PDA

View Full Version : WAŻNE!!! Nowy Zestaw Podstawowy 2 [ Base Set Two ]

Domarath
02-03-2014, 04:28 PM
Lista kart z których będzie się składała nowy zestaw podstawowy zostanie ogłoszona jeszcze w tym tygodniu.

W lutym będziemy stopniowo publikować informację na temat nowego zestawu podstawowego. Nowa kolekcja będzie zawierać 300 kart , które są ważne dla obecnej wersji Duel of Champions (miks kart które są już dostępne w grze) i zostaną one połączone w nowy set. Starsze karty nadal będą dostępne w grze , więcej informacji na ich temat wkrótce .

http://static2.cdn.ubi.com/MM-DOC/Base_set2.png

Oto , czego możecie się spodziewać w tym miesiącu :

• piątek, 07 lutego. Ogłosimy 300 kart dostępnych w nowej talii podstawowej na na naszym team Stream-ie . JasonParadise i SpaceElephant będą omawiać nowy zestaw i grać taliami które będą zawierać tylko nową talię podstawową . Około godziny 21 . http://www.twitch.tv/duelofchampions

• Sobota, 08 lutego. Będziemy czekać na wasze opinie na temat nowej talii podstawowej . Stworzymy nowy wątek na głównym forum jak i na naszym polski, oraz na Reddit . Będziemy potrzebować waszej pomocy w ocenie nowej talii podstawowej. Dajcie znać czego waszym zdaniem brakuje ? Zachęcamy do tworzenia talii opartych na nowy zestawie podstawowym i dyskusji na jej temat.

• Wasza opinia pomoże nam kształtować przyszłość gry. Wyraź swoją opinie na temat nowej talii podstawowej, a będziesz mógł wziąć udział w pierwszym w historii turnieju opartym tylko na nowej talii podstawowej! Główna impreza BS2 zapowiedź odbędzie się 22 lutego w sobotę. [ Planujemy zrobić także event dla naszego PL forum, szczegóły podam wkrótce]

• Każdy team stream rozpoczynając od 7 lutego będzie koncentrować się na nadchodzącym nowym zestawie podstawowym. Pamiętacie o nim, nasz zespół za każdym razem będzie podawał ciekawe informacje na temat nowej talii podstawowej.

Czekamy na Wasze opinie i nie możemy się doczekać waszej pomocy w celu rozwijania DoC w najbliższych miesiącach . Dziękujemy za grę w Duel of Champions i widzimy się się w najbliższy piątek podczas team streamu !

Dla zainteresowanych podaję link do angielskiego forum :

http://forums.ubi.com/showthread.php/830396

tohpeda672
02-03-2014, 04:49 PM
A co stanie się z tymi wszystkimi osiągnięciami związanymi z zebraniem jakiejś tam liczby lub wszystkich kart np danej frakcji z dodatku? :confused:

xyzbede
02-05-2014, 05:29 PM
Co to oznacza dla kogos, kto przygode z DoC zaczal pare dni temu?

Domarath
02-05-2014, 06:13 PM
A co stanie się z tymi wszystkimi osiągnięciami związanymi z zebraniem jakiejś tam liczby lub wszystkich kart np danej frakcji z dodatku? :confused:

Dobre pytanie, przekazałem, odpowiem jak najszybciej.

GeishaGoner
02-06-2014, 12:55 AM
Więc pewnie z wydawaniem seali też dobrze się wstrzymać...

ElkazFATE
02-06-2014, 11:42 AM
@Domarath

Źle przetłumaczyłeś. Talia to deck, a nie set. Set to zestaw, zbiór etc.

Domarath
02-06-2014, 12:32 PM
@Domarath

Źle przetłumaczyłeś. Talia to deck, a nie set. Set to zestaw, zbiór etc.

Dzięki niestety nie mogę już tego poprawić :(. Niestety się spieszyłem i chciałem to przetłumaczyć i opublikować jak najszybciej się da :(.

ElkazFATE
02-06-2014, 12:55 PM
Czekaliśmy 3 dni na tłumaczenie to mogłeś je chociaż porządnie zrobić:P

Domarath
02-06-2014, 01:59 PM
Czekaliśmy 3 dni na tłumaczenie to mogłeś je chociaż porządnie zrobić:P

Misiu drogi opublikowałem to 30 minut później niż info na angielskim forum :)

xdmasterorion
02-06-2014, 02:02 PM
jakie 3 dni ? :p dodał to godzine po angielskim, to raczej nikt nie mógł tego znaleźć :p
(napisałbym to przed tobą ale mi się komputer troche zaciął)

ElkazFATE
02-06-2014, 02:50 PM
Zwracam honor dopiero dziś to znalazłem:P

DrakeBurn
02-07-2014, 03:07 AM
Czyli najprościej ujmując.
Nowy zestaw podstawowy zmodernizowany, na taki, który zawiera karty kluczowe
obecnie dla gry.

O której godzinie stream Jasona?

MastaBlastaX
02-07-2014, 10:29 AM
Teraz mamy ok. 600 kart (a może 800? nie wiem dokładnie) czyli (co najmniej!) połowa zostanie zbanowana? Czy będzie dodatek nowych kart przy bs2?

xyzbede
02-07-2014, 09:32 PM
Czy moglby ktos zrobic skrot? Strasznie mi Twitcha urywa

twardy_
02-07-2014, 11:16 PM
beda 3 rodzaje gier, tylko dla base set2 deckow, tylko dla starych deckow i dla obu
wraz z wejsciem base set2 znikna stare pakiety ze sklepu, bedzie mozna kupic stare karty tylko w altar of wishes
nowe UI
jackpot i swissy beda codziennie

NieBartosz
02-08-2014, 08:52 AM
Czy będzie sortowanie kart w grze dla Base Set 2 po jego wprowadzeniu?

Czy dostaniemy od moderatorów przetłumaczoną na j. polski listę kart z BS2?

arotto1
02-08-2014, 09:03 AM
Ja nie mogę się doczekać BS2.

Gra na dzień dzisiejszy jest straszna. Wiecznie te same postacie, te same zagrania i te same schematy. Nie grałem dosyć długo, wchodzę w szwajcara, 2 razy w finale mi błąd wyszedł i wypadłem z gry. Jeżeli coś z tą grą nie będzie zrobione to większość graczy z czasem będzie odchodzić.
\Pograłem sobie w heartstone i uważam że bije na głowę duela pod kilkoma względami. Dlatego mam nadzieję że BS2 zmieni coś i pozwoli na bardziej swobodną grę niżeli teraz, nie opierająca się na gotowych tych samym taliach większości graczy.

M0rw47h
02-08-2014, 09:41 AM
Teraz mamy ok. 600 kart (a może 800? nie wiem dokładnie) czyli (co najmniej!) połowa zostanie zbanowana? Czy będzie dodatek nowych kart przy bs2?

O ile dobrze zrozumiałem będą nowe formaty.
Czyli np. w jednym będziesz miał sobie karty stare+nowe, w innym base2+nowe. Każdy znajdzie coś dla siebie, mam nadzieje.

Wraz z Bs2 miały być też nowe karty.

ElkazFATE
02-08-2014, 10:46 AM
Moim zdaniem ubi popełniło jeden bardzo poważny błąd. Kiedy pojawią się nowe frakcje, a pozostały jeszcze dwie do wprowadzenia, to będą totalnie niegrywalne w legacy, bo ilością i siłą będą dopasowywane pod BS2 i kolejne dodatki.

Kolejny babol to brak nowych kart, chociaż kilku. Nikt poza nowymi graczami nie wyda złota, nie wspominając o pieczęciach, na karty, które już ma. Całą sytuację mogły by uratować nowe arty kilku kart, ale wątpię aby takowe pojawiły się w BS2.

Podsumowując - Mierna kopia rotowania dodatków z MTG:)

burnmyself
02-08-2014, 11:36 AM
Według mnie Base Set 2 jest dobrym pomysłem, nie rozumiem narzekania niektórych ludzi, skoro będą dwa formaty :) Z chęcią zagram w obu formatach, kupię także karty z drugiej podstawki, gdyż mam kilka niewielkich braków w moich rzadkich kartach. Jestem tylko ciekaw co z dodatkami od Powstania Pustki wzwyż, czy one też znikną ze sklepu? Internet nie pozwolił mi wczoraj na oglądanie streamu, widziałem tylko listę kart i FAQ dot. BS2.

ThomB4
02-08-2014, 01:29 PM
Chwila, chwila. Rozumiem, że wprowadzenie BS2 nie wiąże się z usunięciem wszystkich dodatków ze sklepu, jedynie z "podmienieniem" Base Setu? Stare rozszerzenia wciąż będzie można kupić?
Mam na myśli głównie karty, które są obecnie w mecie, a zostały usunięte z BS2. Wszelkie unique, herosi i epiki.
Rzecz w tym, że w nowym formacie 'open' starzy wyjadacze będą wiecznymi dominatorami, skoro zabrana będzie możliwość kupowania starych dodatków, a pozostanie jedynie opcja zdobywania kart przez Altar of Wishes. Mylę się?

twardy_
02-08-2014, 01:36 PM
nope

znikna ze sklepu, jedynym sposobem zeby dostac karty np z zapomnianych wojen bedzie.... zakup ich w oltarzu zyczen :(

mam tylko nadzieje, ze zrobia jakies super wyprzedaze tydzien przed wprowadzeniem BS2 :/

WiluTheVil
02-08-2014, 01:54 PM
Najbardziej boli mnie brak Zouleiki .. Może nie jest najlepszym bohaterem ale gra mi się nią najprzyjemniej ...
A drugą rzeczą jest wydanie sporej ilości WC na złożenie decku Cassandry na łutach i Dhamirii...

Nie podoba mi się usunięcie starych pakietów .. Powinni pozostawić wybór na przykład przez dodanie w sklepie zakładki 'open'.
Poza tym pomysł BS2 jest niezły . Miło będzie przez jakiś czas pograć duele , w których o wyniku nie będzie przesądzało zagranie jednej epickiej karty ;)

ElkazFATE
02-08-2014, 02:20 PM
Czasami nawet zagranie jednego commona decyduje o losach gry:)

WiluTheVil
02-08-2014, 03:00 PM
Zgadzam się . Ale dużo częściej o zwycięstwie przesądza zagranie w odpowiednim momencie któregoś z epickich spelli ;) Może na wyższych poziomach jest inaczej . Gram od niedawna i bujam się w przedziale 1100 - 1300 elo .

LunaSkarpeciara
02-08-2014, 03:16 PM
Jak stare karty mają być dostępne tylko za dzikie karty to równie dobrze moge już teraz usunąć gre, nie ma to jak produkować jeszcze większy dystans między graczami.

mm7king
02-08-2014, 05:55 PM
To jestesmy w czrnej dup... wybuliłem sie ost z całego golda i pieczęci nic nie trafiłem a teraz to juz wogule nawet osiagniecia beda ciezko do zdobycia.
Najlepiej skorzystali na tym starzy gracze bo i tak wszystkie karty maja juz z base seta w base set 2...
Mogli sie o wiele lepiej postarac przy tworzenia tego nowego systemu...

Mam takie pytanie pozostało mi do odblokowania w ołtarzu życzeń dodatek Zapomniane wojny brakuje mi 100 kart (nie wspomne juz o 4 wierzach) ... myslałem ze kupie boksa i bedzie spoko a teraz trafić te sto kart z tego dodatku w starych pakietach to lekka przesada.. czy może zostaną wszystkie odblokowane dodatki ? w ołtarzu po wejsc bs2?

Mefisto_87
02-08-2014, 08:32 PM
Jak dla mnie to UBI leci trochę na łatwiznę. Minęło sporo czasu od poprzedniego dodatku i mogli zająć się wprowadzeniem porządnej zmiany. Mam na myśli turnieje draft. W turnieju dysponowali byśmi kartami jakie by się nam wylosowały. Moim zdaniem tutaj pojawiłaby się prawdziwa walka. No a tak dostajemy "odgrzanego kotleta". Co z tego , ze zbanowali jakieś karty skoro za tydzień czy dwa powstaną nowe top decki i znowu będą się powtarzać ci sami bohaterowie z tymi samymi kartami.

Ponadto nie krytykuje tego pomysłu jako świeży gracz.Od dawna mam wszystkie karty, do tego każdą niemal w 4 sztukach. Po prostu nie widzę sensu.Co ma to niby zmienić?

SpixPL
02-09-2014, 11:40 AM
A co z tymi osiagnieciami, na stemie koles powiedzial ze zniekaja. Bo faktycznie niektore beda nie do osiagniecia. Tylko pytanie czy wszystkie, czy czesc ?

Retazar
02-10-2014, 02:16 PM
A co z tymi osiagnieciami, na stemie koles powiedzial ze zniekaja. Bo faktycznie niektore beda nie do osiagniecia. Tylko pytanie czy wszystkie, czy czesc ?

Z tego co wiemy to tylko niemożliwe do osiągnięcia ale w ich miejsce pojawia się nowe.

burnmyself
02-10-2014, 02:59 PM
@Retazar nie wiecie, czy szykują się jakieś promocje na podstawkę 1 i rozszerzenia przed wejściem BS2? Bo stare karty mają całkowicie zniknąć ze sklepu, a niektórzy jeszcze chcą się w nie zaopatrzyć.

Retazar
02-10-2014, 03:10 PM
Niestety nic nam o tym nie wiadomo więc raczej nie. Chyba, że ktoś zmieni plan w ostatniej chwil ale szczerze nie liczyłbym na to.

Domarath
02-10-2014, 03:38 PM
Wersja PL (http://bit.ly/1iQSzDs)

NieBartosz
02-10-2014, 09:04 PM
Wreszcie. Dzięki Ci.

PS.

Bohaterka Nekro to Matka Namtaru ;)

xadi96
02-10-2014, 09:11 PM
Kurczę, trochę się pogubiłem w kwestii co będzie można ze starymi kartami zrobić. Co byście mi radzili w mojej sytuacji? Gram prawie tylko Haven i Dhamirią, brakuje mii 7 kart żeby mieć wszystkie potrzebne do moich talii (3 z BS2 oraz 2 unique spelle, M.Asasyni i Pao). Stare karty jak najszybciej kupić w Ołtarzu Życzeń czy nie spieszyć się tym? A może w ogóle nie będą już potrzebne?:confused:

ThomB4
02-12-2014, 05:09 PM
Nie bardzo też rozumiem, jakie ubi ma plany na przyszłość. Wprowadzenie BS2 tłumaczone jest tym, że nowym graczom trudno jest złożyć decki, jeśli jest już tyle dodatków (no nie dziwię się, skoro nie ma możliwości wymiany między graczami...), a także dominacją pewnych decków, powtarzalnością, przegięciami itp. No i co, wprowadzą BS2, zaczną wydawać kolejne dodatki i historia się powtórzy? Znowu powiedzą "no, chłopaki, wydaliśmy już 4 dodatki, to pora trochę pobanować kart i wprowadzić BS3"? Bo tak właśnie to widzę
Cieszę się, że chcą coś robić z grą, niech nawet sobie banują karty i wydają nowe BS, ale niech to robią z głową i wykorzystują potencjał gry. Bo czuję, że znów powtórzy się to samo

slingers11
02-12-2014, 08:35 PM
witam, a od kiedy ma byc ta nowa wersja podstawki? zamiast rozwijac gre,zrobic nowa frakcje jak np:lochy czy inne to oni psuja gre zmniejszajac ilosc dostepnych kart...to wielu ludzi przestanie w nia grac...wielka szkoda bo ta gra ma bardzo wielki potencjał..pozdro..

ThomB4
02-12-2014, 09:32 PM
Z jednej strony trzeba było coś zrobić z tą grą. Elo w tym momencie ma znaczenie powyżej 1000+, niżej nie oznacza zupełnie nic. Ludzie celowo poddają gry, żeby nie zderzyć się ze zbyt silnymi graczami. Sam tak robię, nie wyobrażam sobie dostawać co chwila w tyłek i mozolnie zdobywać złoto. No i właśnie, żeby mieć szansę na competetive play trzeba albo być no-lifem i farmić gold/exp albo wydać majątek na boxy (wildcards). Zdobycie w tym momencie kluczowych kart dla nowych graczy jest teoretycznie i praktycznie niemożliwe. W jaki sposób, przy 4 już dodatkach, taki np. gracz Inferno ma zdobyć topowe karty potrzebne do T1 decka Dhamiri? Doom Bringer, Hikyu, Shinoshi, The Forbidden Flame? Taki gracz albo może raz na zawsze zaprzestać roić o turniejowym graniu i pozostać na przytulnym elo 700, albo farmić/wydać kasę (zresztą, jakby to była mała sumka... ale to jest dużo kasy). Dlatego w tym momencie stworzenie gry Standard i ograniczenie ilości kart jest dobrym posunięciem (przy jednoczesnym pozostawieniu Open, przy czym nie podoba mi się usunięcie dostępności paczek dodatków). Patrząc z mojej perspektywy, problem polega na tym, że to znowu się powtórzy, chyba, że Ubi wypracuje jakiś sposób na wyrównanie szans dla nowych graczy - nie mam jednak pojęcia, jak mogliby to rozwiązać. Bo przecież nowe dodatki nadal będę wydawane, a twórcy nie mogą sobie pozwolić na robienie w kółko "resetów" gry.

slingers11
02-12-2014, 11:46 PM
moim zdaniem potrzebna taka zmiana bo duzo kart jest nieprzydatna w graniu...ale zamiast usunac te nieprzydatne to oni usuwaja wazne karty jak chociaz: kula ognia,poszukiwac smierci i inne....a zatrzymuja wiekszosc nie granych kart, totalnie bezsensu...spowoduje to jeszcze wiekszy dystans miedzy najlepszymi graczami,ktorzy maja te karty cenne ktorych nie bedzie....szkoda słow...

xadi96
02-13-2014, 12:29 AM
Tutaj akurat nie do końca masz rację. Nowi gracze istotnie będą mieli łatwiej, bo karty im potrzebne będą losować nie z 700 tylko z 300. Jednak ci dłużej grający będą się pewnie po prostu nudzić w tym trybie, bo karty które zostały to karty takie... określiłbym je jako przewidywalne. Mam na myśli, że nie ma w nich czegoś co może zaskoczyć przeciwnika. Obecnie już narzeka się na to, że w randomach spotykamy jedynie kilka decków, które każdy zna, zna też ich taktykę, wszystkie czynności po kolei. Moim zdaniem w BS2 będzie jeszcze gorzej. Większość zaklęć bezpośrednio atakujących stworzenia zostanie usunięta (tańsze chyba wszystkie). Na każdą frakcję przypada tu 4 bohaterów. Dodatkowo część z nich wgl nie będzie grana. Mimo wszystko ja uważam BS2 za bardzo dobry pomysł, ponieważ będziemy mieli do wyboru 2 różne płaszczyzny rozgrywki (o ile Ubi nie będzie dążyć do pozbycia się trybu open).
Wspomniałeś wcześniej o Lochu. Podobno nie planują już dodawać żadnych nowych frakcji.

Bazaltovy
02-13-2014, 08:56 AM
Muszę częściej wchodzić na polskie forum. Domarath, poprawiłem temat. ;)

Mizerykordia
02-13-2014, 08:44 PM
Mym zdaniem pomysł z BS2 jest bardzo ok , ponieważ ludzie będą mieć wybór , czy chcą grać w BS2 czy normalnie . Dobrze by było gdyby ubi zrobił ten BS2 , ale nie wycofywałby ze sklepu innych zestawów , tylk oby dostał jakis zestaw z kartami z tylko BS2 . Żeby tylko nie było tak jak w wowie ( karcianka papierowa ) że na oficjalnych turniejach można było grac tylko kartami ostatnich pakietów , bo przez to przestałem grac w wowa . Ale podsumowując , BS2 będzie spoko , jeżeli gracze którzy będą grać w formacie BS 2 nie będą faworyzowani przez ubi

Domarath
02-13-2014, 08:47 PM
Muszę częściej wchodzić na polskie forum. Domarath, poprawiłem temat. ;)

TO teraz temat nazywa się: Nowa Zestaw :)

Bazaltovy
02-14-2014, 01:20 AM
Poprawioned.

MisioZadymiarz
02-14-2014, 10:33 PM
Z jednej strony trzeba było coś zrobić z tą grą. Elo w tym momencie ma znaczenie powyżej 1000+, niżej nie oznacza zupełnie nic. Ludzie celowo poddają gry, żeby nie zderzyć się ze zbyt silnymi graczami. Sam tak robię, nie wyobrażam sobie dostawać co chwila w tyłek i mozolnie zdobywać złoto. No i właśnie, żeby mieć szansę na competetive play trzeba albo być no-lifem i farmić gold/exp albo wydać majątek na boxy (wildcards). Zdobycie w tym momencie kluczowych kart dla nowych graczy jest teoretycznie i praktycznie niemożliwe. W jaki sposób, przy 4 już dodatkach, taki np. gracz Inferno ma zdobyć topowe karty potrzebne do T1 decka Dhamiri? Doom Bringer, Hikyu, Shinoshi, The Forbidden Flame? Taki gracz albo może raz na zawsze zaprzestać roić o turniejowym graniu i pozostać na przytulnym elo 700, albo farmić/wydać kasę (zresztą, jakby to była mała sumka... ale to jest dużo kasy). Dlatego w tym momencie stworzenie gry Standard i ograniczenie ilości kart jest dobrym posunięciem (przy jednoczesnym pozostawieniu Open, przy czym nie podoba mi się usunięcie dostępności paczek dodatków). Patrząc z mojej perspektywy, problem polega na tym, że to znowu się powtórzy, chyba, że Ubi wypracuje jakiś sposób na wyrównanie szans dla nowych graczy - nie mam jednak pojęcia, jak mogliby to rozwiązać. Bo przecież nowe dodatki nadal będę wydawane, a twórcy nie mogą sobie pozwolić na robienie w kółko "resetów" gry.

Kolego ale z tym 700 elo to nie przesadzaj. Sama lubię bić nowe konta i z doświadczenia wiem, że to 1000 spokojnie można wbić na 8 lvl a nawet zdarzało mi się pod koniec 7 czyli praktycznie bez żadnych kart, a topowym graczem zdecydowanie nie jestem :) Oczywiście, że nowy gracz tego nie osiągnie bo nie będzie wiedział jak ma grać i co może zrobić przeciwnik, ale da się wygrać nawet na 1500-ki ;) Kolo 30 można bez problemu złożyć talie do bezstresowego grania na 1200-1300 elo, wystarczy odrobinkę pomyśleć. Oczywiście to nie będzie T1 ale tacy świeży gracze GENERALNIE o T1 nawet nie mają co myśleć. Dobra talia nie przebije doświadczenia, szczególnie, że tam wszyscy takie mają ;). A jeśli ktoś ma parcie to niech wydaje pieniążki bez umiejętności które nabędzie podczas mozolnej gry na średnim elo i tak zapewne wiele nie osiągnie :P. Mało biega Cas które używają więzienia w 10 turze kiedy przeciwnik jest wysypany a one nie mają prawie nic na stole, ale za to pełną rękę? Ale mają swój wspaniały deck, a to że siedzą na 1050 elo to już wina op decków przeciwników :P Bo przecież nie tego, ze po prostu nie rozumieją ani gry ani swojej talii.

Dodatki z tego co wyczytałam (też się baaaaaardzo oburzałam) zostaną w sklepie, poleci tylko bs1 czyli w zasadzie tylko kilka fajnych kart. A takie resety będą i to wcale nie taki zły pomysł, nowym będzie ciut łatwiej, chodź nie przesadzajmy. Takiej świeżynce (zapewne poza wyjątkami) i tak będzie ciężko dogonić resztę.

Ps. Żeby nie było, popieram BS2 :)

Vietq
02-16-2014, 12:51 AM
Ja mam zaś pytanie trochę z innej beczki (zasady base setu 2 zrozumiałem w większości- chyba...)
Czy to co uchomikujemy, tj. pieczęcie i złoto do momentu wyjścia BS2 pozostanie do naszej dyspozycji właśnie w wersji Standard? W końcu w Openie nie będzie można kupować pakietów, ale z drugiej strony BS2 to taki swego rodzaju "reset".
Gram sporadycznie, więc zbieram ile mogę (np. dopiero dziś osiągnąłem 1001 ELO) i nie chciałbym żeby obok moich "surowców" po wejściu BS2 w grze Standard widniało 2x0. Właśnie od BS2 chciałbym porządnie zacząć grać, ponieważ teraz mam straszne plecy i bliżej mam do startu niż do mety, więc zbieram złoto i pieczęcie na "dobry początek" :)
Pytanie- czy nie na darmo?

blazius1
02-16-2014, 08:38 AM
Dobre pytanie bo obydwa standardy mogą się różnić systemami walutowymi. Np. w Open tylko złoto a w Standardzie obydwie waluty. (?)
Do zmiany lub informacji wstrzymuję się ze wszelkimi zakupami żeby nie wtopic na walutach.

Inne pytanie: kiedy meta BS2 będzie rozszrzane o zupełnie nowe karty? Bo chyba będzie?

xyzbede
02-17-2014, 04:45 AM
Przy Elo 0-1001 gra sie naprawde swietnie. Taktycznie. Pojedynek trwa nawet i 20 rund.
Ale w okolicach Elo 1001 pola i jakiekolwiek zasady ustepuja wartosci karty.
DOC traci wtedy glowna zalete, za ktora cenie gre. Czyli niemal szachowe taktyki.
Czy tak powinno byc? Wg mnie, zdecydowanie cos jest nie tak.

Nie musze byc w DOC najlepszy. Ale gra troche za malo osob, zeby dobieralo mi przeciwnika na moim poziomie. A gra, z przeciwnikiem, ktory ma wszystkie mozliwe karty OP, mnie po prostu nie bawi. Dlatego mysle, ze NERF, ktory ma dac priorytet zasadom i polom, zamiast mocom karty jest dobry dla mnie.

Obecnie przeciwko niektorym bohaterom gra sie naprawde beznadziejnie, ze wzgledu na ich skille, kosztujace "0" akcji. Taki bohater powinien miec 10 zycia, a nie 18, czy 20.
Mam tez negatywne odczucia z gry przeciwko Sanktuarium i Akademii. Moi przeciwnicy jak do tej pory nie mieli zlego rozdania. Byc moze to tez wynika z mocy kart (moje za slabe, albo ich zbyt mocne).

Jesli o mnie chodzi, to raczej nastawiam sie na gre w nowym systemie, bo mam nadzieje, ze gry powyzej 1001 Elo beda rownie pasjonujace jak te, gdy zaczynalem.

Dobra talia nie przebije doświadczenia,

Doswiadczenie nie przebije dobrej talii.

Domarath
02-17-2014, 02:21 PM
Dobre pytanie bo obydwa standardy mogą się różnić systemami walutowymi. Np. w Open tylko złoto a w Standardzie obydwie waluty. (?)
Do zmiany lub informacji wstrzymuję się ze wszelkimi zakupami żeby nie wtopic na walutach.

Inne pytanie: kiedy meta BS2 będzie rozszrzane o zupełnie nowe karty? Bo chyba będzie?

Nic mi nie wiadomo o takich zmianach. Jeżeli BS2 będzie rozszerzony o nowe karty to na pewno nie szybko :)

jkk89
02-17-2014, 07:05 PM
Dobra talia nie przebije doświadczenia

Mądre słowa koleżanko, MisioZadymiarz, mądre słowa.

MisioZadymiarz
02-17-2014, 07:58 PM
Przy Elo 0-1001 gra sie naprawde swietnie. Taktycznie.

Szczerze biłam już całkiem sporą ilość kont i niemal nigdy nie dopatrzyłam się w przedziale elo 0-700 nawet strzępków jakiejkolwiek taktyki, a przynajmniej takiej mającej szanse na powodzenie. Taki tam pierwszy kontakt z warcabami.
Powyżej 700 elo jest całkiem sporo smurfów i farmerów więc da się trafić na wmiare konkretnego przeciwnika. Raz na 10 gier :P Może nawet rzadziej. Prawda jest taka że swoje trzeba powiedzmy przegrać. Gwarantuje ci, że gdybyś teraz zaczął od początku twój zachwyt nad tamtymi czasami gdzieś by zniknął, a za kilka miesięcy jak się trochę ograsz myślałbyś o grze w tym przedziale tak jak ja.

Nie musze byc w DOC najlepszy. Ale gra troche za malo osob, zeby dobieralo mi przeciwnika na moim poziomie. A gra, z przeciwnikiem, ktory ma wszystkie mozliwe karty OP, mnie po prostu nie bawi. Dlatego mysle, ze NERF, ktory ma dac priorytet zasadom i polom, zamiast mocom karty jest dobry dla mnie.

OP karty nic ci nie dadzą jak nie potrafisz ich wykorzystać, a gracze z przedziału elo 1000+ zdecydowanie nie potrafią, gdyby potrafili mieliby znacznie więcej ;) Dlatego nie zniechęcaj się od razu jak zobaczysz jakąś z nich, jak troszkę pokombinujesz nauczysz się na nie grać. Poza tym kto ci broni samemu zaopatrzyć się w kilka z nich? Oczywiście nic na siłe talia powinna być dość spójna. Nie warto ładować do niej bezmyślnie kart tylko dlatego, że są dobre. Jak nie będzie między nimi synergii i tak nic z tego nie wyjdzie.

Obecnie przeciwko niektorym bohaterom gra sie naprawde beznadziejnie, ze wzgledu na ich skille, kosztujace "0" akcji. Taki bohater powinien miec 10 zycia, a nie 18, czy 20.
Mam tez negatywne odczucia z gry przeciwko Sanktuarium i Akademii. Moi przeciwnicy jak do tej pory nie mieli zlego rozdania. Byc moze to tez wynika z mocy kart (moje za slabe, albo ich zbyt mocne).

Każdy miewa złe a nawet bardzo złe rozdania. Po prostu trzeba nauczyć się grać z tym co się ma, a nie liczyć na szczęście. A skoro ci nie idzie to może masz po prostu źle złożoną talie, albo jej najzwyczajniej w świecie nie czujesz. Ja mam tak z twierdzą, niby wszystko ok talia mocna a kompletnie nie wiem jak tym grać. Tak czy inaczej przyjrzyj się jak rozkładają się koszty, czy nie masz zbyt wielu kart i czy one w ogóle ze sobą współgrają. Zastanów się jak chcesz tym grać i co możesz zmienić żeby to sobie ułatwić

Doswiadczenie nie przebije dobrej talii.

O tak i dlatego tyle talii T1-T2 spotyka się na 1000-1100 elo. Może w takim razie one wcale nie są takie mocne skoro nie mogą przebić się wyżej?

LORD-LYNXxx
02-19-2014, 09:22 PM
A czy ktoś mądry wskaże termin wejścia BS2?

maxlord8
02-20-2014, 09:58 PM
A czy ktoś mądry wskaże termin wejścia BS2?

Z tego co przeczytałem na forum to koniec marca 2014

commbattco
02-21-2014, 08:07 AM
ponad połowa kart nie bedzie grywalna w tym trybie standard i to same bardzo wazne...usuneli wiekszosc najwazniejszych kart...a zostawili duzo niepotrzebnych jak okaleczenia i inne...zepsuja ta gre jak to wprowadza...nie bedzie roznorodnosci,bo bedzie wiadomo kto ma jakie karty skoro polowa nie bedzie grywalna...nie rozumiem ich postepowania,chca chyba zeby gracze przestali w ta gre grac...dobrze ze inne karcianki powstaja...bo po co grac w gre ktora zamiast sie rozwijac to sie rozwala,ludzie zbierali karty a teraz ponad polowa bedzie nie grywalna..totalny bezsens...:( jest to obecnie moja najlepsza gra ale jak to wprowadza to szkoda słów...:( moze zrozumieja jak wiele na tym straca jak wielki blad zrobili ale wtedy juz bedzie za pozno i po czasie ta gra upadnie,a szkoda...:( zamiast pozmieniac karty to najlepij ponad polowe uczynic nie grywalna zeby zrobic balans...ZADNEGO BALANSU NIE BEDZIE BO NEKRO MA WYRAZNIE NAJLEPSZE KARTY JAK TO WPROWADZA WIEC TA ZMIANA W BALANSIE ZROBI TO ZE NEKRO BEDZIE WYRAZNIE NAJLEPSZA FRAKCJA,A PRZYSTAN ZOSTANIE BARDZO OSLABIONA..TOTALNY BEZSENS ZADNEGO BALANSU NIE BEDZIE A JESZCZE GORZEJ...;(

Retazar
02-21-2014, 02:32 PM
Z tego co widzę, kiogu1 już kiedyś zasugerował abyś używał polskich znaków. Na prawdę starałem się ale ciężko jest zrozumieć twoją wypowiedź, interpunkcja też by się przydała:)

Zdania typu 'zamiast pozmieniac karty to najlepij ponad polowe uczynic nie grywalna zeby zrobic balans...ZADNEGO BALANSU NIE BEDZIE BO NEKRO ' ciężko się czyta.

slingers11
02-21-2014, 05:04 PM
masz racje,,,,

MisioZadymiarz
02-21-2014, 06:05 PM
.tez nie uzywam polskich znakow bo tak sie szybciej pisze...:(

Oczywiście, że bez polskich znaków, znaków interpunkcyjnych i bez składu i ładu pisze się szybciej, ale źle się czyta. Pisanie w ten sposób, jest w zasadzie okazywaniem braku szacunku potencjalnemu odbiorcy. Jeśli ty nie okazujesz szacunku innym użytkownikom forum, nie oczekuj, że ktoś będzie okazywał go tobie ;) Jeśli chcesz być traktowany poważnie, traktuj w ten sposób innych. Jeśli nie chcesz się dostosować, to twój problem nie osoby która zna odpowiedź na nurtujące Cię pytania.

SirDakr
02-21-2014, 06:57 PM
Według mnie powinno się usunąć wszystkie unikaty. Wtedy więcej będzie zależało od umiejętnego składania talii i prowadzenia rozgrywki a mniej od szczęścia, bo unikat nadejdzie w odpowiednim momencie (albo leży na końcu decka).

MisioZadymiarz
02-21-2014, 07:33 PM
Według mnie powinno się usunąć wszystkie unikaty. Wtedy więcej będzie zależało od umiejętnego składania talii i prowadzenia rozgrywki a mniej od szczęścia, bo unikat nadejdzie w odpowiednim momencie (albo leży na końcu decka).

A jednostki do wyciągania unikatów? Przy 4 ma się większą szanse na dostanie go niż każdej innej kartę. A właśnie za pośrednictwem tych kart unikaty trafiają najczęściej do naszej ręki. To raczej nie do końca szczęście.

SirDakr
02-21-2014, 08:35 PM
I w ten sposób mamy karty niezbędne niemal w każdej talii. Też marne rozwiązanie.

EDIT:

W BS2 został tylko bard...

MisioZadymiarz
02-21-2014, 09:31 PM
A po co zostawiać inne jeśli nie mają co wyciągać? Nie jestem pewna jak z fortunami ale spelle i domki też wypadły. A jako, że wyciągarki poleciały najprawdopodobniej szybko tego typu kart nie dostaniemy.

GeishaGoner
02-22-2014, 02:47 AM
Czy posiada ktoś wiedzę jak to będzie z kartami, które obecnie wchodzą w skład innych dodatków, a mają wejść teraz w skład bs2? np. bohaterowie typu Allia, Dhamiria są teraz w heroldzie, jak mniemam w bs2 trafią do bohaterskich pakietów, aczkolwiek ciekaw jestem czy będzie je można nadal trafić w heroldzie, tudzież czy trzeba będzie je wciąż zdobyć do osiągnięć związanych z heroldem czy też po prostu pula kart herolda się zmniejszy?

Vietq
02-22-2014, 01:33 PM
Czy posiada ktoś wiedzę jak to będzie z kartami, które obecnie wchodzą w skład innych dodatków, a mają wejść teraz w skład bs2? np. bohaterowie typu Allia, Dhamiria są teraz w heroldzie, jak mniemam w bs2 trafią do bohaterskich pakietów, aczkolwiek ciekaw jestem czy będzie je można nadal trafić w heroldzie, tudzież czy trzeba będzie je wciąż zdobyć do osiągnięć związanych z heroldem czy też po prostu pula kart herolda się zmniejszy?

Pierwszy tok myślenia jest dobry- po prostu trafią do bohaterskich pakietów, ponieważ to wszystko Base Set 2 jak nazwa wskazuje będzie podstawą :) W Standardzie nie będzie powstania pustki, herolda, zapomnianych wojen ani pięciu wież- wszystko co jest w BS2 uzyskasz z pakietów wzmacniających i bohaterskich. Po prostu ze sklepu zabierz paczki ze wszystkich dodatków, wpakuj cały BS2 do pakietów wzmacniających i bohaterskich i będziesz miał całkowity obraz :)

eRKay27
02-22-2014, 02:53 PM
@Vietq
wydaje mi się że gdzieś było napisane że pięć wież zostanie w obecnej formie
co do innych dodatków to nie było żadnej deklaracji ze strony ubi a jedynie domysły graczy
chyba że coś przeoczyłem
jeśli tak to mnie poprawcie

Vietq
02-22-2014, 03:27 PM
@Vietq
wydaje mi się że gdzieś było napisane że pięć wież zostanie w obecnej formie
co do innych dodatków to nie było żadnej deklaracji ze strony ubi a jedynie domysły graczy
chyba że coś przeoczyłem
jeśli tak to mnie poprawcie

Możliwe- w końcu nie widziałem wszystkich streamów z BS2 ;). Jednak skoro budynki frakcyjne są podane w BS2, to wtedy dodatek w postaci 5 wież jest bez sensu, ponieważ dopuszczone budowle osiągniesz ze zwykłych pakietów BS2.
Co do dodatków- jestem niemal pewny, że napisano, iż w Standardzie będzie tylko to co w BS2- bez rozbicia na dodatki, ponieważ wtedy w dodatkach byłoby po 25-30 kart.
Racja- nikt nie powiedział wprost, że będą tylko podstawowe pakiety wzmacniające, ale to, że nie będzie dodatków już było. Taki system zero-jedynkowy :D

Domarath
02-24-2014, 03:31 PM
Możliwe- w końcu nie widziałem wszystkich streamów z BS2 ;). Jednak skoro budynki frakcyjne są podane w BS2, to wtedy dodatek w postaci 5 wież jest bez sensu, ponieważ dopuszczone budowle osiągniesz ze zwykłych pakietów BS2.
Co do dodatków- jestem niemal pewny, że napisano, iż w Standardzie będzie tylko to co w BS2- bez rozbicia na dodatki, ponieważ wtedy w dodatkach byłoby po 25-30 kart.
Racja- nikt nie powiedział wprost, że będą tylko podstawowe pakiety wzmacniające, ale to, że nie będzie dodatków już było. Taki system zero-jedynkowy :D

Pięć Wież zostaje na 100 %. Co do innych dodatków, moim zdaniem powinny zostać. Rozumiem, że generalnie wszyscy się zgadzamy co do tego, że powinny zostać ?

BodPud
02-24-2014, 08:37 PM
Uważam, że byłoby to dobre rozwiazanie, z korzyścią dla "starszych" graczy. O ile nowi zbieraliby BS2, to starsi w większości przypadków zapewne mający już BS2
skompletowany, nadal mieliby możliwość zbierania/kupowania innych dodatków. Ułatwiłoby to składanie talii w Open, czy kończenie osiągnięć.

Vietq
02-24-2014, 09:43 PM
Pięć Wież zostaje na 100 %. Co do innych dodatków, moim zdaniem powinny zostać. Rozumiem, że generalnie wszyscy się zgadzamy co do tego, że powinny zostać ?

W takim razie straciłem niemal cały pogląd na sytuację. Skoro wchodzi BS2 i mają zostać dodatki, to w końcu co obejmie "ban"? Wynika z tego, że budynki będą do zdobycia z pakietów pięciu wież, a reszta kart? Przykładowo aby uzyskać karty z np. dzisiejszego powstania pustki będzie trzeba kupić pakiet powstania pustki, a nie zwykły pakiet wzmacniający? W końcu to miało być w ramach BS2, a BS2 rozumiałem jako następcę dzisiejszego BS1 i usunięcie ze Standardu wszystkiego, czego nie ma na liście...
Myślałem, że wszystko, co zostało przedstawione w ramach Base Set 2 będzie do osiągnięcia przez pakiety wzmacniające- jako że to podstawka :)
Pogubiłem się totalnie :) Już nie będę się udzielał, bo sam sieję ferment- przepraszam ;)

blazius1
02-25-2014, 09:42 AM

W interesie starych graczy leży żeby pozostały. Ale skoro nowy format ma być priorytetem dla Ubi to nie jest to imo takie pewne.

ElkazFATE
02-25-2014, 11:23 AM

Pewnie, że się zgadzamy, a jeśli nie mogą, to niech przynajmniej zostanie pakiet emilio zawierający wszystkie karty z bs1/vr/hov/fw/ft :)

eRKay27
02-25-2014, 11:09 PM
Pewnie, że się zgadzamy, a jeśli nie mogą, to niech przynajmniej zostanie pakiet emilio zawierający wszystkie karty z bs1/vr/hov/fw/ft :)

akurat emilio pewnie zostanie przerobiony na BS2
żeby nowi gracze nie kupowali niechcący kart których nie będa mogli użyć w stadardzie przeznaczonym dla nich
ewentualnie mogli by zrobić emilio BS1 i emilio BS2:)

swoja drogą poymsł usunięcia starchych pakietów był zapewne spowodowany właśnie tym
jakby nie można przenieść ich na jakąś podstrone sklepu do której nie dało by się trafić przez przypadek i na której pisałoby jak byk "tych kart nie użyjesz w BS2"

blazius1
02-26-2014, 10:34 AM
Emilio w BS2 nie ma racji zastosowania bo to ma być format wąski. Wystarczyłyby pakiety małe i duże oraz z bohaterami.

Przy pozostawieniu tylko Pieciu Wież w BS1 emilio też nie ma sensu.

Domarath
02-26-2014, 02:06 PM
Wydaje mi się, że zostanie zmieniony. Bardzo bym chciał aby był bardziej pożytecznym pakietem, przynajmniej bardziej niż teraz...