PDA

View Full Version : Helexian Librarian

Paku93
01-13-2014, 06:51 AM
Wiem że temat Hexeleńskiego bibliotekarza był już kiedyś na forum poruszany, ale chciałbym do niego powrócić.
Uważam że ta karta ma potencjał, tym bardziej że w mojej opini wszelakie stalle zostały ostatnio znerfione (nerfy tarczy, pustkowia, powszechnie dostępny dispell, kontry itd.)
Coraz więcej widać także stall deców opartych w części na nisko poziomowych stworach.

Ale przechodzą do meritum.
Aktualnie Helexian posiada staty 0/0/1, koszt 2, wymagania 2/0/1:
http://tools.mmdocking.com/images/cards/b01/small/b01_Cre_Neu_008.jpg
Jest to najgorsza opcja jaką developrzy mogli obrać (koszt 3, byłby już przesadą).
Jedynym bonusem który daje karta, jest dodatkowy draw, czyli za cenę 2 surowca dostajemy "blockera" o hp równym 1. Nie tracimy karty.
Z jednej strony jest w tym jakiś sens, z drugiej jednak wystarczy spojrzeć na karty takie jak:
Magic Puddler, Wanderig Bard, czy Soothsayer:
http://tools.mmdocking.com/images/cards/s02/small/s02_Cre_Neu_042.jpg http://tools.mmdocking.com/images/cards/b01/small/b01_Cre_Neu_007.jpg http://tools.mmdocking.com/images/cards/s03/small/s03_Cre_Neu_052.jpg
Wszystkie mają ten sam koszt, te same wymagania, te same statystyki, wróć, mają lepsze statystyki. Skoro mają lepsze statystyki logicznym byłoby aby posiadały gorszą umiejętność specjalną. Ale czy tak jest no nie zupełnie, wszystkie 4 karty zapewniają nam dodatkowy draw, z tą różnicą że bibliotekarz zapewnia draw losowej karty, reszta natomiast daje nam wybrany z tali unikat danego typu. Co jest lepszą opcją chyba nie trzeba wyjaśniać. Premie które dają 3 ostatnie karty są tak duże że którąś z nich widzimy w niemal w każdym decku. I zapewniam że nie powoduje tego dodatkowy pkt ataku...
Na ich tle bibliotekarz wygląda jak karta stworzona 1 kwietnia...
A potencjał ma, blocker przedłużający rozgrywkę jednocześnie nie kosztujący karty.
Frakcyjne "blockery" mają ten sam koszt, niższe wymagania (1) 5 hp, 1 lub 2 odwetu (wyjątek inf ze względu na offenwny charakter frakcji), każdy z nich posiada również specjalne właściwości. Ale ich główną przewagą jest hp, mogą one wytrzymać sporo, a przynajmniej średniej mocy czar (kula ognia, rój insektów, gejzer).
Bibliotekarz ginie za to od byle czego, nie ma odwetu, bo i po co skoro wszystko go zabija.
Jedynym jego "plusem" na tle "rówieśników" jest możliwość ataku, nieco koliduje to z faktem że bazowo karta nie posiada ataku. Niby można zwiększyć ją za pomocą innych kart, ale powiedzmy sobie szczerze, nie ma to wiele sensu, a jeszcze mniej zastosowań. Nikt nie wystawia hexenina po to by atakować, a jako "blocker" nie przeżywa do następnej tury...

Myślę że rozsądnym byłoby zbuffowanie omawianej karty. Przede wszystkim zmniejszenie wymagań do 1/0/1.
Koszt pozostawił bym obecny, za to zwiększył życie do 3-4 (rozumiem że jako karta neutralna musi być słabszy), oraz opcjonalnie mógłby otrzymać ten 1 lub 2 odwetu.
W zamian za to powinien otrzymać również premię niezdolność do ataku.

Tak widział bym tą karte:
http://i.imgur.com/WTW1VBg.jpg

jkk89
01-13-2014, 11:54 AM
Chłopie, jakby to zrobili tak jak proponujesz to grałbym 4 sztuki w każdej kontrolnej talii. Pierwszy przykład z brzegu - w Dhamirii.

Jestem za.
Może w "2nd base set" zbuffują bibliotekarza?

AmineM2
01-13-2014, 01:00 PM
Chłopie, jakby to zrobili tak jak proponujesz to grałbym 4 sztuki w każdej kontrolnej talii. Pierwszy przykład z brzegu - w Dhamirii.

ZookieWookie gar bardzo fajną talią Namtaru rush. Samo obniżenie wymagań do1/0/1 zrobiłoby w tym deku z Librariana bestię. Podejryewam, że Librarian znalazłby też swoje miejsce w Beliasie 1/1/5.

Taki lekki buff mógłby być interesujący.

filo9011
01-13-2014, 06:30 PM
Wg mnie buff powinien się ograniczyć do podniesienia ataku o 1 i tyle. Wtedy byłby porównywalny do pozostałych stworzeń dobierających kartę z biblioteki.

LunaSkarpeciara
01-14-2014, 12:00 AM
Lekki buff by się przydał, bo faktycznie wypada bardzo słabo przy pozostałych.
1 Ataku lub 1 Hp albo może koszt 1 zamiast 2? Nie wiem, ale raczej neutralnego pełnoprawnego blokera bym nie robiła.

Gamdur
01-14-2014, 12:23 AM
4 hp, 1 kontry, to za mocne wzmocnienie.

Powiedzmy 2 hp, 1 atak, 1 kontratak.
Takie cos by bylo sensowne.

Moze przesadzilem, ale nie ma raczej specjalne roznicy, czy 1, czy 2 hp.

Tak mi sie wydaje.

Na ogol jestem zwolennikiem ze kilka kart powinno byc takich, jak ta.
Wtedy nooby czasami sie ucza na bledach po jakims czasie ..dzieki np takiej karcie;p

Razyda
01-17-2014, 02:16 AM
ZookieWookie gar bardzo fajną talią Namtaru rush. Samo obniżenie wymagań do1/0/1 zrobiłoby w tym deku z Librariana bestię. Podejryewam, że Librarian znalazłby też swoje miejsce w Beliasie 1/1/5.

Taki lekki buff mógłby być interesujący.

Nie sadze zeby zookie wlaczyl do talii librariana dopoki ma on 0 ataku, bo gryzlby sie z idea talii jako takiej (wiem ze ja do mojej, niestety nieaktualnej juz wersji, napewno bym go nie dodal). W Beliasie miejsce na 100% chociaz troche obosieczny ze wzgledu na tower, jednak... och combo 4 librarians + throne, az sie slinie :) jednak musialby spasc do 1 might, w tej talii podstawa to 5 destiny jak najszybciej.

ElkazFATE
01-17-2014, 09:01 AM
@paku93

Nie widzę sensu, aby aż tak bardzo go buffować, imo wystarczyłoby tak jak filo napisał 1 punkt do ataku.