PDA

View Full Version : Pytania i odpowiedzi [ Base Set #2]

Domarath
02-10-2014, 06:30 PM
Czołem Czempioni,

Jeżeli macie jakiekolwiek pytania odnośnie Base Set #2, coś jest dla was nie jasne bądź nie zostało wyjaśnione w prawidłowy sposób. Prosimy o zadawanie wszystkich pytań pod tym postem. Odpowiemy, w miarę możliwości, na wszystkie nurtujące was pytania :confused:

http://static2.cdn.ubi.com/MM-DOC/Base_set2.png

Zaczynamy.....

Jarema03
02-10-2014, 06:45 PM
czy to prawda, że poza usunięciem wielu kart z BS2, jednocześnie będzie miał miejsce balans kilku z tych, które do niego weszły?
jeżeli tak, to których?

Domarath
02-10-2014, 06:56 PM
czy to prawda, że poza usunięciem wielu kart z BS2, jednocześnie będzie miał miejsce balans kilku z tych, które do niego weszły?
jeżeli tak, to których?

Tak, planujemy zmianę balansu niektórych kart, więcej informacji wkrótce:cool:.

burnmyself
02-10-2014, 07:58 PM
1. Czy to prawda, że zmieni się rzadkość niektórych kart w BS2?
2. Jeśli zajdą jakieś zmiany w liście kart, które mają znaleźć się w BS2 to kiedy zostaniemy o tym poinformowani?
3. Czy w pakietach BS2 będzie największa szansa na dzikie karty?
4. Czy ceny kart, które występują w BS2 w ołtarzu życzeń ulegną zmianie?
5. Jakie pakiety będą do wygrania w turniejach szwajcarskich po wejściu BS2 i czy będą one zależne od formatu, w którym rozegraliśmy danego swissa?

filo9011
02-10-2014, 09:12 PM
Kiedy ma wejść ten BS2?
Które konkretnie osiągnięcia zostaną usunięte? Poproszę pełną nazwę osiągnięcia bo jeśli go jeszcze nie mam to pasuje je zdobyć.

eRKay27
02-10-2014, 09:29 PM
1-Czy ceny kart, które NIE występują w BS2 w ołtarzu życzeń ulegną zmianie?
2-Czy w sklepie będzie tylko jeden pakiet BS2 czy może będzie kilka jego opcji (podział na frakcje /pakiet bohaterski /cokolwiek)

PS. co się stało z opcją "qiuck reply" na forum?ta captcha mnie irytuje

TorLof1212
02-10-2014, 11:54 PM
W shopie mają byc dostepne karty tylko z BS2 co wtedy z budynkami? unikaty kosztuja 32 dzikie za 1.
Czy będzie zmiana cen za te budynki lub zostanie w shopie pakiet 5 wiez?

MastaBlastaX
02-11-2014, 12:42 PM
Pytanie: co z Elo boskim systemem?

Domarath
02-11-2014, 12:50 PM
Kiedy ma wejść ten BS2?
Które konkretnie osiągnięcia zostaną usunięte? Poproszę pełną nazwę osiągnięcia bo jeśli go jeszcze nie mam to pasuje je zdobyć.

1. Kiedy ma wejść ten BS2?- pod koniec marca 2014
2. Lista osiągnięć które zastaną usunięte :
Wewnętrzny krąg
Kwadratowy stół
Odwieczna rada
Wodzowie klanów
Chciałbym być
Widok z Przystani
Piekielne wizje
Przeklęte spojrzenie
Martwy horyzont
W różnych miejscach
Arcymag
Mistrz przeznaczenia
Bestiariusz
Sale bohaterów
Podrasowana talia
Kolekcjoner

Domarath
02-11-2014, 12:52 PM
W shopie mają byc dostepne karty tylko z BS2 co wtedy z budynkami? unikaty kosztuja 32 dzikie za 1.
Czy będzie zmiana cen za te budynki lub zostanie w shopie pakiet 5 wiez?

Pakiety 5 Wież będę cały czas dostępne, zmiany nie dotkną żadnych z rozszerzeń.

burnmyself
02-11-2014, 01:14 PM
Też mam coś do osiągnięć.
Czy osiągnięcia typu "Wisienka na torcie", "15 minut sławy" i inne, w których nagrodą są pakiety z base set 1 zostaną zmienione? Rozumiem, że jeśli wykonam je po patchu to dostanę pakiety z base set 2, a jak teraz to z base set 1, tak?

Dagnir_Smauga
02-11-2014, 01:50 PM
Witam, to mój pierwszy post na forum.

Jako przykład dajmy kartę stworzenia akademii z Zapomnianych Wojen - Czarodziej-Mentor. Dodatek ten miał symbol frakcji akademii. Czy po wyjściu BS2 karty dostaną nowe symbole, zostaną stare symbole, czy będą oba symbole - oryginalny i BS2. Dlaczego o to pytam. Mam tą kartę w trzech wersjach: zwykłej, premium i alternatywnej. Nie chciałbym aby doszły mi dwie kolejne wersje, bo po wyjściu kilku kolejnych w których znajdzie się ta karta dojdzie do tego, że w ekranie tworzenia talii będą się wyświetlały tylko Czarodzieje-Mentorzy. Drugi powód to taki, ze nie mam tej karty w zarówno w wersji zwykłej jak i premium w czterech kopiach i wolałbym aby po wyjściu BS2 ta karta doliczała się do starej kupki a nie tworzyła nową.

ElkazFATE
02-12-2014, 10:25 AM
1. Co z nowymi frakcjami? Kiedy wyjdą będą balansowane pod format open, czy bs2?
2. Czy istnieje możliwość, aby do wyjścia kolejnego rozszerzenia w sklepie pozostały pakiety emilio z wszystkimi kartami?

Domarath
02-12-2014, 02:57 PM
1. Co z nowymi frakcjami? Kiedy wyjdą będą balansowane pod format open, czy bs2?
2. Czy istnieje możliwość, aby do wyjścia kolejnego rozszerzenia w sklepie pozostały pakiety emilio z wszystkimi kartami?

1. Nie planujemy dodania nowych frakcji
2. Nie posiadam żadnych informacji na temat pakietu emilio, nie podejrzewam aby został usunięty ze sklepu

MastaBlastaX
02-12-2014, 03:11 PM
Ponawiam: wiadomo co z Elo?

Domarath
02-12-2014, 03:14 PM
Ponawiam: wiadomo co z Elo?

EDIT: system ELO zmieni się z wraz z wprowadzeniem BS2

MastaBlastaX
02-12-2014, 03:26 PM
Właśnie o to pytałem- czyli niezależnie czy rozpoczynamy grę w bs2, czy w open, obowiązuje to samo- stare Elo, na starych zasadach match-makingu i punktacji?

ElkazFATE
02-12-2014, 03:40 PM
@Domarath

Jeśli faktycznie nie będzie lochu i czarnych smoków to chyba się pożegnamy.

Dagnir_Smauga
02-12-2014, 03:57 PM
Ponawiam moje pytanie odnośnie symboli rozszerzeń w prawym dolnym rogu kart.

jkk89
02-12-2014, 04:12 PM
Nie za bardzo rozumiem, system ELO nie zmieni się z wraz z wprowadzeniem BS2

Na którymś streamie Jason rozmawiał z developerami i padała informacja, że planują zmiany w elo systemie. I dobrze, bo ten system jest kopnięty.

Domarath
02-12-2014, 04:24 PM
Też mam coś do osiągnięć.
Czy osiągnięcia typu "Wisienka na torcie", "15 minut sławy" i inne, w których nagrodą są pakiety z base set 1 zostaną zmienione? Rozumiem, że jeśli wykonam je po patchu to dostanę pakiety z base set 2, a jak teraz to z base set 1, tak?

tak nagrody będą zmienione na BS2.

mm7king
02-12-2014, 05:43 PM
1, Czy ulegna zmiany cen w ołtarzu życzen.?
2. Czy wszystkie karty beda odblokowane w ołtarzu życzeń jesli np. mi brakuje z Zapomnianych wojen i 4 wież?
3. Czy beda nowe osiagniecia lub kampania ?

eRKay27
02-12-2014, 09:18 PM
widze że pytania zaczynają się powtarzać
może by tak zebrać je wszystkie w pierwszym poscie razem z odpowiedziami?

daniello_s
02-12-2014, 11:36 PM
Ja mam tylko jedno pytanie:
Czemu, ale to czemu nie ma w BS2 Beliasa? :D

Bazaltovy
02-13-2014, 09:07 AM
Ja mam tylko jedno pytanie:
Czemu, ale to czemu nie ma w BS2 Beliasa? :D

Żadna strata, Belias jest ledwo przeciętny. ;D
Z drugiej strony, można by go dać zamiast Ignatiusa, skoro i tak wywala się wszystkie ważne łuty...

Domarath
02-13-2014, 09:35 AM
widze że pytania zaczynają się powtarzać
może by tak zebrać je wszystkie w pierwszym poscie razem z odpowiedziami?

Tak też i będzie, dzisiaj będę rozmawiał z devami, zadam im wszystkie pytania jakie tutaj zebraliśmy a potem napiszę odpowiedzi :)

chudy-tomek
02-13-2014, 05:49 PM
Pakiety 5 Wież będę cały czas dostępne, zmiany nie dotkną żadnych z rozszerzeń.

Teraz to już nie rozumiem.
Najpierw wydawało mi się, że ze sklepu poleci wszystko. Tu czytam, że 5 wież zostaje. Dalej, że Emilo się nie zmieni. A w każdym pozostałym poście, że karty z dodaków będzie można kupić tylko za dzikie:D
Może mi ktoś wyjaśnić co będzie w sklepie? <--- MOJE GŁÓWNE PYTANIE:D
A jeżeli 5 wież zostaje to czemu piszecie, że ta zmiana ma spowodować balans.
Moim zdaniem wprowadzenie BS2 jest fajne, ale usuwanie dodatków sklepu mija się z celem. A jeśli już chodzi o pieniążki to przecież można by zrobić tak, żeby pozostałe dodatki też były tylko za pieczątki

Domarath
02-13-2014, 06:34 PM
Czołem wszystkim,

Rozmawiałem z Devami, żadne zmiany nie są ostatecznie potwierdzone!! Wszystkie wasze opinie będą zbierane i na pewno zostaną wzięte pod uwagę, osobiście przekażę je dalej. Z góry dziękuję za wszystkie opinie :) !

Dagnir_Smauga
02-13-2014, 07:50 PM
Wracając jeszcze do symboli w rogu kart. Jeśli stanie się tak, że np. Dhamiria z BS2 będzie miała inny symbol niż Dhamiria z HotV, to będzie straszny bałagan. Dlaczego? Z tego co mi wiadomo to ze sklepu zniknie tylko BS1, czyli do kupienia będą dwie "takie same" różne Dhamirie - z HotV oraz BS2. To spowoduje, że w ołtarzu życzeń też będą musiały być dwie różne Dhamirie, oraz 317 innych kart (jeśli dobrze liczyłem). Będzie się to wiązało z osiągnięciami (zdobądź wszystkie karty z VR/HotV/FW/FT oraz BS2). Jak już wcześniej wspomniałem było powiedziane, że BS1 zostanie usunięty ze sklepu, ale nie było powiedziane czy karty z dodatków VR/HotV/FW/FT, które wejdą w skład BS2 zostaną usunięte z tych dodatków. Osobiście jestem przeciwny temu rozwiązaniu i wymyśliłem takie rozwiązanie.

Karty, które już mamy, a które wejdą w skład BS2 nie będą musiały być przez nas zdobyte drugi raz, aby móc je zdobyć. To już nam powiedziano. W zastępstwo osiągnięć za BS1 wejdą osiągnięcia za BS2. To też wiemy. Nie wiemy natomiast, czy po wejściu nowych osiągnięć i posiadając wszystkie karty z BS2 (starzy gracze pewnie już wszystkie zdobyli) osiągnięcia nam się odblokują, czy do odblokowania będzie trzeba w przeciwieństwie do używania zdobyć jej jeszcze raz. Skąd będziemy wtedy wiedzieli jakich kart nam brakuje z BS2 do zrobienia osiągnięć związanych z BS2. Potrzebny będzie nowy symbol dla kart z BS2. Jednak nowy symbol (jeśli będzie jedna karta będzie w dwóch wersjach z symbolem starym i z nowym z BS2) spowoduje bałagan o jakim pisałem powyżej w związku z Dhamirią.

Przechodząc do sedna mojego pomysłu. Mamy kartę z BS1/VR/HotV/FW/FT. Po wejściu BS2 ich symbol pozostaje taki jaki był. Po wyciągnięciu z paczki BS2 tej samej karty jaką już mamy w jej rogu pojawia się drugi symbol - symbol z BS2. Tak samo działać będzie to w drugą stronę. Czyli wyciągamy z paczki BS2 kartę, której jeszcze nie udało nam się wyciągnąć z paczek BS1/VR/HotV/FW/FT. Taka karta będzie miała tylko symbol z BS2, jednak po wyciągnięciu tej karty później z paczek BS1/VR/HotV/FW/FT pojawi się tam symbol drugi z rozszerzenia, z którego ta karta pochodzi. Tak samo będzie to mogło działać w przyszłości po wejściu BS3 (jeśli taki się pojawi). Rozwiązując jeszcze problem Ołtarza i Otchłani. Można to zrobić na dwa sposoby. Pierwszy kupując kartę, która była przedrukowana (i należy w ten sposób do dwóch rozszerzeń - oryginalnego i BS2) w Ołtarzu Życzeń albo wyciągając ją z Piekielnej Otchłani, odblokowuje nam jednocześnie oba symbole w rogu (bądź tylko ten brakujący jeśli już tą kartę mamy z paczek). Jednak ten sposób może się nie spodobać twórcom gry, ponieważ będą stratni, gdyż wyciągamy naraz dwie karty z ołtarza lub otchłani (pod warunkiem jeśli nie mamy żadnej kopii). Drugi sposób to taki, że przy kupnie w Ołtarzu lub Otchłani gra się pyta z jakim symbolem chcemy kupić kartę. Zapytanie takie byłoby kierowane tylko wtedy, kiedy nie mielibyśmy tej karty ani jednej, by nie wyciągać jakby dwóch za jednym razem. Jeśli byśmy mieli chociaż jedną kartę którą chcemy kupić posiadając ją tylko z BS1/VR/HotV/FW/FT albo tylko z BS2, to kupując ją z Ołtarza lub Otchłani, była by ona automatycznie dodawana z symbolem którego nie mamy. Wiadomo, że jak ktoś by taką kartę potrzebował do zdobycia osiągnięć to i tak by wybrał z tym symbolem, który mu brakuje. Więc można to przyspieszyć i zrobić automatycznie.

Przy okazji dzięki takiemu rozwiązaniu można by zostawić osiągnięcia z BS1, ponieważ część kart będzie można zdobyć z BS2, a część z Ołtarza i Otchłani.

Nie ukrywam, że jestem graczem, którego bardziej interesuje kolekcjonowanie kart i osiągnięć oraz zależy mi na tym aby moja kolekcja ładnie wyglądała, a nie by był w niej bałagan. Natomiast samo to co znajdzie się w BS2 mnie nie obchodzi. Może to być nawet 300 kart o wartości Kocię-Wojownik z Twierdzy.

blazius1
02-14-2014, 05:36 PM
Mam jedno pytanie ale za to zasadnicze: jaki jest cel wprowadzenia pomniejszonej bazy i wprowadzenia formatu Standard?

Proszę o krótką odpowiedź ponieważ szczegółów podano bardzo mało a jakby zapomniano wspomnieć po co wprowadzana jest w ogóle taka duża zmiana!!! Jej cele!

Pytanie pomocnicze: CO BĘDZIE W SKLEPIE?

Poza trym sądowanie opinni graczy po podaniu tak skąpych informacji o szczegółach BS2 uważam za nieporozumienie. Widać po tym wątku że połowie graczy wszystko się miesza i piszą np. o banowaniu starych kart, o zmianie w balansie albo rezygnowaniu z kolekcjonowania, czyli o rzeczach które w ogóle nie ulegną zaminie.

ElkazFATE
02-14-2014, 09:47 PM
Osobiście bardzo boleję nad tym, że nie będę w stanie uzupełnić mojej kolekcji kart premium. Czy twórcy biorą pod uwagę umieszczenie kart premium w ołtarzu życzeń, powiedzmy w cenie 2-3 razy wyższej od standardowych kart?

TorLof1212
02-15-2014, 12:36 AM
o ile wczesniej zostanie przedstawiona gotowa lista kart z BS2 (taka w ktorej juz nie bedzie zmian) ?

czy w trybie open tez bedzie jakis balans kart mam taka propozycje i w sumie nie wiem gdzie ja napisać.
By unikaty po użyciu zostały usunięte z gry a nie lądowały na cmentarzu w jakims celu te karty sa unikatowe zagrane raz maja duży wplyw na gre a zagrywanie wiezienia 4 tury z rzedu lub czyszczenie stolu zakazanym polomieniem 3x wciagu jednej rozgrywki to przegięcie.

I nie chodzi tu o nefr ktory sprawi ze te karty staną sie niegrywalne bo są one ciekawe jak i inne unikaty ale zagrywane raz!!!
Jesli ktoryś z CM przekaże moją sugestie dalej będe bardzo wdzięczny i chyba nie tylko ja.

GeishaGoner
02-16-2014, 06:46 PM
Nie spotkałem się z wielokrotnym więzieniem, jedno zwykle kończy grę :) Płomień jest spoko, cudawianki akademii, które w 3 tury przewalają pół decku na cmentarz są przegięte...np taki cień pustki...

Domarath
02-17-2014, 02:16 PM
o ile wczesniej zostanie przedstawiona gotowa lista kart z BS2 (taka w ktorej juz nie bedzie zmian) ?

czy w trybie open tez bedzie jakis balans kart mam taka propozycje i w sumie nie wiem gdzie ja napisać.
By unikaty po użyciu zostały usunięte z gry a nie lądowały na cmentarzu w jakims celu te karty sa unikatowe zagrane raz maja duży wplyw na gre a zagrywanie wiezienia 4 tury z rzedu lub czyszczenie stolu zakazanym polomieniem 3x wciagu jednej rozgrywki to przegięcie.

I nie chodzi tu o nefr ktory sprawi ze te karty staną sie niegrywalne bo są one ciekawe jak i inne unikaty ale zagrywane raz!!!
Jesli ktoryś z CM przekaże moją sugestie dalej będe bardzo wdzięczny i chyba nie tylko ja.

Ok, przekażę twoje zdanie odnośnie unikatowych kart. :)

dan14nr
02-18-2014, 09:02 AM
Mam kilka pytań o BS2:

1) Czy bohaterowie tacy jak Kieran, Ariana czy Ignatius będą z BS2, czy dalej typu "Nagroda" z achievementów?
2) Dlaczego (tak mi się wydaje) rush decki dostały w plery? Xorm, Crag, na liście ich nie widać
3) Dlaczego właśnie Craga wyłączacie z listy? W końcu, po paru dodatkach od podstawki jego rush deck stał się grywalny i znika
4)Czy Akademia i Świątynia będą dostępne dla nowych graczy na start?
5)Czy wyłączanie z formatu tylu bohaterów serio jest dobre? Po paru dodatkach mieliśmy szerokie pole do wyboru. Lepiej by było zmienić obecnych, niż ich wyłączać. Rozumiem, że Adar czy Sandał byli mocni, ale bez przesady. I tak po wyjściu BS2 top decki znowu się ustabilizują i na miejsce Sandała, czy Adara wejdzie inny hero, który będzie rządził. Jest to naturalna kolej rzeczy. A niektórzy hero i tak będą mało grywalni np. Ignatius, któremu zabrano ciekawe łuty szczęścia. Może by był bardziej, gdyby jego pasywka dotyczyła poziomu fortunek LUB MAGII.
6)Pomysł z ograniczeniem liczby kart ma plusy (np. wyłączenie sporej ilości niegrywalnego szrotu), ale i minusy. Gra powinna balansować się tak, by gracze mieli większe pole do popisu z tworzeniem własnych decków zamiast zrzynać, a nie wywalać z 400 kart z obiegu w celu "balansu". Zmienić pasywki przekoksom, poprawić słabiakom i do tego nowy base set - to by było lepsze.

Domarath
02-18-2014, 01:56 PM

Napewno BS2 zostanie w jakiś sposób wyróżniony, ale w jaki sposób za wcześnie by mówić. Mogę Cię zapewnić, że zostanie to zrobione w taki sposób aby nie wprowadzić niepotrzebnego zamieszania.

burnmyself
02-18-2014, 02:28 PM
Domarath wiesz już coś w sprawie moich pytań, czy muszę jeszcze poczekać? Dzisiaj jest nowa lista kart z BS2 na streamie, może coś od siebie powiedzą :D

mm7king
02-18-2014, 02:29 PM
Domarath możesz zdobyć jakieś info odnośnie zmian cen w ołtarzu? Czy w ogóle zamierzają lub cokolwiek .

mm7king
02-18-2014, 02:35 PM
Dom.arath możesz zdobyć jakieś info odnośnie zmian cen w ołtarzu? Czy w ogóle zamierzają lub cokolwiek

Sorry za podwójny post ale coś problem z wysłaniem miałem.

Domarath
02-18-2014, 03:24 PM
Mam kilka pytań o BS2:
1) Czy bohaterowie tacy jak Kieran, Ariana czy Ignatius będą z BS2, czy dalej typu "Nagroda" z achievementów? Będą częścią BS2
2) Dlaczego (tak mi się wydaje) rush decki dostały w plery? Xorm, Crag, na liście ich nie widać Zmiana balansu gry
3) Dlaczego właśnie Craga wyłączacie z listy? W końcu, po paru dodatkach od podstawki jego rush deck stał się grywalny i znika Poprawa balansu gry
4)Czy Akademia i Świątynia będą dostępne dla nowych graczy na start? Jeszcze nie zdecydowano
5)Czy wyłączanie z formatu tylu bohaterów serio jest dobre? Po paru dodatkach mieliśmy szerokie pole do wyboru. Lepiej by było zmienić obecnych, niż ich wyłączać. Rozumiem, że Adar czy Sandał byli mocni, ale bez przesady. I tak po wyjściu BS2 top decki znowu się ustabilizują i na miejsce Sandała, czy Adara wejdzie inny hero, który będzie rządził. Jest to naturalna kolej rzeczy. A niektórzy hero i tak będą mało grywalni np. Ignatius, któremu zabrano ciekawe łuty szczęścia. Może by był bardziej, gdyby jego pasywka dotyczyła poziomu fortunek LUB MAGII. Nikt nie "wyłącza" wymienionych przez Ciebie bohaterów, nie będę oni dostępni w formule BS2 w pozostałych trybach rozgrywki będziesz mógł ich używać.

Domarath
02-18-2014, 03:29 PM
Domarath możesz zdobyć jakieś info odnośnie zmian cen w ołtarzu? Czy w ogóle zamierzają lub cokolwiek .

Będą zmiany, devowie cały czas pracują nad szczegółami.

xdmasterorion
02-18-2014, 05:33 PM
Czy znana jest dokładna data wydania bs2, potrzebuje jeszcze 4 kart z 1 podstawki

Vietq
02-19-2014, 02:48 AM
Moje pytanie pozostało bez odpowiedzi- pewnie z braku informacji, ale wolę powtórzyć.
Kiedy będzie wiadome, czy zebrane do tej pory pieczęcie i złoto będzie można wykorzystać do zakupów pakietów z BS2? Czy może przeciwnie- jak nowy start, to nowy start i wszyscy rozpoczną z 0 golda i 0 seals?
To zaś równoznaczne jest z posiadanymi poziomami konta- w końcu kolejny level to więcej doświadczenia, tak więc pieczęcie z awansów będzie znacznie trudniej zdobyć- w końcu łatwiej o 100 seali z 1 na 2 poziom niż z poziomu 100 na 101. Jeżeli będzie całkowity reset surowców a poziomów kont nie, to wtedy pozostaje założyć albo nowe konto, albo kupować seale za prawdziwe pieniądze, albo pozostać przy formacie Open, ponieważ nowych graczy (których ma właśnie nowy BS2 przyciągnąć do gry)/ nowych kont osoby high-levelowe nie będą w stanie dogonić przy BS2.
No chyba że zostanie postanowione, że to co osiągnąłeś do tej pory pokazuje w Openie, a Standard resetuje wszystko- włącznie z poziomem konta.

PS. Kurczę, za dużo tych możliwości :D

blazius1
02-19-2014, 04:01 AM
Czy może przeciwnie- jak nowy start, to nowy start i wszyscy rozpoczną z 0 golda i 0 seals?

W ten sposób zreformowano OFE. A reformę OFE niektórzy nawali zwykłą kradzieżą pieniędzy, więc imo nie wchodzi więc to w rachubę, ale pytanie jest bardzo dobre.

No chyba że zostanie postanowione, że to co osiągnąłeś do tej pory pokazuje w Openie, a Standard resetuje wszystko- włącznie z poziomem konta.
PS. Kurczę, za dużo tych możliwości :D

Bardzo dużo mozliwości. Reset kont w standardzie brzmi logicznie ale wątpię czy to jest możliwe technicznie? Zgaduję że to co będzie różniło obydwa formaty to:
1. różne systemy walutowe, np. w Standarzie tylko pieczęci
2. że tylko Standard rozwijany będzie o nowe karty,
3. że karty wyłączone ze Standardu będą tańsze w Ołtarzu Życzeń i a zestaw podstawowy BS1 będzie tańszy niż jest dzisiaj.
4. że w Standardzie będzie łatwiejsze farmienie (i niestety więcej nudy i rutyny) i to będzie zachęta dla starych graczy żeby cisnąć w tym formacie
5. że Open będzie słabiej wspierany turniejowo, Standard priorytoetetem w turniejach
6. że w Standardzie nie będzie kart premium - co uderzy w kolekcjonerów

IMO w Open będą małe pakiety bo gracze je po prostu wymuszą.

Vietq
02-19-2014, 04:40 AM
2. że tylko Standard rozwijany będzie o nowe karty,
.
.
.
6. że w Standardzie nie będzie kart premium - co uderzy w kolekcjonerów

IMO w Open będą małe pakiety bo gracze je po prostu wymuszą.

Wszystkie argumenty dają do myślenia, ale te 2 zainteresowały mnie najbardziej (sam chcę porządnie zacząć grać na BS2- pomimo tego, że zawsze wybieram Przystań a ona najbardziej oberwała- i jeszcze zabrali Radiant Glory! ;( )

Odnośnie 2.:
Sądzę, że dodatki do BS2 pozostaną do dyspozycji tylko przy BS2- w końcu nowe karty będą balansowane pod względem kart dostępnych w BS2. Jeżeli byłoby inaczej, wtedy w Openie, po 1 czy 2 rozszerzeniach, w grze liczyłyby się z 2-3 OP decki, ponieważ cały zestaw kart względem siebie byłby niezbalansowany.
Z drugiej zaś strony jeżeli dodatki obejmowałyby jedynie Base Set 2, wtedy nazwa "Open" staje się co najmniej ironiczna. Chociaż- jeżeli stopniowo Ubisoft ma wspierać Standard- wtedy pewnie Open będzie brany po macoszemu- jeżeli w którymś momencie w ogóle ktoś będzie się nim przejmował. Byli w historii ludzie, którzy mówili, że od siedzenia na dwóch stołkach można nabawić się jedynie hemoroidów :)

Odnośnie 6.:
Nie będzie premium kart? Nie żeby mi tego brakowało, ale nigdzie nie natknąłem się na tę informację :)

MastaBlastaX
02-19-2014, 11:03 AM
to nowy start i wszyscy rozpoczną z 0 golda i 0 seals?
Z elo czy poziomami mogą coś zrobić, ale gold/seals(/wc) jest przeliczalne na gotówkę- nie wyobrażam sobie sytuacji gdzie dziś kupuję za ciężko zarobione pieniądze pakiet pieczęci a jutro go resetują do zera bo coś tam zmieniają w grze

blazius1
02-19-2014, 12:15 PM
Nie no kasy i pieczęci nie zabiorą bo czasem jest to prawdziwa zainwestowana kasa. Bunt graczy murowany.
Co do kart premium że ich nie będzie w Standardzie to pewnie źle zgaduję, ale rozumiem kolekcjonerów którzy nie widzą teraz sposobu na zdobycie kart premium których wzory nie weszły do BS2. Osobny sklepik dla wycofanych premium za Dzikie Karty???

W tych skąpych informacjach o nowym formacie nie widzę na razie ŻADNEJ rozsądnej zachęty dla starych graczy do zainteresowania się nim.
Takie zachęty to:
a) w BS2 musiałby być o wiele lepszy balans niż w BS1 - ALE nic na to nie wskazuje !!!, zresztą nie każdy stary gracz musi byc miłośnikiem balansu, zwłaszcza jak gra samymi tier1
b) system turniejowy zachęcający w dużym stopniu starych graczy do nowego formatu
c) szybka zapowiedź że Standard będzie rozszerzany i mniej więcej w jakim zakresie - nowy format to meta dość mocno okrojone a już wiemy że jeśli nowe karty będą - to nieprędko, Standard nie rozszerzany to IMO atrakcja tylko dla nowych graczy

Za mało danych nawet żeby zgadywać :confused:

Zdaje się że zmiany będą mniejsze niż przypuszczamy. Nie ingerujące aż tak w cały system. Nowe małe meta i turnieje w nim, jakies przeceny w Oltarzu dla kart BS1, promocje częstrze w BS1, coś tam jeszcze, potem obserwoanie ilu graczy wchodzi do nowego formatu , czy się przyjął i dopiero potem decyzja który format rozszerzamy i jakimi kartami - starymi, nowymi.

Domarath
02-19-2014, 12:34 PM
NIE BĘDZIE ŻADNEGO RESETU ILOŚCI ZŁOTA ORAZ PIECZĘCI NA KONTACH !!

Nie będzie jak z OFE :)

kiogu1
02-20-2014, 12:55 PM
Teraz zadam idiotyczne pytanie.
Jak ma to wpłynąć na balans? Ludzie, którzy mają 4 zabujców i 4 pao ich nie stracą, a początklujący będą mieli utrudniony do nich dostęp.

blazius1
02-20-2014, 02:18 PM
Teraz tak samo mają trudny start i dostęp do Pao, Assasynów i innych. Wąski format ma ułatwić im wejście do gry m.in. dlatego że nie ma w nim takich kart. I pewnie tak sie stanie.
Bynajmniej idea jest szczytna ale jak to będzie z balansem to jeszcze inna sprawa.

Domarath
02-20-2014, 03:32 PM
Teraz zadam idiotyczne pytanie.
Jak ma to wpłynąć na balans? Ludzie, którzy mają 4 zabujców i 4 pao ich nie stracą, a początklujący będą mieli utrudniony do nich dostęp.

Kiogu, nie zrozumiałem pytania, co ma wpływ na co ? :P

kiogu1
02-20-2014, 05:08 PM
Chodzi o to, że w base secie 2 nie ma podstaowych kart. Nie da się wyrównać poziomu, jeśli na początku trafiasz na gościa z asasynami czy pao.

Domarath
02-20-2014, 06:46 PM
Ale jeżeli będziesz grał w formule BS2, to nie trafisz tam na graczy z Pao bądź Assasynami.

KnezolekPL
02-21-2014, 09:44 AM
Kiedy ten cały BS2 wejdzie w życie?

commbattco
02-21-2014, 09:54 AM
GRA SIE KURCZY,ROZPADA,BEDZIE MNIEJ STRATEGII ,ponad połowa kart nie bedzie grywalna w tym trybie standard i to same bardzo wazne...usuneli wiekszosc najwazniejszych kart...a zostawili duzo niepotrzebnych jak okaleczenia i inne...zepsuja ta gre jak to wprowadza...nie bedzie roznorodnosci,bo bedzie wiadomo kto ma jakie karty skoro polowa nie bedzie grywalna...nie rozumiem ich postepowania,chca chyba zeby gracze przestali w ta gre grac...dobrze ze inne karcianki powstaja...bo po co grac w gre ktora zamiast sie rozwijac to sie rozwala,ludzie zbierali karty a teraz ponad polowa bedzie nie grywalna..totalny bezsens...:( jest to obecnie moja najlepsza gra ale jak to wprowadza to szkoda słów...:( moze zrozumieja jak wiele na tym straca jak wielki blad zrobili ale wtedy juz bedzie za pozno i po czasie ta gra upadnie,a szkoda...:( zamiast pozmieniac karty to najlepij ponad polowe uczynic nie grywalna zeby zrobic balans...ZADNEGO BALANSU NIE BEDZIE BO NEKRO MA WYRAZNIE NAJLEPSZE KARTY JAK TO WPROWADZA WIEC TA ZMIANA W BALANSIE ZROBI TO ZE NEKRO BEDZIE WYRAZNIE NAJLEPSZA FRAKCJA,A PRZYSTAN ZOSTANIE BARDZO OSLABIONA..TOTALNY BEZSENS ZADNEGO BALANSU NIE BEDZIE A JESZCZE GORZEJ...;( NAJLATWIEJ COS USUNAC I ZEPSUC...ZEBY CO MIALO JAKIS SENS,ALE BEDZIE JESZCZE GORZEJ Z BALANSEM BO NEKRO MIAZDZACO LEPSZE KARTY MA OD RESZTY A INFERNO DUZO SLABSZE A PRZYSTAN NIE GRYWALNA BO BARDZO OSLABIONA...A TAK FAJNIE SIE ROZWIJALA TA GRA A TERAZ PRODUCENCI SAMI JA ZNISZCZA...;( bo co maja cos stworzyc jak robili wczesniej lepiej cos zepsuc...jjeszcze z czyms takim w innych grach sie nie spotkalem bo to co robia to totalna przesada..nie mam slow na to...gra bedzie na nudna bo bedzie mniej taktyk,strategi bo bedzie malo kart..bezsens totalny...;(

kiogu1
02-21-2014, 10:14 AM
1. Używaj polskich znaków.
2. Dalej większość ludzi będzie grała podstawowym setem.Większość nie zrezygnuje z dawnych talii. Base set2 będzie wygodny dla początkujących, ale prędzej czy puźniej i tak większość ludzi będzie wolała przeterstować się w trybie ze wszystkimi kartami.
3. Z tego co rozumiem dodatki dalej będą dostępne w sklepie, więc tracisz tylko karty z podstawowego dodatku i w większości nie grywalne. (bo kto gra zygfrydem, jazziel czy kieranem).

blazius1
02-21-2014, 10:40 AM
Tzn. myślę że takie są mniej więcej założenia i że tak może być że:

Zmiany pomyślane są dla nowych graczy więc starzy nie mają raczej tylu powodów do obaw co poniektórzy zgłaszają w tym wątku. Dla starych nie widać żadnych zachęt więc starzy machą reką na Standard i pozostaną w Open. W ten sposób zmieni się niewiele i gra przetrwa, jak trwała dotąd, a zyska dopływ świeżej krwi.

Centrum gry będzie Open, Standard będzie wstępem do niej, pierwszym krokiem dla nowych - i dlatego balans w Standardzie nie musi być idealny, na początku może być taki sobie (czyli taki jaki jest dzisiaj dla ludzi z poziomu >1001) a Standard i tak spełni swoją rolę. Być może z racji funkcji tego formatu regulowanie balansu nie będzie w nim szczególnie ważne!!!. Bo będzie to tylko format przejściowy dla nowych graczy.

Standard będzie po to żeby nowy gracz troche powygrywał, uzbierał wiekszość z tych 300-tu kart żeby szybko stwierdzić że robi mu się za ciasno i nudno i przejść do Open.

Vietq
02-21-2014, 01:52 PM
Centrum gry będzie Open, Standard będzie wstępem do niej, pierwszym krokiem dla nowych - i dlatego balans w Standardzie nie musi być idealny, na początku może być taki sobie (czyli taki jaki jest dzisiaj dla ludzi z poziomu >1001) a Standard i tak spełni swoją rolę. Być może z racji funkcji tego formatu regulowanie balansu nie będzie w nim szczególnie ważne!!!. Bo będzie to tylko format przejściowy dla nowych graczy.

Standard będzie po to żeby nowy gracz troche powygrywał, uzbierał wiekszość z tych 300-tu kart żeby szybko stwierdzić że robi mu się za ciasno i nudno i przejść do Open.

Szczerze wątpię w takie rozwiązanie. Problemem nie do przeskoczenia będą karty potrzebne do gry z sukcesami w Open. W końcu nie będzie pakietów dla Open, a wszystkie karty z BS1 nie będące częścią BS2 będzie można zdobyć jedynie poprzez ołtarz życzeń. Aby uzbierać deck pełny uncommonów, rare'ów czy epiców będzie trzeba zużyć lekką ręką ponad 200 dzikich kart. Takiej ilości nie osiągniesz po 100,200 czy nawet 500 bitwach i zakupach pakietów wzmacniających w sklepie.
Dlatego właśnie balans w Standardzie będzie znacznie ważniejszy niż w Openie- ponieważ jeżeli nowi gracze zrażą się do tego, co im DoC proponuje na początku, to tym bardziej nie będą siedzieć długi czas, by systematycznie uskładać sobie w Openie Lock Sandala, Kelthora, czy inny deck z dzisiejszej meta-game.
Te 300 kart o których wspominasz- spokojnie, będą dodatki, tak jak były do BS1 ;) .

commbattco
02-21-2014, 02:12 PM
ale piorytetem i najwazniejszym trybem ma byc standard,w ktorym bedzie mniej niz połowa dostepnych kart...,ktore sa jednymi z najwazniejszych...teraz zamiast tworzyc nowe frakcje,karty to z 700 kart nie bedzie dostepne w tym trybie postawowym 400...to totalne przegiecie...tryb open gdzie bedzie mozna grac wszystkimi kartami bedzie drugorzednym trybem bo ten standard ma byc najwazniejszym trybem gry...I TO MA POPRAWIC BALANS- ZE NEKRO BEDZIE ZNACZNIE SILNIEJSZE,A PRZYSTAN BEDZIE NIEGRYWALNA...WIEC Z BALANSEM BEDZIE GORZEJ NIZ BYŁO..WIEC TE ZMIANY SA NA GORSZE I TO NIE TYLKO MOJE ZDANIE ALE BARDZO WIELU GRACZY,NAWET POCZATKUJACYCH BO ONI TEZ NA TYM STRACA BO NIE BEDA MIELI DOSTEPU DO RESZTY KART ZNACZY AZ 400...TA ZMIANA TO JAKIES NIEPOROZUMIENIE...ZAMIAST TWORZYC DALEJ GRE TO JA NISZCZA..:( BO MOGLIBY ZROBIC NOWA FRAKCJE ALBO POZMIENIAC STATYSTYKI I DZIAŁANIE NIEKTORYCH KART...TO PO CO MAJA SIE WYSILAC NAJLEPIEJ COS ZEPSUC BEZ ZADNEJ PRZYCZYNY I SENSU...I TLUMACZYC SIE ZE TO MA POPRAWIC BALANS JAK BALANS BEDZIE WYRAZNIE GORSZY NIZ BYŁ...NEKRO MEGA SILNE,A PRZYSTAN MEGA OSŁABIONA I WYCHODZI ZE NAJSŁABSZA FRAKCJA BEDZIE...JAKBY OPEN BYL NAJWAZNIEJSZYM TRYBEM A STANDARD DRUGORZEDNYM,ALE MA BYC ODWROTNIE WIEC TO JEST KOMPLETNIE NIEZROZUMIAŁE I BEZSENSOWNE...

Domarath
02-21-2014, 02:15 PM
Base set 2 będzie dobrym rozwiązaniem dla nowych graczy i mam nadzieję, że będzie dobrą formułą turniejową :)

P.S. Jak ktoś nie będzie chciał w ogóle nie będzie musiał grać w grę w formule BS2 :).

MastaBlastaX
02-21-2014, 02:20 PM
Standardem będzie BS2- patrzcie na to jak na nowe otwarcie- nikt nie chce brnąć już w 'stare' decki

Domarath
02-21-2014, 02:35 PM
Jasne, że tak, BS2 będzie standardem, dlatego właśnie dyskutujemy nad zmianami, co waszym zdaniem powinno być dodane bądź odjęte.

Vietq
02-21-2014, 02:43 PM
Standardem będzie BS2- patrzcie na to jak na nowe otwarcie- nikt nie chce brnąć już w 'stare' decki

Dokładnie. Przez kolejne dodatki z tej gry zrobiło się coś na kształt lejka- na początku każdy grał czym chciał, czym mu się podobało i w grze była różnorodność. Im bliżej wylotu lejka, czyli im dalej w grze, tak gra zaczęła się- o ironio- samoograniczać. Teraz w topce są 3-4 decki a reszta nie ma czego szukać wyżej. Jeszcze jeden dodatek to ostałyby się 2 talie... Nie masz wilczych kapitanów? Zapomnij.

@Commbattco
Jest tyle kart, tyle koneksji i zależności między nimi, że jest niewykonalne teraz zbalansowanie tylu kart. Wyrównasz 95%, a przez te 5% ktoś mądry (a tutaj dobrze kombinujących nie jest mało) uskłada taki OP deck, że znowu poleci flejm na brak balansu. Sam piszesz, że jest przeszło 700 kart- spróbuj "zbalansować" chociażby 7 względem siebie. I nie mam tutaj na myśli "temu zabiorę 1 hp, temu ataku, temu pasywkę zamienię na aktywkę"- zbalansuj je względem siebie, żeby nagle z- według Ciebie- karty OP nie zrobił się crap. Spokojnie- to nie była osobista wycieczka względem Ciebie- po prostu próba nakreślenia ogółu problemu ;) (przynajmniej według mnie).To według mnie było jedyne wyjście- bolesne, ale potrzebne.
Sam gram Przystanią i tylko Przystanią i też mnie boli, że tak dostała po nerach w BS2. Nawet zabrali jej jedyną konkretną jednostkę, jaką była Radiant Glory. Zabrali Świętego Pretorianina i teraz jestem bardzo ciekaw jak ja będę blokował kozaków z rush deckiem z Inferna z atakiem 4 czy 6. Nie ma czym zablokować, nie ma czym uderzyć bo Chwała zabrana, nie ma czaru by klepnąć mięśniaka, bo większość ofensywnych czarów pominięto.
Jak powiedział Domarath- wciąż masz Open. ;)

Domarath
02-21-2014, 02:46 PM
.ZADNEGO BALANSU NIE BEDZIE BO NEKRO MA WYRAZNIE NAJLEPSZE KARTY(

Nie wiem czy się ze mną zgodzicie ale magia ciemności jest generalnie nie najlepsza, a czary magii Ciemności w BS2 super mocne nie są.

commbattco
02-21-2014, 02:47 PM
chodziło mi o stworzenia- ze nekro bedzie miec bardzo silne stworki,a przystan bardzo zostanie osłabiona..to znaczy ze w open będzie można wygrać za pojedynki nagrody,kasę tak jak było obecnie..? czy stawki sie zmienia za pojedynki,turnieje w open...?tktory tryb bedzie wazniejszy open czy standard..?szkoda ze już nie planują stworzenia nowej frakcji...to znaczy ze gra nie bedzie sie juz rozwijac? fakt ze kart jest troche za duzo, chyba nowych kart nie maja zamiaru tworzyc...?skoro nie ma byc nowej frakcji...to po co maja tworzyc nowe karty...zreszta jest ich wystarczajaco obecnie..poprosze o odpowiedz kogos kto wie dokładnie jak to bedzie... pozdrawiam wszystkich graczy DOC..:)

commbattco
02-21-2014, 03:44 PM
są specjalistyczne programy komputerowe zeby mozna było zrobic porzadny balans...bo fakt człowiek nie jest tak szybki chocby w obliczaniu jak kompuer...przytocze przykład roznych obliczen matematycznych skomplikowanych-program komputerowy zrobi to w kilka sekund,aczłowiek potrzebował lat...a na rzut oka widac ze nie ma balansu stworków w frakcjach...przyład nekro,a przystan to kazdy widzi na wystarczy tylko spojrzec...CZEMU NIE CHCA JUZ STWORZYC NOWEJ FRACJI?bo nie chce im sie juz nic tworzyc..wiec gra ulega degradacji... jak bedzie tak mało kart kazdy bedzie miał w talii tego samego bohatera te same karty w tym bezsensownym standardzie...nie bedzie roznorodnosci...zeby tylko 4 łuty szczecia w danej frakcji...gra bedzie bardzo przewidywalna i nudna/:( stanie sie jak szachy...bedzie wiadomo jaki bohater ma karty..a tak było fajnie bo nie wiadomo było jakie karty ktos zagra...zreszta z tak mała iloscia kart bedzie mało stategii...i skoro standard ma byc piorytetem to bezsens totalny,mogłby byc jako drugoplanowy..JUZ KIEDYS COS PODOBNEGO MIAŁO MIEJSCE W INNEJ GRZE,AZ W KONCU ROZPADŁA SIE...SKORO NIE CHCE IM SIE COS STWORZYC...UPROSZCZENIE GRY TO BEDZIE ONA TAK ŁATWA DO GRANIA JAK SZACHY,A CO ZA TYM NUDNA,PRZEWIDYWALNA I BEZ RÓŻNORODNOSCI...JAK SIE KOMUS TAKA ZMIANA MOZE PODOBAC...CHYBA TYM CO MAJA WSZYSTKIE KARTY...ZEBY BYŁO W PORZADKU TO TO ABY OBA TRYBY BYŁY SOBIE RÓWNORZĘDNE...WTEDY KAZDY BYŁBY ZADOWOLONY BO KAZDY BY GRAŁ JAK CHCE...A NIE NARZUCAJA WSZYSTKIM TEN BEZSENSOWNY STANDARD:(

beastmajster
02-21-2014, 03:51 PM
Dlaczego nie ma w BS2 Adara-Malika?czy jednak się mylę i będzie?Bardzo ciekawy swoją drogą bohater więc powinien byc.

maxlord8
02-21-2014, 04:12 PM
Dlaczego nie ma w BS2 Adara-Malika?czy jednak się mylę i będzie?Bardzo ciekawy swoją drogą bohater więc powinien byc.

BS2 jest odświeżeniem gry. Usuwa się nadmiernie granych bohaterów oraz tych nieużytecznych np. Adar-Malik i Siham. Każda frakcja została osłabiona z najlepszych bohaterów, a jak oni zostali to odjęto im karty którymi wcześniej kosili innych graczy np. Ignatius.

slingers11
02-21-2014, 04:22 PM
ODŚWIEŻENIE GRY?RACZEJ :mad:COFNIECIE W ROZWOJU TEJ GRY BARDZIEJ NIZ JAK WYSZŁA...TOTALNA PORAZKA...:(to nie moje tylko zdanie ale ten standard to tragedia, to bedzie gra prosta,NUDNA...robia ja dla ludzi,ktorzy nie potrafia w nia grac bo jest dla nich za trudne myslenie...jeszcze niech wyrzuca wiecej kart bedzie jak szachy gdzie przedszkolak da rade grac...jak komus moze sie to podobac chyba komus kto lubi proste gry bez zadnych stategi,taktyk i myslenia...wiem ..chca zeby ci ktorym ona jest za trudna zaczeli w nia grac...niech jeszcze wiecjej kart odrzuca moze 50 zostawia...wtedy to juz uposledzony umysłowo bedzie mogl w nia grac...TEN STANDARD TO JAKAS PORAZKA, FORTUNY W KAZDEJ FRAKCJI PO 4...JUZ NIE BEDZIE POTRZEBNE MYSLENIE BO KAZDY BOHATER BEDZIE MIAL TO SAMO W TALIII...ZEPSULI GRE...ROBIA JA POD TYCH DLA KTORYCH JEST ZA TRUDNA...SPORO OSOB MA ZAMIAR ZREZYGNOWAC Z TEJ GRY ALBO MNIEJ GRAC...BO JUZ HS STANIE SIE BARDZIEJ ROZNORODNY...SZKODA ZE NISZCZA TĄ GIERKE BO BYŁA SUPER...I JESZCZE TEN CHORY STANDARD MA BYC WANIEJSZY OD OPEN....A ZEBY ZROBIC DECK DLA DANEGO BOHATERA TO BEDZIE U KAZDEGO TAK SAMO BO NIE BEDZIE JUZ NIC DO WYBORU Z KART...:( CZEMU OPEN NIE BEDZIE WAZNIEJSZY?TO KASA I NAGRODY W OPEN BEDA MNIEJSZE NIZ W TYM SMIESZNYM STANDARDZIE...???????

MastaBlastaX
02-21-2014, 04:58 PM
Mam nieodparte wrażenie że commbattco i slingers11 to ta sama osoba ..

blazius1
02-21-2014, 05:07 PM
W większości zgadzamy się ze Standard będzie prosty i nudny. Każda frakcja będzie od razu miała po jednym jedynie słusznym decku. W porywach po dwa takie decki.

Nie rozumiem więc dalej dlaczego taki format miałby być prorytetowym i czego mieliby w nim szukać zaawansowani gracze? Żeby tak się stało trzebaby zmienić w grze o wiele więcej niz to wynika z zapowiedzi. Musiałabyby być np . zapowiedź że Standard będzie szybko rozszarzany, a jest zapowiedź że nie wiadomo czy szybko a nawet czy w ogóle (sic!). Także nie zgadza mi się tu parę rzeczy i byłbym wdzięczny o odpowidzi więcej niz jednozdaniowe bo wstrzymałem się od zakupów pakietów i w ogóle od grania nawet.

Vietq
02-21-2014, 05:43 PM
Mam nieodparte wrażenie że commbattco i slingers11 to ta sama osoba ..

Nie jestem typem hejtera i człowieka szukającego teorii spiskowych, ale zgadzam się w 100 % ;)
Ta sama składnia i krzyczenie caps lockiem- ale nie mnie oceniać :)

@ commbattco/ slingers11

Żeby nie było, że jestem jakimś zagorzałym obrońcą Standardu i że mam wszystkie karty- dopiero tydzień temu wskoczyłem na ELO 1001 i do dziś nie mam wszystkich kart z podstawki :) Gram co potrafię sam poskładać z tych okruchów, które mi wypadły z pudełek pod nazwą "pakiety" :)
Nowe karty będą dodawane do BS2, pewnie i nowa nacja też wskoczy. Tak jak było pisane od kilku stron:

MOŻESZ ZOSTAĆ PRZY OPENIE

slingers11
02-21-2014, 09:44 PM
od nie dawna mieszkam w Polsce,nie wiedziałem ze robicie z tego wielki problem ze nie pisze ładnie i składniowo...bo ciezko odpisac na pytanie...bedzie wdzieczny jak ktos mi odpowie na moje wczesniejsze pytania...wielu kart nie mam bo 2 miesiace gram...jesli kogos uraziłem to nie zrobiłem tego umyslnie...pozdrowienia dla graczy...badzcie bardziej wyrozumiali...macie juz wszystkie karty,osiagniecia to rozumiem ze to wam na reke...

NihilusX13
02-21-2014, 11:08 PM
1. Dodacie nową kampanię?
2. Zrobicie jakiś tryb z ograniczoną ilością tych samych kart?

slingers11
02-22-2014, 11:05 AM
powstanie nowy tryb standard który będzię piorytetem a który bedzię mieć o 400 kart mniej,wiec zostanie tylko 300...nie bedzie nic nowego,zadnych kampani ..gra z ktorej najwazniejsze karty są usuwane i ponad połowa nie bedzie grana i nie bedzie dostepna ulega poprostu samozniszczeniu...zamiast sie rozwijac i cos dodac ...fakt mogliby usunac kilka kart które są nie grane bo do niczego sie nie nadaja jak czarny sęp,to taka karte zatrzymuja a usuwaja poszukiwaczy smierci,kule ognia i prawie wszystkie epickie i unikatowe..mogliby usunac te karty które przewija deck w kilka rund bo to było naprawde denerwujące...a gra sie rozwijała powstawały nowe frakcje,budynki,a teraz ulegnie zniszczeniu...ale coż gracze nie mają nic do powiedzenia...boli mnie to bardzo dlatego pisze,a nie zeby nie miec dla kgos szacunku...powinny byc oba tryby sobie rónworzędne wtedy byloby sprawiedliwie...na poczatku ludzie bede w to grac a potem bardzo sie szybko znudza bo z tak mała iloscia kart wszystko bedzie przewidywalne,proste,nudne...oby nie wprowadzili tych zmian...przystanz takimi kartami stworków jest niegrywalna,totalnie zniszczona...prosze sobie obejrzec karty w frakcjach z stworkami...tylko nekro sie opłaca grac...już o nic nie pytam bo wszystko wiem...a osoby kompetentne zamiast odpowiedziec na pytania,to maja gdzies kogos kto dobrze jescze po polsku nie pisze bo kropek i kresek nad znakami nie pisze...tylko na tym forum z takim zachowaniem spotkałem...wiem ze wam jest to na reke bo macie juz wszyskie osiagniecia,karty i wszysytko w tej grze...mysalem ze sa tu ludzie którzy prowadza to forum bardziej zrozumiali dla drugiego gracza...:(

kacdorro
02-22-2014, 11:48 AM
@up
Jak ci się nie podoba to możesz przestać grać już dziś. Nie ma jak to prorokować o formacie, w którym nawet się nie grało. To jest polskie forum i wypada tu pisać poprawnie po polsku.

slingers11
02-22-2014, 01:46 PM
...jak ci się nie podoba...to nie czytaj moich wypowiedzi......juz wolnosci słowa nie ma...ludzie tu nie pisza bo jaki to ma sens...wszystkie wypowiedzi nie tylko moje ale innych graczy ktorym sie nie podoba standard zbywacie...góra rzadzi a ktos nowy nie zgadzajacy sie z ich zdaniem jest uwazany za intruza...to jest nie tylko moje zdanie i sie prosze go nie czepiac....jak cos ma byc fajne skoro nic nie dodadza a zabiora dostep do tego????z 700 kart zosatnie tylko 300...rozwijanie to jest dodawanie czegos, a jak sie cos odbiera to jest to cofanie w rozwoju...to widac na rzut oka z kart co zostały ze to jest zepsucie grywalnosci gry...I CO ZA WOLNOSC WYPOWIEDZI MOZE MNIE ZABLOKUJECIE..?.TOTALITARYZM...mam prawo wypowiedz sie za siebie i duza czesc graczy,którym to nie odpowiada i nie wchodza tu wypowiadać sie bo sa zbywani albo lekcewazeni na tym forum...rozumiem ze producenci gry i prowadzacy forum to jedno i to samo znaczy miedzy soba sie zgadzacie bo to wy słuzycie producentom zeby bylo tak jak oni sobie życza...dlatego ludzie sie tu nie wypowiadaja...rozumiem ze chcecie zeby gra była łatwiejsza do grania zeby ze wiecej ludzi zaczeło w nia grac...bedzie tak prosta i nudna jak gra w kółko i krzyzyk,albo gra w karty wojna...tak zeby nie potrzebne było myslenie w ukladaniu decku i graniu..zobaczymy za miesiac jak to wejdzie jak wszystkim to sie znudzi...juz HS i inne karcianki jak infinity wars sie rozwijaja...była super gierka,ale po co producentom rozwijac bezpłatna gre...lepiej ja zniszczyc i zrobic płatna zeby miec zysk...rozumiem prowadzacych forum oni dostaja gaże od producentów wiec na forum musi byc jak sobie zycza producenci...

Vietq
02-22-2014, 02:08 PM
...jak ci się nie podoba...to nie czytaj moich wypowiedzi......juz wolnosci słowa nie ma...ludzie tu nie pisza bo jaki to ma sens...wszystkie wypowiedzi nie tylko moje ale innych graczy ktorym sie nie podoba standard zbywacie...góra rzadzi a ktos nowy nie zgadzajacy sie z ich zdaniem jest uwazany za intruza...to jest nie tylko moje zdanie i sie prosze go nie czepiac....jak cos ma byc fajne skoro nic nie dodadza a zabiora dostep do tego????z 700 kart zosatnie tylko 300...rozwijanie to jest dodawanie czegos, a jak sie cos odbiera to jest to cofanie w rozwoju...to widac na rzut oka z kart co zostały ze to jest zepsucie grywalnosci gry...I CO ZA WOLNOSC WYPOWIEDZI MOZE MNIE ZABLOKUJECIE..?.TOTALITARYZM...mam prawo wypowiedz sie za siebie i duza czesc graczy,którym to nie odpowiada i nie wchodza tu wypowiadać sie bo sa zbywani albo lekcewazeni na tym forum...rozumiem ze producenci gry i prowadzacy forum to jedno i to samo znaczy miedzy soba sie zgadzacie bo to wy słuzycie producentom zeby bylo tak jak oni sobie życza...dlatego ludzie sie tu nie wypowiadaja...rozumiem ze chcecie zeby gra była łatwiejsza do grania zeby ze wiecej ludzi zaczeło w nia grac...bedzie tak prosta i nudna jak gra w kółko i krzyzyk,albo gra w karty wojna...tak zeby nie potrzebne było myslenie w ukladaniu decku i graniu..zobaczymy za miesiac jak to wejdzie jak wszystkim to sie znudzi...juz HS i inne karcianki jak infinity wars sie rozwijaja...była super gierka,ale po co producentom rozwijac bezpłatna gre...lepiej ja zniszczyc i zrobic płatna zeby miec zysk...rozumiem prowadzacych forum oni dostaja gaże od producentów wiec na forum musi byc jak sobie zycza producenci...

To już naprawdę zaczyna być irytujące. Nikt Ciebie nie zbywa (ja użyłem dużej litery- nie tak jak Ty małej przy "wy"- pewnie zaraz napiszesz, że to przeoczenie, ale jakoś krzyczeć Capslockiem w innych miejscach potrafisz), ale powtarzanie co post tego samego nic nie wnosi do dyskusji. Napisałeś raz (no-2 razy, jeszcze pod nickiem commbattco), że wywalają 400 kart, że gra prosta jak kółko i krzyżyk, jak wojna, jak poker (widać, że w pokera nigdy nie grałeś bo to gra bardziej skomplikowana niż DoC w dzisiejszej odsłonie z innymi karciankami razem wziętymi, ale nie będę ciągnął tematu).

Śledzę wszystkie tematy odnośnie BS2 i jak dla mnie te wypowiedzi to jest najzwyklejszy w świecie trolling. Tutaj nawrzucam, tutaj poczepiam się cały czas tego samego, przeproszę w jednym miejscu- przemyślany, ale zawsze trolling. Gdyby to nie było trollowanie- napisałbyś raz, w jednym wątku i czekał na dyskusję, a nie wręcz "kopiuj- wklej" tę samą wiadomość w kilku wątkach. Tutaj mam na myśli znaczenie dosłowne wyrażenia "kopiuj-wklej". Pierwsze konto założone styczeń, drugie luty tego roku... Od razu odpowiem- tak, ja mam od grudnia, ponieważ wcześniej tylko czytałem, a teraz się zacząłem udzielać.

I na koniec:
Jezelidobrzecisiepiszebezjakiegokolwieksensuisklad nibezprzecinkowkropekipodstawinternetowejetykietyt osobieczytajteraztobobedeodpowiadaltobietylkowtaki ejformieawogoleniebedetobieodpowiadalbotrollatrzeb aprzemilczec

Przepraszam innych za totalny offtopic, ale większość widzi, że robi się z nas idiotów. Już nie powtórzę takiej formy wiadomości

MisioZadymiarz
02-22-2014, 02:13 PM
.mam prawo wypowiedz sie za siebie.

Oczywiście, że masz. Wszyscy mamy. Mamy też prawo do spotkań z psychoanalitykiem, a w przypadku niektórych stanów emocjonalnych jest to nawet wskazane.

A poważnie przestań się awanturować i pomyśl chodź przez chwilkę. To naprawdę nie boli. Gry robi się w celach zarobkowych, nie ku uciesze mas. Gry f2p zarabiają kiedy gracze kupują sobie dobrowolnie jakieś bajerki. Żeby mieli co kupować muszą być te gadżety, dodatki czy w tym przypadku karty dostępne. W takim bądź razie oczywistym jest, że chwila moment i pokażą się nowe karty, zwłaszcza, że zbliża się na to czas. Nie będziesz grać 300 kartami, chwila moment i pojawi się nowe 700-800 kart, a później bs3 i zacznie się od początku.
Ale krzykacze niestety wolą się poawanturować niż odrobinkę pomyśleć. W końcu przy myśleniu nie ma tyle zabawy prawda? I dam ci radę jeśli chcesz żeby ktoś się z tobą liczył wypada się w jakiś sposób zachowywać. Nawet byle jak, ale się zachowywać. Nikt nie będzie się z tobą głaskał. Rzucanie się na ziemie i walenie piąstkami o podłogę w prawdziwym życiu naprawdę nie pomaga. Czas w końcu troszkę dorosnąć.

blazius1
02-22-2014, 08:10 PM
. Nie będziesz grać 300 kartami, chwila moment i pojawi się nowe 700-800 kart, a później bs3 i zacznie się od początku.

Rzeczywiście takie są logiczne ale tez zaskakujące wnioski. Skoro balans jest niemożliwy do uzyskania, meta wraz z rozrostem nieuchronnie zamyka się do kilku decków tier1, to rozwiązaniem jest radykalny reset podstawowego formatu. I tak w cyklach: krok do tytłu, krok do przodu. Od resetu meta do kolejnego resetu? Ciekawe ile gra wytrzyma takich cykli?!

MisioZadymiarz
02-22-2014, 10:20 PM
Od resetu meta do kolejnego resetu? Ciekawe ile gra wytrzyma takich cykli?!

A ile takich cykli wytrzymały Magic'i? Mnie również boli utrudnienie w zdobywaniu starych kart (I WCIĄŻ UWAŻAM, ŻE USUWANIE STARYCH KART ZE SKLEPU JEST NIEPOTRZEBNE), ale tak to funkcjonuje i zdecydowanie służy grą karcianym. Dlatego poczekajmy, zobaczmy i wtedy oceńmy.

blazius1
02-22-2014, 10:36 PM
Nie interesuje mnie wcale co myślą sobie developerzy o graczach. Ciekawią mnie rzeczy istotne np. co developerzy myślą o przyszłości tej gry. Z tego wątku na razie dowiedziałem się niewiele więc pytam i czekam na odpowiedzi. Mam nadzieję że będą przed końcem marca i będą bardziej klarowne od pytań. Ukruciłoby to nie tylko wszelkie marudzenie, ale też nieuzasadnione zachwyty dotyczące planowanych zmian.

kiogu1
02-23-2014, 11:57 AM
Kampania była planowana już dawno, ale wycofano się z tego ponieważ:
-Pojawiły się problemy z AI, które nie mogło stanowić wyzwanie dla średnich graczy (patrz. Herthston, MtG)
- Prosty proble: o czym miała by być? Idiotyzmem był pomysł gdzie ludzie wynajmują do obrony granic odział najemników skaładający się z demonów albo nekropoli.(jak w starej kampanii)
Jedyne rozsądne rozwiązanie to danie odzielnych kampani dla nie tyle każdej frakcji co dla każdego bohatera. (Bo jak inaczej wytłumaczyć pojedynek np. Gazzal vs Gazzal? Albo umożliwić przejście kampanii bez "pasującego" bohatera?)

ElkazFATE
02-23-2014, 12:33 PM
A ile takich cykli wytrzymały Magic'i? Mnie również boli utrudnienie w zdobywaniu starych kart (I WCIĄŻ UWAŻAM, ŻE USUWANIE STARYCH KART ZE SKLEPU JEST NIEPOTRZEBNE), ale tak to funkcjonuje i zdecydowanie służy grą karcianym. Dlatego poczekajmy, zobaczmy i wtedy oceńmy.

W T2 w mtg grasz jednocześnie dwoma blokami i jednym core setem. Kiedy wchodzi pierwszy dodatek z nowego bloku wypada najstarszy blok i na prawdę jest czym grać. Tutaj mogli by zrobić podobnie. Zostawić blok ,,pustki'', wprowadzić kolejny i dopiero przy trzecim bloku wyrotować ,,pustkę''.

A tak nawiasem mówiąc to w bs2 przypada mniej kart na frakcję niż w bs1:)

eRKay27
02-23-2014, 03:02 PM

i to właśnie najbardziej mnie boli
zdecydowanie przesadzili z wyrzucaniem fortunek
twierdza będzie je mieć tyko 4...

dodaj do tego info że w najbliższym czasie nie będa dodawać nowych kart a narzekanie graczy staje się uzasadnione

ElkazFATE
02-23-2014, 04:11 PM
Dokładnie. Jako że jesteśmy w temacie pytania i odpowiedzi to zapytam:

Dlaczego tylko 4 fortuny dla twierdzy?

kiogu1
02-24-2014, 12:02 PM
Jako epik w przystani lepiej sprawdziła by się eleanor.
P.S. Czy to prawda, że elementale i banshi mają zadawać obrażenia od żywiołów?

Matus107
02-24-2014, 04:55 PM
Ja mam pytanie... Co się stanie z osiągnięciami steam ?

MisioZadymiarz
02-24-2014, 06:54 PM
W T2 w mtg grasz jednocześnie dwoma blokami i jednym core setem. Kiedy wchodzi pierwszy dodatek z nowego bloku wypada najstarszy blok i na prawdę jest czym grać. Tutaj mogli by zrobić podobnie. Zostawić blok ,,pustki'', wprowadzić kolejny i dopiero przy trzecim bloku wyrotować ,,pustkę''.

Tak, tylko że o ile dobrze się orientuje (popraw mnie jeśli się mylę) tam wprowadza się balans poprzez banowanie zbyt silnych kart, tak? Tutaj tak łatwo z tym nie pójdzie, więc utrzymanie jako takiego balansu jest cięższe. Aczkolwiek masz racje. Jeśli nie pojawią się szybko nowe karty w bs2 będzie się grało po to żeby bić ranking, ew nowi gracze, bo będzie po prostu nudno i szybko ludzie zatęsknią za aż kilkoma jedynymi słusznymi deckami.

A jak już jesteśmy przy kartach, mam pytanie. Obiło mi się o uszy, że nie planuje się wypuszczenia nowych kart w najbliższym czasie. Ergo czy te pogłoski są prawdziwe? A jeśli tak, kiedy ma szanse nadejść nieco dalszy czas? Bądźmy szczerzy, trochę się przyzwyczailiśmy do regularnego przypływu nowych kart i smutno by było gdyby nagle "zabrano nam zabawki".

I najważniejsze kiedy możemy spodziewać się oficjalnych, ostatecznych informacji na temat nadchodzących zmian?

ElkazFATE
02-24-2014, 08:30 PM
Bardzo silne karty nie są banowane, bo wszystko da się skontrować, zabić, powiesić lub utopić. Banują tylko totalnie przegięte karty, które tworzą chore synergie. Tak przynajmniej było do czasu nowego mirrodina, kiedy przestałem grać. Tam muszą podejść do tematu bardzo poważnie, bo jak już wypuszczą karty, to ich nie mogą cofnąć, bo ludzie płacą za nie sporo kasy.

Co do nowych kart, to bs2 ma wyjść pod koniec marca, czyli za jakiś miesiąc. Następny dodatek pojawi się nie prędzej jak miesiąc, albo dwa później, czyli od 5 grudnia daje to nam 4-5 miesięcy bez nowości.

Ap0on
02-25-2014, 02:41 PM
Jestem nowym graczem i czytalem ze na poczatku powinno sie wszystko wydawac na Pakiety Posilkow i Zestawy.... Z tym ze maja wyjsc nowe talie i ogolnie karty oplaca mi sie tak robic czy moze lepiej trzymac wszystko i pozniej wydac na nowa talie i zestawy/pakiety? (jeszcze nic nie wydalem)

asdfg1221
02-25-2014, 05:42 PM
z całą pewnością zostaw wszystko na później, aż do wejścia nowego bs2. Nie ma sensu dla nowych graczy wydawać teraz golda czy pieczęci.

Domarath
02-26-2014, 02:05 PM
Ja mam pytanie... Co się stanie z osiągnięciami steam ?

Bardzo dobre pytanie postaram się jak najszybciej dowiedzieć !

Domarath
02-26-2014, 02:25 PM

Karty z BS2 napewno będą oznaczone jako BS2. Będzie to zrobione tak aby nie spowodowało to zbędnego zamieszania i bałaganu.

BodPud
02-27-2014, 05:00 PM
Powiedziane zostało, że osiągnięcie Kolekcjoner zostanie usunięte. Zakładam, że zostanie dodane podobne dla BS2.
Czy wtedy, jeśli ktoś już zdobył Kolekcjoner-BS1, będzie mógł zdobyć Kolekcjoner-BS2?

Domarath
02-27-2014, 08:44 PM
Niestety nie mam żadnych informacji na temat nowych osiągnięć związanych z BS2, spodziewam się podobnego zestawu jak z BS1 więc myślę, że na pewno będzie coś na wzór kolekcjonera BS1.

Domarath
02-27-2014, 08:45 PM
Co do nowych kart, to bs2 ma wyjść pod koniec marca, czyli za jakiś miesiąc. Następny dodatek pojawi się nie prędzej jak miesiąc, albo dwa później, czyli od 5 grudnia daje to nam 4-5 miesięcy bez nowości.

Zmartwię Cię ale jesteś w błędzie :)

Domarath
02-27-2014, 08:47 PM
Kampania była planowana już dawno, ale wycofano się z tego ponieważ:
-Pojawiły się problemy z AI, które nie mogło stanowić wyzwanie dla średnich graczy (patrz. Herthston, MtG)
- Prosty proble: o czym miała by być? Idiotyzmem był pomysł gdzie ludzie wynajmują do obrony granic odział najemników skaładający się z demonów albo nekropoli.(jak w starej kampanii)
Jedyne rozsądne rozwiązanie to danie odzielnych kampani dla nie tyle każdej frakcji co dla każdego bohatera. (Bo jak inaczej wytłumaczyć pojedynek np. Gazzal vs Gazzal? Albo umożliwić przejście kampanii bez "pasującego" bohatera?)

Zmiany w kampanii , także są planowane :)

ElkazFATE
02-28-2014, 12:11 PM
Zmartwię Cię ale jesteś w błędzie :)

Jeśli mylę się, a nowe karty pojawią się wcześniej, to wcale nie będę zmartwiony:) Mógłbyś trochę rozwinąć swoją enigmatyczną odpowiedź?

kwezalbatx
03-02-2014, 07:08 PM
Będzie możliwość otrzymania alternatywnego egzemplarza Serii po wprowadzeniu B2?

Lonley20
03-03-2014, 03:09 PM
Witam

Otóż mam pytanie co będzie z kartami których nie ma w BS2 dajmy na to taka karta jak "Władca marionetek"

1) Czy jeżeli posiadam te karty bede je miał nadal i bede mogl nimi normalnie grać ?

2) czy bedzie mozna pozniej jeszcze kiedys kupic te stare pakiety?

3) co z nowymi graczami ktorzy nie beda mogli juz meic tych kart ?

4) czy te stare karty ktore nie są w BS2 beda dostepne w oltarzu zyczen ?

Z góry dziekuje za Odpowiedzi

Pozdrawiam!

asdfg1221
03-03-2014, 07:35 PM
coś nasze ubi śpi sobie, nie dodając nam nic nowego, szata graficzna która oczekuje na "wejście", zmiana kart unikatowych, bs2, nowe aktualizacje poprawiające crash'y i inne... Zaś w tym samym czasie Heartstone którego nie znoszę robi furorę... Nie rozumiem tej całej polityki, zamiast starać się dorównać i być znów najlepszą karcianką to niebawem DoC znajdzie się za Infinity Wars i za pasjansem... Ludzie oddają konta za darmo bo w tej grze przestaje być powoli czego szukać ;/ a szkoda bo gra ciągle ma olbrzymi potencjał...

Paku93
03-04-2014, 12:43 AM
Witam

Otóż mam pytanie co będzie z kartami których nie ma w BS2 dajmy na to taka karta jak "Władca marionetek"

1) Czy jeżeli posiadam te karty bede je miał nadal i bede mogl nimi normalnie grać ?

2) czy bedzie mozna pozniej jeszcze kiedys kupic te stare pakiety?

3) co z nowymi graczami ktorzy nie beda mogli juz meic tych kart ?

4) czy te stare karty ktore nie są w BS2 beda dostepne w oltarzu zyczen ?

Z góry dziekuje za Odpowiedzi

Pozdrawiam!

1) będą dwa formaty, jeden dla gier z taliami zawierającymi karty tylko z BS2 (przy czym nie musisz po wyjściu nowego Base setu ich od nowa kupować, o ile je je już masz), oraz format open dla wszystkich kart.

2) z tym nie wiem jak to będzie dokładnie, ubi chyba też jeszcze do końca nie wie...

3) pozastaje ołtarz życzeń ^^

4) tak będą.

commbattco
03-06-2014, 05:28 PM
Hs tez nie lubię bo gra jest bardzo dziecinna,grafika nagrobkowa i gra sie bezsensu,ale wiekszosc same dzieciaki w to graja..Infinity Wars to nowa,super gra i polecam ją...szkoda ze w Doc nic nowego nie będzie...tylko jeszcze robia jakis bezsensu tryb gdzie ponad połowy kart nie będzie i nie bedzie mozna grać waznymi kartami...mial byc balans a bedzie jeszcze gorzej bo stworzenia przystani beda bardzo mocno oslabione,a swtorzenia z nekro będa bardzo mocne więc z balansem bedzie znacznie gorzej niz było...totalnie bezsensu ta zmian bo wyjdzie pod kazdym wzgledem na gorzej niż jest..:( pakietów nie bedize mozna kupic totalnie zniszcza tą gre tą zmiana :( bedzie jeszcze mniej kart niz gdy ta gra powstawała...juz teraz nie mozna podniesc z cmentarza unikatowych stworzen,nic dziwnego ze ludzie rezygnuja z tej gry...po pewnym czasie wogole pewnie zlikwiduja ta gre....a szkoda bo była super...pisze z telefonu..wiec sorki za bledy...

Bazaltovy
03-07-2014, 10:58 AM
Necro nie daje rady w BS2. just sayin'

ewrzen
03-07-2014, 11:03 AM
Hs tez nie lubię bo gra jest bardzo dziecinna,grafika nagrobkowa i gra sie bezsensu,ale wiekszosc same dzieciaki w to graja..Infinity Wars to nowa,super gra i polecam ją...szkoda ze w Doc nic nowego nie będzie...tylko jeszcze robia jakis bezsensu tryb gdzie ponad połowy kart nie będzie i nie bedzie mozna grać waznymi kartami...mial byc balans a bedzie jeszcze gorzej bo stworzenia przystani beda bardzo mocno oslabione,a swtorzenia z nekro będa bardzo mocne więc z balansem bedzie znacznie gorzej niz było...totalnie bezsensu ta zmian bo wyjdzie pod kazdym wzgledem na gorzej niż jest..:( pakietów nie bedize mozna kupic totalnie zniszcza tą gre tą zmiana :( bedzie jeszcze mniej kart niz gdy ta gra powstawała...juz teraz nie mozna podniesc z cmentarza unikatowych stworzen,nic dziwnego ze ludzie rezygnuja z tej gry...po pewnym czasie wogole pewnie zlikwiduja ta gre....a szkoda bo była super...pisze z telefonu..wiec sorki za bledy...

Co za bzdury wygadujesz człowieku, dopiero teraz po BS2 ta gra nabiera wyglądu.
P.S.
Przydałby ci się słownik poprawnej polszczyzny, conajmniej gramatyki kl. 4-6.

commbattco
03-07-2014, 11:28 AM
ewrzen - dzieciaku nie czepiaj się do mnie bo pięt mi nie dorastasz:) tylko takie dzieci co mało wiedza o takich grach uważają ze ta zmiana będzie na lepsze...a tak na marginesie mam ponad 40 lat więc nos w sos a nie patrzysz ze kropki czy przecinka nie ma! wyraźnie napisałem że pisze z telefonu! gra będzie bardzo nudna,prosta,przewidywalna bo nie będzie ponad połowy kart! nic nie dodadzą...to tak jakby z szachów zrobić warcaby!dużo mnie strategii i komb...unikatowych kart prawie nie będzie chyba jedna tylko zostanie...już teraz wielu moich znajomych przestało grac..

asdfg1221
03-07-2014, 11:56 AM
ewrzen - dzieciaku nie czepiaj się do mnie bo pięt mi nie dorastasz:) tylko takie dzieci co mało wiedza o takich grach uważają ze ta zmiana będzie na lepsze...a tak na marginesie mam ponad 40 lat więc nos w sos a nie patrzysz ze kropki czy przecinka nie ma! wyraźnie napisałem że pisze z telefonu! gra będzie bardzo nudna,prosta,przewidywalna bo nie będzie ponad połowy kart! nic nie dodadzą...to tak jakby z szachów zrobić warcaby!dużo mnie strategii i komb...unikatowych kart prawie nie będzie chyba jedna tylko zostanie...już teraz wielu moich znajomych przestało grac..

dzieciak czy nie, nieważne, w mojej opinii gra po wejściu BS2 nabierze świeżości, sama nowa oprawa graficzna i interfejs zrobi już bardzo duuużo, co do kart to będzie to 300 kart, ale wreszcie spotkamy jakieś nowe talię, brak powtarzalnych bohaterów którymi każdy grał bo byli "OP", teraz każdy będzie kombinował, pewnie lada moment powstaną 2-3 najmocniejsze decki i tylko one będą grywalne w meta gamie, lecz po pewnym czasie do bs2 zawita kolejna talia i kolejne talie i już będzie to urozmaicenie, zaś dla niezadowolonych będzie tryb open. Sam mam 100 lvl i 1300 elo, i z niecierpliwością czekam na nowy bs2, do open nawet nie będę wchodził.
Każdy ma inne spostrzeżenia, inne opinie, jak dla mnie, to idealny ruch ale to wszystko dzieje się zdecydowanie za wolno, naprawienie błędu "cichej śmierci" zajmuje im ponad 2 dni ...

thegorias
03-07-2014, 05:58 PM
dzieciak czy nie, nieważne, w mojej opinii gra po wejściu BS2 nabierze świeżości, sama nowa oprawa graficzna i interfejs zrobi już bardzo duuużo, co do kart to będzie to 300 kart, ale wreszcie spotkamy jakieś nowe talię, brak powtarzalnych bohaterów którymi każdy grał bo byli "OP", teraz każdy będzie kombinował, pewnie lada moment powstaną 2-3 najmocniejsze decki i tylko one będą grywalne w meta gamie, lecz po pewnym czasie do bs2 zawita kolejna talia i kolejne talie i już będzie to urozmaicenie, zaś dla niezadowolonych będzie tryb open. Sam mam 100 lvl i 1300 elo, i z niecierpliwością czekam na nowy bs2, do open nawet nie będę wchodził.
Każdy ma inne spostrzeżenia, inne opinie, jak dla mnie, to idealny ruch ale to wszystko dzieje się zdecydowanie za wolno, naprawienie błędu "cichej śmierci" zajmuje im ponad 2 dni ...

Nie powiedziałbym, że gra nabierze świeżości, bo nie będą to nowi bohaterowie ale wszyscy ci, na których już wcześniej były tworzone talie. Wszystko można było naprawić przez balans kart, wtedy każdy bohater by był w miarę równy. Chociaż co do nowego interfejsu i oprawy graficznej muszę się z Tobą zgodzić, bo wygląda to o wiele lepiej

pawel1203p
03-08-2014, 03:59 PM
Witam, czy znana jest już oficjalna data rozpoczęcia bs2? Będę bardzo wdzęczny za odpowiedz. Chociaż jakąć przybliżoną date?

commbatt
03-08-2014, 05:58 PM
trochę zmiany są potrzebne,ale nie takie jakie chcą wprowadzić...sam gram Arianą i przyznam,że ma za mocne ma parametry bo nie powinna swoją zdolnością niszczyć stworków z twierdzy z szałem, powinno to działać tylko na okaleczone lub zainfekowane stworzenie...w takim wypadku bohaterzy z twierdzy nie maja żadnych szans z Arianą...a tak ogólnie jest to najsilniejszy bohater powinni coś z tym zrobić...a kiedy ma być to bs2 i zmiana interfejsu i szaty graficznej?

blazius1
03-10-2014, 08:41 AM
Nie wiem co świeżego widzicie w okrojonym formacie. Wszystkie te talie które się pojawią to bedą te same talie co rok temu tylko wolniejsze i łatwiejsze w prowadzeniu. Nowością jest jedynie ukłon w stronę nowych graczy. Zachęt dla starych na razie nie widać bo interfejs w open będzie przecież ten sam.

pytanie: Skoro Pięć Wież ma być utrzymany to dlaczego właśnie trwa jego wyprzedaż?

thegorias
03-10-2014, 11:32 AM
Ale jaki to ukłon w stronę nowych graczy, gdy w BS2 mamy aż 59 rzadkich kart i 23 epickie. Trafienie czegoś użytecznego będzie raczej dosyć trudne.
To już lepiej było zająć się balansem kart i dodaniem do sklepu "frakcyjnych" paczek i paczek z zaklęciami. Wtedy gracze którzy dopiero zaczynają mieli by prawdziwe ułatwienie.

blazius1
03-11-2014, 07:44 AM
Będzie dość trudne ale dzisiaj jest arcytrudne. Dzisiaj mamy Open i jest silna bariera wejścia do gry na wyższym poziomie. Imo ta bariera ma związek z pokonaniem 1000 ELO.
Nadal szczegóły nie są podane i wszelkie dyskusje, jak widzę, są zawieszone do ich podania. Raczej oczywiste jest jednak że mniej kart to mniejsze meta i gra łatwiejsza do ogarnięcia dla nowych. Poprawcie mnie jeśli się mylę ale w Standardzie nie będzie grywalnych decków typu przewijarki i nie będzie działających combo decków typu slow-poke i OTK. Będą po dwie (w porywach trzy) agrro-controle na jedną frakcję czyli meta łatwe i przewidywalne. Dla starych nuda, dla nowych ułatwienie dla wejścia do gry.

JuchyPL
03-11-2014, 10:49 AM
Pytania:

1. Czy podane będzie do publicznej wiadomości kilka dni wcześniej o wprowadzeniu BS2 czy nie będzie większego wyprzedzenia? pytam by wiedzieć do kiedy zrobić osiagniecia których później nie będzie....

2. Czesc tu osob pisze jako podpowiedz dla nowych by nie wydawali kasy ani pieczeci na te packi co sa, pytanie czemu? skoro to najlepsza pora by je wlasnie wydac na karty które ponzniej będzie ciężko dostać bo tylko na ołtarzu lub za dzikie, do tego widział ktoś jakie packi i za ile będą w BS2? może się okazac ze będą z mniejsza iloscia kart (w końcu talia mneijsza to i packi zapewne), czyli suma summarum wydaje się w prost przeciwnie, czyli raczej kupować niż liczyc na cud ze będzie taniej czy więcej....

blazius1
03-11-2014, 12:57 PM
Bo prawdopodobnie zmiana pomyślana jest dla nowych. Lepiej więc dla nich żeby poczekali co gra zaoferuje po reformie. Teraz zainwestowaliby w karty którymi zagrają dopiero w Open np. za pół roku albo nigdy. Czyli jest to bardzo prawopodobna strata walut albo czasu. Oszczędzanie jak się wydaje (do reformy) to mniejsze ryzyko przeinwestowania.
Z tym że wiemy za mało żeby racjonalnie to wszystko ocenić bo nie znamy nowych cenników, zawartości zestawów, zawartości talii prekonstruowanych i nie wiemy czy będzie przecena/podwyżka w Ołtarzu Życzeń czy nie. Nawt nie wiemy czy w Open będzie Emillio skoro zachowają jakoby Pięć Wież (imo wyprzedaż 5 Wież oznacza że nie będzie Emilio bo nie będzie 5 Wież).

JuchyPL
03-11-2014, 02:17 PM
... Teraz zainwestowaliby w karty którymi zagrają dopiero w Open np. za pół roku albo nigdy.....

Tego zdania nie rozumiem :)
Myslalem ze wyjscie bs2 to niejako dodatek, czyli z tego co zrozumialem beda przynajmniej 2 opcje grania, czyli talia tylko przeznaczona do bs2 i wszystkimi kartami czyli rozumiem ze starymi z bs1 + to co przyniesie bs2, z drugiej strony rozumuje te zmiany ze karty z bs1 beda uzywalne w grze bs2 tylko nie wszystkimi.

Po Twojej wypowiedzi nie rozumiem teraz co tak naprawde przyniesie BS2.
Karty ktore zebralem w BS1 nie bedzie mozna wykorzystac w BS2?
Czy to co zdobylismy dotej pory zostanei rpzeniesione do BS2? ogolnei karty wszystkie, kasa, dzikie karty itd? bo juz zaczynam calkowicie nie rozumiec tego co ma nastapic w bs2....

eRKay27
03-11-2014, 02:49 PM
JuchyPL
BS2 nic nie dodaje
BS2 w pewnym sensie usuwa połowe kart
oczywiście wciąż będą one dostępne w trybie open, ale w trybie standard, który ma być głownym trybem będzie można grać tylko tą drugą połową kart i tymi które wyjdą w przyszłości
dodatkowo karty pominięte w BS2 prawdopodobnie da sie zdobyć tylko przez ołtarz życzeń

blazius1
03-11-2014, 03:33 PM
W ten sposób jeśli teraz nakupujesz rozszerzeń z Pustek czy Zapomnianych Wojen to trafisz tam dużo kart, którymi nie zagrasz w nowym formacie. Więc jeśli nie celujesz w Open po zmianie (w przyszłości), albo jeśli Standard okaże się strzałem w dzisiątkę i do Open nie będziesz w ogóle się przymierzał to znaczy że wtopiłeś konkretne ilośći pieczęci i złota prosto w błoto, które ewentualnie odzyskasz poprzez Otchłań (o ile ta będzie obsługiwała obydwa formaty), ale z dużą stratą. Więc jest za dużo tych jeśli i warto po prostu poczekać ten miesiąc, czy dwa.

Inwestowanie w niewiadomą to zwykły hazard. Nie inaczej.

Domarath
03-11-2014, 06:10 PM
Pytania:

1. Czy podane będzie do publicznej wiadomości kilka dni wcześniej o wprowadzeniu BS2 czy nie będzie większego wyprzedzenia? pytam by wiedzieć do kiedy zrobić osiagniecia których później nie będzie....

1. Tak będzie, już dziś wiadomo na 100 %, że będzie to KONIEC MARCA- POCZĄTEK KWIETNIA.

Domarath
03-11-2014, 06:15 PM
Tego zdania nie rozumiem :)
Myslalem ze wyjscie bs2 to niejako dodatek, czyli z tego co zrozumialem beda przynajmniej 2 opcje grania, czyli talia tylko przeznaczona do bs2 i wszystkimi kartami czyli rozumiem ze starymi z bs1 + to co przyniesie bs2, z drugiej strony rozumuje te zmiany ze karty z bs1 beda uzywalne w grze bs2 tylko nie wszystkimi.

Po Twojej wypowiedzi nie rozumiem teraz co tak naprawde przyniesie BS2.
Karty ktore zebralem w BS1 nie bedzie mozna wykorzystac w BS2?
Czy to co zdobylismy dotej pory zostanei rpzeniesione do BS2? ogolnei karty wszystkie, kasa, dzikie karty itd? bo juz zaczynam calkowicie nie rozumiec tego co ma nastapic w bs2....

Część kart będących w BS1 jest też w BS2. Kartami które obecnie posiadasz, a które znajdują się na liście kart BS2 (http://forums.ubi.com/showthread.php/833575-Lista-wszystkich-kart-z-Base-set-2-PL), będziesz mógł nadal grać ( formule BS2 jak i w OPEN). BS2 jest nowym formatem rozgrywki, przy którego okazji zostanie zmienione/ dodane wiele nowych ważnych funkcji. Jak już pisałem wcześniej nie będzie jak z OFE, nikt nic nie straci z tego co miał ( dzikie karty, złoto, pieczęcie etc. ).

Domarath
03-11-2014, 06:22 PM
[Teaser (http://forums.ubi.com/showthread.php/844731-Teaser?p=9569272#post9569272)]

JuchyPL
03-11-2014, 06:59 PM
ok, dzieki za odpowiedzi, Domarath rozumiem ze z Twojego stanowiska nie jestes w stanie odpowiedziec, a raczej doradzic nowemu w tej grze czy majac np 3000 pieczeci uzbierane wydac je teraz na ten pack za 3000 czy jednak czekac na wyjscie bs2? :), nic jeszcze nie zakupilem w tej grze procz kilka podstawek za golda...

kolejne pytanie:
czy w bs2 zostanie rozwiazany problem uruchamiania tej gry na tablecie z windowsem 8? problem mam taki ze dotykowo nie mozna w zaden sposob nawet wystartowac gry z lunchera, mozna tylko myszka fizycznie podpieta nacisnac przycisk GRAJ, dalej zapewne tez sie nic nie zrobi bez myszki...
zainstalowalem na tablecie z windowsem, i nawet emulator myszki nie pomogl, nie reagowaly przyciski na taka forme kursora, trzeba bylo odinstalowac, hearthstone dziala bez problemu....

eRKay27
03-11-2014, 09:06 PM
jak już napisałem nie kupuj teraz
będąc początkującym nie masz szans czegokolwiek ugrać w trybie open(chyba że wydasz majątek na zakup pieczęci)
tak więc jesteś niejako skazany na standard
kupując teraz trafisz karty które w standardzie będą bezużyteczne
czekaj na BS2
każdy ci to powie bez względu na stanowisko:)

tryt1
03-13-2014, 02:38 PM
Niedługo wyjdzie nowy zestaw podstawowy wraz ze sporą ilośćią nowej zawartości. Jednak chciałbym się spytać o coś innego. Czy ktoś słyszał może o nowym ddoatku w którym będą nowe karty? Mam obecnie 2000 pięczęci i zastanawiam się czy wydać na kupony bo karty do nowego zestawu podstawowego łatwo będzie zdobyć za złoto. Korzystając z tego, że Ketlor jest obecnie "dość" silny mógłbym zdobyć trochę dzikich kart.

Domarath
03-14-2014, 06:58 PM
Niedługo wyjdzie nowy zestaw podstawowy wraz ze sporą ilośćią nowej zawartości. Jednak chciałbym się spytać o coś innego. Czy ktoś słyszał może o nowym ddoatku w którym będą nowe karty? Mam obecnie 2000 pięczęci i zastanawiam się czy wydać na kupony bo karty do nowego zestawu podstawowego łatwo będzie zdobyć za złoto. Korzystając z tego, że Ketlor jest obecnie "dość" silny mógłbym zdobyć trochę dzikich kart.

Coming soon...A tak serio serio w niedalekiej przyszłości będę mógł podać więcej szczegółów :)

Domarath
03-14-2014, 07:06 PM
Tutaj znajdziecie małą zapowiedź zmian: BS2 (http://tinyurl.com/o52lyep)

Straszyk_pl
03-14-2014, 10:54 PM
Mam pytanie odnośnie pakietów. Jeśli mam teraz do otwarcia 10 pakietów, to czy ma znaczenie kiedy je otworzę? Chodzi o to czy tam już zostały wylosowane karty, które otrzymam, czy jeśli je otworzę po wprowadzeniu Base Set 2 to będę mógł wylosować karty tylko z Base Set 2 (mimo że pakiety zdobyłem przed wprowadzeniem Base Set 2)

Pozdrawiam!

blazius1
03-15-2014, 08:50 AM
Nie ma znaczenia że kupiłeś ale nie otworzyłeś. Tam będą karty Open i tego nic nie zmieni jak otworzysz pózniej.

Straszyk_pl
03-15-2014, 12:35 PM
To kiepsko ;/, bo miałem zamiar poczekać z otwarciem, żeby nie dostać kart które będzie można używać tylko w oddzielnym trybie.
Dzięki za odpowiedź

RVDV193
03-19-2014, 10:42 AM
Witam :) chciałbym się odnieśc do tematu BS2 gdyż jestem przedstawicielem frakcji która została chyba jedna z bardziej jesli nie najbardziej pokrzywdzoną choc nie była przegięta jak np Akademia gdzie kazdy bohater leciał na spellach a w inf od tego była głownie dhamiria kal azar postac kompletnie nietrafiona a zostaje.. dwie sensowne belias i xorm aut jedyna grywalna w miare Garant który nawet pasywki nie ma.. ludzie i tak mam jedno pytanie i jedną propozycje zmian którą uważam warto przedyskutować

po 1. Czy w trybie OPEN bedzie mozna nabijac normalnie gold i expa ?

po 2 propozycja zmian i byłbym wdzięczny gdyby któryś z CM by odpisał bo to co sie dzieje z kartami to masakra .. po 1 gra to gra i kasując postacie które sami tak promowaliscie np crag hacka sami przyznajecie sie do błedu tylko ze niepotrzebnie nie była to zła postac.. ukaraliscie odrzuceniem bohaterów inferno zostawiajac trash a ta talia nie była ani jak op dla mnie miała idealny niemal balans wyrzuciliscie removale podstawowe ... PO CO ? zostawiliscie jakies cienkie removale i na stole w sekunde bedzie tłok a inferno nie bedzie nawet miało jak go przejsc bedzie najbardziej niepotrzebna frakcją ludzie przejrzyjcie jakie karty wyrzuciliscie

chcieliscie trafic do nowych graczy a ja mam pomysł na to inny gdzie i wilk (starsi gracze) syty i owca(nooby) cała otóż można by wprowadzić levelowanie kont założmy od 1 do X tam mysle gracze którzy dopiero co sie zalogowali maja 1 klase i się uczą wiec graja z tymi co się także uczą (tak wiem jest to przecież i teraz ) ale.. nie mogą np wrzucac jesli im sie jakos trafią do decku epiców i jakis turbo kart NIECH NA NIE ZASŁUŻĄ i jest to zarazem fajna motywacja w RPG sprawdza sie ten model od lat po drugie pojedynki tocza gracze 1 klasy z 1 , 2 z 2 itd.. oczywiscie z klasy mozna by było spaść w ten sam sposób co teraz ALE traci sie uprawnienia do kart na lvl 2 ERGO ograniczone o ile wgl mozliwe w takim wypadku farmienie po 3 jako turniej dla wszystkich byłby tylko Jackpot a turnieje szwajcarskie niech będą dostosowane do klasy gracza a nie ze wchodze na szwajcara a tam ludzie na 150 lvl a ja 20

mysle ze taki balans byłby bardziej na miejscu niż pozbawianie kogos jak np mnie z inferna najwazniejszych kart gdzie talie moge wyrzucic na smietnik jesli w OPEN nie bedzie mozna zdobyc EXPa a i dzielenie na OPEN i BS2 wtedy by było niepotrzebne

wiem ze mało czasu i raczej nikt z BS2 sie nie wycofa ale serio prosiłbym o odpowiedz CM oraz forumowiczów :)

marcinie
03-21-2014, 12:51 PM
Kolego RVDV193 pozwól, że w kilku zdaniach się odniosę do Twojej wypowiedzi:
Ad1) Jeżeli przez OPEN rozumiesz grę z przyjacielem to można zrobić tak: Zakładam 2 konto, mam w domu 2 komputery, stawiam je obok siebie i po 2 tygodniach zostaję najlepszym graczej DoC w historii tej gry ^^ I jeszcze mam masę golda, pieczęci i innej kapusty. Także chciałem zaapelować do CM-ów - koniecznie przekażcie prośbę kolegi do dev., ma być gotowe wraz z BS2 :p
Ad2) Nie wiem dlaczego każdy gracz uważa, że wszystko zostało mu zabrane. BS2 to moim zdaniem moduł do gry dla mniej doświadczonych graczy, który talie są jeszcze ubogie a doświadczenie niewielkie. Mniej kart = szybsze kompletowanie silniejszych kart i o to tu chodzi. Pozostaje jeżeli dobrze rozumiem standardowy tryb, gdzie wymiatacze będą mogli dalej rywalizować pełną pulą dotychczas wydanych kart.
Co do ELO - system znika, zastępuje go alternatywny systemk, CMowie informowali o tym. Ja gdybym mógł go wykonać oparłbym go o:
1) ilość kart,
2) poziom/ilość rozegranych gier/czas w grze
3) statystyki w/l gracza.
Czy tak zrobiło UBI - nie wiem, mam nadzieję że tak. Bardzo bym chciał, żeby ilość kart do dyspozycji gracza miała znaczenie, bo ne oszukujmy się, to ona robi tą różnicę między playerami, często umiejętności są podobne. Przebadać tylko statystycznie, czy dana zmienna nie powiela informacji innej zmiennej, zrobić dobre wagi i jest model, na pewno lepszy niż ELO.

Prosiłeś o odp - no to łap! ;)

RVDV193
03-21-2014, 02:00 PM
Kolego RVDV193 pozwól, że w kilku zdaniach się odniosę do Twojej wypowiedzi:
Ad1) Jeżeli przez OPEN rozumiesz grę z przyjacielem to można zrobić tak: Zakładam 2 konto, mam w domu 2 komputery, stawiam je obok siebie i po 2 tygodniach zostaję najlepszym graczej DoC w historii tej gry ^^ I jeszcze mam masę golda, pieczęci i innej kapusty. Także chciałem zaapelować do CM-ów - koniecznie przekażcie prośbę kolegi do dev., ma być gotowe wraz z BS2 :p
Ad2) Nie wiem dlaczego każdy gracz uważa, że wszystko zostało mu zabrane. BS2 to moim zdaniem moduł do gry dla mniej doświadczonych graczy, który talie są jeszcze ubogie a doświadczenie niewielkie. Mniej kart = szybsze kompletowanie silniejszych kart i o to tu chodzi. Pozostaje jeżeli dobrze rozumiem standardowy tryb, gdzie wymiatacze będą mogli dalej rywalizować pełną pulą dotychczas wydanych kart.
Co do ELO - system znika, zastępuje go alternatywny systemk, CMowie informowali o tym. Ja gdybym mógł go wykonać oparłbym go o:
1) ilość kart,
2) poziom/ilość rozegranych gier/czas w grze
3) statystyki w/l gracza.
Czy tak zrobiło UBI - nie wiem, mam nadzieję że tak. Bardzo bym chciał, żeby ilość kart do dyspozycji gracza miała znaczenie, bo ne oszukujmy się, to ona robi tą różnicę między playerami, często umiejętności są podobne. Przebadać tylko statystycznie, czy dana zmienna nie powiela informacji innej zmiennej, zrobić dobre wagi i jest model, na pewno lepszy niż ELO.

Prosiłeś o odp - no to łap! ;)

to teraz ja odpowiem :)

ok BS2 to moduł jak to okresliłes dla nowych graczy..OK wszystko fajnie ale CO ZE STARYMI ? bo dla mnie wygląda ze UBI lituje się nad świeżakami ta gra jest jak każda inna w teorii szanse 50/50 i wszystko zależy od gracza KAŻDY może z czasem złozyc talie marzen ale nie każdy chce albo umie (google i yt niie bolą wiem po sobie) więc po co litować się nad ludźmi którzy nie mają skilla i zostawią tą gre za 2 tyg czy za miesiac bo nie będzie im szło to tak jakby barcelonie czy realowi zakazac wstawiania messiego czy ronaldo w meczach a mogli grac tylko w sparingach bo są za dobrzy. Każdego można pokonać. Jak sie chce to można przewijarke nawet przewinąc a chcą troche zrobić z tego tępe klikanie na pola a w myslach "może wyjdzie" .Gość ci wystawia np Atroposa a ty musisz na bierzaca wymyślać taktyki a z tymi kartami bedzie w większosci bezmózgi rush.Zabija sie poniekąd sól tej gry czyli różnorodnosc taktyck decków itd a chce sie sprowadzić do jedynej słusznej taktyki decku bo na bazie eksperymentów powstały przewijarki i OTK które przyznam sie wpieniają ale są i na nie sposoby . a teraz chce się zrobić głownie gre na zasadzie kto wystawi więcej a nie kto wystawi sprytniej

marcinie
03-21-2014, 07:30 PM
to teraz ja odpowiem :)

ok BS2 to moduł jak to okresliłes dla nowych graczy..OK wszystko fajnie ale CO ZE STARYMI ? bo dla mnie wygląda ze UBI lituje się nad świeżakami ta gra jest jak każda inna w teorii szanse 50/50 i wszystko zależy od gracza KAŻDY może z czasem złozyc talie marzen ale nie każdy chce albo umie (google i yt niie bolą wiem po sobie) więc po co litować się nad ludźmi którzy nie mają skilla i zostawią tą gre za 2 tyg czy za miesiac

Co Ty wygadujesz... Dam Ci 150 losowych kart do stworzenia decku, a sam wezmę 1000 kart do ułożenia swojego. Czy nasze szanse będą równe? Złóż mi ze 150 losowych kart talię marzeń, zapłacę. I będę miał ze wszystkimi 50/50. Uważasz. że jesteś aż tak dobry i Twój skill zrekompensuje takie braki w ilości kart? Ok, załóż sobie nowe konto, jak zgromadzisz 100 kart zaproś mnie na sparing (ja będę miał ich 500 czy tam 1000, w zasadzie co to za różnica na Twój skill), szybko Ci udowodnię ile jesteś w stanie z taka talią ugrać. Sprawdzę tylko najpierw za pośrednictwem CM-a ile faktycznie masz wszystkich kart, żeby nie było niespodzianek :-) A dlaczego o tym piszę? - tak niestety często wyglaają mecze między ludźmi o ELO~1000 i np 1300. I potem takie osoby jak Ty myślą - ale cienki ziąąą, nawet mi dmg nie wbil, nic nie myślał. A on po prostu nie ma z czego porządnej talii złożyć, wbił 1000 elo, bo nie trudno i teraz kaplica. Heh to nie jest gra, która jest oparta na jakimś mega skillu, większości można się nauczyć czytając, ogladając mecze innych. Garstka najlepszych graczy może mówić o umiejętnościach, reszta to odtwórcy wymyślonych strategii, którzy wbili sporo lvl i mają sporo kart. Dzięki, tyle w temacie.

RVDV193
03-21-2014, 10:56 PM
ty chyba nie słyszysz samego siebie i klepiesz co klawa przyniesie pod palce. Dałeś mi przykład pokazując skrajność czym można podważyc każdą teorie wiec argumentu nie podałeś żadnego.Dwa nie wiem czy wgl przeczytałeś mój post czy hejtersko wybrałeś sb zdania wyrwane z kontekstu i po mnie jedziesz. wiadomo że gośż z 1000 kart nie trafi na goscia z 150 kartami chyba ze na jackpocie albo szwajcarze na co sie nie pcha nigdy swieżak wiec argument z ... wyjęty . słuchaj KAŻDY gracz w to startował dotąc od zera nawet najlepsi na świecie NIE MIELI NIC każdy startował Z TEGO SAMEGO PUNKTU i KAŻDY MOŻE BYĆ na ich terazniejszym miejscu i wszystko zależy od jego skilla czy to w grze czy to w zarządzaniu kontem bo to tez istotne a ułatwianie nowym zycia bo sami nie chca wykazac się odrobiną cierpliwosci . Słuchaj ja widzę teraz ludzi z 8/10 lvl powyżej 1000 elo MOŻNA ? można ! (PODAĆ NICKI ? ) {prawdopodobne że pokupowali te boxy itd i mają jakis tam boost na poczatek ale ja jakbym miał prace stałą i kase też bym tak robił i nie miałbym wyrzutów sumienia bo chyba każdy mecz sie gra zeby dobrze wypasć może i wygrać a nie patrzec czy dzieciak sie popłacze bo ktoś po nim przejechał jak walec} teraz ogolnie gry tracą od ... uroku bo sie je upraszcza na rebootach klasyków można too spostrzeć dam przykład DMC 4 i 3 to wyzwanie były na srednim a nowy sie przechodzi z buta. gry tracą na trudnosci i wyzwaniu bo dzieci płaczą ze przegrywają.Reasumując każdy zaczyna od zera i każdy może dojsc na szczyt jedni wczesniej drudzy pózniej ale każdy ma jednakowe szanse.. moze jedni szybciej drudzy pozniej ale jak mówiłem KAŻDY STARTOWAŁ Z TYM SAMYM . A największa nauka gry dla świeżaków to własnie porażki i uczenie sie od lepszych od siebie bo żeby wygrać trzeba x razy przegrać. A gimbaza czy jakieś nooby grają w to z podejsciem tylko BYLE WYGRAĆ jak nie to pier*le nie gram i jak przedszkolaki "tak się nie bawie".. smieszne i smutne . I uwierz da sie z wszystkiego coś zrobić .Ja gram miesiąc około a mam ze 3 talie spokojnie wbijajace z 500 na 1000 elo w dzien mejbi dwa i mam je co najmniej od 3 tygodni wiec tydzien na pozbieranie kart w zupełnosci wystarczy zeby solidny deck zmontować plus to ile dostaje sie za kampane ze 2 boxy kupić i jestesmy w domu dodatkowe jakies 240 kart i co 2/3 mecze kupic mały pakiet za 2000 golda meczy dziennie załozmy z 15 i prosta matematyka 15 meczy i za no 3 mecze uzbierasz te 2000 golda i kupisz mały pakiet w pakiecie 2 karty wiec do przodu jestes 10 kart w 10 dni 100 itd itp zakładając że nic sie nie odsprzeda w otchłani. raz na tydzien dodatkowe 12 (pakiet za hajs z lojalnosciówki) i uzbierać w moim przypadku 5/6 dni 1000 pieczęci na boxa . Trzeba nie tylko umieć grac ale i zarządzac kontem. ale niektórych myślenie boli

marcinie
03-22-2014, 12:12 AM
Nie chcę mi się z Tobą kłócić, ale jak piszesz:
wiec tydzien na pozbieranie kart w zupełnosci wystarczy zeby solidny deck zmontować .
to nie wiem czy się śmiać czy płakać...na jaki poziom? Pograsz takim deckiem z kolesiem np 1300 elo?

Każdy zaczynał z tego samego poziomu - ok, ala pamiętaj, że czas płynie, coraz więcej skillowych playerów (czy też playerów z mocnymi kartami). Coraz więcej mocnych kart przyniosły też dodatki, a ich nie skompletujesz tak szybko. Ty zakładasz, że wszystko jest ceteris paribus. A generalnie wbić talią 1000 ELO naprawdę nie jest problem, nie musisz mi o tym mówić, ale nie mówmy, że taka talia jest silna, pls, bo nie jest. I drażni mnie jak piszesz, że skill, skill, skill, pomijając, że dysproporcja w sile kart jest podstawową przyczyną porażek 'słabszych' graczy.

Przeczytałem Twój post, nie robię nic dla samego hejtu, nie przynosi mi to przyjemności. Eh mam nauczkę, będę omijał niepotrzebne dyskusję o niczym z ludźmi z klapkami na oczach, którzy są pewni swoich niebywałych umiejętności, tylko dlatego, że zbierali karty o rok dłużej niż inni.

RVDV193
03-22-2014, 01:05 AM
To tak jak w piłce nożnej... statystyki nie grają .. miałem pare meczy ze wystaczyła mi jedynie dobra pasywka bohatera dosłownie 3 czary na krzyz i dwie moze cztery karty dropy za 2 co z tego jak bedziesz miał koksową talie jak nie bedziesz jej "rozumiał" a co do dodatków .. wysłać ci build moich decków.. oba spokojnie wiją 1000 elo na jednym grałem jak równy z równym z graczami na turnieju 1200 + i nie ma tam ANI JEDNEJ karty z dodatków

albo i tak napisze

Xorm 4/4/2

Jarmark Cieni (3x)
Tydzień Najemników (1x)
Tydzien Tańczących Płomieni(3X)

Maniak(4x)
Sukkub(4x(
Szaleniec(4x)
Morski Elf Łucznik(1x)
Poszukiwacz Śmierci z Pao(4x)
Niszczyciel(4x)
Cerber(4x)
Lilim(4x)
Pustoszyciel(4x)

Ognisty Pocisk(4x)
Wewnętrzny Płomień(4x)
Kula Ognia(3x)

Ołtarz Zniszczenia(4x)
Sterta Złota(4x)

Żadnej karty z któregokolwiek dodatku

na Garancie mam zblizony i mam dwie karty z dodatków których równie dobrze mogłoby nie byc wiec nie mów mi ze sie nie da i nie zachowuj sie jak gimbus który wszytsko ocenia poprzez to co widzi nie raz miałem mecze w których gosc miał mocną talie ale co z tego jak nie umiał wykorzystać potencjału

i czytaj uważnie SOLIDNY a nie MOCNY nie wiem czy znasz znaczenie słowa Solidny czyli można nim powygrywać ale nie jest na mega koksów powiem jeszcze raz CZYTAJ ZE ZROZUMIENIEM

ale że jesteś typem którego JEDYNYM celem jest wygrać a nie grać zapamietaj KARTA CHOĆBY NAJMOCNIEJSZA NIC NIE ZNACZY BEZ GRACZA

P.S Nowi gracze mają takie boosty żeby dobrą talie zrobic ze chyba lepszych żeby nie być gołosłownym

Talia startowa = 59 kart,Ukonczenie szkolenia 3 pakiety po 12 ukonczenie kampanii bohaterski pakiet bodaj 6 kart i ponad 1000 pieczeci wiec na box 120 kart starczy 50 znajomych kolejny bohaterski 6 kart 5 razy post na fejsie pakiet 12 kart łącznie daje nam to 239 kart do ogarniecia w dzień (nie liczac może znajomych) mało na start ? plus kody promocyjne to dodatkowa wuchta złota i pakiety wiec w dzien po zalogowaniu sie pierwszy raz mozesz ogarnac 300 kart i nie mów ze to dla świeżaka mało bo to śmieszne nawet przy załozeniu ze w najgorszym wypadku połowa nie bedzie dla niego przydatna plus dzikie karty wiec sb luki zapełni jak widzisz można tylko trzeba umiec patrzeć na suche fakty.I nie zbierałem kart rok gram równy miesiac niemal z hakiem wiec to nie jest długo I żal mi ludzi którzy własne umiejetnosci a raczej ich brak zasłaniają brakiem kart bo jak widzisz mozna ich sporo zdobyc w JEDEN dzień .Dam przykład powiedzmy dałem ci najmocniejszą talie OTK albo przewijarke na świecie ale nie umiesz nią grac nie wiesz kiedy wykonac jaki ruch i przegrałes.. co zawiodło karty czy ty ?

marcinie
03-22-2014, 01:35 AM
hyhy uśmiałem się jak koń rafał. Kończę z Tobą dyskusję, wykorzystuj swój potencjał, idź tą drogą. BTW. chciałbym to zobaczyć, jak gracz z 150 kartami ma 4 liliy, 4 pao, 4 pustoszyciele, 4 maniaki etc ;) Wygrałeś, myliłem się, twój skill rządzi w tej grze :-) Heh do czego to doszło, żeby ludzie którzy nie potrafią rozsądnego zdania sklecić wyzywali od gimbazy i czytania ze zrozumieniem ;)

RVDV193
03-22-2014, 01:55 AM
Maniaków ? hahahahahahaha koleś to są dropy za 2 surowce 2/1/2 tego po praru paczkach z 10 masz ;) widze gadam z kompetentną osobą. Lilimy ? logowanie na twicha = 5 dzikich lilim kosztuje 1 i masz 4 lilimy w boxach tez sie czesto zdarzają mi dzis w boxach sie 3 władców otchłani trafiło.. wiec uwierz można a niszczycieli mam 10 a miałem rano 4 więc naprawde nie @!$#@$ mi że się nie da. A tak poza tym za nagrody z kampanii i wbicie 3/4 lvl można kupić talie mistrza świata więc naprawde nowi gracze mają naprawde jak pączki w maśle. I jak widzisz można miec świetną talie w 2/3 dni a ty wykazujesz sie kompletną ignorancją i niewiedzą natemat tego co się dzieje w grze skoro m.in twierdzisz że maniak to rzadka karta i że nie ma możliwosci zdobyc szybko 4 lilimów czy koksowanej talii.

P.S Masz racje karty robią przewage ale nie wygrywają same meczy

aby zakonczyc może raz na zawsze i uczciwie spór prosiłbym kogos rozsądnego najlepiej CM o rostrzygniecie albo podanie swojej opinii bo tak to sie można kłocić rok

tryt1
03-23-2014, 05:33 PM
Jakie osiągnięcia zostaną usunięte w nowej wersji gry? Gdzieś to widziałem na forum ale nie mogę znaleźć?

Dagnir_Smauga
03-24-2014, 12:20 PM
Poniższy post jest odpowiedzią na posty nr 40, 42 i 51 z tego tematu: http://forums.ubi.com/showthread.php/847929-Serce-Koszmarów. Jeśli ktoś chce zrozumieć cały sens wypowiedzi powinien przeczytać te trzy posty, jeśli chce znać tylko moje pytania wystarczy, ze przeczyta 10 pogrubionych punktów.

blazius1 i guest-fVDcHls3, pozwólcie że pobawię się w CM zamiast Domaratha i Retazara, bo od nich chyba i tak nie dostaniemy odpowiedzi (żeby było jasne, nie winię ich za to tylko ludzi z Ubisoftu, którzy nie dają CM nowych informacji do przekazania).

Legenda:
BS1 - pierwszy zestaw podstawowy
VR - Powstanie Pustki
HotV - Herold Pustki
FW - Zapomniane Wojny
FT - Pięć Wież
BS2 - drugi zestaw podstawowy
HoN - Serce Koszmarów

Obecnie mamy w sklepie, czyli przed wyjściem patcha wprowadzającego BS2 i HoN 21 pozycji do kupienia, oto one:
1. [FT] Pakiet Pięciu Wież -- pieczęcie
2. [FT] Pakiet Pięciu Wież - Premium -- pieczęcie
3. [FT] Zestaw Pięciu Wież -- pieczęcie
4. [FW] Pakiet Zapomniane Wojny -- złoto
5. [FW] Pakiet Premium Zapomniane Wojny -- złoto
6. [FW] Zestaw Zapomniane Wojny -- pieczęcie
7. [HotV] Pakiet Herold Pustki -- złoto
8. [HotV] Herold Pustki - Pakiet Premium -- złoto
9. [HotV] Zestaw Herold Pustki -- pieczęcie
10. [VR] Pakiet Powstanie Pustki -- złoto
11. [VR] Pakiet Premium Powstanie Pustki -- złoto
12. [VR] Zestaw Powstanie Pustki -- pieczęcie
13. Bohaterski pakiet -- złoto
14. [BS1] Bohaterski pakiet premium -- złoto
15. [BS1] Bohaterski zestaw -- pieczęcie
16. [BS1] PAKIET POSIŁKÓW -- złoto
17. [BS1] Pakiet posiłków premium -- złoto
18. [BS1] Zestaw -- pieczęcie
19. [BS1] MAŁY PAKIET -- złoto
20. [BS1+VR+HotV+FW+FT] Pakiet Emilio -- złoto
21. [BS1+VR+HotV] Zestaw Mistrza -- pieczęcie

Patch który teoretycznie miał wyjść pod koniec marca, albo na początku kwietnia, a praktycznie to sami ludzie tworzący grę nie wiedzą kiedy on wyjdzie, wprowadzi następujące zmiany. Pozycje od 13 do 19, czyli zawierające tylko BS1, zostaną usunięte i zastąpione swoimi odpowiednikami z BS2. Pozycje od 10 do 12, czyli zawierające tylko VR, zostaną usunięte i zastąpione swoimi odpowiednikami z HoN. Pozycja 20 i 21 zostaną zmodyfikowane. Pozycja 20 ze stanu [BS1+VR+HotV+FW+FT] na stan [BS2+HotV+FW+FT+HoN], a pozycja 21 ze stanu [BS1+VR+HotV] na stan [BS2+HotV+FW], czyli podstawka do grania i dwie najstarsze serie kart. O ile jestem pewien co do pozycji 13-19 z BS1, oraz 10-12 z VR, o tyle pozycje mieszane, czyli 20 i 21 to moje przypuszczenia. Ciekawie wygląda też sprawa Pakietu Emilio. Gwarantuje nam on brak duplikatów i dowolną kartę z każdego dodatku oprócz tych które mają symbol nagrody. I tu psikus. Po wyjściu patcha Pakiet Emilio będzie pewnie wyglądał tak [BS2+HotV+FW+FT+HoN], ale karty które są w BS2 są też jednocześnie w HotV, FW i FT. Daje to nam dwie identyczne karty w dwoma różnymi symbolami. Pytanie tylko czy to są duplikaty czy już nie?

Podsumowując stan sklepu po wyjściu niezidentyfikowanego czasowo patcha:
1. [HoN] Pakiet Serca Koszmarów -- pieczęcie
2. [HoN] Pakiet Serca Koszmarów - Premium -- pieczęcie
3. [HoN] Zestaw Serca Koszmarów -- pieczęcie
4. [FT] Pakiet Pięciu Wież -- złoto
5. [FT] Pakiet Pięciu Wież - Premium -- złoto
6. [FT] Zestaw Pięciu Wież -- pieczęcie
7. [FW] Pakiet Zapomniane Wojny -- złoto
8. [FW] Pakiet Premium Zapomniane Wojny -- złoto
9. [FW] Zestaw Zapomniane Wojny -- pieczęcie
10. [HotV] Pakiet Herold Pustki -- złoto
11. [HotV] Herold Pustki - Pakiet Premium -- złoto
12. [HotV] Zestaw Herold Pustki -- pieczęcie
13. [BS2] Bohaterski pakiet -- złoto
14. [BS2] Bohaterski pakiet premium -- złoto
15. [BS2] Bohaterski zestaw -- pieczęcie
16. [BS2] PAKIET POSIŁKÓW -- złoto
17. [BS2] Pakiet posiłków premium -- złoto
18. [BS2] Zestaw -- pieczęcie
19. [BS2] MAŁY PAKIET -- złoto
20. [BS2+HotV+FW+FT+HoN] Pakiet Emilio -- złoto
21. [BS2+HotV+FW] Zestaw Mistrza -- pieczęcie

[B]A teraz pytania do CM
Możecie w końcu odpowiedzieć jak to będzie wyglądało naprawdę. To co napisałem powyżej to zebranie wszystkich informacji, które szczątkowo były przekazywane od początku lutego. Wtedy jednak było powiedziane, że wchodzi tylko BS2 i wszystko co jest związane z BS1, czyli zawartość sklepu i osiągnięcia zostaną usunięte i zastąpione przez BS2. Następnie po miesiącu bądź dwóch miało wejść HoN i zrobić to samo z VR co BS2 zrobiło z BS1. Jednak Ubisoftowi się odwidziało i na dwa tygodnie przed patchem wprowadza HoN razem z BS2, a nie jak planował wcześniej z jednym bądź dwoma miesiącami różnicy.

Niecałe dwa tygodnie do premiery [bo jak dotąd jedyna oficjalna informacja to koniec marca/początek kwietnia], a ja dalej nie wiem rzeczy które spokojnie można wyjaśnić, bo nie są to niespodzianki dla graczy czyli nowe karty, nowe efekty graficzne, tylko podstawowa wiedza o grze. Pamiętacie chyba jak po premierze Pięciu Wież nie poinformowaliście graczy, że zmniejszacie ilość dzikich kart w pakietach i zestawach, za co później przepraszaliście i daliście nagrodę przy logowaniu i promocję w sklepie na zwiększoną ilość dzikich kart w Zestawie Pięciu Wież. Chcę was poinformować, tak ja Was, a nie Wy mnie, że wszystko zmierza znowu w tym samym kierunku. A ja nie chcę się obudzić z ręką w nocniku, bo coś co wam się wydało błahe ot ilość dzikich kart, wcale takie błahe nie jest, a nie o ilość dzikich kart tym razem chodzi.

[B]Zatem:
1. Co się stanie z osiągnięciami Powstania Pustki?
2. Co się stanie z Powstaniem Pustki w sklepie?
Pytanie jeden i dwa dotyczy tego czy w związku z tym że Ubisoft za pięć dwunasta zmienił zdanie odnośnie wprowadzenia HoN, to sklep i osiągnięcia VR zostaną usunięte razem z BS1, czy przy wyjściu 6 serii kart, razem z HotV.
3. Jak będą dodawane karty z BS2 po otwarciu pakietu do naszej kolekcji kart?
Teraz jest tak, że oddzielnie jest grupowana dana karta premium i oddzielnie zwykła w czym nie ma nic dziwnego. Taka sytuacja: mam jedną Harpię z Raanaru Premium i dwie zwykłe, jest to karta z BS1. Karta ta znajdzie się w BS2. Jeśli trafię tą kartę w pakiecie BS2 w formie premium lub zwykłej to będzie dodana do tych co już mam, czy będzie liczone od nowa? To spowoduje, ze jedną kartę będę miał w czterech stosach, zamiast na dwóch jak bym wolał.
4. Czy jeśli wygram 30 gier każdą frakcją oprócz Akademii i 20 gier każdym bohaterem z HotV po wprowadzeniu patcha dostanę Kierana i alternatywną Serię z symbolem BS2, czy tak jak jest teraz Kierana z symbolem nagrody, a alternatywną Serię z symbolem BS1?
Nie ukrywam, że chciałbym aby było tak jak jest teraz. To pytanie odnosi się też do pozostałych bohaterów dostępnych za osiągnięcia. Alternatywni Garant, Seria i Kat powinni zostać z symbolem BS1, a Kieran, Morgan, Ignatius, Ariana i Shalan z symbolem nagrody.
5. Czy nowe osiągnięcia [naliczyłem 16 osiągnięć z BS1 i 7 osiągnięć z VR, wypiszę 4 najciekawsze] będą analogiczne do starych, to znaczy:
- Zdobądź kopię każdej karty z BS2 - nagroda 1000 pieczęci
- Stwórz prawidłową talię premium używając wyłącznie kart z BS2 - nagroda 500 pieczęci
- Zdobądź każdą kartę z serii HoN - nagroda premium Akane Opłakująca Wspomnienia
- Zdobądź 120 kart premium z serii HoN - nagroda premium Phrias, Książę Zagłady
6. Czy karty które już mam, a które wejdą w skład BS2 będą się liczyć do osiągnięć BS2?
Podejrzewam że taki jkkk89 ma wszystkie 300 kart, które wejdą w skład BS2, czy to znaczy, że w chwili wejścia patcha odblokują mu się od razu wszystkie osiągnięcia z BS2?
7. Czy karty, których nie mam z HotV, FW i FT, a które weszły w skład BS2 po zdobyciu ich po raz pierwszy z pakietu BS2 będą się liczyć do osiągnięć HotV, FW i FT?
8. Czy karty z symbolem BS1 i VR [jeśli VR zostanie też usunięte ze sklepu], będą dostępne w innych miejscach oprócz Ołtarza Życzeń i Piekielnej Otchłani?
9. Jak będzie wyglądał Pakiet Emilio?
10. Tak na wszelki wypadek, bo z wami nigdy nic nie wiadomo ;) - Czy planujecie zwiększyć/zmniejszyć ilość dzikich kart w pakietach i zestawach, ceny pakietów i zestawów w sklepie oraz ceny kart w Ołtarzu Życzeń?

Kolejność pytań ma znaczenie. Jak widzicie żadne pytanie nie dotyczy wprowadzanych nowości [nowe karty, nowe efekty specjalne, powiązanie stworzeń z szkołami magii, itp.], tylko zmian w już istniejących rozwiązaniach, które w żaden sposób nie zmieniają sposobu rozgrywki, więc możecie na nie spokojnie odpowiedzieć i nic z HoN nie zostanie ujawnione.

Domarath
03-24-2014, 06:06 PM
W przyszłą środę opublikujemy list od twórców gry, który mam nadzieję rozwieje twoje wątpliwości i odpowie na twoje pytania!

Retazar
03-27-2014, 07:39 PM
Kilka osób pytało mnie dzisiaj czy w związku z BS2 stan konta czyli gold, sealse itp zostanie zresetowany. Bez obaw, nie stracicie zasobów, które macie:)

Piotrek.14
03-27-2014, 09:08 PM
Mam jedno krótkie pytanie: czy jeśli brakuje mi kilku kart z Heralda do kompletu, a karty te będą w BS2 to czy zdobywając je przez paczki BS2 zrobie osiągnięcie na wszystkie karty heralda?

Z góry dziękuje za pomoc;)

Dagnir_Smauga
03-27-2014, 09:54 PM
Gratuluję.
Udało wam się odpowiedzieć na pytania: 2, 8, 9, 10
Nadal czekam na odpowiedzi do pytań: 1, 3, 4, 5, 6, 7

Co do 1 i 5
Rozumiem, że skoro BS1 i Powstanie Pustki zostaje w sklepie to osiągnięcia BS1 i Powstania Pustki też. Tak czy nie?
Co do 3, 6 i 7
Rozumiem, że skoro BS1 i Powstanie Pustki zostaje w sklepie to ta sama karta będzie dostępna w dwóch wersjach z różnymi znaczkami i będą grupowane oddzielnie. Tak czy nie?
Co do 4
Rozumiem, że skoro stare pakiety zostają w sklepie to nagrody pozostają ze statusem nagród. Tak czy nie? Ale co z alternatywnymi Cassandrą, Garantem, Serią i Kat. BS1 czy BS2?

Nie każcie mi kopiować tego postu do dwóch pozostałych tematów.

Domarath
03-31-2014, 01:22 PM
Gratuluję.
Udało wam się odpowiedzieć na pytania: 2, 8, 9, 10
Nadal czekam na odpowiedzi do pytań: 1, 3, 4, 5, 6, 7

Co do 1 i 5
Rozumiem, że skoro BS1 i Powstanie Pustki zostaje w sklepie to osiągnięcia BS1 i Powstania Pustki też. Tak czy nie?
Co do 3, 6 i 7
Rozumiem, że skoro BS1 i Powstanie Pustki zostaje w sklepie to ta sama karta będzie dostępna w dwóch wersjach z różnymi znaczkami i będą grupowane oddzielnie. Tak czy nie?
Co do 4
Rozumiem, że skoro stare pakiety zostają w sklepie to nagrody pozostają ze statusem nagród. Tak czy nie? Ale co z alternatywnymi Cassandrą, Garantem, Serią i Kat. BS1 czy BS2?

Nie każcie mi kopiować tego postu do dwóch pozostałych tematów.

Osiągnięcia które zostaną usunięte:

Gotowy do walki! Osiągnij Elo 200!
Urodzony, by władać Osiągnij poziom Elo 1001!
Nazywasz to inwazją? Ukończ kampanię Inwazja orków
Za honor i obowiązek! Ukończ kampanię Żołnierze Wilka!

Nomaf
04-03-2014, 06:58 PM
Mam pytanie - czy bohaterami z nagród (Crag Hack, Ariana, Ammar, Zouleika, Shalan itp.) można będzie grać w trybie standard?

Domarath
04-04-2014, 02:36 PM
Mam pytanie - czy bohaterami z nagród (Crag Hack, Ariana, Ammar, Zouleika, Shalan itp.) można będzie grać w trybie standard?

W trybie standard (BS02) będą: Kieran, Morgan, Ignatius,Ariana, Shalan. Tylko Ci bohaterowie z nagród będą dostępni w trybie standardowym.

filo9011
04-04-2014, 09:09 PM
Bardzo ważne pytanie i będę niezmiernie wdzięczny za odpowiedź: jaka będzie cena biletów? Domarath, mógłbyś się dopytać w tej sprawie?

twardy_
04-04-2014, 09:38 PM
nie zmieni sie... na streamie Jason mowil

filo9011
04-04-2014, 11:00 PM
Wiem, że mówił. To ja wysłałem mu z 10 wiadomości z tym zapytaniem i czułem się mocno ignorowany jakby chciał pominąć ten temat. Powiedział, że ceny chyba się nie zmienią, chciałbym uzyskać bardziej pewną informację.

rara88
04-06-2014, 01:32 PM
Wie ktoś może w jakiej cenie będą karty z BS 2 na ołtarzu życzeń. Nie chodzi mi oczywiście o dokładne kwoty, ale o to czy będą tańsze czy w takiej samej cenie, bo nie sądze żeby zdrożały :P

Siek92
04-06-2014, 01:40 PM
Wie ktoś może w jakiej cenie będą karty z BS 2 na ołtarzu życzeń. Nie chodzi mi oczywiście o dokładne kwoty, ale o to czy będą tańsze czy w takiej samej cenie, bo nie sądze żeby zdrożały :P

Łap:
http://mmdocking.com/upcoming-changes-part-3-the-return-of-jason/

:)

eRKay27
04-06-2014, 02:46 PM
no to pojechali...

1-5 WC na tydzień to mało, wypada gorzej niż gdy siódmego dnia dawali seale
niby są nagrody dzienne ale "all Tiers should be unlocked around 1200-1300 Elo equivalent"
czyli nowi gracze są w czarnej D...
więcej złota na poziom nic w tej kwestii nie zmienia bo dzikich kart za złoto nie będzie
podsumowując: ołtarz życzeń zmienili na gorsze, przynajmniej dla niepłacących

"DoC będzie grą karcianą najbardziej zorientowaną na F2P ze wszystkich wokół!"
jaaasne

a teraz pytanko:
“reprinted cards will not count toward old achievements”
“e.g., a BS2 Shark Guard will not count toward the collect all VR cards achievement”
czyli jak to osiągnięcie będzie wyglądać?
będą wymagane jedynie karty z VR których nie ma w BS2?
czy będą dwie wersje tej samej karty (jedna z VR, druga z BS2) i do osiągnięcia będzie trzeba mieć tą pierwszą?

Dagnir_Smauga
04-06-2014, 02:57 PM
a teraz pytanko:
“reprinted cards will not count toward old achievements”
“e.g., a BS2 Shark Guard will not count toward the collect all VR cards achievement”
czyli jak to osiągnięcie będzie wyglądać?
będą wymagane jedynie karty z VR których nie ma w BS2?

W VR masz 105 kart, w BS2 300. Jeśli zdobędziesz Shark Guard z paczki BS2, to będzie się liczyć do osiągnięć BS2, ale nie do VR, tak samo w drugą stronę. To samo tyczy się kart z BS1, HotV, FW i FT.

Shark Guard z VR i Shark Guard z BS2 będą mieć dwa różne symbole w prawym dolnym rogu karty.
Dodatkowo będą mieć różne ceny w Ołtarzu Życzeń. Shark Guard z VR będzie kosztował 4 WC, a Shark Guard z BS2 będzie kosztował 1 WC.

eRKay27
04-06-2014, 03:20 PM
no i dupa:(
dobrze że wstrzymałem się z wydawaniem WC
chciałem teraz dobrać karty których w BS2 nie będzie i zdrożeją, a reszte bym uzbierał z pakietów BS2
ale w takim wypadku musze sobie odpuścić:(

i druga kwestia:
skoro karty zostaną przedrukowane to jaki symbol będą mieć te które już mam?
jeśli BS2 to po zmianie nie będę mieć żadnej karty z VR?
no bo mają się one nie liczyć..

Dagnir_Smauga
04-06-2014, 03:39 PM
Tu się trochę rozpisałem na temat cen w Ołtqarzu Życzeń:
http://forums.ubi.com/showthread.php/864540-List-od-Samuela-Jobin-a-producenta-Duel-of-Champions!?p=9904665&viewfull=1#post9904665

Jeśli brakuje ci kart do osiągnięć to może warto je wydać. Ja kupiłem 3 Zestawy Mistrza z promocji i wydałem 154 dzikie karty na 1 rzadką z VR, 3 epickie z VR i 6 epickich z HotV. Brakuje mi jeszcze 24 kart z BS1, z czego 7 to bohaterowie, 8 epickich i 9 rzadkich. Do wtorku będę zbierał złoto na pakiety bohaterskie, resztę kupię za dzikie karty. Potrzebuję ich 165, a mam 207, a pewnie i tak będzie potrzebnych mniej, bo z pakietów coś wpadnie, a 1000 pieczęci to teraz bardzo ceniony towar na rynku.

Jeśli nie zależy ci na osiągnięciach, to kup te karty, które nie są przedrukowane do BS2, a są tanie. Przydadzą ci się w formacie Open. Do wtorku Mroczny Asasyn kosztuje 8 WC, od środy 28 WC.

Te karty które już masz będą miały te symbole, które mają. Nie po to zostawiają BS1, VR, HotV, FW i FT w sklepie, żeby wyzerować Ci licznik i zbierać karty do osiągnięcia od nowa. Karty z BS2 będą miały podobny symbol jak karty z BS1 tylko, że zamiast rzymskiej I będzie II.

asdfg1221
04-06-2014, 04:14 PM
http://mmdocking.com/upcoming-changes-part-3-the-return-of-jason/ wiece może czy istnieje jakieś DOBRE polskie tłumaczenie tego opisu zmian?

eRKay27
04-06-2014, 06:48 PM
Jeśli brakuje ci kart do osiągnięć to może warto je wydać. Ja kupiłem 3 Zestawy Mistrza z promocji i wydałem 154 dzikie karty na 1 rzadką z VR, 3 epickie z VR i 6 epickich z HotV. Brakuje mi jeszcze 24 kart z BS1, z czego 7 to bohaterowie, 8 epickich i 9 rzadkich. Do wtorku będę zbierał złoto na pakiety bohaterskie, resztę kupię za dzikie karty. Potrzebuję ich 165, a mam 207, a pewnie i tak będzie potrzebnych mniej, bo z pakietów coś wpadnie, a 1000 pieczęci to teraz bardzo ceniony towar na rynku.
no ja niestety nie mam tyle zasobów aby uzbierać wszystkie brakujące karty choćby z jednego dodatku
poza tym wydawać cenne jak nigdy pieczęcie na open, który będzie powoli umierać?
może gdyby brakowało tylko kilku kart ale w moim przypadku nie warto

Te karty które już masz będą miały te symbole, które mają. Nie po to zostawiają BS1, VR, HotV, FW i FT w sklepie, żeby wyzerować Ci licznik i zbierać karty do osiągnięcia od nowa. Karty z BS2 będą miały podobny symbol jak karty z BS1 tylko, że zamiast rzymskiej I będzie II.
troche się w tym zamotałem
będą to karty VR, będą liczyć sie do starych osiągnięć no i da sie nimi grać w BS2
o co z nowymy osiągnięciami? np "zbierz wszystkie karty podstawki BS2"(zakładam że będzie takie)
będą się liczyć również do tego? czy będzie trzeba zbierać je na nowo z paczek BS2?

z tego co rozumiem będą 2 radzaje symboli: jeden do BS(1,2) , drugi do rozszerzenia(VR,HotV,...)
czli będą karty np. VR/BS1 i VR/BS2
pierwsze będą kosztować 4 WC, liczyć się do starych osiągnięć i działać w open
drugie będą kosztować 1 WC, liczyć się do nowych osiągnięć i działać w standardzie
i stąd pytanie: do której kategorii zaliczą się te co już mam?

Dagnir_Smauga
04-06-2014, 09:31 PM
no ja niestety nie mam tyle zasobów aby uzbierać wszystkie brakujące karty choćby z jednego dodatku
poza tym wydawać cenne jak nigdy pieczęcie na open, który będzie powoli umierać?
może gdyby brakowało tylko kilku kart ale w moim przypadku nie warto
Ja mam akurat wywalone na balans w grze i swój poziom gry. Liczy się dla mnie tylko aspekt kolekcjonerski dlatego wieszam psy na nadchodzących zmianach.

troche się w tym zamotałem
będą to karty VR, będą liczyć sie do starych osiągnięć no i da sie nimi grać w BS2
o co z nowymy osiągnięciami? np "zbierz wszystkie karty podstawki BS2"(zakładam że będzie takie)
będą się liczyć również do tego? czy będzie trzeba zbierać je na nowo z paczek BS2?

z tego co rozumiem będą 2 radzaje symboli: jeden do BS(1,2) , drugi do rozszerzenia(VR,HotV,...)
czli będą karty np. VR/BS1 i VR/BS2
pierwsze będą kosztować 4 WC, liczyć się do starych osiągnięć i działać w open
drugie będą kosztować 1 WC, liczyć się do nowych osiągnięć i działać w standardzie
i stąd pytanie: do której kategorii zaliczą się te co już mam?
Teraz jest 6 symboli, po wyjściu BS2 i HoN będzie 8 symboli:
- do BS1 - 224 karty
- do VR - 105 kart
- do HotV - 103 karty
- do FW - 148 kart
- do FT - 80 kart
- do nagród - 12 kart
- do BS2 [wybrane karty z BS1, VR, HotV, FW, FT i nagród] - 300 kart
- do HoN - 100 kart

Nowe osiągnięcia będą się liczyć z paczek BS2. Jeśli nie masz Hakeema z FW, a trafisz Hakeema z BS2, to będzie się liczyć do osiągnięć BS2, ale nie do FW. Tak samo jeśli nie masz Hakeema z BS2, a trafisz Hakeema z FW, to będzie się liczyć do osiągnięć FW, ale nie do BS2.

Karty, które już masz, a które zostały przedrukowane do BS2 nie będą się liczyć do osiągnięć BS2, ale będą mogły być używanie w formacie standard.

Podsumowując:
- stary Hakeem będzie kosztować 28 WC, będzie się liczył tylko do osiągnięć FW i będzie mógł być używany w Open i Standard
- nowy Hakeem będzie kosztować 7 WC, będzie się liczył tylko do osiągnięć BS2 i będzie mógł być używany w Open i Standard

eRKay27
04-06-2014, 10:02 PM
Karty, które już masz, a które zostały przedrukowane do BS2 nie będą się liczyć do osiągnięć BS2, ale będą mogły być używanie w formacie standard.

o to mi właśnie chodziło
swoją drogą trochę dziwnie
niby będą to karty BS2, ale liczą się do osiągnięć BS1

Ja mam akurat wywalone na balans w grze i swój poziom gry. Liczy się dla mnie tylko aspekt kolekcjonerski dlatego wieszam psy na nadchodzących zmianach.

mi też chodzi głównie o zbieranie kart,z tym że nie mam zasobów by zrobić to teraz, a potem koszt w WC będzie tak wysoki że raczej skupie się na BS2
kompletowanie BS1 kosztowałoby zbyt wiele czasu/pieniędzy:(
czas sobie odpuścić

WhiteRoman
04-15-2014, 10:43 PM
Tak się zastanawiam. Teraz gdy istnieje BSII i pojawiłaby się nowa frakcja, to jakby deweloperzy rozwiązaliby problem z nią. Byłaby tylko wtedy pod BSII, czy cały dodatek zawierałby karty z nowej frakcji i można byłoby nią grać pod format standardowy, oraz otwarty? Chyba, że deweloperzy nie zamierzają wprowadzać więcej frakcji?

Paku93
04-15-2014, 10:46 PM
Z tego co wiem na pewien czas wprowadzanie nowej frakcji zostało "zawieszone" z tym że to info z przed chyba jeszcze 5 wież (jakoś po wydaniu Akademii doszli do wniosku że ciężko to balansować). Ale podejrzewam że w przeciągu 3 dodatków możemy nową frakcję dostać, ale to tylko przeczucie. I najpewniej jedynie pod format standard, czyli względem open będzie za mało kart, bo to w końcu w Standardzie ma być balans.

NagiShaman
04-22-2014, 08:59 AM
Myślę że wyjście nowej frakcji nie było by problemem i nie mam wątpliwości że wszystkie karty były by do formatu standard. Format open to jedynie furtka wyjścia dla developerów przed rozwścieczonymi graczami którzy nie mieli by co zrobić z tymi wszystkimi kartami na które co nie jeden wydał troche kasy/ lub zmarnował trochę życia.

MastaBlastaX
04-23-2014, 03:56 PM
Pytanie: czy wprowadzanie kolejnych dodatków do sklepu za gold będzie stałą praktyką? Czy HoN jest wyjątkiem?

BuqC
04-23-2014, 04:41 PM
Pytanie: czy wprowadzanie kolejnych dodatków do sklepu za gold będzie stałą praktyką? Czy HoN jest wyjątkiem?

Każdy następny dodatek ma być dostępny za złoto, tylko z opóźnieniem 2-3 tygodni (tak jak w przypadku HoNa).

Domarath
04-23-2014, 05:41 PM
Każdy następny dodatek ma być dostępny za złoto, tylko z opóźnieniem 2-3 tygodni (tak jak w przypadku HoNa).

Tak jak wyżej dwa, trzy tygodnie od premiery dodatki będą za złoto.

MastaBlastaX
04-24-2014, 08:21 AM
To do szczęścia potrzeba mi jeszcze jedna odpowiedź: czy pakiety HoN będą dostępne za złoto przez cały bs2? (jak i kolejne dodatki, po przejściu na gold)

NagiShaman
04-26-2014, 08:37 AM
To do szczęścia potrzeba mi jeszcze jedna odpowiedź: czy pakiety HoN będą dostępne za złoto przez cały bs2? (jak i kolejne dodatki, po przejściu na gold)
Tego pewnie nawet CMowie jeszcze nie wiedzą, ale w mojej opinii po negatywnym nastawieniu graczy do cen pakietów z dziedzictwa, będą starali się utrzymywać cały standard blok za złoto

Paku93
04-26-2014, 04:09 PM
Cały standard będzie za gold, z tym że najnowszy dodatek dopiero po "kilku tygodniach" od premiery, tak jak było teraz.
Jedyna możliwa zmiana to spadek ceny poprzedniego dodatku kiedy pojawia się następny lub kiedy następny dodatek jest udostępniany za gold. Albo na stałe do powiedzmy tych 18.5k, albo chwilowo w formie promocji podobnie jak było z 5T.
W każdym razie skłaniał bym się co do tej drugiej opcji, o ile w ogóle będą jakieś obniżki ^^

forioku
05-16-2014, 04:29 PM
witam co dokladnie daje karta uswiecone mury w opisie pisze ze budynki i jednostki nie moga byc celem ale celem czego ? poniewaz nekromanca i tak moze uzyc paktu smierci i przejmowania pomomo zagrania tej kary a wedlug opisu nie powinien wybrac na cel jednostki dzieki uswieconym mura

pytanie 2
czy ochrona elratha dziala na pakt smierci oraz oczarowanie?

MCBanan1
05-16-2014, 07:59 PM
witam co dokladnie daje karta uswiecone mury w opisie pisze ze budynki i jednostki nie moga byc celem ale celem czego ? poniewaz nekromanca i tak moze uzyc paktu smierci i przejmowania pomomo zagrania tej kary a wedlug opisu nie powinien wybrac na cel jednostki dzieki uswieconym mura

pytanie 2
czy ochrona elratha dziala na pakt smierci oraz oczarowanie?

1 Z tego co zauważyłem uświęcone mury działają tak że gdy jakaś jednostka jest w budynku a mury sa rzucone to jednostka nie może być celem kart
2 Nie mogą użyć przy ochronie elratha tych czarów ale ochrona elratha nie ściągnie efektów wcześniej nałożonych czarów

SudooSheng
06-13-2014, 03:06 PM
Witam,
Pytanie takie jak w temacie? Jak myślicie warto kupić Pakiet Zestawu Podstawowego II czy lepiej inwestować w Pakiety Serca Koszmarów?

MCBanan1
06-14-2014, 10:38 AM
[QUOTE=SudooSheng;10039667]Witam,
Pytanie takie jak w temacie? Jak myślicie warto kupić Pakiet Zestawu Podstawowego II czy lepiej inwestować w Pakiety Serca KoszmarZalęzy co masz

Zależy co masz ciężko odpowiedzieć

Paku93
06-14-2014, 05:41 PM
Witam,
Pytanie takie jak w temacie? Jak myślicie warto kupić Pakiet Zestawu Podstawowego II czy lepiej inwestować w Pakiety Serca Koszmarów?

Jeżeli brakuje Ci jeszcze dużo kart z BS2 to tak. Ale pamiętaj że karty z BS2 są bardzo tanie w ołtarzu, a jest ich nawet sporo, więc może lepiej dokupić braki za WC, a gold wydawać na HoNa. Sam musisz ocenić.

Nekroop
11-08-2014, 10:36 PM
Po co wbijać wyższy ranking, jakie są tego zalety nie licząc, że gramy z trudniejszymi przeciwnikami?
Jak dobierani są przeciwnicy w turnieju szwajcarskim, czy gracz z rankingu mistrza może trafić jakiegoś początkującego?