PDA

View Full Version : Zbijanie ELO

fasola308
09-07-2013, 05:52 PM
Wpadłem dziś na pomysł że zrobię sobie parę osiągnięć tak dla zabawy. Znajdowałem się na ELO ~1200 czyli zrobienie achiva typu >>LINK<< (http://forums.ubi.com/showthread.php/775214-Achievement-Armia-Pustki) graniczyło z cudem. Więc postanowiłem zbić elo poniżej 1k. Można tego dokonać poprzez poddanie 10 walk będąc na elo 1001 i tu spotkała mnie niemiła niespodzianka. Okazało się że na tym elo prawie każdy się poddaje... Na przykład udało mi się poddać 3,4 razy ale za piątym ktoś się poddał szybciej i znowu od początku. W sumie zajęło mi to jakieś pół godziny a poddałem się na pewno więcej niż ze 100 razy. Dodam jeszcze że jak się poddaje bardzo szybko gra lubi dostać zwiechy i trzeba ją ponownie uruchamiać. Zbijanie ELO to po prostu masakra na dodatek przeszkadza innym graczom. Dobrze by było jak w przyszłym dodatku rozwiązano by to w jakiś inny sposób. Proste okienko z pytaniem czy chcesz przekroczyć barierę ELO by wystarczyło a nie poddawanie się w nieskończoność .

ElkazFATE
09-07-2013, 07:09 PM
Nie ładnie tak zdobywać osiągnięcia idąc na łatwiznę. Poza tym jak już ci się ludzie tak masowo poddają to powinieneś mieć nazbierane te 10 wygranych...

SchizeQ
09-08-2013, 09:09 PM
"Więc postanowiłem zbić elo poniżej 1k."
" poddałem się na pewno więcej niż ze 100 razy."
" Zbijanie ELO to po prostu masakra na dodatek przeszkadza innym graczom. "

Bardzo dobrze, przekonales sie na wlasnej skórze jak to jest ;)

M0rw47h
09-09-2013, 12:50 AM
Za kazdym razem jak zbijasz ELO gdzies umiera wrozka, badz kucyk skreca kopytko.

MastaBlastaX
09-21-2013, 01:43 PM
Powinni wprowadzić prostą mechanikę- za poddaną partię dostajesz +10 sekund do możliwości rozpoczęcia kolejnej walki, za rozegraną do końca -10sek. Po kilku poddanych, czas oczekiwania na kolejne 'Walcz' wydłużył by się do kilku minut, to by właściwie zablokowało zbijanie elo, zupełnie nie ingerując w grę (zbicie elo by trwało .. godzinę?)
...
..
. po głębszym przemyśleniu:
to powyżej spowodowało by zjawisko 1 win-1 loose- czyli problem by pozostał w innej formie
Może inaczej- za poddaną partię nakładany by był licznik (??) z opóźnieniem walki (10 sek.?), obowiązujący przez godzinę- przy czym poddanie kolejnej sumuje poprzednie i odnawia czas

Guferus
09-21-2013, 03:30 PM
Za kazdym razem jak zbijasz ELO gdzies umiera wrozka, badz kucyk skreca kopytko.
Gdzieś żaba nie dostaje muchy
http://1-media-cdn.foolz.us/ffuuka/board/a/image/1355/03/1355030176790.jpg

Jarema03
09-21-2013, 04:09 PM
Dobrze by było jak w przyszłym dodatku rozwiązano by to w jakiś inny sposób.

Tak, dobrze by było jakby wreszcie uniemożliwiono takie numery.

Dodanie 30 sekund oczekiwania po każdej poddanej walce rozwaliłoby ludzi próbujących przegrać 10 lub więcej pod rząd, a nie zrobiłoby aż tak dużo krzywdy normalnym graczom (a może nakłoniło by ich do lepszego przemyślenia poddawania się... drażniące jest poddawanie się w czasie ostatniego ruchu przeciwnika, tuż zanim dobije się czyjegoś bohatera)

Guferus
09-21-2013, 04:44 PM
To nie jest iryujące tylko mega zabawne, przynajmniej dla mnie.
Ten który wygrywa nie traci nic kompletnie, natomiast ten któr się poddaje, traci 200 expa.
Ja się nigdy nie poddaje, gdy widzę, że przeciwnik za chwile wygra, lub nie mam szans już nić zdziałąć, wtedy puszczam runde i daje się zabić. Poza sytuacjami, gdy na samym poczatku gry mam draw tak tragiczny, że statystyka wstaje i krzyczy "To niemożliwe!", wtedy nie będe czekać, aż przeciwnik zbije mi 20 hp w tępie żółwia.
Ponadto to totalnie dziecinnie i sprawia wrażenie kompletnego butthurtu

Cerrs
09-21-2013, 05:32 PM
Ten który wygrywa nie traci nic kompletnie,u
Naprawdę jesteś tego taki pewny? :rolleyes:

Jak ktoś się podda to tracisz:
1. 25 złota * obrażenia zadane bohaterowi poniżej 0.
2. 30 exp za każda turę a byłaby jeszcze jedna. WIęc uznajmy, że 30 expa
3. 9 czy tam 18 złota, poszukaj na forum bo ktoś to gdzieś policzył i podał, za każda zagrana kartę.

Więc jak ci się podda 100 osób gdzie nabiłbyś każdego do -2 i zagrał jeszcze z 2-3 karty to masz w plecy
3000 expa j jakieś 5000 złota
have fun :P

falvin007
09-21-2013, 06:25 PM
Ja tam po prostu zgłaszam farmerów.

Urthel
09-22-2013, 02:35 AM
Z tego co wiem to możesz zgłaszać bo za to nie banują :P.

falvin007
09-22-2013, 05:07 AM
Z tego co wiem to możesz zgłaszać bo za to nie banują :P.

Będę zgłaszać. Jest to omijanie zasad gry. Jak inni gracze też będą to zgłaszać, to może przejrzą na oczy, że jest to problem, szczególnie na poziomie 500-1000. Kilku moich znajomych przez to zrezygnowało z gry, bo walczyli z gośćmi od 60 do 150 lvlu i nie mieli w ogóle startu do ich talii i kart. -.- Ci co zbijają elo mam wrażenie, że są nieźle zakompleksieni, skoro nie dają rady na wyższych elo i tak biją po kilkadziesiąt łatwych lvli na wręcz free-fragach.

elite_Husky
09-22-2013, 10:21 AM
Ja zbijam elo bo gram przystania i nie mam WC ani Sandala to nie mam w ogole po co wychodzic, czekam tez na jakies poprawki balansu. Jak cos sie zmieni to wyjde a jak nie to niech sie tam tluka na +1000 malik vs malik/dhamiria

To ze gracze zbijaja elo to nie tylko wina graczy ale przedewszystkim balansu a raczej jego kompletnego braku
Dzien dobry tak w ogole, ja tu nowy

Mizutsu
09-22-2013, 10:50 AM
Taki ********, że aż mi się płakać chcę. Mam 1000+ elo wbiłem niedawno mam 18 lvl i żadnych super kart a jakoś daję radę, wygrywam, wybijam się i nie gram przeciwko samym Dhamiriom i Malikom, ba, Malików nie widzę prawie w ogóle.

elite_Husky
09-22-2013, 11:15 AM
Jak ja sie zblizalem do progu chociazby wczoraj to spotkalem 1200 elo malika jak zyskiwalem kontrole to jeb forbidden flame z atroposem i 3 banshee wrzucane pod rzad - dziekuje zostane, chlopcem do bicia nie bede

Mizutsu
09-22-2013, 11:38 AM
To radzę Ci od razu zrezygnować z gry, gdyż tu na początku właśnie dostaje się w dupę i trzeba to przeboleć, nabrać doświadczenia, zebrać złoto i zdobyć nowe karty.

elite_Husky
09-22-2013, 11:49 AM
Przystania nie grales i nie wiesz co to dostawac w dupe xd. Sam chetnie bym przeskoczyl na inna frkcje ale niestety nie mam do tego kart, kiedy zaczynalem z docem to zobaczylem westalke premium w otchlani (to rzadkie co leczy) i wrzucilem tam cale swoje inferno i czary mroku bo przeciez i tak nie bede tym gral.

Potem sie przekonalem ze westalki/siostry/czary leczace to syf. Firebole, gejzery i w ogole wszystkie aoe ruchaja tą mechanike w dupe tak bardzo, ze to nawet nie jest smieszne. Rozumiem jakby gejzer mial koszt 2 fireball 3 i zadawal stosunkowo mnij obrazen tak zeby byla szansa sie z tego uleczyc. Obecnie kompletnie nie grywalne ale.nie licze na poprawe bo na ubisofcie zawiodlem sie juz nie raz

MastaBlastaX
09-22-2013, 11:56 AM
W sumie system jaki jest teraz jest w porządku- nie ma przymusu wbijania elo- nie chcesz, nie wbijaj- powodów może być setka, od klasycznego farmingu do czekania na lepsze karty czy update. Jedyne co można by zmienić, to pokazywać poziom przeciwnika- można wtedy z nim 'porozmawiać' o powodach. Partia poddana trwa może kilkanaście sekund, aż tak często się nie zdarza, także da się z tym żyć

Będę zgłaszać. Jest to omijanie zasad gry.
Mógłbyś powiedzieć o jakich zasadach mówisz? Prędzej dadzą bana za spamowanie suportu :)

Mizutsu
09-22-2013, 12:19 PM
Przystania nie grales i nie wiesz co to dostawac w dupe xd. Sam chetnie bym przeskoczyl na inna frkcje ale niestety nie mam do tego kart, kiedy zaczynalem z docem to zobaczylem westalke premium w otchlani (to rzadkie co leczy) i wrzucilem tam cale swoje inferno i czary mroku bo przeciez i tak nie bede tym gral.

No to wszystko jasne. Taką głupotę zrobiłeś i dziwisz się, że jesteś chłopcem do bicia? Nie wiem czy mam się śmiać czy płakać.

elite_Husky
09-22-2013, 12:46 PM
No wlasnie nie jestem bo zbijam elo co nie?

Urthel
09-22-2013, 12:49 PM
Powinno zostać wprowadzone tylko ograniczenie matchmakingu do wyszukiwania meczy +- 10 lub 15 leveli różnicy między graczami to wyeliminuje mecze 50 i 20 lvlowych graczy i powyżej 1000 elo powinno ono zniknąć bo inaczej gracze tam by czekali po paręnaście minut na duel czasami a jak mają powyżej 1000, obecnie i tak to wygląda że ci co mają 1000+ nie przejmują się na jakiego przeciwnika trafią.

quick_kijanka
09-22-2013, 01:04 PM
zamiast sie zastanawiac na jakim elo grac <1000 czy 1000+ ... poprostu grajcie, wygrana = exp = lvl = karty

fasola308
09-22-2013, 01:14 PM
Prawda jest taka że problem jest wałkowany na wszystkich forach DoCa, jeśli twórcy nic z tym nie robią najwidoczniej maja ku temu jakieś powody. Exploiting bugów to raczej nie jest ponieważ twórcy na to pozwalają więc zgłaszanie nie ma większego sensu.

Powinno zostać wprowadzone tylko ograniczenie matchmakingu do wyszukiwania meczy +- 10 lub 15 leveli różnicy między graczami to wyeliminuje mecze 50 i 20 lvlowych graczy i powyżej 1000 elo powinno ono zniknąć bo inaczej gracze tam by czekali po paręnaście minut na duel czasami a jak mają powyżej 1000, obecnie i tak to wygląda że ci co mają 1000+ nie przejmują się na jakiego przeciwnika trafią.
To było by całkiem dobre rozwiązanie. Może doczekamy się jakiś zmian w nowym dodatku choć nic takiego nie było zapowiadane.

falvin007
09-22-2013, 03:32 PM
Ja zbijam elo bo gram przystania i nie mam WC ani Sandala to nie mam w ogole po co wychodzic, czekam tez na jakies poprawki balansu. Jak cos sie zmieni to wyjde a jak nie to niech sie tam tluka na +1000 malik vs malik/dhamiria

To ze gracze zbijaja elo to nie tylko wina graczy ale przedewszystkim balansu a raczej jego kompletnego braku
Dzien dobry tak w ogole, ja tu nowy

Widzę, że nie znasz tej gry w ogóle. Uroiłeś sobie jakąś teorię, która nie ma żadnego potwierdzenia w rzeczywistości i starasz się usprawiedliwić tym swoje poczynania. Tak się składa, że prowadzę statystykę i rekord swoich meczów. Od długiego czasu gram na poziomie 1000-1400elo i Adar Malik i Dhamiria nie są najczęściej spotykanymi herosami. Najczęściej spotyka się Garanta.
Brak balansu? Jeśli grasz przystanią i nie masz kart, to na co Ty w ogóle liczysz? Człowieku, jeśli do tej pory nie dostałeś kart pod startową frakcję, to ją zmień. Zbuduj nową talię, na innym herosie i na innych kartach. Ja na startowym nekrusie grałem do poziomu 700elo dawno dawno temu. Do dziś nie mam ani Atroposa, ani Banshee, więc przerzuciłem się już wtedy na Inferno (masa kart unikalnych i epickich), a później na Kelthora, którym gram do dziś. I jakoś mogę spokojnie rywalizować na tym poziomie z rzekomymi malikami. (od końca czerwca 24 zwycięstw z malikiem, 14 porażek - a jeszcze nie wprowadziłem ostatnich danych, gdzie po prostu cisnąłem malików aż miło). Więc się pytam, brak balansu? Nie zauważyłeś, że duel to taki papier-kamień-nożyce i po prostu nie ma bohatera, który by wygrywał ze wszystkimi?

Taki ********, że aż mi się płakać chcę. Mam 1000+ elo wbiłem niedawno mam 18 lvl i żadnych super kart a jakoś daję radę, wygrywam, wybijam się i nie gram przeciwko samym Dhamiriom i Malikom, ba, Malików nie widzę prawie w ogóle.

Dokładnie.

Jak ja sie zblizalem do progu chociazby wczoraj to spotkalem 1200 elo malika jak zyskiwalem kontrole to jeb forbidden flame z atroposem i 3 banshee wrzucane pod rzad - dziekuje zostane, chlopcem do bicia nie bede

To znaczy że nie miałeś w ogóle kontroli nad polem bitwy (a jego nie zyskuje się tylko poprzez ślepe wystawianie stworzeń). Jak się nie patrzysz co się dzieje, tylko wystawiasz jak leci, no to cóż.
Moim zdaniem obecnie najzdrowszą i najciekawszą rozgrywką są poziomy 1100-1400elo. Wiele strategii, bohaterów i ciekawych walk.

Potem sie przekonalem ze westalki/siostry/czary leczace to syf. Firebole, gejzery i w ogole wszystkie aoe ruchaja tą mechanike w dupe tak bardzo, ze to nawet nie jest smieszne. Rozumiem jakby gejzer mial koszt 2 fireball 3 i zadawal stosunkowo mnij obrazen tak zeby byla szansa sie z tego uleczyc. Obecnie kompletnie nie grywalne ale.nie licze na poprawe bo na ubisofcie zawiodlem sie juz nie raz

Wow, jeśli wystukałeś się z kart dla Westalki, to gratuluję. Przy takim pojęciu o kartach i grze, to życzę powodzenia, bo widzę, że to będzie permanentny ból zada. Jeśli nadal sądzisz, że inne epickie i unikalne karty do tej frakcji pozwolą Ci wygrywać i będą "samograjami" to muszę Cię wyprowadzić z tego błędu. Zmień po prostu frakcję. I poczytaj trochę. A to że jest kilka niegrywalnych kart nie oznacza od razu że frakcja jest do dupy, czy cała gra. -.-'

To radzę Ci od razu zrezygnować z gry, gdyż tu na początku właśnie dostaje się w dupę i trzeba to przeboleć, nabrać doświadczenia, zebrać złoto i zdobyć nowe karty.

Dokładnie. Jakoś nigdy nie narzekałem, że przegrywam, tylko po prostu uczyłem się na błędach, poprawiałem, dodawałem/usuwałem kolejne karty i jakoś szło. Jak zobaczyłem, że mam dużo kart do innej frakcji, to zacząłem kupować bohaterów i tworzyć nowe talie i jakoś szło dalej. Każdy by chciał od razu nie wiadomo jak wygrywać.

W sumie system jaki jest teraz jest w porządku- nie ma przymusu wbijania elo- nie chcesz, nie wbijaj- powodów może być setka, od klasycznego farmingu do czekania na lepsze karty czy update. Jedyne co można by zmienić, to pokazywać poziom przeciwnika- można wtedy z nim 'porozmawiać' o powodach. Partia poddana trwa może kilkanaście sekund, aż tak często się nie zdarza, także da się z tym żyć

Mógłbyś powiedzieć o jakich zasadach mówisz? Prędzej dadzą bana za spamowanie suportu :)

Z tym się po części zgodzę. Miałem to nawet zaproponować gdzieś na forum, by lvl przeciwnika był pokazywany obok elo. Może przynajmniej część farmerów przestałaby to robić ze wstydu.
O zasadach fair play drogi kolego. Elo i dobieranie przeciwników o podobnym elo ma jakiś cel i został po to stworzony, by "pro" gracze nie grali z młokosami, tylko z graczami o podobnych umiejętnościach. Sztucznie zbijając elo po prostu psujesz ten system, bo elo faktycznie Ci spadnie, ale umiejętności wcale nie. Nie rozumiem kompletnie ludzi, którzy mają koło 100lvl i 500 elo. -.- Serio? Przez tyle poziomów nie dorobili się kart? Po prostu farma stała się ich stylem grania i inaczej już nie potrafią (ból dupy i kompleksy), a gold i xp łatwo lecą, nie?

No wlasnie nie jestem bo zbijam elo co nie?

Jak dla mnie to nie jesteś chłopcem do bicia, tylko... (wyciąłem, nie będę obrażać kolegi, który widocznie dopiero co zaczął grać) który nie czyta kart/for/blogów. I nie wiem czym się w ogóle chwalisz.

zamiast sie zastanawiac na jakim elo grac <1000 czy 1000+ ... poprostu grajcie, wygrana = exp = lvl = karty

Dokładnie.

Po prostu powinni zrobić tak, że od pewnego poziomu doświadczenia nie można spaść poniżej 500/1000/1500 elo. Chociaż Twoje rozwiązanie ma jakiś sens.

W ogóle nie wiem po co taka odpowiedź do gracza, który pewnie nie ma wysokiego poziomu, elo sobie zbija, kart nie czyta i kupuje Westalki. A nie o takich graczach pisałem, nie do takich graczy mam pretensję. Ci co mają pewnie powyżej 50lvl i po 500 elo nawet nie odezwą się w tym temacie.

elite_Husky
09-22-2013, 04:23 PM
Okej, mniej zaru z tylka.
Wypowiadam sie tu bo pytanie kierowales posrednio do mnie. Nie mam sie czego wstydzic bo do zbijania elo zmusza mnie gra a nie ja.
Czep sie ubisoftu, ze nie dal ostrzezenia w stylu: "wybrales przystan? Porzuc k*rwa wszelka nadzieje"
Mimo to mam ubaw z ubijania kolesi co wkladaja po 100 kart do talii. Jak mi sie znudzi to wyjde xd

SakataUsui
09-22-2013, 04:44 PM
Nie mam sie czego wstydzic bo do zbijania elo zmusza mnie gra a nie ja.
Czep sie ubisoftu, ze nie dal ostrzezenia w stylu: "wybrales przystan? Porzuc k*rwa wszelka nadzieje"
Mimo to mam ubaw z ubijania kolesi co wkladaja po 100 kart do talii. Jak mi sie znudzi to wyjde xd

Wstyd że Ziemia nosi takich ludzi.

elite_Husky
09-22-2013, 04:46 PM
W sumie to jestem dla nich wzorem. Pokazuje, że dobr talia to najczęściej 59 kart. Moga sie uczyc ode.mnie

Mizutsu
09-22-2013, 04:54 PM
Człowieku wiesz ile ludzi powtarza, że najlepszą frakcją do gry na początek jest Inferno > Necro > Przystań? Wystarczyło przeczytać z 2 poradniki/5 postów i zaciekawić się chociaż trochę przed wyborem talii i miałbyś 2 razy problemów mniej. Mimo wszystko jesteś śmieszny i zaczynasz robić z siebie pośmiewisko, bo nie Ty jeden zaczynałeś Przystanią ale jako jeden z niewielu przedstawicieli tej grupy z tego powodu płaczesz.

elite_Husky
09-22-2013, 04:58 PM
Placze xd
Mowie jak jest. A jest bieda. Moze kiedys gralo sie na start przystania. Slyszalem nawet, ze Zygfryd byl silny. Ale to juz nie moje czasy

Mizutsu
09-22-2013, 05:26 PM
Przeczytaj sobie wywiady stąd:
http://forums.ubi.com/showthread.php/747837-Lista-wszystkich-wydarze%C5%84
Najstarszy z DJ'em jest ze stycznia b.r. O czym wspomina DJ? O tym, że na start najlepsze jest Inferno.
To samo mówili gracze wcześniej, ale nie mam żadnego archiwum pod ręką. Zresztą Zygfryd był silny, ale nie był podstawową postacią Przystani.

elite_Husky
09-22-2013, 06:11 PM
Dlatego mowie, ze ubi powinno dac znak zeby tego nie brac, napisac frakcja dla zaawansowanych albo po prostu zbalansowac gre. Fakt, trudne.
Nigdy nie gralem w gre w ktorej byla taka przepasc.miedzy stronami konfliktu. Skad moglem wiedziec, ze przystan bez WC to syf

Mizutsu
09-22-2013, 06:57 PM
Może od razu poradnik, którą kartę kłaść w danym momencie? Ba, niech Ubi gra za Ciebie.

Urthel
09-22-2013, 07:15 PM
To by było głupie z tą blokadą levelową na elo bo potem każdy idiota by dobił do 1500 :P.

ewrzen
09-22-2013, 07:34 PM
Dlatego mowie, ze ubi powinno dac znak zeby tego nie brac, napisac frakcja dla zaawansowanych albo po prostu zbalansowac gre. Fakt, trudne.
Nigdy nie gralem w gre w ktorej byla taka przepasc.miedzy stronami konfliktu. Skad moglem wiedziec, ze przystan bez WC to syf

Oczywiście Haven jest słabe ale to nie znaczy że nie można nim grać.
Zapraszam na pojedynek, nie posiadam żadnego WC ani nie będe grał Sandałem i zobaczymy kto wygra Ty czy Ja Haven :D

Jarema03
09-23-2013, 07:31 AM
To by było głupie z tą blokadą levelową na elo bo potem każdy idiota by dobił do 1500 :P.

tak :)
A jakby tylko 1 granica? Że jak masz 50-ty lvl to musisz być powyżej 1000 elo?

Albo... w sumie podoba mi się pomysł z dobieraniem gracza z podobnego poziomu. Ale może ograniczyć go do względnie niskich leveli, żeby zapobiec farmieniu słabszych? A powyżej, powiedzmy, 50, wszyscy mogą walczyć z wszystkimi