PDA

View Full Version : Zmiany u bohatera Ammar - ??.??.????

Nisevaros
10-11-2013, 03:15 PM
Drodzy Czempioni,

Po wielu dyskusjach pomiędzy na naszymi projektantami gry oraz zespołem VIP testerów znaleźliśmy rozwiązanie problemu dla bardzo potężnego bohatera Ammar.

Oto jak będzie wyglądać nowa umiejętność:
>>Kiedy zagrywasz kartę po raz pierwszy w danej turze, a twój poziom [MAGII] wynosi 6 lub więcej, a poziom twojego [PRZEZNACZENIA] wynosi 3 lub więcej - dobierz kartę.<<

Dołożymy wszelkich starań, aby zaktualizować grę przed finałami Road to Paris. O postępach będziemy informować na bieżąco. Jeśli nie uda nam się dokonać tego przed PGW, znajdziemy inne rozwiązanie dla tej sytuacji.

Dziękujemy za Wasze wsparcie i zrozumienie,
Zespół Duel of Champions

baltusu
10-11-2013, 03:26 PM
Ammar wcale nie jest taki potężny... Jest mnóstwo sposobów na jego pokonanie. Taktyka "1 turn KO" jest bardzo ryzykowna. Poza tym w tej chwili każdy kto widzi Ammara wie dokładnie czego się spodziewać:-)

ElkazFATE
10-11-2013, 03:27 PM
To nie jest żadne rozwiązanie, tylko odpowiedź na niezadowolenie ludzi, którym nie chce się pomyśleć. Z ostatnich 2 dni mam z ammarem bilans 12-0, także nie było żadnego op. Idąc tym tropem ludzie grający taliami na fortunach powinni mieć jakąś odpowiedź na potęgę morza(jeśli bohater nie dysponuje magią pierwotną). Trochę szkoda, bo gra przeciwko ammarowi była na prawdę ciekawa, powstało kilka cwanych zagrywek, których nie widziałem jeszcze kilka dni temu.

rara88
10-11-2013, 03:28 PM
Nie uważam żeby Ammar był zbyt mocny, ale na pewno był "zepsuty' :P Nerf dość optymanly jednak dałbym mu dociągnąć ze 2 albo nawet 3 karty na ture, bo bardzo możliwe jest to, że przy takim działaniu szybko pójdzie w zapomnienie ;)

MastaBlastaX
10-11-2013, 03:34 PM
To ciekawe że zmiana jednej karty jest tak skomplikowanym procesem dla Ubi. Sama zmiana zdecydowanie na plus

jkk89
10-11-2013, 03:44 PM
Ammar może i nie był zbyt potężny, ale był nudny i na pewno nie działał tak jak powinien (nie pasował klimatem do gry). Poza tym fakt, że nie był zbyt potężny wynikał z tego, że wszyscy grali nim w ten sam sposób i ludzie się nauczyli go kontrować.Problem w tym, że gra nim była dziecinnie prosta, nie wymagała żadnych strategii - to było po prostu wykorzystywanie jednej tylko mechaniki, tak jak to niektórzy robią z beliasem - taka sytuacja nigdy nie jest zdrowa i bardzo dobrze, że doczekamy się tu zmiany. Umiejętność w obecnym brzmieniu na pewno nie jest słaba - Ammar będzie dobierał kartę nawet jeśli zagramy łut lub stworzenie, co może nieść ze sobą kilka potencjalnych strategii.

ElkazFATE
10-11-2013, 04:24 PM
jkk89 obecny opis też mówi o zagraniu karty a działa tylko na zaklęcia. To błąd w tłumaczeniu, zobacz notkę z globalnego forum:

http://forums.ubi.com/showthread.php/800274-Ammar-rebalancing-Date-to-be-defined?p=9316130#post9316130

Grethold
10-11-2013, 09:04 PM
Ubisoft umie zniszczyć każdego bohatera. Nie można tego nerfa wykonać mniej inwazyjnie?

BeowulF1212
10-12-2013, 08:41 AM
ale po co niszczyc bohatera skoro wystarczylo by zwiekszysc koszt karty seryjne zaklinanie np do 5 ptk wtedy ammar potrzebowal by wiecej niz 6 tur by zgromadzic potrzebne pkt do combo, co dalo by przeciwnikom wiecej czasu i zrobic ta karte jako unikat tak jak Grand Finale Kat lub poprostu kazde dobranie karty niech kosztuje 1pkt.

jkk89
10-12-2013, 08:57 AM
@Beowulf

Zdajesz sobie sprawę, że ta karta (Chain casting) nie powstała wyłącznie z myślą o Ammarze i mogą z niej korzystać także inni bohaterowie Akademii? Już w chwili obecnej ta karta jest niegrywalna przez innych bohaterów właśnie dlatego, że wcale nie jest jakaś dobra sama w sobie - zajmuje slot, a robi tak niewiele (przykłądowo umożliwia rzucić 2 gejzery w 5 turze zamiast w 6, ale zamiast 2 kart pozbywasz się 3 kart i tracisz przewagę). Po co więc twórcy mieli by nerfić kartę, która sama w sobie jest co najwyżej przeciętna, zamiast 1 bohatera, który wykorzystuje ją do granic absurdu? A poza tym nie wiem czy wiesz, ale Ammar może rozpocząć swoje combo bez posiadania karty Chain Casting (grałem tym bohaterem bez Chain Casting w talii z bdb skutkiem), wystarczy wywalić zaklęcia magii ziemi i nałożyć kilka zaklęć magii wody na Dijinn Catalyst. It's doable.

BeowulF1212
10-12-2013, 09:30 AM
@jkk89

No tak ale jak sam wspomniałes nikt poza Ammarem jej nie uzywa to samo masz z karta Grand Finale Kat ktora jest uzywana tylko w talii OTK w innym przypadku jest bezużyteczna a zobacz jakie ma wymagania i koszt.
Widzialem Ammara bez Chain Casting fakt ze da sie tez grac ale wtedy juz nie jest taki mocny wiec mysle ze wina lezy tylko po stronbie karty dzieki ktorej Ammar potrafi przewijac swoja talie az dobierze odpowiednie karty.

NagiShaman
10-12-2013, 10:42 AM
Ubsoft... Boże ludzie którzy pracują nad bilansem kart powinni wylecieć na zbity pysk. Owszem Ammar miał dobrą umiejętność, jednak spokojnie dało się z nim wygrywać, natomiast teraz jego umiejętność specjalna sprawia że to będzie martwy bohater. Limit powinien wynosić 3-4 albo znerfić chain casting by koszt czarów był do minimum 1. Poszli po najmniejszej linii oporu i czuć pustką w głowach chłopców z Ubi

jkk89
10-12-2013, 11:02 AM
@Beowulf

Nekro ma taką samą kartę (Seria's Last Order) i można spotkać talie, które zawierają 4 kopie tej karty. Karta nie jest bezużyteczna, tylko Twierdza ma za mało stworów, które mają "enter the battlefield effect". W tych dwóch frakcjach ta sama karta spełnia więc różne funkcje - w twierdzy służy do zadawania dużego damage'u, a w Necro do nakładania trucizny (Spitter), zabijania stworów (Banshee), bądź wskrzeszania z grobu (Atropos). I przez to ta sama karta w Nekro jest rare i można jej mieć 4 sztuki, a w Twierdzy jest unikalnym epikiem i można mieć tylko 1 sztukę.

Grand Finale Kat jest użyteczne dla każdego buildu, który idzie w fortuny - to nie musi być talia OTK (która przecież jest zupełnie niekonkurencyjna), tylko to może być talia zawierająca elementy OTK - to sprawia, że karta ma wiele zastosowań i jest zbalansowana, może jej używać wielu bohaterów. To nie jest tak, że tej karty może używać tylko Kat, prawda? Często tą kartę widujemy także w Shaar i jestem pewien, że można by było coś pokombinować na Acamasie. Natomiast nerfiąc Chain Casting to sprawi, że karta będzie użyteczna tylko dla 1 bohatera, co mieć w tej grze nie powinno miejsca. Powinniście to rozumieć.

I każdy może mieć swoje pomysły i sowje wyobrażenie jak to powinno wyglądać, więc narzekacie na Ammara, narzekacie na nerf Ammara, a twórcy po prostu muszą podjąć jedną konkretną decyzję i nie są w stanie tego zrobić tak żeby wam wszystkim dogodzić... Proponuję mniej hate'u, a więcej konstruktywizmu.

ElkazFATE
10-12-2013, 12:28 PM
Jeśli Ammar jest op to co robili ludzie od balansu podczas testów? Już podczas omawiania kart przez Enclase(jeszcze przed premierą dodatku) Cucu zwrócił uwagę na to, że Ammar posiada bardzo silne kombo. Dlaczego wcześniej tym się nie zajęto? Mi się wydaje, że po prostu ubi zrobił tego nerfa pod forumowych płaczków, którym nie chciało się włożyć głupiego wydarzenia(ślepi arbitrowie) do talii, kiedy w poprzednim dodatku praktycznie każdy kto grał bez fortun umieszczał w talii 4x tydzień podatków, aby matchup był do ogarnięcia praktycznie każdą talią. Już nie wspominając o ,,twardych'' kontrach, jak ogród ekstazy, mass dispell z magii pierwotnej i światła. Na upartego można było zabijać stwory jak leci i mieć win ratio na poziomie co najmniej 50%. O wiele trudniej było w poprzednim dodatku z dhamiria i nergalem slowpoke.

Ubisoft powinien się zastanowić co bardziej służy grze. Różnorodność i balans, czy zaspokajanie zachcianek ludzi, którym nawet nie chce się pomyśleć.

@jkk89

Ostatni rozkaz Serii usuwa stworzenie poza grę pod koniec tury, także trochę różni się od grand final kat.

jkk89
10-12-2013, 12:50 PM
@Elkaz

Wg mnie to nie chodzi o płacz tych ludzi i o to, że Ammar jest za silny, tylko o to, że jedna mechanika zabiła tego bohatera. Wszyscy grali nim w ten sam sposób, który nie wymagał myślenia i to psuło rozgrywkę. Poza tym to co było możliwe na Ammarze kontrastowało z designem gry samej w sobie i było po prostu ni w pięć ni w dziesięć. Obecna umiejętność w cale nie sprawi, że bohater będzie niegrywalny - jest potencjał na stall/slow poke, jest magia ziemi i wody, a wtedy i tak rozwijasz statystyki 3/4(6)/5, a dodatkowa karta w połączeniu z kosmiczną reorientacją może usprawnić slow poke, który zawsze cierpiał na brak kart na ręce. Problem będzie z damage'm (tylko Pao i wierza), ale pewnie ludzie coś wymyślą. A niektórzy ludzie po prostu oleją zdolność i będą grali Ammarem na stworach, Potędze morza i Mocy natury - wszyscy nowi bohaterowie są tak skonstruowani, że istnieje na nich kilka potencjalnych strategii - Shalan również grany jest w ten sposób (na stwory i magie lub na stwory i fortuny z wykorzystaniem umiejki). Wg mnie to jest właśnie fajne, bo nie wiesz czego się możesz spodziewać, rozwija kreatywność i myślenie, a Ammar to było wykorzystywanie jednej tylko głupiej mechaniki i to psuło rozgrywkę i wnerwiało ludzi - to nie powinno było mieć miejsca.

ElkazFATE
10-12-2013, 01:01 PM
@jkk89

To samo można napisać o każdym bohaterze, którym ludzie grają tylko jednym buildem. Crag hack tylko pod rush? Zabili dla mnie tego bohatera^^. To nie jest argument, ale szanuję twoje zdanie.

jkk89
10-12-2013, 01:25 PM
@Elkaz

Myślę, że jest sposób aby każdy argument obrócić w absurd, niemniej podoba mi się Twoje porównanie do Crag Hacka:)

Dla mnie to co dyskwalifikuje Ammara to połączenie 4 rzeczy:
1 - jeden build, którym wszyscy grają,
2 - wykorzystywanie 1 mechaniki,
3 - nie wymaga myślenia,
4 - nie pasuje do klimatu gry/kłóci się z jej designem.

Jak widzisz Crag Hack podpada tylko pod punkt 1.;)

Swoją drogą Crag Hack przebył ciekawą drogę - od bycia określanym Crapem i najgorszym bohaterem, po prawdziwego mocarza, który sieje spustoszenie na polu bitwy;p

Gelerth108
10-12-2013, 01:30 PM
Możliwość dobrania i zagrania całej talii w jednej turze, zwłaszcza w grze, wktórej nie można nic zrobić podczas tury przeciwnika, jest totalnym odjazdem. Ammar jest jedynym bohaterem, którego zdolność definiuje, od początku do końca, całą talię i sposób grania nią. Do tego jeszcze dołożyłbym to, że poziom prostoty tej talii był taki, że wygrywać mógł nią średnio rozgarnięty pięciolatek - największym problemem było zmieszczenie się z kombosem w dwóch minutach. Chyba nie jest to kierunek, w którym chcielibyśmy, aby rozwijała się gra?
Tutaj można tylko dyskutować nad kwestią siły nerfa. Ubi skacze od ściany do ściany, ale lepszym rozwiązaniem jest taka reakcja, niż żadna. Zwłaszcza, że umiejętność Ammara nadal będzie całkiem dobra, a jednocześnie będzie mieściła się w granicach zdrowego rozsądku.

ElkazFATE
10-12-2013, 01:46 PM
Odniosłem się tylko do tego, że jest wielu bohaterów, którymi gra się w jedyny słuszny sposób. Szkoda że, niektórymi w ogóle się nie gra, bo to strzał w kolano. Dlaczego w takich przypadkach Ubi nie dokłada wszelkich starań, aby zadowolić nas, graczy?

jkk89
10-12-2013, 03:08 PM
" Ammar jest jedynym bohaterem, którego zdolność definiuje, od początku do końca, całą talię i sposób grania nią." My thoughts exactly.

@Elkaz

Ubisoft ma modyfikować niegrywalnych bohaterów, kiedy równocześnie tworzy kolejne niegrywalne karty (np. do nekro)? Ewidentnie Ubisoft nie uważa, że wszystkie karty powinny być grywalne.
Inna rzecz, że niegrywalne karty z czasem stają się grywalne (ludzie wołali, aby poprawić Crag Hacka i narzekali na Acamasa, że są niegrywalni, a obydwoje dziś spisują się całkiem nieźle).

M0rw47h
10-12-2013, 03:19 PM
Kto gral Icy Weapon, Refreshing Spring etc miesiac temu? Nikt.

Arturitu8539
10-12-2013, 04:16 PM
Wywaliłem 90 dzikich kart specjalnie dla gry Ammarem i teraz mogę je sobie w dupę wsadzić co za absyrd z tymi zmianami. Wypuszczacie bohatera i nie wiecie, jak bedzię funkcjonował. Nic tylko pogratulować :mad::mad: Odrazu widać czemu Hearthstone ma o wiele większą popularność niż doc... Zastanawia mnie tylko, jak wy tam te decki testujecie skoro dwa tygodnie po wprowadzeniu patcha nerficie bohaterów. Ja uważam. że gra Ammarem jest porównywalna do gry np, Sharr na grand finale kat, ale co ja tam wiem.

alternative83
10-12-2013, 05:31 PM
to będziesz miał nauczkę na przyszłość, fix był tylko kwestią czasu

ElkazFATE
10-12-2013, 06:55 PM
Chyba kwestią płaczu.

Mizutsu
10-12-2013, 07:24 PM
Kto gral Icy Weapon, Refreshing Spring etc miesiac temu? Nikt.

Ja grałem i spisywała się super :)

falvin007
10-13-2013, 03:48 AM
Zmiana skrypty jednej karty wymaga aż tyle czasu? :/ Pytanie tylko kiedy, bo nie funkcjonuje to tak, jak powinno. (uprzedzam zarzuty: tak, wygrywam z tym bohaterem)

LORD-LYNXxx
10-18-2013, 10:37 AM
No i cisza....

Jarema03
10-18-2013, 01:28 PM
Moim zdaniem, nerf przesadny. Bohater przejdzie do rzadko używanych

Wikist
10-24-2013, 04:32 PM
Po tym jak przyuważyłem, że pasywka Zygfryda i Kierana jeszcze potrafi coś zrobić z odpowiednimi deckami do nich, jestem za nerfem. Dobry deck na Zygrydzie dzięki jego pasywce zdobywa przewagę i dzięki temu, że jest jak jest można wystawiać asasyna z 3 hp w drugiej turze. Natomiast co do Kierana sprawa ma się znacznie gorzej, ale jego pasywka w połączeniu z nową kartą ,która zadaje 3dmg wszystkim którzy zaatakowali twojego bohatera od ostatniej tury, może zabić wszystkie 4hp stworki (chociaż rzeczywiście mało pomocne, gdyż głównie inferno takimi gra na wolnych liniach a 10 dmg to dla nas całkiem sporo na klatę xD). Ammar będzie grany, bo ma silne szkoły magii, a jak będzie grany to już inna sprawa. Buffy dla Zygfryda i Kierana przydałyby, ale po zobaczeniu nowego decku na Zyga, myślę, że nie jest tak do końca martwy (jednak nijak się to ma do mojego dawnego Zygfryda z czterema więzieniami w talii <3) ;)

filo9011
10-24-2013, 11:50 PM
Osobiście dałbym możliwość dobrania 2 kart, 1 to przesada.