PDA

View Full Version : Chore combo Pieśń Straceńców i Lodowe Drzazgi

arkors
06-14-2013, 05:01 PM
Pieśń Straceńców - Przemieszcza wrogie stworzenie. Manewr ten możesz powtarzać do woli, za każdym razem wybierając inny cel.
Lodowe Drzazgi - Zaklęcie na szereg. Efekt trwały: Gdy tylko jakieś stworzenie zostanie ustawione, przemieszczone lub przeniesione do zaklętego szeregu, otrzyma 2 pkt. obrażeń.

a combo polega na tym że tymi 2 kartami możemy wybić całe "wojsko" przeciwnika pod warunkiem że ma jdeno miejsce wolne na stole
jak zabić wszystkie karty stawiamy Lodowe Drzazgi gdzieś a później uzywamy Pieśni Straceńców przemieszczamy sobie na zmiane karty t bo nie możemy 2 razy pod rząd przenieś jednej ale jak przeniesiemy najpierw karte A później karte B to potem możemy znowu przenieść karte A
do dzisiaj myślałem że Pieśń Straceńców działa tak że każdą karte możemy przenieść raz a tu taki zonk że dzisiaj prawie przegrałem mając na stole 5 kart przeciwnik 1 a w ręku po 4
tak że moim zdaniem powinien dość szybko jakiś nerf na Pieśń bo to jest reoche za bardzo op sam uwielbiam tą karte gdy mam w kartach np. 11 ataku przeciwnik 11hp i przemieszczam tak karty żeby wszystkimi zaatakować no ale combo tych 2 kart jest po prostu głupie

Cerrs
06-14-2013, 06:03 PM
Ostro przesadzasz. To kombo wymaga karty UNIKALNEJ!!! Czyli można je odpalić tylko raz! W przeciwieństwie do wszystkich tych walonych masowo przez nergala bee hivów + earthquaków czy innych nekromanckkich bee hivów + curse of something na arianie.

edit: swoją drogą to jest też inne kombo które też czysci całą wrogą planszę z niższymi wymaganiami :P niż song of the lost + ice

kwiatex999
06-14-2013, 06:39 PM
To combo wcale nie jest takie przegięte, gdyż może je wykonać niewielu bohaterów, a, jak wspomniał poprzednik, wcale nie tak łatwo je wykonać, bo trzeba mieć te 2 karty na ręce, a jedna z nich jest unikalna.

Adderdin
06-15-2013, 08:08 PM
To combo wcale nie jest takie przegięte, gdyż może je wykonać niewielu bohaterów, a, jak wspomniał poprzednik, wcale nie tak łatwo je wykonać, bo trzeba mieć te 2 karty na ręce, a jedna z nich jest unikalna.

No tak. posiadanie 2 kart na ręce to nielada wyczyn, tak samo trudne jest wykonania "comba" Celestial Armor i Forbidden Flame. Bo raptem robię to w 50% gier które wygrywam.

xSkyWeix
06-17-2013, 12:39 AM
Hahahahaha xD To jest chore combo? A combo przekleństwo pokutnika (http://www.duel.acidcave.net/sphinx//przeklenstwo_pokutnika.jpg) + kryształ mocy (http://www.duel.acidcave.net/sphinx/krysztal_mocy.jpg)? Ja wiem, że rzadkie, ale za to można 4 razy użyć i nie trzeba kminić jak poprzestawiać stworki. Ostatecznie jak masz całą kolumnę obsadzoną combo staje się niemożliwe, a tu instant get out. Grając przeciwko kontrolką trzeba się pogodzić z regularnym czyszczeniem stołu. Trzeba po prostu umieć na to grać. I mieć parę kontr. Zresztą armagedon to jedna karta i też wyczyści ccały stół po za liszem pożeraczem dusz(chyba, nie widziałem tego nigdy, nie gram kontrolkami) i większym żywiołakiem ognia.

M0rw47h
06-17-2013, 02:50 PM
Lich umrze od geddona zanim zostanie uleczony.

Shimurin
06-17-2013, 06:02 PM
To już wam nie wystracza Komu Bije Dzwon ^^ ? Jedyny minus, że przeciwnik w swojej turze może nam jeszcze napaskudzić :/

Bazaltovy
06-17-2013, 06:44 PM
Komu Bije Dzwon jest słabe. ;)

M0rw47h
06-17-2013, 07:00 PM
Ale to przez wszedobylskie dispelle.

Festorn1
06-18-2013, 09:03 AM
Lich umrze od geddona zanim zostanie uleczony.

Coś się zmieniło przy ostatnich poprawkach? Bo zaraz po wyjściu dodatku przeżywał, jak były inne kreaturki na stole. Przynajmniej, dam sobie rękę uciąć, że miałem taką sytuację przeciwko OTK Shaar.

Ja wiem, że według opisu nie powinnien, patrząc na MtG, ale to nie jest MtG, więc leczenie i obrażenia, mogą się odbywać "w tym samym momencie", a nie według kolejności.

Będę musiał to jeszcze raz sprawdzić.

M0rw47h
06-18-2013, 11:34 AM
Mowie z doswiadcznia, gram tFF i geddonem ;)