieś pytania do mnie użyj prywatnej wiadomości, nie zaśmiecajmy tego tematu:)

commbattco
03-10-2014, 05:16 PM
uważam,że Ariana ma za mocne parametry bo nie powinna swoją zdolnością niszczyć stworków z twierdzy z szałem, powinno to działać tylko na okaleczone lub zainfekowane stworzenie...a jakie jest wasze zdanie...?w takim wypadku bohaterzy z twierdzy mają małe szanse z Arianą...
Znany jest dokładny termin,kiedy ma być wprowadzone bs2 ,zmiana interfejsu i szaty graficznej? Przewidziane są jeszcze jakieś zmiany balansie..?

DanielKurzempa
03-10-2014, 05:22 PM
Takie małe wyjaśnienie odnośnie pewnej zmiany w wymaganiach niektórych kart:
Wszystkie karty które mają efekty typu dobraniem karty czy to z cmentarza czy to z tali, zwiększenie naszych przychodów czy wyrzucanie karty z ręki powinny mieć wymagania w przeznaczeniu dlatego takiemu Atroposowi, Poborcy Dziesięciny czy Impowi Chaosu zostały zmienione wymagania.
Ta zmiana ma na celu ujednolicenie starych i nowych kart gdyż jak zapewne już to zauważyliście to ta reguła już obowiązuje jeśli chodzi o nowe karty.

Exodus9093
03-10-2014, 06:25 PM
Cóż, musi być ktoś kto się wyłamie. Osobiście z niecierpliwością czekam na bs2 i jako grający od początku mojej gry Nekropolią, pokładam w nim wiele nadziei. Niepokoi mnie jednak aż zbyt mocny buff dla "mojej" nacji. Mimo iż mam karty by grać Keltorem, Ishumą czy Hakimem, to sam fakt, że te postacie są przesadnie silne, mnie zniechęca. Bo co to za frajda, jeśli z góry masz zapewnione zwycięstwo nad 80% innych talii a kontra na Ciebie praktycznie nie istnieje. Jako gracz od zawsze grający, tą jakby nie było niezbyt silną frakcją, stanę się nagle jednym z tych, którzy idą na łatwiznę i grają OP talią. Tak jak teraz co drugi mój pojedynek ( szczegolnie w turniejach) to Twierdza albo Sanktuarium, tak w bs2 80% walk będzie z Nekropolia.

LunaSkarpeciara
03-10-2014, 06:42 PM
Dobre zmiany dla kart nadużywanych do pożygu i ciekawe zmiany kart mało popularnych.
P.S Teraz to 10 Eleonor jakoś musze wcisnać do decka.

filo9011
03-11-2014, 02:57 PM
Bardzo ciekawe zmiany. Cieszy to, że zostały obniżone wymagania kart w ogóle nie używanych. Bardzo ciekawe zmiany zaszły w Nekropolii, Banshee powinna być znowu grana (ja w moim Maliku cały czas nią gram). Trochę niepokoi to, że teraz Nekropolią będzie grało się max za 4 siły. Wymagania Banshee mogły jednak wynosić 5/4/0. Najwięcej wątpliwości budzi we mnie jednak zmiana w Pao. Wg mnie ta karta była dobrze zbalansowana. Rozumiem, że nerf ma skutkować zmniejszeniem graczy rush.
Właśnie mi się aktualizuje gra, czy wprowadzi ona te zmiany? Jeśli tak to ciekawe jak to wpłynie na przebieg turnieju w którym już zdefiniowaliśmy nasze talie :)

Uqlele
03-11-2014, 03:08 PM
Dlaczego jak próbuje teraz zagrać to podczas logowania dostaję komunikat, żebym zaktualizował clienta gry, a gdy chce to zrobić to według launchera mój client jest aktualny?

burnmyself
03-11-2014, 03:14 PM
@Uqlele obecnie trwają prace nad kartą Milcząca Śmierć, która nie działa poprawnie po ostatnim patchu.

Co do nadchodzących zmian to zapowiadają się one ciekawie. Szkoda, że Świątynia trochę ucierpi, ale trzeba to przeżyć. Nekropolia teraz naprawdę wyjdzie na prostą, może nawet w open formacie będzie miała jakiś topowy deck. Pozostaje nam tylko czekać na BS2 :D

ewrzen
03-11-2014, 03:48 PM
Kto by się spodziewał tak drastycznej interwencji twórców z UBI w swoją grę :D Zmiany absolutnie na +.
Link dla tych co oduczyli się polskiego.
http://forums.ubi.com/showthread.php/845767

Arunas90
03-11-2014, 04:01 PM
Czy te zmiany wchodzą w życie już dziś?

Domarath
03-11-2014, 08:53 PM
Zmiany wejdą w życie wraz z BS2 :)

marcinie
03-13-2014, 03:52 PM
Domrath, a czy znamy już jakąś dokładniejszą datę BS2? Z tego co pamiętam na streamie była mowa o końcu marca...?

LORD-LYNXxx
03-13-2014, 11:01 PM
Małe info :) Zapraszam do dyskusji.

(...)
Golem Pokryty Glifami
obecny koszt 4/4/0
Po balansie: 3/4/0

Retazar...
Trochę walnąłeś byka w tłumaczeniu - co może wprowadzać w błąd graczy nie anglojęzycznych.
Zmiany które podałeś dotyczą wymagań (requirement) a nie kosztu (cost).

Dziwne, że nikt tego nie zauważył przez 4 strony dyskusji ;)

By jednak się rzeczowo wypowiadać w tym temacie potrzebna jest odpowiedź na pytanie:

Czy oprócz zmiany w wymaganiach zmieniają sie też koszty zagrania tych kart?

Jesli nie - to rzeczywiście duże wzmocnienie dla Necro - może w końcu stanie się grywalne w innych taliach niż Adar Atropos (który zresztą bo zmianie w unikach już stracił swoją główną zaletę).

Jeśli koszty się zmienia, to całą dyskusje można wykasować i założyć od nowa.

Domarath
03-13-2014, 11:32 PM
Domrath, a czy znamy już jakąś dokładniejszą datę BS2? Z tego co pamiętam na streamie była mowa o końcu marca...?

Koniec marca początek kwietnia.

SpixPL
03-14-2014, 07:45 AM
Zmiany na plus. Chociaz nerf DA i Sayama Championa niepotrzebny. Co do Banshee jak juz wczesniej ktoś zauważył, troche za duzo udogodnienie. Osobiscie i tak sie przerzucam na BS2 :P

filo9011
03-14-2014, 04:41 PM
@Lord, ludzie zauważyli ten błąd ale czytając 4/4/1 to wiadomo, że chodzi o wymagania a nie koszt ;)