PDA

View Full Version : Zmiana naliczania punktów za turniej dzienny (PULA)

polak7gt
08-03-2013, 05:57 PM
Wg mnie system naliczania punktów (ELO) za turniej dzienny jest dość marnie skonstruowany.
Chodzi mi o ilość zdobywanych punktów w zależności od ilości jaką ma przeciwnik.

System dobiera graczy w zależności od tego ile zdobyli ELO, tak aby grali ze sobą osoby, których ELO jest sobie najbliższe. I tu pojawia się problem.

Otóż:
Graczy z wysokim ELO jest znacznie mniej niż tych z niskim, w dodatku Ci, którzy zdobędą już tyle pkt, ile jest im potrzebne do odebrania danej nagrody przestają grać.
W konsekwencji graczom, którzy mierzą wysoko dobierani są przeciwnicy z o wiele niższym ELO. Za wygraną z takim człowiekiem dostaje się niewiele punktów, co jeszcze jest do przeżycia. Problemem jest porażka z takim graczem. Przykładowo dziś mająć 190 ELO wylosowało mi gracza z wartością tejże jednostki równą 120. Jak wiadomo ELO nie zawsze świadczy o skillu przeciwnika. Przegrałem, przez co straciłem ponad 50 ELO (!) - za jeden pojedynek.
Wg mnie nie jest to sprawiedliwe, gdyż wymusza granie o określonych porach (trzeba czekać aż przybędzie graczy z dużą ilością punktów), aby trafić na kogoś z wyższym ELO.

Propozycja zmiany naliczania punktów jest następująca:

Do 100 ELO za wygrany pojedynek z każdym graczem dostajesz 30pkt, za przegraną tracisz 30 pkt.
Od 100-200 ELO za wygrany pojedynek z każdym graczem dostajesz 25pkt, za przegraną tracisz 30 pkt
Od 200-300 ELO za wygrany pojedynek z każdym graczem dostajesz 20pkt, za przegraną tracisz 30 pkt.
Powyżej 300 ELO za wygrany pojedynek z każdym graczem dostajesz 15pkt, za przegraną tracisz 30 pkt.

Oczywiście to sa wartości poglądowe, przedstawiam tylko ideę.

Celem tej zmiany jest to, aby pora dnia w której gramy nie miała wpływu na nasz wynik.