PDA

View Full Version : Cena pieczęci

misiopysio5
06-13-2013, 07:42 AM
Chciałbym zauważyć że w tej grze pieczęcie kosztują w przeliczeniu na karty około 1PLN za kartę. Przy czym oczywiście z rzadka zdarza się zdobyć taką kartę jak się chce.

Dodatkowo dziennie zdobywa się na wczesnym etapie gry (czyli po miesiącu) około 100 pieczęci dziennie co z jednej strony jest straszliwie mozolnym nabijaniem pieczęci, ale z drugiej sprawia, że jeśli mam wydać 1/8 mojej pensji na 3000 pieczęci, to wolę już po prostu grać po 1-2 godziny dziennie w grę i wyjdzie na to samo...

Wiem że nikt mi nie każe kupować pieczęci za PLN ale jak przeczytałem sugerowane ceny to po prostu prychnąłem ze śmiechu. Obecna cena wydaje mi się ceną absolutnie zaporową.

Chciałbym kupować pieczęcie, ale aby miało to dla mnie sens ich cena powinna być co najmniej dwukrotnie mniejsza, abym w ogóle zaczął się nad tym zastanawiać (podczas trwania promocji -40% na pakiet)

Blacaman
06-13-2013, 08:18 AM
Norma. Polska waluta/zarobki w stosunku do eura zawsze kiepsko wypadała i wypada. Niby w niektórych grac twórcy jakims cudem to zauważyli i dostosowali ceny, ale szczerze wątpie by ubisoft zrobił to samo.

Pomijając fakt, że brak trade systemu powoduje, że równie dobrze mozesz wydać cała pensje i nie dostać tego, czego szukasz.

Dubkid
06-13-2013, 08:43 AM
No właśnie, nie ma trade systemu, więc kupujesz trochę kota w worku. Jaki jest wniosek? Nikomu nic by się nie stało gdyby pieczęcie były 2x tańsze, po prostu ich kupno nie wywyższa nas mocno ponad innych graczy, tylko zaoszczędza jakieś 3-4 h farmienia w przeliczeniu na gold itp. Byłoby to korzystne dla graczy jak i dla Ubisoftu, który zwyczajnie więcej by zarobił. To tak jakby wystawić snickersa za 5 zł, może ktoś kupi no ale trochę bez sensu. Problem z tymi którzy dokonali już jakichś płatności, bo oni by na tym stracili i to bądź co bądź prawdziwą kasę, więc to trochę nie w porządku. No ale dać wszystkim ludziom, którzy dokonali jakiejś transakcji przed zmianami np. kolekcjonerskiego Pao, czy Banshee i byłoby miło. (Osobiście nigdy nic nie kupiłem, właśnie ze względu na ceny, chciałem to zrobić jak box był za 840, ale 40 zł za 800 pieczęci mnie bardziej rozśmieszyło niż zachęciło).

EgRed
06-13-2013, 08:45 AM
Na początku gry myślałem podobnie jak ty, że pieczęcie są strasznie drogie. Bo w sumie chciałem w jakiś sposób zapłacić twórcą za grę. Pierwsze dwie ceny, no odrobinę odstają od całej reszty, ale nie zapominajmy, że cały czas jest to gra karciana, tyle że w internecie. W normalnych TCG boosterki kosztują przynajmniej 12 złotych, ale raczej standardem jest granica 15-17 złotych. Natomiast tutaj jeden boosterek kosztuje 9 złotych, czyli nie jest źle, ale też nie jest do końca super, jak dla mnie ciekawiej by było jakby kosztował z 6-7.
Drugą opcją jest zakup 750 pieczęci za 35 złotych. W sumie najmniej opłacalny zakup, bo kupić za niego możemy tylko decki podstawowe (jak zamienimy pieczęcie na złoto). Na żadne większe paczki nie ma szans, a chyba nikt nie ma parcia aby wydawać tyle kasy na pakiety, w ostateczności jak brakuje nam do jakiegoś boxa.
Trzecią możliwością jest wydanie 65 złotych na 1500 pieczęci. Dwa razy większy od swojego poprzednika, a tańszy tylko o 5 złotych. Jednak wiemy, że wybór tej opcji przyniesie nam pewne karty w postaci któregoś boxa i jeszcze nam zostanie.
Ostatnie dwie możliwości są drogie i nie wiem czy opłacalne, bo takich ilości pieczęci nigdy nie miałem, ale tak patrząc to ostatnia opcja jest na pewno opłacalna, a co do przed ostatniej miałbym wątpliwości, czy opłaca się na raz wydawać tyle gotówki.

Ale powracając do tematu. Zakup pierwszych 3 opcji pieczęci jest, może nie tyle co opłacalny ale warty swego. Jednak nie zmienia to faktu, że wszystko mogło by stanieć o parę złotych, szczególnie, że nie można wymieniać się powtórkami kart lub twórcy powinni zapewnić jakieś nowe formy boxów w niższych cenach. Szczególnie dla sumy 750 pieczęci, która jest taka sobie.

Co do wydawania na raz dużych ilości pieniędzy. Ja od dawna już korzystam z konta paypal i mam taką zasadę, że pod koniec każdego miesiąca, lub tuż przed wypłatą wszystko co zostało na koncie, przelewam na konto paypal. Nie są to może jakieś tysiące, ale po prostu resztki, które bym w jakiś sposób przepuścił na mieście. Jednak po jakimś czasie uzbiera się nawet duża suma, która jest przygotowana właśnie na wydanie w takich grach jak DoC. A nawet jeżeli wtedy chcę kupić coś większego ale mnie nie stać, to dołożenie 30-20 złotych nie boli tak, jak wydanie na raz 150.

Dubkid
06-13-2013, 09:11 AM
EgRed chyba nie zrozumiałeś idei. W normalnych grach TCG booster może i kosztuje 12 zł, ale poza tym nie da się w żaden sposób darmowo zdobyć karty. Jesteśmy więc zmuszeni kupić boosterki, albo single od innych graczy. Tutaj po prostu farmisz sobie 4h i masz tyle co z wydania 40 zł. Taka płaca w Polsce 10 zł na godzine no to nie ma źle i generalnie nawet osobom pracującym średno się opłaca taki zakup.

M0rw47h
06-13-2013, 11:49 AM
Calkowicie sie zgadzam, cena jest conajmniej z kosmosu jak na polskie warunki.

Wracajac do 'normalnych gier TCG', mozna miec karty za darmo, chociazby pozyczajacac karty, badz caly deck od znajomych ;)

Festorn1
06-13-2013, 01:29 PM
Calkowicie sie zgadzam, cena jest conajmniej z kosmosu jak na polskie warunki.

Wracajac do 'normalnych gier TCG', mozna miec karty za darmo, chociazby pozyczajacac karty, badz caly deck od znajomych ;)

Dla mnie pożyczone karty, raczej nigdy nie oznaczały, że je "mam". To tak jak byś grał na koncie kolegi w DoC'a bo ma lepsze karty. Da się, ale troszkę się to mija z sensem, nie?

Bony666
06-13-2013, 02:39 PM
Do gry 4fun wiadomo, że pożyczania to bzdura ale gra turniejowa to już inna bajka. Jak grałem w MtG parę razy pożyczałem karty z prostego powodu: Cena jednej karty wynosiła np 50-100 zł i bez sensu było kupowanie ich tylko na jeden turniej...

Dubkid
06-13-2013, 03:48 PM
W MtG pożyczanie kart na pewnym poziomie zaczyna być wręcz obowiązkowe, bo jaki sens miałoby granie na turniejach po nagrody kiedy więcej wydamy na talie. Jednak nie ma to żadnego przełożenia na DoC, więc nie wiem po co dyskusja. W DoC karty masz lub nie i tyle.

Kolaza
06-13-2013, 04:23 PM
Dubkid -> W normlanych TCG jak zauwazyłaś moge kupic single. Chce sobie zrobić talie (MTG) na no nie wiem... discardzie to otwieram jedna z wielu stron z kartami i zamawiam karty z discardem. I jestem happy.

A tutaj? Kupuje xxx pieczecie / farmie x godzin, kupuje boxa/packa i... dostaje kolejne powtórki. RNG. RNG ZAWSZE wkurzało graczy i mooim zdaniem nigdy nie było dobrym rozwiązaniem. Ani dla graczy, ani dla devów.

MMO? Pare gier sie posypało przez systemy RNG na siłe, w niektórych nowszych produkcjach playerbase mocno na to narzeko i odchodzi od gier (Guild Wars 2). A tutaj?

1. Osoba farmiąca/kupująca packi która dostaje wciąz to samo nie ma poczucia progresu. Ma za to poczucie straconego czasu i tym samym odechciewa sie gry. Prędzej czy później odejdzie. Gracz nieobecny to żaden zarobek dla devów.
2. Jakby wprowadzili jakis trade system. Nawet oparty na aukcjach. Nawet oparty na aukcjach gdzie trzeba zapłacic prowizje w pieczęciach do zakupu/sprzedaży to już by było lepiej. Założe się, że sprzedaż by poszła pare % w góre (tymbardziej, że nasz wyższych lv o pieczecie ciężej), a ludzie mieliby poczucie progresu. Nawet jakby to była 1 karta na pare dni - to ja mam PEWNOŚĆ, że za pare dni kupie sobie karte i moja talie będzie bardziej moja. Taka jak sobie wymyśliłem ja. A nie rng.

Oczywiście to gdybania. Ich gra gra, ich sprawa. Oby tylko jak zwykle nie spóźnili się ze zmianami bo 1. gracza stracic jest łatwy, a zachecic do powrotu? sami wiemy 2. na horyzoncie szykują się 2 bardzo dobre TCG.

LunaSkarpeciara
06-13-2013, 09:28 PM
Kupiła bym raz pieczątki by wypełnić luki zwykłymi jednostkami (nawet wydarzeń zwyklych mi brak) ale ogromna cena i zero pewnosci, ze nie dostane 100zywiolakow powietrza mocno zniechęca :P

malykochany
06-14-2013, 01:20 AM
Gdziś już to pisałem ale powtórzę , jak na Polskie warunki ceny niestety są zaporowe tymbardziej ze tak naprawdę kupuje się kota w worku.
Ostatnio kupiłem 2 x box po 120 kart i ............... nie trafilem nic nowego 2000 pieczęci poszło .....A teraz wydaj tak 65 złotych trochu szkoda :)
Dobrom opcją było by wprowadzenie Sponsorpaya jeśli jest taka opcja dużo osób by jakieś tam pieczęci zarobiło extra a ubi by zarobiło.
Przydałby się box w którym jest więcej/same rzadkie epiki tak aby mieć szanse wylosowania tego co potrzeba (bo to ich zawsze brakuje :))

drid93
06-14-2013, 10:58 AM
Po prostu my zarabaimy z złotówkach, większość krajów UE w euro. Przeważnie liczba jest taka sama (np 2000zł i 2000euro). Lecz dla kogoś taki pakiet 15euro to tak jak dla nas 15zł czyli nic. Ale my niestety musimy to wszystko mnożyć razy ~4zł (nie jestem na bieżąco z kursem)

Khaeldorn
06-14-2013, 11:04 AM
I raczej nic się z tym nie zrobi i nie ma co liczyć na specjalne względy ze strony Ubi. Chyba nawet fakt że Polskie community jest największe albo prawie największe tego nie zmieni.

misiopysio5
06-14-2013, 12:18 PM
i właśnie dlatego tym bardziej mnie dziwi że takie gry nie chcą zgarnąć kasy z Polskiego rynku.

Jeśli pieczęcie byłyby cztery razy tańsze to kupowałbym je ilekroć tylko bym potrzebował... Może nawet zastanowiłbym się czy nie wydać 70 zł na zakup 3000 pieczęci, bo po prostu by się opłacało.

Cerrs
06-15-2013, 05:21 PM
60 zł przy zakupie tych 1500 seali za duży pakiet herolda, mniej za podstawkę, to jest tyle tyle samo ile miesięczny abonament w dowolnej grze P2P. Tak patrząc to nawet taniej od wszystkich tych koreańskich grinderów F2P gdzie musisz kupować masę śmiecia dla każdej postaci z item shopu.

misiopysio5
06-16-2013, 11:32 AM
dla porównania w League of Legends wydałem łącznie ledwie niecałe 20zł bo ceny były dla mnie zaporowe (analogicznie jak tu - kilka godzin gry i można było rozbudować swoje konto bez prawdziwych pieniędzy)

Jednak w World of Tanks zdarzało mi się że wydawałem 30zł miesięcznie, czyli łącznie wrzuciłem w tamtą grę około 200zł, tylko dlatego że były eventy które sprawiały że cena konta premium spadała na tydzień o 70%, a mniej znaczące rzeczy ze sklepu miały nawet obniżkę 95% raz na pół roku. Wtedy kupowałem, bo uznawałem że 1zł za godzinę przyjemniejszej gry to mogę spokojnie zapłacić.

Problem jest taki że w WOT realnie odczuwałem wartość tego co dokupowałem (a dokupywałem to bardzo chętnie, jednak tylko w okresie dużych promocji 1zł za 1 dzień przyjemniejszej gry)- konto premium sprawiało że w jeden dzień można było nabić tyle punktów co za trzy dni bez niego,
w League of Legends płacąc przyspieszało się rozwój konta (Jednak płaciłem wyłącznie wtedy gdy kończyły się promocje które mnie bardzo interesowały a ja chciałem z nich skorzystać - zaporowa cena sprawiała że ani mi przez głowę nie przeszło kupować całości za realne pieniądze),
a tutaj Płacę i praktycznie nic z tego nie mam. Jednocześnie płacę horendalne sumy, za praktycznie całkowity brak rozwoju. Dlatego też nie będę płacił wcale o ile nic się nie zmieni.

filo9011
06-17-2013, 11:07 AM
Zgadzam się z wami. Ceny są mocno za wysokie i dlatego nie wydałem na tę grę ani złotówki. Gdyby były jakieś znaczące promocje na pieczęcie to pewnie sam bym się skusił. Ale znaczące, np. -90%. Sądzę, że 100zł z marszu bym wydał by narobić sobie zapasu. Gdyby każdy włożył w tę grę taką kasę to i producent by się ucieszył i miałby fundusze na kilka najbliższych lat. Można powiedzieć, że takie zagranie byłoby krótkowzroczne, bo raz by zyskali a przez kilka kolejnych miesięcy praktycznie nic, ale gdyby powtarzali promocje to i chętni by się znaleźli. Jeżeli pomysł z tak drastycznymi promocjami jest zbyt śmiały to mogliby chociaż wprowadzić możliwość wymiany kart ale tylko dla graczy, którzy mają konto VIP (kiedykolwiek, cokolwiek zakupili). Dzięki temu prób oszustwa by zbytnio nie było a i gracze by się przekonali, że wcale nie jest tak strasznie kupić coś w grze. Wszyscy szczęśliwi.

LukeKozak
06-17-2013, 02:06 PM
Oczywiście to gdybania. Ich gra gra, ich sprawa. Oby tylko jak zwykle nie spóźnili się ze zmianami bo 1. gracza stracic jest łatwy, a zachecic do powrotu? sami wiemy 2. na horyzoncie szykują się 2 bardzo dobre TCG.
Kolaza jakie 2 bardzo dobre TCG masz na myśli?

Shimurin
06-17-2013, 06:29 PM
Jedno to pewnie od Zamieci ^^, a drugie? Dunno, sam jestem ciekaw.

Th3FatPanda
06-22-2013, 01:29 AM
(...) cały czas jest to gra karciana, tyle że w internecie. W normalnych TCG boosterki kosztują przynajmniej 12 złotych, ale raczej standardem jest granica 15-17 złotych. Natomiast tutaj jeden boosterek kosztuje 9 złotych

Tylko zauważ, że w "normalnych" TCG dostajesz te karty do ręki, możesz je odsprzedać, jeśli są coś warte, w DoC dostajesz zestaw pixeli i kilobajtów, który nie jest wart ani grosza, a jak serwer za jakiś czas zamkną, to zainwestowane pieniądze przepadną.

filo9011
06-22-2013, 02:06 PM
Zapewne jedna z karcianek to ta od Blizzarda.

Blackryba
06-30-2013, 01:39 PM
Umieściłęm wątek na forum angielskojęzycznym gdyż może tam devsi częściej zaglądają. Według mnie ceny pieczęci powinny być dostosowane do realnej siły nabywczej w danym kraju.

http://forums.ubi.com/showthread.php/778582-The-reason-why-I-don-t-spend-money-on-this-game

Blackryba
07-16-2013, 11:03 AM
Jeszcze raz poruszyłem tą kwestę na forum ogólnym, ale jak widać zachodni gracze nie rozumieją, że u nas te karty kosztują stosunkowo więcej niż u nich a nawet jeżeli rozumieją to mają to gdzieś. Pisze żeby UBI zwróciło uwagę dlatego mile widziany jakiś support.

http://forums.ubi.com/showthread.php/781237-Seals-prices-should-be-lower-and-adjusted-to-average-salary-in-various-countries

M0rw47h
07-16-2013, 12:22 PM
Oni nie rozumieja ze u nas wszystko ma inne ceny, nie rozumieja tez ze polskie community jest najwiekszym community...
...ale rozmawialem z CM nie ma planow odnosnie zmiany cen, czy tez dostosowania ich do regionow.

Mefisto_87
07-16-2013, 07:53 PM
Ceny są ok tylko czemu zabrali możliwość kupowania pieczęci z telefonu. Dzięki DaoPay można było swobodnie wydać zaoszczędzoną gotówkę z telefonu. A tak znowu dwie stówy na telefonie i nie dają możliwości wydania. Jakby chociaż jakiś sms wprowadzili :). Może nasz CM jakąś prośbę wyśle z przywróceniem starych form płatności?

Nisevaros
07-17-2013, 09:15 AM
Może nasz CM jakąś prośbę wyśle z przywróceniem starych form płatności?

Gwarantuję, że wszystkie Wasze uwagi na temat płatności zostaną jeszcze dziś przekazane naszemu zespołowi ekonomicznemu. Postaram się także udzielić Wam szerszej odpowiedzi odnoszącej się do tych sugestii.

Dziękuję za zainteresowanie MMDOC.

Blackryba
07-17-2013, 03:36 PM
Ceny są ok tylko czemu zabrali możliwość kupowania pieczęci z telefonu. Dzięki DaoPay można było swobodnie wydać zaoszczędzoną gotówkę z telefonu. A tak znowu dwie stówy na telefonie i nie dają możliwości wydania. Jakby chociaż jakiś sms wprowadzili :). Może nasz CM jakąś prośbę wyśle z przywróceniem starych form płatności?

Ceny są zupełnie nie ok skoro mogę kupić nową wysokobudżetową grę ledwie wydaną w cenie dwóch boosterów z kartami które są zaledwie kroplą w morzu. Skoro chcą mojej kasy to mogę im ją dać ale niech upuszczają pomału tak żebym bytnio tego nie odczuł (30PLN za pack ok kupie i to z 2 miesięcznie coś jak abonament). Chce wesprzeć twórców i mieć z tego fun. W obecnej sytuacji (65PLN za 1500 seali....)gram coraz rzadziej i seali nie kupuje. W sumie pewnie i w Polsce są ludzie, którzy mają hajsu pod dostatkiem ale ja mówie o większości.

CM dzięki za zaangażowanie.

Mefisto_87
07-30-2013, 09:44 AM
MInęly prawie 2 tygodnie od wypowiedzi naszego CM. Czy wiadomo coś w temacie przwrócenia płatności DaoPay??

falvin007
07-30-2013, 01:05 PM
Szczerze mówiąc, jakby ceny pieczęci i złota były niższe od tych, co są teraz, to na bank wolałbym sobie zafundować pieczęcie na pudełko, zamiast kolejnej paczki papierosów. :P A tak to, "trochę" za drogo jak dla mnie - w sensie, żeby tyle wydać na grę, która może być za jakiś czas po prostu wyłączona.

Nisevaros
07-30-2013, 02:00 PM
MInęly prawie 2 tygodnie od wypowiedzi naszego CM. Czy wiadomo coś w temacie przwrócenia płatności DaoPay??

Opcja płatności DaoPay jest nadal dostępna. Po wybraniu dowolnej metody płatności użytkownik zostaje przekierowany na stronę płatności, gdzie jedną z opcji jest właśnie DaoPay.

Nawet jeśli system ten wydaje się być skomplikowany, opcja płatności jest dostępna. :)

W celu uzyskania dodatkowych informacji na ten temat polecam kontakt z naszą Obsługą Klienta (odnośnik w sygnaturze).

Palinka93
08-03-2013, 07:58 PM
Mieszkam w Holandii, zarabiam i płacę w euro, więc postanowiłam dodać coś od siebie w tym temacie. Co mogę powiedzieć na temat płatności? To prawda co mówili przedmówcy, że 15 euro to tutaj jak 15zł w Polsce. Poza tym jest tu o wiele więcej możliwości pracy dla dzieciaków/młodzieży/nastolatków (supermarkety, roznoszenie listów itp.) = kieszonkowe, które można wydawać (sama pracuję jako kelnerka :P).

Ostatnio wydałam sporo kasy na gry, ale nic na Duel of champions. Dlaczego? Bo te ceny moim zdaniem nawet w euro są za drogie. Za 10 euro dostaje 750 pieczęci, za które mogę kupić tylko pojedyńcze pakiety (bo ceny boxów zaczynają sie od 1000 pieczęci!). Za 15 euro mam 1200 pieczęci, za które mogę kupić boxa zwykłego albo void raising. Na boxa z rozszerzenia to wciąż za mało. I nie mam żadnej gwarancji, że dostanę potrzebne mi karty. Dostanę za to 10 losowych rare/epic, ale nie mam ich za co wymieć (Huuuura jestem szczęśliwą posiadaczką 4 yukiko's shrine).

Dla porównania: 15 euro (czyli 1 box) to ponad 1k Riot points w League of Legends za które mogę kupić legendarnego skina, albo kilka zwykłych. 25 euro to miesiąc grania w mmo (wow, lineage, sw tor).

Jeśli za coś płacę to chcę kupić coś konkretnego, a nie kota w worku. Gdyby można było kupować boxy z base set za 10 euro to może bym kupiła... A tak to śmiech na sali, wolę poszpanować skinami w Lolu.

Konkurencyjne gry mają jak dla mnie lepsze ceny. Po dotnięciu miesiąc temu 25 euro w League of Legends jeszcze nie wydałam wszystkich punktów. Gdybym dotnęła te 25 euro w Duelu to stać by mnie było na 1 nowy box, czyli tyle co nic...

Duel of Champions był fajny kiedy zaczęłam grać, teraz to tylko zapychacz czasu podczas nudnych zajęć na uniwerku... Strasznie dużo grindowania złota/pieczęci, nie ma możliwości wymiany kart, bugi. I żadnych korzyści z elo. Dobiłam przed dodatkiem HoTV do 1350 elo, po dodatku zbiłam poniżej 1000, żeby szybciej farmić, bo mnie nie było stać na nowe karty. A seali ani mi się mysli kupować, bo to strata pieniędzy - czytaj nie wiem co dostanę (albo jestem skąpa, bo jestem Polką, już sama nie wiem xD).

Aniel87
11-15-2013, 09:34 AM
Witam,

Chciałbym odświeżyć temat, i zapytać się Nisevarosa czy jest jakieś stanowisko Ubi w kwestii polityki cenowej, powiedzmy na wschodzie UE? Nawet zagranicą wiedzą, że jesteśmy dość liczną grupą grającą w DoC, jednak mimo wszystko tą biedniejszą. Czy jest w ogóle taka możliwość by rozbić ceny pieczęci w zależności od zadeklarowanego regionu dla konta użytkownika? Tak by w ogóle firma mogła sprawdzić czy na PL rynku tymczasowa obniżka cen pieczęci o -30% lub -50% spowodowałaby większe wpływy poprzez wyższy wzrost osób, które zainwestowałyby trochę gotówki w tą grę.

Bardzo proszę o darowanie sobie postów w stylu "jak Cię nie stać to Twój problem" itd. bowiem stać mnie, problemu z tym nie mam. Ale nie lubię przepłacać, i moim zdaniem aktualna cena za pieczęcie czyli za box jest zdecydowanie za wysoka i bardziej opłaca się zdobywać pieczęcie poprzez grę niż wydawanie prawdziwych pieniędzy.

Wikist
11-18-2013, 05:16 PM
Też bardzo chciałbym usłyszeć oficjalne zdanie od Ubisoftu. Mało realne te zmiany, ale prawda jest taka, że jeśli ceny nie spadną do polskich standardów to po prostu nigdy nie zakupię pieczęci. :)

Gelerth108
11-18-2013, 05:40 PM
Drożyzna. I na tym mógłbym skończyć... ;)

Na początku przygody z DoC'em kupiłem trochę pieczęci, ale teraz już pewnie nigdy nie będę miał takiej potrzeby. Jestem w stanie wyciągnąć z gry tyle ile mi potrzeba, a ceny są nie na polską kieszeń.

Aatranis
11-19-2013, 09:11 AM
Tak jak moi czcigodni przedmówcy uważam, że ceny są zbyt wysokie jak na polskie realia. Również zamierzałem wydać realne pieniądze, ale powstrzymała mnie cena. Gdyby była ona o połowę mniejsza mieliby spory zysk, ale najwyraźniej z ekonomią mają problemy podobnie jak nasz rząd.

MastaBlastaX
11-19-2013, 10:07 AM
Wg mnie gra jest bardzo wyważona jeśli chodzi o płacenie- zacznijmy od tego że wcale nie musisz płacić i wcale na tym nie stracisz- powiedzmy na 100 poziomie (tak, trzeba się napracować), masz ok. 15k pieczęci- czyli kupując pudła w promocji możesz jakieś 3000(?) kart wyciągnąć. Drugie tyle dostaniesz za gold, sporo z promocji kodów- tu gra jest nader łaskawe wg mnie. (jeszcze pierdyliard dzikich kart przy okazji). Także da się bez.
Jeśli chcesz docenić grę/wydawcę/dewelopera/kogo tam chcesz- zapłać- oni nie pracują za darmo- w kinie za 2h zabawy, przesolony popcorn i małą litrową pepsi zapłacisz 30 zł- tu za długie godziny dobrej(?) zabawy nic nie musisz, ale możesz kilka złoty im wysłać- docenisz, dostaniesz jeszcze bonus jakiś, ich będzie stać na poprawienie bug'ów. Licytowanie się że za drogo bo jesteśmy tacy biedni jest dość .. niesmaczne.

Aatranis
11-19-2013, 10:22 AM
Wg mnie gra jest bardzo wyważona jeśli chodzi o płacenie- zacznijmy od tego że wcale nie musisz płacić i wcale na tym nie stracisz- powiedzmy na 100 poziomie (tak, trzeba się napracować), masz ok. 15k pieczęci- czyli kupując pudła w promocji możesz jakieś 3000(?) kart wyciągnąć. Drugie tyle dostaniesz za gold, sporo z promocji kodów- tu gra jest nader łaskawe wg mnie. (jeszcze pierdyliard dzikich kart przy okazji). Także da się bez.
Jeśli chcesz docenić grę/wydawcę/dewelopera/kogo tam chcesz- zapłać- oni nie pracują za darmo- w kinie za 2h zabawy, przesolony popcorn i małą litrową pepsi zapłacisz 30 zł- tu za długie godziny dobrej(?) zabawy nic nie musisz, ale możesz kilka złoty im wysłać- docenisz, dostaniesz jeszcze bonus jakiś, ich będzie stać na poprawienie bug'ów. Licytowanie się że za drogo bo jesteśmy tacy biedni jest dość .. niesmaczne.

Zdecydowanie nie masz racji. Jak na tak wysokie ceny to co kupujemy za walutę premium nie jest warte świeczki. W innych grach za taką cenę kupuje się coś co faktycznie jest odczuwalne,a tu? Kolejny raz te same karty? Otwieranie pakietów i boksów pierdyliard razy tylko po to żeby mieć czym zapełniać piekielną otchłań?

Gelerth108
11-19-2013, 12:46 PM
To nie jest kwestia licytowania jacy to biedni jesteśmy. Raczej konstruktywne uwagi co można zrobić, aby gra zarabiała więcej. Obecne ceny powodują, że tylko na starcie opłaca się zainwestować pieniądze w pieczęci. A i to pod warunkiem, że bardzo szybko będziemy wbijać elo. Do 1000 elo można dojść z talią początkową wzmocnioną tym, co dostaniemy z kodów i ewentualnie wyfarmimy grając. Natomiast jeśli już wbije się to 1001 elo w ciągu pierwszych dwóch-trzech dni, to wtedy i właściwie tylko wtedy można kupić trochę pieczęci, bo gra staje się nieprzyjemna. Nie widzę żadnego innego powodu dla wydawania wydawania pieniędzy w tej grze.
Pomysł, żeby wysłać kasę, bo docenia się to co robią deweloperzy jest dla mnie niezrozumiały. Czy ja jestem tutaj sponsorem, czy klientem? Płacę i wymagam. Zwłaszcza, że nie płacę mało. Za konkretne pieniądze chcę dostać konkret - tutaj sporo wirtualnych kart, głównie takich, których jeszcze nie mam.

Morgotheron2012
11-30-2013, 08:16 PM
Cena moim zdaniem jest bardzo dobra i tak teraz dzięki ołtarzowi życzeń zdobywanie kart jest banalne łatwe.

Gelerth108
12-01-2013, 01:01 PM
Cena moim zdaniem jest bardzo dobra i tak teraz dzięki ołtarzowi życzeń zdobywanie kart jest banalne łatwe.

Tiaaa... Cena jest bardzo dobra, a dzięki Ołtarzowi Życzeń i tak nikt nie kupuje, bo się nie opłaca. Chyba dostrzegam tu drobną sprzeczność.

DanielKurzempa
12-01-2013, 01:15 PM
Tiaaa... Cena jest bardzo dobra, a dzięki Ołtarzowi Życzeń i tak nikt nie kupuje, bo się nie opłaca. Chyba dostrzegam tu drobną sprzeczność.

Zgadzam się że zbyt tanie karty w ołtarzu życzeń sprawiają że nie opłaca się bardzo kupować za real kasę pieczęci.
Dodatkowo ceny w Ołtarzu Życzeń ustalone według numeracji dodatków a nie według siły danej karty są poprostu śmieszne bo jakiś common z kolejnego dodatku którego nigdy nie użyje kosztuje tyle samo co taki PAO którego widuje w co drugiej talii.
Większość osób kupuje teraz pakiety nie po to by coś fajnego wydropić tylko by zdobyć ileś tam dzikich kart lub kolekcjonuje świecące karty tak jak ja.
Wobec powyższego nikt teraz przy zdrowych zmysłach nie kupi pakietu emilio który jeszcze niedawno cieszył się wielką popularnością wśród graczy którzy nie mają co zrobić ze złotem.

Gelerth108
12-01-2013, 07:56 PM
Tanie karty w Ołtarzu, to jedno. Ważniejsza jest bardzo wysoka cena pieczęci, w stosunku do tego co za te pieczęci dostajemy. Nawet zmiana cen w Ołtarzu nie spowoduje, że gracze z Polski zaczną kupować pieczęci. Są one po prostu za drogie.

Muerte79
12-01-2013, 09:12 PM
A jak działa ołtarz ? Wybaczcie, ale dawno nie łądowałem DoC-a.

Mrokuu89
12-23-2013, 02:14 PM
znamy dobrze polski ubisoft i wg mnie debaty strajki posty pisma i inne duperele miej lub bardziej widowiskowe nic nie zmienia ,mimo tego iz duzo osob jest z polski teoretycznie dla nas pbnizenie cen nawet o połowe daloby to sens i ubisoft zarabialby na polakach ale moze to byc kosztem bulwersu innych krajow patrzac wzrokiem ubisoft my mozemy narzekac wybrzydzac jak tompolacy mimo iz zgadzam sie ze ubisoft przesadzil z tymi cenami ,oni przeczekaja ta nasza awanture a potem i tak troche na nas zarobia a jak nie zarobia na nas i tak maja nas gdzies bo zarabiaja na nych krajach ,ale z porownaniem cen niestety musze sie zgodzic w wielugrach mmo nie karcianych wydajac prawdziwe pieniadze wydamy mniej niz tu dostajac cos tak op lub widowiskowego lub pi prostu zaje..stego a tutaj kupujemy kota w worku patrzac jak gra rozwija gracza to tylko na poczatku ma to sens gdzie gracz cieszy sie z kazdej karty a bd istota na 90+ lvlu gdzie sie czlowiek nakupywal tych kart to on niema pptrzeby wydawac prawdziwej kasy bo po co jesynie na nowy dodatek ktpry wychodzi ewentualnie dzikie karty i przerobienie ich w oltarzu na karty ktore sie chce . powinni dodac mozliwosc kupywania dzikich kart ale wewnie ceny bylyby smieszne . podsumowujac dyskusje nic nie zmienia ubisoft w wielu przypadkach innych produkcji pokazal jakbardzo ma swoich rodakow mowiac o polskim ubisofcie gleboko w czterech literach , zreszta mozna popatrzec na spolsczenia gier na konsole ale to w sumie dotyczy wzYstkch . dziekuje dobranoc ps dolaczam sie do listy osob ktore chetnie by kupily nawet najwieksza paczke pieczeci pod warunkiem obnizenia cen o połowe ,moze to kiedys uniesie skutek ale trza by bylo to racjonalnie zorganizowac jakims spotkaniem z firma ubisoft ,jakas dyskusja gdzie obydwie strony moga sie wypowiedziec a nie pisanie postow na forum ,gdzie forum jest dla komunikowania sie dla nas a onimsrednio sie tym interesuja bo problem trwa od dlugich miesiecy nic nie uzyskalismy odpowiedzi a tymbardziej jakiegokolwiek kompromisu w sklepie.

Gelerth108
01-30-2014, 11:18 PM
znamy dobrze polski ubisoft i wg mnie debaty strajki posty pisma i inne duperele miej lub bardziej widowiskowe nic nie zmienia ,mimo tego iz duzo osob jest z polski teoretycznie dla nas pbnizenie cen nawet o połowe daloby to sens i ubisoft zarabialby na polakach ale moze to byc kosztem bulwersu innych krajow patrzac wzrokiem ubisoft my mozemy narzekac wybrzydzac jak tompolacy mimo iz zgadzam sie ze ubisoft przesadzil z tymi cenami ,oni przeczekaja ta nasza awanture a potem i tak troche na nas zarobia a jak nie zarobia na nas i tak maja nas gdzies bo zarabiaja na nych krajach ,ale z porownaniem cen niestety musze sie zgodzic w wielugrach mmo nie karcianych wydajac prawdziwe pieniadze wydamy mniej niz tu dostajac cos tak op lub widowiskowego lub pi prostu zaje..stego a tutaj kupujemy kota w worku patrzac jak gra rozwija gracza to tylko na poczatku ma to sens gdzie gracz cieszy sie z kazdej karty a bd istota na 90+ lvlu gdzie sie czlowiek nakupywal tych kart to on niema pptrzeby wydawac prawdziwej kasy bo po co jesynie na nowy dodatek ktpry wychodzi ewentualnie dzikie karty i przerobienie ich w oltarzu na karty ktore sie chce . powinni dodac mozliwosc kupywania dzikich kart ale wewnie ceny bylyby smieszne . podsumowujac dyskusje nic nie zmienia ubisoft w wielu przypadkach innych produkcji pokazal jakbardzo ma swoich rodakow mowiac o polskim ubisofcie gleboko w czterech literach , zreszta mozna popatrzec na spolsczenia gier na konsole ale to w sumie dotyczy wzYstkch . dziekuje dobranoc ps dolaczam sie do listy osob ktore chetnie by kupily nawet najwieksza paczke pieczeci pod warunkiem obnizenia cen o połowe ,moze to kiedys uniesie skutek ale trza by bylo to racjonalnie zorganizowac jakims spotkaniem z firma ubisoft ,jakas dyskusja gdzie obydwie strony moga sie wypowiedziec a nie pisanie postow na forum ,gdzie forum jest dla komunikowania sie dla nas a onimsrednio sie tym interesuja bo problem trwa od dlugich miesiecy nic nie uzyskalismy odpowiedzi a tymbardziej jakiegokolwiek kompromisu w sklepie.
Wydawało mi się, że na tym forum obowiązuje język polski. Coś się zmieniło?

Na ile da się przeczytać i zrozumieć treść powyższego posta, to jestem skłonny się z nim zgadzać, ale forma jest straszliwa...

ElkazFATE
01-31-2014, 05:24 PM
Ja raz kupiłem największy pakiet i żałuje bo wbiłem 240 poziom prawie, dodali ołtarz i nie mam co robić z goldem i pieczęciami^^ No ale należało się ubi za świetną grę.