PDA

View Full Version : Co bym zmienił w następnym patchu

RomannGiertych
06-14-2013, 07:03 PM
1 Nergal: jego aktywo infekcji koszt 1 surowca!
2 Kelthor: jego aktywo szału koszt 1 surowca!
3 Ariana: pasywka na max użycia 3 kart na ture przeciwko wszystkim psującym tą gre przewijarką które zastąpiły otk i są jeszcze mocniejsze.. !

4 Czat często się zacina w momencie np jak ktoś chcę cię dodać do znajomych przy wyskakiwaniu tego komunikatu...mnie osobiście dość to wkurza bo koncze juz zdanie a dopiero potem patrze ze pisanie zatrzymało się gdzieś po kilku słowach prez ten komunikat...
Po drugie ta zielona i czerwona kropka w czatach oznaczająca czy ktoś jest online czy nie nie działa...czesto pisze do tych co mają z czerwoną i normalnie odpisują mimo że ten system mówi ze jest offline..

5 zwiększyć minimalną ilość kart z 59 np do 70... przy 59 większość graczy wkłada po x4 karty tego samego rodzaju z tych które są najlepsze do grania i ich szansa na trafienie ich jest dość duża w pierwszych nawet turach...przez co niektóre całkowicie dopracowane decki pozwalają ludzią na jakies 40 krotne win streaki co jest według mnie porąbane w karciance w której wygrana powinna być bardziej szczęściem od dojścia odpowiednich kart na czas

6. wywalić zupełnie możliwość poddania się z ranked game...po co to komu? ok czasami gra się z polakiem który chwile przed swoją porażką podda ci się bo uważa że jest wtedy bardziej pro ale każdy wie że wychodzi tylko na większą ciote bo traci 200expa za pierwsze 2 tury ale po za tym to poddanie się jest jedynie to zbijania w prosty sposób elo...ludzie się poddają żeby grać na tym 500-600elo i sobie farmić bo karty których im trzeba nie trafiają w busterach bo tak ktoś to wymyślił zeby za dużo ich nie trafiać tylko kupować za złotówki większe ilości i wtedy liczyć na fart..

8. blokady elo..fajnie ktoś to wymyślił że +6elo za każdy win aż do 500 czyli po 84 wygranych już się nei da spasć niżej..bardzo dobra sprawa dla nowych graczy którzy wcześniej wychodząc z talią z podstawki trafiali na elo 1-200 na ludzi z lv50+ mających pro decki i robiących z nich miazge..sam byłem w takiej sytuacji i za każdym razem jak ktoś mnie załatwił jak dziecko myślałem ze deck który ztworzylem z tego co okorat miałem jest tak sałby ze trzeba w nim troche pomieszać i wychodziło na to że tylko jeszcze bardziej osłabiałem swoj deck nie bedąc tego świadomy że po prostu grałem z farmerem który sobie zbierał złoto moim kosztem
tylko dla czego to działa tylko do 500elo? powinno być do 1000... czyli po 167 wygranych już nie można spaść poniżej 1000elo..a nie teraz jakies 35% aktywnych graczy z doca siedzi na elo 500-600 i robi to samo co robiła z nawet jeszcze lepszym skutkiem bo ludzie nie grają juz tak wonlo jak na tych naprawdę niskich elo gdzie dopiero się uczą i czytają wszystkie karty... powiinno być do 1000elo... wbicie 1000elo i tak nie jest żadnym problemem wiec dla wszystkich ktorzy celowo nie chcą się tamz naleść powinna być wlasnie ta blokada elo i nawet jaksie poddają to po tych 167grach juz nie idzie spasc ponizej 1000

9 Odnośnie paczek za złoto...12500 za 12kart z podstawki i 18500 za 12 kart z pustki która w chwili obecnej i tak jest niezbytgrywalna jest ZA DUŻA!!!!!

na zdobycie 12500 złota potrzeba wygrać gdzies przy 650zlota za wygrana w 5min jakieś ponad 19 razy a wiadomo ze niektore gry zajmuja nawet i z 10min+ co przy naparade mocnym decku zajmnie jakieś 1.3-2h na zebranie tych 12500.... a tam dostajemy same crapy których mamy już po kilkanascie..
Sam nei raz byłem bliski załamania gdzie po jakies 7h graniach gdy wymieniałem 3 pakiety dostałem kompletnie nic...brakuje mi np 8 kart z podstawki w ktorej jest 224kart..
nie mam ani jednego banshe a żeby mieć mocne necro to trzeba je mieć..4 da i 4 pao tez trzeba mieć czy tam kosmiki i innne fajne rzeczy... i wiele innych kart które trzeba mieć po 4 a są one albo rzdkie albo epickie....

Naprawdę ten kto ustalał ilosć crapów w busterach w stosunku do OBOWIĄSKOWO MUSOWYCH KART W KAŻDYM SZANUJĄCYM SIĘ DECKU NA 1300+ naprawdę chyba nie myślał nad tym zbyt długo...jeśli ilosć crapów nadal będzie taka jaka jest to powodzenia... każdy kto przychodzi pograć w doca mówi że naprawde fajna gra..ale fajna do czasu aż okoazuje się że karty które masz są słabe i wygrywać to ty sobie możesz raz na jakiś czas a zeby wygrywać np nie wiem chociażby z 10 razy z rzędu to trzeba mieć rary..i w tym momencie jest pay to win...albo płacisz albo idziesz sposobem na "polaka" czyli farmisz całymi dniami złoto dostając gówno w busterach a potem szukasz innej gry bo w tej nie ruszysz się dalej bez kart na które polujesz a polowanie na nie staje się nużące...nie mówi że kazdy musi mieć musowo wszystkie karty z kolekcji i to po 4 żeby grać w tą gre.. mówie że karty które są potrzebne i przydało by się mieć przynajmniej po 2-3 ma się po 0 nawet przy posiadaniu 3-4tysięcy kart...kilkunasto godzinnie granie powinno owocować przynajmniej +1 kartą która jest przydatna a nie ludzie siedzą na 500elo i farmią miesiac i nadal nie mają tego co jest potrzebne zeby ruszyć się z miejsca...

10. Odchłań.. tutaj widze panowie się naprawdę postarali...to co widze w odchłani codziennie to jedynie przynosi tylko uśmiech na ustach a najlepiej jest jak to co dają jest jeszcze jako karta premium...i sobie mogę wymienić 150 crapów na 51% za tego jednego crapa którego i tak mam x15..
Odchłań powinna się zmieniać co np 2h!!! przez 24h mieć do wyboru jakieś 12 kart do za kupu i to nie w jakiś kosmicznych cennach na które pozwolić mogą sobie tylko ludzie posiadający po 3k+ kart tylko każdy...skoro odchań jest odblokowana od 5lv to niech i tan człowiek na 5lv ma szanse sobie wymienic z 15 crapów na te 100%dostania karty która z pewnościa by mu się przydała..oczywiście jakieś banshe czy da czy pao czy cokolwiek naprawde mocnego i przydatnego albo cośczego nam brakuje to uzupełnienia kolekcji a jest dość rzadkie niech jest drorzsze.. ale nie tak jak jest teraz..te rzadkie karty sa jako premium a na wymienienie 150kart za ta 1 moga sobie pozwolic tylko ci co maja juz i tak po 3-4takie..naprawde zal..pay to win w free to play nie jest najlepsza opcją na biznes...z tych 32tysie ludzi ktorzy zrobili konto miesiac wytrzyma mniej niż 50%..potem to juz beda tylko ghost konta polepszajace statystyki..a ludzie pujda grac w cos innego..i nie mowie tu tylko na swoim przykladzie ze mimo ze brakuje mi 8 kart z podstawki a dziennie wymieniam po 4-6 busterow i nadal dostaje same crapy zamiat tego co jest potrzebne zeby sie wymic na te 1500elo i jakoś tams obie radzić tylko tak ogolnie ze dobrze nie jest w tej grze a bedzie jeszcze gorzej jak zostanie tak jak jest a nastepne patche beda tylko po to zeby dodac nowy dodatek na ktorym znowu beda chcieli zarobic...

M0rw47h
06-14-2013, 07:22 PM
1. Bez sensu, Nergal jest balanced.
2. j/w
3. j/w
4. +
5. Deck ma byc przewidywalny, jakbym chcial polegac w 100% na szczesciu to obstawialbym rzuty moneta.
6. Aha, i ze niby mam przez 20 min patrzec jak typ grajacy OTK/millem uklada pasjansa? >_<
7. Dlaczego nie ma 7?
8. Znam takich, ktorzy po prawie 30 lvlach nie moga sie przebic do 1k, true story bro, gdyby im je dac to odinstalowali by gre...
9. Mylisz sie, nie mam ani jednego pao, atroposa, banshee w kolekcji - tak gram necro. I radze sobie spokojnie...
10. Troche narzekanie na sile...

DanielKurzempa
06-14-2013, 07:30 PM
A moje zdanie jest takie:

1. Nie
2. Nie
3. Nie
4. Nie
5. Nie
6. Nie
7. Nie
8. Nie
9. Nie
10. Nie

zabijaka88
06-14-2013, 07:42 PM
A moje zdanie jest takie:

1. Nie
2. Nie
3. Nie
4. Nie
5. Nie
6. Nie
7. Nie
8. Nie
9. Nie
10. Nie

No zdanie kogoś kto wydaje real kase w docu i do tego gra od bety jest w tym temacie okorat warte mniej niż psia sraka smarząca się w upalny dzień na słońcu.
Nie wiem po co wogle żes zaszczycił taki topick swoja osoba?? żeby pokazać jaki to pro jestes??? taką wypowiedz to sobie mozesz wsadzić dobrze wiesz gdzie.
Powiedział co go boli i część jest absolutnie potrzebna do wykonania ale niestety wielmożny pan kupował karty za kase i tego nie dostrzega co jest widoczne gołym okiem przez nowych graczy

DanielKurzempa
06-14-2013, 08:50 PM
No zdanie kogoś kto wydaje real kase w docu i do tego gra od bety jest w tym temacie okorat warte mniej niż psia sraka smarząca się w upalny dzień na słońcu.

Wszyscy wiedzą że mam problemy z poprawnym pisaniem ale ty bijesz mnie na głowę bo nie mogę zrozumieć tego zdania.

Ludzie proszę jest piątek wieczorem i nie mam siły żeby odpisywać na kolejny post tego typu.

Dobra wysile resztki swojego mózgi i rozwine moją słyną wypowiedź 10*Nie:

1. Umiejętność Nergala jest zbalansowana i nie trzeba nic w jej zmieniać. Tak naprawdę problem nie jest Nergal tylko stworzenia z nekropolii a w szczególności najnowszy pająk który jest lepszy niż połowa epików.
2. Umiejętność Kelthora jest zbalansowana i nie trzeba nic w jej zmieniać. Przecież Kelthor jest według mnie słabszy od Nergala więc nie wiem dlaczego miałby ktoś go osłabiać.
3. Umiejętność Ariany jest zbalansowana i nie trzeba nic w jej zmieniać. To nie jej wina że ktoś stworzył mill deck ma tym bohaterze. Pozatym jest event z zaproponowaną przez ciebie nową umiejętnością więc jak ktoś nie lubi mill decka to może go sobie dodać do każdego decku.
4. A tu nie wiem o co chodzi bo nie zostało nic zaproponowane tylko samo wytykanie błędów więc nie mam jak to skomentować.
5. Przecież na tym polega układanie decku by zmniejszyć losowość. Ja bym nawet poszedł w druga stronę by było 49 kart w decku.
6. Ja się cieszę jak przeciwnik się poddaje bo oszczędza mi czas a przeto mogę zagrać większą liczbę pojedynków. Denerwują mnie tylko osoby które myślą 2 minuty pomimo iż wiedzą że nie mają żadnych szans na wygraną więc nigdy w życiu bym się nie zgodził na tą propozycje.
7. Nie bo nie mogłem znaleść tego punktu.
8. Farmerzy to temat na osobna dyskusję. Nawet utworzyłem temat dotyczący tej sprawy więc nie będę się powtarzał. Nie podoba mi się ten pomysł bo co to za ranking w którym nie można spaść. Pozatym niektórzy gracze nie poradzili by sobie powyżej 1001 i by zrezygnowali z gry.
9. Człowieku ja 3 bite miesiące kupowałem tylko pakiety bohaterskie by zdobyć po pół roku od resetu ostatniego bohatera z podstawki a pierwszego(nie licząc tego gratisowego za bete) Mrocznego Assasyna zdobyłem koło 80 poziomu. Tak pozatym to nie wydałem ani złotówki. Są tylko 2 drogi albo tak jak ja i większość typowych graczy grać dzień i noc albo płacisz. Nie ma 3 drogi. Taki system jest w każdej grze. Pozatym nie musisz mieć wszystkich kart po 4 sztuki by dobrze sobie radzić w tej grze. Znam ludzi którzy świetnie sobie radzą Nergalem bez ani jednego Atroposa czy Banshee.
10. Ta najlepiej żeby w Piekielnej Otchłani były same Banshee i kosztowały mniej niż pakiet w sklepie żeby ta gra całkowicie zbankrutowała. Ta gra nie jest charytatywna ludzie muszą kupować pieczęci.

Dziękuje za uwagę i dobranoc :)

zabijaka88
06-15-2013, 07:56 AM
up
1.2.3 Tak Ci trzej bohaterowie są zbalansowani jeśli patrzysz tylko na tych 3 ale o 20 innych z czego jakiś 15 ma z nimi znikome szanse i to przy liczeniu na fart z dobrym doborem ręki startowej to już chyba zapomniałeś? co za sens ma granie w karcianke w której 80% ludzi gra tylko tymi trzema hero na wysokim elo ale i tak mi zaraz wyskoczysz że na 1300+ spotykane są również inne decki hmm no tak spotyka się jeśli komuś się poszczęsciło w busterach i okorat miał dobry pomysł na deck ale to by było na tyle.
Co do mill decka na arianie uważam to za CHEAT!!! prawie 100% win rate w walce trwającej po 15-20min wiec i tak mało kto w ogóle gra dobrą kontre na tą przewijarkę elo bo nie ma w decku miejsca na wszystko.

4 Jak nie wiesz o co chodzi? Chodzi o to że czat potrzebuje drobnej kosmetyki a mianowicie zacina się w czasie pisania zdania i nie możesz go skonczyć w momentach jak wyskakują jakieś powiadomienia też tak mam...te kropki przy nickach w liście ludzi z którymi czatujesz też nie działają tak jak powinny ale to okorat drobny szczegół.
mnie okorat bardziej drażni to że czat się otwiera z każdym z kim rozpoczynam walkę i potem musze kasować po 20 takich w których nikt nie powiedział słowa a powinny się otwierać dopiero jak ktoś coś napisze..jeszcze jedno co mnie bardzo drażni to czcinka..żeby coś przeczytać bez wpatrywania się w ekran mosze pisać z capslokiem...bez capsa litery sa zbyt male i jakies takie rozciagniete
moze to wina mojego monitora moze nie..ale czcionka z pewnoscia i tak jest zbyt mala a jest przeciez tam dosc miejsca

5. Bro chodzilo o to ze niektorzy juz straci gracze maja all co jest im potrzebne po 4 razy i przy 59kartach w decku sa wstanie zrobic jakies epickie win streaki ale to jest bardziej zalezne od op niektorych bohaterow na chwile obecna w stosunku do reszty

6. z poddaniem tez powinno cos sie zrobić w chwili obcenej jest to ulatwienie farmienia a skoro wiadomo ze ta gra jest pod zysk to w ich interesie bylo by zrobienie blokady poddania sie przed np 6 tura..i uważam że takie rozwiącanie zamkneło by definitywnie problem zbijania elo w latwy sposob..oczywiscie ktos mi powie ze ludzie robil by altf4 i odpalali od nowa gre..pewnie i tak ale bylo by to zdecydowanie bardziej meczoce i czasochłonne niz jest do tej pory.

7. wiedzialo ze bedziesz na nie i samo oszczedziło twojego czasu

8 Jak najbardziej jestem na tak...zrob sobie nowe konto i startowym deckiem zagraj sobie kilka walk..bedziesz wygrywal bo wiesz juz o co chodzi ale nowi gracze ktorzy graja przeciwko sobie maja zupelnie RÓWNE SZANSE a nie jak to było wcześniej jak na elo 1 spotykalo sie graczy grajacych juz pare miesięcy...
Jak najbardziej mi się podoba blokada elo w zależności od wygranych meczy...może win rate *6 jest zbalansowane do blokady 500 ale zaden problem zroboc win rate * np 3 żeby zbalansować przesunięcie tej blokady do 1000elo i to by było dobre wtedy wychodziło by 334*3 = 1002elo i blokada na zawsze na 1000elo i nie ma opcji zeby ktos kto wygral juz 333+ walki nie byl wstanie sam dojsć do 1000elo a w chwili obecniej z jakiejś 10tys liczby graczy którzy specjalnie kręcą się koło 500-600elo win rate praktycznie połowa z nich ma powyżej 1000 i farmią dalej..zrobić blokade na 1000 i z głowy... przynajmniej nowym gracza bedzie sie łatwiej grało..

9 nom zaóważ ile ludzi odchodzi z tej gry jak po codziennym graniu kilka godzin są wstanie w końcu zakupić z 2 NAJTAŃSZE PAKIETY podstawki i dostają w nagrodę za ten wycilek tyle nieprzydatnego gówna nadającego się tylko na podpałkę w odchłani........
Naprawdę sam też tak miałem nie raz że wymieniam po 4 bustery i dostaje zupełnie nic..a nazbieranie 50k zlota to nie jest kwestia chwili
12500 za 12 crapow to jest z pewnoscia za duzo
albo zmienia to do jakis 8k czy 10k golda i dodatkowo zwieksza liczbe zlota ktore mozna wygrac w ranked game w zaleznosci od wysokosci elo albo ludzie beda systematycznie odchodzic z tej gry bo naprawde sam tez nei widze zabawy w farmieniu prezz np 10h na jakies 3bustery i otrzymania w zamian kolby w dupsko.
A twoj przyklad na tali z nergalem jest po prostu śmieszny... wiadomo ze albo sie ma 3-4banshe i wtedy gra sie je z atroposami albo nie gra sie ani jednej banshe ani atroposa i walo na max 4ap karty szczegolnie z tym op spluwaczem ktory przy pdoobno tak dlugim testowaniu zbalansowania gry przed patchem sam nie wiem jaks ie uchowal z tymi 2pkt trucizny...przeciez to bylo oczywiste do przewidzenia

10 coś musza zmienić bo to co jest teraz jest o kant dupy az szkoda czasu na zagladanie tam bo albo sa crapy ktorymi sie tam tylko pali albo sa karty premium na ktore malo kogo stac a napewno nie przecietnego kowalskiego co gra z 2 tygodnie.

Ogson
06-15-2013, 08:51 AM
up
1.2.3 Tak Ci trzej bohaterowie są zbalansowani jeśli patrzysz tylko na tych 3 ale o 20 innych z czego jakiś 15 ma z nimi znikome szanse i to przy liczeniu na fart z dobrym doborem ręki startowej to już chyba zapomniałeś?

No widzisz, problem w tym, że nie zapomniał i jako jeden z nielicznych podszedł do tego trzeźwo , wychodząc z inicjatywą, założenia tematu w którym ludzie dyskutują o tej nieszczęsnej 20. Problemem nie są ci trzej bohaterowie, tylko pozostali, których buff nie ratuje i powinno się im nadać nowe umiejętności. No, ale lepiej płakać na forum, że ci trzej bohaterowie są IMBA/OP, niech dostaną nerfa i tym sposobem zamist niegrywalnych 20, będziemy mieć 23. W tedy będzie wszystko ok? No jak najbardziej, bo nie będzie zadnego op hero. Zero problemów. Żyć nie umierać. Fajrant dla devów. A potem znów na forum wszyscy płacz, że z gry gówno zrobili, i to w wiekszości przez tych co nerfa żądali.

Nerf 3 herosów jest łatwy, szybszy i prostszy, niż buff i testy 20. Jak najwięcej kart powinno być grywalnych, a nie być ofiarą dla otchłani. W tym kierunku gra się powinna rozwijać. Nietstety ludzie tego nie widzą i zamiast załozyć 40 tematów "zróbcie coś wreszcie z tymi niegrywalnymi herosami" to zakładają 60 " nerf nergal/kelthor/ishuma. Smutny to fakt, ale niestety fakt. Z resztą szkoda słów.

Na podsumowanie pozwolę sobie przytoczyć słowa pewnego Starcraft'owego komentatora:

"Nie ma imby, są imbecyle."

Bez urazy dla kogokolwiek, to nic personalnego.

over nad out

Dubkid
06-15-2013, 11:21 AM
Odniosę się tylko do punktu minimum kart w decku. Osobiście kiedyś też myślałem, że może lepiej nawet zmniejszyć minimum, ale grając w tą grę trochę dłużej stwierdzam że przydałoby się 60+9 kart. Oczywiście zwiększyłoby to losowość, która jest niemile widziana w competetive play. Jednakże to tylko pozorna wada. Oczywiście nie zgadzam się ze zwiększeniem ilości kart w decku z tego powodu co autor powyżej, taki jest cel karcianek, żeby mieć po 4 karty które się chce mieć i full bulid decku. Chodzi mi o szybkość rozgrywek, akcja w DoC dzieje się trochę zbyt szybko, aggro wystawione w 2 turze np. zjawa lisz i ghul, z pomocą tygodnia dzikich dusz. Na dodatek DoC to głównie gra oparta na inicjatywie, taki gracz nie dość że zbija około 10-12 punktów HP, całkowicie przejmuje inicjatywę. W innych karciankach najczęściej jest taki system walki, że każde stworzenie może blokować inne itd. W związku z tym łatwiej jest zniweczyć dominację drugiego gracza na stole, analogicznie w DoC mamy taką sytuacje, że w praktyce musimy "obronić" się na 4! polach bitwy. Broń boże nie uważam tego za wadę, lub coś nieprzemyślanego. To ciekawe i innowacyjne rozwiązanie. Jednak przez to gra agresywna jest bardzo premiowana, możemy to zauważyć nawet po komentarzach profesjonalnych graczy, że jest diametralna różnica pomiędzy tym kto zaczyna a tym kto jest drugi właśnie ze względu na inicjatywę.

Przechodząc do sedna, zwiększenie ilości kart da nam następujące korzyści:

- zwiększa trudność w dobraniu "perfekcyjnej" startowej ręki, przez co zmniejsza szansę na dominację przez przeciwnika
- gracze są zmuszeni do wybrania kart z większej puli, co urozmaica decki, wprowadza sytuacje, gdzie jesteśmy zmuszeni do gry niekoniecznie najlepszymi kartami w danym przedziale kosztów (np. Zjawa 2/2/4 i Wampir 2/0/5 w koszcie 3 całkowicie wypierają inne jednostki necro)
- jest to pośredni mini-nerf na mill decki, które oprócz tego że są piekielnie nudne, bo gra się z nimi gorzej niż z OTK, to są piekielnie mocne. Poza tym że do konstrukcji profesjonalnego decku na Dhamiri potrzebna jest masa ciężko dostępnych kart (4x pao 4x cosmic 1x unikalny spell magii ognia 2-4x tron , 1x Egzorcyzm Garanta) to jest to totalnie najśilniejszy deck na chwilę obecną, wygrywa z każdym innym OTK, dzięki discardzie i umiejętności Dhamiri, konkurować może z nią prawdopodobnie Pharias i Garant, ze względu na szybki rush i posiadanie kilku spelli zadających bezpośrednie obrażenia, poza tym jest do przodu z każdym deckiem.
- Jest to zabieg całkowicie neutralny, gdyż większość karcianek korzysta ze standardu 60 kart w decku, tutaj miałoby to być 69, gdyż korzystamy z karty bohatera i 8 kart wydarzeń, czyli 60+9.
- Zwiększa atrakcyjność rozgrywki.

pacior352
06-15-2013, 12:04 PM
Czy tylko ja mam takie wrazenie , ze talia nacro jest przesadzona (nie chodzi mi o bahaterow)?

DanielKurzempa
06-15-2013, 12:46 PM
Czy tylko ja mam takie wrazenie , ze talia nacro jest przesadzona (nie chodzi mi o bahaterow)?

Zgadzam się i śmiem twierdzić że to jest główna przyczyna obecnej sytuacji w grze.
Jak jestem przeciwnikiem osłabienia bohaterów bo to nie ich wina że dowodzą najlepszymi z najlepszych tak jestem zwolennikiem nerfa niektórych jednostek.
Ale oczywiście lepiej znerfić Nergala (to ludzie zaczną grać częściej Seria) niż zająć się czymś co jest źródłem problemu jak np. nowy pająk który jest lepszy od połowy epikow obecnych w grze a jest to tylko zielona karta.

zabijaka88
06-15-2013, 01:29 PM
Ta gra powinna iść jak najbardziej w balansowanie bohaterów. Nie po to jest tyle żeby grywalnych było kilka...
Każda talia powinna być na tyle mocna zęby miała te 50% szansy na wygranie a nie jak teraz
Nowy pająk oczywiscie op sam mam 4 i uważam że przydało by sie go znefrić do 1 infekcji przy wchodzeniu na stół
Jak by nie było to większość z tych pkt jest warte zrobienia albo przynajmniej poprawienia w jakiś sposob ale ja to raczej niei doczekam tych czasów bo wymieniając od 2 tygodni paczki posiłków ciągle dostaje jakies gówna kompletnie nie przydatne spokojnie z jakies 700k zlota wydalem a grałem naprawde sporo ostatnimi czasy
Jeśli nie wiem ktoś kto wydaje np 100k golda na posiłki i płacze ze nic nie dostał to chyba nie ma co grać w doca..

M0rw47h
06-15-2013, 01:35 PM
Zgadzam się i śmiem twierdzić że to jest główna przyczyna obecnej sytuacji w grze.
Jak jestem przeciwnikiem osłabienia bohaterów bo to nie ich wina że dowodzą najlepszymi z najlepszych tak jestem zwolennikiem nerfa niektórych jednostek.
Ale oczywiście lepiej znerfić Nergala (to ludzie zaczną grać częściej Seria) niż zająć się czymś co jest źródłem problemu jak np. nowy pająk który jest lepszy od połowy epikow obecnych w grze a jest to tylko zielona karta.

Ale to wlasnie 'zielone karty' powinny byc core deckow, a nie epicki.

DanielKurzempa
06-15-2013, 02:44 PM
Ta gra powinna iść jak najbardziej w balansowanie bohaterów. Nie po to jest tyle żeby grywalnych było kilka...

Ludzie grają 5 bohaterami na krzyż bo reszta jest źle zbalansowana lub została idiotyczne znerfiona bo ktoś głośno płakał.

wymieniając od 2 tygodni paczki posiłków ciągle dostaje jakies gówna kompletnie nie przydatne spokojnie z jakies 700k zlota wydalem a grałem naprawde sporo ostatnimi czasy
Jeśli nie wiem ktoś kto wydaje np 100k golda na posiłki i płacze ze nic nie dostał to chyba nie ma co grać w doca..

To jakie ty pakiety kupujesz że masz takiego nie farta?

Jeśli kupisz pakiety emilio to napewno coś ci się ciekawego trafi raz na conajmniej 10 pakietów.

Jeśli kupuje pakiety z podstawki w nadzieji trafienia 4 Banshee lub DA to nie dziw się że trafiają ci się crapy.
Tak na marginesie prawie wszystkie deki dzięki którym ktoś awansował do 1501 nie zawierały żadnego DA czy Banshee.

Jeśli kupujesz pakiety po to by zdobyć jedną brakującą kartę to nie dziw się że trafiają ci się powtarzające karty.
Pozatym te niby crapy które ci się trafiają mogą w przyszłości być podstawowymi kartami w przyszłych taliach.

Pozatym te karty które nie pasują ci do twojego decka może zachęcą ciebie do gry innymi bohaterami bo jakbym ja miał grać tylko jednym bohaterem przez cały czas to bym już dawno zrezygnował z tej gry.

Ale to wlasnie 'zielone karty' powinny byc core deckow, a nie epicki.

Masz rację ale epiki powinny być od nich lepsze bo niby po jakiego grzyba mam je chcieć mieć skoro są słabsze od zwykłych kart.

RogatyDiabel
06-20-2013, 09:37 AM
Post który zapoczątkował ten topic jest większości pod punktów bez sensu, czuć w nim QQ.
Mogę się zgodzić jedynie z tym że pająk jest przesadzony jak na "zieloną karte", Nie chce mi sie już nawet pisać o Nerfieniu kart.
Czy ta gra jest p2w? ciężko mi powiedzieć bo wydając na tą gre dużą sumę pieniędzy w boosterach i tak szału nie będzie, więc sporo zależy od szczęścia. Ktoś tam pisał że bohaterów przez 3 miechy składał, ja trafiłem wszystkich w przeciągu 1 miecha. Te całe mill decki też nie są tragedią, grałem 2x i 2 x wygrałem nie wiedząc nawet w jakim celu przeciwnik przewija mi talię. Pierwszy raz gralem z tego typu talią, przeciwnik grał nową bohater inferno, ja też. przewiną mi decka ale sobie też a miał mniej hp niż i szybciej go to ubiło xd. Widocznie tylko inferno ma jakąś szanse przeciwko tej talli.:D

Nekroop
06-23-2013, 01:53 PM
Jedno jest pewne neckro (całe) musi zostać znerfione. Natomiast arriana i nergal muszą otrzymać jeszcze dodatkowe indywidualne buffy. Kelthor natomiast powinien płacić 2pkt ruchu za swój pasyw, bo póki co jest za mocny.

Morgotheron2012
06-23-2013, 03:58 PM
Całkowicie się zgadzam. 2 infekcji na wejście to sporo. W tej aktualizacji najsłabsze jednostki dostało Heaven i zostało dodatkowo znerfione(necro dostało pająk i lisza, inferno dostało naprawdę sporo bardzo dobrych jednostek, sanktuarium ma bardzo fajnego epika, a twierdza też fajny 2/2/7 i jednostki za swiftem).

Jedno jest pewne neckro (całe) musi zostać znerfione. Natomiast arriana i nergal muszą otrzymać jeszcze dodatkowe indywidualne buffy. Kelthor natomiast powinien płacić 2pkt ruchu za swój pasyw, bo póki co jest za mocny.
Kelthor nie ma pasywa tylko umiejętność, która jest aktywowana przez posiadającego go gracza. Za 2 pkt to można wystawić DA i podnieść swój poziom mocy o 1. Zbyt mocny nerf

M0rw47h
06-23-2013, 05:03 PM

Kelthor jest idealnie zbalansowanym Lordem.

ewrzen
06-25-2013, 07:42 AM
Problem nie tkwi w za silnych bohaterach ale za silnych stworzeniach w niektórych frakcjach, osłabienie bohaterów NIC nie zmieni. Dziś znerfimy nergala, to zaczną grać fleshbanem, to jego też znerfimy za 3 m-ce, to przerzucą się na kelhora, to on następny do osłabienia, to znowu na ishume itd., aż w końcu po 15 patchach będzie ok. To nie ma przyszłości pomyślcie. Problem tkwi w stworzeniach. Każdy kto pograł trochę w tą grę widzi, że Haven czy Inferno ma słabsze tańsze stwory niż inni a do silniejszych nie ma szans dojść bo najczęściej jest już po walce. Ładnie to widać 1300+ gdzie te talie są już rzadkością chyba, że mówimy o "specjalistycznych" deckach. Na przykład nie ma porównania za 3 surowca stwór Haven stworowi Necro. Na anglojęzycznym forum ktoś to ładnie podsumował, że konieczny jest balans tak jak mówię, nie bohaterów a części stworzeń, ale nie martwcie się jest z czego wybierać ( to tylko przykłady dla imba nekro stworzeń); niepowstrzymany upiór, spluwacza (sic), lisza a w zasadzie obu i wampirka i skończy się dominacja nekro nergala bez głupiego nerfa.

p.aqua
06-25-2013, 10:10 AM
1. NERFY
Przysłuchując się wypowiedzi co niektórych forumowiczów na tym, jak i w innych wątkach, nie mogę przestać się dziwić. Ile razy można czytać o nerfieniu bohaterów? Wcześniej Kieran i Zygi teraz reszta cudem ocalałych z "Heroldowej pożogi". Czy ci sami forumowicze, gdy drogi w okolicach ich domu będą podziurawione, pójdą postulować do Urzędu Miasta o niezwłoczne wysłanie saperów w celu zniszczenia pozostałych dróg w mieście? Czy nie lepiej walczyć o ich naprawę? Gdyby devsi wybrali trudniejszą drogę od początku i skupili wysiłek na polepszaniu bohaterów (i służących pod ich dowodzeniem jednostek), ostatnie nerfy przystani nie byłyby konieczne.

2. OTK
Temat był wielokrotnie poruszany i nie mam zamiaru się powtarzać. OTK, MILLe i inne kontrole powinny istnieć bezdyskusyjnie, jeśli się chce, by ta gra przetrwała kolejny rok. Bez zróżnicowania meta gra stanie się nudna. Nuda doprowadzi do poszukiwania innych rozrywek. Sam się ta grą zaczynam mocno nudzić. Kiedyś wbijałem poziom dziennie. Dzisiaj stoję w miejscu chyba od 5 dni. Wchodzę jedynie pograć jackpota i kilka swissów.

3. EPIKI
Tu jestem zawiedziony. Zbyt wiele epików jest bezużytecznych. Chodzi mi głównie o stworzenia. Jeśli mam żyć nadzieją, że w przyszłości uda się je jakoś sensownie wykorzystać, to podziękuję. Epik to towar luksusowy. Powinienem czerpać profity z ich posiadania. A obecnie jest tak, że szkoda na nie miejsca w talii, skoro uncomony są od nich lepsze. Skoro ktoś poświęca na DoC sporo czasu lub wydaje fizyczne pieniądze, zyskując w ten sposób większą szansę na ich posiadanie, to winien być za to wynagradzany. Naturalnie setki niedzielnych graczy, leniwych lub tych co maja czysto roszczeniowe podejście do życia stwierdzi, że skoro epików sami nie podsiadają, to nikt ich używać nie powinien. Takie myślenie było u podstaw komunizmu. Generalnie epiki są za słabe (z wyjątkiem tych oczywistych jak Zwierzchnik, DA, banshee, WC itp.). Paradoksem jest ilość postów dotycząca nerfienia epików przed chwilą wymienionych. To taka analogia do kwestii Nergala.
Kończąc wywód dam pewien przykład. Wczoraj pierwszy raz w życiu widziałem w praktycznym użyciu Zaklinacza Krwi. Mój przeciwnik wystawił go ze statystykami 12/12/7. Robi wrażenie! Wyczyścił tym samym swój stół. Po kilku sekundach powrócił jednak na jego rękę dzięki mojemu Portalowi... przeciwnik się poddał. Czy nie warto pochylić się nad takimi kartami i lekko je zmodyfikować, by tak ogromny koszt wystawienia ich na stół miał większy sens?

..aha... pająk spluwaczka za mocny. Jeśli byłby on nielicznym przykładem wyjątkowo dobrej karty w necro, to bym mu darował. Jednak necro ma od zatrzęsienia wyjątkowo dobrych kart.

ShimazuPL
06-25-2013, 10:56 AM
Ja osobiście bym zmienił to aby nie było możliwości trafienia 2 takich samych bohaterów w 1 zestawie.
Wczoraj i dzisiaj w sumie otworzyłem 2 zestawy z herolda i z nich mam 4x Alia 7x Dhemiria po co komu w 1 zestawie 5 Dhemiri i do tego 2 Alie ? ? ? ja wiem że to losowe niby jest ale 5x ta sama karta i to unikalna w 1 zestawie O.o

xSkyWeix
06-25-2013, 01:12 PM
@p.aqua
Raczej zamiast modyfikować karty należałoby im zapewnić jakaś dodatkową ochronę. Są co prawda eventy, które sprawiają, że takiego byka nie można targetować. Ale nadal kombinacja 6/x/x + event sprawdza się gorzej niż rush. Zazwyczaj. Dlatego wymaga to pośredniego wzmocnienia jak np singletarget removale nie mogą usuwać stworzeń za więcej niż 4 mocy. I zastanawiam się tak teraz czy to powinno dotyczyć władcy marionetek. Sam nie wiem. Z drugiej strony, gdyby coś takiego wprowadzić to nie trudno mi sobie wyobrazić talie z 8 stworzeniami za 5 i 6, które po prostu by grały na kartach zwiększających Moc i Surowce. Wtedy by się zrobiło pewnie przegięcie w drugą stronę, bo rady nima innej jak armagedon.

p.aqua
06-25-2013, 02:23 PM
Skoro piszesz o dodatkowej ochronie, to wymieniony stworek EPICKI powinien mieć ochronę zaimplementowaną. Mamy dwa eventy, które zabezpieczają przed targetowaniem wszystkie stworki. Epicki to nie każdy. Moim zdaniem EPICKOŚĆ do czegoś zobowiązuje :).

Celem mojej wypowiedzi nie była kwestia tego konkretnego przypadku. Posłużył on za przykład, że EPICKOŚĆ w wielu przypadkach jest zaledwie przeciętna. Nie chodzi oczywiście, by robić z epickich kart automatycznych "wygrywaczy" pojedynków.

A może w Miejskim Portalu i Pożeraczu Dusz dodać "nie-unikalne stworzenie" i pozbędziemy się łatwych, tanich i popularnych sposobów na removal. Władcę Marionetek ewentualnie bym zostawił w obecnej formie. Pozostają przecież mass i direct damage i Zwalony Most. Dzięki temu... gdy wychodzi Epik to przeciwnik przełknie ślinę, a nie szyderczo się uśmiechnie. Tyczy się to głównie drogich i dużych epików.

xSkyWeix
06-25-2013, 10:05 PM
No nie wiem czy epiki są takie niedoepikowane (xD) jak mówisz. Nie licząc pewnych drobnych wyjątków większość z nich to kart bardzo użyteczne, choć może zbyt łatwe do zdjęcia. Ale nie widzę z tym problemu. Karty epickie powinny dawać przewagę za pomocą swojego efektu, ale nie powinny tworzyć ścianę od której by się odbijał gracz bez kart epickich. Problem polega bardziej na tych droższych, bo koszt ich wystawienia jest trochę za duży by ryzykować. A może trochę inaczej są tak dobre, że masz zagwarantowane ich usunięcie zaraz po wystawieniu.

Emm, ale twoje rozwiązanie chroni tylko stworzenia unikatowe, których jest 5 w grze. Chyba, że masz namyśli nie-epickie. Wtedy chyba dawałby zbyt dużą przewagę. Ostatecznie jedyny problem z wystawieniem epica jest jego wyfarmienie. Wiec powracamy do tego, że jego efekt powinien dawać znaczącą przewagę i tak jest w większości przypadków.

Problem moim zdaniem leży bardziej w tym, że stworzenia, których wystawienie wiele nas kosztuje z zaklinaczem krwi na czele jest zbyt łatwo zdjąć i często nie opłaca się ich grac przez to. Ryzyko za duże. Oczywiście jest parę wyjątków wpasowujące się w pewne konkretne decki, np. atropos + banshe na flashbane lub nergalu. Ale fajnie by było, gdyby 6 mocy faktycznie współzawodniczyło z 6 magii. Było prawdziwą konkurencją. A kiedyś i 6 przeznaczenia.

Morgotheron2012
06-25-2013, 10:18 PM
Fajnie jakby karty 5+ dawały coś na wejście. Tak jak np. Banshee zabija jednostkę, a Atropos wyciąga stworzenia z cmentarza.

p.aqua
06-26-2013, 06:15 AM
@xSkyWeix

Oczywiście chodziło mi o "nie-epickie". To tylko zmiana w dwóch popularnych uncommonach, a dająca dużo większą szansę, by drogi epik miał szanse choć raz zaatakować.

M0rw47h
06-26-2013, 11:20 AM
Nie widze zadnego powodu zeby buffowac epicki w jakikolwiek sposob, prowadziloby to tylko do podzialu na graczy, ktorzy je maja i tych co ich nie maja. Bezsensu.

Moze zamiast durnego podejscia 'mam 50 epickow - powinienem wygrac' lepiej jest nauczyc sie grac?
Chcecie grac drogimi epickami to wrzucacie dowolna kombinacje Path fo the Ancestors i Day of the Sanctuary, problem rozwiazany...

TheRahr
06-26-2013, 12:51 PM
Witam, fajnie by było jakby zmienili umiejętność Blackskull spellsmashera aby dodatkowo oprócz zaklęć w grze mógł rozwalać karty fortuny :)

xSkyWeix
06-26-2013, 01:18 PM
Właśnie. Twierdza ma jakąś kontre na fortuny? Bo jakoś nic nie kojarzę.

@M0rw47h
Też jestem przeciwny buffowaniu epików, a miałem na myśli ogólnie kart 6 mocy, nie tylko epickie. A i eventy były wspomniane. Oba z dodatków i jeden rzadki. Tak sobie dyskutuje, bo nie licząc necro dużo buildów 6/x/x się nie widzi.

M0rw47h
06-26-2013, 02:03 PM
Problem wiekszosci grubasow jest taki, ze sa gorsze od Bloodfrenzied Wyverny, ktora wygrywa duza czesc gier ture po wejsciu.

TheRahr
06-26-2013, 02:30 PM
twierdza nie ma kontry na fortuny :(

M0rw47h
06-26-2013, 02:34 PM
twierdza nie ma kontry na fortuny :(

Cosmic Realignment, Cosmic Balance
Ale tak, mogliby cos dorzucic.

TheRahr
06-26-2013, 03:14 PM
jakbym to wrzucił do mojego rush kelthora to by się znacznie pogorszył :P także mam nadzieje, że jest taka mozliwość, żeby upgradować tego goblina, wydaje mi się to całkiem fair bo bez kontry po might of nature często jest gg

edit: Oczywiście MOTN to spell, co nie zmienia faktu, że niekontrowalne karty łutu szczęścia są wkurzające np. w pojedynku z Arianą :/

M0rw47h
06-26-2013, 03:28 PM
Might of Nature nie jest fortune, tylko ongoing spellem.

piki1990
06-26-2013, 05:53 PM
Nergal przy uzyciu trucizny odrzuca karte .

Gnilny Spluwacz 4hp zamiast 5.

Kierana umiejetnosc bym lekko zmodyfikowal. Mianowice wygladalo by tak ze z kazdym atakiem stworzonko traci 1 hp jesli atakuje dowolny cel. koszt 2, umiejetnosc stala na 1 stworzonko

Zygfryd umiejetnosc kosztowala by 2 i dawala staly bonus do hp 1 jednosce (1 raz na 1 jednostke maksymalnie liczba uzyć ).

To moje propozycje.
A jeśli chodzi o bohaterów : okolo 5 dni w sumie 25 walk prowadzilem statystyki (pomijalem jakimi buildami grali ludzie ) :
11 walk nergal
5 ariana
1 xorm
2 alia
1 zardoc
2 garant
1 ishuma
2 Kelthor.

Jak widać przewaga necro deckow. Wiec wypada coś z tym zrobić by inni bohaterowie byli atrakcyjniejsi . Moze mistrzem nie jestem, ale swoim Kal-Azaarem udalo mi sie osiagnąć i utrzymać elo 1100-1200
Pozdrawiam

A i zapomnialem dodac ostatni turnej szwajcarski to same necro ;p. Moj inferno troszke sie wyróżniał :)

DiviumFuror
06-27-2013, 12:07 PM
Moim zdaniem każdy bohater powinien dostać magię pierwotną by mógł sobie wrzucić sytuacyjne karty a nie np taka świątynia potrafi na 8 tur zablokować stawianie potworów fortunami.

Sobieski1991
06-27-2013, 05:56 PM
1,2,3 wszystko jest ok moim zdaniem tylko niepotrzebnie znerfili kierana gra stalaby sie ciekawsza. A co do arianny daj spokoj przed dodatkiem wlaczam gre arianna arianna arianna i tak do usranej smierci nie wracajmy do tego momentu przypuszczam ze po nastepnym dodatku tez cos znerfia dodadza jakies karty ktos cos wymysli i polowa bedzie grala kims innym zreszta nikt nikomu nie broni wydropic nergala tam praktycznie byle co wlozysz dodasz z 3x mogile i 2x dispell i wygrywasz
4 Jest wiele bledow crashy itd tworcy staraja sie chociaz im nie wychodzi nie kwapia sie cos z tym zeby rzucic chociaz na 2,3 boosterki za te crashe na szwajcarach itd no ale coz powoli moze wszystko naprawia ale powinno byc jakies zadosc uczynienie
5 bez sens ostatnio for fun stworzylem sobie otk az dziw ze tak malo osob ma dispelle no ale mniejsza z tym ale powyzej 65 kart zaczalem sie grubo zastanawiac co wrzucic a co nie a tak jakby byl limit 70 to moglbym wrabac i 90 kart no problem a jeszcze jakby doszly jakies spelle dobre w nastepnym dodatku to duzo osob gralo by na przewijarkach itd tez nie moge sie czesto zdecydowac czy wrzucic to czy to ale 59 jest optymalnie
6 ta i gry trwalyby po 2h nie ma sensu
8Moim zdaniem problemem nie jest blokada elo tylko mala rentownosc gry na 1000+ elo po kiego grzyba ktos ma grac na 1000+ elo jak dostaje tyle samo kasy i expa Ale juz gdyby tworcy zrobili im wiecej elo albo im lepszy przeciwnik tym wiecej kasy i expa to uwierz mi ze wszyscy by sie bili o 1500
9 cena nie jest zla boli troche brak achivmentow np powyzej 100lvl powinno byc co 5lvli kasa co 10 niebieskie mogliby takze zmienic troche drop np jak ktos ma 10x dana karte to nie powiela sie dalej niektorych mam po 20x a chcialbym miec chociaz 3x assasyna czy pao a kupuje wpizdu pakietow no ale nie jest zle przynajmniej ja nie narzekam ale nowi gracze maja przerabane z tym dropem wiadomo wbijasz do gry 3 dodatki a nie idzie podstawki uzbierac bo kupa taka leci ze szok. Z herolda nie wypadl mi jeszcze ani jeden pajak a wygralem z jakies 12x pakietow na turniejach 5x kupilem i kupilem 2x box mam 2x pajaki jeden z otchlani drugi z emilio jakims ***sem nawet nie wiem czy w tym emilio nie jest lepszy drop wygralem 1 pakiet i od razu 3x przydatne karty
10 Piekielna otchlan wcale nie jest taka zla zawsze daje ci ta szanse ze raz na ruski rok pojawi sie akurat karta ktora potrzebujesz np zeby ukonczyc jakis achivment albo do talii

Ogolnie jest wszystko fajnie tylko tworcy powinni nawalic jakis achivmentow zrobili pare achivmentow duzo osob zapierdziela z lvl niektorzy juz nie maja nawet czego zdobywac 130 150lvl po pare tys kart nowego dodatku nie widac herold dodal tylko 100+ kart takze z 3boxy kupic i achivmenty na karty porobione troche swissow wygrac i ma sie wszystko z herolda. Ta kampanie by tez rozbudowali dali jakies wymagajace zawsze by byla zajawka zanim bedzie nowy dodatek mogliby robic nowe misje nie mowie ze za niebieskie ale np golda zawsze to jakies urozmaicenie

ShimazuPL
06-27-2013, 09:44 PM
Miło by było jak by została wprowadzona możliwość wymiany 2 foil kart z danego dodatku na 1 nie foil z tego samego dodatku i o tej samej unikalności , np 2x foil unikat z podstawki za 1 nie foil unikat z podstawki.

Przynajmniej foil karty miały by jakąś wartość , a nie tylko jeba...y po oczach.

ewrzen
06-28-2013, 08:55 AM
Skoro piszesz o dodatkowej ochronie, to wymieniony stworek EPICKI powinien mieć ochronę zaimplementowaną. Mamy dwa eventy, które zabezpieczają przed targetowaniem wszystkie stworki. Epicki to nie każdy. Moim zdaniem EPICKOŚĆ do czegoś zobowiązuje :).

Nie można wzmocnić epików bo niektóre już są przesadzone trzeba patrzeć na te które są słabsze niż uncommony z racji swojej specyfiki czy ceny (Taktyk, Zaklinacz, Gwardzista). Moim zdaniem problem nie leży (tzn. nie tylko tam) w tym iż, jedne epiki są lepsze od innych, ale w BALANSIE GRY oraz w tym, że jedne łatwiej jest przywrócić do życia od innych. Tak jak napisał p.aqua śmierć Zaklinacza boli strasznie ale już mniej boli śmierć Eleonory czy Taktyka który po jednym udanym strzale zmienia się już w mięso armatnie bo wykonał swoje zadanie a Atroposa poświęca się nawet niekiedy aby ożywić ponownie. Epicka karta powinna być jak wisienka na torcie a nie jak jest teraz spam i konieczność DA, WK, Banshee, do czego doszliśmy jak w talii na 12 czy 15 stworzeń jest 8 epików!! Odpowiedź: Bo (niektóra) epickość jest przeciętna! Fatalny balans epickich stworzeń doprowadził do tego, że gramy 4 epikami na krzyż. Karta epicka powinna być epicka co za tym idzie powinna mieć pokrycie w swojej cenie i wadze na polu bitwy a nie w złym balansie. Z drugiej strony i minusy, jak np. "brak możliwości wskrzeszenia". Ktoś zapyta OK. a co z kartą jak niesławny Yeti czy inny Zaklinacz, wstawiam go czyszczę stół a on ginie od pierwszego czaru? Zaklinacz jest jedną z najgorzej zbalansowanych kart w grze i to jest jego problem. Epik to nie jest stworzenie boskie, wszystko można zabić :)

Kilka przykładów zmian w epickich kartach.

Assasyn
jeśli już z takimi statystykami UNIKALNY

Imperialny Strażnik UNIKALNY
4/0/0
0/2/6
Koszt 4
odpłata
bez możliwości wskrzeszenia

Medium Namtaru
3/3/1
koszt 5
2/1/5
i to co ma teraz

Atropos UNIKALNY
5/0/0
koszt 5
bez drenażu
przyzywa 2 stworzenia
bez drenażu
bez możliwości wskrzeszenia

Zaklinacz Krwi
3/1/0
koszt 4
0/0/5
i to co ma teraz

Wilczy Kapitan
RARE a nie żaden Epik z tymi statystykami

Naga Taktyk
to samo co WK

ShimazuPL
06-28-2013, 09:33 AM
Jeżeli chodzi o epiki to :
1.DA moim zdaniem jest ok , silna karta za 2 kosztu czego chcieć więcej.
Jest epicka bo można ją wsadzić do każdej talii i jest jednym z lepszych stworów o koszcie 2.

2.Imperialnemu Strażnikowi powinni dodać odporność na magię całkowitą i zakotwiczenie.

3.Zaklinacz powinien mieć koszt 4.

4.Jeździec Wiwer powinien kosztować 5 i mieć szał 1 zamiast 2.

5.Naga taktyk powinien kosztować 1 a nie 2

Co do nowych epików to nie wszystkimi grałem ale np ten stwór z nekro wydaje się mało grywalny tak samo z przystani, próbowałem nią grać ale tak na prawdę to jest to tylko epicki zapychacz tali.

ewrzen
06-28-2013, 10:43 AM
Co do nowych epików to nie wszystkimi grałem ale np ten stwór z nekro wydaje się mało grywalny tak samo z przystani, próbowałem nią grać ale tak na prawdę to jest to tylko epicki zapychacz tali.

To jest właśnie sedno epik który nie jest epikiem 0.o

M0rw47h
06-28-2013, 10:52 AM
Chyba jestem jedyna osoba, ktore chce 4 Namtaru Channelery do decku i nie moze otworzyc ani jednej ...

ShimazuPL
06-28-2013, 10:47 PM
Chyba jestem jedyna osoba, ktore chce 4 Namtaru Channelery do decku i nie moze otworzyc ani jednej ...
Nie wiem czy jest opłacalne robić deck na długotrwałe zaklęcia + Last Order .

pacior352
06-28-2013, 11:22 PM
Jakas mozliwosc zakupu kart by sie przydala , np. co 10 leveli mozesz kupic 1 wybrana przez siebie karte .A najlepiej mozliwosc wymiany z innymi graczami.

Durajczyk
06-29-2013, 10:38 AM
Co za bełkot, te posty powyżej na stronie 4, masakra..
Wracajcie "dyskutować" na stream Mkrra!

ewrzen
06-29-2013, 01:32 PM

Rozumiem, że według Ciebie gra nie wymaga rzadnej zmiany? Czy może twoja wypowiedź to zwykły Trolling, wyjaśnij.

P.S.
To forum i ten wątek służą właśnie do takich dyskusji.

owa-ll
06-30-2013, 10:30 AM
kończę dzisiaj tą grę. Jeśli następny patch doda coś do przystani że będzie można nią walczyć z innymi to wrócę. Teraz to jest kpina, na dalszych poziomach nie idzie wygrywać. Inni mają liczniki szału, honoru, trucizny a przystań nic (leczenie 3 punkty jednej postaci w czarze jak się trafi) chyba ze by było coś takiego jak licznik życia coś co by dawało tej frakcji możliwość gry a nie wiecznie samej obrony (która się robi nie skuteczna w trakcie dłuższej gry)

ewrzen
07-01-2013, 10:01 AM
kończę dzisiaj tą grę. Jeśli następny patch doda coś do przystani że będzie można nią walczyć z innymi to wrócę. Teraz to jest kpina, na dalszych poziomach nie idzie wygrywać. Inni mają liczniki szału, honoru, trucizny a przystań nic (leczenie 3 punkty jednej postaci w czarze jak się trafi) chyba ze by było coś takiego jak licznik życia coś co by dawało tej frakcji możliwość gry a nie wiecznie samej obrony (która się robi nie skuteczna w trakcie dłuższej gry)

True Story

ShimazuPL
07-03-2013, 12:05 PM
To prawda coś Przystani brakuje, sam nie wiem co czy stwora z 8 życia za 4 , czy odporności na magię , może jednak ataku ... sam nie wiem ale gra się ciężko , nawet jak wygra się te parę potyczek z rzędu to nigdy nie jest to 20+.

Ludzie piszą co myślą od tego jest forum , a teraz to Twoja wypowiedź jest największym bełkotem w tym temacie (pomijając fakt że to zwykły offtop).

O widzę że już zacząłeś nawet rozkazywać gdzie kto i kiedy może dyskutować , no brawo ... czyż byśmy mieli przyjemność z członkiem Młodzieży Wszechpolskiej ?

alek_ko
07-04-2013, 12:59 PM
Przystani zdecydowanie brakuje ataku. Niby nekropolia ma podobny problem, ale wszelaki trucizny/okaleczenia skutecznie go rozwiązują. No i na dodatek jedyni znerfienie bohaterowie w dodatku do właśnie przystani. Szkoda, bo frakcja sama w sobie jest ciekawa.

M0rw47h
07-04-2013, 02:24 PM
Prawdziwym problemem Przystani jest fakt, ze auto include/must have czyli Wolf Captain jest z dodatku, ktorego w zasadzie nie chce sie otwierac...

Legenda-
07-04-2013, 02:40 PM
Kiedy nowy path wchodzi wie ktoś może ?

ewrzen
07-05-2013, 07:22 AM
W magicznym terminie "wkrótce".

trolta
07-05-2013, 11:18 AM
Nie ma nawet przybliżonej daty ?

Morgotheron2012
07-05-2013, 01:25 PM
Sądze, że we wrześniu.

arotto1
07-11-2013, 08:50 PM
coś bym zrobił z pakietami, bo jak kupuje 10 pakietów posiłków i dostaje 4 karty do nekropoli to nie wiem czy ma sens wbijać level wyżej skoro i tak nie będę dostawał kart.
powinno być jak na moje że kupuje pakiet posiłków z gwarancją że dostane z 2 karty do swojej frakcji, czy się powtórzą czy nie chodzi o świadomość że karty tam będą.

ewrzen
07-12-2013, 08:54 AM
coś bym zrobił z pakietami, bo jak kupuje 10 pakietów posiłków i dostaje 4 karty do nekropoli to nie wiem czy ma sens wbijać level wyżej skoro i tak nie będę dostawał kart.
powinno być jak na moje że kupuje pakiet posiłków z gwarancją że dostane z 2 karty do swojej frakcji, czy się powtórzą czy nie chodzi o świadomość że karty tam będą.

Urok karcianki, nigdy nie wiesz jaką kupę dostaniesz:D.

irw-in
07-12-2013, 09:10 AM
fakt ale ja sobie nie wyobrażam kupić z 30 pakietów posiłków i dostać z 10- 15 kart które są średnio użyteczne. To też zabija chęć dalszej gry, bo więcej siedzisz, więcej sie starasz a dostajesz nie wiele. Gdzie tutaj przyjemność z awansowania wyżej ? Inni zaczynają cię gnoić bo masz średnie karty i odechciewa się gry (strategia w przypadku słabej ilości kart gra mała rolę)
przy awansie powinno się dostawać 1 karte do frakcji (dowolną, rzadką, epicką czy zwykła) to by zawsze powodowało chęci pięcia się do góry. Jak ma się dostać kase którą wymieniam na pakiety z których nie dostajesz czasem nic to nie ma się ochoty dalej grać. Trzeba popatrzeć na nowych graczy, oprócz fajnego przechodzenia kamapani dostania nowych kart itd to po jakiś 3h gra zaczyna się dłużyć a ty zaczynasz się modlić by dostać coś fajnego w następnym pakiecie.
Kupiłem pakiet dodatkowy za 1400 pieczęci i dostałem 2 stworzenia i czary które i tak mi nie pomagają, nim je użyje jest po mnie

Durajczyk
07-12-2013, 01:21 PM
Jeśli po 3 h gra Ci się dłuży do się do niej nie nadajesz.
To nie Quake!
Chcesz karty "za darmo", bo Ci się nie chce grać - wydaj $$$!

160 level Pzdr!

Paku93
07-12-2013, 09:12 PM
Szybkosc zdobywania kart jest imho ok, jedyne co boli to brak mozliwosci zdobywania konkretnych kart. Handlu niema, a otchlan wrzuca jedna konkretna karte na miesiac a przeciez nie zawsze jest mozliwosc sprawdzenia otchlani. Gdyby to ulepszyc to bylo by spoko. Wieksza mozliwosc wyboru kart w otchlani albo jakies tokeny wymiany po np. 10 seali token zyklej karty 50 niezwyklej 200 rzadkiej i 500 epiki. Oczywiscie dalej trzeba by palic karty i byla by procentowa szansa tak jak teraz. Dalej trzeba by kupowac pakiety a konkretne karty byly by ma tyle drogie ze dalej oplacalo by sie kupowac pakiety.
Dodal bym jeszcze mozliwosc kupna talii zawierajacej Priasa oraz Kierana, zdobycie tego 2 co prawda nie jest trudne, ale tego 1 to jeszcze trudniej niz Arianne zdovbyc ^^ A bohater jest zdecuydowanie mocny imho mocniejszy niz nergal tylo ze malo kto go ma.
No chyba ze tworcy czekaja z wprowadzeniem tych talii az bedzie jakis dodatek do innej gry z uniwersum i tam bedzie ona jako dodatek (kod) a dopiero po czasie pojawi sie w sklepie.