PDA

View Full Version : Poszukiwacz Śmierci z PAO

Aniel87
12-30-2013, 07:35 PM
http://images2.wikia.nocookie.net/__cb20120925164005/duelofchampions/images/9/96/Poszukiwacz_%C5%9Amierci_z_Pao_Promo.jpg

Witam,

Gram różnymi taliami, czy to Alią z przystani, czy Kelthorem z Twierdzy bądź też Dhamirą z Inferno itd. zwykle mam od 2 do 3 Pao w tali. I zwykle moi przeciwnicy też, niezależnie od rodzaju decku czy to rush czy control itd. Nie raz dzięki tej karcie wygrałem "przegrany" mecz i odwrotnie zdejmując nagle i niespodziewanie przeciwnikowi od 5 do 10 hp w 1 turze.. karta ta moim zdaniem, z uwagi na jej uniwersalność bardzo spłyca i ujednolica różnorodność pomiędzy deckami niezależnie od rasy jaką się gra, oraz jest podstawową kartą psującą balans w grze.

Negatywnie działając zwłaszcza na bohaterów z 0 Might na początku i 18 Hp - którzy to zwykle starają się przetrwać pierwsze tury blokując/poświęcając tańsze jednostki do obrony przed stworami przeciwnika, lecz jest to bez celowe gdy przeciwnik może jechać od 3 tury Pao Pao Pao z wolnego szeregu...Tak Pao mogą wkurzać na początku gry, a wcale nie lepiej jest a mid/late game gdzie można wystawić kilka Pao w 1 turze lub 1 Pao z wieloma kartami buffującymi (sic!).

Zdolność szybkiego ataku powinna być imo charakterystyczna dla twierdzy, dlatego niektórzy pisali już nie raz by Pao był tylko dla tej nacji - ale moim zdaniem sprawiłoby to, że ludzie graliby głównie twierdzą jak kiedyś grano głównie nekro i inferno tylko.

Dlatego proponują:
1) Albo zmienić staty na 1/0/1 + 2pkt ataku w przypadku atakowania stworzeń przeciwnika (nie wiem czy tylko w 1 czy w obu szeregach, ale ważne by bohater otrzymywał o 2 mniejsze obrażenia)
2) Albo zostawić staty 3/0/1 ale bez możliwości ataku wrogiego bohatera
3) Albo zrobić z PAO unikat - tylko 1 na talię.

Jedno z powyższych moim zdaniem zdecydowanie wpłynęłoby na poprawę balansu oraz różnorodności w grze. Ponadto z automatu mogłoby "wskrzesić" część rzadziej spotykanych bohaterów jak Al-kaazar czy matka Namtaru (Na Jezziel to chyba i tak za mało :P)..

burnmyself
12-30-2013, 08:27 PM
To prawda, ze wiele decków korzysta z Pao. Jednak są również talie, które używają Uścisku Ziemi, aby ochronić się przed nimi. Jeśli nie mamy czym usunąć tej karty, to nasze Paosy stają się bezużyteczne. Byłem kiedyś w niefortunnej sytuacji, posiadając w ręce 4 Pao i 1 Mroczne Odbicie. Grając Malikiem nie byłem w stanie wiele zrobić. Co do samego balansu karty to według mnie jest porównywalne do stworka z twierdzy, staty 4/0/2 z możliwością szybkiego ataku i chyżości(nie pamiętam nazwy). Jest o 1 surowiec droższy, ale zostaje na polu bitwy i może się przemieszczać. Dlatego wydaje mi się, że nerfienie Poszukiwacza nie miałoby większego sensu i lepiej pozostawić go takiego jakim jest. Ja Pao traktuję jako dopałkę do dmg, ponieważ wykorzystujemy go tylko przez jedną turę, a biorąc pod uwagę wzmacniające spelle to wydaje się on być zbalansowanym stworzeniem.

Aniel87
12-30-2013, 09:00 PM
Tylko że ten "stworek" z twierdzy pasuje pod styl gry tej nacji, tak jak inne stwory z szybkim atakiem.
A taki PAO imo nie powinien być jednym z podstawowych stworów w praktycznie 95% decków.

Uścisk ziemi to jest jedyna szansa na poradzenie sobie z PAO, ale z uwagi na ich mnogość w prawie każdym decku również i Uścisk ziemi powinien być np. neutralnym zaklęciem..
W mojej opini Uścisk ziemi powinien być czarem dobrym na kontry przeciwko np. Właśnie Twierdzy, która powinna być w zasadzie jedyną nacją mogącą opierać grę na szybkim ataku. Tymczasem jest tak, jak sam napisałeś że np. bohater Nekro - Adar Malik, również bazuje głównie na PAO --> co nie pasuje do stylu gry nekro, tylko ujednolica wszystkie talie pod jeden zbliżony styl.

Tak jak pisałem, sam gram z PAO, są podstawą moich decków i szczerze mówiąc więcej razy dzięki nim wygrywam niż przegrywam... a chyba nie o to chodzi..

Paku93
12-30-2013, 10:55 PM
Neutralnych zaklęć nie ma i nie będzie ^^ już prędzej jakaś fortuna...
Ja ogólnie nie widze problemu w pao, fakt że karta jest w większości decków. Ale usunięcie jej lub zmiana, wpłynie negaywnie na wszelakie slowpoke, które na pao się opierają. Tak samo na rushe.

swierczu
12-30-2013, 10:56 PM
Niby jak neutralna karta może psuć bilans gry? karta, którą może mieć w decku każdy...

quick_kijanka
12-30-2013, 11:34 PM
jak dla mnie jest dobrze ... mam decki z pao mam inne bez, poza tym (jak napisal moj przedmowca) ta karta jest neutralna wiec kazdy moze z niej korzystac, co sprawia, ze w zaden sposob nie faworyzuje zadnej nacji ani innej nie oslabia

kacdorro
12-31-2013, 11:20 PM
Prawda jest taka, że 4x pao to must have większości decków. Masz wybór: albo pao albo uścisk ziemi. Jeżeli wybrałeś uścisk a przeciwnik gra pao i ma dispela to po prostu masz prze...... Wg mnie taka karta powinna przestać istnieć.

Aniel87
01-01-2014, 08:54 PM
W jaki sposób psuje balans? Ano w taki, że każda nacja ma odmienny styl gry i taki PAO, który jest tani u jednych nacji działa lepiej niż u drugich.. choć i tak jest on przeważnie wspomnianym "must have" dla większości tali.
Ponadto, co ważniejsze to moim zdaniem za bardzo ujednolica rozgrywkę bo większość tali na nim bazuje. Jeżeli taki ma być sens to zrób wszystkie karty neutralne.. Dlatego moim zdaniem należałoby tę kartę albo osłabić albo ograniczyć jej ilość w decku do 1. Wg mnie porządny nerf Pao, a nie poszczególnych bohaterów wprowadziłby do rozgrywki wiele nowych kombinacji, których wcześniej nie było sensu stosować bo przeciwnik mógł nas zjechać samymi 4x Pao + jakiś buff/wracanie z cmentarza itd. Więc konieczny był uścisk ziemi i brak dispella u przeciwnika lub ciągłe obstawianie wszystkich kolumn.. co i tak nie zawsze wystarczy.

quick_kijanka
01-01-2014, 09:04 PM
wskaz mi w takim razie frakcje dla ktorej pao jest lepszy a dla ktorej gorszy ( bo ja nie wiem w jaki sposob chcialbys to udowodnic )

a argument z dispellem jest nieaktualny, gdyz w najwnoszym dodatku wyszedl nowy dispell dostepny dla kazdej frakcji :)

dawidpyt
01-02-2014, 12:11 PM
3-2 x Uścisk Ziemi i po sprawie. Dla mnie niej est ona aż tak zbyt OP'ecka. Jest Ok. każdy ja może mieć ale nie musi. :)

M0rw47h
01-03-2014, 06:30 AM
Całkowicie się zgadzam z OP.

LunaSkarpeciara
01-03-2014, 10:50 AM
Problem z Pao nie leży w jego statystykach, a bardziej w uniwersalności. Nie zmieniała bym mu więc statystyk czy ceny.
Przydało by się jednak więcej (tanich) kontr oraz alternatyw na dana karte.

Gamdur
01-03-2014, 06:43 PM
Problem z Pao nie leży w jego statystykach, a bardziej w uniwersalności. Nie zmieniała bym mu więc statystyk czy ceny.
Przydało by się jednak więcej (tanich) kontr oraz alternatyw na dana karte.

Really:P? jeszcze wam mało kontr na chocażby taką kartę:P??

Jeśli ktoś dobrze gra i nie ma mega złego rozdania, a gra dowolnie czym i ma w miare trochę kart, stażu, to pao w absolutnie żadnym stopniu nie ułatwia wygranej. Co do tego, ze jest dobra, to fakt, wa sam raz jest dobrze zrobiona. Także jakiego nerfa;P??? dajcie koszt 3 sily, 4 surowca, 2 obrażenia, to będzie zbansowana karta:o.
Hehe i dacie jeszcze inne staty assasinowi bo taki oh, eh i za mało kontr.

Dajcie ludzie spokój.
Rush tylko dominuje nad graczami bez stażu, skilla, albo co grają tydzien- dwa i marudzę, ze dark assasin, pao zbyt dobre.

Ja uważam, że do grania na najwyżśzym światowym szczeblu decki rush trochę ustępują stall, control.

I tyle.
Dla początkujących graczy, to może się wydawać, że pao op, ale to bzdura, po prostu dobra, idealnie wyważona karta, bez przesady.

KONIEC.:P

M0rw47h
01-04-2014, 01:22 PM
Really:P? jeszcze wam mało kontr na chocażby taką kartę:P??

A ile ich mamy?
Jedną, przypisaną do konkretnej magii, przez co zazwyczaj sprawa sprowadza się do:
a) gram Earth's Graspem
b) gram Pao

Aniel87
01-04-2014, 04:55 PM
No ja akurat nie gram typowym rushem tylko najczęściej Alią, która nastawiona jest bardziej na mid/late game. I nie raz miałem tak, że przeciwnik mnie cisnął, a ja się broniłem i byłem już prawie na przegranej mając 1-3 hp.. gdy nagle rzucam dispell (jeżeli jest Earth's Grasp) i 2 Pao z ręki + wewnętrzna furia lub tydzień najemników i ściągam 8-10 hp i wygrywam..

I w zasadzie tylko z tego powodu założyłem ten temat bo jak dla mnie, Przystań powinna się opierać na obronie i leczeniu a nie szybkim ataku.
Tak samo np. Nekro - powinni bazować na cmentarzu i jednostkach z trucizną/niematerialnością - a nie jak Adar Malik spamem Pao's..
W przypadku sankturaium i inferno jest tak samo. Problem Pao nie jest to że nie da się go skontrować, bo da się. Nie daje on też autowina, ale mimo wszystko jest na tyle dobry że jest jedną z "obowiązkowych" kart w większości decków przez co moim zdaniem ujednolica rozgrywkę i wypacza w pewien sposób styl gry dana frakcją.

Bo jak gram przeciw. np. Nekro to z zasady powinienem nastawić się na trucizny/niematerialność/(zwykle) magię śmierci oraz korzystanie z cmentarza.. no i oczywiście, muszę uważać na PAO bo dzięki tej karcie można w 1 turze wpakować 10 i więcej obrażeń w bohatera... i cała strategia w pizdu..

superzgred
01-05-2014, 08:25 PM
Zgadzam się w zupełności. Pao to karta typu "wygraj grę". Nie chodzi o to, że jest potężny, ale skoro dzięki tej jednej karcie wszyscy mogą wygrać łatwiej to jej używają zapominając o innych taktykach. Gracze grindując złoto potrzebują decków prostych, szybkich i skutecznych - idealne miejsce do wsadzenia Pao. A skoro 80% graczy grinduje złoto to 80% talii zawiera Pao, przez co gra jest nudna.

marcinie
02-02-2014, 01:07 PM
Heh dyskusja, w której w zasadzie wszyscy mają rację. Ale ja popieram Aniel87, Pao psuje balans, powoduje, że większość graczy idzie ze strategią na łatwiznę, mecze są bardziej powtarzalne. Zreszta po to mamy tyle nacji, zeby panowała róznorodnośc, nie było nudno i taktyki mocno odbiegały od siebie. Ja jestem w tej nieszczęśliwej sytuacji, że mając ok 700 kart nietrafiłem jeszcze na żadnego paosa, strasznie dużo razy z kolei zostałem nim skontrowany...Obniżenie dmg na 2 lub brak możliwości ataku wrogiego bohatera przy przynajmniej 1 wrogim stworzeniu na stole już odrobinę wyrównałoby szansę.

PS. Ciekaw jestem, czy tak żarliwie kłócący się o tym, że Pao nie jest zbyt mocny nie mają go czasem w swoich taliach ;-)

Gelerth108
02-02-2014, 01:37 PM
Zgadzam się z twierdzeniem, że Pao powoduje upodobnienie wielu talii. Czy jest OP? Trudno odpowiedzieć na to pytanie, ale trzeba zauważyć, że jest na tyle dobry, że wszyscy nim grają, lub ewentualnie Earth's Grasp'em. Dobrej talii bez Pao i bez Earth's Grasp'ów można ze świecą szukać.

Nerfienie w trybie natychmiastowym nie wydaje mi się najszczęśliwszym rozwiązaniem. Jednak ciekawym byłoby zobaczyć, co by się stało gdyby, na pewien czas, granie Pao było zablokowane. Sądzę, że gra stałaby się dużo bardziej urozmaicona, bo ucierpiałyby głównie nieciekawe talie. Oczywiście doskonale zdaję sobie sprawę z tego, że w kwestii Pao nic nie zostanie zmienione i cały ten temat jest tylko akademickim rozważaniem co by było gdyby.

marcinie
02-03-2014, 05:10 PM
BTW nie uważacie, że balans kart nie jest najlepszy jeżeli chodzi o niskie i wysokie karty? Większośc gra na niskim decku, jak najmniejsze wymagania i koszt. Ok, to zrozumiałe, ale jednocześnie powoduje, że np takiej Niebianki jeszcze nie grałem i pewnie nie zagram...a szkoda, bo po co w takim razie wyższe monsterki, skoro nikt z nich nie korzysta. Rozumiem mechanikę gry, ale ciekawe, czy developer coś takiego od początku zakładał...

Gelerth108
02-03-2014, 08:17 PM
To chyba normalne w większości karcianek, że wielu kart się nie używa. Zwłaszcza, gdy alternatywą są karty takie jak Pao - dobry w dowolnej. ;)

superzgred
02-04-2014, 08:49 AM
Kosztownych stworzeń nie używa się tak często, ponieważ istnieje zbyt wiele szybkich i tanich sposobów, aby takiego stworka od razu uśmiercić lub, co gorsza, ukraść.

M0rw47h
02-04-2014, 02:08 PM
Kosztownych stworzeń nie używa się tak często, ponieważ istnieje zbyt wiele szybkich i tanich sposobów, aby takiego stworka od razu uśmiercić lub, co gorsza, ukraść.

Zbyt malo i zbyt wolnych bym powiedzial, przez co gra cierpi na syndrom Tainted Orca.