PDA

View Full Version : Ankieta - Base Set 2

ewrzen
02-11-2014, 11:18 AM
Witam, chcę zaproponować ankietę pokazującą przyszłe preferencje graczy.

Retazar
02-11-2014, 12:11 PM
Dobry pomysł :) Poczekamy na więcej odpowiedzi bo na razie rozłożyły się po równo.

Paku93
02-11-2014, 12:15 PM
Początkowo pewnie jak każdy przetestuję BS2, później to zależy, mam większość kart więc powrót do "open" nie będzie w moim przypadku problemem.
Więcej będę grał pewnie tam gdzie będzie więcej ciekawych opcji, a to wskazuje jednak na open.

burnmyself
02-11-2014, 01:16 PM
Osobiście będę grał głównie w standard formacie, czyli base set 2. Jestem już znudzony obecną metą, która przeciągnie się jeszcze dłużej. Jednak od czasu do czasu pogram sobie w open formacie :)

LunaSkarpeciara
02-11-2014, 01:18 PM
BS2 - z braku innych możliwości ;d

dupskodupsko
02-11-2014, 10:23 PM
Jako ,że od początku gram tylko heaven to raczej pozosatne przy grze wszystkimi kartami.W base set 2 Przystań wyglada słabo ,ale to się dopiero okaże.Moim zdaniem nie tędy droga ,ale trzeba przyznać ,że dla nowego gracza to naprawde niezła opcja.

kacdorro
02-11-2014, 11:59 PM
Zdecydowanie częściej będę grał BS2. Nigdy jakoś nie lubiłem epickich spelli czy paosów. Jedna karta nie będzie już ci wygrywać duela, a gra zacznie przypominać rozgrywki między frakcjami, a nie pao vs. da.

ElkazFATE
02-12-2014, 08:54 AM
JP w open, a reszta w bs2, przynajmniej do pojawienia się nowych kart.

IsorokuPapamoto
02-12-2014, 05:17 PM
A tak z innej beczki, może ktoś w skrócie powiedzieć na czym dokładnie polegają zmiany wprowadzone przez bs2? Bo z tego co jest w dziale przyklejone nie do konca załapałem o co w tym chodzi :D

eRKay27
02-12-2014, 09:21 PM
wywalają większość kart i zostawiają te które uważają za zbalansowane
starymi kartami będziesz mógl grać w osobnym trybie

ewrzen
02-17-2014, 03:08 PM
Ciekawe, może Base set 2 nie jest całkiem spisany na straty.

Domarath
02-17-2014, 03:11 PM
JP w open, a reszta w bs2, przynajmniej do pojawienia się nowych kart.

Nie ferował bym takich wyroków :). Nic nie jest jeszcze ostatecznie zdecydowane.

Exodus9093
02-17-2014, 08:47 PM
Zdecydowanie BS2. W końcu jakiś powiew świeżości

Czy tylko ja mam takiego pecha, że 50% gier to Keltor ( bo jest OP, jest łatwy do grania, jest tani), 20% Ishuma ( dlatego że jest OP i ma OP stwory). Z Nekropolii od kilku dni widuje tylko Adar Malika (którym sam gram) i przez ostatnie kilka tygodni (serio) nie przegrałem z żadnym innym bohaterem Nekropolii, z Inferna tylko Dhamiria coś znalczy. W Przystani akurat bohater odgrywa pomniejszą wartość- tu liczy się bardziej to czy grasz na łutach- jeśli nie, praktycznie nie masz co szukać. Z Akademii trafiam tylko przewijarki albo nieudane próby OTK, a Sanktuarium jako że ma flinte, to poza Ishmumą może grać każdym- stwory są tak silne, że bohater praktycznie się nie liczy.

Jestem ciekaw tylko, kto uznał że Keltor, którego umiejka nie kosztuje nic, może nią bić dowolnego stwora ( nie tak jak Ishuma, pod pewnym warunkiem), którego stwory są zdecydowanie mocarne i które nie tracą szału po użyciu przez bohatera ich szału, ba mogą nawet go zyskiwać ( krwiożerczość ), który posiada jedne z najsilniejszych szkół magii i zdecydowanie najlepsze unikatowe spelle do kontrolowania pola bitwy, który jest tani do złożenia - nie będzie zbyt mocarny.

Podsumowując : w BS2 wszyscy ci bohaterowie a także OP flinta Sanktuarium praktycznie przestają istnieć. Unikatowe spelle, które odwracają całkowicie losy bitwy (szczególnie zakazany i pieśń) też odchodzą do lamusa. Nawet jeśli pojawią się nowe topowe decki, to nie będą miały aż takiej przewagi nad "zwykłymi" deckami. Sam chętnie pograłbym czymś innym, gdybym tylko nie musiał przegrywać nim 80% gier. Może znów znaczenie będzie miała taktyka, a nie to jakie OP karty masz.

ElkazFATE
02-18-2014, 08:19 PM
Nie ferował bym takich wyroków :). Nic nie jest jeszcze ostatecznie zdecydowane.

To nie wyrok, tylko odpowiedź na pytanie zawarte w ankiecie:)

Domarath
02-19-2014, 04:16 PM
To nie wyrok, tylko odpowiedź na pytanie zawarte w ankiecie:)

co fakt to fakt, sry:)

slingers11
02-21-2014, 04:11 PM
to nie moje tylko zdanie ale ten standard to tragedia, to bedzie gra prosta,NUDNA...robia ja dla ludzi,ktorzy nie potrafia w nia grac bo jest dla nich za trudne myslenie...jeszcze niech wyrzuca wiecej kart bedzie jak szachy gdzie przedszkolak da rade grac...jak komus moze sie to podobac chyba komus kto lubi proste gry bez zadnych stategi,taktyk i myslenia...wiem ..chca zeby ci ktorym ona jest za trudna zaczeli w nia grac...niech jeszcze wiecjej kart odrzuca moze 50 zostawia...wtedy to juz uposledzony umysłowo bedzie mogl w nia grac...TEN STANDARD TO JAKAS PORAZKA, FORTUNY W KAZDEJ FRAKCJI 4...JUZ NIE BEDZIE POTRZEBNE ZA MYSLENIE BO KAZDY BOHATER BEDZIE MIAL TO SAMO W TALIII...ZEPSULI GRE...ROBIA JA POD TYCH DLA KTORYCH JEST ZA TRUDNA...SPORO OSOB MA ZAMIAR ZREZYGNOWAC Z TEJ GRY ALBO MNIEJ GRAC...BO JUZ HS STANIE SIE BARDZIEJ ROZNORODNY...SZKODA ZE NISZCZA TO GIERKE BO BYŁA SUPER...I JESZCZE TEN CHORY STANDARD MA BYC WAżNIEJSZY OD OPEN....wybaczcie ze nie pisze ładnie składniowo,ale w Polsce mieszkam od nie dawna...

thegorias
02-28-2014, 08:42 AM
pewnie zostanę przy open
BS2 nic ciekawego nie wnosi do gry. W open będzie przynajmniej więcej możliwości, bo balansu jak i w open tak i BS2 nie ma i nie będzie dopóki twórcy nie będą częściej balansować kart.
Większość narzeka, że meta jest nudna i widzimy ciągle to samo. A czy w BS2 będzie inaczej? patrząc na karty, które wejdą do BS2 przez większość gier będzie się przewijać ariana, coś z sanktuarium i jakieś rush decki z twierdzy i inferna.
A i jeszcze jedno po co twierdza w BS2 dostaje aż 5 kart o koszcie 6 lub więcej???