PDA

View Full Version : Wojny klanowe - propozycja

odszczep
08-26-2013, 12:51 PM
Witam
Jestem bardzo nowym graczem w DoC ale już widzę że brakować będzie interakcji z innymi graczami. Widziałem propozycję systemu 2 vs 2 ale chyba odrzucono ten pomysł. Widzę też że handlu kartami między graczami nie będzie.
Myślę że można byłoby stworzyć coś w rodzaju wojny klanów. Klany miałyby max ileś tam członków np 10. Do pojedynku z drugim klanem wystawiałby 3 osoby i tam mecz byłby na zasadzie każdy z każdym na normalnych zasadach. Na koniec punktacja np. za wygrany mecz 1 pkt za przegrany wiadomo 0. Potrzebne będzie rozegranie 9 pojedynków a równocześnie mogły by się toczyć 3 czyli rozegranie 3 kolejek. Kolejki by startowały równocześnie a następna zaczynała by się po zakończeniu wszystkich pojedynków.
Nie ma opcji remisu przy graniu 3 vs 3 bo do rozegrania mamy 9 pojedynków.
To była by podstawowa rozgrywka, na jej podstawie można by utworzyć ligę czy jakieś inne rozgrywki oparte na systemie pucharowym, nawet coś na wzór rozgrywek tenisowych czyli iluś graczy ma wjazd do drabinki z marszu słabsi idą przez kwalifikacje.

Co nam to da?
Większa interakcja między graczami. Wspólny cel w wygraniu meczu - gracze będą sobie pomagać w składaniu decku. Rozmowy na TeamSpeak lub podobnym w czasie rozgrywania meczu i przekazywanie informacji o przeciwnikach.

Tyle na szybko bo nie mam już czasu pisać. Jak przyjdzie jeszcze coś do głowy to napiszę.

fasola308
08-26-2013, 01:18 PM
Bardzo fajny pomysł. Zbieranie wspólnie punktów i gildijne/klanowe rankingi to był by dobry początek. Później twórcy mogli by dalej rozwijać pomysł. Na pewno takie rozwiązanie nie zaszkodzi całej grze. Jak na razie socjalna część gry praktycznie nie istnieje, aaa nie przecież zbiera się 50 przyjaciół aby dostać bohaterski pakiet;)

SakataUsui
08-26-2013, 02:24 PM
Zamiast tego typu rzeczy wolałbym żeby ktoś w wolym czasie po prostu zorganizował jakieś turnieje. Są nagrody od Ubisoftu, wystarczy trochę chęci.

Nie żebym był przeciwko, po prostu nie sądzę aby coś takiego wypaliło, skoro zwykłych turnieji jest tak mało.

Zozusa
08-26-2013, 08:01 PM
Bardzo fajny pomysł. Zoorganizuje coś tego typu na dniach. Ogolnie śledzcie forum, już nie długo rusze z nowym systematycznym projektem. Zozus Cup. Będzie się 'grało =)

Ensilvae
09-20-2013, 04:13 PM
Bardzo dobry pomysł, sam miałem zamiar to zaproponować. Zdecydowanie brakuje mi tu rozgrywek drużynowych, wiadomo, że znacznie fajniej gra sie z ekipą niż samemu i system rozgrywek druzynowych zdecydowanie jest potrzebny tej grze