PDA

View Full Version : Propozycja zmiany Crag Hacka

korzi90
09-18-2013, 07:56 AM
http://www.mmdoc.net/images/cards/normal/Crag-Hack.png

Jak wszyscy zapewne wiecie Crag Hack jest obecnie najgorszym bohaterem w grze, dlaczego? Ano dlatego że jego statystyki to 2\0\0 ma jedną szkołę magii co przy tych statystykach jest mało opłacalne żeby się nią posługiwać no i jego pasywka jest po prostu słaba. Poniżej przedstawiam moje propozycję na to jak można by go zmienić żeby stał się grywalny.

Propozycja 1
Długotrwałe: Stworzenia neutralne kosztują o 1 zasobów mniej

Propozycja 2
Długotrwałe: Stworzenia neutralne kosztują o 1 zasobów mniej i dodanie jednej chorągiewki

Propozycja 3
koszt 3: Wszystkie stworzenia w pierwszym szeregu otrzymują do końca tury +1 ataku i dodanie jednej chorągiewki

Jeżeli chodzi o magię to jak dla mnie może zostać tak jak jest. Jakoś nie widzi mi się ten bohater na magii.

Bazaltovy
09-18-2013, 09:16 AM
Wypróbuj tę talię -> KLIK! (http://www.mmdoc.net/show_deck/10286/) Jest w pełni grywalna i skuteczna nawet na ELO ok. 1500.

A najgorszymi bohaterami są Kaiko i Jezziel, każdy Ci to powie. ;)

TheNoxyy
09-18-2013, 09:25 AM
Jak już będą mieli coś zmieniać to może Wszystkie stworzenia Twierdzy kosztują o 1 mniej.

AmineM2
09-18-2013, 09:34 AM
Hej!

Pierwsza rzecz: zrobiłeś sondę. I fajnie. Ale dlaczego nie ma w niej opcji "zostawić Craga tak jak jest"?

Druga rzecz: na Crag Hacku zbudowano już topową talię, czego nie mozna powiedzieć o połowie pozostałych bohaterów DoC. Na moje oko CH nie wymaga żadnych zmian.

SakataUsui
09-18-2013, 10:49 AM
CH według mnie jest OK. Sam nie lubię nim grać, ale spotykałem graczy którzy stworzyli na nim naprawdę silne talie.

korzi90
09-18-2013, 12:48 PM
Faktycznie mogłem dać tą opcje "zostawić Craga tak jak jest", nie pomyślałem o tym . Co do Jezziel to według mnie nie jest zła :)

ElkazFATE
09-18-2013, 03:16 PM
Zostawcie crag hacka tak jak jest albo dodajcie 1 punkt szczęścia na start;p

matewu
09-19-2013, 03:47 PM
Zostawcie crag hacka tak jak jest albo dodajcie 1 punkt szczęścia na start;p

Dodanie mu choragiewki sprawi ze bedzie przegiety. Jak wyjdzie nowy dodatek i wiecej neutralnych stworow crag moze zyskac na sile i to powaznie.

M0rw47h
09-19-2013, 06:09 PM
Ja to bym dodal mu cycki.

Jarema03
09-21-2013, 04:04 PM
A ja bym mu dodał chorągiewkę bez dodawania długotrwałej zdolności

Rivulec
09-26-2013, 06:13 PM
Wypróbuj tę talię -> KLIK! (http://www.mmdoc.net/show_deck/10286/)

A najgorszymi bohaterami są Kaiko i Jezziel, każdy Ci to powie. ;)

Czy ja wiem, Kaiko 3/5/1 wbiłem 1350-1380 ELO - mało stworów, wracanie pao + czyszczenie czarami ;)

kajtkoo
11-02-2013, 09:25 AM
W mojej opinii Crag powinien mieć w statystykach na start 2/0/0 (co chyba specjalnie nikogo nie dziwi). Jakby jeszcze miał jeden punkt łutów szczęścia na start to możliwe było by zagranie 3-4 Dark Assasinów w 1 turze (oczywiście trzeba byłoby ich miech na ręce startowej + łuty szczęścia dodające dodatkową manę).

Natomiast jego szkoły magii powinny zwiększyć się o magie pierwotną ( co, jak co, ale barbarzyński wódz najemników powinien mieć możliwość przesuwania swoich jednostek (Rellocate?/ Town Portal?) i usuwania najprostszych zagrożeń (przykładowo Dispel/ i znowu Town Portal ). Nie sugeruję by z niego robić kontrolkę, ale żeby dać mu możliwość odpowiadania na podstawowe zagrania przeciwnika.

Czemu akurat magia Natury na Crag'u?
Z łodzi wyskakuje przywódca najemników razem z bandą Pauo Hunterów, Dark Assasinów i Morskich Elfów. Gdy tylko zobaczy przeciwnika postanowi przyzwać trzęsienie ziemi albo rój szarańczy?? Nie sadzę. Raczej by ich pokaleczył toporem albo przypalił ogniem. Ewentualnie tak by ich wystraszył, żę wróciliby na ręke.
Jako ostatni gwóźdź do trumny dodam że nie specjalnie widzę tego jak taki rosły osiłek chciałby się chować za murkiem xD

Dlatego Crag musi zostać na 2/0/0, ale za to zamiast natury powinien mieć magię pierwotną *(by był jeszcze bardziej "bezkolorowy"). Natomist pomysł by zrobić z niego przedstawiciela Barbarzyńców jak najbardziej jest ok.
Może dzięki temu przestano by grać na 50 stworach w decku (co moim zdaniem jest lekkim przegięciem - bo deck jest za tępy na granie przeciwko kontroli jeżeli nie zabije do 5-6 tury).

Podsumowując lepszy Dispel niż Earthquake dla takiego Crag'a ;]

Edgewalker1010
11-30-2013, 11:09 AM
Zerknijcie sobie na tablicę wyników na gościa o ksywie al-kazar. Podpowiem że łatwo go znaleźć bo jest pierwszy z ELO 1671.

Wiecie że gość gra Crag Hackiem, prawda?

polak7gt
11-30-2013, 12:12 PM
Zerknijcie sobie na tablicę wyników na gościa o ksywie al-kazar. Podpowiem że łatwo go znaleźć bo jest pierwszy z ELO 1671.

Gra? Raczej nie bardzo. Od ~2 miesięcy mu się nie zmieniają statystyki.

Bazaltovy
11-30-2013, 12:51 PM

al-kazar nadużywał swego czasu istniejącego Bug Hacka (Crag wygrywał, jeśli wystawiał stworzenie Twierdzy mając włączoną zdolność czy coś takiego). Podobnie Maranatha, koleś w pierwszej 10 rankingu z 96 wygranymi pojedynkami. Oboje przestali grać, by nie spaść, bo a) bug już nie istnieje, b) nie chcą spaść z rankingu po swoim oszukiwaniu (sami by najprawdopodobniej nigdy nie osiągnęli takiego pułapu).

pawel123k
11-30-2013, 12:53 PM
Przy odrobinie szczęscia i umiejętności Crag Hackiem można nabić spore elo, wspomniany nr1 w rankingu Al-Kazar 1671 ELO, niedawno nr2 rankingu bbjw 1635 ELO, maranatha2 - 12 lvl - 1571 ELO również Crag Hack.

jkk89
11-30-2013, 01:07 PM
Crag Hack się nadaje idealnie do wbijanie wysokiego elo z takiej racji, że to jest coin flip. Wystarczy, że masz win ratio na poziomie ~60% i utrzymujesz się powyżej 250 telo w jackpocie. I teraz grasz do skutku, wygrywając 60% pojedynków przeciwko innym graczom 1500+ i powoli pniesz się do góry. 1600 jest w zasięgu dla Crag Hacka i Ci gracze to udowodnili.

Grając Crag Hackiem Twoje win ratio nie zmienia się jakoś znacznie w zależności od poziomu Twoich przeciwników. Dlatego ten heros jest genialny do wbijania elo na jackpocie (grasz wyłącznie z gośćmi 1500+). Tymczasem każda inna talia, o ile grając np. rankedy można mieć win ratio 90%, to przeciwko graczom 1500+ elo Twoje win ratio znacznie spada do poziomu 50%-60% (załóżmy).

Btw: Al-kazar wbił 1671 elo już miesiąc czasu po tym, jak naprawili bug.

pawel123k
11-30-2013, 01:13 PM
Btw: Al-kazar wbił 1671 elo już miesiąc czasu po tym, jak naprawili bug.
Też mi się tak wydaje bo akurat grałem wtedy jackpota jak al-kazar grał, ja wbiłem 360 telo on 365 i grałem z nim i wtedy nie było żadnego bugu związanego z crag hackiem, bbjw również spotkałem jak grałem w szwajcarze miał wtedy 1635 ELO, i akurat wygrałem z nim, myślałem że spadnie mu więcej ELO ale tylko 10 :)