PDA

View Full Version : cassandra i jej wiezienie

dawidpyt
02-04-2014, 08:48 PM
j.w

irytuje mnie gra przeciw przystani .

obojetnie co nie zrobie to przegram. i kazda talia jaka mam nawer rush nei pomgaga.

doradzi ktos ?

wgl przystan i swiatynia to najgorsze frakcje -.-. Twierdza jakies smieszne karty dostała.
Grajac akademia sie przyjemnie gra. ale problem wiecznie z przystania.. -.-

sroczkinho
02-05-2014, 12:02 AM
obawiam się, że nie doczekasz się odpowiedzi, bo wszyscy są tutaj bardzo pomocni widząc tylko swój kawał nosa... ja zadałem pytanie dotyczące podobnej kwestii dzisiaj rano i nikt nie odpisał, może będziesz miał więcej szczęścia to i ja dowiem się czegoś konkretnego.

Aklov
02-05-2014, 12:54 AM
Nie jestem jakimś specjalistą od topowych talii, ale wydaje mi się że na tę talię nie ma żadnej naturalnej kontry, no chyba że jakieś stall decki, ale pewny nie jestem, bo stallami nie grywam.

Jeśli trafisz na taką Kassandrę to musisz liczyć na słabą rękę i słaby draw przeciwnika, bo ewentualnie to on ten pojedynek przegra niż ty go wygrasz, więc twoje szczęście w kartach ma tu niewiele do rzeczy. Z aggro talii może tylko Dhamiria z Lurkerami, „baniakami”, rojami, forbidden flamem i void arbitrami ma przy dobrej ręce jakieś poważniejsze szanse.

Poza tym jeśli nie grasz jakimś bardzo naporowym deckiem typu Crag Hack to można dodawać do talii blokerów o koszcie 2 np. Twierdza ma dobrą kartę bramble beast po polsku nazywa się chyba cierniowa bestia – dobrze kontruje magiczne stworzenia. Często się ją dodaje do talii na Zardocu, który ponadto ma rój, więc też nie musi takiej partii przegrać.

W większości przypadków (gdy gramy jakimś standardowym aggro na Kassandrę) sytuacja jest beznadziejna i możemy co najwyżej liczyć na niefart przeciwnika, bądź jego małe doświadczenie w graniu tą talią, bo ona wbrew pozorom nie jest prosta i na początku łatwo jest failować (wiem to niestety po sobie)

Magiczny_Janusz
02-05-2014, 07:28 AM
Witam,

Cassandra nie jest taka straszna. Bardzo dobrze sobie z nią radzi Ignatius robiony pod discard, czy praktycznie każda Dhramira. Mocno jej uprzykrzają życie wydarzenia typu tydzień podatków czy ślepi arbitrowie.

Talie typu mill też są przyjemne w grze przeciwko niej, szybko można przewinąć kluczowe karty.

Mam nadzieję, że pomogłem.

Pozdrawiam.

MastaBlastaX
02-05-2014, 09:40 AM
Dowolne AOE sobie dobrze radzi z tym- nie dostaniesz więzienia jeśli nie będzie miał dostatecznej przewagi na polu. Np. troll deckiem Malika jeszcze nie zdarzyło mi się przegrać: http://www.mmdoc.net/show_deck/21947/

Domarath
02-05-2014, 02:56 PM
Dowolne AOE sobie dobrze radzi z tym- nie dostaniesz więzienia jeśli nie będzie miał dostatecznej przewagi na polu. Np. troll deckiem Malika jeszcze nie zdarzyło mi się przegrać: http://www.mmdoc.net/show_deck/21947/

Całkiem fajny ten twój Adar Malik, całkiem całkiem :)

jkk89
02-05-2014, 03:07 PM

@ Masta Blasta,

tylko 1 Magiczny przekupień = dobra Cassandra poradzi sobie z Twoimi blokerami i zblokuje Ci surowce zanim zdążysz zrobić cokolwiek sensownego.

MastaBlastaX
02-05-2014, 03:32 PM
Drzewka łatwo nie zdejmiesz, cursed bound na WC też skutecznie studzi, a w najgorszym scenariuszu w czartej/piątej turze idzie fireball, w 6/7 armagedon- a dalej to już betka. Talia dla fun'u jest niezła i łatwo pokonuje kilka topowych decków, ale ma sporo słabych stron niestety (blackskull crusher czy brak dispela)

dupskodupsko
02-05-2014, 10:09 PM
Tak cassandra ma aktulanie bardzo mocny deck.Największa jego zaleta to to,że może mierzyć się chyba z każdym.Ale qrcze nie jest tak ,że jak nią grasz to w 90% masz wygraną.Nie będę pisał ,że trzeba nią umieć grać ,bo tak jak większość talii troche pograsz i wiesz o co chodzi:)Najbardziej w niej lubie ,że pięknie gniecie sandalocka.
Czym przeciwko cassandrze?Z mojego grania wynika ,że cieżko gra sie przeciwko akademii na czarach i tanich stworach.Cass nie ma jak wyczyścic pola bitwy więc taki unik może zmarnować sporo ataków.Jak kelthor dobrze trafi z płomieniem to też bywa ,że juz się nie odbijesz.Ogarnieta dhamira to ciężki przeciwnik.Jest jeszcze ishuma i crag,tu już moim zdaniem zalezy od reki przeciwnika .
No i cass to dosyc drogi deck do złożenia ,bo mi np. nie udało się żadnego Wilczego kapitana z paczki wyjąć.A nie tylko to w decku kosztuje.Taki kethor dużo tańszy,a też bardzo skuteczny,
I jeszcze jedno pytanie.Grając jackpoty ,czy nawet normalnie ranikng to widze mase kelthorów,ale takiej plagi cassandry to już nie.Też tak macie?

DrakeBurn
02-07-2014, 03:01 AM
Ja bym wolał, żeby więzienie zostało znerfione.
Powinno być jakimś unikatem i po nadejściu kolejnej tury odlatywać w kosmos.
Ta karta jest naprawdę silna, a fakt, że niektóre decki mogą ją recyklingować
jeszcze bardziej komplikuje sprawę.
Nie chodzi, o to że nie da się wygrać, bo się da, ale większość
decków nie ma praktycznie żadnych szans, a jeśli to gra karciana,
to powinna być zbalansowana, bo potem wszyscy zaczną robić
takie decki i gra wcale nie będzie taka fajna.

xadi96
02-10-2014, 11:03 PM
Powiem szczerze, że jestem w lekkim szoku czytając ten temat. Wynika to z faktu, że z Cassandrą prawie nigdy nie mam problemów, a i nie często ją spotykam. Osobiście gram Kieranem i nigdy nie odczuwam jakoś bardziej Więzienia, po prostu gram swoje i do czasu gdy przeciwnik jest w stanie rzucić Więzienie mam już przewagę na polu bitwy. Moim zdaniem ta karta zdecydowanie nie jest za mocna. Żeby ją wystawić potrzeba aż 5 chorągiewek. Na dodatek Przystań ma na ogół słabe łuty (bynajmniej ja nie potrafię z nich nic sklecić, mimo, że od początku gram głównie Przystanią, może ktoś mnie pouczy:rolleyes:). Moim zdaniem jeśli rzucisz wcześniej Moc Natury/Potęgę Morza Cassandra idąca w chorągiewki(=nie mająca dispeli) będzie miała większe problemy. Tak jak już wyżej pisano decki typu Dhamiria, Kelthor, przemyślane rush decki raczej dają jej radę.

Exodus9093
02-11-2014, 07:16 AM
Tron odnowy to najlepszy dispel w grze, dla talii które nie wystawiają stworów. Później dziedzictwo, trochę many natrzaskać, więzienie i assasyn. W swojej turze nie zrobisz niczego, i jesteś zablokowany do końca gry (na szczęście dosyć krótkiej). Flagi to też nie problem, skoro nie musisz levelować many czy siły. Kart masz od groma, bo w początkowych turach tylko je dobierasz. Jedyna zaleta tego decku jest taka, że rzadko się go widuje, bo szybko się nudzi. To deck dla tych, którzy sami nie mogą poskładać nic sensownego, więc kopiują coś co wydaje się OP. Nie myśląc, że do farmienia średnio się nadaje.

PS. Przystań obok Inferna ma najsilniejsze łuty. Słabe łuty to ma Necro.

swierczu
02-11-2014, 05:29 PM
Rzadko się widuje Cassie z więzieniem. Praktycznie w każdym szwajcarze trafia się conajmniej jedna.
Co do dispela to jest teraz neutralny łut szczęścia, więc przy tej talii powinien się aurat dobrze sprawdzić.

dupskodupsko
02-11-2014, 10:32 PM
"Rzadko się widuje Cassie z więzieniem. Praktycznie w każdym szwajcarze trafia się conajmniej jedna"
Jakoś ja wczoraj grałem alią szwajcary i na 5 nie było żadnej cassandry:) Aktualnie trwa wysyp kelthorów ,bo to tani i mocny deck.
Exodus piszesz raczej o Sandałku więc nie ten temat.Jesli chodzi o korzystanie z gotowych decków to praktycznie każdy takimi gra.To ,że zmienisz 3 karty nie znaczy ,że wymyśliłeś deck.