PDA

View Full Version : Five Towers - Wieża Marzyciela

Nisevaros
11-11-2013, 03:47 PM
Wieża Marzyciela / Iglica Marzyciela

Od chwili powstania Imperium Lotosu, co miało miejsce po upadku cywilizacji Shantiri, poszukiwacze prawdy Naga podróżowali w snach do wieży poświęconej kultowi Shalassa, na którą wspinali się, aby zobaczyć nowe perspektywy i spojrzeć w dal. Setki Naga malowało i opisywało tę wieżę w poezji z dokładnością i podobieństwem przeczącym prawom rozumu. Do momentu odkrycia Pięciu Wież Naga zawsze uważali, że to mistyczne miejsce istniejące jedynie w świecie duchów. Po przyjrzeniu się Iglicy Marzyciela zdali sobie oni sprawę, że to prawdziwy budynek, wspomnienie Shantiri, a nie jedynie jakaś poświata ze snu.

http://static2.cdn.ubi.com/MM-DOC/Dreamer_FB_highlight.png

Raport Hakeema dla Rady Dziewięciu

Iglica Marzyciela, której konstrukcja jest zdecydowanie najbardziej spokojna i łagodna wśród wszystkich pięciu wież, pozostaje jednocześnie potężną obroną. Architektura Shantiri z magicznymi symbolami wody poświęconymi dla Shalassa dodaje jej nieszkodliwego wyglądu. Akane, Czarodziejka Naga i najwierniejsza sojuszniczka Gazal, nadal zajmuję tę więżę, nawet po naszej ucieczce. Twierdziła ona, że iglica jest legendarną Wieżą Poszukiwaczy Snów z legend Naga. Niezależnie od tego, czy to prawda, czy też coś, w co chciałaby wierzyć zdaję się, że przyznaje jej ona zdolność jasnowidzenia, która może przełożyć się na olbrzymią przewagę, gdy przyjdzie nam się z nią zmierzyć w bitwie.

elite_Husky
11-11-2013, 04:44 PM
Nie mam pojęcia o czym to jest i co to zapowiada xD

Przynajmniej brzmi, że nie będzie to dodatek z tematem: Pustka-Pustki w Pustce. PUSTKA PUSTKA

HannibalBarkida
11-11-2013, 04:49 PM
Hmm, może to zapowiedź nowej kampanii.

waripaw
11-11-2013, 04:54 PM
A może ta cała zdolność jasnowidzenia Akane sprawi, iż będzie mogła bez ograniczeń gapić się w naszą rękę?

ewrzen
11-11-2013, 06:05 PM
Nie mam pojęcia o czym to jest i co to zapowiada xD

Przynajmniej brzmi, że nie będzie to dodatek z tematem: Pustka-Pustki w Pustce. PUSTKA PUSTKA

Dokładnie, Pustka-Pustki w Pustce jak napisałeś najlepiej symbolizuje w jakim kierunku zmierza DoC. Ja już od jakiegoś czasu gram w karciankę która dba o gracza i co najważniejsze; balansuje się średnio co miesiąc i nie na "odwal się !". Nie trzeba błagać o poprawę jakiejś karty czy mechaniki, autorzy sami widzą problem! To coś niespotykanego w DoC'u! Ale ale, jedną grę robią profesjonaliści którzy chcą stworzyć coś nowego w świetnym uniwersum a drugą, ludzie nastawieni na zysk po jak najmniejszym koszcie własnym. Która jest która pozostawiam wam do oceny [:)]. Pozdrawiam.

filo9011
11-11-2013, 06:52 PM
O nie przesadzajmy, Ubi nie jest aż tak bardzo nastawione na kasę. Cała masa graczy z TOP nie płaciła ani grosza aby się tam znaleźć. Zapewne ani Ty ani ja również nie płaciliśmy a wcale słabi nie jesteśmy.
Swoją drogą zagrałem ostatnio w JP i jakie było moje zaskoczenie widząc, że grało w nim ponad 7k ludzi! Pamiętam jak przed zapomnianymi wojnami grało ledwie 4k.
Domyślam się, że drugą karcianką jest gra Blizzarda. Sam nie mam ochoty w nią grać, zbyt dużo czasu poświęciłem tutaj aby przesiadać się na inną grę, a grać w dwie gry na raz nie ma sensu. Niestety Blizzard zapowiedział, że ich gierka wyjdzie również na sprzęt z androidem i zapewne to będzie ten czynnik, który spowoduje, że zacznę grać w ich grę i pozostawię DoC. Niestety możliwość gry mobilnej jest dla mnie bardzo istotna a Ubi nie potrafi mi tego dać...
Co do samego dodatku to jestem ciekaw co pokażą :) Smuci mnie to, że nie mam pieczęci ani złota i nie wiem ile uda mi się uzbierać do wyjścia dodatku. Coś czuję, że moje zakupy będą skromniejsze niż ostatnim razem ;)

Adderdin
11-11-2013, 07:03 PM
Cała masa graczy pewnie by płaciła gdyby to było tego warte, utopiłem w DoC trochę kasy, teraz gram w inną karciankę i nie mam najmniejszego problemu w płaceniu za karty z tamtej karcianki bo widzę że zrobili wiele i robią dużo aby była ona dobra.

Samo zrobienie gry (jak to jest w DoC) ze słabym supportem, małą ilością poprawek, błędami które naprawiane są ewentualnie po 4+ miesiącach czy też jak to zrobili teraz wrzucenie na steam i nagłe wyłączenie Redeem Code bo serwery gry sobie nie radzą jest poprostu powodem dla którego nie zarobią na tej grze.

arotto1
11-11-2013, 07:20 PM
po co się wypowiadasz skoro grasz w inna gre a ta ci strasznie przeszkadza??
Cieszę się na nowy dodatek i tak jak powiedział filo9011 nie wiem ile uzbieram ale na większe zakupy mieć nie będę :D

Acros12
11-11-2013, 07:23 PM
@ewrzen uniwersum wow'a nie umywa się do Might and Magic , do tego warto dodać , że mechanika tej ich gry jest o wiele słabsza niż ta z DoC'a
jedyne co maja lepsze to reklama i tyle

Wikist
11-11-2013, 08:25 PM
po co się wypowiadasz skoro grasz w inna gre a ta ci strasznie przeszkadza??
Cieszę się na nowy dodatek i tak jak powiedział filo9011 nie wiem ile uzbieram ale na większe zakupy mieć nie będę :D

Forum jest po to, by się wypowiadać i moim zdaniem wymienianie innej gry w komentarzu nie jest w żaden sposób błędne czy niewłaściwe.

A co do dodatku to wychodzi bardzo szybko i widzę, że nie będzie łatwo uzbierać wszystkich kart z obecnego rozszerzenia.

arotto1
11-11-2013, 08:50 PM
źle mnie zrozumiałeś. Nie rozumiem po co marudzić i narzekać że wychodzi nowy dodatek (przeczytaj cały post użytkowania). Jeśli komuś się coś nie podoba od tego jest opinie / sugestie albo pomoc w zgłaszaniu błędów. o to mi chodziło :)
Co do dodatku czekam na coś z nekro bo nie było aż takiej ciekawostki w poprzednim

filo9011
11-12-2013, 12:54 AM
@Wiki-ng, ciężko powiedzieć czy wychodzi szybko. To dopiero zapowiedź, nie mamy pojęcia kiedy gra wyjdzie. O ile się nie mylę miały być 2-3 rozszerzenia na rok, z czego najbliższe miało być chyba jeszcze w tym roku (już dokładnie nie pamiętam).
Co do zdobycia wszystkich kart z zapomnianych wojen- grając średnio mało w grę mam większość kart z tego dodatku (inna sprawa, że miałem ponad 5k pieczęci :P) oraz ponad 100 dzikich kart pozwalających uzupełnić mi kolekcje o wszystkie karty x4. Aktualnie posiadam 500 pieczęci i z 20k golda (tydzień temu wydałem ponad 300k na paczki premium) i obstawiam, że w ciągu miesiąca powinno się udać dobić do ok 3k pieczęci, więc z nowym dodatkiem nie powinno być problemu.
PS: teraz jak tak liczę to musiałbym wbijać 1lvl dziennie a to jednak może być duży problem XD Jednak dodatek wychodzi za szybko, na co ten pośpiech? ;)

DanielKurzempa
11-12-2013, 09:40 AM
Jednak dodatek wychodzi za szybko, na co ten pośpiech? ;)

Pośpiech jest po to by ludzie wkońcu przestali narzekać że jest tutaj mniej kart niż w Magicu :)
A jak ludzie przestaną wkońcu narzekać że jest za mało kart to twórcy gry będą mogli się wreszcie się skupić na innych aspektach gry jak turniej typu draft.

tryt1
11-12-2013, 10:53 AM
Pustka-Pustki w Pustce
Akurat w tym kierunku idą też inne gry z tego universum. Może jak fabuła przeniesie się na inne wydarzenia to skonczą z pustką :)

Trzeba chyba wziąść sie za szwajcary bo coś się obijałem. Pewnie w grudniu będzie więcej informacji ale coś czuje, że to zapowiedź nowej kampanii w dodatku :)

p.aqua
11-12-2013, 11:12 AM
Widzę, że niektórzy z forumowiczów pretendują do miana Dyżurnych Frustratów w tym karaju. Zdaje się, że obojętnie jaki ruch Ubi wykona, im podobać się nie tylko nie będzie, ale stanie się to przyczynkiem do jeszcze większego "hejterstywa".

Ubi nas w tym wątku informuje o nowym dodatku. Źle! Wcześniej naczytałem się, jak to Ubi reaguje na zmiany balansu jedynie w momencie wypuszczania dodatku. A tu psikus. Kilka dni temu zmiana bez dodatku. Nikt, z tych, co żółć im z jamy ustnej bryzga wokół, tego nie odnotował na forum. Pewnie, jakby UBI dało wszystkim po 100 000 pieczęci, to zapewne, ci zadowoleni inaczej larum by podnieśli, że woleli by zamiast tego dostać skrzynkę kiwi i to obranych.

Dokładnie, Pustka-Pustki w Pustce jak napisałeś najlepiej symbolizuje w jakim kierunku zmierza DoC. Ja już od jakiegoś czasu gram w karciankę która dba o gracza i co najważniejsze; balansuje się średnio co miesiąc i nie na "odwal się !". Nie trzeba błagać o poprawę jakiejś karty czy mechaniki, autorzy sami widzą problem! To coś niespotykanego w DoC'u! Ale ale, jedną grę robią profesjonaliści którzy chcą stworzyć coś nowego w świetnym uniwersum a drugą, ludzie nastawieni na zysk po jak najmniejszym koszcie własnym. Która jest która pozostawiam wam do oceny [:)]. Pozdrawiam.

Nie piszesz oczywiście o Hearthstone. Bo jeśli by tak było, to powiedziałbym, że to jakieś banialuki.

- Gra młodziutka w fazie close beta i poprawki co miesiąc? To powód do dumy?
- W DoC, błagać też nikogo nie trzeba. Tych co tupią ze złością nózkami, niczym przedszkolaki, że nerfić trzeba wszystko z czym sobie rady nie dają, jest wystarczająco.
- "Jedni profesjonaliści a drudzy nastawieni na zysk" Blizzard to pewnie byli by ci pierwsi? Ot paradoks! Z wieloma graczami HS'a rozmawiałem. Pierwsze co się rzuca w oczy to właśnie ogromny nacisk na ssanie realnych pieniędzy od graczy. Trudno to nawet z DoC porównać. Kilka faktów:

a) W HS Golda dostajesz TYLKO za wygrane gry.
b) By kupić paczkę zawierającą pięć kart, trzeba wygrać 30 gier. Na począku było "trochę" gorzej... trzeba było wygrać... UWAGA... 100 gier! (5 gier by zdobyć 5 golda, a paczka kosztuje 100 golda). Za przegrane gry nie dostaje się nic, prócz zbędnego dośwadczenia.
c) brak darmowych kodów
d) system zdobywania poszczególnych kart (odpowiednich Dzikich Kart z DoC) jest nieporównywalnie gorszy. Epik z DoC kosztuje od 8 do 21. W HS kosztuje 1600 jednostek pyłu. Ile miesięcy trzeba grać bez wydawania realnych pieniędzy by uzbierać taką sumę?
e) awansując na kolejne poziomy nie dostaje się golda
f) W DoC, w początkowej fazie gry, dostaje się sporo pieczęci i golda i paczek za kampanię oraz tępo zdobywania poziomów jest duże. Stąd początkujący gracz ma spory zasób kart. W HS kompletnie tego nie ma.
g) PLUS na korzyść HS, to fakt, że dostaje się za darmo startowe deki każdego z bohaterów. w DoC mamy do wyboru jedynie jednego.
h) system nagród codziennych, moim zdaniem przemawia na korzyść DoC. (patrz punk "i")
i) Nie ma tak łaskawego w nagrody systemu Osiągnięć. W sumie to nie wiadomo jak nazwać to, co w HS jest. Jeśli to co wskakuje codziennie nazwiemy Osiągnięciami, to są one mało łaskawe. Wtedy nie możemy mówić o istnieniu Nagrod Codziennych.

Jednak moja wypowiedź ma jedynie charakter dygresji, gdyż @ewerzenowi o HearthStona pewnie nie chodziło :)

Dodam, że gram w HS od dłuższego czasu. Gra ciekawa, choć moim zdaniem, w miodności i jakości rozgrywki intelektualnej do poziomu DoC nie sięga. Ale jak wspomniałem, to tylko moje zdanie. Grafika infantylna?? cóż... nie jest źle... przyzwyczaiłem się.

tryt1
11-12-2013, 11:51 AM
Widzę, że niektórzy z forumowiczów pretendują do miana Dyżurnych Frustratów w tym karaju. Zdaje się, że obojętnie jaki ruch Ubi wykona, im podobać się nie tylko nie będzie, ale stanie się to przyczynkiem do jeszcze większego "hejterstywa".
W hejcie nikt nie dorówna społeczności blizzarda jeśli zeszliśmy na temat hs. Będzie to miało bardzo negatywne efekt na grę. Ta gra to nie jest d3 gdzie lekkie niezbalansowanie jakoś specjalnie nie wpływa na grę. Przykładem jest taki kapłan, który jest obiektem płaczów z powodu jednej karty, ponieważ ktoś rzuci sobie epickiego stwoara a ktoś zaraz go przejmie... W docu taka marionetka to tylko jedna z wielu wkurzających kart...

MastaBlastaX
11-12-2013, 12:29 PM
Mam tylko nadzieję że Ubi nie idzie na ilość a zadba o jakość w tym dodatku- nowe tworzenie talii, poprawiona stabilność serwerów (tak żeby promo kodów już nie musieli wyłączać), stabilność gry, nowe tryby, może kampania itd. Wersja na androida też by nie zaszkodziła

DanielKurzempa
11-12-2013, 01:00 PM
Mam tylko nadzieję że Ubi nie idzie na ilość a zadba o jakość w tym dodatku- nowe tworzenie talii, poprawiona stabilność serwerów (tak żeby promo kodów już nie musieli wyłączać), stabilność gry, nowe tryby, może kampania itd. Wersja na androida też by nie zaszkodziła

Drogi kolego proszę cie byś to przeczytał:

A jak ludzie przestaną wkońcu narzekać że jest za mało kart to twórcy gry będą mogli się wreszcie się skupić na innych aspektach gry jak turniej typu draft.

Niestety muszę cie zmartwić gdyż w tej chwili wydawanie nowych kart jest priorytetem dla UBI a reszta jest odstawiona na dalszy plan.

Mam tylko nadzieje że po zmianie "kierownika" to się zmieni :)

ewrzen
11-12-2013, 01:23 PM
Nareszcie coś zaczęło się dziać na tym forum :) W woli wyjaśnienia do mojego postu. Co chciałem przez nigo powiedzieć. Na początku mieliśmy tylko jedną (tak na dobrą sprawę) karciankę ogólnie dostępną czyli DoC, było wszystko ładnie pięknie poprawki wychodziły wtedy gdy były naprawdę niezbędne lub mniały naprawić jakiś straszny crash systemu, ludzi było niewiele więc problemów też było mniej. Była zamknięta beta ludziom żyło się dostatniej. Potem nadeszły dni otwartej bety, napływało więcej i więcej graczy, ludzie kompletowali wszystkie niezbędne im karty, zaczęto tworzyć decki pod określone strategie. Niektóre z nich stawały się zbyt potężne i inni nie mieli szansy z nimi wygrać i to nie dlatego, że nie mieli odpowiednich kart czy też strategii, po prostu zachwiany balans UNIEMOŻLIWIAŁ zwycięstwo, a patche czy poprawki wychodziły dalej tak samo jak wtedy gdy grało w nią 5 razy mniej ludzi. Sekretem udanej gry karcianej jest tylko i wyłącznie BALANS i jeśli ktoś twierdzi, ze jest inaczej no cóż... Balansu, niestety w DoC nie ma i nigdy nie było. Teraz spójrzmy na HS gra jest w fazie beta nawet zamkniętej i już było do niej 3 czy 4 poprawki balansujące(!!!) ( i będzie następna Huntera oraz Przejmowania Stronnika teraz będzie kosztował całą pule many (!!!!!!), aż radość bierze. Twórcy chcą ją uczynić rozrywką a nie powodem do frustracji i rozłączenia przeciwnika bo widzi, że gra z Malickiem, Prison Zygfrydem, Arianną, czy innym Ammarem.

Zaraz pewnie podniosą się głosy, że jestem jakimś haterem i co wogóle tutaj robię, otóż to że, gram w DoC już od samego początku i nie twierdzę że, jest gorszy od HS ba, po kilku niezbędnych modyfikacjach HS spotykając go na ulicy kłaniał by się w pas i pytał co mogę dla pana zrobić.
Te dwie gry to zupełnie inne podejście do tematu kart. Prosty przykład; w HS rzucam Deathwinga za pełną pulę many, przeciwnik oczywiście od razu go zabija, a ja denerwuje się? krzyczę? wyzwywam jego i całą rodzinę ? nie, mówię tylko cholera i gram dalej i nie dlatego że w HS nie ma czatu, robię tak ponieważ u Bizza wymiana stwór za stwora to część mechaniki niszczenia stronników, teraz DoC, Adar-Malick i Atropek, po ciężkiej walce zabijam Atroposa i niszcze go z cmentarza, natychmiast dostaję message OMG lucky noob, fu i poddanie się przeciwnika, tak samo z Siłą Natury na Damirze, niech każdy przypomni sobie ile razy ktoś napisał do niego lucky noob.

Ja byłem pierwszym człowiekiem który hejtował HS jak tylko było można, jak brat mi powiedział że, dostał pierwszy klucz wyśmiałem jego i tę śmieszną dziecinną grę. Ale musiałem zmienić swoje podejście. Moim zdaniem w HS gra się o wiele przyjemniej, człowiek nie chroni kurczowo wszystkich swoich stworzeń, wprost przeciwnie jak już napisałem wyżej. To całkowicie inny system niż w DoC'u i to właśnie jest wyzwanie dla UBI, bo ma grę która WYMAGA od nich aby karty były odpowiednio wyważone ponieważ, nie giną po ataku na przeciwnika (mówie o stworzeniach) a tu mamy sytuację wprost przeciwną.

Mam aktualnie ok 130 lvl w DoC, gram pojedynek z gościem lvl. ok 30 facet co turę przyzywa z cmentarza przeklętą pieśń ( wcześniej zniszczyłem mu władcę marionetek) czy ktoś mi powie czemu autorzy wprowadzili do gry taką możliwość, to co nie przewidzieli że, tak można będzie grać? Jak np. Inferno ma sobie poradzić? jak co turę będzie mu się przejmowało jednostki? albo niszczyło wszystko co się wystawi.

Co do nastawienia na kaskę od graczy to obie gry są siebie warte UBI i Blizz to korporacje a korporacjom nie zależy na wypuszczeniu dobrego produktu, zależy im na wypuszczeniu produktu który przyniesie im jaknajwiększy zysk jaknajnmiejszyk kosztem.

Nie jestem frustratem, nie oczekuje darmowych pieczęci, boli mnie poprostu, że uniwersum które kocham jest niszczone przez wypuszczanie złych gier, nie.... wróć... dobrych gier bez wspierania ich a konkurencja pandolubnych ner..w tworzy grę w którą można prawie bez stresu zagrać przed snem.

P.S
@p.aqua zapomniałeś że w HS są wyzwania dzienne za coiny, a system kupowania kart moim zdaniem jest lepszy w HS. W DoC karty zdobywa się za tanio.

P.S 2
Zapraszam wszystkich do podawania na PM swoich nicków zagramy u konkurencji :D ale nie namawiam nikogo do zdrady DoC jak Kuklinowski broń Boże, chodzi mi o dobrą zabawę. Pozdrawiam.

Adderdin
11-12-2013, 02:52 PM
Zawsze bawiło mnie to, że ludzie wytykający błędy w tej grze są nazywani przez "fanbojów" frustratami. Bo przecież to nie jest możliwe że w ich ukochanym produkcie są błędy, jeśli jakiekolwiek widzisz, jeśli śmiesz je wytykać napewno nie zależy ci na tym żeby zostały usunięte w celu poprawienia jakości rozgrywki. Nie, jesteś sfrustrowanym żałosnym osobnikiem, który nie powinien mieć wstępu na forum a jeśli już, to moderatorzy powinni kasować wszystkie twoje wypowiedzi które nie wychwalają tego produktu.

Do tego dochodzi np porówynywanie do konkurencji w wykonaniu niekoniecznie doinformowanych osób, np nie wiedzących że z miesiąc temu patch zmienił wiele i ich infołmacje są już nieaktualne. Że np trzeba wygrać 3 gry i dostaje się 10 sztuk złota. Że codziennie dostaje się proste questy dzienne, które dają od 40 do 100 sztuk złota. Że grając godzinę dziennie przez 7 dni dostaje się więcej niż grając 7 godzin z rzędu.
Że w HS można budować talie nie bazujące na ilości kart typu legendarne i wygrywać śmiało ze wszystkimi. Że jedna z najpotężniejszych aktualnie talii w grze - Priest wykożystuje tylko karty otrzymane za levelowanie do 10 poziomu + te, które dostaje się za przejście tutoriala.
Że crafting jest o wiele lepszy niż to jak ta osoba go widzi, bo w tej grze jeśli dostaniesz 4 takie same legendarne unikalne karty nic z nimi nie zrobisz, a w Hearthstone za rozbicie 4 legendarnych kart robisz 1 legendarną kartę albo możesz z 4 legendarnych zrobić 40 kart typu common, 16 kart typu rare lub 4 karty typu epic. Do tego dochodzą złote wersje kart, które są warte więcej, więc za 1 złotego dodatkowego legendara mamy 1 normalnego legendara, praktycznie 1 złota dodatkowa karta, której już nie potrzebujemy wymienia się na inną kartę tego samego poziomu.

Do tego dochodzą achievementy, aktualnie ukryte ale są, 300 sztuk złota za wygranie 100 gier czy 100 sztuk złota za wygranie ze wszystkimi AI z poziomu expert. Za zagranie pierwszej gry na arenie 1 paczka, za wygranie 3 gier na arenie 100 sztuk złota, za granie poprostu na arenie zawsze nie zależnie od ilości zwycięstw dostaje się paczkę z kartami itp.

Na niskim poziomie w DoC gracz jest zasypywany paczkami z kartami, ale powyżej poziomu 50 trzeba nabijać dużo leveli żeby kupić boxa z najnowszego dodatku, w HS nie ma tego problemu. 3-4 gry wygrane dziennie dają paczkę raz na 2 dni (czasami 2 jeśli daily quest będzie za 100golda).

Pozatym narzekanie na brak systemu Achievementów w grze Blizzarda uważam za brak jakiejkolwiek znajomości ich produktów. Każda gra Blizzarda wydana w ciągu ostatnich kilku lat miała system Achievementów. Teraz ich produkt jest w wersji Beta, narazie są ukryte ale oczekiwanie że Blizzard czegoś takiego nie wprowadzi uważam za wybitną naiwność.

Powracając do DoC - wydawanie dodatków w tak krótkim okresie jest skokiem na kasę i tyle, bez nowych kart aktualnie radzi sobie tylko Dhamiria i Necro, ale żeby np grać Haven trzeba mieć karty z nowego dodatku, tak samo innymi frakcjami. Uzbieranie kilku talii frakcji na 1300+ elo (bo granie ciągle tym samym jest cholernie nudne) wymaga albo dużego szczęścia w paczkach albo wydania dużej ilości gotówki.

W HS połowę kart klasowych dostaje się za levelowanie a karty stworów neutralnych (czyli praktycznie 80% stworów w grze i znacznej większości stworów legendarnych) są dostępne dla wszystkich bohaterów. Jeśli dostaniesz jakiegoś legendarnego stwora, wykożystasz go we wszystkich taliach i tyle.

Jeśli w DoC dostaniesz legendarnego stwora, to musi on pasować do jeszcze do frakcji którą grasz. Potem kończysz z 5 Eleonorami, 3 Doombringerami i 3 Blood Callerami a grasz akurat Necro i masz tylko 1 Banshee i ciągle brakuje ci Atroposa. W HS rozwalasz nadmiarowe legendarne karty i robisz z nich co chcesz, w DoC musisz kupić odpowiednie paczki dające 100% na Dziką kartę, po 8 do 21 paczkach masz na 1 legendara, nadal jednak leżą ci stosy tych 3 kopii unikalnych kart które można wywalić po 6 do 8 za jedną paczkę.

pawel123k
11-12-2013, 07:46 PM
Widzę że zamiast rozmów o nadchodzącym dodatku stworzyła się dyskusja która gra jest lepsza DOC czy Hearthstone, ale można się tego spodziewać bo pewnie coraz częściej będą się pojawiać takie dyskusje. A wracając do tematu to mam nadzieję że teraz każda frakcja dostanie dobre i użyteczne karty, bo w poprzednim dodatku to świątynia i przystań dostali najlepsze, twierdza pośrednio, a nekro i inferno dostali po prostu słabe, ale moim zdaniem trochę to zbalansowało grę i już grając w szwajcarach widać większą różnorodnośc frakcji a nie 70,80 % nekro albo czasem się zdarzało że 100 %.

DanielKurzempa
11-12-2013, 10:00 PM
A wracając do tematu to mam nadzieję że teraz każda frakcja dostanie dobre i użyteczne karty, bo w poprzednim dodatku to świątynia i przystań dostali najlepsze, twierdza pośrednio, a nekro i inferno dostali po prostu słabe, ale moim zdaniem trochę to zbalansowało grę i już grając w szwajcarach widać większą różnorodnośc frakcji a nie 70,80 % nekro albo czasem się zdarzało że 100 %.

Bo na tym polega inteligenty balans gry (nie prymitywny jak nerf danej karty który zazwyczaj powoduje że dana karta równie dobrze mogła by przestać istnieć).
Jeśli dana frakcja jest za silna to dostaje słabe karty w kolejnym dodatku a jeśli za słaba to na odwrót.
Wszystko się wyrównuje z biegiem czasu tylko że większości ludziom brakuje cierpliwości tak jak było chociażby z Kieranem.
Ludzie dostali nerf wraz z dodatkiem w którym było mnóstwo kontr na niego.
Nie dość że Kieran został osłabiony to jeszcze wszyscy dostali kontry na jego najpopularniejszy deck.
W tym miejscu trochę zawinił UBI bo wszystko robi po cichu i nie uprzedził graczy że nerf Kieran nie będzie potrzebny bo wraz z nowym dodatkiem wyjdą nowe karty które same rozwiążą jego sprawę.
Jedyny słuszny nerf jaki był w tej grze to nerf najsilniejszego komba jakie istniało w tej grze czyli Tron + 4 Więzienie + 4 Wieżę.
Do tej pory nie mam pojęcia jak te karty były dopuszczone do gry zwłaszcza jeśli tylko jedna frakcja miała kontrę na łuty szczęścia.
Tak naprawdę to balans gry najbardziej psują nerfy.
UBI tworzy karty z wyprzedzeniem a taki nerf jest nie zaplanowany więc nie wiadomo jak wpłynie balas gry.
Przez taki Nerf Kieran i Zygfryda UBI jest zmuszony przez kilka kolejnych dodatków dawać Przystani same najlepsze karty by wyrównać ich stratę.
W tej chwili przez Nerf Ammara Przystań wysunęła się na prowadzenie a kolejny dodatek pewnie sprawi że wszyscy zaczną pisać że jest OP.

Pasti333
11-12-2013, 10:42 PM
Mi się odechciało grać gdy znowu były nerfy, tym razem Amara. Może był był OP, ale nie bardziej OP niż np. Malik już nie mówiąc, że pamiętm czasy chyba closed albo open bety gdy jak trafiłeś na Arianę można się było od razu poddać. Kirain za mocny - nerf i stał się niegrywalny zresztą tak samo jak teraz Amar, Nergal bo tani i też mocny - nerf i jeszcze da się nim grać, ale tylko do elo 1000. Na takiej zasadzie to nie róbcie może w ogóle bohaterów z jakimiś skillami tylko 20 hp i obrazek bo jak coś faktycznie będzie lepsze od pozastałych - a niektórzy czepioni to naprawdę niegrywalna katastrofa - trzab znerfić bo komuś się nie chce wymieniac kart, którymi mógłby wygrać albo ogólnie myśleć jak tu wygrać - przegrałęm z tym 3 razy czyli jest OP czyli macie to znerfić kropka. Dzięki takiej postawie MtG to jedna z najbardziej gów.....anych karcianek, gdzie każdy następny dodatek totalnie niszczył poprzedni a masa kart została zbanowana - DoC zmiarza do tego samego.

MastaBlastaX
11-12-2013, 10:56 PM
HS to dla DoCa jest jak gwiazdka z nieba- przede wszystkim DoC kuleje z marketingiem, a Blizzard przeciwnie- HS przyciągnie nowych graczy do karcianek, którzy siłą rzeczy usłyszą o DoCu, część się skusi. Do tego konkurencja zawsze napędza :) tu też widzę że DoC nabiera rozpędu , zobaczymy najbliższy update czy będzie tylko zbiorem nowych kart (czyli kasa kasa) czy może jednak nowe funkcjonalności

Aniel87
11-13-2013, 08:02 PM
Na angielsko języcznym forum, ludzie w temacie dotyczacym dodatku wspominają o konieczności re-balansu, poprzez wprowadzenie nowego zestawu podstawowego i usunięcia części kart z poprzednich edycji, części zaś "przedrukowania" i ewentualnie wprowadzenia drobnych zmian, generalnie porównując takie rozwiązanie do MtG itd.

Ponieważ, nie grywałem w MtG i nie jestem obeznany z historią tej gry czy mógłby mi ktoś wyjaśnić o co mniej więcej chodzi z informacjami o takich zmianach? O co chodzi z wprowadzeniem nowego zestawu podstawowego? (czy tzn. by dotychczasowe dodatki połączyć w 1 i na ich podstawie zrobić jakieś podstawowe talie zastępując te co są aktualnie?)
Oraz jeżeli pogłoski o usunięciu z obiegu części kart jak np. Władca Marionetek miałyby się okazać prawdziwe to czy gracze tracący te karty otrzymają jakąś rekompensatę? Bo z tego co zrozumiałem, chodzi o to że takie rotacje są "konieczne" by zapewnić żywotność grze i by nowi gracze mogli spokojnie konkurować ze starymi...
Tylko wtedy, dla gracza ze średnim stażem, który ma sporo lecz nie wszystkie karty, po wyłączeniu z gry części jego aktualnych kart bez rekompensaty za poświęcone środki i czas na ich zdobycie bardziej opłacałoby się zakładać nowe konto niż np. farmić poziomy będąc już powyżej 50 lvl..

Hydroopl
11-13-2013, 08:40 PM
Ponieważ, nie grywałem w MtG i nie jestem obeznany z historią tej gry czy mógłby mi ktoś wyjaśnić o co mniej więcej chodzi z informacjami o takich zmianach? O co chodzi z wprowadzeniem nowego zestawu podstawowego? (czy tzn. by dotychczasowe dodatki połączyć w 1 i na ich podstawie zrobić jakieś podstawowe talie zastępując te co są aktualnie?)
Oraz jeżeli pogłoski o usunięciu z obiegu części kart jak np. Władca Marionetek miałyby się okazać prawdziwe to czy gracze tracący te karty otrzymają jakąś rekompensatę? Bo z tego co zrozumiałem, chodzi o to że takie rotacje są "konieczne" by zapewnić żywotność grze i by nowi gracze mogli spokojnie konkurować ze starymi...
Tylko wtedy, dla gracza ze średnim stażem, który ma sporo lecz nie wszystkie karty, po wyłączeniu z gry części jego aktualnych kart bez rekompensaty za poświęcone środki i czas na ich zdobycie bardziej opłacałoby się zakładać nowe konto niż np. farmić poziomy będąc już powyżej 50 lvl..
Dopóki devsi nic nie napiszą nie będzie żadnego usuwania kart.

Co do reszty pokroju Aderdina: nie rozumiem was, nie lubicie tej gry, gracie w HSa, a siedzicie na tym forum i wylewacie po raz enty żale. Rozumiem coś raz napisać, ale siedzenie na forum czegoś co wam sprawia frustrację jest conajmniej dziwne. Tak, to jest szczególnie do Aderdina znanego ze swoich chamskich wypowiedzi w innych tematach.

DanielKurzempa
11-13-2013, 09:55 PM
Zacznę od tego że ten temat dotyczy nowego dodatku (raczej napewno grudniowego) który mam zawierać tytułowe 5 budowli.
Czym one są dowiecię się zapewne niebawem.
Tego właśnie powinna dotyczyć dyskusja czyli czym one są i czym będą się one różnic od pozostałych typów kart.
Koniec kropka jak chcecie rozmawiać o czym innym to zachęcam do założenia nowego tematu bo sami narzekacię że nikt poza mną nie pisze na tym forum :)
Nowy zestaw podstawowy raczej napewno ukaże się po nowym roku więc zanim do tego dojdzie wpierw programy trochę nowymi kartami z przyszłego dodatku.

Jeśli chodzi o nowy zestaw podstawowy to nie mogę powiedzieć za dużo bo nie jestem do tego upoważniony i nie ja za to odpowiadam by was o tym informować(szkoda że UBI jest taki skąpy w dzieleniu się informacjami).
Powiem tylko że nie ma jeszcze ostatecznego stanowiska UBI wobec niego a jedyne co o nim wiemy to szczątkowe informacje i domysły.

[UKRYTO]

Adderdin
11-13-2013, 10:12 PM
Dopóki devsi nic nie napiszą nie będzie żadnego usuwania kart.

Co do reszty pokroju Aderdina: nie rozumiem was, nie lubicie tej gry, gracie w HSa, a siedzicie na tym forum i wylewacie po raz enty żale. Rozumiem coś raz napisać, ale siedzenie na forum czegoś co wam sprawia frustrację jest conajmniej dziwne. Tak, to jest szczególnie do Aderdina znanego ze swoich chamskich wypowiedzi w innych tematach.

Chłopcze albo dziecko, osobiste wycieczki to możesz robić do swojej świnki morskiej jeśli takową posiadasz. Jeśli osoby wytykające błędy gry ci przeszkadzają, to masz problem ze swoją osobowością i jesteś marnym fanbojem.

Dzięki osobom które wytykają błędy ten produkt może ruszać do przodu, jeśli tego nie rozumiesz to cóż, może zrozumienie przyjdzie z wiekiem.

Sam fakt wytykania błędów nie znaczy że ktoś gry nie lubi, ale to najwidoczniej przekracza zakres pojmowania niektórych fanbojów i tyle.

Hydroopl
11-13-2013, 11:40 PM
Chłopcze albo dziecko, osobiste wycieczki to możesz robić do swojej świnki morskiej jeśli takową posiadasz. Jeśli osoby wytykające błędy gry ci przeszkadzają, to masz problem ze swoją osobowością i jesteś marnym fanbojem.

Dzięki osobom które wytykają błędy ten produkt może ruszać do przodu, jeśli tego nie rozumiesz to cóż, może zrozumienie przyjdzie z wiekiem.

Sam fakt wytykania błędów nie znaczy że ktoś gry nie lubi, ale to najwidoczniej przekracza zakres pojmowania niektórych fanbojów i tyle.
Cóż pyskówki z moderatorami dają tobie prawo nazywać innych dziećmi i poprzez internet wykazywać czyjeś zaburzenia osobowości.

Wytykanie błędów to jedno, a merytoryczna krytyka to drugie. I jak napisałem wcześniej, a może tobie nie chciało się czytać - napisanie o czymś raz, wysłanie tego do odpowiednich ludzi wystarczy, wypisywanie tego samego w każdym temacie jest przesadą.

Fakt - support kuleje, przy czym jedyny działający natychmiast i 100% to support Blizzarda, innych lepszych nie ma. Czemu? Bo Blizzard ma olbrzymie fundusze, których Ubisoft nigdy nie będzie w stanie wpompować w DoC, stąd spora część wad, dlatego najeżdżanie w każdej możliwej kwestii na devów nie ma sensu. Jeżeli naprawdę sądzisz, że jest źle, radzę zajrzeć do WoT gdzie balans jak kuleje tak kuleje, a część akcji firmy ją tworzącej ociera się niemal o łamanie praw konsumenckich (o przyzwoitości nie wspominając).

Durajczyk
11-14-2013, 03:13 PM
Chłopcze albo dziecko, osobiste wycieczki to możesz robić do swojej świnki morskiej jeśli takową posiadasz.

+ 1 dla świnki ;)

Nisevaros
11-14-2013, 04:18 PM
Bardzo proszę, aby zakończyć dalsze kłótnie na forum. Obrażanie się wzajemnie jest niezgodne z zasadami. Wszelkie dalsze obraźliwe posty będą usuwane.

Dziękuję za zrozumienie.

Wikist
11-14-2013, 05:05 PM
Eeeee czy Daniel właśnie powiedział, że pięć wież to karty do gry? Napisał, że należy się zastanawiać jak te wieże różnią się od innych typów kart ;p Więc ma to coś na rzeczy, może to będzie coś w stylu bossów w kampanii albo coś cokolwiek ;p

danc2
11-14-2013, 08:04 PM
Bardzo proszę, aby zakończyć dalsze kłótnie na forum. Obrażanie się wzajemnie jest niezgodne z zasadami. Wszelkie dalsze obraźliwe posty będą usuwane.

Dziękuję za zrozumienie.

Spokojnie Nis,
niech lewactwo z prawicowcami da sobie po mordzie, potem niech znów spalą tęczę i wszystko wróci do normy :D
Na poważnie to w kościach czuję że DanielKurzempa dostał pstryczka w nos :D Ach ten rozwiązły język :D
A, do tych co wychwalają HS pod niebiosa na tym forum trzeba zaśpiewać jak zadymiarze do strażaków którzy przyjechali gasić tenczę :D

Prawda jest taka że teraz dokładają karty to płaczecie że jakieś tam niedoróbki są, jakby wprowadzali inne tryby nie karty to by był płacz że nie ma czym grać. A jak by było jedno i drugie to dodatki byłyby rzadko, i znów byłyby łzy że za rzadko.
A jak ma być wszystko i szybko to potrzebna kasa, i ty moje pytanie: ILE TY ZAPŁACIŁEŚ KOLESZKO ŻEBY SIĘ TAK DOMAGAĆ?

I odpowiedź: 0PLN - bo lepiej zrobić "tunink" golfa II :D

DanielKurzempa
11-17-2013, 03:41 PM
Widzę że bez Adderdin i mnie ten temat umarł.
Nie wiem czy śmiać się z tego czy płakać.

A tak na marginesie to bardzo lubię czytać te historie co stanowią podłoże fabularne do tej gry wiec czekam na więcej.

szczotas94
11-17-2013, 05:15 PM
Kiedy w końcu dodadzą krasnoludy? Moje orki nie mają godnego przeciwnika.

Co do dodatków w DoC, moja wiedza na temat tego świata zatrzymała się na Heroesach 3, ew. 5 gdzie dodali osobno Fortece z krasnoludami. Kiedy wróciłem do gry po długiej przerwie, zdziwiłem się co do Sanktuarium, nigdy nie słyszałem o czymś takim. Akademia mnie miło zaskoczyła :)

Czekam i zacieram dłonie!

PS. Wie ktoś czy będzie taki twór jak bagienna Cytadela rodem z Heroes 3? Bardzo lubiłem ten zamek :cool:

radamenez
11-17-2013, 06:36 PM
Ja również zatrzymałem się na Heroes 3 i do tej pory uważam ją na najlepszą część serii. Ale co do tematu to chętnie zobaczył bym Sandro jako bohatera nekrosów Frakcje Dungeons (beholdery i czarne smoki) , a dziwi mnie że nie ma jeszcze żadnej frakcji z elfami i krasnoludami

szczotas94
11-17-2013, 08:48 PM
Dungeon musi być wprowadzony prędzej czy później. Bastion z Heroes 3 będzie pewnie podzielony na Sylvan i Fortress.

HannibalBarkida
11-17-2013, 09:13 PM
W obecnym uniwersum M&M jest dziewięć frakcji, czyli poza obecnymi frakcjami w następnych dodatkach możemy się spodziewać mrocznych i leśnych elfów oraz Krasnoludów, na Cytadelę z H3 raczej nie ma co liczyć.

LunaSkarpeciara
11-17-2013, 09:32 PM
http://might-and-magic.ubi.com/universe/pl-PL/universe-world-ashan/factions/index.aspx
Jak by ktoś jeszcze nie znał to tu macie "aktualne uniwersum" o które opiera się MMDoc.

Dodam jeszcze że jak ktoś jest zainteresowany lochami z linku powyżej, to warto zainteresować się 6 częścią Herosów, ponieważ stwory z podstawki Doca to dobra kalka wyglądu i umiejetności stworów z najnowszego herosa (przerobione ale charakterystyka podobna).

Kuackillah
11-17-2013, 10:02 PM
niby w universum jest 9 ras, w h6 niestety mamy tylko 6 ( jest loch którego nie ma niestety jeszcze w doc ) i raczej w h6 sie nic juz nie zmieniy gdyz ubi oficjalnie wycofało sie z suportu gry, mam nadzieje ze przynajmniej w docu beda wszystkie 9 ras

Wikist
11-17-2013, 10:57 PM
W grze powinny pojawić się opisy do każdego stworzenia, bohatera i tylu wydarzeń, łutów szczęścia oraz zaklęć ile się da (bo z tymi znacznie trudniej niż ze stworzeniami i bohaterami). Zawsze w Heroes'ach uwielbiał te charakterystyki stworów. Były ciekawe i pozwalały poznać głębiej uniwersum Might&Magic. Te króciutkie cytaty do i tak nie każdej karty to za mało ;p