PDA

View Full Version : Kary za ucieczkę - propozycja

LukeKozak
06-09-2013, 04:24 PM
Moja propozycja jest bardzo prosta i bolesna. Każda osoba, która ucieknie z pojedynku powinna otrzymać ujemny bonus w postaci:
- 400 expa
- 1000 złota
- 1 kupon turniejowy
- 1 doładowanie expa
- 1 doładowanie złota

Jeżeli, którykolwiek współczynnik spadnie poniżej zera, to powinien na takiej wartości pozostać.

Dodatkowo:
osoba, która ma którykolwiek współczynnik ujemny powinna mieć zakaz brania udziału w pojedynkach, w którym przeciwnikami są gracze z poza listy znajomych.

Po zastanowieniu:
dodał bym jeszcze taką opcję, która nazywała by się: "Opuszczenie gry za zgodą przeciwnika". Prosty przycisk: "Zrezygnuj/Resign", jak go naciśniesz i przeciwnik w otrzymanym komunikacie wyrazi zgodę na opuszczenie rozgrywki, to gracz może wyjść z gry bez powyższej kary.

Co o tym myślicie?

lejto133
06-09-2013, 05:07 PM
Bezsens, a jezeli osoba dostanie dc?... wiecej chyba nie musze pisac

morigan83
06-09-2013, 05:10 PM
Jestem za, czasami ucieczki przeciwnika zdarzają mi się co grę i nawet nie można nic skończyć. Nawet jak przegrywam to do głowy by mi nie przyszło uciec z gry. OK czasami zdarzają się przypadki jak np., wyłączenie netu ale nie sądzę, żeby to był jedyny powód ucieczek.
Kary powinny za to jakieś się znaleźć bo przeciwnik przez to zdobywa mniej punktów. Albo za ucieczkę nie karać przeciwnika i dać mu to co mu się należy jak za normalną wygraną.

Dubkid
06-09-2013, 05:11 PM
Że jesteś debilem, przepraszam że piszę w taki sposób, ale na nic innego nie zasługujesz.

Po 1 ktoś dostaje DC - traci swój zarobiony stuff
Po 2 jak ktoś nie ma ochoty już grać, powinien móc wyjść bez żadnych kar. Nie ma sensu grać jeżeli np. wiemy że już przegraliśmy, albo przecinik poszedł na afk, a my nie mamy zamiaru czekać 5 minut.
Po 3 takie rzeczy się leczy poprzez motywacje graczy, a nie jak nasi kochani politycy "coś źle, bam 1000 zł mandat do widzenia". Po prostu jak ktoś się poddaje dostaje mniej golda i tyle. UWAGA! Tak jest obecnie i widzę sporą pulę graczy którzy pokornie czekają, aż przeciwnik wystawi wszystkie swoje stworzenia, potem zabije wszystkie Twoje, potem uderza tak powoli żeby nabić Ci 1 HP, a następnie finalnym uderzeniem ... Dlaczego ? Bo oni też dostają kasę za takie pierdoły. Wszelkie premie w grze nie mają sensu, ani racji bytu. Zwycięstwo powinno być określone stałą nagrodą dla zwycięzcy + ułamek poziomu ELO gracza z którym gra, przegrany to samo tylko np pół kwoty którą zwycięzca dostaje jako stałą + ułamek*ELO.

Dziękuje i proszę więcej nie pisać takich głupot.

LukeKozak
06-09-2013, 05:12 PM
lejto133 - Odpowiadasz zupełnie bez zastanowienia. Jeżeli ktoś dostanie disconnect, to ma pecha! Każdemu może się to zdarzyć nawet mi, i akceptuje to.
dubkid - ok. ale biorąc pod uwagę fakt drugi i trzeci to powinien być gracz nagrodzony za zwycięstwo przez ucieczkę jak za zwykłe zwycięstwo, a tak nie jest

Muerte79
06-09-2013, 05:14 PM
Nie macie innych problemów ? Kary za ucieczkę ? to nie LoL.

lejto133
06-09-2013, 07:45 PM
ehh, wlasnie odpowiedzialem z zastanowieniem i ten pomysl nie wcieli sie w realia gry... cyt " jezeli ktos dostanie disconnect, to ma pecha!" posluchaj siebie samego... gramy dla przyjemnosci a jak ktos sie poddaje to trudno Deal with it... a nie zakladasz takie bezsensowne tematy

mortis3mortis
06-09-2013, 08:16 PM
Gramy dla przyjemnosci, w takim lolu/dotcie/wotcie gra sie w kilka/nascie osob i 15-45 min
wiec wychodzenie moze wkurzac i psuc radoche innym

tutaj dostajesz wygrana i od razu masz nastepna walke wiec co kogo boli ?

jak dla mnie nic, zwlaszcza ze sa ludzie ktorych internet lubi sobie robic wolne raz na kilka godzin na pare minut ot wystarczajaco zeby cie z gry wywalic, a i czasem widzisz ze masz karty syfne i po co sie meczyc

ALE

mozna wprowadzic kary ale co najwyzej jakies w stylu po n-tym razie w ciagu jakiegos czasu musisz odczekac x czasu na kolejny pojedynek
to ochroni ludzi z dc, a sprawi ze nie bedzie plagi ludzi ktorzy wychodza co walke jak przegrywaja tylko po to zeby przeciwnik mniejsza nagrode dostal

xSkyWeix
06-09-2013, 11:00 PM
Czy wy siebie słyszycie? Skoro tak bardzo nie cierpicie poddania się to zamiast bzdurnego systemu kar nie krzyczeć o usunięcie tej funkcji? Nie dodanej bez powodu?Nie wiem co w niej takiego złego. Gram gram, widze, że nie mam szans, ale gdzybym grał dalej to pewnie to potrwa jeszcze ładnych pare tur. Poddaje się zaczynam nowy. Te pare sztuk złota i odrobine expa chyba nie wywróci świata do góry nogami... To nie lol, że ucieczka psuje radość innym, bo graja 4vs5.

Po za tym te kary są większe niż nagrody. Co za absurd. To, że mam tragiczną rękę po muliganie albo dostaje od kogoś z 0 200-300 większym elo tak mocno, że nie mam ochoty ciągnąć tej farsy. Znaczy, że mam skipowac tury by to wreszcie skończyć? Bo strace podwójnie (zamiast wygranej jakieś drobniaki + kara. Tak jakbym był dwa mecze w plecy.)?

Adderdin
06-10-2013, 08:45 AM
Eh ci gracze league of legends, wszędzie by chcieli ich chore rozwiązania karania wprowadzić, niedługo zaczną o trybunał i przycisk "report" koło imienia gracza zaraz po zakończeniu rozgrywki.

PMM
06-10-2013, 09:57 AM
Bez sensu ponieważ "ucieczki" to różne sytuacje - jeśli służą do zbijania elo to powinny być inne ograniczenia (są już takie tematy) ale również służą do innych celów. Ja np. nieraz musiałem odejść od gry i poddawałem mecz.

Samo sformułowanie "ucieczka" jest wg mnie tu nadużywane. "Wyjście z gry" jest ok - bo jeśli widzę, że gram i przeciwnik w swojej turze ma jasną sytuację kończącą grą na jego korzyść a 2 minuty zabiera mu wykonanie wszystkich możliwych ruchów (rzucenia czarów, zabicia wszystkich stworzeń itp.) to kończę grę i nadal będę tak robił bo traktuję to jako brak szacunku dla przeciwnika (czyli w tym przypadku wobec mnie).

michaszkoPL
06-10-2013, 10:24 AM
Jestem przeciwny takim karom. Staram się grać do końca, ale kiedy widzę, że kompletnie nie mam szans – wychodzę z pojedynku. Wychodzę również wtedy, gdy przeciwnik zamiast kończyć jednym uderzeniem, pokazuje co tam jeszcze ma w zanadrzu i używa kart wydarzeń. Poza tym kary zaproponowane w pierwszym poście są absurdalnie wysokie. A co w sytuacji kilku rozłączeń w ciągu grania? Mam stracić przez to połowę złota i wszystkie kupony i doładowania?

ewrzen
06-10-2013, 10:50 AM
Po zakończonym, przegranym pojedynku daje przeciwnikowi coś ok 4 sekund na kończący atak. Jeśli widze, że modli się, wystawia stwory, atakuje wszystkie stworzenia czy co tam jeszcze poprostu wychodze, ZAWSZE. Jestem za karaniem właśnie takich graczy za brak szacunku dla przeciwnika podyktowane zwykłym cwaniactwem. Nie rozumiem oburzenia w kwestii karania wychodzących, ktoś zna gre w której w walce 1vs 1 gdy jedna osoba rezygnuje karze się ją? To że jeden z drugim nie może dostać więcej pieniążków czy expa nikogo nie obchodzi, może poprostu trzeba uszanować przeciwnika i zadać ostateczny cios natychmiast, a następnym razem poczeka do końca? Nie sądzicie?

Mrocznyfish
06-10-2013, 11:05 AM
Za każdy zadany punkt dmg bohaterowi przeciwnika otrzymujesz 30 golda. Jeżeli przegrałeś to daj wygranemu to co mu się należy. Jeżeli widzisz, że wykonuje zbyteczne ruchy to ok niech marnotrawi czas innych, ale jak atakuje odrazu bohatera i przeklikuje turę bo nie satrczyło dmg na ubicie to nie uciekaj. Czasem może puści czar wzmacniający dmg stwora aby szybciej zjechać pozostałe punkty hp do zera wtedy też jest ok.

misiopysio5
06-13-2013, 07:27 AM
W tej grze kara za ucieczkę już jest i jest nią otrzymanie połowy doświadczenia i złota z meczu. Więcej kar nie potrzeba. To nie jest gra drużynowa, żeby karać osobę osłabiającą własny team tylko jest to gra 1v1 więc kara za ucieczkę jest niedorzecznością.

RAJSET
06-14-2013, 06:53 AM
W tej grze kara za ucieczkę już jest i jest nią otrzymanie połowy doświadczenia i złota z meczu.
Skąd ta informacja?

Kwasowy
06-14-2013, 09:12 AM
najpierw kary za ucieczke pozniej moze kary za to ze sie nie zalogowalem, a moze na samym koncu kara za to ze nie kupuje pieczeci?
Co za idiotyczny temat

ewrzen
06-14-2013, 09:55 AM
najpierw kary za ucieczke pozniej moze kary za to ze sie nie zalogowalem, a moze na samym koncu kara za to ze nie kupuje pieczeci?
Co za idiotyczny temat

Popieram, czas skończyć tą bezsensowną rozmowe.